Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   27 kolejka, Wisła Płock - Wisła Kraków, 13 kwietnia 2024, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10989)

Arkadiusz.Czerepach 09.04.2024 12:04

27 kolejka, Wisła Płock - Wisła Kraków, 13 kwietnia 2024, 17:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/GQPRGDb/kol.jpg


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/Byg7MGW/tab2.jpg


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Maine_Coon 09.04.2024 12:15

Ten mecz remis, potem marsz w górę tabeli oby wrócił Rodado..

doktor granat 09.04.2024 12:16

Nie jesteśmy faworytami, ale dokładnie każdy wynik jest możliwy.
Czy będzie mógł zagrać Rodado?

Arkadiusz.Czerepach 09.04.2024 12:16

wg buka jesteśmy

wiesniak842 09.04.2024 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1620004)
wg buka jesteśmy

Ba, przed sezonem bylismy nawet faworytem do awansu.

Patryko 09.04.2024 12:46

Z dostępnym składem remis biorę w ciemno.

2-2 Sobczak, Uryga

Karherop 09.04.2024 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1620008)
Z dostępnym składem remis biorę w ciemno.

2-2 Sobczak, Uryga

Dokładnie, remis trzeba brać w ciemno i z ostatnich 7 spotkań wycisnąć 16 pkt. Wtedy jest tam jakaś szansa na 3-4 miejsce barażowe.

Jak przegramy z Płockiem to max co będzie w naszym zasiegu to 5-6 miejsce, a do tego dojdzie nam kolejny rywal bezpośredni z którym mamy gorszy bilans bezpośredni, więc tracimy nie 3 a 4 punkty.

Reasumując trzecia porażka z rzędu praktycznie do minimum zredukuje nasze szanse na dobre miejsce barażowe.

4 porażka w 8 meczu ligowym to byłaby katastrofa. Która niestety jest prawdopodobna.

Na sam mecz i myśl jakim składem wyjdziemy to już mi się robi słabo.

fansorina 09.04.2024 14:45

Jakiś bramkarz - Villar, Uryga, Colley, Krzyżanowski - Baena, Duda, Carbo, Kutwa?, Bregu - Sobczak

Coś takiego??

Trudno będzie o punkty, nasi zblazowani i osłabieni.
W przypadku porażki z Wisłą Płock mamy od razu do nich 4 punkty do nadrobienia. :/

Patryko 09.04.2024 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1620017)
Jakiś bramkarz - Villar, Uryga, Colley, Krzyżanowski - Baena, Duda, Carbo, Kutwa?, Bregu - Sobczak

Coś takiego??

Trudno będzie o punkty, nasi zblazowani i osłabieni.
W przypadku porażki z Wisłą Płock mamy od razu do nich 4 punkty do nadrobienia. :/

Raton - Jaroch (jak odwołanie siądzie)/Łasicki, Uryga, Colley, Krzyżanowski - Kutwa, Carbo (jako 6 i 8), Baena, Villar + Duda na 10-tce, Sobczak.

wolfy 09.04.2024 19:11

A idź Pan w .......

Jaroo1 09.04.2024 19:48

Kadra na 40 chłopa. Połowa sezonu przed nami. Strata do miejsc 1-2 oszałamiająca, a własnie wchodzimy w okres gdzie dosłownie nie mamy już 11 graczy do wyjściowego składu.
Szczerze mówiąc nie przypuszczałem, że aż do tego stopnia może to dojść.

Karherop 09.04.2024 22:17

Tu się pewnie nawet pozbieramy na sztukę (widać po zdjęciach z treningów), ale co mają prezentować piłkarze którzy co chwilę wypadają z rytmu i mozolnie wracają do treningu. Tak się formy nie buduje. Może tylko Rodado wroci w dobrej dyspozycji, bo jednak kończyny ma sprawne.

Widać to zresztą po ostatnich zmianach. Gra ciągle tych samych 14-15 piłkarzy. Na resztę Rude już nawet woli nie patrzeć, bo się załamuje.

KOALIK 09.04.2024 22:26

Widać bardzo dobrze wykonaną pracę przez Kikuśka Ramireza.

Nie ma kto grać.

Choć, gdybym był dyrektorem odpowiedzialnym za transfery, widząc menedżerską propozycję przyjścia takiego Ratonika czy innego Omraniego z nadwagą, to taką propozycję wyśmiałbym.

A w rzeczywistości, ponoć dyrektorek Kikuś takie wynalazki akceptuje.

Coś tu śmierdzi.

https://forumwisly.pl/showpost.php?p...ostcount=92053

Gdy zobaczyłem życiorys Ratonika, napisałem, że to wałek.

Nie pomyliłem się.

Jakiś aktywista sociosów chciał bana dla mnie za napisanie kilku słów prawdy.

Takie transfery śmierdzą, a wiarygodność Kikuśka dla mnie jest zerowa.

Cały czas jestem ostro krytykowany, a tu się okazuje, że skuteczność mam o wiele większą od rządzących Wisłą i od forumowych wielokrotnie skompromitowanych elyt.

Z wieloletniej obserwacji rozgrywek ligowych w Polsce uważam, że tego typu transfery lub bardziej ,,transfery" mają drugie dno, ale tyczy się to 80-90% obcokrajowców, którzy do Polski przychodzą, choć Ratonik czy Omrani, to już naprawdę szczyt szczytów, jeśli chodzi o wskaźnik szrotomierzu.

Tego typu transfery nie mają żadnego uzasadnienia sportowego.

Tylko uzasadnienie bardziej nieoficjalne, które jest prawdziwe.

Tak samo jak przed laty, gdy przed eLM, w zupełnie innych realiach, niejaki Valckx sprowadzał Lameya, który praktycznie przez rok w piłkę nie grał, bo był taki słaby, a mimo to przyszedł jako ,,wzmocnienie" przed eLM i to bez żadnych testów sportowych, przy okazji dostając gwiazdorski kontrakt.

To śmierdziało od samego początku, pokazując, że celem Valckxa nie było dobro Wisły, tylko wydojenie klubu na ile będzie się dało, co przy braku reakcji i współpracy z Basałajem mu się udało, tzn. im, bo słupa Maaskanta też liczę do tego grona.

wolfy 10.04.2024 07:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1620039)
Tu się pewnie nawet pozbieramy na sztukę (widać po zdjęciach z treningów), ale co mają prezentować piłkarze którzy co chwilę wypadają z rytmu i mozolnie wracają do treningu. Tak się formy nie buduje. Może tylko Rodado wroci w dobrej dyspozycji, bo jednak kończyny ma sprawne.

Widać to zresztą po ostatnich zmianach. Gra ciągle tych samych 14-15 piłkarzy. Na resztę Rude już nawet woli nie patrzeć, bo się załamuje.

Reszta dostała szansę. Wykorzystał Żyro, Omrani wchodził jak było po ptokach i coś tam próbował. Tyle pozytywów jak na maksa ponaciągać rzeczywistość. Basha może jeszcze się liczy, ale przy nim trzeba trzymać jedną zmianę jakby zaczął się łapać za nogę...

Sapała, Olejarka, Satrustegui dali po worach tak że Rude chyba faktycznie woli na nich nie patrzeć. Jaki beznadziejny musi być Olejarka skoro woli nieprzygotowanego Omraniego?

sandomingo 10.04.2024 07:52

4 porażka ekipy Rude w 8 (!!!) wiosennych meczach stanie się faktem.
To jest nieprawdopodobne, jak fatalna jest ta ekipa na wiosnę, nawet mając w pamięci smutną, sobolenkową jesień.
Płock też gra smutę ale na Wisłę to wystarczy, bo nasi nie umieją kompletnie bronić a trener cały czas uczy się ligi.
Wystarczy naszą Wisłę sprowokować a praktycznie sama sobie coś strzeli.

Porażka z Płockiem będzie oznaczać, że tylko 12 punktów w 4 kolejnych meczach pozwoli zagrać w barażach.
Dlatego to jest mecz o próbę uratowania sezonu.

Witalis 10.04.2024 09:24

Jak wiadomo, dobry trener nie uczy się ligi.

wiesniak842 10.04.2024 12:49

Dokladnie takiego powinnismy wziac majac jakiekolwiek ambicje na awans w 15 meczach. Nie wzielismy i jest jak jest.

sandomingo 10.04.2024 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1620063)
Dokladnie takiego powinnismy wziac majac jakiekolwiek ambicje na awans w 15 meczach. Nie wzielismy i jest jak jest.

To wiedzieli wszyscy oprócz Jarkowego data-driven.
Szkoda, cholera szkoda.

wiesniak842 10.04.2024 13:02

Niestety. Prawdopodobnie baza danych ktora posluzyl sie zaskroniec i Wawrzynow nie miala dostepnego filtru o nazwie "znajomosc specyfiki ligi przez trenera" o "doswiadczeniu w danym kraju" nie wspominajac.

KOALIK 10.04.2024 13:06

Ja też tradycyjnie nie chciałem Albercika, rok temu nie chciałem powrotu Kikuśka.

Mam o wiele większą skuteczność niż wszechwiedzący Jarek, który ma ponoć do dyspozycji najnowszą technologię z Marsa.

Tylko szkoda, że Wisła na tym cierpi i zamiast walczyć o MP, to z jakimiś wynalazkami nie wiadomo skąd sprowadzonymi marnieje w pierwszej lidze.

Markus 10.04.2024 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1620040)
Coś tu śmierdzi.

Cały czas jestem ostro krytykowany, a tu się okazuje, że skuteczność mam o wiele większą od rządzących Wisłą i od forumowych wielokrotnie skompromitowanych elyt.(...)

Tak samo jak przed laty, gdy przed eLM, w zupełnie innych realiach, niejaki Valckx sprowadzał Lameya, który praktycznie przez rok w piłkę nie grał, bo był taki słaby, a mimo to przyszedł jako ,,wzmocnienie" przed eLM i to bez żadnych testów sportowych, przy okazji dostając gwiazdorski kontrakt.

To śmierdziało od samego początku, pokazując, że celem Valckxa nie było dobro Wisły, tylko wydojenie klubu na ile będzie się dało, co przy braku reakcji i współpracy z Basałajem mu się udało, tzn. im, bo słupa Maaskanta też liczę do tego grona.

Koaliczku, Ty masz jedynie większą skuteczność w produkowaniu chorych rojeń, takich jak wysadzenie stadionu przy Reymonta przez PiS czy uznaniu Kiszczaka i Jaruzelskiego za nieskazitelnych bohaterów, a Wojtyłę za samo zło. :lol:

Transfery Kiko uratowały poprzedni sezon, bo bez nich bronilibyśmy się przed spadkiem, co pokazała runda jesienna i dziesiąte miejsce w tabeli. Gdyby nie błędy Sobolewskiego przed Sosnowcem i wcześniej, dałyby nam bezpośredni awans do ekstraklasy.

Takie są fakty.

Większość zawodników sprowadzonych przez niego z Hiszpanii dawała radę w Wiśle i była tu wzmocnieniem.

Większość Hiszpanów się tu sprawdziła i wygrała rywalizację na swoich pozycjach, a nie przegrała. To oni, tacy jak Rodado i Carbo, mogą być wzorem do naśladowania dla polskich zawodników, a nie na odwrót.

To też fakt.

Dzięki jego transferom i trenerowi Rude gramy dziś w finale Pucharu Polski, bez nich przez 12 poprzednich lat to się nie udawało.

A transfer Lamey'a bronił się również sportowo: mimo wszystkich swoich wad nawet wtedy był jednym z najlepszych prawych obrońców całej ligi. Jego gra przyczyniła się do wyeliminowania przez Wisłę Litexu Łowecz.

Wmawianie przez ciebie szemranych interesów menadżerskich stojących za Holendrami czy Kiko ma taki sam poziom sensu i ugruntowania w rzeczywistości, jak wmawianie przez ciebie, że PiS wypuszcza w Krakowie trujące gazy do atmosfery razem z Putinem, a kler masowo gwałci każde dziecko. :rotfl:

To jest ta twoja "skuteczność" w opowiadaniu bajek, absurdów i nonsensów, akurat tutaj palmy pierwszeństwa i "skuteczności" w niej nikt ci odbierać nie będzie. :-D :evil:

Stelio 10.04.2024 16:46

Rezerwowy skład, beznadziejna forma, solidny rywal. Jeśli Płock sobie sam nie strzeli bramki albo nie wylapie czerwa w 10 minucie to myślę, że pewne 0 pkt.
Było już 3:2, potem 3:1, obstawiam więc dalsza równie pochyla i tym razem dostaniemy w papę 3:0.

MaLk 10.04.2024 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1620067)
Ja też tradycyjnie nie chciałem Albercika, rok temu nie chciałem powrotu Kikuśka.

Mam o wiele większą skuteczność niż wszechwiedzący Jarek, który ma ponoć do dyspozycji najnowszą technologię z Marsa.

Tylko szkoda, że Wisła na tym cierpi i zamiast walczyć o MP, to z jakimiś wynalazkami nie wiadomo skąd sprowadzonymi marnieje w pierwszej lidze.

Ch...olera wie jaką masz skuteczność, bo skuteczności nie sprawdza się po tym, co mówiłeś/pisałeś, że nie wyjdzie lub wyjdzie, tylko po tym, co z tego co realnie zrobiłeś przyniosło oczekiwany skutek.

wolfy 11.04.2024 15:26

Sędziował będzie Myć. Szczerze, po ostatnim idiocie to już mi nie przeszkadza.

El'kabat 12.04.2024 15:49

GRAMY SWOJE!! Czyli remisowo 2:2 ;)

FraMat 12.04.2024 21:45

Zawsze gada się, że do końca rozgrywek to należy grać za każdym razem jak w finale.
Tym razem to już chyba ostatnia możliwość, żeby coś zmienić.

Jeśli przegramy ten mecz, a zanosi się na to, i w dodatku nadal będziemy frajersko tracić bramki, lub przepychać niektóre sytuacje kolanem będzie to oznaczało, że nowe rozdanie prezesa Królewskiego definitywnie poniosło klęskę.

Po 19 kolejkach traciliśmy 4 punkty do pierwszego miejsca i 3 punkty do miejsca dającego bezpośredni awans.
Jak jest teraz wszyscy widzą.

Popierałem zmianę Sobolewskiego na Rude i trzymałem kciuki za powodzenie jego misji.
Jak dla mnie - już jutro będziemy wiedzieli czy "projekt Rude" się sprawdził. czy Rude choć w części spełnił pokładane w nim nadzieje, czy zrealizował nałożone na niego zadanie, czy zorientował się, że w polskiej I lidze trzeba grać siłowo, topornie, szybko i ambitnie.
Czy Rude w jutrzejszym meczu zastosuje jakąkolwiek taktykę inną niż do tej pory tak, żeby wywieźć z trudnego terenu 3 punkty? Czy znowu będzie próba przepychania kolanem wyniku?

Ja nadal trzymam kciuki.
Wiem, że ten post będzie okazją do ataków na mnie wielu osób na tym forum, z którymi ostatnio słabo się zgadzam co do drogi, jaką idzie Wisła.
Niektórzy będą coś chrzanić o manipulowaniu, inni o bólu dupy, jeszcze inni będą wysyłać mnie na drugą stronę Błoń, inni ze jestem hejterem, lub wypominali, że prawie do końca broniłem Sobolewskiego.

A ja tylko się zastanawiam, czy warto tracić jutrzejsze popołudnie na oglądanie wyczynów naszych kopaczy. Nieważne czy sa Polakami czy Hiszpanami.

wolfy 13.04.2024 05:58

@FraMat - najlepiej nie oglądaj i nie truj. Czekaj na powrót Radka Legendy, wtedy było wszystko tip top.
Ty wiedziałeś czy Rude się sprawdzi już po wygranej ze Stalą :> Ja poczekam na baraże żeby ocenić.

A biorąc pod uwagę że i tak go nie zwolnią to co planujesz? Rozkręcisz większy hejt?
Brutalna prawda jest że mecze zawalają nam głównie Polacy. Taki Sapała zagrał chyba dwa razy i dwa mecze położył. Duda jak psuje niemal wszystkie akcje ofensywne w jakich bierze udział - takiego drewna dawno nie widziałem, chłop nie umie podać, strzelić, dośrodkować...
To że debile z obrony (też Polacy!) odwalają co chwilę cyrk to też wina trenera. A to Szot ratuje piłkę dla Arki, Uryga zawsze spóźniony, Jaroch co drugi mecz coś odwala, Krzyżanowski nie dość że nic nie daje z przodu to z tyłu odwala cyrk... I trzeba to całe Zoo brać na plecy i próbować przepchnąć wynik mimo sabotażu "legend" i "młodych talentów".

Musi grać Uryga mimo że jest beznadziejny bo zżera sam 10% budżetu, bo to w końcu Legenda i nie można było zerwać kontraktu. I gra, mimo że nie nadaje się już do zawodowej piłki. A za jego pensję mielibyśmy przyzwoity blok obronny...

Ale tak, wyszedł nasz kieszonkowy Katon i wreszcie może sobie ulżyć, bo ostatnio musiał tylko odszczekiwać.

Jaroo1 13.04.2024 07:31

Wuja, oby przyszedł strażak Wuja i wszystko uratuje, jak za dawnych lat...

Tak, czekajmy z oceną Rude do baraży, których być może nawet nie będzie. Przecież może się to okazać całkiem dobry trener że średnia sobolową tak z 1,5 na mecz.

Hipokryzja dobra. Jak przegrywaliśmy za Sobola to z winy Sobola. Jak przegrywamy za Rude to przez Polaków. Jak za Sobola nie strzelaliśmy bramek to dlatego że nie umiał ustawić Hiszpanów, jak za Rude nie zdobywamy goli to cicho sza.

Póki co bilans jest druzgocący. Średnia 1,43. Nie umiemy wygrać 2 meczów pod rząd. Nie wygraliśmy żadnego meczu wysoko. Tracimy tyle goli co za Sobola, zdobywamy ze dwa razy mniej. To jest kompletna porażka analityka Rude.

FraMat 13.04.2024 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1620224)
@FraMat - najlepiej nie oglądaj i nie truj. Czekaj na powrót Radka Legendy, wtedy było wszystko tip top.
Ty wiedziałeś czy Rude się sprawdzi już po wygranej ze Stalą :> Ja poczekam na baraże żeby ocenić.
.

A nie pisałem że ci sami się odezwą?
Pisałem też w jaki sposób.
Jesteście prości w obsłudze

wolfy 13.04.2024 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1620228)
A nie pisałem że ci sami się odezwą?
Pisałem też w jaki sposób.
Jesteście prości w obsłudze

Nie ma sensu zmieniać czegoś co działa. Piszę to samo bo w sumie nadal się nie zdezaktualizowało.
Czego się spodziewałeś? "Dejta Jopa i młodych polakufff"? :haha:

Jako osoba która od początku wolała drużynę opartą na obronie i trenera sprawdzonego w awansie (na mojej liście pierwszy był Brosz, drugi Moskal, proponujących Jopa uważam za **skończonych** debili) myślę że mam prawo bronić Rude. A nawet nie samego Rude, tylko jego prawa do dorowadzenia tego sezonu do końca bez interferencji ze strony kibiców czy krakowskich dziennikarzy, dla których najważniejsze jest żeby "nasz chłopak Żyro" (nie, ....a, nie zmyśliłem tego, to słowa Karcza!) i Olejarka "dostali szansę" (a nie - wywalczyli ją na treningach, gdzie widocznie przegrywają z Omranim :haha: ).

To że ameby intelektualne przyznają sobie na już prawo do oceny - nie wiem czy się z tego śmiać, czy płakać...

To czym osobiście rzygam to:
- młodzi Polacy
- starzy Polacy
- Sapała, który jest u mnie w osobnej kategorii, bo takiej mentalnej ....y dawno nie widziałem.

Widzę takiego Carbo, Rodado czy Alfaro którzy orają co mecz jak konie, a potem taki ....uś Krzyżanowski to wszystko niweczy bo akurat ma miesiączkę i mnie TEŻ krew zalewa. Bo Szot, Krzyżanowski, Jaroch, Duda czy Uryga mogą zajebać mecz, ale wina ostatecznie nigdy nie spada na nich. Taki Olejarka czy Żyro mogą przegrać rywalizację z kolesiem wpierdalającym pączki z Żabki (niech ktoś chłopa zaprowadzi do piekarni, widać jakie chujki są w drużynie, pod.......ą zamiast doradzić) ale to są "nasi chłopcy".

Bo niestety, gdyby budowa drużyny miała polegać na eliminacji najsłabszych ogniw to trzeba by się pozbyć: Olejarki, Sapały, Dudy, Krzyżanowskiego, Szota, Urygi, Łasickiego, Satrusteguiego, Żyro, Bashy, Ratona, Talara, Młyńskiego i sprowadzonego tu .... wie po co Dziedzica. Można ew. zostawić tych ze statusem młodzieżowca (lepiej - znaleźć po prostu lepszych, Chrobry ma, Podbeskidzie ma, my nie możemy?), ale obiektywnie większość ciągnących nas na dno zer piłkarskich to nasi rodacy.

Pomijam kretyński pomysł że my z biednym właścicielem i długami mamy grać "krakoską piłkę", bo nic z tym nie zrobimy, mimo że ten upośledzony pomysł jest praprzyczyną naszych klęsk.

Rude to nie problem Wisły. Raczej koleś który stara się nie paść ofiarą systemowych patologii w tym klubie, które zaczynają się na obecnym właścicielu. Na papierze ma szeroki skład, ale ponad połowa to jakaś kpina pod względem zaangażowania i umiejętności. No to wpuszcza Omraniego, bo on chociaż coś potrafi, zamiast takiego Olejarki który nie umie nic.

P.S. Nie zdziwię się jak Omrani strzeli gola albo zaliczy asystę przed Dudą, Krzyżanowskim, Żyro i Olejarką :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl