Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   23 kolejka, Arka Gdynia - Wisła Kraków, 8 marca 2024, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10977)

redrum 04.03.2024 09:52

23 kolejka, Arka Gdynia - Wisła Kraków, 8 marca 2024, 20:30
 
Nadchodząca kolejka:


https://i.imgur.com/ICMEkA6.png

Tabela:


https://i.imgur.com/QSqovjO.png




:tsw_wisla_flaga:

Patryko 04.03.2024 10:01

Trzeba ten mecz w jakiś sposób przepchnąć kolanem.

Przegrana w tym meczu oznacza, że jedno z miejsc premiowanych awansem bezpośrednim będzie już raczej poza naszym zasięgiem, a kto wie czy nie oba (przypominam o fatalnym bilansie bezpośrednim z Tychami, w ich przypadku musimy ich przeskoczyć o 1 punkt).

Oglądałem drugą połowę meczu Tychy:Arka i Arka tak naprawdę nie pokazała w nim nic oszałamiającego, równie dobrze mogła ten mecz przegrać, tak jak my mogliśmy równie dobrze wygrać z Tychami. Zdecydowało jedno dośrodkowanie.

Stawiam optymistycznie 1-3, ale remis akurat na tym terenie też nie będzie tragedią.

Maine_Coon 04.03.2024 10:09

Remis ok, Wygrana zajebista, ale cos mi mowi porażka 2:1

leszekpw 04.03.2024 10:10

Minimum remis. Tym bardziej, że za plecami jest sporo chętnych do 6 stki.

Jaroo1 04.03.2024 10:12

Wbrew opinii wielu niedowiarków z forum uważam, że ten mecz wygramy :)

Stelio 04.03.2024 10:32

Nie no, nie ma podstaw do twierdzenia, że się w tym meczu nie zesramy. Do tej pory absolutnie KAŻDY ważny mecz bądź mecz z kimś z czołówki przegrywaliśmy badz remisowalismy jeśli to byl mecz z kims slabszym. I nie widzę podstaw do twierdzenia że teraz będzie inaczej. Poza tym, licząc puchar polski wygraliśmy już 2 mecze z rzędu a to jak wiadomo jest szczyt Wisły więc w piątek przegrana, jeśli będziemy mieć fart to może remis.

Arka jest liderem, leci po awans. My to wciąż średniak który jeśli przyfarci to obroni baraze.

Drozd 04.03.2024 10:38

To oni będą mieli większe ciśnienie.

Nie sądzę, że Arka organizacją gry może nam zagrozić. Mecz powinien być otwarty, a to plus dla nas. Obawiam się tylko sędziowania.

2:3

fansorina 04.03.2024 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1617489)
Oglądałem drugą połowę meczu Tychy:Arka i Arka tak naprawdę nie pokazała w nim nic oszałamiającego, równie dobrze mogła ten mecz przegrać, tak jak my mogliśmy równie dobrze wygrać z Tychami. Zdecydowało jedno dośrodkowanie.

Stawiam optymistycznie 1-3, ale remis akurat na tym terenie też nie będzie tragedią.

My też jednak nic nie gramy oszałamiającego, a jednak Arka wygrała z Tychami, a my z GKSem zasłużone bęcki.

Nie wiem czy Arka zagra otwarcie z nami, każdy w lidze widzi, że piłka nam nie przeszkadza tylko do pewnego momentu, nie ździwi mnie gra Arki podobna do Odry.


Może duo Sobczak, Rodado od początku??

Patryko 04.03.2024 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fansorina (Post 1617502)
My też jednak nic nie gramy oszałamiającego, a jednak Arka wygrała z Tychami, a my z GKSem zasłużone bęcki.

Ja bym nie nazwał przegranej z GKSem zasłużonymi bęckami. Mogliśmy ten mecz przynajmniej zremisować, jeśli nie wygrać, bo mięliśmy ku temu kilka okazji. Zawiodła skuteczność i daleki byłbym od twierdzenia, że Tychy wygrały zasłużenie, broniąc się rozpaczliwie w ostatnich 15 minutach meczu.

Karherop 04.03.2024 12:18

To może być nie tylko mecz kolejki, ale być może mecz sezonu dla nas. A już na pewno mecz który będzie miał swoje konsekwencje dla całej czołówki.

Jeśli to wygrany uwierzę w awans bezposredni, na dziś dalej obstawiam jednak miejsce barażowe.

Typuje w piątek 2-2

Ogryzek 04.03.2024 12:19

Po tym meczu (jeśli wygramy) będzie można myśleć znowu realnie o bezpośrednim awansie. Jesli przegramy, nie ma co panikować - tylko szykowac formę na baraże :D

A tak na poważnie fajnie byłoby wygrać, ale jesli nie - to chociaż zremisujmy.

bzyku33 04.03.2024 12:25

Też uważam że z Tychami spokojnie mogliśmy wygrać niestety zabrakło w środku pola Carbo i przez to w tym sektorze boiska nie istnieliśmy. Ile znaczy Carbo pokazały dwa ostatnie mecze.Duda tez gra dużo lepiej gdy na boisku jest Hiszpan.

swiety37 04.03.2024 13:27

3 żółte kartki do kolejnej pauzy Carbo...
Oby nie na baraże.

pepe72 04.03.2024 13:31

Świnia nas nie wpuści.
Mam nadzieję, że dostaną standardowy wpier*ol 5:1

FraMat 04.03.2024 13:35

Jeśli uważacie, że spokojnie mogliśmy wygrać z Tychami to chyba nie widzieliście tego meczu.

Tychy po zaległym spotkaniu, po którym odpoczywały chyba 2 dni, zagrały spokojnie, wyrachowanie nie dopuszczając nas do sytuacji bramkowych.
Tychy stwierdziły, że wystarczy spokojnie nam przeszkadzać, a sami z tyłu też zrobimy błąd.

Bramka strzelona przez Tychy zadaje kłam narzekaniom (niby słusznym), że jak się ma z przodu niziołków (nie mylić trendsetterem w zakresie fryzur z Odry) to nie ma sensu robić wrzutek w pole karne.
A bramkę strzelił nam chyba najniższy na boisku - główką. Ewidentny błąd naszej obrony i nauka dla Rude, co robić w fazie ataku.

My natomiast graliśmy a-skutecznie i wręcz naiwnie będąc bezradnymi wobec spokojnie ustawionego w narożniku boksera, który wszystkie próby ciosów przyjmuje z uśmiechem na gardę po czym wyprowadza jeden cios, po którym rywal leży na deskach i pyta: co się stało?

Karherop 04.03.2024 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bzyku33 (Post 1617515)
Też uważam że z Tychami spokojnie mogliśmy wygrać niestety zabrakło w środku pola Carbo i przez to w tym sektorze boiska nie istnieliśmy. Ile znaczy Carbo pokazały dwa ostatnie mecze.Duda tez gra dużo lepiej gdy na boisku jest Hiszpan.

Na dzisiejszy skład osobowy/zdrowotny to absencja kogokolwiek z duetu Carbo-Duda może być decydującą o losach spotkaniach. Pozycje na które nie mamy absolutnie satysfakcjonujących zastępców.

Miał być jakaś alternatywa Sapała (w końcu Rude piał z zachwytu nad jego forma - a w końcu trenera trzeba słuchać :) ),ale okazało się że jest jak zawsze i nie mamy.

Na każdej innej pozycji mamy jakąś alternatywę i pojedyncza absencja może nie być tak odczuwalna.

Jaroo1 04.03.2024 13:59

Mamy zastępstwa ale też ci do wyjściowego składu są ogólnie słabi. Np Krzyżanowski - młody chłopak, który prędzej gra z blaku laku niż dlatego, że wiele może dać klubowi. Za niego może wejść jeszcze słabszy Eneko. Jaroch - Szot. Kolejny duet gdzie najlepiej by się było pozbyć obydwu i sprowadzić chociaż jednego super obrońcę i jednego sredniego. I tak właściwie można wymieniać cały skład.

Jaro znowu doprowadził do tego, że mamy rozdmuchaną kadrę, połowa ma kontuzje bo kupują kaleki (i jeszcze kolejną kalekę chcieli) albo grubasów bez kondycji, a reszta wiadomo, jeden młody niedoświadczony, drugi formę ma lub nie ma. Nazwisk 40, przychodzi co do czego, nie ma 11 do gry.

wolfy 04.03.2024 14:13

@FraMat - oglądałem mecz z Tychami u siebie, mógł tutaj paść każdy wynik - trochę skuteczności i (chyba to był główny problem) zimnej krwi pod ich bramką i równie dobrze mogło być 2:1. Gorszy występ Ratona i mogło być 3-4 w plecy. Remis nie byłby niczym szokującym.

Mecz był słaby w naszym wykonaniu, ale taki Ruch wygrał awans dzuęki punktowaniu w meczach w których wyglądał tragicznie. Jakby nasi wepchnęli na koniec 1-2 bramki to (poza hejterami których tutaj pełno) kibice Wisły mieliby w dupie dobry mecz Tychów.

Życzę żebyśmy następny taki mecz, kiedy nam nie idzie - przepchnęli. Może być z Arką. I w dupie mam pajaców narzekających po każdym zwycięstwie - liczy się awans.

krysztal 04.03.2024 15:07

Jak dla mnie to mogą przepychać do końca sezonu.Na jakąś wielką poprawę w jakości gry nie liczę.Może w końcu Rude wcieli w życie plan-byle jak byle by awansować bo jak wiadomo Sobol mógł wygrywać ale byle jak to nie chciał

MaLk 04.03.2024 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1617533)
@FraMat - oglądałem mecz z Tychami u siebie, mógł tutaj paść każdy wynik - trochę skuteczności i (chyba to był główny problem) zimnej krwi pod ich bramką i równie dobrze mogło być 2:1. Gorszy występ Ratona i mogło być 3-4 w plecy. Remis nie byłby niczym szokującym.

OK, ale takie stwierdzenie dotyczy absolutnie wszystkich naszych tegorocznych meczów i wszystkich naszych przeciwników...

Ostatecznie liczy się tylko wynik do tabeli, ale przebieg praktycznie każdego meczu można tak podsumować. Wystarczyłby jeden drobny niuans dotyczący skuteczności czy zimnej krwi piłkarzy Wisły, Stali, Tychów czy Opola i inny wynik nie byłby niczym szokującym.

El'kabat 04.03.2024 15:39

Dostaniemy trójkę tak samo jak ze świnią jak i z Lechią niestety.

Merkury 04.03.2024 18:22

To będzie mecz prawdy w kontekście gry w barażach o ekstraklasę. Jeżeli dostaniemy tęgie lanie a Arka jest w gazie nie będzie już żadnych złudzeń co do potencjału tej drużyny i snów o potędze wg algorytmów Królewicza.

Gin 04.03.2024 19:29

Obstawiam remis.

WildDog 04.03.2024 19:49

1:3, ad meczu z tyskimi ciotami, to nie tychy wygraly a my przez fatalna skutocznosc nie zdobylismy chociaz punkcika. Ktos tu jakis kawal opowiedzial, ze tychy nie dopuszczaly nas do sytuacji bramkowych(sic). Kilka setek, w ktorych nasi z paru metrow obijaja bramkarza!

WildDog 04.03.2024 19:51

oczywiscie moje 1:3 to prognoza wyniku; swinia-Wisla

s1mone 04.03.2024 19:58

Arka na pewno przed własną publicznością nie wyjdzie murować.


Nie będzie też grać z przeciwnikiem, który się wypruł z sił grając z nami w poprzedniej kolejce.


Obstawiam optymistycznie - pewną wygraną 1:3 lub 2:4.

MaLk 04.03.2024 20:16

Mecze z Arką zwykle przebiegają wbrew logice przedmeczowej, więc wiem, że nic nie wiem.

Sylwus1988 04.03.2024 22:26

Zawsze ich lejemy to i teraz tak będzię

leszekpw 04.03.2024 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1617521)
3 żółte kartki do kolejnej pauzy Carbo...
Oby nie na baraże.

Trzeba bedzie kombinować by sie wykartkował przed barażami.

AgresywnyChomik 04.03.2024 23:59

Nie mam pojęcia jak gra Arka. Licze na meczycho, czas idealny - Piątunio wieczorem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl