![]() |
18 kolejka, Wisła Kraków - Górnik Łęczna, 10 grudnia 2023, 12:40
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/rZsBTJZ/ko.png Aktualna tabela* https://i.ibb.co/2cL33Bx/trwefs.png :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
no ciekawe czy będzie to wyglądać tak miło dla oka jak z młodzikami ze Stali
|
Raczej będzie, bo jak się podejmuje ryzyko to często się opłaca. Granie prostopadłe zamiast po obwodzie wszystko zmienia.
|
Bardzo ważny mecz o 6 punktów. Śmiem twierdzić, że dwa kolejne mecze zadecydują o tym, jaki trener do nas przyjdzie (oczywiście jeśli Jop nie zostanie na stanowisku) - pułap, z jakiego będzie trzeba startować na wiosnę, jest myślę bardzo istotny dla potencjalnych kandydatów.
3-1 Baena, Sobczak, Duda |
Jutro gładkie zwyciestwo, przeskakujemy łęczna a reszta poczuje nasz pot i obsraja gacie na nastepna runde. Jop zrobi 6 pkt w dwóch meczach.
|
Z ciekawości, będzie gdzieś organizowany prowizoryczny młyn? Skoro tylko A i H dostępne
|
Ciężary, ciężary, ciężary...
Łęczna ostatnio nie przegrywa przy Reymonta i dzisiaj też nie przegra. To nie są chlopaczki z Rzeszowa, Mamrot odrobił lekcję. Także X2 ze wskazaniem na 2 bo gra obronna o nas leży. Pewnie Klemenz po jakiś SFG ukluje Wisełkę. Szykuje się tradycyjnie smutna zima dla.nas. |
Zgadzam się że to będzie poważniejszy przeciwnik, choć nie uważam że Stal była słaba. Teraz zobaczymy czy Jop potrafił coś konkretnego przekazać.
|
Szkoda, ze admin profilu Wisly na Whatsappie nie wrzucil skadow. Taki troche polmartwy ten profil. Jak ktos nie ma Twittera to info z klubu go omija.
|
I Jop przekazał. Nie poznaję drużyny!
|
Najlepszy mecz Wisły w tej rundzie. Górnik został po prostu zgwałcony, agresja w odbiorze, jakiej nie widziałem dawno.
Rodzi się pytanie: nie można tak było od początku sezonu? |
A ja nie wiem, czy to nie był najlepszy mecz Wisły od 2-4 lat. Totalna dominacja przez 90 minut i 28 strzałów na bramkę. Pewność siebie, agresja i chęć zdobywania kolejnych bramek.
|
Cytat:
Przede wszystkim nie wiem dlaczego Duda ma pierwszy skład z automatu. Nie dość że zagrał kolejny mecz słabo, to jeszcze idiotyczna żółta kartka za zahaczanie... Broda - nic do obrony nie miał, za to wszystkie chyba wykopy zepsuł. Populistyczne zagranie Jopa średnio wypaliło. Poza tym bardzo dobre zmiany Gogóła i Talara. Moim zdaniem powinni grać zamiast Dudy i Alfaro odpowienio. Bardzo ważne trzy punkty. |
Bardzo przyjemnie się oglądało, brawo. Gogół z początku rundy, a teraz to inny chłopak.
Dobry mecz prawie całej jedenastki, słabe rożne w wykonaniu Dudy. |
Jop twoja mac ale dominacja. Widzialem pre meczow rezerw i myslalem ze tam styl gry i stwarzanie sytuacji to raczej wynik ze rywale kopia sie po czolach amatorsko, ale dzisiaj ten mecz mnie utwierdzil ze jednak w profesjonalnej lidze polskiej tez da sie tak zagrac. Brawo jop twoja mac. 3 pkt z warszawa w takim stylu i chcialbym go widzec do konca sezonu na lawce.
Brawo dla sobola i sztabu za przygotowanie fizyczne zawodnikow. W koncu rzuty rozne grozne. No zobaczymy za tydzien czy to nie przypdek. |
Jak to? Sa sily zapier)%*#^(*ac cale 90 minut w wysokim pressingu i nie odpuscic nawet na chwile?
Da sie na ryzyku grac do przodu, nie zadowalac sie 1-2 bramkami? Nie grac po koleczku tylko bezposrednio pod pole karne przeciwnika? Wchodzic w pojedynki 1 na 1 ? Nauczyli sie mijac przeciwnikow dryblingiem? Nie bylo widac zupelnie strachu przed rywalem, co bylo notoryczne za parodysty. Ktos jeszcze ma watpliwosci ze druzyna grala na zwolnienie parodysty? Wywiad Szocika zaoral tego parodyste. Btw... Jop zaoral krolewskiego obnazajac jak gowniane ma pojecie o pilce. Niech on juz zadnych kluczowych decyzji nie podejmuje... |
Dokładnie. Już lepiej niech zostanie Jop, bo Królewski wymyśli jakiegoś kosmicznego trenera, tzn AI mu wybierze;)
|
Świetny mecz Goku i Sobczaka. Dobrze ze sobą współpracują.
|
Cytat:
|
Nie w debiucie tylko po zimie. Ale tak powinna wyglądać gra. Odważnie z wiarą w siebie i w pomoc kolegów z zespołu.
Tak powinny wyglądać wszystkie mecze w tej lidze. A jeszcze nie było Rodado. |
Co się stało Szotowi? Kiedy ostatnio na skrzydle mieliśmy taką współpracę między obroną i pomocą? Oni potrafią grać odważnie? Panie Jarosławie jednak kibice Wisły coś się znają i widzieli że z Sobolem coś nie gra. W mojej ocenie te dwa mecze to nie wielka zasługa Mariusza Jopa, a efekt braku najlepszego taktyka w kraju na ławce trenerskiej.
|
Cytat:
Górnik wyglądał jak drużyna przygotowana zupełnie na inną Wisle. Bez dwóch zdań nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Być moze nawet pierwszy który można było traktować jako rozgrywkę, a nie jako męczarnie |
Dwa dobre wyniki na początek.Niby to nic jeszcze nie znaczy, ale na nastawienie i duch w drużynie ma rzeczywisty wpływ. Zobaczymy kolejny mecz, jak liga już wie jak Jop chce grać...
|
To fakt ze to tylko 2 mecze ale czy to bie obrazuje jakim zakutym łbem jest Sobol... skoro wystarczyło zmienić szczegóły...
|
Widać jak bardzo posłużyło Wiśle wyrzucenie Sobolewskiego. Tym bardziej szkoda, że nastąpiło ono tak późno. Klub zapłacił niepotrzebną, ogromną cenę za upór Królewskiego.
Sama zmiana na ławce trenerskiej odmieniła drużynę. Sobolewski ją po prostu dusił. Piłkarzom nie ciążą już idiotyczne decyzje personalne, dziwne wizje i rozwiązania taktyczne, mają jakieś plany na mecz. Jop odchodzi od poprzednich założeń taktyki, co potwierdził w wywiadzie Szot. Widać inne reakcje w grze bez piłki, są też wprowadzone korekty do ustawienia przy stałych fragmentach gry: przy rzutach rożnych dla nas z tyłu zostaje teraz szybki Baena, a nie słoniowaty Colley itd. Przekłada się to więc na efekty. Nie ma już tyle chaosu, zawodnicy bardziej wiedzą, co mają grać indywidualnie. Piłkarze też jakby trochę odmieni: najlepsi na boisku według mnie dzisiaj Szot i Carbo. Ten pierwszy nawet kilka razy udanie dośrodkował, do tej pory jestem w lekkim szoku :-D Natomiast Carbo znów perfekcyjnie rządził w środku pola, miał kilka fantastycznych odbiorów, które potem przekładały się na sytuacje bramkowe. Przypomniał o swojej klasie zdecydowanie przerastającej tą ligę. Sobczak przez większą część meczu grał słabo, nie notował żadnych udanych zagrań. Piłka jest jednak na tyle nieprzewidywalna, że wystarczyły dwie szanse by zdobył dwa gole i dołożył jeszcze pełnoprawną asystę przy drugiej bramce Goku. Statystycznie bardzo udany występ. Podobnie Goku: Momentami nie grał dobrze, podejmował złe decyzje, miał parę niepotrzebnych strat, a mimo to kończy z dwoma golami na koncie. Trudno, by w tej sytuacji nie mówić o udanym występie. Nieudany mecz na pewno zaliczyli Alfaro i Duda. Hiszpan wprawdzie pracował i starał się w pressingu, ale miał dużo strat, kiepsko podawał, źle rozgrywał, znów nic kompletnie nie strzelał. Duda również w ofensywie niewiele wynosił, w destrukcji zaś najważniejszą robotę robił Carbo, on mu w niej nie bardzo pomagał. Ze swoich obowiązków wywiązali się Jaroch i Uryga. Colley również mógł zaliczyć bardzo udany mecz, gdyby nie popisał się aż taką totalną nieporadnością w ofensywie. W obronie bez większych błędów. Broda nic nie zawalił, ale wyprowadzać piłki nogą dalej dobrze nie umie. |
Takiej wyjebki to ja nie widziałem tutaj od czasu przyjazdu Arka i grania przeciwko właścicielom..
Wynik cieszy i podmianka chociażby Brody, ale nie ma co wyciągać póki co żadnych głębszych wniosków. |
Katastrofalny kolejny mecz Alfaro. Naprawdę nie wiem czy indywidulanie można zagrać gorzej.
|
Jaka jest kluczowa zmiana w założeniach taktycznych w porównaniu z Sobolem?
W ataku zawodnik z piłką pierwsze co robi to szuka gry prostopadłej po ziemi, powoduje to że przeciwnik nie może przesuwać się zawczasu do podania w poprzek i skrzydłowy dostając piłkę ma czas odwrócić się przodem do gry. W obronie w zainteresowaniu jest zwłaszcza zawodnik z piłką a nie dążenie do odbudowania ustawienia, jak było za Sobola. W tydzień różnica dwóch klas w zespołowości. |
Cytat:
|
Cytat:
A tu nie chodzi, że miał coś wielkiego bronić, miał po prostu nie ratonować baboli. Ręcznikon by sam sobie smrodu najpewniej narobił nawet przy zerowym zagrożeniu. A jeśli nie w tym, to w następnym meczu. Dlatego wylądował na ławie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl