Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   13 kolejka, Podbeskidzie Bielsko Biała - Wisła Kraków, 27 październik 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10936)

Arkadiusz.Czerepach 25.10.2023 00:37

13 kolejka, Podbeskidzie Bielsko Biała - Wisła Kraków, 27 październik 2023, 20:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/XW0kSX9/obb.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/VxYWQCF/obb2.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Karherop 25.10.2023 09:07

Całe top 6 gra na wyjazdach, czyli szykują się duże przetasowania w czołówce.

W Bielsku jest gorąco, niczym w Arce jeszcze niedawno. Zamrożone 2 pensje, rozwiązany kontrakt z najlepszym zawodnikiem, poszukiwania inwestorow. Sportowo gra cyrkowa, ale to że się na nas zepna to bardziej niż pewne. Do tego ciekawie na trybunach.

Ciekawe kto wskoczy za Goku. Teoretycznie Villar jest w największym gazie z rezerwowych, ale pytanie jak pogodza swoje role na boisku on, Baena i Alfaro.

A wynik...liczy się tylko jeden.

Patryko 25.10.2023 11:00

Nie można zapominać o presji kiboli w Bielsku. Piłkarze Podbeskidzia wyjdą na nas nabuzowani jak nigdy. Fajnie byłoby ich wpuścić trochę na naszą połowę i zrobić KO 2-3 szybkimi kontratakami.

1-2 Rodado, Alfaro

wolfy 25.10.2023 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1611144)
Nie można zapominać o presji kiboli w Bielsku. Piłkarze Podbeskidzia wyjdą na nas nabuzowani jak nigdy. Fajnie byłoby ich wpuścić trochę na naszą połowę i zrobić KO 2-3 szybkimi kontratakami.

1-2 Rodado, Alfaro

Genialny pomysł - wpuśćmy ich na naszą połowę :haha: Skończy się najpewniej bramką a potem się zamurują.
My nie umiemy bronić, zwłaszcza SFG. Jesteśmy jednowymiarowi.

Presja może zadziałać na piłkarzy PBB na dwa skrajne sposoby - albo zagrają najlepszy mecz w sezonie (wtedy niekoniecznie wywieziemy choćby punkt), albo przesadzą z agresją i się wykartkują. Coś jak my z Odrą gdzie nasz geniusz trenerski ewidentnie kazał "podostrzyć" i Sapała zdrowo przesadził (ale w ogóle nałapaliśmy wtedy sporo kartek za ostre wejścia).

Ważne żeby to oni pękli, a nie my. To oni mają nóż na gardle i wściekłych kibiców, trzeba ich prowokować i wywierać presję.

Pomijając scenariusz że szybko strzelimy bramki i piłkarze rywala się rozkleją - obawiam się trudnego meczu. Mam nadzieję że w sztabie mają tego świadomość i uczulą na to piłkarzy.

Patryko 25.10.2023 11:49

Ja nie mówię o staniu w 10 za linią piłki i niskiej obronie, tylko o takiej grze, która wykreuje nam przestrzeń z przodu na szybkie, dwójkowe kontrataki naszej ofensywy, która to potrafi robić.

Karherop 25.10.2023 12:16

Piłkarze Podbeskidzia są pod presją kibiców którzy... i tak w nich nie wierzą. Na mecze w Bielsku chodzi już po 3k ludzi i pewnie gdyby nie mecz z nami to by dobili do 2k.

Do tego wiekszość składu stanowią obcokrajowcy którym w dodatku przestano płacić.

Mamy też szczęście że trener jeszcze nie wyleciał, choć to raczej kwestia już godzin zanim się to stanie.

pepe72 25.10.2023 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611136)
Całe top 6 gra na wyjazdach, czyli szykują się duże przetasowania w czołówce.
...

Nie koniecznie.
7 Motor - Odra
8 BBT - Górnik Łęczna
14 Resovia - Arka
15 Zagłębie - GKS T.
16 Znicz - Miedź
17 PBB - My

posortowane po miejscu gospodarzy.
Motor czy BBT mają szanse ale jak pozostałe drużyny urwą punkty faworytom to będzie to raczej niespodzianka.

Karherop 25.10.2023 13:19

@pepe

Ostatnie 4 mecze Tychów na wyjedzie:

Arka 0-2
Płock 1-4
Chrobry 1-2
Resovia 0-2

Także raczej w kwestii niespodzianki będą punkty wywiezione z Sosnowca.

Resovia potrafiła u siebie ograć w/w Tychy czy Lechię więc też bym jej nie skazywał na porażkę.

Skawa Wadowice 25.10.2023 17:08

Bielsko z nozem na gardle. Jestesmy idealnym przeciwnikiem jesli chodzi o motywacje. Nie widzialem zadnego ich meczu w tym sezonie wiec nie wiem jak graja.
Mysle ze ten mecz ustawi druzyne ktora strzeli pierwsza bramke. Z frekwencja wiadomo, przyjezdza Wisla to nagle kibice sie znajduja.
Cytujac przyspiewke
Przyszliscie chamy bo my dzisiaj tutaj gramy
Przewiduje remisik po ofensywnym meczu z obu stron

pepe72 25.10.2023 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1611150)
@pepe

Ostatnie 4 mecze Tychów na wyjedzie:

Arka 0-2
Płock 1-4
Chrobry 1-2
Resovia 0-2

Także raczej w kwestii niespodzianki będą punkty wywiezione z Sosnowca.

Resovia potrafiła u siebie ograć w/w Tychy czy Lechię więc też bym jej nie skazywał na porażkę.

Jak my wygramy a cała reszta nie to na prawdę nie będę płakał :-D

pepe72 25.10.2023 18:29

Konferencja prasowa przed meczem.

Nieobecni:
Żyro - rehabilitacja i Goku - kartki (a i pewnie umowa z PBB).

https://youtu.be/Ev7o-6DhK4U?si=is5bEdaAIBCrY1wn

MateuszABG 25.10.2023 20:02

Ktoś ma jakieś.info odnośnie wyjazdu? Jak coś to priv

wolfy 25.10.2023 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1611147)
Ja nie mówię o staniu w 10 za linią piłki i niskiej obronie, tylko o takiej grze, która wykreuje nam przestrzeń z przodu na szybkie, dwójkowe kontrataki naszej ofensywy, która to potrafi robić.

Były już takie próby, wypadły słabo. Głównie dlatego że Sobolewski nie umie ustawić gry w obronie, łatwo dwoma-trzema podaniami wypracować sobie z nami dobrą sytuację.
Tak jak napisał kiedyś Drozd: wystarczy piłka na obieg albo zagrać na ścianę i nasi stoperzy bezradnie rozkładają ręce bo okazuje się że nikt kolesia z tyłu nie pilnował...

Ja bym bardzo chciał żebyśmy tak umieli, nie zrozum mnie źle.

leszekpw 26.10.2023 07:35

Rozjedziemy ich jak g... po polu.

pepe72 26.10.2023 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MateuszABG (Post 1611166)
Ktoś ma jakieś.info odnośnie wyjazdu? Jak coś to priv

Bielsko twierdzi, że nikogo z Wisły nie wpuści.
https://www.goal.pl/1-liga/prezes-po...bielska-bialej

Cytat:

– Po tragicznej bójce w Radłowie kibice Wisły nie zostali przyjęci na żaden stadion. Czy to w Legnicy, czy w Tychach, czy Opolu, czy Lublinie. Teraz zdecydowali, że przyjadą do Bielska-Białej. Kompletnie tego nie rozumiem. Tym bardziej, że ten kibic, który zginął, był właśnie mieszkańcem Bielska-Białej – mówi Bogdan Kłys, prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała. – Cała ta sytuacja nie jest naszą winą. Gdyby nie ta historia, to na pewno kibice Wisły Kraków zostaliby wpuszczeni na nasz stadion

pepe72 26.10.2023 17:13

Kartki:
4 Goku - pauzuje
3 Junca, Satrústegui, Jaroch, Basha, Carbó, Colley,
2 Sapała, Szot, Duda, Alfaro, Rodado, Zając
1 Uryga, Villar, Krzyżanowski, Łasicki, Gogół, Olejarka, Sobczak, Sobolewski

Trochę niefajnie wygląda sytuacja w obronie.
Oraz ciężko będzie grać bez Carbo jeśli dostanie kartkę.

MateuszABG 27.10.2023 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1611182)
Bielsko twierdzi, że nikogo z Wisły nie wpuści.
https://www.goal.pl/1-liga/prezes-po...bielska-bialej

Tak, ale UW pisało że i tak jedziemy, ale niestety jestem za stary żeby znać "kumatych"

Karherop 27.10.2023 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1611183)
Kartki:
4 Goku - pauzuje
3 Junca, Satrústegui, Jaroch, Basha, Carbó, Colley,
2 Sapała, Szot, Duda, Alfaro, Rodado, Zając
1 Uryga, Villar, Krzyżanowski, Łasicki, Gogół, Olejarka, Sobczak, Sobolewski

Trochę niefajnie wygląda sytuacja w obronie.
Oraz ciężko będzie grać bez Carbo jeśli dostanie kartkę.

Prędzej czy później i tak Carbo będzie pauzował. Nawet lepiej gdyby się to wydarzyło już teraz, gdy nie mamy szpitalu w drużynie i gdy drużyna zaczyna nieźle funkcjonować.

Tak samo reszta. 3 bocznych obrońców zagrożonych kartkami, ale w meczu i tak zagrać może dwóch. A Szot pokryje jak trzeba wszędzie.

kristos 27.10.2023 11:29

Tradycyjnie "spięte"pośladki u gospodarzy, jakby mieli grać ostanie spotkanie w życiu i wszystko będzie zależało od tego ,jak zareagują nasi.
Jeśli, jak mówił klasyk zareagują pozytywnie, to o wynik się nie obawiam.

leszekpw 27.10.2023 12:59

Gospodarze z dużą presją, zlejemy ich aż miło. 3:1, 4:1

swiety37 27.10.2023 13:13

Im później Carbo będzie pauzował tym większa szansa, że nie zdąży pauzować 2 raz w sezonie.

Skawa Wadowice 27.10.2023 19:00

Ze wzgledu na pogode przewiduje trudny mecz. Sprzyjac bedzie bielsku. Niestety przegramy

Markus 27.10.2023 20:31

To co dziś wyprawia Colley, woła o pomstę do nieba. Dramatyczny momentami jest też Szot. Duda błysnął jak Sapała kilka kolejek wcześniej.

Znów gramy też bez trenera, który nie umie ustawić zespołu w sytuacji osłabienia liczebnego. Właśnie takie mecze najmocniej obnażają mizerię Sobolewskiego.

Jedynie Raton wreszcie pokazał, dlaczego jednak jest znacznie lepszym bramkarzem niż Biegański czy Broda.

W defensywie tylko Carbo myśli i gra sensownie. Postawa reszty to skandal.

FraMat 27.10.2023 20:35

Dodałbym do tego Jarocha grającego z ciężką dupą i tracącego co chwilę piłki, oraz łapiącego głupie kartki za nie-wiadomo-co.
A Jakubik to jednak stara pinda jest.

kristos 27.10.2023 20:36

Sędzia też się popisał,stempel na Dorado a ten ch.j nie reaguje.

Drozd 27.10.2023 20:38

Wiadomo, że ten sędzia to debil, ale to żadne wytłumaczenie dla kolejnej kompromitacji.

Wystarczy zwykła klepka, a leżymy i kwiczymy.

Dramat.

Stelio 27.10.2023 20:39

Kalka meczu z Odrą i Tychami. Pokazuje tylko tyle, że ta drużyna nie zrobiła ZADNEGO PROGRESU od wakacji.

Tak tak wiem, jeszcze 2 połowa, ale tutaj już nie ma nadziei na żadne punkty, za dobrze znam ta zgraję patalachow.

ciacho 27.10.2023 20:40

Pamiętajcie, że w 11 na 10 gra się trudniej, bo przeciwnik się wtedy broni we własnym polu karnym całym zespołem i trudno przebić się przez zasieki *


* nie dotyczy Wisły Kraków. Jej się trudniej gra i w przewadze i w dziesiątkę.

Patryko 27.10.2023 20:44

Czemu nam się muszą trafiać piłkarze, którym odcina prąd? Przez dwa debilne zachowania piłkarzy stracimy najprawdopodobniej 6 punktów, po prostu brak słów.

Markus 27.10.2023 20:47

Gdzie jest trener? Trzeba być totalnie ślepym, by nie widzieć, że Colley powinien dawno zejść z boiska...:shock:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl