Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Pierwsza liga 2023/24 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10906)

wolfy 21.07.2023 22:41

Pierwsza liga 2023/24
 
Dwa pierwsze wyniki: Arka remis z BBT, Motor wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec po (podobno) skręconym meczu.

Wyniki pod nas, więc jutro nasze asy powinny zaliczyć gładki w....... żeby liga była ciekawsza :haha:

Arek95 21.07.2023 23:00

Piłeś - nie pisz. Dla mnie prosta zasada.
Na ch*j tworzyć takie za przeproszeniem g**no tematy? Równie dobrze można to było napisać w wątku meczu Górnik - Wisła...

AS82 22.07.2023 02:41

Motor to będzie Ruch Chorzów z zeszłego sezonu

doktor granat 22.07.2023 04:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 1606011)
Motor to będzie Ruch Chorzów z zeszłego sezonu

No to obyśmy my byli ŁKS-em z ubiegłego sezonu.

Arkadiusz.Czerepach 22.07.2023 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1606008)
Piłeś - nie pisz. Dla mnie prosta zasada.
Na ch*j tworzyć takie za przeproszeniem g**no tematy? Równie dobrze można to było napisać w wątku meczu Górnik - Wisła...

temat przydatny , odkąd na tym forum inne działy nie funkcjonują , w tym dziale przyda sie kilka tematów troche OKOŁO wiślackich , aby było o czym gadać

rozgrywki w których uczestniczymy zasługują na taki wątek


ciekawe czy będziemy rozmawiać kto awansuje z perspektywy nieutralnych obserwatorów czy zaangażowanych ?

Szneka 22.07.2023 08:42

też uważam że wczorajsze wyniki dobre dla nas. Motor wygrał na farcie- pisał kolega, który oglądał mecz. na wyjazdach raczej pomocy sędziów nie będzie. W Gdyni bojkot kibiców i trybuny puste. pytanie czy TBB tak mocne , że w 10 prawie wygrali czy AGKś TAKA SŁABA

Skawa Wadowice 22.07.2023 09:00

Ogladalem Motor. Grali ladnie z polotem. Ale widac u pilkarzy brak takiej techniki. Bardziej przypominali Ruch. 3 bramka z karnego moim zdaniem przekrecona. Tego karnego nie powinno byc.
Arki nie ogladalem, ale wynik dobry dla nas :)

wolfy 22.07.2023 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1606012)
No to obyśmy my byli ŁKS-em z ubiegłego sezonu.

My mamy własne DNA :D

ciacho 22.07.2023 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1606008)
Piłeś - nie pisz. Dla mnie prosta zasada.
Na ch*j tworzyć takie za przeproszeniem g**no tematy? Równie dobrze można to było napisać w wątku meczu Górnik - Wisła...

Eee tam. Zawsze przyda się kolejny temat, w którym nikt nie będzie pisał;)

skarabeus 22.07.2023 16:12

Lechia bez zawodnikow rozjechala 4 1 Chrobrego.
Nasz ulubieniec hattrick.

No ciekawie...

Jaroo1 22.07.2023 16:52

Jeszcze skończy się tak, że Fernandez w gorszej/lepszej (?) drużynie niż Wisła, strzeli te 30 bramek w tym sezonie. A u nas bez takiego czarodzieja jak Luis, który często te bramki czy akcje, asysty z niczego robił, będziemy grać swoje, czyli nieporadnie i nie będziemy umieli bramek strzelać.

gizmowisla 22.07.2023 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1606034)
Jeszcze skończy się tak, że Fernandez w gorszej/lepszej (?) drużynie niż Wisła, strzeli te 30 bramek w tym sezonie. A u nas bez takiego czarodzieja jak Luis, który często te bramki czy akcje, asysty z niczego robił, będziemy grać swoje, czyli nieporadnie i nie będziemy umieli bramek strzelać.

150 tys zl miesiecznie - polowa z karnych ...szkoda ze messi wybral Floryde

Arkadiusz.Czerepach 23.07.2023 09:02

kolejka pod nas , przy czym my zagraliśmy pod nich - nihil novi :(

wolfy 29.07.2023 07:34

Łęczna bezbramkowo zremisowała z Arką, Lechia u siebie przegrała z Motorem.
Znów wyniki dobre dla nas :>

Arkadiusz.Czerepach 29.07.2023 10:08

czyli czarne koszule napewno z minimum 1pkt na konwiktorskiej

Patryko 29.07.2023 10:39

Gdzie tu się śpieszyć, to dopiero początek sezonu.

Będą jaja, jak psychopata Feio wykręci z Motorem miejsce 1-2 przed przerwą zimową ;)

TommyTSW 29.07.2023 13:48

Sektor gości już czynny?

skarabeus 29.07.2023 14:48

Mialem pisac, że oglądałem mecz motoru i bardzo fajnie ta druzyna wygląda. Lechia cisnela a poza strzałami z dystansu nie potrafiła nic wykreować.

wolfy 30.07.2023 01:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1606546)
czyli czarne koszule napewno z minimum 1pkt na konwiktorskiej

Ewentualnie - to będzie wyjątek potwierdzający regułę.

Wszyscy kibicujemy Wiśle od dawna, wiemy jak jest, wiemy kto trenuje ten cyrk i jakie klauny w nim grają.
Zastanawiam się czy przez caly sezon jakiś stoper innej pierwszoligowej drużyny wy.......ił się o własne nogi. U nas - dwóch, w kluczowych meczach.

Nowy sezon, nowe otwarcie - kapitan wchodzi w powietrze na raz (w sumie .... wie co on tam chciał zrobić), fauluje taktycznie pod samym polem karnym na żółtą w dwudziestej sekundzie. Z drużyną która poluje na rzuty wolne i SFG...

No nie mam pozytywnych myśli.

Kiedyś wierzyłem że Wisła przejdzie Real Madryt z Figo i Zidanem, mimo że tamci mieli większe indywidualne kontrakty niż my budżet. Teraz mamy gigantyczny jak na pierwszą ligę budżet i nie wierzę za bardzo w awans.

Karherop 01.08.2023 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1606551)
Mialem pisac, że oglądałem mecz motoru i bardzo fajnie ta druzyna wygląda. Lechia cisnela a poza strzałami z dystansu nie potrafiła nic wykreować.

Motor będzie do końca walczyl o baraże, choć nie wykluczył bym scenariusza w którym Feio strzeli żyłka na tyle że Jakubas z nim już nie wytrzyma. Wtedy Motor się posypie.

Po 2 kolejach już trochę się klarują drużyny ktore będą miały problemy by się utrzymać w lidze i raczej zostaną dostarczycielem punktow: Stal, Resovia, Chrobry i być moze Polonia.

Bardzo odstają od reszty stawki na ten moment

wolfy 01.08.2023 13:15

Coś czuję że Stal na na punkty zrobi. Może nawet komplet.

El'kabat 01.08.2023 13:31

Stal gra taką samą pytę, jak nie większą niż my.


Motor wygląda naprawdę dobrze, a co do Lechii to jeżeli tylko będą robić w dalszym ciągu sensowne transfery to są w stanie jeszcze sporo krwi napsuć.

wolfy 01.08.2023 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1606822)
Stal gra taką samą pytę, jak nie większą niż my.


Motor wygląda naprawdę dobrze, a co do Lechii to jeżeli tylko będą robić w dalszym ciągu sensowne transfery to są w stanie jeszcze sporo krwi napsuć.

To nie ma znaczenia jaką pytę grają, wystarczy żeby nie byli obsrani.
My będziemy.

Polonia też grała parodię i niewiele brakło a remis by ugrali. Łęczna grała syf z wrzutkami z połowy boiska ze stojącej piłki a cudem punkt wywieźliśmy.

Jak nie będziemy do 60-tej minuty prowadzić 4:0 (a raczej nie będziemy) to pampersy zaczną trzeszczeć. Radzio da impuls z ławki...

adfurle 01.08.2023 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1606820)
Coś czuję że Stal na na punkty zrobi. Może nawet komplet.

Myślałem niedawno, że Stal po tej swojej rewolucji ze składem nawet dla Sobolewskiego będzie jak bułka z masłem, ale po końcówce z Tychami, gdzie bardzo ambitnie próbowali wyrównać i naprawdę zapieprzali, mogą zrobić krzywdę naszemu niewydarzonemu trenerowi :-D

Karherop 01.08.2023 13:46

Stal nam zagrozi? Nie no trochę trzeba się orientować w realiach.

Stal jest położona na łopatkach. Małecki wczoraj ich podsumował w programie ligowym. Z 1 składu odeszło 8 zawodnikow. Grają za nich rezerwowi, wzmocnienia z 3 i 4 ligi. Jak tam się utrzymają to będzie cud. O trenerze nawet nie wspominam, bo może Zub nie jest zły ale zanim coś stworzy to już będą w 2 lidze.

Czwórka, piątka ich pociągniemy choćby Sobolewski miał im nogi powiązać. Inna sprawa że pewnie ze dwie stracimy.

wolfy 01.08.2023 13:57

I cyk do notatniczka.

"Nie no trochę trzeba się orientować" :lol:
"Czwórką, piątką ich pociągniemy...".

Mocne.

Jaroo1 01.08.2023 14:38

Po prostu, był impuls po tchnieniu w Wisłę nowego ducha przez Kiko, po sciągnięciu Hiszpanów niecały rok temu. Wyszła z tego fajna seria wygranych pod rząd. Impuls się wyczerpał i powróciliśmy do realiów, ze słabym trenerem, któremu nic nie wychodzi i z obsraną drużyną, która pęka na robocie.
Od tej pory, każdy mecz może okazać się koszmarem, nieważne z kim gramy.
W tamtym sezonie, w tym roku, zaliczyliśmy 5 czy ile (?) takich dzwonów, gdzie zesrana drużyna, nie wytrzymywała presji, szczególnie w ostatnich meczach, z najłatwiejszymi rywalami (można się było łudzić, ze Puszcza na wyjeździe, Ruch czy ŁKS to jednak trudne wyzwanie więc porażki były akceptowalne).

W ten sezon weszliśmy z jeszcze większą kupą w majtach, be Fernandeza, nie ma kto tutaj grać, obrona na poziomie meczów z ZS i barażowym z Puszczą i efekt jest taki jaki jest.
Nasz atut jest taki, że liga jest okrutnie słaba więc wiele takich meczów możemy wygrać.

Maine_Coon 01.08.2023 14:45

Juz nie przesadzajcie. To jest fakin Hiszpania

Karherop 01.08.2023 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1606830)
Nasz atut jest taki, że liga jest okrutnie słaba więc wiele takich meczów możemy wygrać.

Słaba to mało powiedziane. Wieczne przebudowy, rotację trenerów, składów odbywają się w większości drużyn. Poza beniaminkami w każdym zespole były rewolucje kadrowe. U nas i tak przeszło to w miare sucha stopą, bo na dziś w 1 składzie mamy 4 zmiany i brak zmian w pionie sportowym.

Patrzmy choćby co dzieje się w bogatszej Termalice. A Arka, Podbeskidzie, Stal? Dramat. Lechia buduje od nowa. Płock buduje od nowa.

Tylko o Miedzi można powiedzieć że weszla w ligę na grubo.

Przypomnę tylko bilans wygrana/remis/przegrana ostatnich zwycięzcow 1 ligi:

ŁKS 19-9-6
Miedź 23-8-3
Radomiak 20-8-6
Stal Mielec 21-4-9
Raków 20-10-4
Miedź 17-12-5
Sandecja 18-7-9

Ostatni nasz sezon 18-6-9, czyli na pograniczu awansu. A co wyprawialismy na jesień 2022 to nikomu nie trzeba przypominać. Tu wystarczy nie łapać serii porażek, wygrac 2/3 spotkań, więcej remisowac niż przegrwac i mieć jakościowych piłkarzy. Z Sobolewskim na ławce czy bez.

PS. Zostawcie tylko sobie epitety" obronca" Sobola. Dla mnie mogą go wymienić, jestem za. Byle by zrobić to z głową a nie na zasadzie "ten jest wolny to bierzmy tego, nieważne czy poradzi sobie z tą grupą i czy ma piłkarzy pod swój styl gry".

Jaroo1 01.08.2023 15:11

Cytat:

U nas i tak przeszło to w miare sucha stopą, bo na dziś w 1 składzie mamy 4 zmiany i brak zmian w pionie sportowym.
Ato jest własnie na minus, tzn. nie to, tylko postawa drużyny w tych dwóch meczach i postawa Sobola. Bo na prawdę pierwszy raz od dawna można powiedzieć, że nie mamy rewolucji w kadrze, w tej pierwszej 11, a upierając się to mógli by za Hiszpanów grać Moltenis i Biegański.

Także wyjściowy skład mamy prawie ten sam, 3 graczy z pola się zmieniło aby. To nie jest dużo, to nie jest ogromne przetasowanie. A drużyna wygląda dramatycznie. Robimy swoje "postępy" czyli im lepsze widoki na "jutro", tym gorsze wyniki, cofamy się w rozwoju itd.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl