Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kolejna emisja akcji Wisły Kraków? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10275)

Batiar 11.03.2020 09:20

Kolejna emisja akcji Wisły Kraków?
 
Pozwoliłem sobie na założenie nowego wątku po przeczytaniu informacji w internecie:
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-...owlcDr98Zm709U


Czy ktoś zna więcej szczegółów na temat planowanej emisji? Pytam, bo jestem zainteresowany. :-)

Szneka 11.03.2020 09:31

Podpisuję się pod postem kolegi. Tez jestem zainteresowany

_ukoL 11.03.2020 09:56

Pewnie będzie o tym głośno jak dojdzie do emisji. Ja tylko czekam i od razu mam zamiar powiększyć swój pakiet.

tomytom 11.03.2020 11:07

Może jak tu będzie kilka tysięcy wpisów to ktoś przyspieszy działanie?


+1 ode mnie :-)

wolfy 11.03.2020 12:35

Byłoby fajnie. Wiadomo jak mocno uderza w nas zamknięcie stadionów.

MB1906 11.03.2020 15:22

To trzeba zrobić, aby przetrwać uderzy nas nie tylko zamkniecie stadionow ale i pewnie mniejsza $ za zajecie niższego miejsca.

Cycu 12.03.2020 19:46

Już można się zapisywać:

https://beesfund.com/wkrotce/wislakrakow

Batiar 13.03.2020 14:27

Stało się:



https://akcjewisla.pl/

Kukuryznik 13.03.2020 14:56

Szkoda ze przed drugą emisją nie udało się dograć sprawy z TS do końca. Choć mam nadzieje ze całość wykupimy.

rafalek 13.03.2020 15:49

Jestesmy szybsi niz wirus korona, W poltorej godziny 10%, w niecale dwie juz ponad pol miliona... :D

Cycu 13.03.2020 19:00

Rozmowa z Obidzińskim o akcjach: https://weszlo.com/2020/03/13/emisje...zum-mowia-tak/

Tantal 14.03.2020 20:53

Dziś idzie bardzo opornie, widać, że początek nabili ludzie z pre-zapisów a potem siadło. Jednak za chwilę osiągniemy półtora miliona złotych. W tym tempie nawet zbieranie tylko 100 000 dziennie pozwoli na zebranie reszty przed końcową datą emisji. Do 13.04. klub powinien mieć więc kolejne 4 mln na koncie. Na pewno nie będzie takiego szału jak rok temu, ale DAMY RADĘ.

3 sztuki we własnym zakresie nabyte.

PS. uważam że Socios też powinno chwilowo kasę ze składek przeznaczyć na bieżące funkcjonowanie klubu. W tej chwili ważniejsze jest utrzymanie płynności spółki niż jakieś długofalowe inwestycje.

krakus76_ 15.03.2020 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1551539)

PS. uważam że Socios też powinno chwilowo kasę ze składek przeznaczyć na bieżące funkcjonowanie klubu. W tej chwili ważniejsze jest utrzymanie płynności spółki niż jakieś długofalowe inwestycje.

Przeczytaj sobie poniższy artykuł bo widzę że coś Cię ominęło.

https://www.polskieradio24.pl/5/4147...milion-zlotych

Tantal 15.03.2020 19:27

Artykuł sprzed 8 miesięcy. Socios jest większe o 300 członków i prawie o połowę większe miesięczne wpływy niż wynosi kwota w tej umowie. Do tego każdą umowę można zmienić, jeśli sytuacja z płynnością klubu stałaby się poważna.

tomytom 15.03.2020 19:37

@Tantal, jesteś w Socios, czy raczej chciałbyś sugerować co mamy zrobić z NASZYMI pieniędzmi?

serek.c2 15.03.2020 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1551547)
Artykuł sprzed 8 miesięcy. Socios jest większe o 300 członków i prawie o połowę większe miesięczne wpływy niż wynosi kwota w tej umowie. Do tego każdą umowę można zmienić, jeśli sytuacja z płynnością klubu stałaby się poważna.

Każda nadwyżka jest od razu poddawana pod głosowanie, tak jak to było w styczniu 2020 r. Do tego umowa (1 020 000 zł/sezon) nie obejmuje środków, którymi Socios wsparło finansowanie kontraktu M. Wasilewskiego (to dodatkowe 300 000 zł).

Połowę większe wpływy? Skąd takie dane? :)

Tantal 15.03.2020 23:11

W socios jeszcze nie jestem, choć w tym roku na 99% (albo na 1906) będę. Piszę co myślę i jak oceniam sytuację klubu, to jakiś problem?

Chodziło mi o to, że umowa opiewa na 85 miesięcznie, a wpływy za ostatnie miesiące to ponad 120 miesięcznie ( z ostatniego raportu). W przypadku pojawienia się jakichś nadwyżek najlepiej chyba byłoby zrobić taką właśnie akcję jak z Wasilewskim, żeby odciążyć klub od bieżączki. To też kwestia jak oceniają sytuację zarządzający - ale skoro konieczna była druga emisja akcji to potrzeba żywej gotówki jest spora.


BTW dziś wpłaty na akcje to tylko te 100 000. Oby się nie wypaliło przez kolejne dni. Koronaświrus raczej nie pomaga.

serek.c2 16.03.2020 08:44

Nie jest to problem, dopóki opierasz się na pełnych danych. Przykładowo - podałeś wysokość wpływów ze składek z dwóch miesięcy bieżącego roku, zupełnie zapominając o średniej z całego roku ubiegłego, która wynosiła 103 000 zł.

Jak już pisałem - w zasadzie całość naszych składek wędruje do SA. Gdy tylko pojawia się nadwyżka organizujemy głosowanie odnośnie wykorzystania takich środków.

doktor granat 16.03.2020 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1551550)
W socios jeszcze nie jestem, choć w tym roku na 99% (albo na 1906) będę. Piszę co myślę i jak oceniam sytuację klubu, to jakiś problem?

Chodziło mi o to, że umowa opiewa na 85 miesięcznie, a wpływy za ostatnie miesiące to ponad 120 miesięcznie ( z ostatniego raportu). W przypadku pojawienia się jakichś nadwyżek najlepiej chyba byłoby zrobić taką właśnie akcję jak z Wasilewskim, żeby odciążyć klub od bieżączki. To też kwestia jak oceniają sytuację zarządzający - ale skoro konieczna była druga emisja akcji to potrzeba żywej gotówki jest spora.


BTW dziś wpłaty na akcje to tylko te 100 000. Oby się nie wypaliło przez kolejne dni. Koronaświrus raczej nie pomaga.

potrzeba 100 000 każdego dnia aż do końca.
Trafiliśmy niestety w fatalny moment z tą emisją.

Tantal 16.03.2020 12:00

Serku, jeszcze raz - każdą umowę można zmienić. Mi nie chodzi o to jakie porozumienia zawarliście do tej pory z klubem, tylko jakie potrzeby będą np. na 2-3 miesiące.

Wyobraźmy sobie scenariusz pesymistyczny - trwa nadal epidemia, Wisła przejada środki z emisji i pojawiają kłopoty finansowe do tego stopnia, że w klubie zaczyna desperacko brakować gotówki. Pytanie czy w takiej sytuacji nie lepiej byłoby odpuścić na jakiś czas długofalowe cele na rzecz zachowania bieżącego kształtu drużyny.


To czysta dywagacja, bo nikt nie wie jak sytuacja z płynnością będzie za te kilkanaście tygodni wyglądała. Ale mam w pamięci straty jakie Wisła ponosiła rok, półtora roku temu, kiedy nie była w stanie zatrzymać zawodników. Straciliśmy ogromne pieniądze z potencjalnych transferów przez to, że brakowało środków na bieżące utrzymanie drużyny.

Tu się możemy zresztą wyróżnić na tle innych klubów e-klapy. Jeśli emisja choć częściowo wypali i socios będzie wpłacało środki w obecnej wielkości to do budżety wpłynie 5-7 mln złotych. Żaden inny takiego wsparcia ze strony swoich kibiców nie ma. Jeśli dobrze pójdzie to możemy się za chwilę cieszyć renomą tego, w którym można przetrzymać nawet najcięższe czasy, bo nikt mu nie pozwoli upaść a dla kadry pieniądze się zawsze znajdą. I wyrobilibyśmy sobie markę dokładnie odwrotną do tej jaką mieliśmy jeszcze kilkanaście miesięcy temu, kiedy pieniądze szły na wszystkie możliwe faktury, tylko nie do zespołu.


Żeby nie teoretyzować za bardzo - przypuśćmy, że trzeba negocjować kontrakt dla Olka Buksy przed wybiciem jego pełnoletności i zabezpieczyć na to gotówkę, ale tej w kasie fizycznie nie ma. Czy nie lepiej byłoby przesunąć/wygasić na kilka miesięcy finansowania innych, mniej palących spraw na rzecz załatwienia tak pilnej, podobnie jak to było z Wasilewskim? Czysto teoretyczna możliwość, chodzi mi o to co powinno być na dzień dzisiejszy priorytetem.

tomytom 16.03.2020 12:52

@Tantal: ale wiesz jak działa Socios tak ogólnie w temacie finansów?


Odnosząc się do Twojej hipotetycznej sytuacji:
- klub zwraca się o pomoc do Socios, bo "Olka możemy stracić" i trzeba na szybko XXX PLN

- mamy nadwyżkę na koncie w wysokości co najmniej XXX PLN

- Zarząd Socios ogłasza szybkie głosowanie (droga mailową)
- jeśli większość członków wyrazi zgodę to pieniążki są przekazywane do klubu


Oczywiście przy okazji gorąco zachęcam do dołączenia :-)

MaLk 16.03.2020 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1551556)
Trafiliśmy niestety w fatalny moment z tą emisją.

Wprost przeciwnie. Rzutem na taśmę trafiliśmy na ostatni moment, w którym mogliśmy coś sensownego zebrać. Gdyby emisja zaczęła się dzisiaj albo za tydzień, byłby problem nawet z tym, żeby zebrać te półtora miliona.

Tantal 16.03.2020 14:18

Ależ właśnie o coś takiego mi chodzi Tommy i mam nadzieję że dokładnie tak to będzie wyglądało. Pomagam w takiej formie jaka jest dla mnie najwygodniejsza. Wolałem dołożyć jednorazowo kilkusetzłotową cegiełkę, bo jak tylko zniosą kwarantannę muszę wyjechać z Polski. Wrócę pewnie na jesieni to się zapiszę na regularne wpłaty.



MaLK, racja. Jakbyśmy próbowali całą akcję odpalić w tym tygodniu to mogłaby się skończyć ostrą klapą. Dziś też trochę słabo ale może w okolicy 100k znowu będzie. Może jakaś większa akcja promocyjna jeśli w trakcie emisji by kiepsko szło i jakoś damy radę dociągnąć do tych 4 baniek.


Mimo wszystko aż się łezka w oku kręci (ze śmiechu) jak się to porówna z akcją sprzedawania akcji sąsiadki przez magistrat kilka lat temu.:haha:

nero 16.03.2020 15:10

Są jakieś prawne ograniczenia dotyczące emisji akcji? Czy można sobie takie emisje robić w nieskończoność?

MaLk 16.03.2020 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1551562)
Są jakieś prawne ograniczenia dotyczące emisji akcji? Czy można sobie takie emisje robić w nieskończoność?

1. Jeśli chodzi o akcje sprzedawane "publicznie" (czyli tak jak teraz, do dużej liczby nieokreślonych imiennie osób), to "w nieskończoność", ale z ograniczoną częstotliwością raz na 12 miesięcy po maksymalnie 1 mln euro bez konieczności przejścia przez procedurę przed KNF.
2. Bez ograniczeń kwotowych (czyli "w nieskończoność") albo do mniejszej (<150) liczby osób (ewentualnie do obecnych akcjonariuszy), albo po każdorazowym zatwierdzeniu przez KNF memorandum.

nero 16.03.2020 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1551564)
1. Jeśli chodzi o akcje sprzedawane "publicznie" (czyli tak jak teraz, do dużej liczby nieokreślonych imiennie osób), to "w nieskończoność", ale z ograniczoną częstotliwością raz na 12 miesięcy po maksymalnie 1 mln euro bez konieczności przejścia przez procedurę przed KNF.
2. Bez ograniczeń kwotowych (czyli "w nieskończoność") albo do mniejszej (<150) liczby osób (ewentualnie do obecnych akcjonariuszy), albo po każdorazowym zatwierdzeniu przez KNF memorandum.

dzięki :)
...

Cycu 16.03.2020 19:36

https://www.wisla.krakow.pl/uploads/...fc0acdaab6.jpg

https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...yniezginie-faq

Jak i kiedy otrzymam kupione akcje?

Akcje będą do odbioru w siedzibie spółki, możliwa jest także wysyłka po zgłoszeniu się do Klubu i uiszczeniu opłaty za wysyłkę dokumentu oraz nagród. Procedura odbioru oraz wysyłki akcji rozpocznie się po zakończeniu emisji oraz zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki Akcyjnej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Cały proces może trwać nawet kilka miesięcy od momentu zakończenia emisji. W przypadku pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu e-mail podanego na stronie.

Jakie dane należy podać przy zakupie akcji?

Należy podać pełne imię i nazwisko wraz z polskimi znakami, datę urodzenia taką, jak w dowodzie osobistym oraz adres e-mail. Dodatkowo należy podać adres wysyłki akcji - nie musi być to adres zamieszkania.

Co, jeżeli chcę otrzymać akcje na adres inny niż adres zamieszkania albo pomyliłem się w danych?

Podczas zakupu akcji wystarczy podać adres, pod który ma zostać dostarczony dokument (i ewentualne nagrody). Pamiętaj, że akcje wyślemy minimum za 3 miesiące, więc jeśli zmienisz w tym czasie adres, zaktualizuj go jak najszybciej, prosimy o kontakt pod adresem [email protected]

Czy i w jaki sposób mogę kupić akcje na inną osobę?

Zakup akcji na inną osobę nie jest możliwy. Konkretna osoba może utworzyć jedno konta, z którego mogą zostać zakupione akcje tylko na nią.

Czy mogę kupić akcje, jeśli mieszkam poza granicami Polski?

Inwestor mieszkający poza granicami Polski może kupić akcje spółki. Inwestorzy mieszkający na terenie Unii Europejskiej (a także w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Liechtensteinie, Islandii, Szwajcarii oraz w terytoriach zależnych od państw UE) w momencie wyboru sposobu płatności za pomocą operatora płatności tPay, powinni wybrać SEPA Payments. W razie pytań prosimy o kontakt.

Czy mogę sprzedać swoje akcje?

Tak, inwestor może sprzedać swoje akcje po znalezieniu nabywcy. Podczas transakcji wystarczy wypełnić formularz umowy kupna-sprzedaży. Należy także poinformować spółkę o takiej transakcji celem wpisania zmiany do księgi akcyjnej.

Czy mogę dokupić więcej akcji?

Jak najbardziej! Można zakupić dowolną liczbę akcji, dowolną liczbę razy. Akcje się konsolidują, a nagrody przyznawane są według końcowej liczby akcji.

Czy chcąc mieć wyższy pakiet nagród, mogę jedynie dokupić różnicę akcji czy muszę kupować całość?

Pakiety są przyznawane według łącznej liczby zakupionych akcji podczas całego czasu trwania emisji, a nie jednorazowego zakupu. Oznacza to, że pakiet dostępny od 10 akcji otrzyma także osoba, która kupi dwa razy po 5 akcji.

Czy mogę poznać szczegółowe informacje finansowe na temat spółki?

Tak, na stronie internetowej Klubu znajduje się raport finansowy za 2019 rok.

Czy akcje spółki są notowane na giełdzie?

Spółka nie jest notowana na giełdzie, a jej akcje są poza rynkiem regulowanym. W przypadku gdyby w przyszłości spółka zdecydowała się na wejście na New Connect lub GPW, akcje spółki zostaną zdematerializowane i przeniesione na rachunek maklerski.

Jak mogę się skontaktować, jeśli mam pytania dotyczące emisji lub akcji?

Najprościej skontaktować się, pisząc na adres: [email protected]




Wywiad z Królewskim w Pulsie Biznesu: https://www.pb.pl/wisla-krakow-poruszyla-tlum-985184

szym_ek 17.03.2020 19:45

@serek.c2

W zeszłym roku był pomysł a nawet głosowanie czy Socios powinno kupić akcję Wisły. Oczywiście w tamtym roku się nie udało bo jak pamiętamy akcje się rozeszły jak świeże bułeczki.

Czy, biorąc pod uwagę zdecydowanie wolniejszą sprzedaż, Socios ma jakieś wolne środki które mógłby przeznaczyć na zakup akcji Wisły SA?

serek.c2 17.03.2020 19:58

Poczekajmy, jak rozwinie się sprzedaż, jeszcze sporo osób z zagranicy nie kupiło akcji ze względów technicznych. Wolnych środków jednak nie mamy w tej chwili zbyt wielu.

Cycu 17.03.2020 20:14

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...24&oe=5E96111E


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl