Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXVI kolejka] Wisła Kraków - Lech Poznań, 08-03-2020, 15:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10271)

Arkadiusz.Czerepach 06.03.2020 11:29

[XXVI kolejka] Wisła Kraków - Lech Poznań, 08-03-2020, 15:00
 
https://i.imgur.com/h8fWvMh.png

Aktualna tabela:

https://i.imgur.com/m7vOcMy.png

Zestaw par nadchodzącej kolejki:

https://i.imgur.com/fUitsDb.png


A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

https://i.imgur.com/YzBNMR2.png

Zapraszam do dyskusji

:tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca:

FraMat 06.03.2020 11:38

No cóż... Lech jest w gazie.
Zupełnie inaczej niż ekipy, z którymi tej wiosny graliśmy.

Obawiam się końca naszej serii, ale... chciałbym się miło rozczarować.
Dość dobrze gramy w defensywie.
Jeśli Skowronek będzie miał pomysł na zneutralizowanie ich ataku to wszystko może się zdarzyć.

Wehrmacht 06.03.2020 11:57

Drugi (po Płocku) i w razie nie wygrania ostatni mecz o marzenia. Jakiekolwiek punkty z Amicą, czy 1 czy 3, i przestanę całkowicie martwić się o utrzymanie.

AS82 06.03.2020 12:06

Najbardziej trzeba będzie uwazac na Jóźwiaka a także Puchacza i Gytkjeara

Karherop 06.03.2020 12:34

To będzie kolejne trudne zadanie przed drużyna Skowronka, tyle że nie na "nerwy" a na umiejętności. Trzeba się spodziewać wielu ataków Lecha, niemniej jeśli pójdziemy na noże z Lechem to już po nas. Tutaj musi być żelazna defensywa i nie zdziwię się jeśli Skowronek pójdzie w grę na trzech środkowych Hebert Janicki Klemenz. Pytanie czy Kuba będzie as tak wracał się do obrony, bo kondycyjnie nie ma szans że skrzydłowymi Lecha.

Typuje 1-0 dla nas po jakiejś ładnej kontrze, bramka Wojtkowski

it 06.03.2020 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1551190)
To będzie kolejne trudne zadanie przed drużyna Skowronka, tyle że nie na "nerwy" a na umiejętności. Trzeba się spodziewać wielu ataków Lecha, niemniej jeśli pójdziemy na noże z Lechem to już po nas. Tutaj musi być żelazna defensywa i nie zdziwię się jeśli Skowronek pójdzie w grę na trzech środkowych Hebert Janicki Klemenz. Pytanie czy Kuba będzie as tak wracał się do obrony, bo kondycyjnie nie ma szans że skrzydłowymi Lecha.

Typuje 1-0 dla nas po jakiejś ładnej kontrze, bramka Wojtkowski

A kto wtedy na prawym wahadle?
Tu mamy największy problem, brak prawych obrońców w tym meczu, przy już nie tej wydolności Kuby.
Mnie się wydaje, że postawi Klemenza na prawej, a środek Hebert z Janickim.
Myślałem jeszcze o Kuwejlicu, ale nie kojarzę, czy kiedykolwiek grywał na prawej obronie.

Guzik 06.03.2020 13:09

Ja bym spróbował na prawej Sadloka a na lewej Hołownie

sevenheaven 06.03.2020 13:12

ja wolałbym już Szote na prawej niż Klemenza..

albo właśnie Kube przesunąć na PO i Mak/Chuca do składu

ktoś wie jak sytuacja w Lechu ? ktoś pauzuje ?

Matios98 06.03.2020 13:30

Serafin Szota dawno w Stomilu. Jeżeli miałeś na myśli Dawida Szota, to niby jest taka opcja, bo Skowronek coś przebąkiwał, że prawa obrona to pozycja dla niego, ale póki co zagrał tak tylko w jednym sparingu i wątpię, żeby puścił chłopaka na Jóźwiaka i Kostewycza, więc albo Burliga się wykuruję, albo Klemenz (o rany boskie!) na prawej obronie.

it 06.03.2020 13:35

Chyba Klemenz to najbezpieczniejsza opcja, właśnie ze względu na moce lewe skrzydło Lecha.
W ataku pewnie nasza prawa strona będzie marna ale w obronie powinno być lepiej. Szot popełnia na razie za dużo błędów (vide przypadek Grabowskiego w pierwszym meczu z Lechem) a i wydolność słaba.
Pomysł z Hołownią do rozważenia, ale wtedy osłabiamy obydwa boki obrony.

paralaksa 06.03.2020 13:42

Lech w ogromnym gazie. Świetnie ogląda się ich zawody. Jadnak w starciu z Wisłą moim zdaniem będą na straconej pozycji.

Drużyna z Poznania potrzebuje dużo swobody w środku pola, jeśli jej nie ma zaczynaja pojawiać się problemy i straty. Górnik momentami ślicznie obnażał ich słabości. Jeśli w środku zagrają agresywnie Basha, Zukow - to nie widzę większych szans dla Lecha. No chyba ze kontrataki.

Heero 06.03.2020 13:48

Cytat:

Chyba Klemenz to najbezpieczniejsza opcja, właśnie ze względu na moce lewe skrzydło Lecha.
Wystawienie Lukasa na szybkiego i zwrotnego Jóźwiaka to samobójstwo, które skończy się masą rzutów wolnych w bocznym sektorze, a w skrajnej sytuacji kartkami.

petred 06.03.2020 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heero (Post 1551204)
Wystawienie Lukasa na szybkiego i zwrotnego Jóźwiaka to samobójstwo, które skończy się masą rzutów wolnych w bocznym sektorze, a w skrajnej sytuacji kartkami.

Trzeba będzi mu pomagać ( podwajać) Może zagramy na trzech defensywnych pomocników?

Gunner1906 06.03.2020 15:57

Dla mnie Kuba na PO byłby bardzo dobrym pomysłem. Nie jest mu obca ta pozycja. Kuba stracił trochę na dynamice ale dalej nam bardzo dużo daje, a kto wie czy nawet nie byłoby to z większym pożytkiem dla drużyny. Gdybym to ja wybierał wyszlibyśmy tak: Buchal-Kuba,Klemenz, Hebert, Sadlok, Mak, Basha,Savicevic,Żukov,Wojo (Chuca), Tupta(Buksa)

Oglądałem Lecha po przerwie zimowej prawie we wszystkich meczach i dla mnie ich gra robi bardzo duże wrażenie. Grają szybko, stwarzają sobie bardzo dużo sytuacji, nie brakuje im pomysłu z przodu, jedynie z tyłu nie wyglądają tak pewnie ale też bez tragedii. Gra ofensywna wygląda bardzo dobrze i tylko przez nieudolność Gytkjera (z żydkami miał sam na sam, a z Jagiellonią co najmniej trzy naprawdę 100% okazje które zmarnował) potracili punkty w wyjazdowych meczach.

Jak dla mnie kuchenki zdecydowanym faworytem, mimo że punktujemy lepiej na wiosnę niż Lech to jednak gra kuchenek jest na wyższym poziomie. Oczywiście, tak jak wspomniał wyżej kolega mamy bardzo mocny środek pola i jeśli uda nam się zneutralizować gości w tej formacji to ich gra może już tak dobrze nie wyglądać. Jestem przygotowany na wszystko a po wygranych derbach wybaczę drużynie każdy wynik

Jaroo1 06.03.2020 16:30

Pierwszy mecz tego roku z poważnym (jesli o takich możemy mówić w naszej e-klsie) rywalem. Ale mówię tylko dlatego o nim powazny bo jak ktoś wyżej napisał, ostatnio są w gazie.
Aż jestem ciekaw co z tego wyniknie. Czy nas zjedza, czy mecz będzie ładny dla oka i Wisła np z kontry pociśnie z bardziej otwartym rywalem.

forthy 06.03.2020 16:47

Burliga dostępny, więc 11kę nietrudno przewidzieć.

it 06.03.2020 17:07

Na szczęście Bury gotowy do gry 👍

mitmichael 06.03.2020 17:13

Bardziej obawiałem sie derbow niz obawiam sie meczu z Lechem. Oni graja bardzo dobrze u siebie, na wyjazdach juz tak dobrzy nie sa, z Jaga 1 polowa słaba, to samo z pasami, w drugiej mieli i tu i tu okazje ale zdało sie to tylko na 1 punkt w tych dwoch meczach. Fajnie jak wroci Burliga bo to daje wieksze mozliwosci po wypadnieciu Niepsuja. Nie jest przeciez powiedziane, ze Bury od razu wskoczy do pierwszego skladu. Jezeli tak sie nie stanie to na PO powinien powedrowac Klemenz a w srodku zagrac para Janicki-Hebert

Sylwus1988 06.03.2020 18:26

Czuje że złapalismy ostry gaz i rozjedzemy Lecha paroma bramkami przy dopingu 25 tysięcy ludu. Oby to nie było złudne przeczucie. W każdym razie wszyscy na Reymonta

czaro 06.03.2020 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwus1988 (Post 1551220)
Czuje że złapalismy ostry gaz i rozjedzemy Lecha paroma bramkami

Nie widzę tego.

Wojtas 06.03.2020 20:24

Nie ma co sie napalać bo z reguły wtedy wtapiamy.Z Płockiem miało byc łatwo i przyjemnie a wyszło srednio.
A Derby ,odwrotnie.Wychodzi na to ze im mniej spin,i < my musimy > to tym lepiej.Niech graja swoje ,kibice dopingują a reszta sama przyjdzie.

Lonia 06.03.2020 22:09

Ja tylko przypomnę,że amikorz nam w ostatnich latach wybitnie nie "leży".Nie licząc Stolarczykowego 5:2 to nie wygraliśmy z nimi żadnego pozostałego meczu w ostatnich 5 latach.
Serce mówi 3pkt a rozum ,że z 1pkt trzeba się cieszyć.

TommyTSW 07.03.2020 07:47

tyle że w tych ostatnich latach lepiej radzili sobie na wyjazdach, teraz jest trochę odwrotnie; trzy komplety u siebie, przegrana na pejsach i remis na Jadze.
oglądałem ich mecze domowe z Górnikiem, Rakowem i wyjazd żydkami, wolno się rozkręcają, Górnik dostał szybką bramkę z przypadku i zdążył do przerwy wyrównać w drugiej połowie już byli bezradni.Z Rakowem też pierwszą połowę przespali w drugiej 3 bramki.Na KAŁuży wyszli na prowadzenie, ale pejsaci siedli na nich i wygrali.
Od pierwszej minuty trzeba siąść na kuchenkorzu, presing na maxa do ostatniej minuty jak było na Derbach i powinno być dobrze;)

Arek95 07.03.2020 09:42

Dla mnie na prawą obronę Klemenz wydaje się byc zbyt toporny, nie da sobie rady z Jóźwiakiem czy Marchwińskim lub Kostewyczem... Alternatywa to Hołowna na prawą albo Żukow który zagoni pyry na skrzydle i jeszcze będzie w stanie wykreować okazję z przodu :D

Ogryzek 07.03.2020 11:14

No to pora na Amice. Nie ma co oglądać się na innych tylko grać o 3 punkty.

Karherop 07.03.2020 11:26

Burliga od początku, koło 60 min wchodzi Hebert i korekta jak z craxa. Tak to widzę.

Ew. Ustawienie z 3 srodkowymi od poczatku Hebert Klemenz i Janicki i roszady w zależności od przebiegu spotkania.
Innych opcji nie widzę.

Roszady z Hołownia, Sadlokiem czy Zukovem rozwalają inne dobrze pracujące strefy boiska.

Kluczem do wygrania będzie stabilna obrona i dobra formą Bashy i Zukova. Wygrywając walkę w środku wygrany cały mecz. Lech na zdolnych młodych ale wciąż z niestabilna forma.

Kac 07.03.2020 13:11

Lech w gazie, ale my tez naprawde dobrze i madrze gramy, Skowronek dobiera dobra taktyke i jak widac jeszcze go nie rozgryzli w Ekstraklasie

Jak nie popelnimy glupiego bledu to jestem dobrej mysli

Na menelach rewanz wziety, teraz pora na Lecha i Legie, licze ze pilkarze maja to w glowach dodatkowo

mitmichael 07.03.2020 15:32

Lech w gazie tylko czesciowo, u siebie super ale wyjazdy juz maja słabe, lezy u nich koncentracja, jezeli opanujemy srodek pola to powinno załatwic sprawe. U nas tez musi byc koncentracja bo inaczej moga nas skarcic a jak pokazywały 2 polowy z Jagiellonia czy pasami maja bardzo duzo szans na strzelenie.

brylant17 07.03.2020 19:49

Remis nie będzie zły Lech jest mocny,ale u siebie....

TommyTSW 07.03.2020 19:59

remis nie będzie zły jak Korona nie wygra z Łksem, a że mecz jest w poniedziałek to tylko 3pkt


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:13.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl