![]() |
[IV kolejka] Pogoń Szczecin - Wisła Kraków, 10-08-2019, 15:00
http://fotowrzut.pl/tmp/upload/5W9R6J1ISV/1.jpg
Aktualna tabela: http://fotowrzut.pl/tmp/upload/5W9R6J1ISV/2.jpg Zestaw par nadchodzącej kolejki: http://fotowrzut.pl/tmp/upload/5W9R6J1ISV/3.jpg A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu) http://fotowrzut.pl/tmp/upload/5W9R6J1ISV/4.jpg Zapraszam do dyskusji :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: |
Powolutku bo powolutku, ale myślę, że gra wygląda lepiej. Wejście Savicevica pchnęło grę doi przodu i pewnie pod nieobecność Bashy on wejdzie od 1 minuty (bo w sumie kto inny?) Pytanie tylko kto za Wojtkowskiego?
Zastanawiam się czy zagra Kuba. Może dostanie parę minut na rozbieganie. |
Liczę na Kubę , remis biorę w ciemno .
|
Kuba ma być gotowy na Pogoń więc myślę, że 30 minut powinien dostać. Ja bym widział za Wojtkowskiego Szotę, który mógłby tym samym grac na pozycji Bashy czyli DP.
Mój skład na Pogoń to: Buchal - Sadlok, Klemenz, Wasyl(Janicki mnie jak na razie nie przekonuje), Niepsuj(da radę bo będzie grał na swój były klub) - Szota, Savicevic, Mak, Chuca, Silva - Brożek. Ustawienie 4-5-1, a jeżeli trener chce grać dalej 4-3-3 to przesunąć do przodu na boki Chuce i Maka, a z dwójka Szota, Savicevic dać Silve, który fizycznie i technicznie jest lepszy niż Mak. Basha to na ten moment zawodnik nie do zastąpienia, ale zawsze można zniwelować ryzyko. Szota grał już z tego co kojarzę na DF w kadrze, no chyba, że akcje Plewki będą stać wyżej to niech gra on. |
Wbrew miejscu w tabeli, między Wisłą a Pogonią różnicy specjalnej na dzisiaj nie ma.
Punkty Pogoni to jazda na farcie. I udane interwencje bramkarza, którym się teraz w Szczecinie jarają. W dodatku, we wszystkich pierwszych trzech meczach mają w środku pola taką samą wielką dziurę jak Wisła w meczu z Górnikiem do czasu wejścia Savicevicia. Odpadł im Drygas, a Podstawski i Kowalczyk grają trochę na alibi za to Kozulj, raz zagra dobrze, raz nie. Jak dostanie plastra to po kilku niedanych próbach traci impet. Nie twierdzę, że pojedziemy i wygramy. To mecz z gatunku tych, w których może być 5:0 dla śledzi albo wynik w drugą stronę dla Wisły. Albo zwykłe 0:0 czy inny remis. W każdym razie będzie ciekawie |
Cytat:
Kwestia młodzieżowca pod nieobecność Wojtkowskiego to raczej na 100% Lis na bramce w miejsce Buchalika. Chyba że Grabowski zagra tak jak w CLJ w poprzednim sezonie czyli na lewym skrzydle, a Mak przejdzie na prawe. |
Cytat:
Jeżeli nie będzie mógł grać Basha to jego pozycję zajmie pewnie Silva, ew. wejdzie Plewka który też jest młodzieżowcem. Albo, jeżeli planujemy grać brutalnie i przestraszyć Pogoń, wtedy pewnie wyjdzie Boguski. Mecz w którym żaden wynik mnie nie zdziwi, a już na pewno nie bezbramkowy remis. |
... No i Lis nie łapie się jako młodzieżowiec.
|
Arek95 - Lis nie jest młodzieżowcem, więc trzeba szykować miejsce dla kogoś w polu. Nie wierzę, że Stolarczyk postawi na bramce Chorążkę lub Brodę, którzy są jeszcze młodzieżowcami.
|
Nie bardzo rozumiem, co znów macie do Boguskiego. W dwóch pierwszych meczach grał bardzo solidnie i równo w środku pola. Dlatego spodziewam się właśnie Bogusia w środku, razem z Vukanem I Silvą. Jeśli chodzi o młodzieżowca to spróbowałbym Szotę na PO lub Morysa PO/PP.
|
Cytat:
|
Klemenza kompletnie nie widzę na DP, tak jak tu niektórzy piszą. On ma olbrzymie problemy ze zwrotnością i przyspieszeniem oraz grą pod pressingiem kiedy trzeba wyjść z opresji i zagrać dokładną piłkę.
Na środek obrony jest w sam raz ale na środku pomocy zginie. Lepiej już spróbować Boguskim, tak ja w meczach ze Śląskiem i Lechią. |
Pogoń nawet bez Drygasa jest mocna, także remis biorę w ciemno.
Lis Niepsuj-Klemenz-Janicki-Sadlok Szota Savicevic Silva-Drzazga-Chuca Brożek |
Typuję:
Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Plewka, Savicevic, Silva - Drzazga, Brożek, Mak I w końcówce, w zależności od wyniku, za Plewkę wejdą albo Szota albo Buksa. |
Plewka jest beznadziejny, pamietam, że w poprzednim sezonie jedyne co robił na boisku to notował idiotyczne straty, bardziej bym widział kombinacje w ataku, Drzazga w poprzednim meczu był żałośnie słaby więc wrzucenie za niego Buksy nie powinno dać wielkiej różnicy w jakości.
|
Tylko, że przy kiepskim wyniku i zamęczonym Buksie, nie bardzo jest kogo za niego wprowadzić, zakładając, że na PP wejdzie Kuba.
Większe możliwości daje wprowadzenie kogoś do środka pola. |
A czemu nie gra młody Kowalski?
A tak w ogóle to przecież Brożek ma grać, to mamy młodzieżowca :D Oby był remis! |
Czy ten Szota to jest tylko obrońca, czy grywał też gdzieś indziej?
Ja bym grał tak: Buchal - KTÓRYŚ MŁODY NA BOK, Klemenz, Wasilewski, Sadlok - Chuca Silva (trochę cofnięty na DP) Vukan Mak (wchodzi Kuba) - Bałaniuk (wchodzi Buksa) Brożek |
Najbardziej prawdopodobne opcje młodzieżowca na Pogon to Plewka lub Buksa.
W związku z tym typuje dwa składy: Buchal- Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok (obrona nie do ruszenia na dzisiaj) Plewka, Savicevic, Boguski- Silva, Brożek, Mak (zmiany Kuba, Chuca, Buksa) Drugi wariant ofensywy: Silva, Savicevic, Boguski- Buksa, Brożek ,Mak Obstawiam że Boguski na 100% wyjdzie w pierwszym składzie oraz że ani Kuba, ani Chuca nie wyjdą od początku. |
Mamy szanse na korzystny wynik bo wydaje mi się, że Pogoń poziomem od nas nie odstaje. Brak Bashy będzie sporym osłabieniem, a brak Wojtkowskiego będzie problemem z młodzieżowcem w składzie.
Buchalik i obrona pewnie nie zostanie zmieniona. W pomocy można powiedzieć że mamy kłopot bogactwa bo kto nie zagra raczej poziomem nie będzie odstawał od reszty. Kuba pewnie wejdzie na podmęczonego rywala Chuka myślę, że zagra od początku bo co wywiad deklaruje że jest gotowy i głodny gry. Linia pomocy mogła by więc wyglądać tak: Savicević Boguski(Silva) Mak Brożek Chuka Buksa Nie wiem tylko czy Silva nadaje się na Środek pomocy do gry jako cofnięty. I czy Stolarczyk wrzuci Bukse na głęboką wodę ale za dużego pola manewru z młodzieżowcem nie ma i myslę, ze najmniej stracimy na jakości wystawiając właśnie Bukse w ataku.... |
Dlaczego Chuca nie jest typowany do pierwszej 11? Nie jest jeszcze przygotowany na 90 minut?
|
Ja bym spróbował z Grabowskim na boku obrony ,zamiast Maćka Sadloka ,który ostatnio mnie nie przekonuje.
Plewka to jest tragedia co pokazał ostatni sezon ,więc wątpię czy Stolarczyk zdecyduje się na taki ruch. |
No Sado ostatnio dużo gorzej wygląda. Masa niedokładności i kiksów.
Zobaczymy jak dziś wyjedziemy nastawieni na rywala. Może w końcu będą siły na pressing. |
Akurat jestem chwilowo w Szczecinie, więc przekazuję "live" nastroje wśród tubylców.
1. "ale wiesz, że my nawet stadionu normalnego w tej chwili nie mamy?!" - - przyzwyczailiśmy się narzekać na naszego "potworka" architektonicznego, ale tutaj jest w tej chwili plac budowy. Lokalne radio podało, że "aby uniknąć kompromitacji część placu budowy zostanie przysłonięta banerami na czas meczu" :-) 2. "ta Wasza akcja na 1:0 to po prostu stadiony świata": - mało kto widział cały nasz ostatni mĘcz, ale za to 99% ich kibiców widziało ostatnie 20s - 1:0 dla nas w przewadze psychologicznej 3. "kurcze, akurat na mecz z nami musiał wrócić Kuba" ... - tutaj chyba nic więcej nie trzeba dodawać - 2:0 dla nas w przewadze psychologiczne! 4. to jest tylko ekstraklasa, Pogoń to tylko SOLIDNY ligowy średniak z kacem po straconej szansie na puchary w ostatnim sezonie. My jesteśmy nieobliczalni (vide ostania akcja ostatniego meczu)!!! Oczywiście możemy też z tej naszej nieobliczalności przywieźć 5 bramek straty ze Szczecina, ale wierzcie mi, że na "nastroje przedmeczowe" bym się z lokalsami (znajomymi) nie zamienił. Akurat mają w ten weekend w Szczecinie międzynarodowy festiwal sztucznych ogni (Pyromagic) i od 22:20 piorą w niebo ile wlezie, więc ja to widzę tak: - sobota, 18:00, lokalne radio podaje: "nadajemy komunikat specjalny: z uwagi na kompromitującą porażkę piłkarzy Pogoni Szczecin, festiwal Pyromagic zostaje odwołany." :-) Wychodzi mi z ości, że 2:0 dla nas będzie. 1 bramka Kuba, 2 bramka Błaszczykowski |
Jak się bawimy w typowanie składu, to się bawimy.
Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Morys, Boguski, Silva, Savicević, Mak - Brożek Zmiany: Chuca, Kuba i Buksa |
nastroje kibiców to jedno, a faktyczna siła drużyny i wydarzenia na boisku to drugie.
Jedziemy do Szczecina z umiarkowaną dozą nadziei, ale bez hurraoptymizmu. Pogoń nadal gra na własnym stadionie (pominąwszy cały plac budowy) i ma w swoim składzie piłkarzy, którzy mogą na boisku zrobić coś z niczego. Z drugiej strony taki Śląsk, który wygrał z nami na fuksie, pokonuje rozpędzającą się ciuchcię z pyrlandii na jej terenie. Logika Ekstraklasy, a raczej jej brak. A ja pewnie będę przełączał transmisję z meczu Wisły na siatkówkę i z powrotem. No, dobrze... żartowałem: w przerwie meczu zajrzę na halę w Gdańsku. |
Wydaje mi się, że większość ludzi którzy remis braliby w ciemno widziało tylko skróty z meczów Pogoni. Obejrzałem wszystkie trzy mecze i w meczach z Legią i Arką, Pogoń była słabszą drużyną. Z Piastem było bardziej wyrównanie. Pogoń gra fatalnie w obronie, ale skórę ratuje im bramkarz broniący, mimo wszystko kiepskie strzały przeciwników.
Z perspektywy ostatnich lat dla mnie w Pogoni najgroźniejszy był Majewski, Kožulj to nadal nie ta półka. |
Najwieksze osłabienie Pogonii to Drygas. To on im robi robote, ciekawe jak sobie poradza bez niego. U nas jest dobra atmosfera po ostatnim zwyciestwie, do tego wraca Kuba, jest duza rywalizacja i kazdy z zawodnikow musi grac dobrze zeby nie stracic miejsca w wyjsciowej 11stce. Zaczelismy słabo ale z Lechia i Gornikiem wygladało to juz obiecujaco. Wisła z meczu na mecz moze byc juz tylko lepsza. Jestem dobrej mysli chociaz łatwo nie bedzie. Co do skladu wszystkie znaki na niebie wskazuja, ze wyjdziemy takim ustawieniem: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Silva, Szot, Savicevic - Bałaniuk/Boguski, Brozek, Mak
|
Kluczowa będzie dziś dyspozycja drugiej linii, ciągle brakuje tego najbardziej wysuniętego napastnika który kończyłby sytuacje bramkowe, Brożek jest za wolny a Drzazga zbyt chimeryczny.
Według mnie remis bramkowy. |
W plecy 0-2 , ale obym się miło zaskoczył i logika ekstraklasy zadziałała.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl