Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXXI kolejka] Wisła Kraków - Wisła Płock, poniedziałek 22 IV, godzina 15:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10157)

Arkadiusz.Czerepach 17.04.2019 11:31

[XXXI kolejka] Wisła Kraków - Wisła Płock, poniedziałek 22 IV, godzina 15:30
 
https://zapodaj.net/images/e68dfa24adb29.png

Aktualna tabela:

https://zapodaj.net/images/df7c47dabfb94.png

Zestaw par nadchodzącej kolejki:

https://zapodaj.net/images/9192d45d9272a.png

Dotychczasowe mecze h2h
https://zapodaj.net/images/a5c2a2cb4b14a.png

Wszystkie spotkania h2h *
https://zapodaj.net/images/bdb5f3f42a408.png

Rywal ogólnie:
https://zapodaj.net/images/bfa063509eb35.png

Rywal na wyjeździe:
https://zapodaj.net/images/3d9263871068b.png

Wisła ogólnie:
https://zapodaj.net/images/bdd545cf78f57.png

Wisła u siebie:
https://zapodaj.net/images/c444842931c6a.png

A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

https://zapodaj.net/images/7bda07345e715.png

Zapraszam do dyskusji

:tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca:

Arkadiusz.Czerepach 17.04.2019 11:33

* wyjątkowo zamiast 6 ostatnich spotkań h2h , dałem wszystkie , a to dlatego żeby osoby które (a była taka dyskusja tutaj niedawno) dziwiły się czemu taki dziwny twór jak orlen , bezczelnie sobie przyjął nazwę WISŁA , zrozumiały że to właśnie historycznie była Wisła Płock , z przejściową zmianą nazwy na sponsora w latach 90tych

JudasPriest 17.04.2019 12:44

Z Wiki:
"Płocki klub pod nazwą Wisła występował dopiero od 1955 roku. Wcześniej znany był jako Elektryczność Płock (1947-1950), Ogniwo Płock (1950-55) i Sparta Płock (1955)."

Takze nazwa Wisła nie jest do konca nazwą historyczną

Szneka 17.04.2019 13:09

Pamiętny mecz 2003/2004 przegrywaliśmy 4-1 a wyciągnęliśmy na 4-4

szym_ek 17.04.2019 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1538280)
Z Wiki:
"Płocki klub pod nazwą Wisła występował dopiero od 1955 roku. Wcześniej znany był jako Elektryczność Płock (1947-1950), Ogniwo Płock (1950-55) i Sparta Płock (1955)."

Takze nazwa Wisła nie jest do konca nazwą historyczną

Biorąc pod uwagę, że klub powstał w 47 to przez wiekszość czasu występował jako Wisła. Więc śmiało można uznać że jednak jest to historyczna nazwa. ;)

pan_premier 17.04.2019 13:34

pamiętny mecz to nasz przedostatnia porazka.
Ciekawe co Sobol ma do powiedzenia na jej temat

Maine_Coon 17.04.2019 13:42

https://www.youtube.com/watch?v=VchRoICLQ-4
Sold?

pan_premier 17.04.2019 13:50

no pamietam atmosfere na trybunach, patrząc na skrót, Maciek nie miał swojego dnia :)

__
odnosnie poniedziałku: gramy eksperymentalnym składem, Płock "na fali" ;) Remis powinniśmy uszanować choć każdy wynik będzie możliwy.

Wehrmacht 17.04.2019 14:06

Ja byłem taką osobą i nadal uważam, ze gramy w poniedziałek z Petrochemio-Orleno-Petro Płockiem. Wisła jest tylko jedna. W sumie to jest powód dla którego życze im spadku. Juz mnie wpienia to, ze słucham jakiejś audycji albo czytam jakiś komentarz gdzieś i "Wisła to, Wisła tamto" po czym jakieś teksty o Furmanie albo braku kibiców na meczach. Po czym patrze - aha, gadają o Płocku i bez cienia zażenowania nawet nie dodają po Wiśle ze Płock, no rece opadaja.

Arkadiusz.Czerepach 17.04.2019 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1538280)
Z Wiki:
"Płocki klub pod nazwą Wisła występował dopiero od 1955 roku. Wcześniej znany był jako Elektryczność Płock (1947-1950), Ogniwo Płock (1950-55) i Sparta Płock (1955)."

Takze nazwa Wisła nie jest do konca nazwą historyczną

wiem , na wiki wszedłem już PO założeniu tematu , jednak z perspektywy 2019 , to rok 1955 to juz praktycznie od zawsze, tym bardziej że założono go raptem 8 lat wcześniej


jak się tak zastanowić , to jakiś kretyn pisał ten opis, użycie słowa DOPIERO , w kontekście roku 1955 , gdy mamy 2019 , a klub istniał od 1947 , czyli 1955 to praktycznie początki istnienia klubu , to po prostu debilizm

przecież to prawie tak jakby napisać o nas że Biała Gwiazda została naszym symbolem DOPIERO w 1907 roku...

Arkadiusz.Czerepach 17.04.2019 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1538293)
Ja byłem taką osobą i nadal uważam, ze gramy w poniedziałek z Petrochemio-Orleno-Petro Płockiem. Wisła jest tylko jedna. W sumie to jest powód dla którego życze im spadku. Juz mnie wpienia to, ze słucham jakiejś audycji albo czytam jakiś komentarz gdzieś i "Wisła to, Wisła tamto" po czym jakieś teksty o Furmanie albo braku kibiców na meczach. Po czym patrze - aha, gadają o Płocku i bez cienia zażenowania nawet nie dodają po Wiśle ze Płock, no rece opadaja.


ale słuchaj , tak jak ktoś kiedyś napisał, to największa polska rzeka i płynie przez wiele miast , raczej powinniśmy byc dumni z tego że udało nam się ta nazwe na tyle zdominować , że mówiąc Wisła myślisz Kraków , nawet w C+ podczas transmisji skrót przy wyniku u nas to WIS , a dla nich to WPŁ , nic więcej nie możemy zrobić , jak chciałbyś administarcyjnie zakazać w Polsce powielać nazwy klubów ?

tak na szybko masz jeszcze:

Ks Wisła Wisła
Wisła Sandomierz
Wisła Tczew
a nawet :D Wisła Warszawa

szym_ek 17.04.2019 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1538293)
Ja byłem taką osobą i nadal uważam, ze gramy w poniedziałek z Petrochemio-Orleno-Petro Płockiem. Wisła jest tylko jedna. W sumie to jest powód dla którego życze im spadku. Juz mnie wpienia to, ze słucham jakiejś audycji albo czytam jakiś komentarz gdzieś i "Wisła to, Wisła tamto" po czym jakieś teksty o Furmanie albo braku kibiców na meczach. Po czym patrze - aha, gadają o Płocku i bez cienia zażenowania nawet nie dodają po Wiśle ze Płock, no rece opadaja.

nie jedna a ... 28 klubów nazywa się Wisła.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że to wiki więc dałbym plus minus 5 klubów.

A to, że dziennikarzyny to szuje to już temat na inną dyskusję. ;)


https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipr...%C5%82karskich


Jałowa dyskusja.
Oby udało się wygrać i już na 100% zapewnić sobie utrzymanie a dodatkowo dać.szansę 2 juniorom.

Wojtas 17.04.2019 18:33

Mnie tez troche to uwiera ale bez przesady.

Wiadomo mówisz Wisla myslisz Kraków odruch bezwarunkowy.
Tak samo jak mówisz Gornik to myślisz Zabrze a nie Łeczna czy Konin.

SlawekS 18.04.2019 01:41

Trochę to dziwne, że wg buka nie jesteśmy faworytem w tym meczu. No chyba, że mają mocne info na temat naszego prawdopodobnego składu.

sndr 18.04.2019 05:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1538320)
Trochę to dziwne, że wg buka nie jesteśmy faworytem w tym meczu. No chyba, że mają mocne info na temat naszego prawdopodobnego składu.

Chyba nie trzeba mieć wyjątkowo "mocnego info" skoro mamy tak zdziesiątkowaną kadrę. Nasza linia obrony jest w rozsypce a Wisła Płock walczy o życie. To będzie trudny mecz, mam nadzieję, że nie okaże się kaleczącą oczu kopaniną.

Karherop 18.04.2019 07:43

My gramy o nic , Płock o utrzymanie. Będą walczyć , a my z kolei mocno osłabieni. Pachnie mi tu remisem. Bramkowym.

regan 18.04.2019 08:47

Wasyl na poniedziałek bedzie gotowy?

St Yabol 18.04.2019 08:57

No raczej nie

gizmowisla 18.04.2019 09:06

Gdybym.mial postawic u buka jakas kwote to : 0-2

Szneka 18.04.2019 09:21

Burliga gra czy pauza? Jeśli gra to wyszedłbym tak Lis Palcić Burliga Pietrzak Grabowski Wojtkowski Basha Savicevic Peszko Kolar Drzazga na ławce Weinzettel Szot Morys Plewka Boguski Balicki lub Kumah Słomka lub Śliwa

Levis88 18.04.2019 09:24

Linia defensywny to będzie eksperyment. Niestety wyczuwam gola Urygi po stałym fragmencie gry.

Karherop 18.04.2019 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1538328)
Burliga gra czy pauza? Jeśli gra to wyszedłbym tak Lis Palcić Burliga Pietrzak Grabowski Wojtkowski Basha Savicevic Peszko Kolar Drzazga na ławce Weinzettel Szot Morys Plewka Boguski Balicki lub Kumah Słomka lub Śliwa

A Pietrzak to co? Stoper?

Co do Wasyla to w tym tempie rehabilitacji to on za 2 tygodnie będzie gotowy na ligę

szym_ek 18.04.2019 10:10

Jest w ogóle jakaś szansa, że Klemenz zagra? nie widziałem definitywnej diagnozy po ost meczu.

Karherop 18.04.2019 10:23

Szot, Morys, Grabowski, Buksa nie grają dziś meczu w CLJ więc zapewne będą w kadrze na ekstraklasę. Z kolei o dziwo Plewka dzisiaj gra co raczej sugeruje że Stolarczyk nie przewiduje jego gry w poniedziałek.

Szneka 18.04.2019 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1538330)
A Pietrzak to co? Stoper?

Co do Wasyla to w tym tempie rehabilitacji to on za 2 tygodnie będzie gotowy na ligę

jako lewy środkowy tak to widzę. innego kandydata brak

Karherop 18.04.2019 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1538334)
jako lewy środkowy tak to widzę. innego kandydata brak

Wielokrotnie graliśmy na dwóch prawonoznych stoperów

Szneka 18.04.2019 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1538335)
Wielokrotnie graliśmy na dwóch prawonożnych stoperów

oczywiście. kogo widziałbyś więc koło Burligi na środku? Zakładam, że Klemenz nie gra.
Poza tym na lewą obronę w razie czego jest Grabowski na prawą,jeśli przesuniesz Palcicia do środka, nie mamy nikogo.

serek.c2 18.04.2019 11:41

To ja już wolę zagrać nieopierzonym juniorem, niż Pietrzakiem jako ostatnim obrońcą...

szym_ek 18.04.2019 12:00

Pietrzak na swojej pozycji nie umie bronić a Wy chcecie go dawać.na środek? O_o

Ajax 18.04.2019 13:40

Stolarczyk jest raczej bardzo zachowawczy jeśli chodzi o zmiany w składzie. Zakładam, że zagra każdy zdolny starogwardzista. Więc raczej Pietrzak zagra na środku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl