![]() |
[XXVI KOLEJKA] WISŁA Kraków - Wisła Płock, 17 marca, godz. 20:30
Emocje po ligowym klasyku jeszcze nie opadły a my już zajmujemy się kolejnym ligowym spotkaniem. Tym razem na tapecie mecz Wisła Kraków - Wisła Płock. Spotkanie dwóch Wiseł zaplanowano na piątkowy wieczór. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 20:30. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Głównym rozjemcą piątkowej potyczki będzie Jarosław Przybył, który w tym sezonie już trzykrotnie prowadził mecze z udziałem Wisły Kraków. Lech Poznań -Wisła Kraków 1:1 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 6:2 Wisła Kraków - Arka Gdynia 5:1 W pierwszym meczu obu drużyn, górą była Wisła ta krakowska, która decydującą bramkę zdobyła w doliczonym czasie gry. Jej autorem był Patryk Małecki, który uciszył trybuny płockiego stadionu a ucieszył grupę sympatyków Białej Gwiazdy, którzy tego dnia wspierali Wiślaków. Większe emocje jednak będą na stadionie Białej Gwiazdy, nie ma, co czekać na ostatnią chwilę z biletami czy zastanawiać się czy warto w piątkowy wieczór odwiedzić Reymonta 22, aby swoim dopingiem wesprzeć piłkarzy w walce o kolejne ligowe punkty. Kibice są głównym sponsorem naszego klubu, niech każdy o tym pamięta właśnie w takich chwilach jak ta, kiedy wciąż walczymy o górną ósemkę! Tyle tytułem wstępu. Czas na przedmeczową analizę i garść informacji z obozu naszych rywali jak i naszego. Zapraszam do lektury i zabrania głosu w dyskusji. Tradycyjnie już za grafikę odpowiada W.S a statystyki meczowe jonaf. Wszelkiego rodzaju spostrzeżenia, uwagi mile widziane. Na sam początek zapoznamy się z historią spotkań obu zespołów. Większość kibiców Wisły Kraków na samą myśl o Wiśle Płock przytacza pamiętny mecz z imienniczką zakończony remisem 4:4 lub ostatni wygrany w dramatycznych okolicznościach po bramce Patryka Małeckiego w doliczonym czasie gry. Wieści z Płocka. Wisła Płock w tym sezonie wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przez ostatnie lata zespół na dobre zadomowił się w I lidze, gdzie z różnym skutkiem próbował wrócić do Ekstraklasy. Udało się to dopiero teraz. Jak na beniaminka przystało Nafciarze potrafią napsuć krwi zespołom wyżej notowanym. W trwających rozgrywkach Płocczanie mają na rozkładzie m.in. Jagiellonie Białystok, Lechię Gdańsk czy Zagłębie Lubin. Wisła to zdecydowanie zespół własnego boiska, ze wszystkich zgromadzonych do tej pory oczek (32) aż 21 udało im się uzbierać na własnym boisku. Dużo gorzej wiedzie się im na wyjazdach. Ostatnia wygrana miała miejsce w grudniu, kiedy to pokonali w Białymstoku - Jagiellonie 2:1. Od tego czasu podopieczni Marcina Kaczmarka poza Płockiem zdobyli raptem jedno oczko. Ciężko jednak z góry zakładać, że w starciu dwóch Wiseł górą będzie ta krakowska. Każda passa się kiedyś kończy, ale mam nadzieję, że nie skończy się w najbliższy piątek. Cel na ten sezon dla Nafciarzy jest jasno określony - utrzymanie, jak to zrobią i czy w ogóle to czas pokaże i boisko zweryfikuje. Teraz jednak patrząc na tabelę nie ma realnych przesłanek ku temu, żeby Wisła musiała się martwić o utrzymanie, wciąż ma szansę na awans do górnej ósemki, bo różnice w tabeli są naprawdę minimalne. Do zajmującej obecnie siódmą lokatę Białej Gwiazdy - tracą zaledwie dwa punkty. Można, więc stwierdzić, że dla obu ekip ten mecz może być szansą albo na wskoczenie do ósemki (Płock) albo zwiększenie przewagi nad goniącymi rywalami (Kraków). Piłkarze Wisły Płock pod lupą TWSD. Czas na przedstawienie kilku zawodników naszych najbliższych rywali. Seweryn Kiełpin - zdecydowanie numer jeden w bramce naszych rywali, jako jedyny z kadry zagrał we wszystkich spotkaniach zaliczając komplet minut. W siedmiu spotkaniach Kiełpin zachował czyste konto. Dwukrotnie został ukarany przez sędziego żółtą kartką. Tomislav Bożić - podstawowy obrońca Płocczan, w tym sezonie raz wpisał się na listę strzelców. Oprócz bramki ma na swoim koncie również trzy żółte kartki. Giorgi Merebaszwili - pomoc należy do niego. Bardzo dobrze ofensywnie usposobiony piłkarz. Odpowiedni przegląd pola, pewność siebie sprawiła, że Gruzin od samego początku stał się ważnym ogniwem swojej nowej drużyny. W dotychczasowych meczach Giorgi zdobył sześć bramek i dorzucił do tego cztery asysty, co czyni go najbardziej wartościowym piłkarzem Nafciarzy. Trzeba będzie zwrócić na niego szczególną uwagę, ale to już zadanie dla naszych obrońców. Dominik Furman - ten transfer zszokował wszystkich. Były zawodnik Legii Warszawa w letnim okienku transferowym został piłkarzem Wisły. Na początku był zdecydowanie numerem jeden w drugiej linii, kreatywny, umiejący rozrzucić piłki, czy dojrzeć partnerów w dogodnych sytuacjach, teraz trochę spuścił z tonu. Na swoim koncie ma trzy bramki oraz cztery asysty. Od piłkarza tej klasy, sztab szkoleniowy oraz kibice wymagają znaczenie więcej. Jose Kante- w końcu się przebudził. Były napastnik Górnika Zabrze w Płocku odzyskał formę i za zaufanie, jakim obdarzył go trener Kaczmarek, napastnik mający hiszpańskiego obywatelstwo odpłaca się bramkami. W trwających rozgrywkach ma ich już na koncie siedem, co czyni go najlepszy strzelcem zespołu z Płocka. Oczywiście to nie koniec nazwisk, na które należy zwrócić uwagę przed piątkowym meczem. Nie należy zapominać o ofensywnie grającym obrońcy Wisły - Patryku Szymińskim, który w tym sezonie ma na koncie trzy bramki. Daleko do swojej formy jest Siergiej Kriwiec, który nie może się odnaleźć w nowym klubie, również próżno szukać formy u Arkadiusza Recy, który był gwiazdą zespołu, gdy ten grał na zapleczu Ekstraklasy. Porażka w klasyku. Wisła Kraków nie będzie miło wspominać wycieczki do Warszawy na ligowe spotkanie z Legią. Biała Gwiazda nie zdobyła bramki i do Krakowa podopieczni Kiko Rarmireza wrócili bez punktów. Piłkarski świat, bardziej niż na postawie Wisły w tym meczu skupił się na pajacowaniu nadwornego klauna ze stolicy Miroslava Radovicia, który w chamski sposób, wymusił najpierw rzut wolny a później domagał się usunięcia z boiska Ivana Gonzaleza, jak pokazały powtórki upadek Radovicia, nie był do końca spowodowany interwencją środkowego obrońcy Wisły Kraków. Wisła Kraków złożyła w tej sprawie protest domagając się anulowania żółtej kartki swojemu obrońcy. W najbliższych dniach zbierze się Komisja Ligi, która rozstrzygnie czy rację miał pajac Radović czy jednak powtórki TV. W środowy wieczór ukazała się informacja, że kartka Ivana Gonzaleza została anulowana i nie będzie liczona do rejestru napomnień. Kiko, Kiko we have a problem! Ten mecz uwidocznił duży problem Wisły Kraków. Mianowicie, w Warszawie Kiko Ramirez nie mógł skorzystać z usług Pawła Brożka i Zdenka Ondraska, którzy nabawili się kontuzji. Zmuszony był do wystawienia w pierwszym składzie Mateusza Zachary, który stanął przed szansą udowodnienia swojej przydatności do drużyny i być może wywalczenia sobie miejsca w składzie Białej Gwiazdy. Niestety, ale były zawodnik Górnika zawiódł na całej linii i był praktycznie bezużyteczny. Tym samym rozwiał on wątpliwości kibiców, czemu przez większość czasu siedzi na ławce rezerwowych. Niedzielne spotkanie pokazało, że mamy dość duży problem, kiedy nie ma ani Brożka ani Ondraska. Obaj napastnicy mają jedną wspólną cechę, są silni, umieją grać tyłem do bramki, potrafią zastawić piłkę i zrobić miejsce dla partnerów z drużyny - tego chyba właśnie brakuje Zacharze, który być może sprawdziłby się w roli bocznego pomocnika, lub grając za napastnikiem. Jednak te pozycje w naszym zespole są dość mocno obsadzone. Wymuszone zmiany w składzie. Już dziś wiemy, że w piątkowy wieczór szkoleniowiec Białej Gwiazdy będzie musiał dokonać roszad w składzie. Patryk Małecki, który w Warszawie zobaczył żółtą kartkę będzie zmuszony pauzować a na jego miejsce najprawdopodobniej wskoczy francuski pomocnik Hugo Videmont, który dostanie w końcu swoją szansę od pierwszej minuty. Wydaje się również, że w pierwszym składzie wybiegnie Paweł Brożek a nie Mateusz Zachara. Kolumbijczycy w końcu w Krakowie! Długo wyczekiwane przybycie Evera Valencii oraz Cristian Echavarría w końcu stało się faktem. Po zdobyciu wiz i pozwoleń na pracę wspomniana dwójka, stawiła się we wtorek w Grodzie Kraka. Ich prezentacja odbędzie się w poniedziałek w pawilonie medialnym a transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi WISŁA.TV Warto zauważyć i przekazać kibicom informacje, że obaj zawodnicy zostali do Wisły wypożyczeni do końca 2017 roku a nie jak wcześniej informowały media do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że z obu graczy sztab szkoleniowy oraz kibice będą mieli pociechę. Uwaga na kartki! Po ostatnim meczu grono kartkowiczów zmniejszyło się o jedno nazwisko. Nadal jednak jest to pokaźna grupa piłkarzy, którzy są ważnymi ogniwami w naszej układance. Poniższa grafika przybliży wam, kto w najbliższych spotkaniach musi uważać na żółte kartki. Ciekawostka. Gdy Wisła Płock jedyny raz wygrała w lidze w Krakowie (2001), gola dla niej strzelił Radosław Sobolewski. W barwach krakowskiej Wisły grali wtedy Brożek i Głowacki. Zapraszam do dyskusji! |
z opóźnieniem ale jest i meczowy :D Czuje że będzie brakowało Małeckiego, dobrze że Brożek się wyleczył i mam nadzieje że zagra bo Zachara nie nadaje się do gry w Wiśle jest za słaby. Łatwo nie będzie ale liczę na zwycięstwo 3:1 Brożekx2 Boguski
|
Gramy u siebie, wiadomo jak z forma u siebie tak wiec jutro tylko 3 punkty, wszystko inne to bedzie porazka na całej linii. Brozek musi zagrac, Zachara swoja szanse przerypał.
|
Ciekawe co pokaze Videmont grajac od poczatku. Moze byc niezle, głównie dlatego ze przeciwnik go nie rozpracuje.
Inny wynik niż zwyciestwo jest niemożliwy i niedopuszczalny. Konsekwentna i uwazna gra na wlasnym stadionie musi nam dac przekonujace zwyciestwo |
Krotka pilka. Brozek gra?
|
Cytat:
|
Pomylone grafiki przy strzelonych golach i asystach
|
Co się stało Ondraskovi ? Po ostatnim odbrym meczu na jesieni chyba też miał kontuzje...
|
Proszę nie skracać Petrochemii do miana Wisły, bo Wisła jest tylko jedna i jest to oczywiście nasza Wisła. To tak jak z Realem, Real to Madryt a te wszystkie Betisy, Sociedady itd to wiadomo... ;)
Czuję wygraną max 1 bramką z racji braku Małego i napastnika. |
Jutro szansa dla Videmonta... zobaczymy czy sie przyda. Jak bedzie dobry wynik do przerwy to Kiko powinien dac ograc sie Stilicowi.
Jutro będą kibice Chujnika... beda strasznie napakowani... juz dzis cale teatralne i skarpa pija ze szczescia... takze bedzie ciekawie :) |
Kolumbijczykow jeszcze nie bedzie pewnie w kadrze?
|
Wybaczcie błędy merytoryczne. Temat zrobiony na szybko i nie do końca dane zostały zweryfikowane przed oddaniem szerszej publiczności.
Na spotkanie z Amica wszystko będzie gotowe wcześniej! |
Wisła Plock.........taaa.....Petrochemia,Petro,Orlen ...cos jeszcze ,,,,/ Wisła jest tylko jedna i tylko w Krakowie.
Dobrze ze Paweł zagra,...ufff...to ebdzie wazany mecz i musimy go wygrać. |
Cytat:
|
Tylko zwycięstwo!
|
Płock złapał formę ostatnio i łatwo nie będzie. Trzeba liczyć na naszą dobrą obronę i powrót Pawła.
|
W szeregach gości pod znakiem zapytania stoją z kolei występy Arkadiusza Recy i Jose Kante.
Nieobecność tego drugiego może nam wyjść na dobre http://www.goal.pl/luba//global/stro....php?id=345528 |
Wiadomo ile biletów poszło>?
|
Nie zdziwię się jak od pierwszych minut zagra Zachara na skrzydle zamiast Videmonta.
|
Wisła jest tylko jedna !
|
Nooo to teraz zobaczymy jak zagramy bez najważniejszego zawodnika jakim ostatnio jest bez wątpienia Małecki. Dzisiejszy mecz pokaże czy mamy kogoś w kadrze kto weźmie na siebie ciężar gry gdyby (tfu, tfu) nie szło.
ale tak czy siak optymistycznie .. 2:0 I jedziemy dalej |
można wyedytować fragment o kartce dla Gonazlesa , już znamy werdykt komisji ligi
|
Cytat:
|
Silver03 ma sporo racji.
Przecież Kiko musi jakąś taktykę do chvja niepodobną zrobić. Zachara na prawym skrzydle, Boguski na ofensywnym pomocniku. Pierwszy raz RB9 na środku? Niestety nie. Voldemort? Za piękne, by było prawdziwe. Ale z drugiej strony przecież Małecki wypadł, kto inny? A na ławce nasze kolumbijskie wonderkidy. |
Robimy swoje, 3-1 i niech wracają do rafinerii.
Oby bez kartek na amike. voldemort jest naturalnym zmiennikiem Małego, więc jak tylko się dobrze prezentuje na co dzień to powinien zagrać. |
Dla Videmonta wszystko ułożyło się perfekcyjnie. Po bardzo słabym występie Patryka na legii może się dobrze pokazać. Wierzę w niego( uprzedzam pytania lucjusza-wierze, znaczy, że nie mam dowodów, że dobrze zagra)
|
https://www.youtube.com/watch?v=LDoBhM9WkKM Petarowi życze dziś takiej bramki,a nam takiego wyniku.
Wszyscy na mecz ! |
Długo na tym forum wyczekiwana próba gry po krakowsku. Głowa i Ivan praktycznie bez prób długich piłek. Dwa razy więcej podań niż Płock... Chcieliście? To macie ;)\
EDIT: cofam to |
Niektórzy powinni dać sobie spokój z komentowaniem:
"Gonzalez uj i szmaciarz bo dostał 4 żółtą kartkę" aha... "Stilić do rezerw bo uja gra" strzela gola na 2:2.... Trochę nerwowo,ale ważne są 3 pkt!! Jazda Jazda Jazda! |
Odszczekuję, com powiedziała po przeprowadzonych przez Kiko zmianach. A powiedziałam "E, nic już z tego nie będzie".
Piękne, zasłużone zwycięstwo! :) |
Ja bym tylko prosił, by teraz nie głosić haseł, że Lecha na łatwości pykniemy, czy puchary już nasze :)
|
Cytat:
|
Krótko: ten i poprzednie mecze pokazały, że PETAR BRLEK obecnie jest poziom wyżej od pozostałych zawodników.
Znakomity transfer, ciekawe, ile % z następnego transferu (oby kwota rozgrywała się w kilku mln euro) ma nasz klub. |
RE(Y)MONTADA !
Brawa za walke, brawo za zmiany. |
Brawo za walkę i zwycięstwo, ale mimo wszystko z taką wesołą piłką Lech nas pyknie. Gra obronna dzisiaj momentami była koszmarna. Tak czy owak, najważniejsze, że są 3pkt!!!
|
Cytat:
|
Brawo za grę do końca.
Kiedy (i jeżeli) Stilic wróci do swojej optymalnej formy, to "niestety" Mąka pierwszy ląduje na ławce. Brlek wygląda bardzo dobre, a Llonch motorycznie wciąga całą ligę. |
Cytat:
|
Ja napiszę tak:
-pierwsza połowa to było dno, zagraliśmy tragicznie, nie możemy aż tak się cofać po golu -w drugiej mimo straconego gola zagraliśmy już dużo lepiej, mieliśmy kilka super okazji i udało się zdobyć 3 ptk Dziś już zobaczyliśmy pierwszy błysk Maestro po powrocie do Wisły Kraków. Przerwa na kadrę dobrze mu zrobi. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl