Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIV KOLEJKA] Zagłębie Lubin - WISŁA Kraków, 31 października, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9722)

WISŁAZWE 28.10.2016 17:51

[XIV KOLEJKA] Zagłębie Lubin - WISŁA Kraków, 31 października, godz. 18:00
 


Przed nami kolejny weekend z Ekstraklasą. Tym razem Wisła Kraków zmierzy swoje siły w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Będzie to ostatnie spotkanie w tej serii gier, ponieważ mecz rozegrany zostanie w poniedziałek o godzinie 18:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Eurosport.

Poznaliśmy również głównego rozjemcę tego pojedynku a będzie nim Daniel Stefański z Bydgoszczy. W tym sezonie Stefański już dwukrotnie prowadził mecze z udziałem Białej Gwiazdy, przegrane Derby oraz zwycięski mecz z Piastem Gliwice.

Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się spotkania.


Historia spotkań pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków:

Sezon 2009/10

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:4, David Caiado 90 - Marcelo 1, Patryk Małecki 27,81, Łukasz Jasiński 69 (s)

Sezon 2010/11

25 maja 2011, 19:00, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:3, Andraž Kirm 42, Maor Melikson 57 (k), Andrés Ríos 90

Sezon 2011/12,

19 lutego 2012, 14:30 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:2, Adam Banaś 17, David Abwo 80 - Ivica Iliev 30, Andraž Kirm 55

Sezon 2012/13

8 grudnia 2012, 15:45, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1, Michal Papadopulos 9, Szymon Pawłowski 14, Róbert Jež 16, Aleksandyr Tunczew 53 - Łukasz Garguła 90 (k)

Sezon 2013/14

31 marca 2014, 18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1, Manuel Curto 86, Piotr Brożek 90 (s), Michał Nalepa 90 (s) - Łukasz Burliga 73

Sezon 2014/15 - brak spotkań.

Sezon 2015/16

6 listopada 2015, 18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:3, Arkadiusz Woźniak 83 - Rafał Boguski 31, Aleksandar Todorovski 66(s), Wilde-Donald Guerrier 88

Powyższa statystka pokazuje, że mecze w Lubinie przeważnie obfitują w dużą liczbę bramek, tym razem powinno być podobnie.




Meldunek z Lubina.

Piotr Stokowiec to chyba na obecną chwilę najdłużej pracujący trener w naszej Ekstraklasie. Zaufanie, jakim obdarzyli go włodarze lubińskiego klubu procentuje z każdym meczem. W zeszłym sezonie, jako beniaminek zespół z Lubina zajął trzecie miejsce i zdobył przepustkę do gry w europejskich pucharach. W tym sezonie Miedziowi również radzą sobie dość dobrze i plasują się w czubie tabeli depcząc po piętach Jagiellonii Białystok oraz Bruk Betowi Nieciecza.

Lubinianie mogą pochwalić się najmniejszą liczbą porażek w tym sezonie, bo zanotowali tylko dwie, obie przed własną publicznością (Lechia Gdańsk, Wisła Płock). Wysoką pozycję w tabeli klub z Dolnego Śląska zawdzięcza też małej liczbie straconych bramek, w dotychczasowych spotkaniach, nasi najbliżsi rywale stracili tylko jedenaście bramek, co czyni ich drugą najszczelniejszą defensywą w lidze. Mniej bramek straciła tylko Jagiellonia Białystok.

Powtórzenie sukcesu s poprzedniego sezonu będzie ciężkie jednak nie niemożliwe do zrealizowania. Drużyna wydaje się być bardziej dojrzalsza i lepiej radząca sobie z presją niż jeszcze w zeszłym sezonie, do tego stabilizacja na stołku trenerskim również daje większą pewność drużynie, która nie musi się martwić, że co chwilę inny trener będzie wprowadzał swoją wizję składu i taktykę.







Miedziowi pod lupą TWSD.

Dziś przyjrzymy się zawodnikom występującym, na co dzień w Zagłębie Lubin, przeglądając ich kadrę warto zwrócić uwagę na kilka nazwisk, które w klubie odgrywają znaczącą rolę.


Martin Polacek - pierwszy wybór trenera, Stokowca, co do obsady bramki, za zaufanie odwdzięcza się dobrą grą i pozytywnym wpływem na linię defensywną. Jako jeden z nielicznych ma na koncie wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty.

Jarosław Jach - mimo młodego wieku, tworzy trzon linii obrony, pewny w swoich odbiorach. 22-Latek ma w tym sezonie także jedno trafienie na swoim koncie.

Krzysztof Janus - zdecydowanie numer jeden w Lubinie, ciągnie grę, strzela, asystuje, robi bardzo dobrą robotę. W tym sezonie na swoim koncie ma już cztery bramki i taką samą liczbę asyst.

Filip Starzyński - po wykupieniu z Belgii, trochę spuścił z tonu i już nie jest tak kreatywny jak w poprzednim sezonie, gdzie był wiodącą postacią i dzięki jego dobrej grze Zagłębie zakończyło sezon na podium. W dotychczasowych meczach Starzyński dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców jak i dwukrotnie zaliczał asysty przy trafieniach kolegów.

Martin Nespor - czeski napastnik, który poprzedni kapitalny sezon rozegrał w barwach Piasta Gliwice. Po zakończeniu wypożyczenia wrócił do Czech, jednak od razu zgłosiło się po niego Zagłębie, które wyłożyło pieniądze na jego transfer i od sierpnia Nespor nadal strzela w polskiej lidze, tylko dla innego klubu. W dotychczasowych meczach dwukrotnie znajdował drogę do siatki rywali.



Podbudowana Wisła.



Ostatnie dobre występy Wiślaków nie mogły przejść bez echa, remis w Poznaniu, zwycięstwo z Bruk betem czy całkiem dobry wynik w wyjazdowym meczu PP zrobiły swoje i Wiślacy zyskali na pewności siebie. Być może duża w tym rola wypłaty zaległości, jakie klub miał względem piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Jednak mniejsza z tym. Wisła w końcu zaczęła grać tak, że zęby nie bolą od patrzenia na ich grę i nie wygląda to tak tragicznie jak jeszcze kilka kolejek temu, gdzie zamykaliśmy ligową tabelę. Wiadomo do ideału wciąż daleko, ponieważ nadal znajdujemy się w strefie spadkowej, ale widoki na przyszłość są ciut lepsze niż wcześniej. Warto walczyć o każdy punkt, bo kiedy popatrzymy na tabelę to różnicę punktowe między poszczególnymi miejscami są naprawdę minimalne i jedno zwycięstwo może nas wywindować w górę tabeli o kilka miejsc.




Pójść za ciosem!



Dobrą postawę w poprzednich spotkaniach należy podtrzymać również teraz w starciu z Zagłębiem Lubin, choć przeciwnik do łatwych nie należy, nie wolno już przed meczem zakładać, że z Lubina wrócimy choćby bez punktu. Wiślacy tradycyjnie już do ligowego starcia przygotowywali się w ośrodku w Myślenicach, wiadomo, że tygodniowy mikrocykl nie mógł być w pełni zrealizowany przez to, że w środku tygodnia Biała Gwiazda rozgrywała puchowe spotkanie z Lechem Poznań. Na naszą korzyść jednak działa fakt, że spotkanie z Zagłębiem odbędzie się dopiero w poniedziałek, co zwiększa szansę na pełniejszą regenerację. Co ważne po pucharowym meczu, żaden z zawodników nie narzeka na urazy i wszyscy są gotowi do tego pojedynku.



Zmiana w środku pola. Poprawa ofensywy.

Przed poniedziałkowym meczem trener Dariusz Wdowczyk ma tylko jeden problem, kogo wystawić do składu w miejsce pauzującego za kartki Krzysztofa Mączyńskiego. Wiele wskazuje na to, że tym zawodnikiem będzie Tomasz Cywka, który dość dobrze radził sobie na treningach na tej pozycji.
Na konferencji prasowej trener Wdowczyk zwrócił uwagę na chęć poprawy gry w ofensywie, jak stwierdził nasza gra opiera się na jednym zawodniku a tak nie może to wyglądać, jeżeli chcemy wygrywać i pewnymi schematami zaskakiwać obronę rywali. Nie trudno się domyślić, że tym jednym zawodnikiem jest Patryk Małecki, który napędza akcję Wiślaków po jednej i po drugiej stronie boiska. Czas, aby odpowiedzialność za grę wzięła większa liczba zawodników.



Uwaga na kartki.

Niestety, ale coraz większa liczba zawodników Białej Gwiazdy zagrożona jest pauzą w następnym spotkaniu. Richard Guzmics, Boban Jović, Patryk Małecki, Adam Mójta, Zdenek Ondrasek, Denis Popović - to cała lista zawodników, która ma na swoim koncie po trzy żółte kartki i każde kolejne napomnienie skutkować pauzą w kolejnym spotkaniu.

Patryko 28.10.2016 18:56

Czas najwyższy wygrać z mocną ekipą na wyjeździe i dać sygnał, że będziemy się liczyć w walce o górną ósemkę.

0-1 Małecki

edit: super grafika

brylant17 28.10.2016 20:41

Jedziemy na ciężki teren,ale skromne 0-1 mi wystarczy,trzeba uważać na kartki

Kac 28.10.2016 21:43

ostatnie grafiki w meczowych to mistrzostwo, powinny wisieć po całym mieście :)

remis biorę w ciemno, ale bardzo potrzebujemy zwycięstwa, każdy wynik możliwy.

wiesniak842 28.10.2016 21:48

Jako ze krety lepiej graja na wyjazdach niz u siebie to IKS DWA:D

fialo 28.10.2016 22:32

Kurewa co grafika wzór!!

Bez Maki będzie ciężko, ale mam.nadzieję że go Alan godnie zastąpi:D

krzaq12 29.10.2016 08:51

Kurcze ja chyba dałbym szanse Brlekowi. Wiem że ostatnio zagrał kryminał, ale przecież ten gość musi w końcu się odblokować. Potrzebujemy 3 solidnego środkowego pomocnika. W Chorwacji był skuteczny, potrafił strzelić kilka goli z dystansu, niech i u nas odpali.

Wypadałoby odkurzyć któregoś z nominalnych lewych obrońców (Mójta/Pietrzak) mając w perspektywie brak Sadloka w rewanżu 1/4 PP.

Wierzę w nasz zespół, wygrajmy to!!!!

mitmichael 29.10.2016 10:57

Duza szansa na zwyciestwo bo na prawde gramy dobrze, nie jest akurat tak, ze nie przegrywamy bo ci z ktorymi gralismy zaczeli cieniowac. To Wisła stawia wysoko poprzeczke dlatego tak ciezko z Nami wygrac. Jedno jest pewne, nizej niz 15 miejsce nie spadniemy a jest szansa (zobaczymy jeszcze wyniki pozostałych spotkan), ze mozemy awansowac w okolice grupy Mistrzowskiej tak wiec jest o co grac. Dosc juz przegralismy spotkan tak wiec licze na wygrana, ostatecznie na remis, ktory nas akurat nie urzadzi

pekaczech 29.10.2016 13:29

Panie WislaZWE, zatrudnij sie Pan we Wiśle, grafika mistrzowska!

Odnośnie rezultatu wzorem Wiesniaka842 X2, bts, over.

Rozum podpowiada remis, serce chce zwycięstwa.

arti 29.10.2016 15:00

Na dziś to remis by mnie bardzo ucieszył (potem koniecznie zwycięstwo z Łęczną).
Ale zobaczymy jak się ułoży mecz.

s1mone 29.10.2016 18:02

Jedziemy jak po swoje, Wisełko tylko 3 punkty!

brylant17 29.10.2016 19:47

Ktoś pauzuje za kartki u miedziowych ? czy nikt

IncognitoTSW 30.10.2016 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1455963)
Kurcze ja chyba dałbym szanse Brlekowi. Wiem że ostatnio zagrał kryminał, ale przecież ten gość musi w końcu się odblokować. Potrzebujemy 3 solidnego środkowego pomocnika. W Chorwacji był skuteczny, potrafił strzelić kilka goli z dystansu, niech i u nas odpali.

Wypadałoby odkurzyć któregoś z nominalnych lewych obrońców (Mójta/Pietrzak) mając w perspektywie brak Sadloka w rewanżu 1/4 PP.

Wierzę w nasz zespół, wygrajmy to!!!!

Brlek jest już u nas osiem miesięcy, każdy kto ma oczy i widzi to zauważył, że ten chłopak nie nadaje się do gry w piłkę, gubi się i nie wie co ma robić. Podaje tylko w bok, w tył lub niecelnie do przodu. Nie strzela, nie podłącza się. Alan Uryga - wersja 250 tys. euro. Ciągle znajduje się ktoś kto w niego wierzy, że się obudzi i będzie prezentował formę jak na Chorwacji (czyli 4 gole i 3 asysty w 112 meczów).

s1mone 30.10.2016 15:19

To i tak statystyki ma lepsze niż Uryga :D

Co jak co, jak mam wybierać między nim i Alanem to wybieram Brleka. Dostał trochę szans w 1 składzie, ale Alan dostał pewnie z 10 razy tyle zanim ludzie przekonali się o jego nieprzydatności.

Także zasadnicza różnica między nimi to fakt, że na Brleka można jeszcze liczyć, że odpali - tli się jakaś iskierka nadziei, że młody, trema, że się za bardzo przejmuje i przez to mu nie wychodzi. Nie raz już tak bywało z nowymi nabytkami, że potrzebowali czasu żeby odpalić.

Jeśli zaś chodzi o Alana to mam niezachwiane przekonanie, że to 1 ligowy piłkarz i stawianie na niego jest błędem. W przypadku Brleka nie mam takiego przekonania (chociaż jak narazie nic ciekawego nie pokazał).

inspektor erektor 30.10.2016 21:51

Brlek to dla mnie taki trochę Romell Quioto - też młody, też talent ale w barwach Wisły jakoś się to nie może ziścić. Może jak w końcu uda mu się strzelić gola to coś drgnie...

krzaq12 31.10.2016 09:19

Z twittera dochodzą głosy, że zagramy dodatkowo bez Głowackiego i Guzmicsa (urazy w weekend).
Oby to nie była prawda.

zim zum 31.10.2016 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1456008)
Brlek jest już u nas osiem miesięcy, każdy kto ma oczy i widzi to zauważył, że ten chłopak nie nadaje się do gry w piłkę, gubi się i nie wie co ma robić. Podaje tylko w bok, w tył lub niecelnie do przodu. Nie strzela, nie podłącza się. Alan Uryga - wersja 250 tys. euro. Ciągle znajduje się ktoś kto w niego wierzy, że się obudzi i będzie prezentował formę jak na Chorwacji (czyli 4 gole i 3 asysty w 112 meczów).

Alan też gra w U21 swojego kraju. Wobec kontuzji, dzisiaj ma grać na środku obrony z Sadlokiem. Na lewej Pietrzak. W środku zawsze mocny w gębie Cywka.

silver03 31.10.2016 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1456075)
Alan też gra w U21 swojego kraju. Wobec kontuzji, dzisiaj ma grać na środku obrony z Sadlokiem. Na lewej Pietrzak. W środku zawsze mocny w gębie Cywka.

No to wywiezienie 1pkt. będzie sporym sukcesem.

IncognitoTSW 31.10.2016 11:21

Grając w dziewiątkę a tak naprawdę w ósemkę (11 minus Boguski Brlek Uryga) remis będzie sukcesem.

Szneka 31.10.2016 11:44

Boguski coś czuję dziś wygra nam mecz

kbr 31.10.2016 11:49

Zagłębie to naprawdę poukładana drużyna. Biorąc pod uwagę nasz skład w tym meczu ciężko o optymizm. Najgorsze jest to, że wypadali nam obydwaj stoperzy. Nie chcę krakać, ale możemy dzisiaj przyjąć kilka bramek w plecy.

wściekłe pięści węża 31.10.2016 11:53

Cała nadzieja w ofensywie. Nie chodzi mi umiejętności naszych "nowych" stoperów, ale o fakt, że oni w tym zestawieniu zagrają pierwszy raz. Nawet gdyby byli nie wiadomo jak utalentowani, to i tak pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Pozostaje liczyć na zajebistą dyspozycję dnia.

Miejmy nadzieję, że to będzie lekcja dla Wdowczyka, żeby na przyszłość dawać grać też innym piłkarzom niż ci z żelaznej 11stki.

maciekkk 31.10.2016 11:57

Będzie dobrze ! Alan zagra na pełnej ku*wie, Boguś i Brlek to samo !

To pewne, że gramy bez Głowackiego i Guzmicsa ? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

KrzychooR 31.10.2016 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekkk (Post 1456081)
Będzie dobrze ! Alan zagra na pełnej ku*wie, Boguś i Brlek to samo !

To pewne, że gramy bez Głowackiego i Guzmicsa ? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

Szkoda że Czekaja nie ma... I Alan do pomocy by poszedł... Środek Uryga Brlek...

IncognitoTSW 31.10.2016 12:15

Załuska - Jović, Sadlok, Uryga (lub Żemło - co z nim ? ), Pietrzak - Boguski, Cywka, Popović, Małecki - Brożek, Ondrasek

Taki skład przewiduję

pekaczech 31.10.2016 12:21

To trio trzeba skontrować. B-imber, U-zo, B-urbon, Cywka to jeszcze czysta, może to się będzie dało oglądać, chociaż po takim combo zapewne zainteresowanie wynikiem drastycznie spadnie.

mitmichael 31.10.2016 12:30

W takim razie remis to bedzie ogromny sukces

kpn 31.10.2016 12:41

Trzeba liczyc , ze Załuska bedzie mial dzien konia i bedzie latał na bramce jak w transie. Do tego jak najjwieksza skutecznosc w ataku i moze uda sie nawet wygrac. Wygramy 1-0

Patryko 31.10.2016 12:55

Bez środka obrony (o ile się to potwierdzi) to czarno to widzę...

Rob_Zombie 31.10.2016 13:16

Jak faktycznie będziemy bronić Urygą to czarno to widzę. Zagłębie to przeciętniacy ale bardzo dobrze poukładani i będą zapewne mocno nasze braki uwypuklać... Jeszcze chwilę temu stawiałem na 3 punkty, ale z Alanem w składzie...?

maciekkk 31.10.2016 13:24

Mimo niepokojących wieści jestem dziwnie spokojny, że zmiennicy dadzą radę. Dotychczasowi rezerowowi kiedyś też muszą zacząć grać dobrze :) Alan w tym sezonie jeszcze dobrze nie zagrał, więc kiedy jak nie dziś ?

Obstawiam 2:1 dla nas !

krzaq12 31.10.2016 13:29

Uryga kolejny raz udowodni jak beznadziejnym jest piłkarzem, kompletnie bezużytecznym?! Hmmm, oby nie!

Karherop 31.10.2016 13:32

Czyli szykuje się 93 szansa dla Alana na pokazanie zadatków na dobrego piłkarza?

Houston, mamy problem

Widzę dwie opcje:
Alan zagra znakomicie i zrobi krok w stronę przedłużenia kontraktu.
Alan zagra tak jak zawsze, Zagłębie nas rozjedzie i zapadnie decyzja żeby już w zimie szukał sobie nowego klubu.

Która opcja jest bardziej prawdopodobna?

PS. A Kujawa & Żemło to są w klubie tylko do podawania piłek? Obaj w sumie nie otrzymają zapewne nawet 20% tyle szans co Uryga na zaprezentowanie swoich umiejętności, a znikną z listy płac w maju 2017.. tak obstawiam.

zim zum 31.10.2016 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekkk (Post 1456089)
Mimo niepokojących wieści jestem dziwnie spokojny, że zmiennicy dadzą radę. Dotychczasowi rezerowowi kiedyś też muszą zacząć grać dobrze :) Alan w tym sezonie jeszcze dobrze nie zagrał, więc kiedy jak nie dziś ?

Obstawiam 2:1 dla nas !

A kiedykolwiek dobrze zagrał ? ;)

kpn 31.10.2016 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1456092)
A kiedykolwiek dobrze zagrał ? ;)

Zagrał. Na wyjezdzie z Amicą (2:3). Raz mu sie udało.

maciekkk 31.10.2016 15:12

Tyyy ale to nie w tym sezonie było :P

szprotson 31.10.2016 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kpn (Post 1456093)
Zagrał. Na wyjezdzie z Amicą (2:3). Raz mu sie udało.

a to nie było tak ze w tym meczu po prostu zagrał srednio a nie tak jak zawsze czyli chujowo?

Imho - lepiej go miec na stoperze niz na def pom.

W.S 31.10.2016 15:27

Czy czasem za kadencji Probierza Alan nie grał dobrze? Tak mi coś świta, że nie wyglądało to tak dramatycznie jak teraz

domin_czyzyny 31.10.2016 15:32

Nie jestem takim optymistą po tych dzisiejszych informacjach. Raczej będziemy dzis mieli "dzień zaduszny"... ;) co z Żemło i Kujawą ?

kpn 31.10.2016 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1456095)
a to nie było tak ze w tym meczu po prostu zagrał srednio a nie tak jak zawsze czyli chujowo?

Imho - lepiej go miec na stoperze niz na def pom.

No własnie wtedy naprawde dobrze zagrał, myslałem ze chłopaczyna od tamtego meczu bedzie tak regularnie grac. Nic z tego.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez W.S (Post 1456097)
Czy czasem za kadencji Probierza Alan nie grał dobrze? Tak mi coś świta, że nie wyglądało to tak dramatycznie jak teraz

Za Probierza to Alana nie bylo nawet w meczowych 18-stkach


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl