![]() |
[VIII KOLEJKA] Jagiellonia Białystok - WISŁA Kraków, 11 września, godz. 18:00
http://i63.tinypic.com/102mr1t.jpg Po przerwie na reprezentację przyszedł czas na powrót do ligowej rzeczywistości. Już w najbliższą niedzielę Biała Gwiazda rozegra wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę o 18:00 a transmisję z Białegostoku zobaczyć będzie można na antenie stacji Canal+. Dziś poznaliśmy również głównego rozjemcę niedzielnej konfrontacji został nim warszawski arbiter - Paweł Raczkowski. W obecnym sezonie sędzia ze stolicy nie prowadził jeszcze spotkania z udziałem piłkarzy Dariusza Wdowczyka, inaczej sytuacja ma się z ekipą gospodarzy. Raczkowski już dwukrotnie prowadził zawody z udziałem Jagiellonii - oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Białegostoku. Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się spotkania. Historia spotkań pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków: Ekstraklasa 2009/2010 - Kolejka 20, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0 Ekstraklasa 2010/2011 - Kolejka 5, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 T-Mobile Ekstraklasa 2011/2012 - Kolejka 25, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 T-Mobile Ekstraklasa 2012/2013 - Kolejka 23, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2 T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014 - Kolejka 19, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 5:2 T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015 - Kolejka 26, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2 T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015 - Kolejka 34 , Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (gr. Mistrzowska) Ekstraklasa 2015/2016 - Kolejka 13, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:4 Powyższa statystyka pokazuje, że mimo ostatniego efektywnego zwycięstwa w Białymstoku, ten teren dla Białej Gwiazdy nie jest zbyt przyjazny. Większość spotkań kończyła się zwycięstwami gospodarzy. Wieści z Białegostoku. Jagiellonia po siedmiu kolejkach z dorobkiem trzynastu punktów jest liderem polskiej ekstraklasy. Taką samą liczbę punktów zgromadziły zespoły Zagłębia Lubin oraz Arki, Lechii oraz Niecieczy. Więc jak widać ścisk w czubie tabeli jest dość spory. Gra Jagiellonii może się podobać, sporo strzelonych bramek (13) oraz mało straconych (5) powoduje, że podopieczni Michała Probierza, mają jeden z lepszych bilansów w lidze. Jakie cele na ten sezon ma nasz najbliższy rywal? Z pierwszych spotkań można wywnioskować, że chce na dobre zagościć w czołówce tabeli i powalczyć o coś więcej niż bezpieczne utrzymanie. Trener Probierz po raz kolejny wciela w życie swój plan na funkcjonowanie drużyny, mieszanka doświadczonych zawodników umiejących radzić sobie z presją i do tego młodzi i głodni zwycięstw zawodnicy to recepta na sukces, która do tej pory się sprawdza. Piłkarze Jagiellonii Białystok pod lupą TWSD. Marian Kelemen - doświadczony bramkarz, przyjął ofertę Jagiellonii i od razu wskoczył do pierwszego składu. Jest pewnym punktem zespołu a jego obecność daje pewność defensywie Jagi. Polscy kibice znają Kelemena z występu w Śląsku Wrocław. Łukasz Burliga- były zawodnik Wisły Kraków, który w tym sezonie trochę zmienił swój styl gry. Za nami już siedem kolejek a Łukasz jeszcze nie ma na koncie żółtego kartonika, co jest do niego wręcz nie podobne. Konstantin Vassiljev - doświadczony estoński pomocnik, odpowiedzialny za poczynania Jagiellonii w środkowej strefie boiska. Początek sezonu zdecydowanie najlepszy w jego wykonaniu. Do pięciu bramek Kosta dorzucił również trzy asysty, co czyni go liderem klasyfikacji kanadyjskiej. Fiodor Czernych - litewski napastnik w końcu zaczyna odpłacać się golami za obdarzone go zaufanie. Jak łatwo sprawdzić w poprzednim sezonie Czernych w barwach Jagiellonii zdobył trzy bramki a na dzień dzisiejszy po siedmiu kolejkach nowego sezonu jego dorobek już jest większy, bo na swoim koncie ma cztery trafienia. Odwróć tabelę.. Kto by pomyślał, że po siedmiu kolejkach kibice Wisły będą mogli zanucić pod nosem tą smutną przyśpiewkę. Niestety to prawda, Wisła praktycznie w każdym dotychczasowym meczu zaprezentowała się, źle, fatalnie i poniżej krytyki. Siedemnaście straconych bramek w siedmiu meczach to chluby naszemu zespołowi nie przynosi. Ostatni mecz ze Śląskiem Wrocław przelał czarę goryczy, większość z kibiców stwierdziła, że gorzej już być nie może i czas najwyższy odbić się od dna tabeli i zacząć gromadzić punkty. Najbliższa okazja do tego już w najbliższą niedzielę w Białymstoku. Dłuższe przygotowania. Do meczu z Jagiellonią podopieczni Dariusza Wdowczyka przygotowywali się dłużej niż zazwyczaj. Spowodowane to był przerwą na reprezentację. Podczas tej przerwy Wiślacy rozegrali sparingowe spotkanie z Kalwarianką, którą ograli 7:0. Wiadomo, za ten mecz i za to zwycięstwo punktów w tabeli nam nie przybyło, ale być może pozwoliło to trenerowi i piłkarzom na przećwiczenie pewnych elementów w grze oraz na podniesienie morale zespołu. Czas pokaże, jakie efekty i jakie wnioski przyniosła przerwa w ligowych rozgrywkach. Do Białegostoku bez Ondraska oraz Bartosza. Trener Białej Gwiazdy poinformował, że do Białegostoku drużyna uda się bez czeskiego napastnika Zdenka Ondraska oraz Jakuba Bartosza. Obaj zawodnicy wciąż są kontuzjowani i ich udział w najbliższym meczu jest wykluczony. Z zespołem trenuje już Krystian Kujawa oraz Łukasz Załuska, który też ostatnimi czasy narzekał na uraz. Uwaga na kartki. Pierwsze mecze w sezonie obfitowały w nerwowe zagrania naszych obrońców, czego efektem są zagrożenia i żółte kartki. W najbliższym spotkaniu szczególnie uważać muszą tacy zawodnicy jak Arkadiusz Głowacki oraz Maciej Sadlok. Dla obu panów, każde kolejne napomnienie to pauza w zbliżającym się meczu. |
Nie wiem co mam powiedzieć ? wygramy ? jak się zepną to tak.W Jadze nie najlepsze nastroje po ukaraniu 6 zawodników ostatnio, więc jest szansa....ale pewnie skończy się jak zawsze
|
Dobrze, że sędziuje nam Raczkowski, IMO to najlepszy obecnie polski sędzia, panuje nad sytuacją na murawie.
Ja jakoś w trzewiach czuję, że będzie dobry wynik w Białymstoku, ale nie wiem czym to uzasadnić za bardzo. Może bardziej chciałbym tego wyniku, niż go czuję. W PS piszą, że w Białymstoku duża mobilizacja, frekwencja może się zakręcić około 20 tysi. |
Szansa na punkty jest. Jeśli Vassiljev zagra tak samo jak w meczu eliminacyjnym do MŚ to o wynik możemy być spokojni.
|
Co tu dużo mówić.. Czeka nas srogi wpierrdol ://
|
Kto może niech zapali jutro świeczkę w kościele w intencji przynajmniej remisu.
Oczywiście Jaga to żaden potentat, ale od paru tygodni Wisła to obraz nędzy i rozpaczy na bosiku. |
Kiedyś to się musi odwrócić.
|
Chociaż niech przerwią passe porażek. Na remis mamy szanse ale o zwyciestwo bedzie cieżko
|
jak znowu przegramy to już będziemy czarnej dupie gorszej niż był Górnik rok temu... a wiadomo jak Górnik skończył mimo, że się przebudził pod koniec...
|
1-5... Boguski, Boguski, Boguski, Boguski, Uryga
|
Musi ktoś w szatni pocisnąć żart na rozluźnienie. Na przykład: przyjechaliśmy po zwycięstwo.
|
Cytat:
|
Ciekawe, czy piłkarze są tak samo chujowo nastawieni do meczu, jak my-kibice?
Cóż, obstawiam 2:1 dla Wisły Brożek, Zachara Módlmy się, bo tylko to nam zostało ;) |
Cytat:
A czy Alan strzeli swoją pierwszą bramke? Pewnie nie. |
Zwycięstwo będzie WIELKĄ niespodzianką. Osobiście jej nie obstawiam i jak wielu innych mam ku temu pełne prawo patrząc co się dzieje.
|
Za pomocą czarodziejskiej różdżki Wdowiec odmieni zespół i wygramy mecz 2:1
|
Cytat:
|
Nie ma racjonalnych podstaw żeby mieć nadzieje na punkty. Ale życie nie zawsze jest racjonalne. Może tym razem?
|
Jeśli wpłynęły wypłaty na konta piłkarzy, to kto wie.
Jeśli nie - proszę o jak najmniejszy wymiar kary :< |
Przeczuwam medleya twórczości Zenka Martyniuka - przekorny los, spadajaca gwiazde i granice.
|
Uryga 3 brameczki i przegrywamy tylko 1-4
|
Zająć - Jović, Żemło, Guzmics, Sadlok - Mączyński,Popović,Małecki,Pietrzak,Boguski - Brożek. Ja bym tak zagrał postawił bym na Zająca bo Misiek i Załuska to ten sam poziom żenady. Żemło za Głowę z oczywistych względów i Bogusia jako ofensywnego pomocnika bo jako jedyny potrafi zagrać prostopadłe podanie.
|
Przekornie obstawiam nasze zwycięstwo.
Nie idzie nam ostatnio, gramy piach - ale każda seria musi się kiedyś skończyć, a kadrowo nie jesteśmy aż tak słabi, jak niektórzy sugerują. |
Takie spotkania są najlepsze na przełamanie, bo:
1. Nie jesteśmy w roli faworyta (To Jagiellonia będzie musiała atakować), 2. Nikt nie spodziewa się zdobyczy punktowej (Bo niby na jakiej podstawie) Myślę, że dzisiaj Wisła wygra, na przekór wszystkim, a w meczu padnie wiele bramek. Obstawiam 4-1 dla Wisły (ew. 3-1) |
Z taka gra jaka ostatnio prezentujemy to zeby tylko nie skonczyło sie jak ze Slaskiem bo dwa razy przegrac tak wysoko byłoby wielka ujma dla klubu takiego jak Wisła Krakow. Kiedys w koncu musimy sie przełamac a najlepiej to zrobic na terenie jednej z najlepiej grajacych zespołow w ekstraklasie.
|
Przewaznie bramkę strzelamy i jednocześnie tracimy kilka - jedną z musu, drugą z głupoty trzecią prawem serii.
Więc 3:1 dla Jagielloni ale jeśli stać nas na 3:4, w co wierzę, wygramy. :) |
A ja tam wierzę w naszych i liczę na korzystny wynik...może być remis. Do boju Wisła !
|
Remis nie byłby zły. Musimy zacząć zbierać punkty. Jestem optymistą ale ciężko wierzyć w wygraną.
|
Cieżko szukać pozytywów przed takim meczem. Też po cichu liczę na jakiś remis i punkt.
|
Nie wiem jak można liczyć na remis w jakimkolwiek spotkaniu.... remisować się zwyczajnie nie opłaca, lepiej raz w papę i raz do przodu niż remisować. Powinni grać o całą pulę, bo remisy nie wyciągną nas z dołu tabeli.
Też po ostatnich meczach jestem zdołowany, ale bez jaj, liczenie na remisy ze średnimi zespołami (bo Jaga jest średnia, mimo dobrego startu) to jak liczenie na spadek. Takie moje trzy grosze. |
Prawda jest taka, że słabe wyniki na murawie wynikają z biedy, bo każdy zamiast grać ma to w d....
|
Cytat:
Wdowczyk wyglądał jakby siedział za karę,Żemło nie lepiej,jedynie rzecznik zachowywał się z większą energią... Tak bardzo przydałoby się zwycięstwo... |
Tak szkoda meczu z Koroną. Tak szkoda głupiej przegranej w Gdyni. Ale może dzisiaj się szczęście do nas uśmiechnie.
|
Nic nie ma optymistycznego przed tym meczem,troche jak stypa ta konferancja wygladała.Tzn na zasadzie :"boze co ja tu robie"
moze jakis remis,ale ciezko bedzie,z Miskiewiczem w bramce niestety ale chyba najgorszym bramkarzem ligi. |
nie wiem co trzeba miec nie tak ze wzrokiem zeby wystawiac Mojte, ktory sie juz zdazyl dwa razy machnac i Miska, ktory kolejna szmate wpuszcza
1 liga przed oczami |
dopiero się zaczęło, a w zasadzie może się już skończyć. Jak ugramy jakiś punkcik do końca rundy, to chyba będzie cud.
|
No nie wierzę,nie wierzę w to co widzę w tych pierwszych 20 min.....
|
Miśkiewicz...
|
Cytat:
W pierwszej części sezonu najebiemy tyle punktów, że po podziale będzie już wiadomo, że spadamy. A w sumie przed podziałem jeszcze. |
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl