Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [VIII KOLEJKA] Jagiellonia Białystok - WISŁA Kraków, 11 września, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9705)

WISŁAZWE 09.09.2016 10:12

[VIII KOLEJKA] Jagiellonia Białystok - WISŁA Kraków, 11 września, godz. 18:00
 
http://i63.tinypic.com/102mr1t.jpg



Po przerwie na reprezentację przyszedł czas na powrót do ligowej rzeczywistości.
Już w najbliższą niedzielę Biała Gwiazda rozegra wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią Białystok. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę o 18:00 a transmisję z Białegostoku zobaczyć będzie można na antenie stacji Canal+.

Dziś poznaliśmy również głównego rozjemcę niedzielnej konfrontacji został nim warszawski arbiter - Paweł Raczkowski. W obecnym sezonie sędzia ze stolicy nie prowadził jeszcze spotkania z udziałem piłkarzy Dariusza Wdowczyka, inaczej sytuacja ma się z ekipą gospodarzy. Raczkowski już dwukrotnie prowadził zawody z udziałem Jagiellonii - oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Białegostoku.

Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się spotkania.


Historia spotkań pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków:


Ekstraklasa 2009/2010 - Kolejka 20, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0
Ekstraklasa 2010/2011 - Kolejka 5, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1
T-Mobile Ekstraklasa 2011/2012 - Kolejka 25, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0
T-Mobile Ekstraklasa 2012/2013 - Kolejka 23, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2
T-Mobile Ekstraklasa 2013/2014 - Kolejka 19, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 5:2
T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015 - Kolejka 26, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2
T-Mobile Ekstraklasa 2014/2015 - Kolejka 34 , Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (gr. Mistrzowska)
Ekstraklasa 2015/2016 - Kolejka 13, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:4

Powyższa statystyka pokazuje, że mimo ostatniego efektywnego zwycięstwa w Białymstoku, ten teren dla Białej Gwiazdy nie jest zbyt przyjazny. Większość spotkań kończyła się zwycięstwami gospodarzy.


Wieści z Białegostoku.



Jagiellonia po siedmiu kolejkach z dorobkiem trzynastu punktów jest liderem polskiej ekstraklasy. Taką samą liczbę punktów zgromadziły zespoły Zagłębia Lubin oraz Arki, Lechii oraz Niecieczy. Więc jak widać ścisk w czubie tabeli jest dość spory.

Gra Jagiellonii może się podobać, sporo strzelonych bramek (13) oraz mało straconych (5) powoduje, że podopieczni Michała Probierza, mają jeden z lepszych bilansów w lidze. Jakie cele na ten sezon ma nasz najbliższy rywal? Z pierwszych spotkań można wywnioskować, że chce na dobre zagościć w czołówce tabeli i powalczyć o coś więcej niż bezpieczne utrzymanie.

Trener Probierz po raz kolejny wciela w życie swój plan na funkcjonowanie drużyny, mieszanka doświadczonych zawodników umiejących radzić sobie z presją i do tego młodzi i głodni zwycięstw zawodnicy to recepta na sukces, która do tej pory się sprawdza.






Piłkarze Jagiellonii Białystok pod lupą TWSD.





Marian Kelemen - doświadczony bramkarz, przyjął ofertę Jagiellonii i od razu wskoczył do pierwszego składu. Jest pewnym punktem zespołu a jego obecność daje pewność defensywie Jagi. Polscy kibice znają Kelemena z występu w Śląsku Wrocław.

Łukasz Burliga- były zawodnik Wisły Kraków, który w tym sezonie trochę zmienił swój styl gry. Za nami już siedem kolejek a Łukasz jeszcze nie ma na koncie żółtego kartonika, co jest do niego wręcz nie podobne.

Konstantin Vassiljev - doświadczony estoński pomocnik, odpowiedzialny za poczynania Jagiellonii w środkowej strefie boiska. Początek sezonu zdecydowanie najlepszy w jego wykonaniu. Do pięciu bramek Kosta dorzucił również trzy asysty, co czyni go liderem klasyfikacji kanadyjskiej.

Fiodor Czernych - litewski napastnik w końcu zaczyna odpłacać się golami za obdarzone go zaufanie. Jak łatwo sprawdzić w poprzednim sezonie Czernych w barwach Jagiellonii zdobył trzy bramki a na dzień dzisiejszy po siedmiu kolejkach nowego sezonu jego dorobek już jest większy, bo na swoim koncie ma cztery trafienia.




Odwróć tabelę..





Kto by pomyślał, że po siedmiu kolejkach kibice Wisły będą mogli zanucić pod nosem tą smutną przyśpiewkę. Niestety to prawda, Wisła praktycznie w każdym dotychczasowym meczu zaprezentowała się, źle, fatalnie i poniżej krytyki. Siedemnaście straconych bramek w siedmiu meczach to chluby naszemu zespołowi nie przynosi.

Ostatni mecz ze Śląskiem Wrocław przelał czarę goryczy, większość z kibiców stwierdziła, że gorzej już być nie może i czas najwyższy odbić się od dna tabeli i zacząć gromadzić punkty. Najbliższa okazja do tego już w najbliższą niedzielę w Białymstoku.



Dłuższe przygotowania.



Do meczu z Jagiellonią podopieczni Dariusza Wdowczyka przygotowywali się dłużej niż zazwyczaj. Spowodowane to był przerwą na reprezentację. Podczas tej przerwy Wiślacy rozegrali sparingowe spotkanie z Kalwarianką, którą ograli 7:0. Wiadomo, za ten mecz i za to zwycięstwo punktów w tabeli nam nie przybyło, ale być może pozwoliło to trenerowi i piłkarzom na przećwiczenie pewnych elementów w grze oraz na podniesienie morale zespołu. Czas pokaże, jakie efekty i jakie wnioski przyniosła przerwa w ligowych rozgrywkach.



Do Białegostoku bez Ondraska oraz Bartosza.



Trener Białej Gwiazdy poinformował, że do Białegostoku drużyna uda się bez czeskiego napastnika Zdenka Ondraska oraz Jakuba Bartosza. Obaj zawodnicy wciąż są kontuzjowani i ich udział w najbliższym meczu jest wykluczony. Z zespołem trenuje już Krystian Kujawa oraz Łukasz Załuska, który też ostatnimi czasy narzekał na uraz.



Uwaga na kartki.



Pierwsze mecze w sezonie obfitowały w nerwowe zagrania naszych obrońców, czego efektem są zagrożenia i żółte kartki. W najbliższym spotkaniu szczególnie uważać muszą tacy zawodnicy jak Arkadiusz Głowacki oraz Maciej Sadlok. Dla obu panów, każde kolejne napomnienie to pauza w zbliżającym się meczu.

brylant17 09.09.2016 10:34

Nie wiem co mam powiedzieć ? wygramy ? jak się zepną to tak.W Jadze nie najlepsze nastroje po ukaraniu 6 zawodników ostatnio, więc jest szansa....ale pewnie skończy się jak zawsze

17wojownik 09.09.2016 11:36

Dobrze, że sędziuje nam Raczkowski, IMO to najlepszy obecnie polski sędzia, panuje nad sytuacją na murawie.

Ja jakoś w trzewiach czuję, że będzie dobry wynik w Białymstoku, ale nie wiem czym to uzasadnić za bardzo. Może bardziej chciałbym tego wyniku, niż go czuję.

W PS piszą, że w Białymstoku duża mobilizacja, frekwencja może się zakręcić około 20 tysi.

Markfire20 09.09.2016 12:08

Szansa na punkty jest. Jeśli Vassiljev zagra tak samo jak w meczu eliminacyjnym do MŚ to o wynik możemy być spokojni.

siemstein 09.09.2016 17:28

Co tu dużo mówić.. Czeka nas srogi wpierrdol ://

arti 09.09.2016 17:36

Kto może niech zapali jutro świeczkę w kościele w intencji przynajmniej remisu.
Oczywiście Jaga to żaden potentat, ale od paru tygodni Wisła to obraz nędzy i rozpaczy na bosiku.

FraMat 09.09.2016 17:47

Kiedyś to się musi odwrócić.

Davey777 09.09.2016 19:24

Chociaż niech przerwią passe porażek. Na remis mamy szanse ale o zwyciestwo bedzie cieżko

Kac 09.09.2016 20:25

jak znowu przegramy to już będziemy czarnej dupie gorszej niż był Górnik rok temu... a wiadomo jak Górnik skończył mimo, że się przebudził pod koniec...

KotWButach 09.09.2016 21:03

1-5... Boguski, Boguski, Boguski, Boguski, Uryga

Adenalix 09.09.2016 21:24

Musi ktoś w szatni pocisnąć żart na rozluźnienie. Na przykład: przyjechaliśmy po zwycięstwo.

wolfu 09.09.2016 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KotWButach (Post 1453104)
1-5... Boguski, Boguski, Boguski, Boguski, Uryga

Mały błąd zauważyłem, powinno być - Boguski, Boguski, Boguski, Brlek, Uryga.

kicur 10.09.2016 08:56

Ciekawe, czy piłkarze są tak samo chujowo nastawieni do meczu, jak my-kibice?

Cóż, obstawiam 2:1 dla Wisły

Brożek, Zachara

Módlmy się, bo tylko to nam zostało ;)

szprotson 10.09.2016 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markfire20 (Post 1453087)
Szansa na punkty jest. Jeśli Vassiljev zagra tak samo jak w meczu eliminacyjnym do MŚ to o wynik możemy być spokojni.

jeśli Nasi zagrają jak dotychczas, to Probierz moze wystawić tych chłopów co przyjęli 6 goli od Parkietów a i tak moze byc spokojy o wynik.

A czy Alan strzeli swoją pierwszą bramke? Pewnie nie.

buczo1985 10.09.2016 13:37

Zwycięstwo będzie WIELKĄ niespodzianką. Osobiście jej nie obstawiam i jak wielu innych mam ku temu pełne prawo patrząc co się dzieje.

silver03 10.09.2016 15:42

Za pomocą czarodziejskiej różdżki Wdowiec odmieni zespół i wygramy mecz 2:1

Elefant 10.09.2016 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1453115)
czarodziejskiej różdżki

Chyba wskazałeś jedyne racjonalne rozwiązanie naszych problemów ;)

Ogryzek 10.09.2016 19:55

Nie ma racjonalnych podstaw żeby mieć nadzieje na punkty. Ale życie nie zawsze jest racjonalne. Może tym razem?

Patryko 10.09.2016 20:00

Jeśli wpłynęły wypłaty na konta piłkarzy, to kto wie.
Jeśli nie - proszę o jak najmniejszy wymiar kary :<

ABGwislakABG 10.09.2016 21:32

Przeczuwam medleya twórczości Zenka Martyniuka - przekorny los, spadajaca gwiazde i granice.

saymon 10.09.2016 22:14

Uryga 3 brameczki i przegrywamy tylko 1-4

crosby 10.09.2016 22:24

Zająć - Jović, Żemło, Guzmics, Sadlok - Mączyński,Popović,Małecki,Pietrzak,Boguski - Brożek. Ja bym tak zagrał postawił bym na Zająca bo Misiek i Załuska to ten sam poziom żenady. Żemło za Głowę z oczywistych względów i Bogusia jako ofensywnego pomocnika bo jako jedyny potrafi zagrać prostopadłe podanie.

s1mone 11.09.2016 09:44

Przekornie obstawiam nasze zwycięstwo.

Nie idzie nam ostatnio, gramy piach - ale każda seria musi się kiedyś skończyć, a kadrowo nie jesteśmy aż tak słabi, jak niektórzy sugerują.

skeba 11.09.2016 09:48

Takie spotkania są najlepsze na przełamanie, bo:
1. Nie jesteśmy w roli faworyta (To Jagiellonia będzie musiała atakować),
2. Nikt nie spodziewa się zdobyczy punktowej (Bo niby na jakiej podstawie)
Myślę, że dzisiaj Wisła wygra, na przekór wszystkim, a w meczu padnie wiele bramek.
Obstawiam 4-1 dla Wisły (ew. 3-1)

mitmichael 11.09.2016 09:51

Z taka gra jaka ostatnio prezentujemy to zeby tylko nie skonczyło sie jak ze Slaskiem bo dwa razy przegrac tak wysoko byłoby wielka ujma dla klubu takiego jak Wisła Krakow. Kiedys w koncu musimy sie przełamac a najlepiej to zrobic na terenie jednej z najlepiej grajacych zespołow w ekstraklasie.

Lukasz 11.09.2016 09:53

Przewaznie bramkę strzelamy i jednocześnie tracimy kilka - jedną z musu, drugą z głupoty trzecią prawem serii.
Więc 3:1 dla Jagielloni ale jeśli stać nas na 3:4, w co wierzę, wygramy. :)

Dariook 11.09.2016 10:00

A ja tam wierzę w naszych i liczę na korzystny wynik...może być remis. Do boju Wisła !

arth_ur 11.09.2016 10:27

Remis nie byłby zły. Musimy zacząć zbierać punkty. Jestem optymistą ale ciężko wierzyć w wygraną.

El'kabat 11.09.2016 11:21

Cieżko szukać pozytywów przed takim meczem. Też po cichu liczę na jakiś remis i punkt.

s1mone 11.09.2016 12:00

Nie wiem jak można liczyć na remis w jakimkolwiek spotkaniu.... remisować się zwyczajnie nie opłaca, lepiej raz w papę i raz do przodu niż remisować. Powinni grać o całą pulę, bo remisy nie wyciągną nas z dołu tabeli.

Też po ostatnich meczach jestem zdołowany, ale bez jaj, liczenie na remisy ze średnimi zespołami (bo Jaga jest średnia, mimo dobrego startu) to jak liczenie na spadek.

Takie moje trzy grosze.

rafaello56 11.09.2016 13:19

Prawda jest taka, że słabe wyniki na murawie wynikają z biedy, bo każdy zamiast grać ma to w d....

Griszka30KR 11.09.2016 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kicur (Post 1453107)
Ciekawe, czy piłkarze są tak samo chujowo nastawieni do meczu, jak my-kibice?
;)

Na konferencji tak trochu mało optymistycznie to wyglądało.
Wdowczyk wyglądał jakby siedział za karę,Żemło nie lepiej,jedynie rzecznik zachowywał się z większą energią...
Tak bardzo przydałoby się zwycięstwo...

domin_czyzyny 11.09.2016 14:14

Tak szkoda meczu z Koroną. Tak szkoda głupiej przegranej w Gdyni. Ale może dzisiaj się szczęście do nas uśmiechnie.

Wojtas 11.09.2016 16:28

Nic nie ma optymistycznego przed tym meczem,troche jak stypa ta konferancja wygladała.Tzn na zasadzie :"boze co ja tu robie"

moze jakis remis,ale ciezko bedzie,z Miskiewiczem w bramce niestety ale chyba najgorszym bramkarzem ligi.

bridgeburner 11.09.2016 17:16

nie wiem co trzeba miec nie tak ze wzrokiem zeby wystawiac Mojte, ktory sie juz zdazyl dwa razy machnac i Miska, ktory kolejna szmate wpuszcza
1 liga przed oczami

Elendil 11.09.2016 17:17

dopiero się zaczęło, a w zasadzie może się już skończyć. Jak ugramy jakiś punkcik do końca rundy, to chyba będzie cud.

Griszka30KR 11.09.2016 17:19

No nie wierzę,nie wierzę w to co widzę w tych pierwszych 20 min.....

ABGwislakABG 11.09.2016 17:29

Miśkiewicz...


Coglin 11.09.2016 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1453146)
No nie wierzę,nie wierzę w to co widzę w tych pierwszych 20 min.....

A w poprzednich meczach widziałeś coś innego?

W pierwszej części sezonu najebiemy tyle punktów, że po podziale będzie już wiadomo, że spadamy. A w sumie przed podziałem jeszcze.

brylant17 11.09.2016 17:32

Inaczej nie da się tego skomentować

https://m.youtube.com/watch?v=tpXflJQeqiA


......


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl