![]() |
Projekty wsparcia Wisły Kraków -propozycje bez dyskusji
Witajcie,
WISŁAZWE zaczął ostatnio na twitterze akcję dla AP Wisła Kraków. Poszła świetnie! Teraz ja wam rzucam rękawicę! To forum jest największym forum kibiców Wisły Kraków, pokażmy że mamy potencjał! Przed chwilą na konferencji padły pewne słowa o forach internetowych, że tylko gadamy - pokażmy więc, że nie tylko i wspomóżmy ten klub faktycznie! Zakup biletów to jedno, ale co jeżeli ktoś - tak jak np. ja ma karnet na sezon? Zapewne już za chwilę padły by propozycje, żeby zrobić akcję z fans4club. Ale po co mamy oddawać 5% innej firmie? Oczywiście cel 110 milionów jest mało realny, ale zawsze lepiej sobie stawiać wysokie cele prawda? Moja propozycja jest prosta: Po pierwsze - wchodzimy na https://sklep.wisla.krakow.pl/ - wykupujemy cały asortyment! Po drugie - dla tych, którzy nie mają karnetów kupujemy bilety! Po trzecie - postarajmy się w klubie o dodanie do asortymentu Wirtualnej cegiełki - przyślą nam plik PDF z unikalnym numerem. Kwoty 10, 20 , 50, 100 , 200, 500, 1000 zł . Każdy kto coś zakupi - robi skan i wkleja tutaj, stworzymy kolejny temat gdzie po każdym dniu będziemy podsumowywali te kwoty, by nas to lepiej motywowało! WCHODZICIE W TO?! |
Projekty wsparcia Wisły Kraków -propozycje bez dyskusji
Witam,
w tym temacie chce podyskutować na temat możliwych form pomocy dla Wisły. Na tym forum pisałem już o takim pomyśle: Plan działania. 1. Akcja na fb, tt i petycja które ma na celu niezobowiązujące zebranie liczby chętnych do finansowego wspierania klubu w sposób ciągły. 2. Po zebraniu dużej grupy ludzi zaczynamy to ubierać w ramy formalno-prawne 3. Nowy 'twór' działa na zasadzie: - kibic rejestruje się z imienia i nazwiska na stronie i deklaruje wpłaty - przy deklaracji jasno określa cel na który mają być przeznaczone jego pieniądze - wybiera np. z: a) Akademia b) Opłaty za użytkowanie stadionu c) Opłaty licencyjne same 'czyste' rzeczy by każdy kibic był pewien iż jego środki są przeznaczane na funkcjonowanie klubu, a nie trafiają do kieszeni właściciela, lub nie są 'przejadane' przez administrację. Cała sytuacja jest regulowana umową pomiędzy tym nowym 'tworem' a Klubem, Klub zapewnia transparentność środków przekazanych od kibiców. W kwestii obsługi, nie potrzeba sztabu ludzi do zrobienia tego, wystarczy trzech - prawnik (podpisanie umów), finansista (zawarcie umowy z bankiem) i informatyk w celu stworzenia portalu. Mamy XXI wiek. Tak, dobrze zorganizowany portal będzie potrafił ogarnąć płatności masowe, przeksięgowania do klubu, rejestracje użytkowników, blokowanie/odblokowywanie dostępu przy wpłatach, transparentność finansów w postaci zestawień ile zostało wpłacone, ile i na jaki cel wpłynęło do klubu. Nie widzę tu konfliktu interesów z kimkolwiek, ludzie wpłacają na określony cel funkcjonowania klubu - z czasem gdy już sytuacja się unormuje będzie można rozmawiać z władzami o pewnych przywilejach wynikających z dofinansowania Klubu przez kibiców. Ale na razie myślmy o Wiśle nie o zniżce na kiełbasę na stadionie. To jest mój pomysł o którym z każdym porozmawiam. Poza tym wszelkie inne formy pomocy jakie macie na myśli - piszcie tutaj. Po to jest ten temat by stworzyć najskuteczniejszy sposób pomocy Klubowi. Proszę o konkretne i rzeczowe wpisy, ze strony administracji forum mam obietnicę ścisłego moderowania tematu. Z Wiślackim pozdrowieniem M. |
Projekty wsparcia Wisły Kraków -propozycje bez dyskusji
Kochani mam ciekawy pomysł by TS podało numer rachunku do wpłat które by szły na Wisłe Kraków S.A
Chodzi mi o to, ze nim ogarną sponsorów każda 1 złotówka by była dużym wsparciem. Wystarczy by każdy wpłacał ile może chodzi o to by dać TS czas na uporządkowanie spraw. Po prostu zróbmy zrzutę tak jak na mecz gwiazd ale nie oczekujmy nic w zamian po za tym, że Wisła nie upadnie. Więc apeluje do TS jak podpiszecie umowę podajcie numer konta na oficjalne by reszta stron portali pociągła temat. Podanie konta nic nie kosztuje, a może pomóc TS w pierwszych miesiącach z klubem. Niech każdy wpłaca ile może 1 zł 2zł 10zł 100 zł 1000zł. Kolejny pomysł to zbiórka kasy nie tylko na konto, ale sms niech TS uruchomi taką formę wsparcia jak na fundacje idą sms. Bo jest wielu młodych 10-18 lat którzy w ten sposób będą wspierać klub nie mając dużej gotówki a pewnie starsi też. |
Proponowalbym mimo wszystko fans4club, kolejna edycja oczywiscie zeby jak najwieksze przychody byly to bez organizacji meczu itd, by klub jak najwiecej zarobil na czysto.
|
Zapał w narodzie jest wielki. Postanowiłem to jakoś uporządkować i stworzyć dwa tematy jeden gdzie można dawać konkretne propozycje pomocy. Drugi dyskusyjny. Posty z innych tematów dotyczących pomocy poprzyklejałem.
|
Moja propozycja jest taka. Akcja ktotej celem jest wykupienie 10 000 karnetow. Mysle, że w obecnej sytuacji najlepsza możliwa pomoc klubowi ktora ulawi prace wszystkim ktorym na tym klubie naprawde zalezy
Nie wazne czy przyjdziecie na mecz, czy nie przyjdziecie, czy jestescie na emigrcji, czy z jakiegokolwiek powodu nie mozecie przyjsc, ale kupcie karnet! 93% ceny karnetu zostaje w klubie! Nie ma innych prowizji jak na 4fans czy sklepie klubowym. Srednia cena przyjmijmy 300 zl razy 7000 (liczac ze do tej pory poszly 3 tysiace) daje 2 miliony 100 tysiecy polskich zlotych! Jak najbardziej klubowi sie przyda taka gotowka |
Nie zapomnijcie o przekazaniu 1% podatku dochodowego na rzecz TSu. Sprawa nie na już, ale od przyszłego roku trzeba mieć to na uwadze.
|
A może co miesiąc wpłata na konto klubu? Ktoś pisał o tym wyżej, chodzi o długotrwałe wsparcie, np. 50 zł co miesiąc
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Kochani Wisła Kraków odbita teraz czas działać. O to podstawowy plan działania.
1.Kupujemy Bilety Na najbliższy mecz 2.Kupujemy Karnety ile się da najlepiej wszystkie możliwe :) 3.Wykupujemy cały asortyment ze sklepów Wisły. 4.Niech Wisła poda Konto gdzie każdy będzie mógł przelać ile się da 5.Niech Wisła uruchomi funkcje SMS do wspierania klubu tak jak na fundacje. 6.Jak nie możecie być na meczu kupujecie bilety lub karnety dla dzieci z Domów dziecka w ten sposób nie tylko finansowo pomagamy klubowi ale tez poprawiamy wizerunek 7.Cegiełki w postaci pluszaków (ZROBIONYCH NA WZÓR MASKOTKI WISŁY CZYLI SMOKA) i niech te misie idą do domu dziecka lub do przedszkoli świetlic itp |
Pomysły bez dyskusji - trudno zrozumieć
|
A może Patronite,albo coś podobnego? Deklarujesz się ile co miesiąc będziesz przesyłał pieniędzy na Wisłę.
|
Wystawić 10 lub 20 % akcji Wisła S.A. do sprzedaży dla kibiców. Każdy chciałby mieć choć kilka akcji klubu ,któremu kibicuje.
|
Jak dla mnie pomysł wystawienia akcji klubowych dla kibiców to byłaby super sprawa. Nowi akcjonariusze-kibice mogliby zrzerzyć się w jednym stowarzyszeniu i mieć realny wpływ na to co dzieje się w klubie. Takie stowarzyszenie jakie ma Górnik czyli Socios powołane na wzór Realu Madryt czy Barcelony. Prosty przelicznik: załóżmy że zbierze się w ramach Socios 10 000 ludzi czyli tyle ile mniej więcej kibiców chodzi na stadion. Niech każdy da po 10 zł na miesiąc daje to 100 tys zł. Jeśli te 10 000 ludzi da po 100 zł daje to milion złotych miesięcznie. Ustanowić różne poziomy finansowania w którym każdy deklaruje ile przeznaczy miesięcznie: 10, 100, 1000, itd. Dzięki temu możemy realnie pomóc Wiśle. Jeśli ktoś zorganizuje akcje na poważnym portalu społecznościowym pod nazwą SOCIOS WISŁA KRAKÓW i znajdzie kompetentnego programiste który stworzy serwis internetowy i prawnika który to ogarnie może to być ogromna szansa dla Wisły. Kochani do dzieła !!!
|
W innym wątku został zauważony problem kupna biletu i kolejek do kas. W momencie gdy przelewy można robić za pomocą telefonu, dlaczego nie można kupić biletu?. Owszem niby można przez tel wejść na stronkę sklepu i dokonać zakupu jednak często bywa to niewygodne i działa topornie, zwłaszcza jak ktoś ma ciut starszy telefon. Może warto by wysondować wśród studentów kibiców czy nie byłoby ludzi zdolnych taką apkę zrobić? Na początek nie musi być super wymagająca, ma po prostu działać. Można wtedy ustawić proste tablice z QR kodem pod stadionem tak by ludzie stojący w kolejce mogli łatwo apkę ściągnąć i dokonać zakupu biletu. Moim zdaniem mogłoby się to przełożyć na wzrost frekwencji.
|
Paowie, jesli mam przykladowo wplacac 100zl co miesiac na klub to ja chce poprzez prawo glosu w wyborach prezesa lub czlonkow zarzadu miec wplyw na to jak te pieniadze beda wydawane.
Jesli nie usystematyzujemy takich wplat to klub niestety nie bedzie mial z tego zadnych realnych korzysci poniewaz w jednym miesiacu klub dostanie 500 000 a w drugim 150 000 bo sie ludziom nie bedzie chcialo wplacic. Natomiast gdy regularna comiesiaczna wplata zapewni wplacajacemu glow w wyborach zarzadu to ludzie beda wplacac co miesiac aby nie stracic prawa glosu. Wtedy klub bedzie mial regularny i na stalym poziomie doplyw gotowki ktory bedzie mogl wliczyc do planowanego budzetu a takze przedstawic we wniosku licencyjnym. Generalnie moje pomysly to: 1. PODNIESIENIE FREKWENCJI a. "Akcja 1+1" - kibic przyprowadza na mecz druga osobe tzw +1. Kibic pomaga "plus jedynce" wyrobic karte kibica, pomaga w dniu meczowym. Jest de facto przewodnikiem takiej osoby od A do Z. +1 moze byc kuzyn, sasiad, kolega ze szkoly lub z pracy. W idealnym swiecie kibic co mecz przyprowadza kogos nowego i z tych 15 "plus jedynek" 5 lapie bakcyla i zaczyna regularnie przychodzic na Reymonta. b. Akcja "Turysci na Wisle!" - Biorac pod uwage ile ludzi przyjezdza do Krakowa na weekendy, ile mamy wieczorow kawalerskich jest wrecz grzechem, ze ci ludzie nie sa "zagospodarowani". Grupa 10 ciu anglikow, nie dosc, ze kupi te drozsze miejsca, to jeszcze zostawi pieniadze w sklepiku i bufecie. Klub poprzez, ulotki w hostelach i hotelach, namiot na rynku a takze miejska informacje turystyczna powinien informowac turystow o najlbzszym meczu Wisly, o sposobie wyrobienia KK (lub mozliwosci wejscia za okazaniem paszportu). Uwazam, ze turysci to spora niezagospodarowana grupa. 2. WISLA BUSINESS CLUB Zakladamy buisness club zrzeszajacy firmy dzialajace w Krakowie. Firmy z BC w zamian za czlonkostwo wplacaja -powiedzmy- minimum 10 000 miesiecznie lub 100 000 z gory za rok Skupiajac w takim businnes klubie 50 firm (optymistycznie) mamy 5 milionow rocznego, pewnego dochodu. Naturalnie obowiazkiem kazdego kibica Wisly jest korzystanie z uslug firm zrzeszonych w BC. Jesli zamawiasz taksowke to dzwonisz po "Ikara" bo jest w BC, jesli remontujesz dom to dzownisz po firme budowlana "Pan Heniek" bo pan Heniek jest czlonkiem BC, jesli kupujesz mieszkanie to w "Dasta Invest" itd itd. Firmy skupione w BC nie dosc, ze maja w cenie czlonkowstwa reklame to jeszcze zdobywaja wiernych klientow. Firmy. Kwoty za czlonkostwo sa oczywiscie przykladowe i mozna o nich rozmawiac jesli pomysl przejdzie faze burzy mozgow. |
Moja propozycja jest taka: współpraca klubu z blablacarem i utworzenie specjalnej aplikacji w Internecie, która pomogłaby w komunikacji kibicom Wisły z różnych zakątków PL, a także ułatwiłaby dojazd na mecz. To niezwykle ważne, by kibice mogli "zbierać się" po drodze :) dzięki temu może z meczu na mecz byłoby nas więcej :)
A i jeszcze jedna rzecz. Obecnie to Miasto Kraków powinno raczej dopłacać klubowi do stadionu niż prosić się o jakiekolwiek opłaty. To skandal, że nikt nie uzmysłowił radnym i prezydentowi, jak beznadziejnie skomunikowany jest stadion, co również odstrasza przed przyjazdem na mecze. Kibice uwielibają wygodę, zwłaszcza Ci kanapowi. |
a) aplikacja spoko sprawa - skad bedziesz wiedział ze nie wsiadziesz do auta chłopaków z JG?
I w czym przekonasz wlasciciela blabla do tego by wspolpracował z Wisłą? Jakie sa argumenty za ? b) Miasto wybuydowało stadion za 500 mln i ty jeszcze chcesz by dopłacało klubowi ? Czyli po prostu chcesz by nałożna na ciebie wiekszy podatek? No to żeby było sprawiedliwie, i ludzie ktorzy nie chcą płacić wiekszych podatków nie dopłacali do klubu moja propozycja jest inna - sam przelej kase na konto do klubu. Omijasz miasto i masz pewność ze pieniadze do klubu trafią Ja czekam na program lojalnościowy. Kupuj w sklepie, wymieniaj punkty na znizki, bilety, gadzety. Itp itd. Na realu sprzedawali murawe, a czemu u nas nie mozna? W sumie krzesełko z dychy gdzies tam lezy u ziomka w piwnicy, ale czemu nie wykorzystawac wszystkiego co mozliwe? Gdzie jest cennik na reklamy na tym naszym pieknym betonie? Tyle miejsca reklamowego sie marnuje!!!! E: moja propozycja: Czemu TWSD śpi? Za glupie 19,06 które ostatni na twiterze po akcji ZWE przelało kilkanascie osob, mozna by KUPIĆ cos na forum. A to gwiazdke, a to podpis pod nickiem, a to kutasa, a to coś innego. Czemu nei sprobujemy? robisz przelew na klub na 19.06 i mozesz kupic opcje A-B-C, przelew za 190,6 opcja D-E-F- przelew 1906 zł - cos tam VIP Rejestracja na forum - 5 zł. a co! Elitarny klub w końcu. sprzedac mozna wszystko tylko trzeba chciec a nie czekac na szóstek w totka |
Dla mnie idealnym pomysłem byłoby wprowadzenie zdjęć zawodników z ich autografami, na wzór tego co było w akcji ,,Wisła to nasza historia"
Sam kupiłbym ze 3-4. Czysty zysk dla klubu. |
Lepiej wprowadzic cos powazniejszego, bo takie zdjecia z autografami chodzą na Allegro po .. 6 zl i nikt tego nie kupuje
|
Dobrze wykonane zdjęcie, z ładną Wiślicką oprawką z dedykowanym podpisem, któregoś z graczy mogłoby się sprzedać w rozsądnej cenie. Głowacki czy Sobolewski mogą raz w tygodniu poświęcić trochę czasu na podpisywanie się. ;)
|
Kiedyś takie zdjęcia to było coś. Sam pamiętam jak byłem mały, mieć zdjecie idola z autografem..
miałem nawet, nie pilkarza a zuzlowca- Hansa Nielsena, i pewnie gdzies tam na strychu leży. No ale to było kiedyś. Kiedy taki Hans Nielsen pojawiał sie raz na tydzien w gazecie. A dzis? Dzis wchodzisz na snapczat pilkarza i masz go w kieszeni 24/7 Z pewnoscia powinnismy miec opcje taka jak ma Slask, czyli kupno koszulki meczowej za kwote X + dopłata za swoje nazwisko/ lub numer i nazwisko pilkarza + logotypu ligi, sponsora ,pucharu polski czy pucharu weszło. |
Wprowadziłbym możliwość wprowadzenia pozdrowień, własnych tekstów. Np kibic wpłaca odpowiednią kwotę. Klub za to przez kilka sekund wyświetla na bandzie jego pozdrowienia. Im większa kwota, tym dłuższy czas. Takie wpisy miały by podobny wygląd jak pasek informacji przewijający się w TV. Każdy mógłby coś przesłać( oczywiście po cenzurze). Podobnie mogliby robić właściciele różnych firm- restauracji itp. Mogliby np za możliwą do zaakceptowania dla nich kwotę zapłacić sobie za krótką jednorazową reklamę. Coś jak pakiety. Teraz szukamy stałego sponsora a możemy również w taki sposób zrzeszać małych przedsiębiorców.
|
Cytat:
|
Nie wiem czy realny projekt ze względów strategii klubu. Licytacja na wyjazd z drużyną na mecz. Jedziesz z nimi autokarem na mecz wyjazdowy, śpisz w tym samym hotelu, jesz posiłki, bierzesz udział w odprawie meczowej etc. Oczywiście za grubą kasę. Tylko dla zaawansowanych finansowo ;)
|
Tak jak pisałem na forum. Wprowadzić złota kartę kibica w cenie powiedzmy 150 zł , która bez daty ważności
|
Przekopiuje swój post który napisałem odnośnie frekwencji gdy ruszyła sprzedaż karnetów przed sezonem 2015/2016 bo frekwencja również wpływa na finanse klubu.
Cytat:
|
Wprowadzić możliwość finansowania nawet sms. Pozdrowienia na stadionie - pomysły mi się podobają, ale czy czyta je ktoś wyżej?
|
Ukarać finansowo wszystkich grających w ostatnim meczu . To więcej niż popcorn koszulki i ewentualne sms-y więc zysk konkretny również wychowawczy .
|
Wprowadzić możliwość zakupu kart/karnetów sponsorskich. Niektórzy od lat siedzą w tym samym miejscu np.na C albo D22 I nigdy nie zmienią sektora bo tam są znajomi których nie stać lub nie chcą chodzić na A,H czy E itp. Albo odwrotnie, lubią chodzić co mecz na inny sektor i dla nich zakup najdroższego karnetu jest niepotrzebny.
Przykładowe rozwiązanie: Za roczną/ sezonową opłatą 1000 zł mam do czasu zamknięcia internetowej sprzedaży prawo do wyboru na dany mecz miejsca na dowolnym 'zwykłym" sektorze poza miejscem przypisanym na stałe w tym prawo do wyboru jeden raz w rundzie wstępu na VIP Silver z osobą towarzyszącą, bez karty kibica dla niej, na dowód a po wykorzystaniu jednego wejścia na VIP Silver prawo do wchodzenia tam więcej razy z os. tow. po każdorazowym dokupieniu biletu VIP Silver (kto pierwszy ten lepszy ale tu potrzebny byłby dostęp do sektorów VIP przez Internet) oraz szal-cegiełka w pakiecie. Np. płacę 1000 zł za sezon, mam domyślne miejsce na E23, ale czasem chcę iść na D12 albo C3 bo tam idą koledzy. Więc przed meczem loguję się i zmieniam miejsce na dany mecz. Ponadto jako bonus dwa razy w sezonie mogę zmienić miejsce na VIP Silver, mogę tam iść z osobą towarzyszącą. Mogę tam bywać częściej, jeśli dla osoby towarzyszącej dokupię bilet VIP Silver. Analogicznie za 2000 zrobić tylko z opcją wejścia na VIP Gold. Za połowę danej kwoty (odpowiednio 500/1000) zrobić warianty na jedną rundę z jednym wejściem na sektor VIP-owski. Ponadto do opcji zakupu biletów wprowadzić warianty z możliwością podniesienia ceny biletu o 20/50/100 za coś symbolicznego. Spośród wszystkich którzy w ten sposób wesprą choć jednorazowo klub, przeprowadzić losowanie jakiejś nagrody na koniec sezonu. Wprowadzić to rozwiązanie od następnego meczu. Niektórzy wstrzymywali się z zakupem karnetu do czasu wyjaśnienia sprawy z Meresińskim, bo istniało ryzyko, że zniknie razem z kasą za karnety. Gdy królem i władcą był Cupiał, to mało który z bywalców stadionu myślał w kategoriach finansowej odpowiedzialności za klub. Mimo wszystko klub był w rękach wielkiego koncernu i ludzie traktowali wybór miejsca jako zwykły zakup. Nawet ci z prawdziwej klasy średniej nie mieli pojęcia jak pomagać klubowi bo nie było takiej potrzeby. Było miejsce jedynie dla tych wielkich, których stać było na reklamę. Zeszłoroczna akcja pokazała, że mamy wielki potencjał. Teraz jest okazja a nawet konieczność by to trochę zmienić i wykształcić poczucie stałej odpowiedzialności za losy klubu tych średnio zamożnych. Warto zatem zainwestować w zmianę systemu biletowego. |
Wprowadzić możliwość zamówienia oznaczenia swojego krzesełka na stadionie. Tabliczki z nazwiskiem/kswyką, które można zakupić i klub przytwierdzał by do krzesełka wykupionego miejsca na stadionie. Pewnie bardziej na droższych sektorach.
Coś takiego jest w Madrycie/ nie wiem czy platne |
Promocja sklepiku klubowego poprzez konkurs dla osoby, która zostawi najwięcej pieniędzy w ciągu rundy/roku.
Nagrodą może być udział w treningu lub sparingu piłkarzy Wisły (oczywiście przy spełnieniu warunku co do optymalnego terminu dla trenera i drużyny). Można również ustalić minimum, poniżej którego nagroda nie jest przyznawana, by uniknąć kompromitujących sytuacji. Na ostatnim meczu nie było stoiska z pamiątkami w korytarzu pod trybuną od strony hali. Warto wrócić do tego pomysłu. Zawsze trochę pieniędzy może wpłynąć. |
Powinna zostać zorganizowana loteria, np. możesz dopłacić 5zł do biletu - w przerwie meczu losowanie, do wygrania zdjęcie z zespołem/zawodnikiem, autografy, gadżety.
Zorganizowałbym też zabawę w przerwie - turbokozaka w jakiejś okrojonej wersji. Udział w zabawie oczywiście odpłatny. Na koniec rundy osoba, która uzyskała najlepszy wynik wygrywa np. kolację z zespołem itp. |
Umożliwić zakup biletów przez internet bez potrzeby posiadania Karty Kibica. Już kilka razy znajomi chcieli się zabrać a tak z głupka chodźmy na mecz... brak karty, brak opcji zakupu biletu.... dupa.
Tak samo przyjeżdża rodzinka z poza KRK i jako atrakcje chciałbym wsiąść dzieciaki na mecz... nigdy nie byli, nie jestem w stanie tego zaplanować wcześniej... bilet można kupić w kolejce przed meczem... osobiście. Bez sensu. A takich okazyjnych kibiców trochę się znajdzie. Podczas wchodzenia na stadion ludzie z biletami bez KK muszą okazać dowód potwierdzający swoje dane i tyle. Można byłoby Kartę kibica trochę wzmocnić, dodać do niej dodatkowe argumenty... i wtedy ona miała by sens jako coś dodatkowego co daje korzyści, np loterie dla posiadaczy z nagrodami typu bilety na mecz itp jakieś bonusy dodatkowe.... Akcje na słabsze mecze 2 bilety w cenie jednego. Np. jest mecz z niecieczą... bilet normalnie kosztuje 30 zł a promocji 1+1 kupujesz 2 bilety koło siebie w cenie 40 zł. Może to zachęcić do zabierania znajomych/żony/kobiety na mecze, może ktoś się zajawi, jak mu się spodoba to potem przyjdzie na inne mecze i tyle, a przynajmniej na stadionie więcej ludzi to większe widowisko. Dodatkowo budujemy zasięg kibicowski w KRK i okolicy, co jest nie bez znaczenia na przyszłość. Prosta sprawa.... większa frekwencja = więcej atrybutów w rozmowach z potencjalnymi sponsorami. W ogóle zwiększenie frekwencji powinno być postawione na 1 miejscu, to jest proces długotrwały ale też trwale zwiększający dochody klubu. Warto zapytać kibiców, tych rzadziej chodzących lub nie chodzących na mecze kibicujących Wiśle, dlaczego nie chodzą? Bez diagnozy trudno leczyć. Klub ma bazę kibiców z nieważnymi kartami kibica, czy nie wykupujących biletów... może warto wykonać parę telefonów, zrobić ankietę zorientować się co się stało? Musimy rozważyć jedną kwestię, Kraków to nie Warszawa, ceny biletów na sektory poza C, są po prostu dość drogie, kibice to często ludzie młodzi, studenci którzy przyjeżdżają do KRK i poznają co to Wisła, nie każdy, też chce kupować karnet, duża cześć kibiców jest z poza Krakowa, to nie są maniakalni kibice, to są normalni ludzie mający rożnego typu sprawy, które często uniemożliwiają im bycie na 2-3 meczach w rundzie.... i już karnet się nie opłaca. Więc kupują bilety na te lepsze mecze, a na słabsze nie idą, czemu, a bo pogoda kiepska, dziecko chore czy inna wymówka, więc oglądnie mecz z kolegą w TV. To nie jest gorszy kibic i to też trzeba w końcu zrozumieć. Fanatycznych kibiców jest grupa i ta grupa jest prawie cały czas stała... ale to jest część która nigdy nie zapełni stadionu, żeby zapewnić stadion trzeba 30 tyś ludzi, a nie 8 tyś. Musimy sobie zdać sprawę że my kibice, jesteśmy wizerunkiem klubu, jeśli co chwila w necie/prasie jest informacja że kibice Wisły to, kibice Wisły tamto to nie ma co się też dziwić że ludzie nie chcą przychodzić na mecze... nie chcą być utożsamiani z tymi wybrykami. Podobnie sponsorzy... Jest akcja koniec śląska, koniec lechi, burdy na euro --- wizerunkowo dla Wisły to była i jest masakra... żaden sponsor pod czymś takim nie będzie chciał się podpisać i firmować to swoim logo... To jest bardzo bardzo ważne, aby samemu też godnie reprezentować klub. |
A propos gadżetów do kupienia. Świetna była edycja wielkich czarno-szarych plakatów. Wielu moich znajomych nabyło. Sam mam Sobola i Meliksona. Myślę, że też można by wypuscić serię takich plakatów, koszt wydruku stosunkowo niewielki a plakaty chodziły po 30 zł.
|
Pomysł z angielskich klubów: po meczu klub wystawia na licytacje koszulki kilku zawodników, cena wywoławcza zależna od rangi meczu i popularności zawodnika. Po licytacji otrzymujesz koszulkę z klubowym certyfikatem autentyczności. Kibic ma wyjątkową pamiątkę, klub dodatkowe środki.
Ciekawe, czy w magazynach są jeszcze stroje z lat poprzednich? |
Wczoraj podczas meczu Borussia - Schalke Hajto powiedział ciekawą rzecz. Otóż żeby kupić karnet na Schalke trzeba podpisać coś a'la lojalki i deklaracji, że taki karnet zobowiązujesz się nabyć na 5 lat.
Taki system jest dla klubu zabezpieczeniem m.in dla banków i pozwala na zaciąganie kredytów. Schalke wzięło tak kredyt na budowę nowego stadionu a w miejscu starego na budowę kliniki która przynosi 15 mln euro przychodu. Może u nas coś takiego? |
Polska to niestety nie Niemcy (albo stety zależy z której strony patrzeć), nie ma w ogóle sensu porównywać skali.
|
^^
Projekty wsparcia - propozycje bez dyskusji. Tak ciężko zrozumieć? Niniejszy post do usunięcia... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl