![]() |
[31 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 17 kwietnia, godz. 18:00
Sezon zasadniczy za nami, niestety mimo starań naszym piłkarzom nie udało się awansować od TOP8 i od najbliższej kolejki rozpoczną oni walkę o zwycięstwo w grupie spadkowej. Pierwszym rywalem Białej Gwiazdy będzie Górnik Zabrze. W dotychczasowych pojedynkach zanotowano dwa remisy 1:1.
Spotkanie obu ekip zaplanowano na niedzielny wieczór, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00. Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył już arbitra naszego meczu, będzie to Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Do tej pory arbiter ze stolicy aż sześciokrotnie prowadził mecze Białej Gwiazdy, co ciekawe żadne z nich nie zakończyło się zwycięsko dla drużyny z Grodu Kraka. Trzykrotnie padał rezultat remisowy ( Lechia 3:3, Ruch 0:0, Korona 1:1) oraz trzykrotnie schodziliśmy z boiska bez żadnej zdobyczy punktowej ( Łęczna 1:0, Derby 2:1, Podbeskidzie 2:1). Zapraszam na krótką zapowiedź graficzno-tekstową. Za przygotowanie graficzne odpowiada wolfu. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze: Wieści z Zabrza. Pierwsza liga puka? Górnik Zabrze to aktualnie ostatnia drużyna naszej Ekstraklasy, gdyby nie fakt, że po sezonie zasadniczym mamy jeszcze rundę finałową to Zabrzanie żegnaliby się z Ekstraklasą już w zeszłym tygodniu. Dzięki reformie ligi, mają jeszcze cień szansy na utrzymanie, sami muszą zacząć punktować i liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach. Jednak nawet ich ewentualne zwycięstwo w Krakowie, nie sprawi, że Górnicy uciekną ze strefy spadkowej, ich strata do bezpiecznej pozycji wynosi cztery oczka, a przed podziałem było to aż osiem. Jedno jest pewne, niedzielny mecz nie będzie lekkim spacerkiem z pewnym wynikiem, o każdy metr boiska trzeba będzie walczyć do upadłego, stawka jest dużo wyższa niż tylko trzy punkty. Podopieczni Jana Żurka nie mają praktycznie nic do stracenia, runda finałowa począwszy od spotkania w Krakowie o ostatni dzwonek na uratowanie dla śląskiego klubu Ekstraklasy. Czy misja ratowania 14-krotnego Mistrza Polski zakończy się happy end'em? O tym przekonamy się już za miesiąc. Piłkarze Górnika pod lupą TWSD. Dziś przyglądniemy się kluczowym zawodnikom naszego najbliższego rywala. Na pierwszy ogień idzie, były zawodnik Wisły Kraków, wieloletni kapitan - Radek Sobolewski, który mimo upływu lat, wciąż imponuje formą na krajowych boiskach. Wiele wskazuje na to, że dla Radka to może być ostatni sezon w karierze. 39-Letni zawodnik w tym sezonie zdobył dla Zabrzan już trzy bramki i zaliczył jedną asystę. Kolejnym ważnym punktem w zespole Jana Żurka jest Roman Gergel. Słowak w brawach Górnika w tym sezonie zdobył dziewięć bramek i asystował przy czterech trafieniach swoich kolegów. Co czyni go zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców śląskiego klubu. Bardzo dobry sezon rozgrywa również, młody obrońca Bartosz Kopacz, mimo pozycji na boisku ma już na swoim koncie cztery trafienia, co ciekawe, kiedy Bartosz Kopacz zdobywa bramkę Zabrzanie nie przegrywają spotkań. Liderem linii defensywnej jest jednak Adam Danch. 28-Letni zawodnik, jest kapitanem zespołu i głównodowodzącym linią defensywy. Oprócz wyżej wymienionych warto również zwrócić uwagę, na takich graczy, jaka Aleksander Kwiek czy Maciej Korzym. Do formy po długiej kontuzji powoli wraca Mariusz Przybylski, który w ostatniej kolejce przerwał swoją serię spotkań bez zdobytej bramki. Pomocnik Górnika na trafienie czekał 31 miesięcy i 10 dni. Kogo zabraknie w Krakowie? Trener Jan Żurek nie ma zbyt łatwego życia. Jego podopieczni, co chwilę trapieni są kontuzjami czy drobnymi urazami. W Krakowie na pewno nie będzie mógł skorzystać z takich graczy jak Rafał Kosznik czy Erik Grendel, obaj zawodnicy, co prawda wznowili już treningi, jednak ograniczają się póki co do indywidualnych zajęć. W gronie rekonwalescentów można znaleźć natomiast takich piłkarzy jak Paweł Widanow, Radosław Sobolewski czy Mariusz Magiera. W Zabrzu mają nadzieję, że cała trójka będzie do dyspozycji trenera Żurka już w najbliższą niedzielę. Smutek na Reymonta, zamiast TO8, walka o utrzymanie. Niestety w sobotę ziścił się czarny scenariusz dla Wisły. Biała Gwiazda nie potrafiła wygrać przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin, przez co pozbawiała się szans na awans do pierwszej ósemki i walkę o coś więcej niż. Z perspektywy trybun mecz na pewno mógł się podobać, ponieważ zarówno Wisła jak i goście z Lubina zadbali o emocję praktycznie do samego końca. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie, czy Wisła na ewentualny awans do TOP8 zasłużyła czy też nie? Patrząc na wyniki osiągane przez cały sezon zasadniczy nasuwa się odpowiedź, że raczej nie. Zespół, który na własnym boisku potrafi wygrać tylko trzy spotkania, raczej nie zasługuje na grę w górnej ósemce. Taki obrót spraw spowodował, że Wiślacy do samego końca sezonu będą musieli skupić się tylko i wyłącznie na piłce i gromadzeniu punktów. Każdy punkt będzie tutaj na wagę złota, nie ma miejscu na pomyłki, czy lekceważenie przeciwników. Przygotowania do potyczki z Górnikiem Zabrze. Wiślacy po sobotnim meczu z Zagłębiem, dostali dwa dni wolnego na regenerację i odpoczynek. Od wtorku natomiast podopieczni Dariusza Wdowczyka, ostro zabrali się do pracy i przygotowań do niedzielnego pojedynku z Górnikiem Zabrze. Trener Białej Gwiazdy ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Indywidualnie trenują tylko Paweł Brożek narzekający an problemy mięśniowe oraz Krzysztof Mączyński wracający do pełni sił po operacji kolana. Przez ostatnie treningi Wiślacy szlifowali elementy taktyczne, oraz rozegrania stałych fragmentów gry, pierwsze efekty ich pracy powinniśmy widzieć już w najbliższym pojedynku. Czy okażą się one na tyle skuteczne, aby zaskoczyć defensywę Zabrzan? Miejmy taką nadzieję. Rzut oka na tabelę. Po rundzie zasadniczej Wisła plasuje się na 11 pozycji, jednak małe różnice punktowe sprawiają, że jej przewaga na przedostatnim Górnikiem Łęczna wynosi tylko dwa punkty. Jasne, zatem jest, że Wiślacy w najbliższych meczach nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Uwaga na kartki! Jak pokazuje powyższa grafika Patryk Małecki, Tomasz Cywka oraz Arkadiusz Głowacki muszą wciąż mieć się na baczności, aby nie zobaczyć żółtej kartki. Dla tego pierwszego ewentualne napomnienie oznaczać będzie pauzę aż w dwóch spotkaniach Ekstraklasy. Ciekawostki. |
Mobilizacja na murawie, mobilizacja na trybunach!
Ważny mecz dla układu tabeli. Górnik gra ostatnio fatalnie, ale nie ma nic do stracenia zajmując ostatnie miejsce w tabeli także nie ma co lekceważyć przeciwnika. Może będzie nas z 12 tysięcy? |
Grunt to 3 punkty. Mam nadzieje, ze mecz nie bedzie wygladał jak pierwszy z Gornikiem na Reymonta. Trzeba zrobic wszystko zeby jak najszybciej odskoczyc od miejsc, ktore moga umozliwic spadek. Roznica punktowa nie jest duza a nikt nam łatwo zwyciezyc nie da. Oby Brozek zagrał bo z Ondraskiem bardzo dobrze sie rozumieja a to dodatkowy procent w ataku
|
Wazny mecz cos czuje ze pojedziemy Gornika ......:>
|
Co się dzieje z Mączyńskim? Ile jego przerwa jeszcze potrwa?
|
Jeszcze chwila i nie załapie się na Euro.
|
Cytat:
|
Na zdjęciu zamiast Kopacza jest Szeweluchin ;)
Ps. Tylko zwycięstwo |
będzie meczowa 18? Bo na ostatnim meczu jakaś tajemnica wielka była...
|
moge przegrać padake cały mecz byle 3pkt...
|
musimy wygrać - mamy tylko 2 pkt przewagi nad miejscem spadkowym.
Nie ma prawa być żadnej depresji po remisie, poczucia wyższości, odprężenia, napięcia itp. pierdół. |
Cytat:
Mam wrażenie za aż za bardzo my, oczywiście na fali mediów podkreślających że były legionista, odmienił Wisłę pan Wolski.. Nie zagłaskajmy go, zagrał 3 skuteczne mecze i tyle.. Bardzo możliwe że obniży loty niedługo, wiadomo jak to jest na początku, pewnie chciał się pokazać.. Obym się mylił.. Powtarzam nie zagłaskajmy go, niech zapracuje na wykupienie, a tym samym na lepszą przyszłość.. Bo wątpię czy pogra tam jak wróci do Belgii.. |
Cytat:
Może się nie nazywać Wolski, ale musimy mieć kogoś kto gra jak On, Stilić, Melikson, albo Szymek itd. itp. Z Popovicem, Crivellaro itp. dziadami na rozegraniu nic nie osiągniemy - to pewne. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Tak poczekajmy jeszcze cztery mecze jak czekalismy z kontraktem dla Cierzniaka a pozniej bedzie placz. Widac juz ze ten Wolski to choc w tej lidze wyglada i porusza sie jak piłkarz.
|
Garstka przedmeczowych ciekawostek. Szczególnie ta pierwsza inspiruje
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...e7&oe=57BD4F0A |
wolfu - to jaki jest bilans wszystkich spotkań pomiędzy Wisłą a Górnikiem? (Możesz dać linka?)
|
Cytat:
edit. pierwsza strona od góry jaka ukazała mi się w Google, tutaj już inny bilans aniżeli na grafice powyżej http://www.hppn.pl/liga/kluby/26,Wis...s-Wisla-Krakow |
Nad E16 siedzi górnik, nie mam drabiny...
|
Głowacki to jest jednak maszyna, w nocy obronił pas, a dzisiaj jeszcze Sadloka klepie
|
Cytat:
|
Nie było tak źle. Wrócił stary, dobry Małecki, dawać go na EURO :) Wolski na plus, Popović również, Głowacki. Słabiutki Sadlok i jeszcze gorszy Rysiek, straconej bramki nie będę komentował.
Tak na marginesie, jeśli nie odejdzie nikt ważny, dokupimy bocznego i środkowego obrońcę, to mamy kadrę na puchary w przyszłym sezonie. A ofensywa - Mączyński(Popović) Wolski Małecki Donald(Boguski) - Brożek, Ondrasek wygląda wyśmienicie, nie mogę się doczekać :) Cytat:
|
Moim zdaniem mamy za słabych obronców żeby ich zostawało 3 z tyłu
|
Głowacki tez miał mnóstwo strat. Wgl obrona masakryczna naszczescie to był górnik.
|
Małecki Pan Piłkarz. Nie wierzylem w niego kompletnie, mylilem sie- czas przyznac sie do bledu
Dobrze ze mamy trenera, ktor nie boi zmieniac ustawienia ale wyszlo to dzisaj mocno srednio - szczegolnie srodek pola pustawy A no i Rychu moglby ze 2 mecze odpoczac na lawce, cala runde robi potworne bledy ale dzisiaj to juz byl sabotaz zupelny |
Świetny mecz Małeckiego.
Gry 3 w obronie dopiero zaczynamy się uczyć, na razie kiepsko to wychodzi, przy lepszy przeciwniku poleglibyśmy dziś. Fatalna decyzja ze zmianą Wolskiego. |
Glowa byl dzis strasznie slaby
|
Cytat:
2. co do dokupienia to wolałbym skrzydłowego (nie mamy na prawą, chyba że Mały, a Guerrier wróci do swojej najlepszej formy na lewym) i napastnika za Brożka, a Pawła... może pora pożegnać? Co z Boguskim (kontrakt do czerwca)? |
Cytat:
|
Gra Małego w ostatnich meczach to dowód, że kompletnie nie znam się na piłce nożnej. Hats off!
|
Cytat:
Dobrze, że sobie coraz lepiej dajemy radę bez Niego (choć tydzień temu się nie udało). |
Patryk Małecki - czapki z głów. Największy optymista nie przewidziałby powrotu Małego w takim wydaniu.
Guzmics - niby solidny, niby ok, a facet zawalił w tym sezonie już zdecydowanie za dużo goli. Głowacki - coraz mniej pewny, wieku się nie oszuka. Niefajna i niepotrzebna spina do Sadloka, w ogóle nie w stylu Głowy. Transfer środkowego obrońcy to powinien być priorytet na letnie okienko. Ściągnięcie z boiska Wolskiego - dlaczego? Gra się totalnie posypała i Górnik tak nas gniótł, że tylko cudem nie straciliśmy bramki na 2:2. 3 wysokich silnych chłopów na obronie a Górnik dochodził praktycznie do każdego dośrodkowania i zabrakło im jedynie odrobiny szczęścia. To jest zdecydowanie do poprawy bo straciliśmy w tym sezonie za dużo bramek z podobnych sytuacji. Najważniejsze 3pkt, :alleluja: |
Niech Guzmic zabłyśnie na EURO i niech go Chińczycy kupią za 1-1.5mln EUR, żeby było na dwóch stoperów...
|
Małecki przede wszystkim bardzo dojrzał piłkarsko oraz jako człowiek, choć niepotrzebna pyskówa z górnikami za którą mógł dostać żółtko. Najlepiej jego dojrzałość podsumowuje bramka na 3:1, stary Małecki schował by głowę między nogi i zapie... na bramkę albo wykiwał się poza linię a tutaj chłop pomyślał. Patryk jest też bardzo dobrze przygotowany fizycznie, kiedyś pamiętam jak przesadził na siłce i był strasznie wolny teraz jest szybki i wytrzymały. Podsumowując Panie Małecki czapka z głowy i oby tak dalej.
|
Cytat:
Portugalia, Austria, Węgry, Islandia - nie taka trudna grupa, ale i tak moim zdaniem Węgry nie wyjdą (wręcz skończą na ostatnim). |
Cytat:
|
Małecki - > pojawienie się dziecka, kontuzja oraz twardy charakter, pewne przewartościowanie siebie dało efekt jaki widzimy.
Ogromne brawa za serce i umysł(może poza pyskówką) Nie wiem czy widzieliście ale gralismy 3-5-1-1 lub 5-3-1-1 - Głowa - Guzmicz - Sadlok w środku obrony a na bokach Boban i Pietrzak. Bardzo ciekawa opcja, wyglądało to rozsądnie oprócz 15 minut gdy Górnik na Nas siedział i modliłem się do wszystkich Świętych o pomoc i przybył -> Mały z super rajdem i Zdenek z patelnią |
Co do zdjęcia Wolskiego, to pewnie dowiemy się więcej po konferencji prasowej.
Sporo błędów w obronie i niedokładności. Szczególnie ta bramka dla Górnika, to jakiś dramat. Nie zmienia to jednak faktu, że wynik idzie w świat i kolejne ważne punty przybyły. Ogólnie nudą z boiska nie wiało i sporo się działo. Kante ciekawe dziś się prezentował. Ciekawe, jaka będzie jego przyszłość w naszej lidze po spadku Górnika? Bo z taką grą, to nie wiem co by się musiało wydarzyć, żeby się utrzymali Narzekaliśmy, że będzie mało ludzi i faktycznie tak było. Mimo to atmosfera, jak niedzielne popołudnie całkiem fajna i Ci co nie byli niech żałują. Macie szanse odrobić zaległości na meczu z Termaliką. Chociaż coś mi mówi, że zapału takiego, jak przed Zagłębiem też nie będzie... Ktoś wie, co przydarzyło się sędziemu przed meczem? Sobotni kac czy coś poważniejszego? |
Guzmicsa zaraz po Euro sprzedać, gość jest mega cienki. Potrzebujemy lepszego stopera. Dużo lepszego. Kolejny gol jego, który to już w tym sezonie? Boguski dzisiaj w ogole byl na boisku?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:20. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl