![]() |
[24 kolejka] WISŁA KRAKÓW- Podbeskidzie, 27 lutego, godz. 20:30
http://www.ekstraklasa.org/data/imag...5wisla-krk.png VS http://www.ekstraklasa.org/data/cach...idzie_logo.png Nastroje po inauguracji wiosny w Krakowie nie są najlepsze. Biała Gwiazda tylko zremisowała z Górnikiem Łęczna i niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej. Już w najbliższą sobotę pojawi się kolejna szansa na rehabilitację i udowodnienie, że dwa pierwsze mecze były wypadkami przy pracy. Czy tak się stanie dowiemy się już w weekend, kiedy Wiślacy zmierzą się przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W pierwszym meczu obu ekip, Wisła zdeklasowała Górali, aplikując im aż sześć bramek. Było to jedno z niewielu spotkań pod wodzą Kazimierza Moskala, które zapadło w pamięć kibicom krakowskiego klubu. Sobotnie spotkanie, jest dla obu ekip bardzo ważne. Bielszczanie znajdują się w strefie spadkowej z identycznym bilansem punktowym jak zespół Tadeusza Pawłowskiego. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Canal+ Sport, początek meczu o godzinie 20:30. Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze głównego arbitra zbliżającego się meczu. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Sezon 2007/08 – brak spotkań. Sezon 2008/09 – brak spotkań. Sezon 2009/10 – brak spotkań Sezon 2010/11 – brak spotkań. Sezon 2011/12 - 29 października 2011, 18:00, Wisła Kraków – Podbeskidzie 0:1, Juraj Dančík 26 Sezon 2012/13 - 4 marca 2013, 18:30, Wisła Kraków – Podbeskidzie 0:0 Sezon 2013/14 12 kwietnia 2014, godz. 18:00 Wisła Kraków - Podbeskidzie 0:1, Michał Miśkiewicz (sam) 1. Sezon 2014/15 24 października 2014, 20:30, Wisła Kraków - Podbeskidzie 3:2, Dariusz Pietrasiak 62 (s), Łukasz Burliga 75, Semir Štilić 85 (k) - Maciej Iwański 38, 55. Powyższa statystyka pokazuje, że sobotni mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. Bielsko zdecydowanie nam nie leży w meczach u siebie. Miejmy nadzieję, że po najbliższym meczu ta statystyka będzie bardziej korzystna dla piłkarzy Białej Gwiazdy niż obecnie. Z obozu Górali. Podbeskidzie Bielsko-Biała to aktualnie przedostatni zespół naszej Ekstraklasy. Małe różnice punktowe mogą jednak spowodować, że ewentualne zwycięstwo w Krakowie pozwoli bielszczanom na opuszczenie strefy spadkowej. Górale do stolicy Małopolski przyjadą podbudowani ostatnim dość przekonywującym zwycięstwie z Lechem Poznań. Przypomnę zespół z pod Klimczoka rozgromił Mistrza Polski aż 4:1. Warto zauważyć, że było to pierwsze zwycięstwo Bielska na własnym stadionie w tym sezonie. Do tej pory zespół Roberta Podolińskiego zdecydowanie lepiej radzi sobie na wyjazdach, w dwunastu spotkaniach Górale wywalczyli szesnaście punktów. Więc sobotnie spotkanie na pewno nie będzie należeć do łatwych, bo Podbeskidzie umie grać poza Bielskiem. Sobotniej rywalizacji smaczku dodaje wynik ostatniej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami, przypomnę, że na jesieni Wisła rozgromiła w Bielsku Podbeskidzie aż 6:0, zapisując się na niechlubnej karcie historii bielskiego klubu. W najbliższym spotkaniu spodziewać się należy, że Górale będą chcieli coś udowodnić nie tylko sobie, ale przede wszystkim krakowskiej drużynie, więc ich determinacja i wola walki o korzystny rezultat może być tutaj kluczowa. Trener Podoliński ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. W sobotę nie będzie mógł skorzystać tylko z usług Adama Mójty, który został ukarany żółtą kartką w poprzedniej kolejce i zmuszony będzie pauzować właśnie w spotkaniu w Krakowie. Piłkarze Podbeskidzia pod lupą TWSD. Na kogo warto zwrócić uwagę, przeglądając skład naszych najbliższych rywali? Zaczniemy od obsady bramki, której strzeże Emilijus Zubas. Litewski bramkarza może się pochwalić największą ilością rozegranych minut z pośród wszystkich zawodników bielskiego klubu. Chluby nie przynosi mu jednak inna statystyka - straconych bramek, przeszło czterdzieści puszczonych goli, nie napawa zbytnio optymizmem. W linii obrony ustalanie składu zaczyna się od weterana Marka Sokołowskiego, który mimo upływu lat, wciąż ma pewne miejsce w wyjściowym składzie. Obok niego przeważnie występuje Adam Mójta, ale w tym spotkaniu obrońca Górali nie wystąpi. W drugiej linii warto zwrócić uwagę na Mateusza Możdżenia czy powracającego po kontuzji Daniela Chmiela. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Szczepaniak, 25-letni pomocnik już siedmiokrotnie znajdował drogę do bramki rywali. Drugim strzelcem zespołu jest Robert Demjan, słowacki napastnik trafił już w tym sezonie sześć razy, ostatnio w pojedynku z Lechem Poznań. Inauguracyjny niewypał. Niestety, kibice Białej Gwiazdy nie mają dobrych humorów po ostatniej kolejce. Ich ulubieńcy tylko zremisowali z Górnikiem Łęczna 1:1. Widmo strefy spadkowej powoli zagląda im w oczy i każdy kolejny mecz będzie dla nas meczem o życiem. Szczególnie ten najbliższy będzie miał dość dużą wagę, ponieważ nasz rywal jest aktualnie tuż za naszymi plecami, z taką samą ilością punktów. Większość kibiców, po poniedziałkowym meczu zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno osoba trenera pawłowskiego jest tą właściwą. Ja osobiście, nie widziałem w grze Wisły jakiegoś pomysłu, przemyślanej taktyki, no chyba, że naszym pomysłem na wiosnę jest gra długich piłek na Ondraska i modlenie się, że jedną lub dwie zgra a Brożek lub Guerrier zamieni to na bramkę. Spotkanie z Podbeskidziem będzie kolejnym ważnym egzaminem Tadeusza Pawłowskiego, jak wiemy terminarz nie jest dla nas łaskawy i do końca sezonu zasadniczego czekają nas same ciężkie mecze. Czas zacząć wygrywać! Handicap bramkowy nie da nam awansu, bez zwycięstw. Mam nadzieję, że trener Pawłowski zna regulamin rozgrywek i doskonale zdaje sobie sprawę, że samym dodatnim bilansem bramek nikt sobie jeszcze awansu czy utrzymania nie zagwarantował. Czas najwyższy zacząć gromadzić po trzy punkty za mecz i udowadniać na boisku, że pierwsze mecze były tylko małymi wypadkami. Rafał Wolski piłkarzem Wisły! Dziś już oficjalnie można powiedzieć, że Rafał Wolski został nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy. Były gracz Legii został wypożyczony do czerwca z włoskiej Fiorentiny, gdzie nie mógł sobie wywalczyć miejsca nawet w kadrze meczowej. Czy to będzie zawodnik, który będzie w stanie pociągnąć drugą linię Białej Gwiazdy i zostać kreatorem naszych ofensywnych poczynań? Na pewno trener Pawłowski dzięki temu transferowi będzie miał więcej opcji przy ustalaniu pierwszego składu i teoretycznie zwiększy to nasz potencjał w ofensywie. Czas pokaże, czy decyzja o transferze Wolskiego była dla nas dobra czy okazała się totalnym niewypałem. Zmiany w składzie! Zmiany w składzie na najbliższe spotkanie są nieuniknione. Trener Pawłowski nie będzie mógł skorzystać z etatowych środkowych obrońców, zarówno Arkadiusz Głowacki jak i Richard Guzmics zostali ukarani żółtymi kartkami i zmuszeni są do pauzy w najbliższym spotkaniu. Wiele wskazuje na to, że parę stoperów w sobotnim meczu tworzyć będą Alan Uryga i Maciej Sadlok. Patrząc na postawę tego pierwszego w pierwszych dwóch meczach można być pełnym obaw jak zaprezentuje się linia obrony w spotkaniu z Góralami. Zmiany czekają także drugą linię. Wszystko wskazuje na to, że Donald Guerrier, nie będzie w stanie wrócić do zdrowia. Tutaj szkoleniowiec Wisły ma większe pole manewru, bo zastąpić Haitańczyka może Patryk Małecki oraz Rafał Wolski lub nawet Boguski. Co wykombinuje Tadeusz Pawłowski? Jedno jest pewne, jakiego rozwiązania by się nie podjął będzie musiał wykazać się trenerskim nosem, w naszym położeniu nie ma już miejsca na błędy czy nieprzemyślane decyzje. Odczarować Twierdzę Reymonta! 183 dni, tyle czasu krakowska Wisła i jej kibice czekają na zwycięstwo na własnym stadionie. Ostatnie ligowe zwycięstwo na Reymonta Biała Gwiazda odniosła ze Śląskiem Wrocław, kiedy trenerem gości był jeszcze Tadeusz Pawłowski. Od tego czasu Wiślacy rozegrali na Reymonta siedem spotkań i w żadnym nie poznali smaku zwycięstwa, czas, aby zakończyć tą żenującą i niechlubną serię. Kolejna już dobra okazja nadarza się w najbliższą sobotę, miejmy nadzieję, że w końcu ta szansa zostanie wykorzystana i zaczniemy pisać nową i lepszą kartę naszej historii. |
#Wisłomusisz
|
Cytat:
|
Urygo przed meczem wypij borygo!!!
|
Jesli Uryga zagra w obronie... Boże miej nas w swojej opiece!
|
Dobry Jezu a nasz Panie, daj Urydze ostre sranie...
|
Ten mecz oraz z Koroną to mecz o być albo nie być Pawłowskiego....Uryga w środku ? Jak przedmowcy chroń nas Boże...
|
Cytat:
Mimo wszystko mam nadzieję, że Pawłowski odstawi dopalacze i zrezygnuje z gry dwoma napastnikami. Nie ma teraz czasu na zgrywanie takiego schematu, dlatego trzeba wykorzystywać "sprawdzone" warianty. Miśkiewicz - Jović, Uryga, Sadlok, Pietrzak - Popović, Cywka - Bałaszow, Wolski, Małecki - Ondrasek Z ławki wchodzi Brożek, może Crivellaro i Boguski (wiadomo, sextaśmy te sprawy). Skład ten opieram na przekonaniu, że Ondrasek się przełamie a Brożek nie jest jeszcze gotowy na grę od początku. Równie dobrze można przesunąć Wolskiego na skrzydło a Pawła na środek, ale co za dużo, to niezdrowo. Oprócz tego, ciekawe kiedy Tadziu da szansę Drzazdze. Tak chwalił się wprowadzaniem młodych w Śląsku, tymczasem nie dał nawet 10 minut wyróżniającemu się w sparingach piłkarzowi. |
Jak Uryga zagra w obronie to Miskiewicz bedzie sie bardziej obawiał jego niz pilkarzy Podbeskidzia :D Juz widze to piekne podanie do rywala znajdujacego sie na 20 metrze i strzelajacego do naszej bramki. Lepiej Tadziu niech wymysli co innego, progress juz jest bo nie przegralismy to teraz czas na przełamanie i na wygranie. Wracajac jeszcze do Cywki Boguski zagrał w miare dobrze, miał swoje okazje ze Slaskiem a i tak powedrował na ławke. Jezeli Cywka grajacy z Łeczna jedna wielka kaszane w kolejnym meczu ponownie wyjdzie to strace całkowicie wiare w Pawłowskiego a ja zazwyczaj ufam trenerom jak długo sie da (vide Smuda, ktorego przyjscie do klubu jako jeden z niewielu broniłem). Takze tylko zwyciestwo w sobote bo juz najwyzsza na to pora
|
Uryga na stoperze... Stracilismy dwie brami w tym roku i w obu na nieskoczny Uryga stal kolo zawodnika głowkujacego. Własnie stał. Zero wyskoku.Jak widac w załączonych obrazkach
http://i67.tinypic.com/2eeew5t.png http://i65.tinypic.com/2hs45fl.png Ustawienie go na srodku obrony spowoduje brak walki w powietrzu. Czy Pawlowski jest tak ślepy ze nei widzi prostej rzeczy: Uryga nie umie grac w pilke |
Alan, zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć
|
Pawłowski jest śelpy... wszystkiego się można spodziewać... i ten CYwKA....
|
Podejrzewam,że będzie ostry wpi...ol :lol: z Alanem na obronie.....
|
Dajcie już spokój z tym Urygą. Wolicie Kujawę? Trudno, nie mamy lepszego wyjścia, lepszy Alan niż Krystian.
Najważniejsze, że nie zagra w pomocy. Tym się radujmy ! Cieszmy ! Bawmy ! |
Ludzie odpie....cie sie od Urygi .
Czy wy ,choc na chwile możecie dac mu spokój. Chciałbym by w sobote wszystkim pokazał ,że można na niego liczyc. |
Cytat:
a czy on kiedykolwiek pokazał że można na niego liczyć? jest cienki jak dupa weża i tyle wtemacie. on nie ma żadnych plusow bo on nawet ze swoich bardz odobrych warunkow nie potrafi skorzystac |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wszyscy wiedza przeciez, ze Alan w fmie ma 4 gwiazdki potencjalu!
|
Cytat:
|
Cytat:
Medale ,wyróżnienia ,puchary ? |
Różnych mędrców ostatnio tutaj spotkałem, ale żeby bronić Urygi? Gość jest totalnie drewniany i tylko z racji słabej pamięci nie jestem w stanie stwierdzić, w jakiej kolejności ułożyć podium składające się z Urygi, Bruda i przykładowo takiego Strąka.
Umiejętności piłkarskie może i jakiekolwiek posiada, jeśli problem leży w sferze psychicznej, to marsz z nim do psychologa i niech odbudowuje się w rezerwach aż będzie gotowy. Na pewno jednak nie jest to usprawiedliwienie, wystarczy jak słabą psychiką usprawiedliwiają się nasze nieloty narciarskie. |
Cytat:
Następny Cywka, dostał szansę od początku z Łęczną i co? Mając okazję do strzału zachowuje się jak na futbolu amerykańskim, jak może zawodowy piłkarz nie trafić chociaż w bramkę z 18stu metrów? A podania itp. zaś nie były tak złe, tzn połowa dobrze połowę zepsuł.. Boguski we Wrocławiu najbardziej irytował podaniami, przyjęciem piłki, później już samym bytem.. Co raca to racja miał okazję, wiedział gdzie pobiec itp, no właśnie ale ta technika.. Jednym słowem mamy duży problem na środku i.. z chęcią przyjdę zobaczyć co wymyśliły nasze głowy. Do zobaczyska na R22! |
nie bronie Alana ale jesli chcecie być obiektywni to bura należy sie każdemu piłkarzowi o predyspozycjach ofensywnych za 1 strzelony gol w 6 ostatnich meczach. Skuteczność jak cholera.
|
Przyjeżdża do nas przedostatnia drużyna Ekstraklasy, do tego zowiąca się Podbeskidziem, a ja mam ogromne obawy co do remisu chociażby... do czego to doszło...
|
Cytat:
|
kolejny zwycieski remis , taki jak z Leczna jest w Naszym zasiegu , choc bedzie o niego bardo trudno
|
Żemło na środek, Alan na trybuny! Trzeba się temu pierwszemu dać ogrywać a teraz ma niepowtarzalną okazję. Podbeskidzie wygrało z Amicą więc mając na uwadze tendencje w ekstraklapie teraz powinni grać bez szału - więc jest szansa!
|
Mój Skład na mecz
-------------------------Michał Miśkiewicz----------------------- Jakub Bartosz---Boban Jović---Maciej Sadlok---Rafał Pietrzak Witalij Bałaszow---Denis Popovič--Boguski---Wilde-Donald Guerrier ------------------------------Paweł Brożek---------------------------------- ----------------------------Krzysztof Drzazga---------------------------------- Czemu nie inni 1.Michał Buchalik-wiadomo, że Miśkiewicz lepszy a słaba obrona to już recznika nie potrzebujemy na bramce 2.Mateusz Zając I- Jeszcze nie jego czas 3.Michał Czekaj-ten zawodnik jest słaby chociaż był okres że grał w miarę solidnie w pierwszym składzie ale nie wierze powrót do chociaż przyzwoitej gry 4.Arkadiusz Głowacki,Richárd Guzmics- kartki 5.Krystian Kujawa- Młody ale boję się, że nie udźwignie ciężaru meczu bo on musi grać z kimś dobry na początek np Głowacki. 6.Szymon Witek- ? 7.Piotr Żemło Podobno problemy zdrowotne 8.Tomasz Cywka-zawodnik który niema formy w poprzednich meczach niczym się nie wyróżnił 9.Grzegorz Gulczyński ? 10.Konrad Handzlik- zdrajcy się nie wystawia 11.Patryk Małecki na razie brak formy 12.Grzegorz Marszalik- za młody na tą sytuacje co jest teraz by dziwgnąć zespół 13.Krzysztof Mączyński- rechabilitacjia 14.Jakub Mordec-? 15.Rafael Crivellaro- wpuscił bym go w drugiej połowie za POPOVICA 16.Emmanuel Sarki-jeszcze nie jest gotowy do gry 17.Alan Uryga-ostanio dno chłop ma potencjał ale psychika i gra tak jak by bał sie piłki 18.Oskar Wąsikowski-? 19.Rafał Wolski- za mało czasu by go wpuszczac ewentualnie 2 połowa w 60 minucie 20.Zdeněk Ondrášek- jakoś narazie nic nie pokazał wole młodego polaka który bedzie walczy bo dla temtego moze być to szansa życia 22.Adrian Wójcik-? DLACZEGO ONI Michał Miśkiewicz-W ostanich meczach nawet solidnie bez błysku ale tez bez mega wpadek Jakub Bartosz- młody w poprzednich meczach pokazywał że potrafi grać i że mu się szansa nalezy najlepsza opcja na prawą obrone jak Jovic miał by grać w środku Boban Jović-ogrywane wiem, że kiedyś grał na stoperze Maciej Sadlok-tak naprawde jedyny zawodnik który może zagrać na już na stoperze ale troche się obawiam, czy da z siebie maksa Rafał Pietrzak-grał na lewej w gks jak sadlok do środka to automatu powinien byc tam przeniesiony na lewej może grać jeszcze Donald ale ostanio gra kaszane że bał bym się karnych z kapelusza. Witalij Bałaszow-ostanio bez wielkiego błysku ale widać, że jak złapie forme może dać nam dużo Rafał Boguski- ten chłopak troche przypomina mi Czarka Wilka mało widać jakości ale duzo walki i ganiania wszedzie ja wierze, że Rafał jeszcze coś pokaże Denis Popovič dla mnie najlepszy wybór na defensywnego pomocnika bo ani cywka ani uryga nie daja rady Wilde-Donald Guerrier-może coś wpadnie cieżko go sklasyfikować Paweł Brożek-coś czuje że Brożek powinien być takim cichymrozgrywającym Krzysztof Drzazga- w sparingach najlepszy napastnik wiec czas mu dać szanse jak reszta ma niemoc a nuż wypali i bedzie naszym etatowym napstnikiem |
Cytat:
Jak Alan łapie kartkę, to nie za ostre wejścia, ale za spóźnione wejścia. Już nawet najemnik Cywka był bardziej agresywny w poniedziałek, niż wychowanek, Krakus. Możliwe że gość ma kosmiczny potencjał, ale rezerwa jest w głowie. |
Cytat:
|
Donald zagra? Bo na instagramie jeszcze wczoraj wrzucał fotki ze szpitala... Ktoś z klubu coś powiedział na temat jego urazu?
|
Tomasz Kwiatkowski został wyznaczony na głównego rozjemcę sobotniego spotkania.
Sędzia z Warszawy prowadził już w tym sezonie cztery spotkania z udziałem piłkarzy krakowskiej Wisły, żadne z nich nie zakończyło się zwycięstwem Białej Gwiazdy. Ekstraklasa, Kolejka 5 - WISŁA KRAKÓW - Lechia Gdańsk 3:3 Ekstraklasa, Kolejka 8 - Górnik Łęczna - WISŁA KRAKÓW 1:0 Ekstraklasa, Kolejka 14 - WISŁA KRAKÓW - Ruch Chorzów 0:0 Ekstraklasa, Kolejka 17 - WISŁA KRAKÓW - Cracovia 1:2 Cytat:
Wg informacji pojawiających się w Internecie to nie zagra. https://twitter.com/MichalTrelaBlog/...73105382490112 |
Cytat:
Dostaje piłke i podaje do najbliższego ,jeśli jeszcze gra ktoś typu Mąka ,czy Popovic to oni dostając od niego podanie są w stanie coś zagrac. Gorzej jak jest Cywka ,nie dużo od niego kratywniejszy. Druga sprawa to szybkośc ,ale jej brakuje chyba każdemu zawodnikowi naszej drużyny - nawet Donaldowi. |
Ja jebie zeby bronić paralityka Urygi to trzeba miec nie po kolei pod kopula. On nie ma zadnych atutow, prezentuje poziom czwartoligowy, a w U21 gra bo polska pilka to gowno i nie ma lepszych.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
No i co z tego ze z Warszawy?
My gramy chuja a Wy szukacie ... |
Cytat:
|
Mój skład:
Misiek- Jovic- Uryga-Sadlok-Pietrzak- Bałaszow-Wolski-Popović-Małecki-Brożek-Ondraszek |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl