Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [33 kolejka] WISŁA Kraków - Pogoń Szczecin, 20 maja, godz. 20:30! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9469)

WISŁAZWE 18.05.2015 09:52

[33 kolejka] WISŁA Kraków - Pogoń Szczecin, 20 maja, godz. 20:30!
 





Witam,
W TM Ekstraklasie nie ma czasu na zbyt długi odpoczynek! Już w najbliższą środę rozegrana zostanie kolejna ligowa kolejka w grupie mistrzowskiej. Tym razem Biała Gwiazda zagra przed własną publicznością z zespołem Pogoni Szczecin.

W dotychczasowych dwóch pojedynkach obu ekip, lepszy bilans ma zespołu z Grodu Kraka, który w Szczecinie pewnie wygrał 3:0 a u siebie zremisował 1:1. Początek środowego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30 a transmisję przeprowadzi stacja NSport+. Ale jak doskonale wiemy najlepiej mecze Wisły Kraków ogląda się z wysokości trybun przy R22! Także nie ma co zwlekać i czas jak najszybciej zakupić wejściówkę!



Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin:



Sezon 2006/07

10 września 2006, 14:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:0

Sezon 2007/08 – brak spotkań

Sezon 2008/09 – brak spotkań

Sezon 2009/10 – brak spotkań

Sezon 2010/11 – brak spotkań

Sezon 2011/12 – brak spotkań

Sezon 2012/13

17 marca 2013, 17:00 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:0, Radosław Sobolewski 37, Cwetan Genkow 82

Sezon 2013/14:

16 grudnia 2013, 18:15 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1, Paweł Brożek 19, Łukasz Burliga 54 – Marcin Robak 70 (karny)

Sezon 2013/14 (Runda mistrzowska)

3 maja 2014, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 5:0, Paweł Brożek 6, 60,62, Donald Guerrier 12, Semir Stil

Sezon 2014/15 (Runda zasadnicza)

20 lutego, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 1:1, Paweł Brożek 24- Marcin Robak 43 (k)




Z obozu rywali.



Pogoń w tej rundzie jeszcze nie wygrała, kapitalna końcówka sezonu pozwoliła Portowcom na spokojne utrzymanie w lidze i na tym chyba należy zakończyć ten wątek. Zarówno Pogoń jak i Górnik Zabrze nie myślą nawet o grze w europejskich pucharach w tym sezonie, więc obowiązkiem piłkarzy Wisły Kraków jest takie mecze wygrywać i zbierać cenne punkty, które potem mogą być decydujące w końcowej tabeli.

Pogoń aktualnie okupuje ostatnie – ósme miejsce w grupie mistrzowskiej i po najbliższej kolejce na pewno nic w tej kwestii się nie zmieni, ponieważ podopieczni Czesława Michniewicza tracą do następnej pozycji już cztery punkty.

Nie należy jednak lekceważyć zawodników Dumy Pomorza, którzy mimo wszystko będą chcieli zmazać plamę z fatalnego początku w grupie mistrzowskiej i na pewno zagrają bardzo ambitnie i będą zdeterminowani, aby przerwać złą passę i wywieźć z Krakowa chociaż jeden punkt.




Piłkarze Portowców pod lupą TWSD.



Przeglądając skład naszych rywali na pierwszą linię wysuwa się napastnik – Łukasz Zwoliński, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze, młody napastnik ma na swoim koncie już 12 trafień i zbliża się do czołówki strzelców w Ekstraklasie. Kolejnym ważnym zawodnikiem drużyny Czesława Michniewicza jest Marcin Robak, który jest drugim strzelcem zespołu mając w dorobku 11 bramek. Warto wspomnieć również o Adamie Frączczaku, któremu partneruje Wojciech Golla. W środkowej strefie karty rozdaje Rafał Murawski.




Wszyscy na mecz!




Nie ma, co siedzieć w domu i szukać wymówek, aby nie pojawić się w środowy wieczór na R22. Czas wesprzeć naszą kochaną Wisłę w walce o europejskie puchary. Mecz w Gdańsku-w szczególności druga połowa pokazała nam, że w drużynie mimo ciężkiej sytuacji finansowej i niepewnej przyszłości poszczególnych zawodników widać potencjał, który pozwala z optymizmem patrzyć na kolejne spotkanie.

Nie czekajcie, więc do ostatniej chwili z kupnem biletu, zróbcie to już dziś przez Internet i i uniknijcie kolejek w środę! www.bilety.wisla.krakow.pl

Zapraszam!



Pozytywne nastawienie.



Wiślacy mają mało czasu na regenerację czy zaleczenie ewentualnych urazów po piątkowym spotkaniu, już w środę zmierzą się w kolejnym ważnym meczu z Pogonią Szczecin. W drużynie panuje dobra atmosfera i wszyscy skupiają się już na najbliższej potyczce. Nie będzie to łatwe spotkanie dla naszych zawodników, ponieważ Pogoń w tej rundzie jeszcze nie zdobyła punktów i na pewno będzie chciała się pokazać z jak najlepszej strony. Pamiętać jednak należy o tym, że jeżeli naprawdę chcemy walczyć o udział w europejskich pucharach należy takie mecze wygrywać.



Powrót Guerriera? Przebudzenie Barrientosa.



Donald Guerrier był jedynym zawodnikiem z pierwszej jedenastki, który to Gdańska nie pojechał ze względu na lekki uraz. Teraz najprawdopodobniej Haitańczyk będzie już do dyspozycji trenera Moskala, co pozwoli na wzmocnienie drugiej linii naszego zespołu.

Trzeba przyznać, że Jean Barrientos w końcu rozegrał w barwach Wisły dobre spotkanie. Mimo, że dostał tylko 45 minut pokazał, że drzemie w nim potencjał, który warto wykorzystać. Piękna bramka strzelona piętką oraz rozruszanie drugiej linii po wejściu na murawę to zdecydowanie jego zasługa. Miejmy tylko nadzieję, że nie był to jednorazowy wybryk Urugwajczyka i w następnych spotkaniach również będzie wiodącą postacią w naszym zespole.

Na uwagę zasługuje również postawa Rafała Boguskiego, który w trzecim kolejnym meczu strzelił bramkę, czyżby powrót do życiowej formy Boguskiego na końcówkę sezonu?
Zapewne większość z kibiców by sobie tego życzyła (nawet tych krytykujących jego postawę), bo trzeba przyznać, że ostatnio Boguski daje powody do zadowolenia. Oby jak najdłużej.



Uwaga na kartki.

W naszym zespole zagrożeni pauzą w następnym spotkaniu są Rafał Boguski oraz Alan Uryga. Boguski ma na koncie trzy napomnienia a Alan aż 7 – dla obu, każda kolejna kartka to pauza w następnym spotkaniu.





Terminarz 33. Kolejki TM Ekstraklasy:

GRUPA MISTROZWSKA:

20 maja (środa)

18:00 Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk ( Canal+ Sport 2)
18:00 Lech Poznań – Śląsk Wrocław (Canal+ Sport)
20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin (NSport+)
20:30 Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok ( Canal+ Sport)

GRUPA SPADKOWA:

19 maja (wtorek)

18:00 Korona Kielce – Górnik Łęczna (Canal+Sport)
18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów (NSport+, Canal+Sport 2)
20:30 Cracovia Kraków – Zawisza Bydgoszcz (Canal+ Sport)
20:30 Piast Gliwice – GKS Bełchatów (Canal+ Sport 2)

Tabela

https://pbs.twimg.com/media/CFOj8oLWgAAFVkm.png

https://pbs.twimg.com/media/CFOj8sQW8AAF3UT.png

(za ekstraklasa.org)


Zapraszam do dyskusji.




Coglin 18.05.2015 11:23

Oczywiście 3-0 dla Wisły i ciąg dalszy drogi po mistrzostwo :D

Ogryzek 18.05.2015 12:11

Nawet skromne 1-0 dla Wisły. Ważne żeby wygrać, bez znaczenia jak i w jakim stylu.

adas123 18.05.2015 14:39

Emocje się udzielają i na mistrza idziemy:P. a tak całkiem serio to paradoksalnie układ meczów mamy nienajgorszy, bo na legie i `lecha pojedziemy jak im sie dupa bedzie palic a wtedy to graja nerwy w dużej mierze, a my raczej już na luzie. Podstawa to wygrać ze Szczecinem i nie przegrać z Jagą. A podstawa podstaw to pójść na mecz w takiej liczbie żeby nie było wstydu, bo nie wiem co by wszyscy chcieli żeby piłkarze grali innego. Przemyślcie kiedy ostatnio było o co grać tak jak jest teraz!

WISŁAZWE 18.05.2015 15:56

Daniel Stefański głównym arbitrem środowego pojedynku między Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin. Sędzia z Bydgoszczy w tym sezonie trzykrotnie prowadził już spotkania z udziałem Białej Gwiazdy i trzykrotnie w tych spotkaniach padał remis.. 2:2.

arti 18.05.2015 16:48

Jeśli chcemy zająć to 4 czy 3 miejsce musimy ten mecz wygrać na co liczę.ale zdarzyć się może wszystko.

Patryko 18.05.2015 20:25

3-1 dla Wisły. Biorąc pod uwagę pozostałe spotkania, to w tym Wisła ma do zgarnięcia "łatwe" 3 punkty.

ślimak 18.05.2015 20:36

Bez napinki. Pogoń przegrała 3 mecze, czas na przełamanie! ;)

63.5 Kg 19.05.2015 10:00

Kto tam w Pogoni nie gra?? Kusi żeby zagrac jutro bardzo duzy pieniadz na Wisłe...

ulTraS 19.05.2015 10:14

Z Pogoni: Hernani, Hubert Matynia, Marcin Robak
My za to bez Donalda.

wolfu 19.05.2015 10:27

Jak widać potrafimy bez Donalda :)

sportnh 19.05.2015 14:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ulTraS (Post 1400903)
Z Pogoni: Hernani, Hubert Matynia, Marcin Robak
My za to bez Donalda.

zapomniales o Patryku?

KrzychooR 19.05.2015 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sportnh (Post 1400914)
zapomniales o Patryku?

A on jeszcze gra?

wolfu 19.05.2015 14:19

Nawet jak gra, to tak jakby sam o sobie zapomniał.

Blaszczu16 19.05.2015 14:22

Patrząc na godziny rozgrywania spotkań w tej kolejce, dochodzę do wniosku, że lepszym z punktu marketingowego dla NC+ jest mecz Wisły od Lecha. Daje to do myślenia, że telewizja woli Wisłę pokazać w lepszym czasie antenowym niż lidera tabeli.

siemstein 19.05.2015 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1400919)
Patrząc na godziny rozgrywania spotkań w tej kolejce, dochodzę do wniosku, że lepszym z punktu marketingowego dla NC+ jest mecz Wisły od Lecha. Daje to do myślenia, że telewizja woli Wisłę pokazać w lepszym czasie antenowym niż lidera tabeli.

Nie zapędzaj się. O tej samej godzinie gra Legia. Nie mogli puścić i Lecha i Legii o tej samej godzinie.

Zwitter 19.05.2015 15:07

My ogólnie bardzo dużo mamy meczy o 20:30 i jeżeli się nie mylę to jest najlepszy czas antenowy.

Co do meczu: Tylko zwycięstwo!

JEDREK76 19.05.2015 17:29

Zajebisty spot

https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater

Wszyscy na mecz! Zachęcać rodzinę, przyjaciół, znajomych! Pomóżmy Wisełce wygrać TEN MECZ!

brylant17 19.05.2015 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1400919)
Patrząc na godziny rozgrywania spotkań w tej kolejce, dochodzę do wniosku, że lepszym z punktu marketingowego dla NC+ jest mecz Wisły od Lecha. Daje to do myślenia, że telewizja woli Wisłę pokazać w lepszym czasie antenowym niż lidera tabeli.

Pieprzenie jesteśmy w niszowym nsporcie....

PiVoSH92 19.05.2015 17:56

Niszowy, czyli np. u mnie na kablówce jedyny ze sportowych kanałów z tej sieci? To jest jeden z tych kanałów promujących NC+ dla szerszego odbiorcy

El'kabat 19.05.2015 19:38

3pkt obowiązkowo.
Trzeba robić swoje a w naszej ciekawej lidze cała czołówka może się jeszcze wywrócić do góry nogami.

KOMINEK 19.05.2015 19:41

Rozumiem że znowu nie dasz rady być na meczu.

Dziś co jest powodem.
Późna pora
Nieatrakcyjny przeciwnik
Skąpy właściciel
Zła pogoda
Problemy z powrotem

Pamiętaj jak ktoś Cię zapyta dlaczego znowu nie byłeś żebyś miał w głowie jakąś odpowiedź

Co tam Wisła ważne żeby się wyspać bądź dobrze zabawić

South 19.05.2015 20:17

Wszyscy na mecz !

Kamcio019 19.05.2015 21:14

Teraz się zastanawiam jak mogliśmy przegrać z tak słabym belachatowem :/
Te 3 pkt z nimi i puchary teraz byłyby blisko

St Yabol 19.05.2015 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1400957)
Rozumiem że znowu nie dasz rady być na meczu.

Dziś co jest powodem.
Późna pora
Nieatrakcyjny przeciwnik
Skąpy właściciel
Zła pogoda
Problemy z powrotem

Pamiętaj jak ktoś Cię zapyta dlaczego znowu nie byłeś żebyś miał w głowie jakąś odpowiedź

Co tam Wisła ważne żeby się wyspać bądź dobrze zabawić


Druga zmiana w pracy...

Jakie statystyki miała Pogon przed zremisowanym meczem na wiosne? nie mieli też jakiejś serii bez punktów?

wislakrakow124 19.05.2015 22:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1400957)
Rozumiem że znowu nie dasz rady być na meczu.

Dziś co jest powodem.
Późna pora
Nieatrakcyjny przeciwnik
Skąpy właściciel
Zła pogoda
Problemy z powrotem

Pamiętaj jak ktoś Cię zapyta dlaczego znowu nie byłeś żebyś miał w głowie jakąś odpowiedź

Co tam Wisła ważne żeby się wyspać bądź dobrze zabawić


250 km do Krakowa druga zmiana i srodek tygodnia. Za to na pewno bede na meczu ze Slaskiem. Bilety juz kupilem urlop zalatwiony. Co do meczu z Pogonia mam nadzieje ze jutro chlopaki zagraja tak jak z Lechia w drugiej polowie a wiadomo ze ich stac na to. Tylko zwyciestwo!

keth 19.05.2015 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamcio019 (Post 1400967)
Teraz się zastanawiam jak mogliśmy przegrać z tak słabym belachatowem :/
Te 3 pkt z nimi i puchary teraz byłyby blisko

jak by tak dłużej pogdybać to moglibyśmy mieć teraz 17 punktów przewagi nad 2 zespołem...
Jesteśmy gdzie jesteśmy bo mamy mniej zawodników gwarantujących regularne występy na wysokim poziomie niż kiedyś, nic więcej nic mniej. Puchary w obecnej sytuacji to miły dodatek, i tak za wiele w nich nie zdziałamy. Ważne by utrzymywać drużyne na przyzwoitym poziomie by łatwiej było jakiegoś sponsora bądź inwestora pozyskać w bliżej nieokreślonej przyszłości

WISŁAZWE 20.05.2015 09:22

Meczowa ''osiemnastka'' na spotkanie Wisła Kraków - Pogoń Szczecin:


BRAMKARZE:

Michał BUCHALIK
Michał MIŚKIEWICZ

OBROŃCY:

Arkadiusz GŁOWACKI
Richard GUZMICS
Piotr ŻEMŁO
Maciej SADLOK
Łukasz BURLIGA
Dariusz DUDKA
Boban JOVIĆ


POMOCNICY:

Ostoja STJEPANOVIĆ
Łukasz GARGUŁA
Semir STILIĆ
Rafał BOGUSKI
Jean BARRIENTOS
Maciej JANKOWSKI
Alan URYGA

NAPASTNICY:

Paweł BROŻEK
Mariusz STĘPIŃSKI

funkykoval 20.05.2015 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1400957)
Rozumiem że znowu nie dasz rady być na meczu.

Dziś co jest powodem.
Późna pora
Nieatrakcyjny przeciwnik
Skąpy właściciel
Zła pogoda
Problemy z powrotem

Pamiętaj jak ktoś Cię zapyta dlaczego znowu nie byłeś żebyś miał w głowie jakąś odpowiedź

Co tam Wisła ważne żeby się wyspać bądź dobrze zabawić

Dam radę, pomimo tego, że we Wrocławiu pada, 250 kilometrów w jedną stronę do przejechania, przeciwnik nieatrakcyjny, ale zamykam firmę i jadę, bo mam taką możliwość. Jak zwykle będę na E z szalikiem i koszulką Wisły. Do zobaczenia i Jazda Jazda Jazda.....

pajak2707 20.05.2015 10:50

Jest duża szansa by wygrać z Pogonią, zwłaszcza że nie mają Robaka, wystarczy pokryć dobrze Zwolińskiego i Frączczaka i będzie dobrze, jest szansa na puchary mimo malego budżetu. Szkoda, że nie będzie Guerriera, kto wie może Brożek się przełamie i z dwie bramki strzeli choć ucieka mu szansa na króla strzelców.
Ciekawe jest, to że Miśkiewicz bramkarz dobry w tamtym sezonie dużo grający nie dostał szansy, choć krytykowany Buchalik wyglądać dobrze w ostatnich meczach

Robbie92 20.05.2015 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1400957)
Rozumiem że znowu nie dasz rady być na meczu.

Dziś co jest powodem.
Późna pora
Nieatrakcyjny przeciwnik
Skąpy właściciel
Zła pogoda
Problemy z powrotem

Pamiętaj jak ktoś Cię zapyta dlaczego znowu nie byłeś żebyś miał w głowie jakąś odpowiedź

Co tam Wisła ważne żeby się wyspać bądź dobrze zabawić

Brygada z G.Śląska melduje się na szpilu..

WISŁAZWE 20.05.2015 16:37

Gdzieś mi umknęło podczas przygotowywania tematu, że zagrożony pauzą w następnym spotkaniu jest również Dariusz Dudka.

Rafał Boguski
Alan Uryga
Dariusz Dudka

piotek 20.05.2015 16:41

Trzeba będzie uważać. Dudka w Białymstoku może okazać się kluczowy.

WISŁAZWE 20.05.2015 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotek (Post 1401069)
Trzeba będzie uważać. Dudka w Białymstoku może okazać się kluczowy.

Może Darek nie lubi jeździć do Białegostoku?
Ostatnim razem również się wykartkował, przed Białymstokiem :)

A tak serio, przy naszej ławce rezerwowych każdy zawodnik zagrożony kartką jest dla nas kluczowy :)
Jest jeszcze Ostoja, ale czy on dałby radę już 90 minut?

Zresztą Dudka na tą chwilę gra z Jagiellonią, więc powstrzymajmy się od ustalania składu na następne spotkanie.


WSZYSCY NA MECZ!

funkykoval 20.05.2015 19:25

Już jestem ale na stadionie puchy

krasny 20.05.2015 21:24

nie wierzę... po prostu nie wierze...
juz kij z bramka w 94 minucie...
ale jak mozna zagrac w Gdansku tak dobry mecz a 4 dni pozniej nie potrafic wymienic 3 podan.
nie wierze!

brylant17 20.05.2015 21:26

Frajerzy!!! dziękuje dobranoc



walczymy o mistrzostwo jakie ku...a mistrzostwo :lol: :lol:

Patryko 20.05.2015 21:27

Mistrzostwo Polski we frajersko traconych golach/punktach Wisła wygrywa w tym roku w cuglach.

Przy ostatniej akcji myślami to Darek był już chyba w KFC...

nairda116 20.05.2015 21:28

''Razem gramy do końca''

63.5 Kg 20.05.2015 21:28

Wiekszymi frajerami się już być nie da...

Banda blaznow...

S.... z tego klubu i tyle...

Pa...

PS.Takiej chujozy nie widziałem od 20 lat...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl