![]() |
[16 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Łęczna, 22 listopada, godz. 15:30.
Witam,
Za nami już 15 kolejek bieżącego sezonu TM Ekstraklasy, oznacza to, że jesteśmy na półmetku sezonu zasadniczego. Biała Gwiazda na tą chwilę plasuje się w górnej części tabeli, co automatycznie kwalifikuje ją do grupy mistrzowskiej. W naszym przypadku należy jednak powiedzieć, że zapewnia spokojne utrzymanie. Nie ma się, co łudzić, że klub borykający się z olbrzymimi problemami finansowymi jest w stanie powalczyć o mistrzostwo kraju. Mimo tego, że runda jesienna już dobiegła końca, piłkarze na przerwę w rozgrywkach muszę jeszcze poczekać. W tym roku awansem zostaną rozegrane jeszcze cztery kolejki. W pierwszej z nich Biała Gwiazda podejmie przed własną publicznością Górnik Łęczna, z którym na inaugurację tylko zremisowała 1:1. Spotkanie zaplanowano na sobotnie popołudnie na godzinę 15:30. A transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport. Na dzień dzisiejszy nie jest znany jeszcze główny rozjemca spotkania w Krakowie, spodziewać się jednak można, że po ostatnim nagłośnieniu sprawy przez Franciszka Smudę w sprawie sędziowania, nie dostaniemy sędziego z Mazowieckiego. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Łęczna: Sezon 2007/08 – brak spotkań Sezon 2008/09 – brak spotkań Sezon 2009/10 – brak spotkań Sezon 2010/11 – brak spotkań Sezon 2011/12 – brak spotkań Sezon 2012/13 – brak spotkań Sezon 2013/14 – brak spotkań Ostatnie spotkanie tych drużyn to rok 2007, kiedy to Wisła pokonała w Krakowie Górnik 2:1, strzelcami bramek w tym spotkaniu byli Piotr Brożek i Jean Paulista. Tamten mecz na pewno pamiętają Dariusz Dudka i Paweł Brożek, którzy grali w tamtym spotkaniu. Sylwetka Górnika Łęczna. Nasz najbliższy przeciwnik to aktualnie 13 drużyna w tabeli, nic nie wskazuje na to, aby Łęczna mogła w tym sezonie walczyć o coś więcej niż bezpieczne utrzymanie. Ciężko będzie im wskoczyć do pierwszej ósemki, przede wszystkim przez to, że ich gra nie jest równa, często dobre mecze przeplatają z beznadziejnymi. Ich wyjazdowy dorobek jest jednym z najsłabszych w Ekstraklasie, z wojaży po Polsce górnicy przywieźli tylko cztery punkty. Nie oznacza to jednak, że sobotnie spotkanie będzie łatwym i przyjemnym spacerkiem. Górnicy za pewne zamkną się na swojej połowie i liczyć będą na grę z kontrataku, a każdy punkt wywieziony z Krakowa będzie dla nich dużym sukcesem. Piłkarze Górnika pod lupą TWSD. Analizując skład naszych rywali, można znaleźć tam kilka ciekawych nazwisk. Górnik swoją grę opiera na doświadczonych zawodnikach. Dostępu do bramki strzeże Sergiusz Prusak, który początkowo przegrywał rywalizację z Silvio Rodiciem. Linią obrony kieruje Łukasz Miejrzewski oraz Patrik Mraz znany z występów we wrocławskim Śląsku. W drugiej linii pewne miejsce w składzie miał Przemysław Kaźmierczak, jednak kontuzja wyeliminowała go z gry do końca roku. Ważnymi ogniwami w drużynie są Grzegorz Bonin autor trzech bramek oraz Tomasz Nowak. Prawdziwym strzałem w „10” było sprowadzenie do Łęcznej Fedora Cernycha, zawodnik z Litwy strzelił dla swojego nowego klubu już pięć bramek i jest najlepszym strzelcem drużyny. Wieści z Reymonta. Wiślacy do spotkania z Górnikiem Łęczna przygotowywali się w lekko okrojony składzie. Emmanuel Sarki oraz Donald Guerrier udali się na zgrupowanie kadry a dla innych był czas na doleczenie urazów czy zregenerowanie organizmów. Wisła w ostatnim czasie nie prezentowała się tak jak na początku sezonu, gra była szarpana, zdarzały się słabsze spotkania, które odbijały się na postawie drużyny. Więc przerwa na mecze reprezentacji spadła podopiecznym Franciszka Smudy z nieba. Czy wyjdzie ona Wiślakom na dobre? O tym przekonamy się już niedługo. Powrót Sadloka, zmiany w linii defensywnej. Maciej Sadlok najprawdopodobniej wróci do wyjściowego składu na spotkanie z Górnikiem Łęczna, już chyba zdążył zauważyć, że pozycja lewego obrońcy nie jest pisana Donaldowi. Jego decyzję w obronie i szkolne błędy nie jednego kibica przyprawiły o zawał podczas pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Trener Smuda nadal nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasz Burligi, który nadal musi pauzować za czerwoną kartkę, którą zobaczył w meczu z Koroną Kielce. Jego miejsce zajmie Dariusz Dudka, podobnie jak w poprzedniej kolejce. Więcej zmian raczej nie należy się spodziewać, nie ze względu na to, że Smuda zbytnio przywiązuje się do nazwisk, ale przede wszystkim przez to, że nie ma zbyt dużego pola manewru. Skromna kadra, kontuzję dają się we znaki i niestety musimy grać tym, co mamy. Należy mieć tylko nadzieję, że pech w postaci kartek czy kontuzji opuścił nas na dłuższy okres i zespół zacznie łapać poprzedni rytm gry. Uwaga na kartki! W sobotnim spotkaniu na żółte kartki najbardziej muszę uważać zawodnicy, którzy w tym sezonie już trzykrotnie zostali napomniani przez arbitra. Do tego grona zaliczają się Alan Uryga, Donald Guerrier oraz Łukasz Garguła. Terminarz XVI Kolejki TM Ekstraklasy: 21 listopada (piątek) 18:00 Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław 20:30 GKS Bełchatów – Legia Warszawa 22 listopada (sobota) 15:30 Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała 15:30 Wisła Kraków – Górnik Łęczna 18:00 Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz 23 listopada (niedziela) 15:30 Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 18:00 Piast Gliwice – Lech Poznań 24 listopada (poniedziałek) 18:00 Cracovia Kraków – Górnik Zabrze |
Mam nadzieje, ze Nasi sobie troche postrzelaja i na moje urodziny wygramy wysoko :D Do zobaczenia przy R22, w koncu mecz o normalnej godzinie
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Spodziewajmy sie ciezkiego meczu ale wygranego. Gornik gdy jedzie na wyjazd zapomina jak sie gra przez co czasem pakuja im po kilka bramek,to druzyna dalej I ligowa wzmocniona kilkoma pilkarzamy z ekstraklasy,wiec powinnismy wygrac
|
wyjazdy Łęcznej w tej rundzie to:
- zwycięstwo z Ruchem - remis z Pogonią Reszta porażki (6) . Z tym, że oprócz wpi.erdolu z Legią 5:0 inne to: 2:1; 2:0; 1:0; 1:0; 2:1 Także zwycięstwo 2:1 i będę zadowolony |
Oj widzę że zażarta dyskusja się toczy. Niech będzie choć 1:0 ale jak znam naszych to do przerwy 0:1 a potem może 2;1. Pytanie tylko czy z pustymi kieszeniami będzie się chciało grać
|
Brożek mówił w wywiadzie, że cośtam im wpadło na konta ostatnio.
Co do wyniku - zwycięstwo jedną bramką albo remis. |
Teoretycznie na swoim stadionie z beniaminkiem powinniśmy ugrać komplet punktów, ale niczego nie można być pewnym.
Ja tradycyjnie, przekornie, stawiam na zwycięstwo gości. I oby znowu obróciło się na naszą korzyść. |
Liczę na zwycięstwo i kilka strzelonych bramek. Mam nadzieję że się nie przeliczę, ale Łęczna generalnie słabo gra na wyjazdach próbując grać otwarty futbol. Zobaczymy tylko czy nam dopisze skuteczność, bo bez tego nie da się wygrać. W tym meczu powinny być 3 punkty. No bo jak nie z Łęczną to z kim?
|
Mam dobre wieści dotyczące meczu: "od pierwszych minut nie zagrają Emmanuel Sarki oraz Donald Guerrier, którzy późno wrócili ze zgrupowania reprezentacji Haiti i odbyli z drużyną tylko jeden trening."
Daj Boziu by te zgrupowania Haiti były jak najczęściej. |
Chciałoby się w końcu takiego łatwego, przekonywującego 3:0 u siebie, bo właściwie każdy mecz na R22 to męki i katusze. Biorąc pod uwagę wyniki Łęcznej na wyjazdach nie ma innej opcji niż nasza wygrana, co da awans na pudło, może nawet na 2.miejsce :-)
|
Hattrick Boguskiego wyczuwam.
|
Cytat:
|
W moim odczuciu Gumiś zagrał dzisiaj profesorsko :] dobrze ustawiony w defensywie + kilka bardzo dobrych wejść w ofensywę i uruchomień ataku
|
Gumiś nie zagrał dziś jednej złej piłki, po prostu pozamiatał w obronie a i wejścia do ataku miał niesamowite.
|
Ale sam mecz nudny jak flaki z olejem, albo owsianka z mydłem..
|
Nudny mecz i forma nie wskazuje na 12 pkt w ostatnich meczach.Górnik i tak był lepszy w środku w 1 poł niestety.Z lechem wygrać i dwa remisy to biorę w ciemno tyle punktów
|
Rysiek man of the match
|
Mecz nudnawy,ale najważniejsze 3 pkty. Co do Guzmicsa to jeżeli ustrzeże się głupich błędów to w końcu może zrobi nam się duet prawdziwych stoperów.
Sarki to jest poziom A klasy. Na miejscu Brozia to jakbym widział,że szykuję się gość do dośrodkowania to nie ma sensu dalej biec w pole karne. I tak to wyjebie w trybuny. |
To fakt, ile kontr Sarki zmarnował chujowym podaniem... Inna sprawa jest taka, że Guerrier nawet nie próbował, a jego jedyne uderzenie to był strał gorszą nogą w okolice trybun, który jednak fartownie wyszedł na rożny po rykoszecie. Sadkol oddał jeden strzał gorszą nogą i od razu zrobiło się groźniej, "nasze kochane Ebolki" (sb-master Pychowice) przez tyle czasu w ofensywie zrobiły całego chuja.
|
Aż trudno uwierzyć, że Sarki był w szkółce Chelsea (pewnie myśleli, że go "wyrzeźbią" a on do tego dołoży dobrą szybkość). Technicznie dno.
Guzmics - jak tak dalej pójdzie, to w lecie go już u nas nie będzie. |
Z telewizora jak wygladał mecz? bo z trybun mozna było sie za głowe łapac, zwłaszcza jak przy grze z przewaga o mało co nie stracilismy gol.
|
A jak wyglądał mecz z trybim z Jagielonią gdy mieliśmy xxxxxx sytuacji 100% a przegraliśmy 0:2 ? Cieszmy się z 3 pkt i tyle.
|
W naszej sytuacji, każde 3 pkt muszą cieszyć bez względu na okoliczności.
|
Chodzi mi bardziej o kolejne mecze bo za 2 tygodnie z Amiką tak zagrac nie mozemy. Zreszta pytam dlatego, ze ten kto oglada przed TV nie zajmuje sie dopingiem wiec ma lepszy wglad na postawe niz kibice znajdujacy sie zwłaszcza na C gdzie zajmuja sie głownie kibicowaniem a nie ogladaniem spotkania czyz nie? 3 punkty oczywiscie bardzo wazne bo dajace nam wicelidera, ktory byc moze utrzyma sie do konca tej kolejki
|
Cytat:
O dziwo po zejściu Stilicia nie wyglądało to gorzej niż z Semirem na boisku. Brożek po zejściu Garguły świetnie wywiązał się z zadań środkowego pomocnika! :) Mecz porywający nie był ale miałem wrażenie że kontrolowaliśmy grę (jak wspomniałem wcześniej, Łęczna miała 2-3 okazje w ciągu całego mecz). I jeszcze Sarki. Gdybym miał porównywać jego i DG77 to jednak on dużo lepiej wypada. Wczoraj naprawdę pokazał się przywoicie. Jednak dośrodkowania leżą i musi nad tym pracować. |
Z perspektywy trybuny E gra Sarkiego to był poziom A klasy jak już ktoś tutaj słusznie zauważył. Brożek po kolejnej zjeb..nej kontrze przez Sarkiego myślałem, że go naj..bie w szatni. Tragedia. Wrzutki zero. Gdzie on się uchował i co w tej szkółce Chelsea robił to nie mam pojęcia. U mnie 40 letni oldboye lepiej wrzucają.
|
Z perspektywy TV mecz wyglądał tak, że zasnęłam.
|
Cytat:
cieszmy się że wyciągneliśmy takiego gościa za friko, nawet weszlo to nazwało majstersztykiem Sarki poza zastawianiem się i wymuszeniem faulu, no i golem zagrał tragiczne zawody. Nie wiem za co wy go chwalicie. Poziom A klasy jak kto ktoś wyżej napisał. A szybkościowo to i Guerrier lepiej wyglądał, który chociaż podać umie i rozegrać cokolwiek z partnerem, bo Sarki to faktycznie sam nie wie co na boisku ma robić. I już tego nie będzie wiedział. Jego poziom to ligi południowoamerykańskie, tudzież Haiti, gdzie pojęcie taktyki nie istnieje. Zostały 3 mecze, jestem ciekaw czy w ogóle jeszcze Zając powącha murawę. Szczerze powiedziawszy juniorzy muszą się czuć rozczarowani. Kuczak, Kolanko, Lech i Zając mogli pójść na wypożyczenie i więcej zyskali by przez te pół roku. O ile by w 1 lidze też nei grzali ławy, jak ich kolega Kamiński. |
Szkoda tych juniorów bo nie ogrywając ich podcinamy sobie trochę gałąź na, której siedzimy.
Z perspektywy trybun ilość zepsutych sytuacji, kontrataków zastraszająca. W meczu z Piastem może to jeszcze przejdzie, ale z wronkami nie będzie można sobie na coś takiego pozwolić. Na pewno na pochwałę zasłużył jak prawie zawsze Głowa, oprócz niego Guzmics i o dziwo Boguski, który był wczoraj bardzo przydatny. |
A mnie zaczyna martwić Uryga, bo nie jest to pierwszy taki jego mecz. O ile ma dużo przechwytów to niestety martwi, że nie jest w stanie nadążyć co wynika z ewidentnych braków motorycznych oraz/i złego ustawienia w momencie kiedy tracimy piłke. W wielu akcjach to Boguski go wyręczał w pogoni za kontra środkiem boiska. A wiadomo, ze stricte defensywny pomocnik musi być pierwszy do takiej piłki.
|
Cytat:
No cóż, ja nie wiem, czy nawet na Piasta taka gra wystarczy, patrząc na to, jak gliwiczanie wypunktowali Amice. |
CZas zaczac sie martwic nastepnym meczem... Piast ogral Amice 3:2
|
No to faktycznie mission impossible :D
Śmieszą mnie takie porównania. Mecz meczowi nierówny. Na tą chwilę jesteśmy wiceliderem a Piast gra gdzieś w okolicach 10 miejsca. Mamy lepszych piłkarzy, nasza drużyna strzela więcej bramek, traci mniej bramek i zdobywa średnio więcej punktów na mecz. Oczywiście jak zagramy chałę możemy wtopić lub zremisować, ale nie zmienia to faktu, że jesteśmy zdecydowanym faworytem. Jeśli się mamy bać Piasta to lepiej w ogóle nie wychodzić na murawę w żadnym meczu do końca sezonu:rotfl: |
Moi dwaj piłkarze z Haiti (Emmanuel Sarki i Wilde-Donald Guerrier) czasami doprowadzają mnie do takiego stanu, że myślę, iż za moment znajdę się w szpitalu psychiatrycznym :lol: Jednak potrafią też zrobić coś dobrego dla zespołu. Przecież dziś Sarki mógł zdobyć trzy bramki, ale na boisku podejmuje takie, a nie inne decyzje
|
U Urygi martwi mnie to, że chłopak w każdym meczu chowa się przed piłką. Może to takie założenie taktyczne, że skoro nie umie grać z piłką przy nodze, to lepiej, żeby nie dostawał podań, ale nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy defensywny pomocnik nie wychodzi stoperom do zagrania, ciągle gdzieś miota się bez sensu za rywalem. Momentami mam wrażenie, że modli się, by piłka do niego nie trafiła.
|
Ale to nie tylko Uryga :)
W meczu z Łęczną graliśmy przedziwnie. Jak mieliśmy piłkę to ruszał się tylko ten co ją miał + 2 najbliższych. Reszta stojanow. Jak przeciwnik miał piłkę to 11 zapierdalało i pressowało na całej długości i szerokości boiska. Było to bardzo ale to bardzo dziwne. Rozumiem, że nie da się cały mecz biegać jeśli nie jest się Rafałem Boguskim, ale jednak i tak mnie to rozwalało. Nic dziwnego, że mało sytuacji było z obydwóch stron jak tak się nastawialiśmy na destrukcję :) |
Graczem meczu jak dla mnie bezsprzecznie Darek Dudka a potem Guzmicz.
Szkoda ze nie zabralismy z Ruchu tego Kaminskiego zamiast Buchalika ;/ A murzyny jak to murzyny, Smuda ocenił idealnie |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl