![]() |
wR22acamy! 7 kolejka, WISŁA Kraków - GKS Bełchatów, 29 sierpnia, piatek, 20:30.
Przed nami już siódma kolejka TM Ekstraklasy. Tym razem Biała Gwiazda na własnym boisku podejmie beniaminka – GKS Bełchatów. Spotkanie zaplanowano na piątkowy wieczór na godzinę 20:30. Transmisję z piątkowego meczu przeprowadzi stacja Canal+ Sport.
Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Bełchatów. Sezon 2007/08: 9 marca 2008 , 17: 00 , Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:0, Marek Zieńczuk 59, Paweł Brożek 89. Sezon 2008/09: 22 sierpnia 2008 , 20: 00 , Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:1, Paweł Brożek 27, Dariusz Pietrasiak 47 (s) – Cleber 69 (s) Sezon 2009/10: 15 sierpnia 2009, 20:45, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 3:0, Arkadiusz Głowacki 27, Paweł Brożek 29, Marcelo 73. Sezon 2010/11: 15 kwietnia 2011, 20:00, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 3:1, Maor Melikson 48, Cwetan Genkow 55, Cezary Wilk 80 – Mate Lacić 62. Sezon 2011/12: 19 września 2011, 18:30, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:0, Dudu Biton 49,59. Sezon 2012/13: 19 sierpnia 2012, 14:30, Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:1, Maor Melikson 8 (k), Cwetan Genkow 90 – Maciej Szmatiuk 1. Sezon 2013/14: Brak spotkań. Z obozu Brunatnych. GKS Bełchatów po rocznej banicji wraca do Ekstraklasy. Tegoroczny beniaminek póki co jest na ustach wielu ekspertów między innymi dzięki świetnej grze i wysokiemu miejscu w tabeli. Bełchatowianie nie przegrali jeszcze spotkania w tym sezonie i zajmują wysokie 4 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Wszyscy zapewne zastanawiają się na ile starczy pary beniaminkowi. Miejmy nadzieję, że w piątkowy wieczór Wisła nie będzie miała kłopotów z pokonaniem podopiecznych Kamila Kieresia. W Krakowie, zespół GKS-u kojarzy się przede wszystkim z przerwaniem kapitalnej serii bez porażki na własnym stadionie Wisły Kraków. Piłkarze Bełchatowa pod lupą TWSD. Oczywiście przeglądając kadrę naszego najbliższego rywala uwagę przykuwają dwie pozycję. Michał Mak i Mateusz Mak. Obaj zawodnicy mimo swojego młodego wieku są ważnymi postaciami w układance Kamila Kieresia. Bracia w przeszłości byli związani z krakowską Wisłą i co ruszą są do niej przymierzani jednak kwota odstępnego, jaką trzeba zapłacić za utalentowanych piłkarzy odstrasza potencjalnych kupców. Kolejnym ważnym punktem bełchatowskiej układanki jest Bartosz Ślusarski, napastnik z ekstraklasową przeszłością przybył do Bełchatowa przed rozpoczęciem nowego sezonu a Arki Gdynia. Pewnym punktem w bramce Brunatnych jest powracający do Bełchatowa Emilijus Zubas, który swego czasu miał już okazję występować w klubie z ul. Sportowej. Warto wymienić również defensora Błażej Telichowskiego, pomocnika Patryka Rachwała czy młodego Kamila Poźniaka i Kamila Wacławczyka. Zespół Bełchatowa to mieszanka doświadczenia z młodością, która póki co daje pozytywne efekty. Wieści z Reymonta. Jacek Bednarz out! Koniec bojkotu! Stało się! Dla wielu kibiców krakowskiej Wisły data 25 sierpnia na stałe wpisze się do historii klubu, ponieważ tego dnia ze stanowiskiem pożegnał się Jacek Bednarz. Osoba, przez którą konflikt na linii klub – kibice coraz bardziej się zaostrzał. Kibice bojkotowali mecze, Jacek Bednarz wydawał śmieszne zakazy, buńczucznie chwalił się na konferencjach, że walczy z kibolstwem a tak naprawdę pozbawił klub zastrzyku gotówki. Teraz jest to już przeszłość – Bednarz nie ma już nic do powiedzenia w naszym klubie i miejmy nadzieję, że już nigdy tu nie wróci. Wraz z odejściem Jacka na trybuny wracają kibice, już od najbliższego spotkania z GKS-em Bełchatów na stadion, przy R22 wróci atmosfera jak za starych dobrych czasów, fanatyczny doping, który będzie prowadził piłkarzy do kolejnego zwycięstwa. Już dziś zachęcam wszystkich, aby nie czekali z zakupem biletu na ostatnią chwilę, tylko w miarę możliwości dokonali zakupów wcześniej. Póki, co system sprzedaży przez Internet nie działa tak sprawnie jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli, dlatego lepiej pofatygować się do Strefy Kibica osobiście. Dla wszystkich, którzy pracują do późna mamy dobrą wiadomość Strefa Kibica wydłużyła godziny otwarcia kas do godziny 22:00. Mobilizacja! Wszyscy na czerwono! Kibice Białej Gwiazdy już od poniedziałku prowadzą mobilizację na piątkowe spotkanie. Zachęcam każdego kto tego dnia wybiera się na R22, w szczególności na sektor C aby ubrał czerwoną koszulkę, tak aby stworzyć niesamowitą atmosferę. Każdy z nas za pewne czekał na ten dzień od 23 lutego, kiedy po raz ostatni dane mu było pojawić się na stadionie. Stwórzmy wspaniałą atmosferę, dopingując przez pełne 90 minut na pełnej korbie tak jak to było przed bojkotem. Niech kibicowska Polska wie, że kibice Wisły wrócili na należne im miejsce! Podbudowani i gotowi do walki! Debiut Stepińskiego? Piłkarze Wisły idą za ciosem, mało kto spodziewał się zwycięstwa w Szczecinie a już na pewno mało kto wierzył, że będzie ono tak przekonywające. Można by rzec, że Wisła wchodziła w obronę szczecińskiego zespołu jak nóż w masło, łatwo szybko i przyjemnie. A cały mecz i wynik dość dobitnie podsumował Dariusz Wdowczyk mówiąc wprost: Zabrakło nam argumentów. Miło patrzyło się na zawodników Wisły, którzy z polotem, szybkością i gracją rozrywali swoje akcje. Rzadko zdarzały się błędy i momenty dekoncentracji. Wszyscy są mile zaskoczeni postawą Wisły w meczach wyjazdowych, w porównaniu do poprzedniego sezonu.. No właśnie. Teraz Wiślaków czeka pojedynek przed własną publicznością z beniaminkiem z Bełchatowa, który podobnie jak Biała Gwiazda nie znał jeszcze goryczy porażki, mam nadzieję, że po tej kolejce to nadal zespół Franciszka Smudy będzie niepokonany na polskich boiskach. Oby piątkowy wieczór był dla nas szczęśliwy z wielu powodów. Do gry gotowy już powinien być Donald Guerrier, który ostatnio narzekał na uraz. Z obozu Wisły nie napływają niepokojące informacje na temat stanu zdrowia poszczególnych zawodników. Być może w piątek szansę debiutu dostanie nasz nowy nabytek, wypożyczony z niemieckiej Norymbergii – Mariusz Stepiński, który na początku tygodnia podpisał z Wisłą kontrakt. WSZYSCY NA REYMONTA! |
Bełchatów w ostatnich latach nam leży, do tego na trybuny w końcu wraca doping trzeba to wykorzystać i sięgnąć pewnie po 3 pkt i zacząć budować ponownie twierdzę przy R 22.
W uzupełnieniu opisu: Podstawowym bramkarzem Brunatnych jest Malarz nie Zubas. |
Spotykają się dwie drużyny ,które grają w piłkę ,więc licze na dobry mecz.Arek jeśli masz dostać żółtą kartkę to teraz bo z Zawiszą powinniśmy sobie poradzić.
Ps. Wacławczyk ma ciężką kontuzje więc nie może stanowić siły GKS-u :) |
nic innego jak 3 punkty i przekonujące zwycięstwo
jakoś trzeba uczcić pół roku bez kibiców |
Obstawiam wygraną 4-0. Może i jest to hurraoptymizm, ale chciałbym aby trybuny poniosły piłkarzy do jeszcze lepszej gry. W dodatku Bełchatów nie jest taki mocny jak się wydaje. Z Piastem mogli przegrać.
liczę na bramkowy debiut Stępińskiego, choć jeszcze bardziej bym chciał trafienia Zająca. |
Nie mogę się doczekać meczu. Gardło nie pozwala, więc mecz obejrzę z innej trybuny :D
Atmosfera będzie fantastyczna. Liczę na podtrzymanie dobrej gry i piękne zainaugurowanie powrotu Kibiców ! 3-0 to najłagodniejszy wymiar kary dla Gieksy :P |
Cytat:
|
Nie przesadzaj. Gość wie, żeby wybrać inną trybunę jeśli nie chce zbyt często brać aktywnego udziału w dopingu. Wolisz później milczka na C? Wątpię.
|
Zostało jedynie 7 tys. biletów z tego co patrzyłem na stronie z biletami :))))
|
Cytat:
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/...92&oe=5480977F |
Cytat:
|
Ogolnie to wiekie podjaranie zwiazane z powrotem niektorych na stadion, dobrymi wynikami i nasza gra na poczatku sezonu wiec pewnie jak zwykle w stakich sytuacjach wynik wszystkich ostudzi. Mam nadzieje, ze nie :)
|
Liczę na dobrą grę i kolejne zwycięstwo :) ale pamiętajmy, że Bełchatów stracił jak narazie najmniej bramek w lidze, więc łatwo nie będzie...
|
Ani Poźniak, ani tym bardziej Wacławczyk nie są młodzi :D
|
Wklejam tutaj, zeby do szerszego grona osob dotarlo (czesty problem u wielu osob)
https://www.facebook.com/WislaKrakow...011282/?type=1 |
Z meczu na mecz gramy lepiej. Belchatow mamy u siebie, na trybunach aktywny doping = zwyciestwo jak nic
|
Cytat:
7200 biletów poszło, kto da więcej? |
Mi się wydaje, że wygrana z Bełchatowem jest prawie pewna - szok może nadejść dopiero z 7egią. Dziś klepnąć górników, Głowa niech dziś kartkę złapie, bo z Zawiszą nawet ja mógłbym wystąpić na obronie a i tak dużo by to nie zmieniło, a z warszawiakami może być ciężka przeprawa - nie wiem, czy nie grają w tym samym tygodniu LE (o ile awansują), ale jeśli nie to będzie to najtrudniejszy mecz w tej rundzie.
|
Bełchatow w poniedziałek u siebie z Piastem nic nie grał. My natomiast w Poznaniu zagralismy swietnie, teraz dodatkowo wraca doping na C wiec nie pozostaje nic innego jak wygrac. Juz jedna druzyne, ktora nie zaznała jeszcze porazki pokonalismy, teraz czas na Nastepna. Mam nadzieje, ze skutecznosc juz na dobre wrociła i te 2,3 bramki znowu uda sie Nam strzelic. Ja typuje 3-1
|
Cytat:
Co do meczu z GieKSą, na uwagę zasługuje ich gra w obronie - do tej pory stracili zaledwie 2 gole. Mam nadzieję, że przynajmniej podwoimy ten ich dorobek, przy tym zachowując po raz kolejny czyste konto. 2:0 będzie dobrym wynikiem, podobnie jak 13-15 tys. na trybunach. ;) |
Może nie jak na Koronę, ale widać, że Legia ma w dupie ligę, a jak trafi w I meczy na wyjeździe jakiś solidny klub (Inter na ten przykład ^^) to mają 11 graczy mniej na mecz z nami.
|
10 000 na trybunach na pewno pęknie. Oby było więcej, a piłkarze zrobili swoje i uczynili ten dzień wyjątkowym!
|
Życzyłbym zarówno sobie i jak i wam, abyśmy wygrali gładko i przyjemnie obawiam się tylko czy damy radę zagrać trzeci bardzo dobry mecz pod rząd,już dawno nie było takiej passy więc stąd moje obawy. Z drugiej strony na Bełchatów powinien wystarczyć nazwijmy to'' poziom przyzwoity ''.Niby Bełchatów gra otwartą piłkę ale nie chce mi się wierzyć że Kiereś na R22 zagra na wymianę ciosów więc pewnie trochę się pomęczymy z dość dobrze zorganizowaną obroną bo, co by nie mówić ilość straconych bramek przez Gks mówi sama za siebie .Liczę że szybkie akcję na jeden kontakt pozwolą ich na począć jeszcze przed przerwą a wtedy nawet 4:0 mnie nie zdziwi, aczkolwiek przestrzegam przed hurraoptymizmem i przewidywaniem gladkiego zwycięstwa, mimo wszystko to nie ogórki ale bać się teź nie ma kogo.
|
Cytat:
Nie wydaje mi się, żeby było aż tak łatwo, miło i przyjemnie bo my nie potrafimy grać z drużynami grającymi o remis a jestem przekonany, że po to własnie Bełchatów do nas przyjedzie. Tak czy inaczej liczę na zwycięstwo. |
4-1 Brożek, Garguła, Sadlok ,Stilic - Mak. Ciekawy mecz mimo wysokiej wygranej Mak troche krwi napsuje naszym obrońcą. Głowa pasuje żebyś karteczkę złapał byle nie czerwona ;) na trybunach obstawiam 16000
|
NIech Maki pokażą co umią , niech zapierdalają ile sie da , może ktoś w koncu zobczy ze powinni być w Wiśle
|
Cytat:
Nie stać też większość polskich klubów, no chyba że Legię lub Lechię. |
Cytat:
proponuję żeby zapierdalali ale nie w tym meczu ... |
Plaży i lekkiej wygranej się nie spodziewam,a prędzej strzelaniny jak z Lechią. Co do Maków to chłopaki myślę,że podświadomie wiedzą,że jutro akurat nie ma co świrować zbytnio.
Atmosfera,pomimo naszym problemów się zdecydowanie oczyściła.Wracamy wszyscy w końcu na stadion to szkoda byłoby psuć póki co ten nastrój :) Końcowo 3-1 i 3 pkt zostaja w Krakowie. |
|
Kadra Wisły Kraków na spotkanie z GKS-em Bełchatów:
Bramkarze: Michał BUCHALIK Gerard BIESZCZAD Obrońcy: Arkadiusz GŁOWACKI Piotr ŻEMŁO Michał CZEKAJ Maciej SADLOK Łukasz BURLIGA Dariusz DUDKA Pomocnicy: Alan URYGA Semir STILIĆ Emmanuel SARKI Maciej JANKOWSKI Łukasz GARGUŁA Przemysław LECH Napastnicy: Paweł BROŻEK Mariusz STĘPIŃSKI Rafał BOGUSKI Tomasz ZAJĄC |
mam nadzieje ze Arek jest na tyle kumaty ze zlapie jutro zolta kartke
|
Cytat:
|
i jak Głowa złapie karte (oby) to nie zobaczysz bo będzie pauzował z Zawiszą.
|
Najlepiej żeby teraz dostał kartke, o ile z Zawiszą jeszcze dalby rade zagrac czysto to z Legią juz pewnie nie, a wiadomo, że pozniej derby
|
Cytat:
Co zrobił w rezerwach? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie mogę się doczekać tego meczu. Atmosfera tak w drużynie jak i wśród kibiców najlepsza od miesięcy. Brożek, Stilić, Sadlok i kilku innych zawodników na fali. Mecz przy R22. Mam nadzieję, że te wszystkie czynniki złożą się na ładną i nieustępliwą grę, a co za tym idzie, pewne zwycięstwo.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl