![]() |
[2 kolejka] Korona Kielce - WISŁA Kraków, 29 lipca godzina 18:00.
Witam, za nami już pierwsza kolejka nowego sezonu Ekstraklasy. Wisła Kraków na inauguracja podobnie jak i ich najbliższy rywal Korona Kielce bezbramkowo zremisowała swój mecz. Podopieczni Franciszka Smudy podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze a Kroniarze ze Śląskiem Wrocław. Pierwszym liderem nowego sezonu jest stołeczna Legia, która rozgromiła jednego z kandydatów do spadku Widzew Łódź aż 5:1. Solidarnie swoje mecze przegrali beniaminkowie - Zawisza uległ Jagiellonii 1:0, natomiast Cracovia przed własną publicznością przegrała z gliwickim Piastem 3:2. Najbliższym rywalem Wisły jak wyżej wspomniałem będzie zespół Korony Kielce, spotkanie zaplanowano na poniedziałek 29 lipca, początek o godzinie 18. Historia spotkań pomiędzy Koroną Kielce a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07 31 marca 2007, 20:00 Korona Kielce – Wisła Kraków 0:0 Sezon 2007/08 22 lutego 2008, 20:00 Korona Kielce – Wisła Kraków 1:1, Paweł Sobolewski 47 - Adam Kokoszka 60 Sezon 2008/09 Korona zdegradowana za korupcje. Sezon 2009/10 30 października 2009, 20:00 Korona Kielce – Wisła Kraków 2:3 - Ernest Konon 69, Piotr Gawęcki 89 - Andraž Kirm 31, Marcelo 36, Tomáš Jirsák 56 Sezon 2010/11 10 kwietnia 2011, 16:45 Korona Kielce – Wisła Kraków 2:2 Maciej Korzym 68, Cezary Wilk 90 (s) - Cwetan Genkow 12,65 Sezon 2011/12 20 sierpnia 2011, 18:00 Korona Kielce – Wisła Kraków 0:0 Sezon 2012/13 11 listopada 2012, 17:00 Korona Kielce – Wisła Kraków 1:1, Maciej Korzym 90 - Cwetan Genkow 26 Słów kilka o rywalu. Korona Kielce to 11. zespół poprzedniego sezonu. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego byli jedynym zespołem w Ekstraklasie, który nie potrafił wygrać meczu na wyjeździe. W 15 wyjazdowych spotkaniach zaliczyli 5 remisów i aż 10 porażek. Czy ten sezon okaże się lepszy dla drużyny z Kielc? Czas pokaże. W pierwszym ligowym meczu Korona podejmowała przed własną publicznością Śląsk Wrocław. Jak to bywa w przypadku spotkań z udziałem kieleckich piłkarzy, mecz obfitował w walkę i wysoki pressing jaki stosowali podopieczni Ojrzyńskiego. Taktyka ta okazała się skuteczna w pierwszej połowie spotkania, kiedy to goście nie dochodzili praktycznie pod pole karne Korony. W drugiej połowie, zespół Korony również stosował pressing lecz z upływem czasu nie był on tak wysoki jak w początkowej fazie spotkania. Przyznać należy, że kielecki zespół jest dobrze przygotowany fizycznie do sezonu co będzie na pewno ich atutem w większości spotkań. Sparingi i transfery. Piłkarze Korony do sezonu przygotowywali się na dwóch zgrupowaniach w Wodzisławiu Śląskim i w Warce. Podczas przerwy między sezonami rozegrali następujące sparingi: Korona Kielce - Banik Ostrawa 2:1 Korona Kielce - MFK Karvina 2:3 Korona Kielce - Piast Gliwice 0:1 Korona Kielce - GKS Bełchatów 3:0 Korona Kielce - Górnik Łęczna 4:1 Korona Kielce - Dolcan Ząbki 1:1 Korna Kielce - Radomiak Radom 3:3 Korna Kielce - Termalica Nieciecza 2:4 Korona Kielce - - Cracovia 2:0 Korna Kielce - AEK Larnaca 1:1 Przybyli: Adrian Bednarski, Radek Dejmek , Daniel Gołębiewski Jacek Kiełb Marcin Trojanowski, Przemysław Trytko Ubyli: Kamil Adamek, Mateusz Bodzioch Seweryn Derbisz Tomasz Foszmańczyk Łukasz Jamróz Tadas Kijanskas Aleksandar Vuković Marcin Żewłakow Kto straszy w Koronie? Swego czasu przygotowując się do meczu z Koroną Kielce, więcej uwagi poświęcano Maciejowi Korzymowi, napastnikowi miejscowej drużyny, który w swojej grze odznaczał się wyjątkową walecznością często wykorzystując jednak zagrania nie zgodne z zasadami. Tym razem w/w piłkarza na boisku nie zobaczymy, ponieważ leczy on kontuzję, której nabawił się w zeszłym sezonie. Na boisku nie zobaczymy również Vukovicia, który zakończył piłkarską karierę. Na kogo więc zwrócić uwagę przeglądając skład naszego najbliższego rywala? Pierwszy w oczy rzuca się Zbigniew Małkowski, doświadczony bramkarz jest pewnym punktem defensywy kieleckiego zespołu, podobnie jak Pavol Staňo, który w poprzednim sezonie był nawet próbowany jako środkowy napastnik. Wzmocnieniem Korony powinien być Jacek Kiełb, który po kliku nie udanych sezonach w Lechu czy Polonii Warszawa wraca już na stałe do Korny i będzie dowodził drugą linią. W linii ataku kontuzjowanego Korzyma zastąpić ma założyciel popularnego swego czasu klubu w Polsce - Daniel Gołębiewski, który również wraca po nieudanej przygodzie w Polonii Warszawa do kieleckiego zespołu. Drugą opcją jest Przemysław Trytko, który do tej pory w Ekstraklasie strzelił raptem 9 bramek. Co rzuca się w oczy przeglądając skład Korony Kielce - na pewno to, że w zespole Leszka Ojrzyńskiego ciężko szukać gwiazd, często są to piłkarze, którzy mają za sobą nieudaną przygodę w innym klubie i mających coś do udowodnienia sobie czy innym trenerom, piłkarzom w bezpośrednich pojedynkach. Widać, że zespół tworzy kolektyw, którego podstawą jest charakter, walka i zaangażowanie a dalszej kolejności umiejętności czysto piłkarskie. Co słychać na Reymonta? Trener Smuda, mimo rozpoczęcia już nowego sezonu nadal aplikuje swoim podopiecznym mordercze treningi biegowe - miejmy nadzieję, że taka forma treningu wyjdzie naszym zawodnikom na dobre. Do spotkania z Koroną indywidualnie przygotowują się Rafał Boguski oraz Łukasz Garguła, który nabawił się lekkiego urazu w meczu z Górnikiem. Obaj zawodnicy mają być do dyspozycji trenera ma poniedziałkowe spotkanie. Inaczej sytuacja wygląda z Marko Jovanoviciem, który podczas środowego treningu nabawił się urazu stopy. Jak poważna jest kontuzja serbskiego obrońcy dowiemy się za pewne na dniach. Będzie zbawca czy kolejna klapa? Paweł Brożek, będzie bohaterem tej historii o zbawcy lub ewentualnej klapie. Wiele wskazuje an to, że popularny Brozio na dniach zostanie piłkarzem Białej Gwiazdy. Czy będzie to powrót marzenie czy raczej transferowa klapa? Zdania na ten temat są podzielone, jedni uważają, że Brożek będzie wzmocnieniem i gwarantem kilkunastu bramek w sezonie a inni wypominają mu to, że nie łapał się do składu drugoligowego średniaka w Hiszpanii i jego powrót będzie wyglądał jak powrót Żurawskiego. I jedni i drudzy mogą mieć rację, patrząc na osiągnięcia Pawła za granicą można sceptycznie podchodzić do tego transferu, jednak przyglądając się ''kłopotowi bogactwa'' w naszej linii ataku i pamiętając jak Brożek strzelał bramki przed wyjazdem za granicę powinien dostać szansę i kredyt zaufania. Jak rzeczywiście będzie prezentował się Paweł Brożek po powrocie zweryfikuje boisko i jego gra, miejmy jednak nadzieję, że nieraz będziemy się cieszyć z jego bramek. Terminarz II kolejki TM Ekstraklasy: 26 lipca (piątek) 18:00 Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 20:30 Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 27 lipca (sobota) 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 20:30 Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 28 lipca (niedziela) 15:30 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 18:00 Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 20:30 Lech Poznań - Cracovia 29 lipca (poniedziałek) 18:00 Korona Kielce - Wisła Kraków Zapraszam do dyskusji! |
Obstawiam 0:0. Ewentualnie fartowne 1:0 w którąś ze stron.
|
tylko zwycięstwo! Wisełko tylko zwycięstwo!:)
Życzę Pawłowi kilku bramek ;) do kiedy musi zostać zgłoszony jako piłkarz by zagrać w meczu? |
Chciał bym aby Wisła wygrała ale może być ciężko dlatego obstawiam na remis.
|
Cytat:
|
Wydaje mi się że Brożka w kadrze jeszcze nie będzie.
Co do meczu to jedyne co możemy wyciągnąć to 0-0 |
Tak jak i my narazie nie mają napastnika , więc to będzie mecz do jednej bramki, którą strzeli Wisła :) A zaangażowania u nas też nie zabraknie.
|
scyzory chyba od roku nie przegrały u siebie w twierdzy gdzie Nas nie wpuszczają.
pasowało by s.......ić im statystyki, szczególnie że my bez zębow. |
Pasowałoby wygrać ten mecz i po 2 kolejkach mieć na liczniku bardzo dobre jak nasze warunki 4 pkt.
Zerkałem na mecz Korony ze Śląskiem. Sporo kopaniny, chaosu i walki. Wydaje mi się, że zdecyduje dyspozycja w dniu meczu. Może by tak pokombinować z Boguskim i Gargułą w ataku? Ani jeden ani drugi nie jest napastnikiem, ani jeden ani drugi pewnie do końca się nie wyleczy, ale może gdy się ich połączy to zrobią tyle co jeden średni napastnik :) |
0-0 po kopaninie niestety :/
|
1:0 dla nas. Patryk walnie z 42,5 metra ;)
|
Dużo optymistów. Ja bym brał remis w ciemno. Powiedzmy 1-1 - bramka Brożka.
|
Coś czuje, że 1:0 dla nas, strzeli Chrapek ;]
|
Cytat:
|
W chwili obecnej, patrząc na ostatnią kolejkę i składy obu drużyn to inny wynik niż 0-0 według mnie nie wchodzi w grę. Chyba, że jakiś przypadkowy karny dla jednej lub drugiej ekipy. Wierzę jednak, że nie przegramy.
|
Jak nic Korona nas zleje przy takiej grze naszego zespołu...
|
Dwa 0-0 z rzędu raczej nie będzie.Coś ala 1-1,ewentualnie Sarki będzie miał dzień konia i wyciągnie na 1-2 dla nas...
Dobrze,że buca Korzyma nie ma. edit do alexx6 Obyśmy nie skończyli jak Bełchatów :) |
Będziemy jak Bełchatów w tamtym sezonie. Zaczniemy od 4 meczy po 0-0
|
Cytat:
Osobiście chciałbym abyśmy zdobyli bramkę z akcji. Jeśli obronie uda się przy tym zagrać na zero to wyśmienicie, jeśli nie - trudno. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Daniel Stefański z Bydgoszczy będzie sędzią głównym poniedziałkowego spotkania pomiędzy Korona Kielce a Wisłą Kraków.
W minionym sezonie arbiter z Bydgoszczy prowadził 1 spotkanie Korony Kielce i jedno Wisły Kraków: Ekstraklasa, Kolejka 3 Korona Kielce - Lechia Gdańsk 0:1 Ekstraklasa, Kolejka 7, Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1 |
my staramy się być teraz takim zespołem jak Korona - bez gwiazd, walczących na wysokim pressingu
oni mają w tym doświadczenie no ale to początkujący ma szczęście więc obstawiam, tak jak obstawiałem z Górnikiem - REMIS (tylko tym razem bramkowy) |
Z Zabrzem wyglądało to źle, gorzej, niż w zeszłym sezonie. Korona zagra za pełną pulę bo czuje, że Wisełka jest słaba. Nasz klub jest prowizorycznie zarządzany i to od dłuższego czasu, ale paradoksalnie drużyna ma potencjał. Nasza liga jest straszliwie słaba. Trzeba tylko dobrze ustawić drużynę. Dwóch piłkarzy z największym potencjałem to skrajni pomocnicy i mają po prostu za daleko do bramki szczególnie przy niemrawym ofensywnym środku. Trzeba wyciągnąć wnioski z meczu z KSG i nie iść w zaparte jak to ma w zwyczaju Franek "nic bym nie zmienił w meczach na Euro 2012" i wystawić szybkich niekoniecznie grających w piłkę skrzydłowych, Sarkiego i Małego przesunąć ofensywnie w kierunku środka, wstawić Wilka, bo się marnuje na ławce i zagrać klasycznie z kontry, sprytnie, wysoko i agresywnie (to akurat preferuje Franz), tylko chodzi o mądrość,która pozwoli nam stworzyć 3-4 akcje bramkowe w meczu. Nie liczmy na chaos i szczęście, tylko wypracujmy sytuacje dzięki ustaleniom przedmeczowym. I ostatnia uwaga: Stolarski, Głowa i Bunoza zagrali niezłe spotkanie inauguracyjne, a Jova mnie nie przekonał. Zrobiłbym korektę i wprowadził za niego nowego gracza (np. Nalepę?). No i Korona to zaścianek, który się spina na nas i jeżdżą na dupach (jest się na kogo spinać)? Niech sobie nasi od razu założą, że trzeba wyjść na speedzie i zagrać z sercem bo Kielce choć zaścianek, to można tam zarobić trzy punkt(y).
|
Bez napastnika, bo Boguskiego nie liczę, to remis będzie paradoksalnie dobrym wynikiem. Zaznaczam że mając mocniejszy skład niż obecnie Wisła w Kielcach średnio mogła wygrać jakoś. Ale optymista powie - przecież mamy młody zespół głodny sukcesów i Smude.
|
Ja bym szansy na ewentualne zwycięstwo raczej upatrywała w braku Maćka Korzyma i, poprawcie mnie jeśli sie mylę, Kamila Kuzery. Z tą dwójką Korona jest dużo silniejsza, szczególnie w meczach z Wisłą. Mam nadzieje, że jakimś cudem zdobędziemy bramkę. No nie wiem, skoro my nie mamy napastnika, to może Korona strzeli swojaka? Nie obraziłabym się.
|
Remis nie będzie złym wynikiem jak na to co gramy teraz, zwłaszcza bez napastnika. Ale jak zwykle, jeśli szybko nie stracimy bramki i będziemy dobrze grać z tyłu z drwalami kieleckimi to jest szansa na jakiegoś gola z przodu. Boguski powinien coś pobiegać i może wpadnie:)
Wiem, jestem optymistą, ale w tych ciężkich czasach inaczej się nie da. |
Pozytywy to długa przerwa od ostatniego meczu i brak Korzyma. Reszta to wróżenie z fusów.
Patrząc na zimno to ciężko będzie coś ugrać. Edit. Nie no, w głębi kibicowskiej duszy też liczę, że ich rozjedziemy. |
eee tam. Rozjedziemy ich panowie:) Jestem optymistą. Długo się będą po nas zbierać
|
Zwolennicy Smudy zapowiadali, że pod jego okiem zawodnicy Wisły będą walczyc jak lwy o każdy metr boiska. No to siadamy w fotelachi i ogladamy tą walkę :)
|
Mam jakieś dziwne przeczucie(niczym nieuzasadnione), że jutro wygramy.
Logicznych argumentów na poparcie mojej tezy nie ma :) |
To będzie typowy "mecz walki". Niestety zakończony nasza porażka. Obym się mylił. Remis w naszym zasięgu.
Nie można było takiego Golebiewskiego ściągnąć? W naszej sytuacji sprzydalby się. Uwaga na podlaczajacego się Golanskiego. |
Mam nadzieje, że wygramy i będzie 4 miejsce!
|
Lekkie 2-0
|
A ja mam też nadzieję, że drwale z Korony nie potraktują zbyt brutalnie naszych grajków ;) Jeszcze kontuzji nam trzeba....
|
Jest upał, 40 stopni. Wieczorem będzie podobnie więc i wynik powinien być wymęczony.
Obstawiam bramkę ze stałego fragmentu gry dla Korony lub celny strzał z dystansu dla nas. Liczę na 0:1 po jakimś strzale z dystansu Stolarskiego. |
Wisła jest dla Korony bardzo niewygodnym przeciwnikiem (tak!) i raczej kiepsko sobie radzą z nami w meczach u siebie. Od ich awansu do Ekstraklasy nie wygrali z nami u siebie ani razu, raz przegrywając i dwa razy ratując remis w ostatniej minucie meczu.
Mam nadzieję, że tym razem uda nam się wygrać. Jedyne co mnie martwi to nasza porażająca indolencja ofensywna stająca się, o zgrozo, naszym znakiem firmowym. Ciekaw też jestem jak wymęczona przez Smudę drużyna zniesie mecz rozgrywany w ciężkim upale. |
0-1 dla Wisły po bramce Małego ;) nie ma na to żadnych logicznych przesłanek, ale mam jakieś dziwne przeczucie że będzie dobrze
|
Juz nie moge czytac wiecej tych wszystkich "mam przeczucie"
|
będzie 2 - 0,nie ma szans na wygraną z tak słabą kadra jak nasza choć pomarzyć zawsze można:-)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl