![]() |
[1 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Zabrze, 19 lipca godz. 20:30
UWAGA! UWAGA! Nadal zbierane są pieniądze na pożegnalną oprawę dla Radka Sobolewskiego. Każdy wpłaca nawet najdrobniejszą kwotę! Liczy się każdy grosz! DLA SOBOLA! NR. KONTA: 5319 1010 4821 1695 3247 440 003 wpłata na cele statutowe SKWK, ul. Reymonta 22, 30-059 Kraków Liga rządzi, liga radzi, liga... Stało się! Letnia przerwa minęła tak szybko, że niektórzy jeszcze do dziś nie skończyli rozpamiętywać poprzedniego sezonu a tu trzeba się skupić już na nadchodzącym. Jaki będzie ten nowy sezon Ekstraklasy? Na pewno będzie dłuższy bo przez reformę rozgrywek rozegramy kilka kolejek więcej i teoretycznie emocje będą większe - czy tak będzie w praktyce? O tym przekonamy się po zakończeniu sezonu i wtedy ocenimy reformę i jej wpływ na rozwój marki Ekstraklasy w Europie. Dla Kibiców Białej Gwiazdy ten sezon maluje się w podobnych barwach jak poprzedni, nie oznacza to jednak że należy się od klubu i piłkarzy odwrócić, wręcz przeciwnie należy wspierać go jeszcze bardziej, dopingować, pomagać swoją obecnością a nie tylko narzekać, wytykać błędy. Tradycyjnie zapraszam Was już do dyskusji na temat naszego najbliższego rywala w danej kolejce TM Ekstraklasy. Na pierwszy ogień idzie Górnik Zabrze. Z obozu rywala: Zabrzanie to zespół, który w poprzednim sezonie zajął w lidze 5 pozycję i ostatecznie nie zakwalifikował się do europejskich pucharów, co ponoć było celem Górnika. Transferowa karuzela w Górniku trwa i trwać będzie zapewne do końca sierpnia jak w większości klubów ekstraklasy, lista zawodników którzy zasilili szeregi zabrzan jest tak samo długa jak zawodników, którzy pożegnali się z Zabrzem. Wciąż niepewna jest przyszłość Nakoulmy, który jedną nogą był już w Terku a drugą na zgrupowaniu Górnika w Słowenii. Najbardziej spektakularnym transferem Adama Nawałki jest pozyskanie za darmo - Radosława Sobolewskiego. Przybyli: Kamil Cupriak (N - AP ŁKS Łódź (juniorzy)) Łukasz Madej (P - GKS Bełchatów), Maciej Małkowski (P - Zagłębie Lubin), Maciej Mańka (O - GKS Tychy), Michał Płonka (P - Zawisza Bydgoszcz), Szymon Skrzypczak (N - KS Polkowice), Radosław Sobolewski (P - Wisła Kraków), Pāvels Šteinbors (B - Lamontville Golden Arrows FC), Michał Trąbka (P - zespół ME) , Tomasz Wełnicki (O - Kapfenberger SV) , Marcin Wodecki (N - Podbeskidzie Bielsko-Biała) Ubyli: Daniel Barbus (P - rezerwy), Michael Bemben (O - koniec kariery), Grzegorz Bonin (P - Bogdanka Łęczna), Ireneusz Jeleń (N - ?), Bartosz Kopacz (O - Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Marcin Kuś (O - Cracovia), Aleksander Kwiek (P - Zagłębie Lubin), Rafał Otwinowski (O - ?), Przemysław Piwowarczyk (P - ?), Łukasz Skorupski (B - AS Roma), Mateusz Sławik (B - ?), Mateusz Słodowy (O - Energetyk ROW Rybnik ), Tomasz Zahorski (N - Ermís Aradíppou) Górnik podczas okresu przygotowawczego rozegrał następujące sparingi: MKS Trzebinia/Siersza - Górnik Zabrze 0:6 Górnik Zabrze - 1.FC Tatran Prešov 5:0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze 0:1 Huragan Waksmund - Górnik Zabrze 0:8 Górnik Zabrze - MFK Ružomberok 0:0 Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1 Górnik Zabrze - Illicziweć Mariupol 0:1 NK Aluminij (Kidričevo) - Górnik Zabrze 0:0 Górnik Zabrze - NK Željezničar (Sarajewo) 0:0 Górnik Zabrze - Ceahlăul Piatra Neamt 1:1 Górnik Zabrze - FK Donji Srem (Pećinci) 0:3 Kto rozdaje karty w Zabrzu? Jest kilku piłkarzy na których trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas piątkowego meczu, miejmy nadzieję, że sztab szkoleniowy Wisły rozpracował grę Górnika lepiej niż my :). Na pierwszy plan wysuwa się postać Radosława Sobolewskiego, któremu nigdy nie można było odmówić ambicji na boisku, podobnie zapewne będzie w piątek, kiedy to Radek będzie chciał udowodnić że zrezygnowanie z jego usług było błędem. Uwagę naszych bocznych obrońców skupiona powinna być na duecie Małkowski - Madej, szybcy i dobrze dryblujący zawodnicy mogą stanowić duże wyzwanie dla naszej linii defensywnej. W kadrze zabrzan podobnie jak i Wiśle brakuje rasowego strzelca, który byłby gwarantem kilkunastu bramek w sezonie. Ciężko na dziś wskazać pewniaków do gry na pozycji bramkarza czy napastnika w Górniku, po odejściu Skorupskiego największe szansę na bycie numerem jeden ma Norbert Witkowski, ale Adam Nawałka znany jest z dawania szansy młodym zawodnikom. Podobnie sytuacja wygląda w ataku, tu nie jesteśmy nawet pewni czy Nakoulma przyjedzie do Krakowa, czy jednak zdecyduje się na transfer. Oprócz niego w zabrzańskim zespole nie ma rasowego snajpera, choć warto zwrócić uwagę na Marcina Wodeckiego czy młodziutkiego Cupriaka. Meldunek z R22, czyli witamy w nowej Wiśle... Trochę się działo przy Reymonta w letniej przerwie. Z zespołem pożegnał się trener Tomasz Kulawik a także kilku podstawowych zawodników: Kew Jaliens, Sergiej Pareiko, Ivica Iliev. Klub nie przedłużył także kontraktów z Radosławem Sobolewskim, Kamilem Kosowski, Danielem Sikorskim i Danielem Brudem. Umowę Wiśle wypowiedział Tsvetan Genkov a bliski opuszczenia klubu jest Osman Chavez. Na miejsce w/w graczy klub sprowadził Fabiana Burdenskiego, Ostoje Stjepanovica i Jose Romo (który ma na dniach podpisać kontrakt). Z wypożyczenia wrócił Michał Nalepa. Do zespołu prowadzonego przez Franciszka Smudę dołączyli zawodnicy z ME- Przemysław Lech, Dominik Kościelniak, Dawid Kamiński, Piotr Żemło i najprawdopodobniej Kamil Kuczak - młodzieżowy mistrz Polski z juniorami Wisły. Jak widać nasza kadra to zlepek zawodników bez kontraktów i młodych być może perspektywicznych Polaków, przed którymi otwierają się bramy Ekstraklasy. Czy młodzi zawodnicy wpompują w ten zespół tak potrzebną świeżą krew? Czy okażą się ''transferowymi'' niewypałami Smudy? Trudno ich teraz oceniać po kilku sparingach i ciężkich treningach jakie zaaplikował zawodnikom trener. Wiślacy przygotowywali się do startu nowego sezonu na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie rozegrali następujące sparingi: - Nielba Wągrowiec 4:3 - Zawisza Bydgoszcz 1:1 - Omonia Nikozja 3:0 - Lech Poznań 1:3 Po zakończeniu obozu podopieczni Franciszka Smudy zagrali jeszcze kontrolne spotkania: - GKS Katowice 1:1 - Limanovia 1:2 (Wisła wystąpiła w mocno rezerwowym składzie) - Ruch Chorzów 0:2 - Hertha Berlin 0:2 Wyniki spotkań sparingowych nie napawają zbytnim optymizmem, jednak pamiętać należy że podczas obozu trenowali oni bardzo ciężko a świeżość przyjdzie z czasem. Oby tak było. Czy leci z nami napastnik? To pytanie króluje wśród Kibiców Wisły Kraków, każdy kto choć trochę interesuje się drużyną i ogląda mecze widzi, że problem nadal jest ten sam co zawsze - brak napastnika. Nie wiem co musi się stać, aby osoby zarządzające klubem zrozumiały, że w tej całej układance którą tak mozolnie buduje Smuda brakuje pewnego ważnego ogniwa jakim jest osoba napastnika. Aktualnie w kadrze mamy jednego napastnika, którego występ w piątkowym meczu stoi pod znakiem zapytania, ponieważ Boguski narzeka na uraz. Być może zakontraktowany zostanie Romo, ale jak mówi sam Smuda to materiał na dobrego piłkarza za rok i trzeba z nim pracy. A co przez ten rok? Kto będzie strzelał bramki, wykańczał akcje? To pytanie na dzień dzisiejszy bez odpowiedzi. Taktyka - czyli jak grać trenerze,jak grać?! Franciszek Smuda od początku próbuje przekonać zawodników do swojego pomysłu na grę, opierającego się na szybkiej wymienię podań najczęściej po ziemi. W początkowych fragmentach sparingów można było zauważyć, że ta taktyka jest przez jego podopiecznych realizowana, gorzej było w momencie gdy piłkarzom brakowało już sił czy dawały się we znaki mocne treningi. Smuda przekonuje swoich zawodników, do biegania i szybszego odbioru piłki po stracie, co też daje się zauważyć w grze Wiślaków w pewnych fragmentach. Wiadomo do ideału w grze wiele brakuje, z każdego kąta słychać praktycznie narzekanie i wytykanie błędów i słabe wyniki sparingów. A jak wiadomo mecze sparingowe to nie zawody na to, która drużyna nastrzela najwięcej bramek przed sezonem a czas aby przygotować kondycyjnie zespół i wypracować taktykę na nadchodzący sezon Ekstraklasy. Apeluję więc do ''znawców'' aby swoje nieprzychylne komentarze skupiające się tylko na dogryzaniu, przedrzeźnianiu zachować póki co dla siebie. Bo to spotkania o punkty zweryfikują grę Wisły i pozycja w lidze wystawi ocenę Franciszkowi Smudzie. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Zabrze: Sezon 2006/07 29 lipca 2006, 19:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:0, Cleber 22 (karny) Sezon 2007/08 14 sierpnia 2007, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0, Cleber 4 (karny), Paweł Brożek 26 Sezon 2008/09 24 kwietnia 2009, 20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 3:1, Paweł Brożek 29, 83, Rafał Boguski 72 – Adam Banaś 14 Sezon 2009/10 Brak spotkań – Górnik grał w I lidze. Sezon 2010//11 30 kwietnia 2011, 16:15 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:2 Michal Gašparík 24, Daniel Sikorski 81 Sezon 2011/12 20 listopada 2011, 17:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 0:1, Michał Jonczyk 87. Sezon 2012/13 1 grudnia 2012, 18:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:3, Osman Chávez 60 - Adam Danch 8, Krzysztof Mączyński 50, Arkadiusz Milik 63 Terminarz I kolejki TM Ekstraklasy: 19 lipca (piątek) 18:00 Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 20:30 Wisła Kraków - Górnik Zabrze 20 lipca (sobota) 15:30 Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 18:00 Legia Warszawa - Widzew Łódź 21 lipca (niedziela) 15:30 Korona Kielce - Śląsk Wrocław 18:00 Cracovia - Piast Gliwice 20:30 Ruch Chorzów - Lech Poznań 22 lipca (poniedziałek) 18:00 Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała ZAPRASZAM DO DYSKUSJI! |
Będzie w........
Raz - że ewidentnie siadamy kondycyjnie. Dwa - nie ma napastnika. Trzy - nie wiadomo, czy uda się zgłosić tego Romo i Stepanovicia(?) do meczu (pewnie nie). Ale przede wszystkim - byli wiślacy w Górniku będą mieli Smudzie i Cupiałowi co nieco do udowodnienia. Nawałka - że jest lepszy od "za pół ceny, bez transferów i bez sztabu Ci to zrobię" trenera, zaś byli nasi piłkarze (na czele z Sobolem) - że są lepsi od obecnych paralityków. Tak więc - jak na początku wspomniałem - przewiduje ostry i bezlitosny w........ Na bank nam nie odpuszczą. |
Nie ma Bogusia wiec albo Sarki jako wysuniety napastnik albo zagramy 4-6-0. W takiej sytuacji wydaje sie, ze jednak Alessandro Celin byłby dla Nas dobra opcja ale niestety go nie ma a Romo i tak nie zagra. Zobaczymy jak kondycyjnie wytrzyma Gornik bo Nasi powinni patrzac jakie treingi zarzadzil im Smuda. Tak jak napisał ZWE sparingi to nie wysztko - najwazniejsze by w lidze wyniki były odpowiednie a ja osobiscie wierze, ze takie własnie beda - tak samo nikt sie z Nami nie liczy jak nikt sie nie liczył z Piastem przed poprzednim sezonem a Gliwiczanie zajeli 4 miejsce i zagraja w eliminacjach LE. Remis biore w ciemno chociaz w konkursie stawiam 2-1 dla Nas
|
Ciężko być optymistą przed tym meczem. Nie posiadamy klasowego napastnika, co widać w ostatnich meczach(graliśmy na zero z przodu z Ruchem i Hertą). Liczę że coś wpadnie i na zero z tyłu, bo o obronę się nie martwię.
Górnik będzie na pewno dobrze przygotowany do sezonu bo Adam Nawałka umie dobrze przygotować zespół. |
Cytat:
A kolor czarny jest kolorem czarnym. :lol: Skoro grajki wymiotowały na treningach i nie starczało potem sił na z Ruchem i Herthą to świeżość powinna zaskoczyć od meczu z Górnikiem. Górnik platfusy jak nasi, ale murawa zweryfikuje. To pierwszy mecz na serio więc to jak wróżenie z fusów.. sparingami nie ma co się przejmować skoro takie Pogonie Szczeciny remisują z Olympique Lyon. A takich kwiatków było więcej. |
Myślę że wygramy, albo zremisujemy ten mecz po badziewnej grze. Tak wiem jestem optymistą :)
Górnik też trochę przebudowany więc nie wiadomo do końca na co ich stać. Mimo wszystko z tyłu jak nie stracimy więcej niż jedną bramkę to zremisujemy, a może wygramy. Tak czy owak sezon jest długi i zobaczymy jak to będzie na koniec rundy. |
A to może Górnik odpuści nam ten mecz żeby później na koniec nie robić szopki z celowym przegrywaniem meczów? ;>
|
Sądzę, że Górnik w tym sezonie będzie "gorszą wersją" tego Górnika z poprzednich rozgrywek. Sposób gry się raczej nie zmieni, gorzej z wykonaniem, bo ubyło kilku wartościowych graczy.
Mimo wszystko obawiam się, że KSG sprawi nam spore problemy i sukcesem będzie remis w tym spotkaniu. Chciałabym się mylić i mam nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą grę, której nikt się po nich nie spodziewa ;) Osobną kwestią jest bardzo szybki powrót na R22 Sobola. Przyznam, że będę mu się przyglądać ze szczególną uwagą, choć na pewno widok Radka na stadionie Wisły w koszulce Górnika nie będzie należał do najprzyjemniejszych... Ile bym dała, żeby w piątek nasz kapitan zagrał w naszym zespole. |
Sparingi Górnika też szału nie robią, większość skończona po 0:0, ostatni 0:3 w plecy z jakimiś słabiakami - jest nadzieja.
|
jutro powinny skończyć się bilety na C3 - moja obserwacja, bo dziś dużo zeszło, na C1 i C5 na razie pustki
panowie, widzimy się na C!! |
Praktycznie nic nie przemawia za tym, że wygramy, no ale to piłka i trzeba liczyć na cud.
|
To C1 i C5 są dostępne? jest jakiś z góry narzucony warunek kiedy je otwierają ?
|
Cytat:
Jeżeli mnie pamięć nie myli to informacja dotycząca sektorów C1 oraz C5 dotyczyła tylko i wyłącznie karnetów a nie biletów. |
Ilu jest zawodników do gry z Górnikiem?
Bramkarze: Miśkiewicz, Bieszczad Obrońcy: Głowacki, Jovanović, Stolarski, Bunoza, Burliga, Nalepa, Pomoc: Wilk, Małecki, Sarki, Garguła, Chrapek, Burdenski, Kuczak. Atak: nikogo. Zakładając bardzo prawdopodobny scenariusz że Stepanovic nie dostanie pozwolenia a Boguski kontuzjowany to zgłoszonych do gry jest 15 zawodników....jaja |
Cytat:
+ Kaminski.Lech,Koscielniak i już jest 18-ka jak tralala... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jak myślicie, jutro Kmiecik coś strzeli?? |
Choćby punkt dla nas uznam za sensacje...
|
Mnie się śniło że Burdenski strzeli :)
|
a mnie się śniło, że mnie wyrzucili z C o_O he he
to już jutro!!! :) |
Krzysztof Jakubik będzie głównym sędzią jutrzejszego spotkania. W poprzednim sezonie prowadził dwa mecz z udziałem Wiślaków:
Ekstraklasa, Kolejka 2 - Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 1:1 Ekstraklasa, Kolejka 26 - Wisła Kraków - Korona Kielce 3:0 |
Jest jakaś oficjalna informacja na temat Boguskiego i Stjepanovicia?
Czy wszystko okażę się jutro przed meczem? |
Cytat:
|
Wszyscy trzęsą porami przed meczem, martwią się szczupłą kadrą - znając więc naszą ligę obstawiam gładkie zwycięstwo Wisły :)
|
Cytat:
Jak na pierwszy mecz wolałbym remis. Bo: - jak wygramy okaże się, że idziemy na mistrza. - jak przegramy to petycja o zwolnienie Smudy zostanie już wysłana, Wisła będzie pewnym kandydatem do spadku. |
jako ze gramy drugi mecz - duza szansa na fotel lidera - pewnie pierwsza i ostatnia w tym sezonie
|
Obilo mi sie gdzies o uszy, ze Gornik tez nie ma napastnika, w sparingach strzelali malo bramek takze wychodzi mecz na zero z przodu, zero z tylu chyba, ze zadecyduje staly fragment gry.
|
Bezbramkowy remis brałbym w ciemno. Ostatnie dwa sparingi pokazały, że o bramki w tej rundzie będzie bardzo ciężko. Osobiście to sobie nie wyobrażam jak ta gra Wisły w ofensywie będzie wyglądać jak nie daj Bóg kontuzje złapię Małecki czy Sarki. Co za czasy nastały...
|
Z Gornikiem przegrywamy ostatnio wszystko u siebie.
Logika wskazuje ze teraz nie bedzie inaczej: - mamy slabszy sklad niz w ostatnich meczach z nimi - oni maja mimo wsystko sklad silniejszy (Sobol, Madej, Malkowski) - Motywacja Gornikow moze sie okazac wieksza niz motywacja Glowackiego i Maleckiego. ...ale, ze to polska liga i nie mozna brac nic na logike, to pewnie zgarniemy jedyne do konca sierpnia punkty. 1 lub 3 :D |
Cytat:
Wygramy, jest to pewne. Gładko, przez 'odruch pawłowa'. Mianowicie - defensorzy Górnika będą starali się kryć naszych napastników, których nie mamy. Oczywiście takie krycie, zarówno strefą jak i indywidualne - zawiedzie. W panice popełnią błąd i zaczną kryć najbliższego wiślaka czyli Sobolewskiego. Zrobi się miejsce na środku i będzie idealna sytuacja dla naszych, szybkich niczym gazele, skrzydłowych. Zwodzik, zejście do środka, luta pod poprzeczkę. Tak to widzę. 5:1 dla Wisły. Małecki (15,20,43) Sarki (42,60). Oczywiście ktoś z Trójki: Bunoza, Wilk, Jova musi coś zawalić więc Górnik na bank brameczke wciśnie, ale tylko symbolicznie. |
Cytat:
z Łukaszem ;-/ Co do napastników ...wstawiłbym tego małego wariota Kościelniaka .. a jak wysiądzie to Kamińskiego lub Lecha |
ja robie to tak :D
Ide na mecz, bilet na G 20 pln. i za 20 gram na Górnik :) kurs na bet365 dziś 3.30 Jak Wisła wygra to radośc bedzie wieksza niz stracone 20 pln, a jak przegra to przynajmniej bedą pieniądze na powtórzenie tego manewru na nastepnym spotkaniu. Remis najgorsze rozwiązanie, ale jakos go nie widze |
Cytat:
|
Cytat:
|
3 Załącznik(ów)
Oto wyniki obecnej sprzedaży biletów - mecz już jutro :(
Kolejno C2 C3 C4 http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1374149511 http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1374149511 http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1374149511 Doliczcie jeszcze 4 bilety moje... (kupię w kasie) |
Weź poprawkę na to,że jest sezon urlopowy i studenty wyjechały....
Co do meczu to pewnie kolejna kopanina bez historii się zapowiada i coś w stylu 1:0,0:1,1:1. Jedyne co człowiek z tego zapamięta to pożegnanie Sobola :) |
Cytat:
Liczę na wygrana ale poważniejszych argumentów niż te które przytoczyłem nie posiadam. No nie dali mi ich Panowie Bednarz, Smuda oraz Panowie piłkarze. Niestety, nic tutaj nie poradzę, nie moja wina. Natomiast Serek.c2 pokazał mi drogę - do wygrania wystarczy nam cud, a skoro tak, to bez znaczenia czy wygramy 1:0 czy 5:1. Jak kraść to miliony, jak bzykać to tylko księżniczki. :D Będzie wygrana i basta. |
Mamy 18tke meczową! To już pierwszy sukces.
Udało się zgłosić Ostoję, Kościelniaka i Lecha. Mam nadzieję że któryś z młodych, Kuczak lub Kościelniak zadebiutują w końcówce meczu. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl