![]() |
[23 kolejka] Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków, sobota 20 kwietnia, 15:45.
http://desmond.imageshack.us/Himg834...png&res=medium VS http://desmond.imageshack.us/Himg840...png&res=medium Witam! Za nami już/dopiero 22 kolejki bieżącego sezonu Ekstraklasy. Z każdą kolejką zbliżamy się do zakończenia sezonu w którym Wisła Kraków delikatnie mówiąc nie spisuje się najlepiej, czego dowodem jest 12 pozycja w tabeli T Mobile Ekstraklasy. Krakowianie w dotychczasowych spotkaniach uzbierali raptem 27 oczek co jest wręcz wynikiem szokującym Kibiców Białej Gwiazdy! Przewaga nad strefą spadkową wydaje się być przewagą bezpieczną.. ale patrząc na terminarz spotkań nas i drużyn walczących o pozostanie w elicie można się zacząć zastanawiać, czy ta przewaga jest wystarczająca. Póki co zostawmy dywagacje na temat układu dołu tabeli a skupmy się na naszym najbliższym meczu. Meldunek z Białegostoku. Jagiellonia to zespół, który w naszej lidze jest mistrzem remisów ma ich na swoim koncie aż 11! Do tego podopieczni Tomasza Hajty dołożyli 7 zwycięstw i z dorobkiem 32 punktów zajmuje 7 lokatę. Na kogo zwrócić szczególną uwagę analizując grę białostoczan? Przede wszystkim warto zatrzymać się na chwilę przy osobie hiszpańskiego pomocnika Daniego Quintany, który jest jednym z objawień rundy. Hiszpan gra w Jagiellonii od rundy wiosennej a już zdążył strzelić pięć bramek i zaliczyć dwie asysty i spokojne można go nazwać kluczowym zawodnikiem w układance trenera Hajty. Warto także zwrócić uwagę na szybkiego skrzydłowego jakim jest Tomasz Kupisz, może ostatnio nie gra na najwyższym poziomie jednak nadal straszy swoimi rajdami obrońców naszej ligi. O osobie Tomasza Frankowskiego chyba nie trzeba się zbytnio rozpisywać bo każdy Kibic choć trochę interesujący się ligową piłką wie, kim jest popularny Franek. W tym sezonie Frankowski sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz zaliczył cztery asysty. Dawid Plizga to kolejna postać w drużynie z Białegostoku, na którego nasi zawodnicy muszą zwrócić uwagę. Plizga czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz cztery razy zaliczał asysty. Smutek na Reymonta.. Ostatnie dni na Reymonta to pasmo porażek, najpierw pamiętny mecz z Legią a ostatnio rewanżowe spotkanie w Pucharze Polski ze Śląskiem Wrocław. Krakowianie przegrali już wszystko co było do przegrania, skupienie na Pucharze Polski kosztem ligi zemściło się na odpadnięciu z rozgrywek w półfinale. Pozostaje liga. Liga rządzi, liga radzi... Naszym piłkarzom pozostało już tylko walczyć o zachowanie twarzy w Ekstraklasie bo na nic więcej liczyć nie możemy. Tylko niepoprawny optymista wierzy jeszcze, że istnieje szansa na zajęcie miejsca premiowanego udziałem w Pucharach, zresztą z takim składem i taką grą nasuwa się pytanie - Po co awansować? Dla kolejnych upokorzeń? To temat na oddzielną dyskusję i na pewno odniosę się do niego w innym temacie. Trenerze! Jak grać? Przed Kulawikiem ciężkie zadanie, odbudowanie w jakimś stopniu morale drużyny, bo te wydają się być już na sporym minusie. Czy Tomasz Kulawik jest w stanie w jakikolwiek sposób zmotywować naszych zawodników? Czy gra o honor i zachowanie twarzy, jest dla nich wystarczającą motywacją? Czy może uderzyć należy w sferę finansową? Gdzie znaleźć bodziec do motywacji? Chyba, że mamy do czynienia z sytuacją, w której aktualny stan odpowiada obu stronom.. I trener jest zadowolony i piłkarze są zadowoleni tylko Kibice zdezorientowani i wkurzeni obecną sytuacją. Zagrożony pauzą w następnych kolejkach jest Cezary Wilk ( 7 żółtych kartek) Ciężko cokolwiek napisać ku pokrzepieniu Wiślackich Serc przed sobotnim spotkaniem. Dlatego ''wstęp do meczu'' będzie krótki. Ostatnie spotkania pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wisłą Kraków: Sezon 2007/08 - 12 kwietnia 2008, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:2, Łukasz Tumicz 76 - Radosław Matusiak 16, Marek Zieńczuk 65 Sezon 2008/09 - 21 września 2008, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:2, Mauro Cantoro 25, Rafał Boguski 83. Sezon 2009/10 - 12 marca 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:0 Sezon 2010//11 - 10 września 2010, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1, Kamil Grosicki 5, Tomasz Frankowski 43 (k) - Paweł Brożek 4. Sezon 2011/12 - 7 kwietnia 2012, Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0, Maciej Makuszewski 19. Poniżej przedstawiam terminarz 22. kolejki T-M Ekstraklasy: 19 kwietnia ( piątek) 18:00 Widzew Łódź - Piast Gliwice 20:45 Korona Kielce - Górnik Zabrze 20 kwietnia (sobota) 13:30Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów 15:45 Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 18:15 Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 21 kwietnia (niedziela) 14:30 Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 17:00 Lech Poznań - Zagłębie Lubin 22 kwietnia (poniedziałek) 18:30 Ruch Chorzów - Polonia Warszawa |
Stanowczo jestem za postawieniem na młodzież: Miśkiewicz, Uryga, Szewczyk, Chrapek, a przede wszystkim młody napastnik, który może startować od razu bez obciążeń bo mniej skuteczny od Boguskiego na pewno nie będzie.
Gdzieś tam w głowie świta mi, że gdyby Wisła przegrała dwa mecze z rzędu, co nieprawdopodobne nie jest, a z kolei Podbeskidzie te dwa mecze wygrało, to zacznie lekko śmierdzieć, a nasi w warunkach lekkiego smrodu mają brązowe paski na majtkach, ale jak to mówią, nie martwmy się na zapas. Zaczniemy o tym mówić jak się przydarzy za dwa tygodnie. Miśkiewicz-Burliga,Uryga,Czekaj,Bundoza-Małecki-Wilk-Sobol-Chrapek,Szewczyk-Adam Buksa (podobno gość jest talent). Jestem pewien, że dla zblazowanych gwiazd rozpoczęły się wakacje. |
Też jestem za tym zeby postawic na młodych tylko pewnie Kulawik postawi na tych co zawsze bo bedzie chciał ugrac jak najwięcej jeszcze w tym sezonie chociaż i tak jest stracony
|
Ciekawe, będzie piąty przegrany mecz z kolei czy nie?
|
ta młodzież jest chyba na ostatnim miejscu w ME...
|
Cytat:
Wyniki ME nie mają znaczenia. |
Na młodzież nie postawimy. Kulawik nadal liczy na zajęcie miejsca premiowanego grą w el. LE. Także na zmiany w składzie nie ma co za bardzo liczyć.
|
Cytat:
|
Cytat:
W dzisiejszym Dzienniku Polskim, jest taki o to fragment: http://i47.tinypic.com/2ln7o2b.jpg |
Tego gościa powinni zamknąć na Babińskiego i wypuszczać tylko na godzinne spacery. Nie do wiary normalnie.
|
CO do Buksy to też słyszałem że chłopak jest zdolny i powinien trenować z 1 zespołem jak kilku innych którzy sa w ME. a co w ogóle się dzieje z Szewczykiem? Postawić w końcu na młodzież - jak nie teraz to kiedy!?!?
|
Jak przyjdzie Smuda to wtedy na pewno postawimy młodzież w pierwszej jedenastce, on jest specem od wyciągania młodych talentów...
|
Cytat:
|
Cytat:
Bo z tego co zauważyłem u nas wiecznie, ciągle i wciąż powtarza się slogan: ''młodzież ma jeszcze czas, teraz nie jest czas na eksperymenty'' |
Cytat:
Bo nawet ci z młodych, którzy już występowali w I drużynie mają poważne deficyty piłkarskie. Czekajowi brakuje koordynacji i dodatkowo często łapie kontuzje, co z jednej strony świadczy o jego ambicji ale z drugiej o słabym przygotowaniu fizycznym czy złym odżywianiu (bądź w ostateczności o tym, że nie ma organizmu do sportu wyczynowego). Chrapek szybkościowo i kondycyjnie jest beznadziejny, a zaangażowanie pokazuje rzadko (ostatnio jest z tym lepiej). Grać młodymi bo są młodzi to jakiś idiotyzm. Gra się najlepszymi jakich się ma. A młodych się wprowadza. Kulawik całkiem fajnie wprowadzał Sarkiego - stopniowo zwiększając jego udział wmeczach z korzyścią dla drużyny. Wierzę więc, że będzie w stanie wprowadzać młodych - dobrych młodych jeśli się pojawią. |
Cytat:
|
W kadrze od dłuższego czasu znajdują się tacy zawodnicy jak Paweł Stolarski czy Alan Uryga - uważam, że mimo tych ''deficytów piłkarskich'' należy dać im szansę, bo gorzej niż połowa naszego składu zagrać się już nie da. Nie mówię, że trzeba wymienić całą jedenastkę a spotkanie z Jagiellonią. Ale jeżeli damy im po 45 minut na dzień dobry to może być dobre rozwiązanie. Nie dowiemy się czy oni faktycznie mają ''deficyt'' trzymających ich na ławce. Nie ma lepszego momentu na wprowadzanie młodzieży niż aktualna końcówka sezonu. Nie gramy już o nic i tylko niepoprawni optymiści uwierzyli w słowa Kulawika, że walczymy o 4 miejsce w lidze.
Może nie mają umiejętności, jednak zaangażowaniem i chęcią pokazania się można wiele nadrobić - nie wymagam od nich od razu spotkania ocenionego na 10/10 dwóch bramek i worka asyst. |
Cytat:
Cytat:
|
Stolarski gra w kadrze swojego rocznika wiec albo jest niezły albo ma super warunki fizyczne. Szanse mu dać, ale nie cały mecz tylko z ławki zeby sie nie spalił. Innych reprezentantów równiez można sprawdzic w ten sposób..ale tylko ich, w koncu Młoda Ekstraklasa to jest jakiś wyznacznik a my w niej jesteśmy najgorsi. Nawet bieniaminkowie nas dymają, jakąś Pogoń Śledzie jest przed Nami!
|
Cytat:
|
Cytat:
Małecki,Miśkiewicz,Głowacki,Jaliens,Czekaj,Sikorsk i,Genkov-nie zagrają, więc może paru młodych zobaczymy na boisku. |
Stolarski pokazał się już i myślę, że dostanie swoje szanse, gdy nie będzie nam groził spadek. Gość ponoć ma zdrowie więc może z niego coś wyrośnie. Uryga z kolei - po świetnym (moim zdaniem) debiucie rozsypał się fizycznie.
Pamiętać też należy, że zły występ może młodego piłkarza spalić. Nie każdy mam mentalność Małeckiego. Przeskok między juniorską piłką a seniorami jest spory. Młodzi mają wchodzić i wnosić coś do gry! Jeśli będą widzieli, że bez wniesienia czegoś do gry zespołu i tak wejdą, to doczekamy się kolejnych rozkapryszonych paniczyków, którym się należy miejsce w pierwszej 11 bo tak! |
Cytat:
A skończy się tak: Pareiko - Jovanovič, Chavez, Sobolewski, Bunoza - Garguła, Wilk, Chrapek, Kosowski, Sarki - Boguski. Burliga, Iliev, Stolarski. Bo walczymy o puchary! Ostatnie zdanie z ironicznie wypowiedziane. A teraz na poważnie Kulawik będzie miał problem z wyborem meczowej osiemnastki: Pareiko, Bieszczad. Jovanovič, Chavez, Bunoza, Burliga, Uryga. Sobolewski, Wilk, Garguła, Chrapek, Sarki, Kosowski, Iliev(?) nie trenował po Śląsku, Stolarski. Boguski. Czyżby dwa wolne miejsca albo nawet trzy? Za pewne dowołany zostanie Kamiński i być może Buras. |
Burasa widziałem na zdjęciu z wczorajszego treningu więc może będzie w 18 . Wiecie co z Szewczykiem ?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Chciałbym niektórym mózgom przypomnieć, że Czekaj, Burliga i Chrapek są architektami naszych porażek w równym stopniu jak starsi zawodnicy.
Rzygam już tym waszym "stawianiem na młodych". Jak się już nie ma do czego dojebać, to zawsze można zacząć bredzić o graniu ME w lidze. Chciałbym wam przypomnieć, że jeszcze się nie utrzymaliśmy. Nie jest też prawdą, że "walczymy o nic". Walczymy o jak najlepsze miejsce w lidze, ale widzę że większość tutaj została makabrycznie rozpieszczona przez Cupiała. Nie wiem czy gdziekolwiek indziej kibice chcą odpuszczania meczy bo "gramy o nic". Pisanie, że "młodzi nie zagrają gorzej od obecnych" jest jedną z największych bredni jaką w życiu słyszałem. Występy Bruda, Burligi, Chrapka i Czekaja jak widać niczego nikogo nie nauczyły. Widzę jednak, że "odstaw rodaków, postaw na młodych Polaków" to nie był jednorazowy wyskok, tylko poważne schorzenie... Na koniec - jeśli to na ME będziemy budowali przyszły skład, to w następnym sezonie lecimy z ligi. |
Bez Małego nasz ospały atak moze co najwyżej zobaczyć bramke pośród mgły.
Obawiam sie ze w ....e z handi |
Podbeskidzie może mieć na koniec sezonu 42 pkt. Będzie ciężko o 4 miejsce ale ciekawe czy w Bielsku wiedzą, że wciąż są w grze o puchary.
|
Jak będzie remis to będzie dobrze. Ja cały czas nie uważam, że gramy o nic we wtorek będziemy mieć 6 punktów nad grupą spadkową zobaczycie.
|
Te konferencje Kulawika, to jest coraz większy odlot. :D
|
Cytat:
Pomijam kwestię tolerowania tego, ale zastanów się co większość normalnych kibiców myśli o Twoim zachowaniu... |
Problem w tym, że najbardziej Kulawikowi ubliża sam ...Kulawik. Tu naprawdę nie ma już czego ironizować. Kulawik stał się kwintesencją parodii i absurdu (o czym wie mniejszość normalnych kibiców).
|
Cytat:
Budujmy zespól w oparciu o Kosę , Sobola .... ja bym zciągnął jeszcze Franka. ... !! OK ... Wszyscy trzej to klasa sama dla siebie i może nawet jeszcze są lepsi niż młodzież ale co będzie za rok dwa ??? Masz uprzedzenie do młodych i tyle. Świadczy o tym m.in. czepianie się Czekaja i Bruda pod 4 przegranych meczach w których .... nie grali ... A Chrapek łapie się do młodzieżówki więc taki ostatni nie jest ... Oczywiście można kupić nowych asiorów .... |
Cytat:
Ale on nikogo nie obrazil. Jakbys zestawil datami wszystkie konferencje i wypowiedzi Kulawika dla diennikarzy i dla gazet bardzo lato zauwazyc ze dochodzi do sytuacji ze sam Kulawik po tygodniu od danej wypowiedzi nagle przedstawia wypowiedz adekwatnie odwrotna gdzie następnie po kolejnym tygodniu kolejna wypowiedz i odwrotność wypowiedzi wcześniejszej ...istny miszmasz i zagubienie... |
Sikorski pewnie zagra, bo nigdzie nie ma informacji, że jest kontuzjowany.
|
Młodzież ?
Jaka młodzież. Zalecam sole trzeżwiące. Pisałem przed Piastem, że trzeba wygrac by mieć większą pewnosć utrzymania i w ostatnich kolejkach wdrażać ową "młodzież". Nie udało się.Tak, że na razie jest sytuacja z gatunku wszystkie ręce na pokład. Proponuje prześledzić z kim gramy my a z kim PBB do końca rundy. Jeszcze wszystko może się zdarzyć. I czwarte miejsce (choć to tylko teoretycznie) i spadek. A zresztą skąd brać tą młodzież ? Właśnie w takich meczach, gdzie mamy istotne braki kadrowe, widać jak pusta jest w tym zakresie polityka klubu. Mecz z gatunku tych, gdzie jeden punkt uznam za sukces. Piąty mecz z rzędu w układzie środa/sobota. Duże osłabienia kadrowe, drużyna rozbita porażkami, wreszcie daleka podróż. Nic nie napawa optymizmem. . |
Cytat:
Do młodzieżówek u nas łapią się ostatnie ofiary i średnio co kilka miesięcy, w przerwie między sprzedawaniem Błaszczykowskiego do Realu a Lewandowskiego do Barcelony powstają artykuły o "straconym pokoleniu" gdzie większość grała w młodzieżówkach, a potem się nawet do naszej buraczanej e-klasy nie załapała. Możemy ich wystawiać, ale nie dlatego bo są dobrzy albo jakoś szczególnie rokują, tylko - ponieważ jesteśmy żałośni kadrowo. 63.5 Kg - Maaskant też miał głupie konferencje, Petrescu skarżył się na sędziów, Skorża przepraszał. Wszyscy oni są głupi/chorzy psychicznie, nie to co forumowe pokemony. :cenzura: A wysyłanie Kulawika do zakładu psychiatrycznego tylko dlatego, że mówi to co musi na konferencjach jest obrażaniem go, ale co tam, gdzieś trzeba bezsilną gówniarską frustrację wyładować... Co za wieś. |
Cytat:
Może to jest przykra rzeczywistość ale jeśli Cupiał nie wyskoczy z paru dodatkowych baniek to na tych młodych jesteśmy "skazani" ... to tylko chciałem ci uzmysłowić. |
To że Kulawik jest bardzo słabym mówcą wiemy od dawna. Natomiast nie widzę powodu żeby na nim się wyżywać. To bądź co bądź zasłużony dla Wisły piłkarz. Kula nie poradził sobie jako trener Wisły ale trzeba uczciwie przyznać, że jak na niedoświadczonego trenera znalazł się w niezwykle ciężkiej sytuacji w jakiej nie poradziłaby sobie większość uznanych szkoleniowców (mamy potwornie słabą drużynę).
Z Jagiellonią musimy walczyć o 3 punkty, żeby niedługo nie znaleźć się w nieciekawej sytuacji w jakiej jest teraz np. Pogoń. PS: Bądźmy poważni, nie mamy utalentowanej młodzieży. Musimy grać tymi piłkarzami co do tej pory. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl