Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [20 kolejka] LECHIA Gdańsk - WISŁA Kraków, Poniedziałek Wielkanocny, godz. 16:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8999)

WISŁAZWE 24.03.2013 20:37

[20 kolejka] LECHIA Gdańsk - WISŁA Kraków, Poniedziałek Wielkanocny, godz. 16:00
 



Witam.


Przed nami mecz przyjaźni w Gdańsku z tamtejszą Lechią. Zespół ''Biało-zielonych'' po 19 kolejkach zajmuje 7 pozycję z dorobkiem 28 punktów. Na wiosnę piłkarze Lechii radzą sobie w kratkę, w czterech pierwszych spotkaniach wiosny Lechia zdobyła 5 punktów, tracąc zwycięstwa z Polonią Warszawa i Pogonią Szczecin w ostatnich minutach spotkań i inkasując zamiast pełnej puli tylko po jednym oczku. Do dwóch remisów gdańszczanie dorzucili zwycięstwo z Koroną Kielce (3:2), oraz porażkę w Gliwicach z tamtejszym Piastem (2:0)


O Kibicach słów kilka..

Jak każdy z nas dobrze wie, 19 marca doszło do tragicznego wypadku z udziałem Kibiców Lechii Gdańsk, dwóch z nich zginęło a wielu odniosło poważne obrażenia i do dziś przebywają w szpitalu. Kibice Wisły Kraków włączyli się w akcję zbierania krwi dla poszkodowanych a także prowadzą liczne aukcje charytatywne a zysk z nich w całości przekazany zostanie Stowarzyszeniu Lwy Północy, które koordynuje całą akcję pomocy poszkodowanym w wypadku.

Dla każdego z nas, kto wybiera się na mecz przyjaźni, może pokazać że słowa PRZYJAŹŃ nie jest mu obce i dołoży swoją cegiełkę do wsparcia finansowego naszych Braci! Przed spotkaniem przeprowadzona zostanie zbiórka na ten szczytny cel. Kto nie może jechać a chciałby wesprzeć Kibiców Lechii poniżej podaje numer konta na które można przelewać środki:

http://www.lwypolnocy.pl/portals/0/Newsy/zbiora_2.jpg

Podaje także linki do aukcji charytatywnych:

Pomoc Lechii - aukcja 1

Pomoc Lechii - aukcja 2


"Nasza zgoda to nie tylko imprezy czy dobra zabawa. To prawdziwa przyjaźń - najważniejsza w życiu sprawa!"

I niech powyższe słowa przemówią do Was wystarczająco.



Piłkarski meldunek z nad morza:


Zespół ''Biało-zielonych'' po 19 kolejkach zajmuje 7 pozycję z dorobkiem 28 punktów. Na wiosnę piłkarze Lechii radzą sobie w kratkę, w czterech pierwszych spotkaniach wiosny Lechia zdobyła 5 punktów, tracąc zwycięstwa z Polonią Warszawa i Pogonią Szczecin w ostatnich minutach spotkań i inkasując zamiast pełnej puli tylko po jednym oczku. Do dwóch remisów gdańszczanie dorzucili zwycięstwo z Koroną Kielce (3:2), oraz porażkę w Gliwicach z tamtejszym Piastem (2:0).

Podopieczni Bogusława Kaczmarka przed własną publicznością rozegrali 9 spotkań ich bilans spotkań u siebie przedstawia się następująco 3 zwycięstwa, 2 remisy oraz 4 porażki. Bilans bramkowy 15:15.

Popularny Bobo odważnie w Gdańsku stawia na młodzież, która w coraz liczniejszym gronie melduje się nie tylko w meczowej osiemnastce ale także na murawie. Warto zwrócić uwagę na takich zawodników jak: Adam Duda, Rafał Janicki, Łukasz Kacprzycki, Mateusz Machaj, Kacper Łazaj - młode pokolenie gdańskiej drużyny.

Transfery:

Przybyli: Paweł Buzała, Przemysław Czerwiński, Damian Garbacik, Adam Gołuński (N - junior), Mohammed Rahoui, Bartłomiej Smuczyński, Julian Ripoli.

Odeszli: Andreu , Vytautas Andriuškevičius, Marko Bajić, Paweł Dawidowicz, Piotr Grzelczak, Lewon Hajrapetjan, Paweł Nowak, Abdou Razack Traoré, Patryk Tuszyński.


Ligowa przerwa przy Reymonta:


Przerwę w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy podopieczni trenera Tomasza Kulawika przeznaczyli na doleczenie urazów (Genkov, Czekaj), lekko poobijani byli Arkadiusz Głowacki oraz Radosław Sobolewski. Do pełnej sprawności po kontuzji wrócił już także Michał Szewczyk. Wszyscy zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera na mecz z Lechią.

Przerwa w rozgrywkach wykorzystana została również na badania wydolnościowe i sprawdzenie organizmów Wiślaków aby ułoży dalszy cykl treningowy z odpowiednim obciążeniem.

Reprezentacyjna delegacja Wisły:

Sergiej Pareiko, Osman Chavez brali udział w zgrupowaniach swoich reprezentacji grając w el. MŚ w Brazylii. Także młodzi Wiślacy dostali powołania do kadry narodowej: Alan Uryga (u-19), Michał Chrapek(U-20), Paweł Stolarski (U-17)

Zmiany w składzie nieuniknione.

Do zmian w składzie na pewno dojdzie, ponieważ Ivica Iliev został ukarany żółtym kartonikiem i zmuszony będzie odbyć jeden mecz pauzy. Jak tym razem trener Kulawik zestawi naszą drugą linię, czy szansę powrotu do pierwszego składu dostanie Łukasz Garguła, czy na lewej flance znowu zobaczymy Łukasza Burligę?

Jedno jest pewne trener Kulawik może mieć spory ból głowy zestawiając linię pomocy:

Małecki(Boguski), Wilk, Sobolewski, Chrapek(Garguła), Kosowski(Burliga)

a może w składzie znajdzie się miejsce dla Sarkiego?


Zobaczymy co przedstawi nam trener oraz co przyniesie najbliższy tydzień.


Historia spotkań pomiędzy Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków:


Sezon 2008/09

23 maja 2007, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:4, Paweł Buzała 1,Karol Piątek 64 (k) - Paweł Brożek 49, Marek Zieńczuk 77, Wojciech Łobodziński 81,86


Sezon 2009/10

13 września 2009, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:1, Patryk Małecki 60.

Sezon 2010/11

8 maja 2011, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:3, Tsvetan Genkov 17, Andraż Kirm 30, Michaił Sivakov 87.

Sezon 2011/12

3 marca 2012, Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:2, Kew Jaliens 2, Dudu Biton 40 (k)




Poniżej przedstawiam terminarz 20. kolejki T-M Ekstraklasy:


28 marca, czwartek:

18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce
20:30 Górnik Zabrze - Widzew Łódź

30 marca, sobota:


13:30 Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
15:45 GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
18:00 Polonia Warszawa - Legia Warszawa

1 kwietnia, poniedziałek:


13:30 Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów
16:00 Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
18:30 Pogoń Szczecin - Lech Poznań



Zapraszam do dyskusji na temat najbliższego spotkania.

wislak2214 24.03.2013 21:29

Wystawianie Burligi to jakieś nieporozumienie. Mamm nadzieję , że trener pójdzie po rozum do głowy.

inspektor erektor 26.03.2013 00:15

Pareiko - Jovanović, Chavez, Głowacki, Bunoza - Wilk, Sobolewski - Małecki, Garguła, Burliga - Boguski

Za Chaveza ewentualnie Jaliens, jeśli Osman nie wypocznie po długiej podróży. Na drugą połowę Kosowski za Burligę (różnica poziomów między tymi dwoma jest astronomiczna, ale Kosa na pełnych obrotach da radę tylko jedną połowę). Jeśli do 65-70 minuty nie będziemy prowadzić, Genkow za Wilka plus ewentualnie Chrapek za Gargułę i przycisnąć. Teraz każdy mecz z rywalem niebędącym Legią/Lechem/Śląskiem musimy bezwzględnie wygrać.

WISŁAZWE 27.03.2013 12:01

Sędzią głównym poniedziałkowego spotkania będzie Marcin Borski. W tym sezonie sędziował nam już dwa spotkania w tym feralny remis z Podbeskidziem (0-0) oraz z Jagiellonią Białystok (0-0). Natomiast ''Biało-zielonym'' arbiter ze stolicy sędziował raz w wyjazdowym meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (0-2).

mitmichael 27.03.2013 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1305300)
Sędzią głównym poniedziałkowego spotkania będzie Marcin Borski. W tym sezonie sędziował nam już dwa spotkania w tym feralny remis z Podbeskidziem (0-0) oraz z Jagiellonią Białystok (0-0). Natomiast ''Biało-zielonym'' arbiter ze stolicy sędziował raz w wyjazdowym meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk (0-2).

Teraz pewnie nie bedzie ufał juz swoim kolegom i jak co to sam bedzie podejmował decyzje. Niech tylko nie daja na ten mecz znowu arbitra bramkowego bo z nich i tak pozytku nie ma.

Wojtas 27.03.2013 23:54

Ooo widze znowu moj "ulubiony" sedzia Borski .A ktory to juz raz sie spotykamy?

i czy jak zwykle bedzie nad bezpieczenstwem meczu bedzie czuwalo 5 sedziow?

WISŁAZWE 31.03.2013 18:50

Jutro mecz a tu cisza... Normalnie nie poznaje.

yoda79 31.03.2013 19:04

Ludzie świętują, poza tym Wisła nie jest atrakcyjna dla sezonowców, dodaj rozpierduchę na każdym szczeblu i tyle.
Można różne wnioski z tego co napisałem wyciągnąć,ale takie sa fakty. Kto miał kibicowac ten kibicuje.
PS Wygramy:)

Xels 31.03.2013 19:09

Chciałbym zobaczyć Sarkiego w pierwszym składzie .Możecie mnie uznać za wariata,ale 1 na 1 może nie raz namieszać .Co jak co ale Seler ma przyspieszenie :)

KOMINEK 31.03.2013 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1305873)
Jutro mecz a tu cisza... Normalnie nie poznaje.

Bo wszyscy już w Gdańsku :P

Elefant 31.03.2013 20:47

Świąteczne śniadanie + przejazd autokarem = Wielkanocny Chodzony:-D

Tominho 31.03.2013 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1305873)
Jutro mecz a tu cisza... Normalnie nie poznaje.

Prawdziwi kibice po ostatnich "pozytywnych wybrykach" naszych kopaczy, znowu zobaczyli światełko w tunelu, lecz tak naprawdę wstydzą się do tego przyznać :) Wolą wiarę zostawić dla siebie niż potem głupio się czuć wśród forumowiczów po kolejnej, niespodziewanej (na ten moment, to raczej my jesteśmy faworytem) wpadce...

Liczę na to, że zdominujemy środek pola i to właśnie tą drogą zaatakujemy Lechię. Najbardziej rajcuje mnie pojedynek Surmy z Sobolewskim czy Wilka z Machajem, trzeba im (lechistom) po prostu wybić z głowy granie w piłkę :D

1:0 dla nas łykam w ciemno ;)

bocian23 31.03.2013 22:36

Jest transmisja w Polsacie albo Eurosporcie czy tylko C+ ?

element 31.03.2013 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yoda79 (Post 1305875)
Ludzie świętują, poza tym Wisła nie jest atrakcyjna dla sezonowców, dodaj rozpierduchę na każdym szczeblu i tyle.
Można różne wnioski z tego co napisałem wyciągnąć,ale takie sa fakty. Kto miał kibicowac ten kibicuje.


Nie panikuj żesz.. a co mają napisać ? że Wisła wygra 2-0 a bramki strzeli pan Andrzej spod 4? to już lepiej nic nie napisać.
To forum zresztą już dawno straciło na wartości, w pokoju piłka nożna, nie wspominając juz o pokoju ABG. Wszyscy przenieśli się wiadomo gdzie..

Satanoss 01.04.2013 03:29

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._gdansk_14035/

mitmichael 01.04.2013 07:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bocian23 (Post 1305903)
Jest transmisja w Polsacie albo Eurosporcie czy tylko C+ ?

Tylko na Canal+Sport. Eurosport pokaze ten ostatni mecz o 18:30

thechris 01.04.2013 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1305873)
Jutro mecz a tu cisza... Normalnie nie poznaje.

Jaki mecz, takie zainteresowanie. Pietruszkowate.

Pele_94 01.04.2013 11:13

Aż dziwnie to przyznać, że jedziemy na wyjazd jako faworyt ale dzisiaj tak właśnie jest. Coś czuje, że wygramy :)

toudiarz 01.04.2013 11:26

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...line,id,t.html

St Yabol 01.04.2013 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pele_94 (Post 1305942)
Aż dziwnie to przyznać, że jedziemy na wyjazd jako faworyt ale dzisiaj tak właśnie jest. Coś czuje, że wygramy :)

nie przesadzałbym z tym faworytem :)

gypsy 01.04.2013 12:38

Wszyscy psioczą, że bijemy się o utrzymanie, a do czwartej Polonii brakuje nam... 6 punktów :D Liczę, że dziś nieco tę przewagę zniwelujemy, bo jest ku temu dobra okazja!

mr_kwolf 01.04.2013 13:35

Co się będziemy czarować. Sytuacja w której jesteśmy stanawi przed prostą sytuacją. Nieważne jak. Nieważne ile. Byle wygrać. To otworzy całkiem inne możliwości przed nami.

bocian23 01.04.2013 13:48

Lechia cienko gra z nami u siebie, jest szansa na zwycięstwo. Ciekawe kogo tylko Kulawik wstawi do środka, Czarka i Sobola? Czy może kogoś mniej drewnianego. Zobaczymy.

arti 01.04.2013 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pele_94 (Post 1305942)
Aż dziwnie to przyznać, że jedziemy na wyjazd jako faworyt ale dzisiaj tak właśnie jest. Coś czuje, że wygramy :)

Z kolei moim zdaniem to typowa para i mecz na remis.
Ale oczywiście jak zawsze ogromnie się będę cieszył jak wygra Wisłai oby tak się stało.

mitmichael 01.04.2013 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bocian23 (Post 1305959)
Lechia cienko gra z nami u siebie, jest szansa na zwycięstwo. Ciekawe kogo tylko Kulawik wstawi do środka, Czarka i Sobola? Czy może kogoś mniej drewnianego. Zobaczymy.

Przeglądając historię spotkań z Wisłą, widzimy, że Lechia niestety nie potrafi wygrać przed własną publicznością, z naszym dzisiejszym rywalem. Po raz ostatni Lechia wygrała z Wisłą w 1985 roku!!! W ramach rozgywek pierwszoligowych 5 maja 1985 roku w Gdańsku Biało-Zieloni wygrali 2:0 po bramkach Millera i Cybulskiego.

Kryniu 01.04.2013 14:47

zwycięstwo stawia nas na 7 miejscu z punktem straty do Piasta, z którym gramy w następnej kolejce. Jeśli będziemy wygrywać możemy mieć dobre miejsce na koniec sezonu porównując do początku rundy. Zwycięstwo da nam 5 punktów straty do 3 miejca::) Tylko zwycięstwo albo dupa zbita

mitmichael 01.04.2013 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 1305967)
zwycięstwo stawia nas na 7 miejscu z punktem straty do Piasta, z którym gramy w następnej kolejce. Jeśli będziemy wygrywać możemy mieć dobre miejsce na koniec sezonu porównując do początku rundy. Zwycięstwo da nam 5 punktów straty do 3 miejca::) Tylko zwycięstwo albo dupa zbita

Gdybysmy na koniec sezonu zajeli 3 miejsce to moznaby sie posmiac zwłaszcza z tych co Nas juz w 1 lidze widzieli

donecki 01.04.2013 14:56

Nie ma transmisj itekstowej live na oficjalnej - ale kicha

donecki 01.04.2013 15:07

Pierwszy fuks za nami:)))

Lukasz 01.04.2013 15:23

Festiwal dzid :) dobrze ze Pareiko wnosi trochę emocji.

donecki 01.04.2013 15:38

Gargula dwa razy dotknął piłkę jak na razie

rutek 01.04.2013 15:58

Oczy bolą patrzeć.

donecki 01.04.2013 15:58

Dno i mam nadzieję że 2 połowa będzie lepsza

bocian23 01.04.2013 16:10

2 połowa wcale lepiej się nie zaczyna...

Mar85 01.04.2013 16:13

Przecież wiadomo ze się skończy remisem...lub oddamy za zwycięstwo w Krakowie

Savik 01.04.2013 16:20

Kula "przepracował" z nimi dwa tygodnie i widać skutki....

Mar85 01.04.2013 16:22

Raczej przepracował wielkanocne potrawy przy stole...kalectwo totalne, oczy bolą...a teraz obrona Częstochowy....nawet jednego podania do przodu niepotrafią celnie zagrać....kiełbasa czy zurek?

bocian23 01.04.2013 16:25

Dno i metr mułu. Nie widzę tu żadnego postępu...

AntyMod 01.04.2013 16:42

to co robia dzis ci przereklamowani i przeplaceni kopacze skory w koszulkach z logiem WIsly to po prostu kpina ....rozumiem ze mecz zgodowy, rozumiem ze foch bo trzeba grac w swieta ale to po prostu kpina ...dla mnie mecz podlozony i do tego bardzo nieudolnie ...oczywiscie w meczu z Piastem nie zapomnicie powitac oklaskami wchodzacych na boisko zawodnikow prawda ???

element 01.04.2013 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1305985)
oczywiscie w meczu z Piastem nie zapomnicie powitac oklaskami wchodzacych na boisko zawodnikow prawda ???

Pojawisz się na stadionie to w razie czego zaczniesz gwizdać.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl