Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [10 kolejka] Wisła Kraków - Lech Poznań, piątek 2 listopada, 20:45 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8899)

WISŁAZWE 29.10.2012 07:56

[10 kolejka] Wisła Kraków - Lech Poznań, piątek 2 listopada, 20:45
 
Za nami już praktycznie cała 9 kolejka. W tej kolejce Biała Gwiazda odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo pokonując w piątek Widzew Łódź 2:1. Dwie bramki dla ekipy Tomasza Kulawika zdobył Rafał Boguski, odwdzięczając się w ten sposób trenerowi, za wystawienie go w pierwszym składzie.

Wisła w pewnych fragmentach meczu prezentowała się naprawdę nieźle, więc są powody aby z optymizmem patrzyć w przyszłość. Nie należy jednak przesadzać, bo do idealnej gry jeszcze dużo naszym zawodnikom brakuje.

Po 9 spotkaniach tego sezonu Biała Gwiazda zajmuje 11 pozycję z 11 punktami. W następnej kolejce Wisła zagra po raz kolejny w piątek ( wcześniej: Polonia Warszawa, Pogoń Szczecin, Legia Warszawa, Widzew Łódź) z drużyną Lecha Poznań.

Poznaniacy w tym sezonie zgromadzili 17 punktów i zajmują 3 pozycję w tabeli ( po poniedziałkowych Derbach Śląska mogą spaść na 4 miejsce). W meczach wyjazdowych Lech 3-krotnie wygrywał i raz schodził z boiska pokonany ( Lechia Gdańsk 2:0). W tej kolejce poznaniacy ponieśli porażkę przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok 2:0.

W piątkowy wieczór Lech zawita na Reymonta. Jaką taktykę na to spotkanie przygotuje Tomasz Kulawik, czym tym razem zaskoczy kibiców i piłkarzy drużyny przeciwnej? Czy tym razem na szpicy wystąpi Quito? A może dalej będzie stawiał na Boguskiego? Czy Chrapek zastąpi Gargułę?

Patrząc na poprzednie mecze, widać że Kulawik lubi lekko rotować składem i szukać odpowiedniego ustawienia, co ważne nie zmieniana jest linia obrony co dodaje nam pewności z tyłu i zgrywa obrońców ze sobą, rotacje przeważnie dotykają naszej drugiej linii.

Jeżeli ocenić tylko 30 minut meczu z Widzewem można stwierdzić, że Wisła wychodzi powoli z dołka i zaczyna grać swoje, a jeżeli ocenić tylko ostatni mecz Lecha można by powiedzieć, że poznaniacy złapali lekką zadyszkę. Czy więc jest szansa na urwanie punktów Lechowi? Jedno jest pewne mecz do łatwych należał nie będzie, trzeba będzie zostawić na boisku o wiele więcej sił i zdrowia niż w mecz z Widzewem.

W naszym zespole panuje ostatnio moda na łapanie żółtych kartek, dlatego też kolonia piłkarzy zagrożonych absencją w następnych spotkaniach rośnie z tygodnia na tydzień do Arkadiusza Głowackiego dołączyli po tej kolejce Michał Czekaj, Gordon Bunoza, Cezary Wilk, Tsvetan Genkov.


Zapraszam do dyskusji na temat meczu w ramach 10 kolejki Wisła Kraków - Lech Poznań. Poniżej jeszcze prezentuję cały plan 10 serii spotkań:


2 listopada:

18:00 Górnik Zabrze - GKS Bełchatów
20:45 Wisła Kraków - Lech Poznań

3 listopada:

13:30 Piast Gliwice - Ruch Chorzów
15:45 Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko - Biała
18:00 Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź

4 listopada:

14:30 Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
17:00 Polonia Warszawa - Korona Kielce

5 listopada:

18:00 Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław



P.S Ankieta pojawi się po meczu, po raz pierwszy dokonać będzie można wyboru najlepszego zawodnika meczu!

Zapraszam.

arti 29.10.2012 10:04

Moja kryształowa kula mówi mi, że rozwalimy ich 1-0 albo 2-1..:)

Charlie 29.10.2012 10:22

Ostatnie 5 spotkań z majstrami to 4 nasze zwycięstwa (wszystkie po 1-0) i jeden remis (0-0). Co do składu - dałbym jednak Genkova, który przyda się do walki z rosłymi obrońcami Kolejorza. Boguski na cofniętego, ewentualnie na skrzydło, a za plecami Bułgara Maor. Na ławkę Garguła, reszta taka sama jak z Widzewem.

wolfy 29.10.2012 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 1283960)
Co do składu - dałbym jednak Genkova, który przyda się do walki z rosłymi obrońcami Kolejorza.

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

Baala 29.10.2012 14:18

0-0 tak obstawiam

Bóg Trybun (objawion) 29.10.2012 14:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 1283960)
Co do składu - dałbym jednak Genkova, który przyda się do walki z rosłymi obrońcami Kolejorza.

to jest ten słynny wyścig zbrojeń: wy nas wzrostem, my was wzrostem. Krzywicki, Crouch, Bendtner, Rasiak. A w międzyczasie te zaplute karzełki reakcji z Katalonii coś knują i poruszają się po boisku slalomem.

No i nawet Rasiak wyszedł w sobotę na reakcjonistę: ani z głowy, ani z bara, tylko z wyjściem na wolne pole do prostopadłej piły. Przejdzie mu, urodzą się jeszcze wyżsi.

Ajax 29.10.2012 14:22

Genkov w tej dyspozycji powinien tylko ogrzewać ławkę rezerwowych.

Boguski dobrze zagrał z Widzewem powinien dalej być w pierwszej 11.

Charlie 29.10.2012 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1284010)
Mógłbyś rozwinąć tę myśl?

Tak - uważam, że Boguski, który jak wiadomo warunkami fizycznymi nie grzeszy może mieć spore problemy z Arboledą i Kamińskim. Bynajmniej nie twierdzę, że Rafał powinien wylądować na ławce, jednak przydałby mu się partner, który by go wspomagał w miejsce słabego Garguły, skupiał uwagę obrońców i powalczył w powietrzu. Bądź co bądź Kolejorz ma mocną defensywę (a w zasadzie najmocniejszą w lidze) i może nie udać się rozklepać ich tak szybko i łatwo jak Widzewiaków.

Bóg Trybun (objawion) 29.10.2012 14:36

A mnie uczono, żeby nie kopać się z koniem. I że dryblasów najlepiej sprowadzać do parteru. Piłką.

thechris 29.10.2012 15:03

Wynik meczu jest nieprzewidywalny. Po tym co pokazał Lech w ostatnim meczu i po tym jak Wisła zaczęła grać przynajmniej 30 minut na 100% zaangażowania to raczej nie powinno być tak źle jak z początku sezonu można by się spodziewać. Podzielam zdanie Baala - może być 0:0 i chyba to jest najbardziej możliwy rezultat. Ale każdy wynik jest możliwy od 4:0 do 0:4 przez remisy do 3:3 włącznie. Wróci Ceesay i razem z Henriquezem będą najbardziej niebezpieczni. To chyba najlepiej włączająca się para bocznych obrońców do akcji ofensywnych w tej buraczanej ekstraklasie. Ich druga linia robi wrażenie na papierze ale niekoniecznie przekłada się to na grę.

Mój typ: X

szprotson 29.10.2012 15:04

nie ma Injaca to wygramy.

palikot 29.10.2012 15:35

Coś czuje, że ich zjemy :) Ostatnie dwa mecze dają dobry prognostyk. Zresztą mam nadzieje, że zagramy tak dobrze jak z Jagą i tak skutecznie jak z Widzewem i zwycięstwo murowane! Tylko musi być dobry doping i dwadzieściapare tysięcy na stadionie! Do kas po bilety panowie!!!! :alleluja:

piter116 29.10.2012 16:11

Podstawowe pytanie brzmi czy z Meliksonem wszystko ok bo to zdjęcie http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphoto...64040975_n.jpg nie nastraja optymistycznie. Ja wiem, że Maor podobnie jak cała drużyna gra słabiej niż w poprzednim sezonie ale nadal jest to kluczowy gracz co pokazują statystyki. Melikson nie brał udziału przy 2 z 14 bramek zdobytych przez Wisłę w tym sezonie - gol Ilieva z Polonią(gdzie nie grał z powodu kontuzji) oraz przy golu Genkova z Lubońskim. Reszta bramek w mniejszym lub większym stopniu była jego zasługą.

Drozd 29.10.2012 16:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kapsel (Post 1284044)
Ja uważam że jak najbardziej powinien zagrać Genkov ;) On od paru spotkań ma patent na Lecha i strzela im bramki. Uważam też ,że Boguski z całym szacunkiem nie jest napastnikiem na Wisłę. Najlepsze lata ma już dawno za sobą,a to że strzelił 2 gole - ok ,ale jednak bardziej wolę Genkova bo na pewno w końcu zacznie grać tak jak tego oczekujemy ,a na pewno do formy nie dojdzie na ławcę.Jeżeli chodzi o Daniela nie jestem jego fanem ale uważam ,że jest on dobrym napastnikiem na naszą ligę tylko musi się przełamać.Kiedy to nastąpi lub czy w ogóle nastąpi nie wiadomo. A jeszcze jedna sprawa denerwuje mnie jak każdy teraz płacze ,że walczymy o spadek itp. Ludzie mieliśmy najzwyczajniej w świecie słabego trenera który ich źle przygotował. Tak naprawdę nie ma lepszego napastnika od Genkova ewentualnie Arek Piech i Danijel Ljuboja mogą być lepsi. Nie ma w tej ekstraklasie lepszego od Melexa. Albo Ivica to naprawdę skrzydłowy z bajeczną techniką jak na naszą ekstraklasę :D Po prostu trzeba mieć trenera który wykrzesi z tych zawodników max. Skład się tak bardzo nie zmienił bo trzon pozostał,trzeba tylko to solidnie poskładać.

Ogólnie zgoda, Genkov w formie nie jest zły, tyle że formę fizyczną buduje się na treningach, a nie smęcąc się bez sił w czasie meczu.

Może jakoś uargumentujesz swój sąd o klasie Boguskiego? Bo moim zdaniem tylko Melikson i Iliev mogą się z nim piłkarsko równać,a biorąc pod uwagę przegląd pola i myśl w grze jest zwyczajnie w Wiśle najlepszy. Tekstem że najlepsze lata ma już za sobą, troszkę się zagalopowałeś, bo niby dlaczego?

tofik 29.10.2012 16:49

Bez Genkowa i Garguły jest szansa na jakieś bramki.

mitmichael 29.10.2012 17:00

Lech nic szczegolnego nie pokazał z Jaga My natomiast wygralismy mecz na ciezkim terenie w Lodzi wczesniej remisujac z Białostoczanami bedac druzyna zdecydowanie lepsza. Ja składu na ten mecz bym nie zmieniał i zagral takim samym jak z Widzewem - ciekawe tylko czy Maor zagra a jak na razie nic nie słychac aby miał powazna kontuzje. Gramy u Siebie wiec trzeba w koncu wygrac - była juz przegrana, był remis a teraz musi byc zwyciestwo.

bonawentura 29.10.2012 19:52

Generalnie to nie ma sensu byśmy wystawiali Genkova od pierwszej minuty. Powód? Jak on ma strzelać te bramki, jak my nie mamy takich piłkarzy, którzy byliby w stanie dobrze zacentrować? Gdyby było inaczej, to Genkov byłby idealny. Niestety - musimy próbować bardziej po ziemi rozgrywać te piłki, pilnować środka pola i liczyć na kontry.

Z Lechem będzie bardzo ciężko. Remis brałbym w ciemno.

Karamazow 29.10.2012 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1284079)
Generalnie to nie ma sensu byśmy wystawiali Genkova od pierwszej minuty. Powód? Jak on ma strzelać te bramki, jak my nie mamy takich piłkarzy, którzy byliby w stanie dobrze zacentrować? Gdyby było inaczej, to Genkov byłby idealny. Niestety - musimy próbować bardziej po ziemi rozgrywać te piłki, pilnować środka pola i liczyć na kontry.

Z Lechem będzie bardzo ciężko. Remis brałbym w ciemno.

Nie zapomnij skakać z radości po ewentualnym remisie z kuchenkami:rotfl: Tak samo mi wstyd oglądać Łukasza G. w koszulce Wisły jak czytać takie posty.

El'kabat 29.10.2012 21:20

Wy powaznie wierzycie w to,że Genkov zagra ? :D
Jak dla mnie to ustawienie będzie kopią z meczu z Widzewem i nie ma co dyskutować o tym.
Boguś strzela dwie bramki,więc na bank wybiegnie w pierwszym składzie..
Co do wyniku to jestem optymistą i pociśniemy amike 2-0.

bonawentura 29.10.2012 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karamazow (Post 1284086)
Nie zapomnij skakać z radości po ewentualnym remisie z kuchenkami:rotfl: Tak samo mi wstyd oglądać Łukasza G. w koszulce Wisły jak czytać takie posty.

A mi wstyd dyskutować z takimi jak Ty. Ignor.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kapsel (Post 1284087)
A Melikson i Iliev nie potrafi centrować ?Genkov potrafi bramki strzelać nie tylko głową. W sumie to Garguła ma bardzo dobre centry i wolne może by go wypróbować na skrzydle ? Ofensywa mogła by według mnie wyglądać tak :
------Genkov---------
Iliev---------Melikson-------------Garguła
Tylko kto jako defensywni ? Sobol już według mnie nie może dać Wiśle wiele może Czarek i Kew by tam zagrali? A Obrona to według mnie MUSI być taka : Buno,Głowa,Czekaj/Chavez tylko ten w formie i Marko też tylko ten w formie.Bramka no to Sergei(Bo kto?)Miśkiewicza nie postawi,zastanawia mnie tylko dlaczego szansy nigdy nie dostał Milan Jovanić ?Jestem optymistą i uważam że ten mecz wygramy ;)

Niestety Iliev i Melikson są przystosowani bardziej do gry kombinacyjnej. Nie potrafią dobrze dośrodkować na głowę Genkova albo tych centr jest po prostu za mało. Jakkolwiek abstrahując już od tego wszystkiego zgadzam się w Twoim poście z tym, że to Kew powinien grać w drugiej linii jako defensywny pomocnik.

wolfy 29.10.2012 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 1284017)
Tak - uważam, że Boguski, który jak wiadomo warunkami fizycznymi nie grzeszy może mieć spore problemy z Arboledą i Kamińskim. Bynajmniej nie twierdzę, że Rafał powinien wylądować na ławce, jednak przydałby mu się partner, który by go wspomagał w miejsce słabego Garguły, skupiał uwagę obrońców i powalczył w powietrzu.

I dzidaaa!
Nie mamy nikogo kto potrafi regularnie celnie dośrodkować, ale potrzebujemy Genkova do walki w powietrzu...

Nie przyszło Ci do głowy, że piłkę można puścić dołem? Przy naszej obecnej kadrze wrzutka w pole karne to zwykle strata piłki, bo raz, że nie ma komu dośrodkować a dwa - Genkov wcale tak dużo piłek w polu karnym nie wygrywa...

Ale ogólnie - widzę tu pewien ślad myśli trenerskiej Probierza.

Grantar 29.10.2012 22:38

Melikson zdrowy ?

Karherop 29.10.2012 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1284121)
Melikson zdrowy ?


zdrowy

Kulawik potwierdził że będzie gotowy na Amice

palikot 29.10.2012 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1284100)
A mi wstyd dyskutować z takimi jak Ty. Ignor.



Niestety Iliev i Melikson są przystosowani bardziej do gry kombinacyjnej. Nie potrafią dobrze dośrodkować na głowę Genkova albo tych centr jest po prostu za mało. Jakkolwiek abstrahując już od tego wszystkiego zgadzam się w Twoim poście z tym, że to Kew powinien grać w drugiej linii jako defensywny pomocnik.

Rozumiem, że to ślepa miłość do Wisły ci takie przekonania podsuwa? ;)
dzisiaj prawdziwy kibic to ten który gwizda na swoich, obraża się, płaci więcej niż inni i wątpi w sukces, nawet jak ma pozytywne przesłanki. No trendy mamy zacne, myślałem, że wstyd ma zmaczenie perioratywne, ale jednak można dojść do wniosku że wstyd dyskutwać z kimś, kto jest nastawiony pozytywnie - racja panie bonawentura. Cięta riposta :D

FraMat 29.10.2012 23:30

Boguski ma jedną zaletę, że piłka się od niego odbija.
Ostatnio nawet dwa razy w stronę bramki rywala.
Nie robiłbym jednak sobie z tego powodu wielkich nadziei w najbliższym meczu.
Tym razem może odbić się w zupełnie inny sposób.
Bardziej liczyłbym na Quioto.

Wojtas 29.10.2012 23:59

Wreszcie spodziewam sie jakiegos w maire ciekawego meczu na R22 ,gdzie obydwa zespoly dysponuja jako-tako potencjałem i beda chcialy grac w pilke.A nie jakas kopanina bez ladu i skladu ,gdzie patrzec na to nie mozna.

Wisla wydawac by sie moglo idzie " w góre" a zwyciestwo z chamami w Łodzi moze dodac im wiecej pewnosci siebie.
natomiast Amika jak ich pdgladalem z Jaga to naprwde nic ciekawego nie grala,wrecz Jaga byla lepsza.

bedzie ciekawie,w kazdym razie wsyztscy na stadion i jedziemy z Kuchenkami.

thechris 30.10.2012 00:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1284134)
Wreszcie spodziewam sie jakiegos w maire ciekawego meczu na R22

A ja wręcz przeciwnie. Po buraczanym meczu z Jagą Amiki oraz po buraczanych 9. kolejkach Wisły obie drużyny teraz będą chciały przede wszystkim nie przegrać. Coraz bardziej mam przeczucie, że remis wszystkich usatysfakcjonuje. Zapowiada się nudne zero do zera.

serek.c2 30.10.2012 00:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1284139)
A ja wręcz przeciwnie. Po buraczanym meczu z Jagą Amiki oraz po buraczanych 9. kolejkach Wisły obie drużyny teraz będą chciały przede wszystkim nie przegrać. Coraz bardziej mam przeczucie, że remis wszystkich usatysfakcjonuje. Zapowiada się nudne zero do zera.

A cóż to dla Ciebie za problem? I tak w tym czasie karmisz łabędzie...

bonawentura 30.10.2012 01:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1284126)
Rozumiem, że to ślepa miłość do Wisły ci takie przekonania podsuwa? ;)
dzisiaj prawdziwy kibic to ten który gwizda na swoich, obraża się, płaci więcej niż inni i wątpi w sukces, nawet jak ma pozytywne przesłanki. No trendy mamy zacne, myślałem, że wstyd ma zmaczenie perioratywne, ale jednak można dojść do wniosku że wstyd dyskutwać z kimś, kto jest nastawiony pozytywnie - racja panie bonawentura. Cięta riposta :D

Jak już coś, to pejoratywne. To po pierwsze. Po drugie - nie znasz mnie, ale na meczu drę ryja z całych sił po to by wspierać drużynę. Idę na mecz, kibicuję, ubieram barwy, chcę by drużyna wygrała. Ale kiedy siedzę przed komputerem, to chyba mam prawo spojrzeć chłodno na sytuację i powiedzieć jaki będzie wynik.

Ten mecz będzie bardzo ale to bardzo trudny. Nasi piłkarze będą musieli zagrać cały mecz na pełnych obrotach by osiągnąć sukces - remis, bądź w razie niedyspozycji Amiki zwycięstwo.

Drozd 30.10.2012 02:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1284130)
Boguski ma jedną zaletę, że piłka się od niego odbija.
Ostatnio nawet dwa razy w stronę bramki rywala.
Nie robiłbym jednak sobie z tego powodu wielkich nadziei w najbliższym meczu.
Tym razem może odbić się w zupełnie inny sposób.
Bardziej liczyłbym na Quioto.

Kiedy trzeba to się odbija, a kiedy trzeba to się nie odbija :). No i nie w stronę, a nawet do. Pamiętam mecz w którym pewien burak po chamsku załatwił Boguskiego, a nie wiem dlaczego się zapomina że Rafał wygrał nam wtedy mistrzostwo, był liderem gry ofensywnej, rozgrywał, tego od pękniętej kości się nie zapomina. Potrzeba tylko pewności siebie czyli ogrania.

Po Quioto wszystkiego się można spodziewać, u nas w lidze nikt go nie dogoni. :)

Ciastek1 30.10.2012 03:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kapsel (Post 1284044)
Ja uważam że jak najbardziej powinien zagrać Genkov ;) On od paru spotkań ma patent na Lecha i strzela im bramki. Uważam też ,że Boguski z całym szacunkiem nie jest napastnikiem na Wisłę. Najlepsze lata ma już dawno za sobą,a to że strzelił 2 gole - ok ,ale jednak bardziej wolę Genkova bo na pewno w końcu zacznie grać tak jak tego oczekujemy ,a na pewno do formy nie dojdzie na ławcę.Jeżeli chodzi o Daniela nie jestem jego fanem ale uważam ,że jest on dobrym napastnikiem na naszą ligę tylko musi się przełamać.Kiedy to nastąpi lub czy w ogóle nastąpi nie wiadomo. A jeszcze jedna sprawa denerwuje mnie jak każdy teraz płacze ,że walczymy o spadek itp. Ludzie mieliśmy najzwyczajniej w świecie słabego trenera który ich źle przygotował. Tak naprawdę nie ma lepszego napastnika od Genkova ewentualnie Arek Piech i Danijel Ljuboja mogą być lepsi. Nie ma w tej ekstraklasie lepszego od Melexa. Albo Ivica to naprawdę skrzydłowy z bajeczną techniką jak na naszą ekstraklasę :D Po prostu trzeba mieć trenera który wykrzesi z tych zawodników max. Skład się tak bardzo nie zmienił bo trzon pozostał,trzeba tylko to solidnie poskładać.


Bredzisz .Bredzisz okropnie.
Boguski najlepsze lata za sobą ,za to Genkov ma dochodzić do formy . Ciekawe bo zarówno Rafał jak i Bułgar są z 1984 . Boguski nie jest napastnikiem na Wisłę ? Ok, może i prawda ale w jakim świetle stawia to Genkova skoro Rafał wyrównał jego wynik 2 bramek( po połowie rundy) w ciągu 30 minut gry ? Taki Milik czy nawet Saganowski wciąga nosem naszego super hiper napastnika . Genkov powinien wrócić do tego co mu jedynie wychodzi na boisku , czyli do skoku wzwyż.

Sikorski to dobry napastnik , potrzebuje się przełamać ale nie wiesz czy się przełamie kiedykolwiek ?.Faktycznie wybitny napadzior ,klękajcie narody .

W ogóle to Wisła ma pakę na półfinał LM ale miała złego trenera . Zaiste wszystkiemu winien trener . Oj biedni ci piłkarze , tacy z nich bajeczni zawodnicy ale ciągle rzucają im kłody pod nogi w postaci słabych trenerów .

Na ławce mają siedzieć słabsi i basta .Mecz nie jest do dochodzenia do formy .Do formy należy dojść na treningu i wygrać rywalizację .Skoro Genkov siedzi na ławce znaczy , że trener nie jest zadowolony z jego postawy na treningu .
Równie dobrze nie dawajmy nigdy na ławkę Orbita bo kiedyś tak ładnie grał w PGE ,wiec w Wiśle kiedyś musi powrócić do starej formy .

Natomiast z Serba jest tak wybitny skrzydłowy ,że Kosowski z najlepszych lat w Wiśle wpadłby w kompleksy widząc jak Ivica zajeżdża kolejnego obrońcę swoimi rajdami po skrzydle.

milosz 30.10.2012 14:25

Tyle że Iliew też najlepsze lata ma za sobą dokładnie tak jak Kosowski, więc takie porównania są bez sensu.

Jeśli już mamy coś zestawiać, to ..Iliew ma lepszą technikę, a Kosowski jest pewnie nadal szybszy, ot różnica, jedna z wielu, Kamil bardziej przebojowy, ale bramek tyle co w Serbii Ivica nasz Kosa by nie strzeli, bo ciężko by sobie go wyobrazić jako króla strzelców. To samo dotyczy, Genkowa i Boguskiego. Genkow to napastnik który strzelał dużo więcej bramek niż Boguski i takie są fakty, Genkow jest skoczniejszy i ma lepsze uderzenie z nogi, ale Boguski jest od niego dużo szybszy i bardziej przebojowy.. to po prostu piłkarze o różnych umiejętnościach i predyspozycjach.

Rzecz w tym aby trener wykorzystał nasz pełny potencjał, Probierz spartolił wszystko co było do spartolenia, Kulawik próbuje i już ma jakieś osiągnięcia, niech próbuje dalej.

A grać powinni moim zdaniem i Genkow i Boguski i Iliew. Genkow na szpicy, Boguski i Iliew na flankach, Melikson za nimi na środku (może też być system dwójkowy, 2 def. pom., ..oraz 2 of. pom., 2 napastników / czyli Melikson + Iliew, Genkow + Boguski) , a dalej w pomocy jako def. Chrapek i ..Jaliens (lub Wilk), z ławki Garguła i Wilk do pomocy, a w ofensywie z ławki obowiązkowo Quoioto, a dalej w obronie Głowacki, a obok niego ..może Jovanović skoro źle gra Czekaj (może choć na chwilę pojawił by się ponownie Chavez..), a po bokach hmm, Bunoza (choć optymalne dla niego miejsce to środek obrony) i albo Jaliens, a jeśli ten grałby def. pomocnika to pewnie trzeba było szukać innych rozwiązań .. Pamiętać też należałoby o zgraniu więc, zmiany powinny być niewielkie, zwłaszcza w obronie. Ja osobiście w defensywie jedynie zastąpiłbym Czekaja, Jovanoviciem.

Jest tak, jak pisałem tu nie raz, mamy kilku niezłych grajków, co sporo potrafią i kilka dziur że aż strach tworzyć jedenastkę, brak bocznych obrońców, zwłaszcza na LO, bo Bunoza to jednak stoper, brak def. pomocnika z prawdziwego zdarzenia co by sie podłączył do gry ofensywnej i brak dynamicznego i bramkostrzelnego skrzydłowego co by rozruszał ofensywę, może Boguski to byłoby takie rozwiązanie na skrzydłowego, a może ..Quioto.. swoją drogą to temat na politykę transferową, bowiem jak brakowało nam 3 piłkarzy minimum (czyli LO, def. pomocnik , skrzydłowy), tak nadal ich nie mamy, bo Frederiksen to nie jest oczekiwany LO na właściwym poziomie, bo Sikorski to nie jest skrzydłowy (ja nie wiem czy to w ogóle jest piłkarz .., może jest tylko się przyczaił nieco ..może na bok obrony, konkretnie na LO, a kto wie, może ..) , a o def. pomocniku widać w ogóle nie myślano. No ale u nas Bednarz był za to odpowiedzialny i .. w sumie wszystko jasne. I co gorsza nadal jest, owszem, pieniądze są ważne (a ściślej u nas ich wielce ograniczona ilość), ale kasa to nie wszystko, ważne są tu też kompetencje., a te jakie są każdy widzi.

Upieram się że 3 dobrych piłkarzy poprawiłoby grę Wisły co najmniej o klasę i przesunęło by ją ponownie do walki o MP, a teraz z tym co jest niech Kulawik kroi co się da, byle bez ideologii, zwłaszcza o "polskiej" Wiśle. Jest w niej miejsce i dla Meliksona i Iliewa i dla Genkowa i Boguskiego, ważne aby była z tego drużyna, kolektyw, powtarzalność , jak choćby przy bramkach z ostatniego meczu, bo widać (pamiętając o kadrowych lukach) wykonawców paru niezłych mamy.

Ciastek1 30.10.2012 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kapsel (Post 1284258)
Bo przypomnij sobie jak Sikorski czy Gargłua grali w Górniku i GKSie.To byli dobrzy piłkarze którzy już raczej nie wrócą do wysokiej formy.Może Sikor,choć wątpie w to i zapewne jak się teraz nie ogarnie to wyląduje w jakiejś Olimpi Grudziądz.A i Słuchaj to że Boguski strzelił 2 gole praktycznie do pustej bramki to bardzo wiele naprawdę napastnik klasy światowej. Zapewne obydwie te akcje ty też byś wykorzystał...A co może to nie jest wina trenera ? A czemu Genkov strzelał w tamtym sezonie z Twente ze Standardem i w lidze ?Przez to że był dobrze przygotowany do sezonu.Teraz Genkov nie strzela bo mu piłek nikt nie gra i tyle Boguski to może mu buty czyścić.Ustaw Meliksona na środek ,niech wróci Małecki i zobaczysz co się będzie działo.Wszyscy tak się cieszyli że już nie będzie Kirma i Małeckiego to teraz macie ogromne braki kadrowe.Pamiętam też że Pajlić podobno taki słaby był to teraz jest jeszcze większy gwiazdor - Fredka.

Tylko żeby Genkov miał dobić w takiej prostej sytuacji jak Boguski, wpierw musiałby tam dobiec , wyprzedzić obrońcę i dołożyć nogę .Obawiam się , że jest to ponad siły naszej bułgarskiej gwiazdy .

Piszesz , że Boguski jest cienki i strzelał do pustej bramki , Przypomnij sobie bramkę Genkova ze Standardem skoro tak ochoczo przywołujesz ten przykład .

Większość bramek Frankowskiego to własnie takie dobitki . Wytłumacz mi jakim cudem wszyscy uważają go za świetnego napastnika .

Genkov świetnie spisuje się na pozycji defensywnego napastnika .Niestety taka pozycja oraz funkcja na boisku jeszcze nie znajduje zastosowania w teraźniejszym futbolu.

Jak nisko upadła Wisła skoro po takich tuzach jak Żuraw , Kuźba , Franek a nawet Brożek (przez pewien okres) Genkova określa się dobrym napastnikiem . Pamiętam takiego napastnika , zwał się Radovanovic .Wysoki , dobrze grający głową .Jego statystyka w Wisłe to 11 meczy i 3 gole .To jest właśnie poziom Genkova. Bułgar wyżej wymienionym napastnikom co najwyżej mógłby podawać piłki na treningu .

Bułgarowi nikt nie gra piłek ?Hmmm to skąd się wzięły te piłki które wystarczyło ponoć dobić do pustej bramki ?Piłkarze Widzewa podali Boguskiemu pod nogi ?

Barti 30.10.2012 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ciastek1 (Post 1284285)
Tylko żeby Genkov miał dobić w takiej prostej sytuacji jak Boguski, wpierw musiałby tam dobiec , wyprzedzić obrońcę i dołożyć nogę .Obawiam się , że jest to ponad siły naszej bułgarskiej gwiazdy .

Piszesz , że Boguski jest cienki i strzelał do pustej bramki , Przypomnij sobie bramkę Genkova ze Standardem skoro tak ochoczo przywołujesz ten przykład .

Większość bramek Frankowskiego to własnie takie dobitki . Wytłumacz mi jakim cudem wszyscy uważają go za świetnego napastnika .

Genkov świetnie spisuje się na pozycji defensywnego napastnika .Niestety taka pozycja oraz funkcja na boisku jeszcze nie znajduje zastosowania w teraźniejszym futbolu.

Jak nisko upadła Wisła skoro po takich tuzach jak Żuraw , Kuźba , Franek a nawet Brożek (przez pewien okres) Genkova określa się dobrym napastnikiem . Pamiętam takiego napastnika , zwał się Radovanovic .Wysoki , dobrze grający głową .Jego statystyka w Wisłe to 11 meczy i 3 gole .To jest właśnie poziom Genkova. Bułgar wyżej wymienionym napastnikom co najwyżej mógłby podawać piłki na treningu .

Bułgarowi nikt nie gra piłek ?Hmmm to skąd się wzięły te piłki które wystarczyło ponoć dobić do pustej bramki ?Piłkarze Widzewa podali Boguskiemu pod nogi ?

W powyższym poście i porzednich w tym temacie odzwierciedlasz dokładnie moje spostrzeżenia. Złośliwcy starający się umniejszyć Boguskiemu nie rozumieją podstawowej rzeczy: GOŚĆ ZNALAZŁ SIĘ WE WŁAŚCIWYM MIEJSCU, WE WŁAŚCIWYM CZASIE, I POTRAFIŁ Z ZIMNĄ KRWIĄ TO WYKORZYSTAĆ (czego nie można powiedzieć o dokanianiach niektórych asów, w niektórych sytuacjach które miały miejsce ostatnio)- i to świadczy o wielkości (a raczej normalności) Bogusia w meczu z Widzem. Zrozumcież w końcu czego należy oczekiwać od napastnika.
P.S.
Sorry za wielką czcionkę ale to jest tak oczywiste że musiałem to zrobić.

syryls 30.10.2012 19:04

http://www.youtube.com/watch?v=eWXcDv_T4jg
Zagrać jak tutaj
1:0 dla mnie wystarczy, ogólnie trzeba stłamsić przeciwnika, tak aby nie mógł rozwinąć skrzydeł, nie chce powtórki z Widzewem, gdzie przez 60 minut baliśmy się o wynik

Lysy 30.10.2012 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1284304)
http://www.youtube.com/watch?v=eWXcDv_T4jg
Zagrać jak tutaj
1:0 dla mnie wystarczy, ogólnie trzeba stłamsić przeciwnika, tak aby nie mógł rozwinąć skrzydeł, nie chce powtórki z Widzewem, gdzie przez 60 minut baliśmy się o wynik

Piękna akcja Wilka, najpierw odzyskanie piłki, później klepka z Meleksem i asysta :) Takiego Wilka chciałbym oglądać.

milosz 30.10.2012 19:53

No cóż jak oglądać to takie rzeczy, na okrągło .. mnie tam MP się nie znudziły, ciekaw jestem kiedy kolejne: http://www.youtube.com/watch?v=gX-_y...eature=related , ten sezon zaczął się fatalnie, ale choćby bramki z ostatniego meczu pokazują, że lepsza praca trenera, lepszy klimat i choćby pierwsze (!) schematy gry ofensywnej i może być lepiej.

syryls 30.10.2012 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1284308)
Piękna akcja Wilka, najpierw odzyskanie piłki, później klepka z Meleksem i asysta :) Takiego Wilka chciałbym oglądać.

A to wszystko jest efektem tego że Maaskant z nim jak się zachować w ataku, przyniosło to skutek w sezonie MP, ale znów trzeba taki ruch wykonać bo Czarek jak dobrze pamiętam często wchodził w pole karne i zdobył parę bramek w ten sposób, teraz troskzę tego brakuje bo każdy chce rozgrywać, nikt nie jest taki chciwy na bramki

szprotson 31.10.2012 10:10

lepiej zeby Czarek sie za rozgrywanie nie brał, niech odbiera jezdzi na dupie bo tylko to mu dobrze wychodzi.Im krócej ma piłke przy nodze tym lepiej.
a co do tej akcji to wszystko zjebał Henrikez ktory nie zagrał tak jak powien tylko wsadził swojego chłopa na konia i poszła kontra.
Pamiętajcie, że raz na rok to i noga od stołu strzela.

bukaj22 31.10.2012 10:13

Przewidywanie tego co się może zdarzyć w kolejnym meczu naszej ligi , to wróżenie z fusów. Jeśli Lech zagra tak jak z Jagą , to myślę , ze szkoda jechać pod Wawel. Tej kopaniny nie dało się oglądać , bo gra Lecha była na poziomie Sucharów Suchy Las.

Jednak każdy mecz w naszej lidze , to inna historia. U nas nie ma niestety pojęcia , że jakiś zespół jest w formie. Bardziej , to przypomina uda się albo i nie... Osobiście wierzę , że nie zagramy w Krakowie takiej kaszany jak z Jagielonią i jakimś cudem uda się wygrać 1-0 z Wiślakami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl