![]() |
[23 kolejka] Ruch Chorzów - Wisła Kraków, niedziela 25 marca, 17:00
Witam, za nami 22 kolejki TM Ekstraklasy po których Wisła Kraków zgromadziła 33 punkty i zajmuje aktualnie 6 pozycję, tracą do lidera - Warszawskiej Legii 10 punktów.
W poprzedniej rundzie, Wisła wygrała z Niebieskimi dość szczęśliwe 3-2, a mającemu na nodze piłkę meczową Markowi Zieńczukowi przeszkodziła kępka trawy. Już w niedzielę czeka nas rewanż za jesienny mecz, w poprzedniej kolejce zajmujący aktualnie 3 pozycję Ruch grał u siebie z beniaminkiem z Bielska, prowadził już 2-0 ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2. Podopieczni Waldemara Fornalika na wiosnę nie zaznali jeszcze porażki. Program 23 kolejki TM Ekstraklasy: 23.03. 2012 18:00 Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 20:30 Cracovia - Górnik Zabrze 24.03.2012 13:30 ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 15:45 Lechia Gdańsk - Podbeskidzie 18:00 Legia Warszawa - GKS Bełchatów 25.03.2012 14:30 Lech Poznań - Śląsk Wrocław 17:00 Ruch Chorzów - Wisła Kraków 26.03.2012 18:30 Korona Kielce - Polonia Warszawa Czeka nas kolejny ciężki wyjazd, na dzień dzisiejszy mamy 5 pkt straty do Ruchu, jest szansa zmniejszyć ją do 2 pkt. W jakim składzie Wisła wyjdzie w niedzielę, jakie ma szansę na odniesienie zwycięstwa na trudnym terenie? Jak tym razem zaskoczy nas trener Probierz, co zmieni ? Na pewno w niedzielę nie zobaczymy pauzującego za kartki Dragana Palijcia. Zapraszam do dyskusji! |
Mam nadzieję, że Probierz przygotuje odpowiednio zespół na stałe fragmenty gry w wykonaniu Ruchu. "Zieniu" osiągnął ostatnio bardzo wysoką formę i trzeba na niego uważać przy każdym stałym fragmencie.
|
Podbeskidzie pokazało, ze z Ruchem w Chorzowie mozna powalczyc - wystarczy troche determinacji i nawet przegrywajac mozna wywiesc punkt z tego goracego terenu.
|
Tylko niech nie gra z 4-4-2, bo wczoraj mieliśmy pokaz tego co się działo przy takiej taktyce w ciągu ostatnich 10 minut.
|
Koniecznie trzeba ten mecz wygrać, zachowamy wtedy szanse na (przyjmijmy najgorszą opcję) 4 miejsce któe może dać gre w pucharach
|
Bardzo ciężki mecz. Ruch u siebie jest niezwykle groźny, remis z Podbeskidziem nic praktycznie nie znaczy bo to nie Podbeskidzie pokazalo, że można zremisować tylko Ruch poczuł się zbyt pewnie, drugi raz im się to pewnie nie zdarzy, do tego dojdzie piłkarska złość. Szczególnie bać trzeba się dwóch zawodników Zieńczuk i Piech obawiam się , że nasza obrona przy tym duecie może mieć niezwykle ciężko. Remis biorę w ciemno, Jest to chyba pierwszy mecz z Ruchem jaki pamiętam w którym to nie my jesteśmy faworytem.
|
Cytat:
ja tam jestem optymistą, w wyjazdach idzie nam dość dobrze, z mocnymi rywalami wyglądamy przyzwoicie (Śląsk, Lech, Liege) |
Ruch grą mi nie imponuje, ale ma dobry atak z Jankowskim i Piechem, nasze asy z obrony będa miały ciężką przeprawę.
|
remis biore w ciemno
taka OT ciekawa statystyka: po 22 meczach strzelamy dokladnie 1 gola na mecz i stracilismy polowe punktow |
Cytat:
jeśli chcemy mieć jakiekolwiek nadzieje na pudło to trzeba to wygrać. odpowiednia taktyka, konsekwencja i zaangażowanie i da się wygrać. Z drugiej strony obawiam się, że czym bliżej końca tym trudniej będzie zmobilizować do walki sporą grupę grajków, którzy wiedzą, że tu nie zostaną po sezonie. A łatwiej znaleźć nowego pracodawcę będąc zdrowym niż nie... |
Przed meczem z Lechem: Lech w gazie na Bułgarskiej ciężko się grało: WYNIK 0-1
Przed meczem ze Śląskiem: Przegramy tam minimum 2-oma bramkami,polegniemy napewno WYNIK 0-1 Przed meczem z Ruchem: Remis biore w ciemno,przegramy nie mamy szans na mistrza: WYNIK: ? ? ? Tak było na forum kilka dni przed meczem i tak to sie kończyło.Myśle żę w niedziele będzie podobnie i Wisła wygra,ale znajdą się forumowicze którzy napiszą że fartem, tylko jedną bramką itp. KTO KOCHA TEN WIERZY A 70 % TEGO FORUM NIE WIERZY WIĘC chyba Nie kocha. |
to zwykle placzki, nie kibice, ja, poki jest matematyczna szansa, dalej wierze w mistzostwo. A z Ruchem wygramy 2:1
|
Cytat:
w Mistrzostwo nie musze, bo dla mnie Wisła byla jest i bedzie zawsze najlepsza. |
Po cichu liczę na trzy punkty. Wisła w końcu musi zacząć grać lepiej, a kiedy jak nie po wyeliminowaniu Lecha Poznań z Pucharu Polski. Dlatego też optymistycznie 1:0. Może znowu Tsvetan ukąsi. :D
|
Cytat:
|
Bardzo ważny mecz mając na uwadze aspekt sportowy jak również nastroje na forum. Jak polegniemy to zacznie się lament, jak coś urwiemy to pojawią się pewnie pomysły dożywotniego zatrudnienia dla Probierza.
A tak bardziej na poważnie to mam solidne obawy przed tym spotkaniem. Ostatnich kilka meczy pokazało, że mamy masę szczęścia, mało pomysłów na grę - krótko mówiąc - nie gramy ani dobrej ani porywającej piłki. Wygraną uznam za wielki sukces, zadowolę się remisem, a porażka wcale mnie ni zaskoczy. Nie chciałbym tu czynić żadnych personalnych wycieczek w kierunku trenera, piłlkarzy czy zarządu. Z tym co mamy i w jakim położeniu jesteśmy ciężko liczyć na jakiś spektakularny wynik. |
Remis nic nam nie daje. Pewnie zagramy jak w meczu ligowym z Lechem. Pierwsza polowa bardzo ostroznie, defensywnie, w drugiej odwazniej. Co wazne z Ruchem w Chorzowie pewnie bedziemy grac z kontry i paradokslanie ten mecz moze nie byc tak trudny jak nam sie wydaje. Obstawiam 3 punkty.
A. No i trzymamy dziś kciuki za zabrzański Górnik. |
Cytat:
|
Zakładając że wygramy z Ruchem możemy jeszcze włączyć się do walki o czołową trójke, pytanie tylko czy wygramy ? Jestem podbudowany wzwyżką formy Genkova, mam nadzieje że i tym razem coś strzeli
|
Bedzie ciezko,ale nie jest to nie do zrobienia
Nalezy odciac Piecha od podan i szybkiego Jankowskiego Probierz zreszta ogladał Ruch to wie 3 pkt byly by super,ale w Chorzowie jakos nigdy łatwo nie bylo.Trzeba wierzyc/ |
Sam jestem ciekaw jak zagramy w tym meczy. Łatwo nie będzie, ale Ruch też nie powinien mieć z Nami łatwo:)
Trzeba walczyć i wygrać:) |
Ruch gra solidnie i nie można nie mieć obaw przed tym meczem. Ale z drugiej strony nie prezentują aż tak wysokich umiejętności, żebyśmy odrazu stali na straconej pozycji.
Myśle, ze jeżeli piłkarze podejdą z pełnym zaangażowaniem do tego meczu, to możemy wywieżć stamtąd trzy punkty. Jeżeli podejdą... |
Mówcie sobie co chcecie ale ja wciąż wierzę w Majstra
Ale warunek - MUSIMY wygrać jutrzejszy mecz oraz mecz z ległą. Mam nadzieje że kopacze wyjdą odpowiednio zmotywowani...dość już przechodzenia obok meczu. |
@fqqs - jeśli jutro nie wykorzystamy okazji na zbliżenie się do czołówki, to będzie to bardzo smutny dzień... Wszyscy gubią punkty, a my nie potrafimy tego wykorzystać, bo sami głupio je gubimy z takimi zespołami jak Bełchatów czy Zagłębiem Lubin, gdzie mecze można było przy odrobinie chęci i ambicji wygrać. Sytuacja zrobi się bardzo ciekawa jeśli pokonamy jutro Ruch i za tydzień Legię u siebie. Dystans do Legii byłby wtedy na poziomie 5 pkt, a do końca sezonu zostałoby 6 spotkań. Do Śląska też można się zbliżyć, tym bardziej, że mamy z nimi mecz u siebie.
|
Cytat:
|
@Tominho
no tak, słusznie zauważyłeś. cos mecz obiecuję sobie ze tym razem wygramy, i co mecz gubimy punkty. teraz to już jest naprawdę ostatni dzwonek. jak jutro nie wywieziemy 3 pkt z chorzowa to ŻEGANAMY się z mistrzostwem definitywnie. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jesli chcemy o czymkolwiek marzyc to musimy wygrac jutro i za tydzien, poprostu musimy.
|
jest szansa!wygrywając 2 mecze zbliżamy się do ''wielkiej" ległej na 5 pkt!Trzeba to wykorzystać
|
Cytat:
Szkoda nerwów na "słowika" :) |
Cytat:
|
1. Legia Warszawa 23 44 13 5 5 37-13 6 3 2 18-6 7 2 3 19-7
2. Śląsk Wrocław 22 42 13 3 6 38-22 6 2 4 20-12 7 1 2 18-10 3. Ruch Chorzów 22 38 11 5 6 34-22 7 1 3 19-9 4 4 3 15-13 3 4 1 1 1 6-4 4. Polonia Warszawa 22 38 11 5 6 27-20 7 3 1 17-8 4 2 5 10-12 2 4 1 1 0 1-0 5. Korona Kielce 22 38 10 8 4 25-20 6 4 1 14-7 4 4 3 11-13 3 2 0 2 1 3-6 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 6. Wisła Kraków 22 33 9 6 7 22-18 5 1 5 10-8 4 5 2 12-10 1 0 0 0 1 0-1 7. Podbeskidzie Bielsko-Biała 23 33 9 6 8 22-26 4 4 3 9-8 5 2 5 13-18 1 3 1 0 0 1-0 8. Widzew Łódź 23 32 8 8 7 20-21 5 4 2 12-7 3 4 5 8-14 9. Lech Poznań 21 29 8 5 8 29-18 5 1 3 15-6 3 4 5 14-12 3 3 1 0 2 5-5 10. Górnik Zabrze 22 29 7 8 7 26-25 5 3 3 15-10 2 5 4 11-15 2 6 2 0 0 4-1 11. Jagiellonia Białystok 23 29 8 5 10 27-35 7 2 3 18-12 1 3 7 9-23 3 3 1 0 2 3-6 12. GKS Bełchatów 23 25 6 7 10 27-26 5 4 2 20-11 1 3 8 7-15 13. Zagłębie Lubin 23 24 6 6 11 23-37 4 5 3 13-17 2 1 8 10-20 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 14. Lechia Gdańsk 23 21 4 9 10 13-23 2 6 4 7-11 2 3 6 6-12 15. Łódzki KS 23 18 4 6 13 15-42 1 4 7 10-25 3 2 6 5-17 16. Cracovia 23 17 3 8 12 13-30 2 3 7 7-17 1 5 5 6-13 Tabela przedstawia podział ligi: Pierwsze 5 miejsc to drużyny w miare coś grające, druga część to taki szary środek tabeli a trzecia część to dramatyczne druzyny Jutrzejszy mecz będzie idealnym do tego aby sie z tej szarzyzy odbić i wspiąć się w góre. Do boju WISEŁKO!!!!!!! |
Jutro mecz o 6pkt nam sie zrobil.
Niezmiernie istotny ,bo albo woz albo przewoz.Albo doskakujemy do Ruchu albo nam odskakuja. Walczyc jutro ile sił!!! |
co tu duzo mowic dzisiejszy mecz bedzie meczem ostatniej szansy aby wlaczyc sie do walki o czolowa trojke i wreszcie rozpoczac marsz w gore tabeli:)
|
A ja ciągle swoje: kolejny sezon, w którym nikt nie chce zostac "mistrzem".
Jesli naszym kopaczom uda sie dzisiaj wygrac z Ruchem, to dalej sprawa obrony tytułu jest (o paranojo) otwarta. Najśmieszniejsze jest to, że od poczatku rundy piszemy, że wystarczy wygrywać i mamy obroniony tytuł. Po czym nie wygrywamy i dalej jest to samo..... Ehhhh, najchętniej bym ten zespól olał cienkim moczem. Ale nie potrafię. Dzisiaj muszą być 3 punkty!!!! |
Ciekawe czy bedzie dzisiaj pojedynek ustawien 4-4-2 czy moze Biton sobie odpocznie - zobaczylibysmy komu wychodzi bardziej granie tym ustawieniem.
|
Jakiś plus przed dzisiejszym meczem ?
Jeden, może dwa. Pierwszy to fakt, że w końcu nam się Genkov odblokował, oby dziś też ukuł Chorzowian. Drugi, oz zgrozo.. powrót Małeckiego, dziś może się okazać, że jego (ewentualne) wejście na boisko poderwie drużynę do walki, lub sam Małecki zapewni nam 3 punkty. Ciężki mecz, ciężki teren, Ruch w formie, grający na wiosnę chyba najlepiej i najpewniej z całej czołówki. Mam nadzieję, że nasi kopacze analizowali grę Bielska w meczu z Ruchem, bo to ich gra dała im 1 punkt. Co do tabeli, wszystko się może zdarzyć, ale ja na żaden cud nie liczę (obrona MP), jeżeli dziś polegniemy to nawet sen o pucharach znacznie się oddali, tracimy do Ruchu 5 punktów, dziś może być ich 8 ale też i 2, wszystko w nogach kopaczy i taktyce Probierza. |
Jirsaka wystawić Jirsaka. On zawsze z Ruchem gra mecz sezonu.
|
Największą zagadką będzie Patryk Małecki. Nic nie wiadomo o jego formie. Nie miał bym nic przeciwko, aby wpakował zwycięską bramkę. Coś jak z APOELem
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:44. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl