![]() |
Poszukiwania nowego trenera Wisly - plotki, propozycje, komentarze.
Zakładam ten temat, aby mozna było podyskutować o poszukiwaniu nowego trenera - temat ma byc do wypisywania plotek pojawiających się w mediach, naszych propozycji, oraz komentowania dwoch powyższych. Zapraszam do dyskusji.
|
Oczy -wiście plota z Jimenezem.... chociaż może jest opcją już wcześniejzaklepaną... mi prywtnie wydaje się że będzie to jednak trener z Holandii choć mogę się mylić..
|
Na pewno niech ktoś przyjdzie kto ma jaja , i oduczy naszych bycia nieudolnym , nie mam pojęcia kto przyjdzie , kiedy przyjdzie , jaki będzie.
|
Co myslicie o Fornaliku? Gosciu to geniusz jak na polskie warunki. Pytanie tylko czy bedzie chcial przyjsc.
|
Powtórzę to co w innym poście. Trener BATE Borysów Honczarenka. Człowiek, który co roku w ostatnich latach gra w fazie pucharowej LE i LM z klubem sporo biedniejszym niż Wisła.
|
Dan Petrescu ? ;]
|
Cytat:
Skoro taki geniusz to czemu jego największym sukcesem była posada 2 trenera w Amice Wronki ? (wiem, trochę jestem złośliwy.. ale wystarczy przesledzic jego karierę trenerską). Fornaliki..Petrescu..(a to że gośc awansował po odejsciu z Wisły z kimś tam do LM to nie oznacza ze zostajac w Wisle też by awansował, co to w ogole za porównania.. inny klub, inny kraj, inny stadion, inni piłkarze, inne pieniądze, inna cena za pieczywo i ser biały.. równie dobrze Maaskant teraz może objąć jakiś klub i awansować do LM i co w związku z tym? ano nic.) Spekulować nie trzeba bo i po co.. góra ma już pewnie opcje, a wpisy tutaj nic nie zmienią. |
Trener z tej samej półki co przybysz z Holandii,bo na lepszych nas nie stać. Ale ważne aby nie był w sobie zakochany i żeby chociaż jeden schemat w ofensywie opracował.
Odnosze wrażenie,że i za Skorży i za Maaskanta drużyna zbierała się na treningach,bo tak wypada i wszyscy tak robią, od Portugalii po Rosje włącznie. I później wychodzili na mecz i wyglądali jaby pierwszy raz na oczy się widzieli. Dlatego życze sobie aby nowym szkoleniowcem był ktoś kogo rękę będzie widać po kilku miesiąsach pracy. Nie efekt nowej miotły, nie. Chce widzieć styl. P.S. Jeszcze raz ktoś zasugeruje tu Fornalika to ban murowany. |
Avram Grant -> podobno też takie prognozy są... faworytem wg mediów jest Manolo Jimenez
|
5 liter - Smuda. Jak znam szefa, tak po Euro trenerem będzie Dyzma. A do końca sezonu? Moskal. Najwyżej odpali, poprzednio nie było źle. Albo Kula.
Moim zdaniem? Armin Veh, Christoph Daum, Michael Skibbe - trener z średnio wyższej półki, z nazwiskiem, najlepiej z Niemiec. |
Dziś widziałem na Grunwaldzkim Guardiolę, jak kupował bajgla. Info w 100% pewne.
|
Honczarenka, Lucescu, Weiss, Daum - moje skromne propozycje.
Z zachodu na najlepszych nas nie stać, a ze średniakami(Jimenez) to jest jak w totka, kiedyś coś tam prowadzili, coś tam wygrali ale najprawdopodobniej tylko dlatego, że mieli dobrych zawodników, a u nas z tym materiałem się pos.rają a nie wygrają. |
Cytat:
COŚ tam prowadzili ? Akurat Jimenez prowadził 3 lata Seville,a to chyba nie jest czyms ? Osiagajac z nia 5 i 3 miejsce w Primera. Nie wspominajac o AEKu ostatnio. Gość cv trenerskim bije Maaskanta na głowe. Gdyby udalo nam sie go sciagnac i jakism cudem wyłozyc kase dla niego to byłaby bajka. Ale znajac zycie to skonczy sie na jakims Polaku za 1/10 tego |
Niestety,mój trenerski typ dla Wisły(od paru lat)jest aktualnie w Lokomotiwie Moskwa.Jeśli chodzi o Honczarenkę,to mam poważne wątpliwości,czy gościu by sobie u nas poradził.Nie mam tu bynajmniej na myśli jego umiejętności.PS.Teraz przeczytałem,że ktoś wyżej proponuje Lucescu.Chodzi rzecz jasna o młodego Lucescu? Ciekawa propozycja.
|
Fiorentina właśnie zwolniła Sinisę Mihajlovica. Może sukcesów nie osiągał w pracy trenerskiej, ale na pewno ma pojęcie o grze defensywnej (jako piłkarz był obrońcą, większość zawodniczej kariery spędził w Serie A). Jaka jest sytuacja z naszą obroną nikomu nie trzeba mówić... Ponadto jako gość wywodzący się z byłej Jugosławii na pewno posiada charakter, co pozwoliłoby zmusić nasze "gwiazdy" do walki w każdym meczu. W kadrze mamy kilku piłkarzy z Bałkanów, więc z komunikacją też raczej nie byłoby problemów. Doświadczenie trenerskie (jako asystent) zbierał u boku Roberto Manciniego. Nic, tylko podpisywać kontrakt! :D
|
Cytat:
Tylko, że on w tej Sevilli miał skład zajebisty, wybiegani murzyni z techniką nie gorszą niż Melikson. I teraz to jest pytanie co jest większym sukcesem prowadzić taką zajebistą Seville czy np dojść do 1/4 pucharu UEFA ze średnimi Rumunami albo regularnie grać w fazach grupowych z jeszcze gorszymi Białorusinami. To jest tak jak z Urbanem, mimo, że prowadził Legię to nie oznacza, że poradziłby sobie teraz w Niecieczy. @rozarian - Tak młody Lucescu. @vilgefortis - pomyliłeś tematy o decyzji dotyczącej Maskanta nie piszemy w tym temacie |
Z całą powagą na jaką zasługuje decyzja zarządu wysuwam 3 typy:
- Jacek Grembocki - Marcin Daniec - Jerzy Kulej |
Cytat:
|
Cytat:
|
Lucescu wyjebali z Rapidu?
|
Cytat:
|
na Waszym miejscu życzyłbym sobie kogoś z dwójki: R.Lucescu , D.Petrescu.
Nie mam pojęcia czy Rapid jest majętnym klubem - może jest jakaś szansa przejęcia go? (mam przeczucie, że Razvan będzie kiedyś wymiataczem).i |
Ja bym próbował nakłonić Piotra Nowaka, niech już odpuści to USA (jego drużyna odpadła w 1/4 play off) i wróci do europejskiej piłki. W końcu szkoła niemiecka, lata gry w Bundeslidze, świetny rozgrywający, taktyk, mówi po Polsku...
|
Przydałby się taki Ivan Jovanović z APOELU...
|
Cytat:
Po .... miałby przychodzić do klubu, z którego wy.......ą go (ku uciesze dziennikarskiej i kibicowskiej tłuszczy) po trzech przegranych meczach? Klubu, w którym nic nie funkcjonuje jak powinno, brak pieniędzy a właściciel znany jest ze wszystkiego, tylko nie zdrowego rozsądku? Kto wejdzie na tą minę? Tu pasują tylko ludzie pokroju Kapki i to wręcz doskonale. Prawdziwy Wiślak Kapka ściągnie kolejnego Bunozę, prawdziwy Wiślak Iwan będzie się nad nim w mediach rozpływał, wszystkiemu da twarz jakiś trener krzak którego głowy banda tumanów będzie już niedługo się domagać. Wszyscy zarobią poza kibicami i właścicielem - ale to może dobrze. Za głupotę się płaci. Nikt normalny tu nie przyjdzie. Zresztą - nikomu normalnemu nie życzyłbym przychodzenia tutaj. Ale fajnie, że macie rozrywkę. Są te emocje - jacy to niesamowici trenerzy biją się o prowadzenie Wisły, nie? P.S. Z tym Guardiolą to był żart. Sorry, Marszałek. |
No dobrze,ale tak racjonalnie,to na kogo liczycie ?
Albo coś pokroju ? |
Wszyscy tu proponuja nowego trenera, mając nadzieje, że któryś z nich zgodzi się pracować w takich warunkach jakie mamy: wspaniała baza treningowa, znakomici wychowankowie i oczywiście szkółka młodzieżowa.
Nieważne kto przyjdzie, dłużej niż 1,5 roku tu nie popracuje, niestety. Dopóki w tym klubie nie zmieni się cały zarząd,to co chwilę będziemy zmieniać trenerów. Nie buduje się zespołu mającego walczyć w Europie w rok... Tutaj nie ma koncepcji długoterminowej, obowiązuje zasada "zwolnijmy trenera - bo tak łatwiej" nikt nie dostrzega, że problem jest znacznie głębiej zlokalizowany. Nie ma się co łudzić, że po przyjściu nowego trenera - Jirsak czy też Garguła wskoczą na wyższy poziom swojej kariery a Andraż Kirm nagle nauczy się biegać i celnie dośrodkowywać.. W tym zespole nawet jakby opracować schemty w ataku i obronie to nic nie da, tutaj nie ma odpowiednich wykonawców. Efekt nowej miotły pewnie zadziała, ale cudów się nie spodziewam. Nowemu trenerowi życzę powodzenia w polskim bagnie. P.S tak na marginesie odbiegając trochę od tematu. Ciekawe jak z transferami, bo znając D.S to już pewnie negocjacje trwają zawodnikami, których chciał Robert... Coś mi się wydaje,że to okienko to będzie powtórka z rozrywki " za pięć dwunasta" Chciałbym żeby to było bardziej kolorowe, no ale jak patrzę na tą prowizorkę w naszym klubie, to nie mogę inaczej. |
Ktokolwiek nie przyjdzie schemat będzie identyczny:
- pół roku budowania składu "bo poprzedni trrener zjebał" - sezon sukcesów, bo z nową taktyką nasza liga się nie spotkała - 3 porażki i nowy trener... |
Cytat:
Cały ten cyrk będzie miał tylko wtedy sens, kiedy za Maskanta przyjdzie ktoś wyraźnie lepszy. Fakt faktem, znalezienie kogoś takiego nie powinno to graniczyć z fantastyką, bo trener z niego mierny, ale tym razem kryteria doboru powinny być inne. My potrzebujemy trenera z doświadczeniem na arenie międzynarodowej i udokumentowanymi sukcesami. Mimo wszystko trenera z zagranicy. I to nie może być jakiś młody wilczek, chcący się pokazać. Nie dla naszych kopaczy. Tu musi być autorytet, z twardą ręką. Ktoś, kto będzie rządził nie tylko na boisku, ale i w szatni. Co ważne - i aż się dziwie, że nikt jeszcze o tym nie wspomniał - ktoś, kto weźmie ze sobą sztab przygotowania fizycznego. |
Dobrym kandydatem byłby Pablo Correa były trener Nancy albo Mirko Slomka, choc ten raczej poza zasięgiem
|
Cytat:
|
Cytat:
Podobna dyscyplina - też mają piłkę - brać gościa :D |
Fajnie jakby to był, kto chciałby się wzorować na jakimś klubie, z dobrym wprowadzaniem młodych, doświadczony a także jednak głodny sukcesu.
|
|
Hmm... ciekawe, ciekawe. Jestem ciekaw czy z tej mąki da radę Manolo zrobić jakiś dobry chleb...
|
Do tej pory byłem za zatrudnieniem Manolo, ale przyjrzałem mu się bliżej i zaczynam mieć wątpliwości. Prowadził w życiu dwa kluby, raczej nie słabe, wyników powalających nie miał. W zeszłym sezonie potrafił przegrać AEK z Olympiakosem 6-0. W Wiśle na pewno nie ma takich graczy nie mówiąc o pieniądzach. To nie jest człowiek który potrafiłby zderzając się z naszymi realiami dać radę. Tu trzeba kogoś nie do nauki ale na już. Nawiasem mówiąc sam trener bez swojego sztabu niewiele da. Czemu zwalniając trenera nie można pozbyć się pozostałych członków, a nowemu dać wolną rękę przy wyborze współpracowników?? Marzy mi się ktoś taki jak Klopp....
|
Cytat:
"Panie Prezes daj kasy na wzmocnienia, mam kilku graczy na oku, potrzebujemy 2-4 miliony euro" i co wtedy zrobi Pan Prezes ?? myślisz że sypnie groszem ?? wątpię... Osobiście byłem w szoku jak po udanym sezonie Maskanta nie było "co sezonowej" wyprzedaży osób wybijających się formą i liczyłem na wyczekiwane przez wszystkich budowanie drużyny, jak widać nasz Pan Prezes się jednak nie zmienił nie umie przełknąć goryczy porażki drużyny która zaczęła grać co 3-4 dni bez 3 podstawowych graczy... Nie będę zaskoczony jeśli w zimie pożegnamy Bitona i kilku innych celem "załatania budżetu" |
Jakoś nie chce mi się wierzyć w Jimeneza, raczej spodziewam się powtórzenia scenariusza ze zwolniania Skorży, też był "dogadany " trener zagraniczny a padło na Kasperczaka, z fatalnym skutkiem.
|
Cytat:
To bądź łaskaw przeczytać sobie dokonania Kloppa pomijając mistrzostwo z Borussią. Gdyby pracował u nas, to zdążylibyśmy go zwolnić tak z 3-4 razy. Mi by się marzył ktoś taki jak Reinhard Rauball jako prezes klubu i taka forma właścicielska jak w Borussi. |
Uwaga z tego co wiem to Holender odchodzi do końca sezonu prowadzi Moskal po euro bierze nas Smuda
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl