Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rozstawienia i rankingi UEFA. Sezon 2012/2013 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8245)

Wit.Ek. 22.08.2011 17:51

Rozstawienia i rankingi UEFA. Sezon 2012/2013
 
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:

  1. Jak zmienia się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz o przyczynach tych zmian
  2. Jak może zmienić się miejsce Polski w rankingu krajowym i polskich klubów w rankingu klubowym oraz warunkach jakie muszą być spełniane by prognozowana zmiana się dokonała.
Dlatego pożądanymi są takie zestawienia lub komentarze o ile wynika z nich jak i dlaczego zmieniła się sytuacja Polski i polskich klubów w rankingu oraz jakie warunki muszą zostać spełnione by zmieniła się sytuacja Polski i/lub polskich klubów w rankingu.

Zasady tworzenia rankingów

Ranking klubowy.




Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych – wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych przysługujących z tytułu:
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów 1 pkt
    • Awansu do grupy Ligi Mistrzów 4 pkt
    • Awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów 5pkt
    • Awansu do każdej kolejnej rundy Ligi Mistrzów – każda kolejna runda 1pkt
    • Udziału wyłącznie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,25 pkt
    • Udziału co najwyżej w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 0,5 pkt
    • Udziału co najwyżej w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,0 pkt
    • Udziału co najwyżej w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej 1,5 pkt
    • Awansu do ćwierćinału i każdej kolejnej rundy Ligi Europejskiej 1pkt
  • Punktów doliczanych zespołom grającym w fazie grupowej Ligi Europejskiej tak by liczba punktów zespołu, który awansował do grupy nie była niższa niż 2pkt.
  • 20% punktów rankingu krajowego zdobytych w danym sezonie.
Ranking Krajowy


Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon.



Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
  • Punktów zdobytych w rundach kwalifikacyjnych – wygrana 1 pkt, remis 0,5 pkt;
  • Punktów zdobytych w rundach zasadniczych – wygrana 2 pkt, remis 1 pkt;
  • Punktów bonusowych zdobytych w rundach zasadniczych.
Tak zliczone punkty dzielone są przez liczbę klubów reprezentujących kraj w rozgrywkach

Wit.Ek. 22.08.2011 19:46

Tegoroczne rozgrywki Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów odbywac się będą wg poniższego schematu

http://img20.imageshack.us/img20/1092/acceslist2012.png

W związku z przyznaniem 6 najwyższym w rankingu krajowym krajom zmienił się schemat rozgrywek LE. Niestety straciliśmy na tym. Zdobywca Pucharu Polski zacznie nie od III rundy jak w tym roku ale od II rundy.
Ta zmiana sprawi także, że podniosą się progi punktów potrzebnych do rozstawienia w poszczególnych rundach.

Na początek kilka faktów

http://img35.imageshack.us/img35/450...olewlatach.png

Jak widzicie z roku na rok rośnie zawsze za wyjątkiem jednego przypadku (III runda 09/10 i kolejny sezon) rósł próg punktów potrzebnych do rozstawienia. Warto też zaznaczyć, że ten wzrost największy jest w IV rundzie.

Czy nowy system obniży te progi ? Popatrzcie.

http://img560.imageshack.us/img560/336/liczby.png

Na początku kilka danych podstawowych. Dotychczas udziałem w Lidze Europejskiej premiowane było 161 klubów. W nowym systemie także 161 klubów zostanie nagrodzonych za zdobycie Pucharu lub odpowiednio wysokiego miejsca w lidze udziałem w LE z tą różnicą, że sześciu zdobywców Pucharu z najlepszych lig zacznie rozgrywki odrazu od grupy.

DOtychczas było tak, że w I rundzie rozpoczynało 54 klubów spośród wspomnianych 161. Po pierwszej rundzie odpadało 27 klubów. W nowym systemie w kwalifikacjach już w pierwszej rundzie zagra 78 z 156 klubów czyli nieco ponad połowa wszystkich klubów, które w ogóle biorą udział w kwalifikacjach. Efekt tego będzie taki, że po pierwszej rundzie odpadnie z rozgrywek o 12 klubów więcej niż dotychczas. Ponadto gdy przyjdzie do rozstawiania to 12 klubów, które było by rozstawione w starym systemie będzie nierozstawione to dlatego, że w poprzednim systemie nierozstawiane były 25 nagorsze kluby, teraz nierozstawionych klubów będzie 39 nagorszych klubów. Jasne?

Dotychczas w II rundzie grało 80 klubów. Teraz też tak będzie tyle, że do klubów, które zaczynają już w tej grze dojdą te które zawyżały średnią w III rundzie czyli wicemistrzowie z miejsc 16-18 i zdobywcy pucharów z miejsc 19-27. Oczywiście do II rundy awansują kluby z I gdzie jak pamiętamy próg rozstawienia był wyższy. Efekt? ZNowu podwyższenie progu.

W III rundzie wystartuje w nowym systemie 18 klubów tj. o 12 klubów mniej niż w starym systemie. Wicemistrzowie z miejsc 16-18 i zdobywcy pucharów z miejsc 19-27 to właśnie ta dwunastka, która wystartowała wcześniej. Pozostałe kluby, które w starym systemie zaczynały w tej rundzie dalej będą zaczynać w tej rundzie.
Czy to znaczy, że nic się nie zmieni jeśli chodzi o liczbę punktów potrzebnych do rozstawienia w tej rundzie skoro żaden klub z dotychczasowej IV rundy nie zostanie przesunięty w nowym systemie do III rundy a wszystkie kluby, które dotąd zaczynały w tej rundzie dalej będą zaczynać oczywiście za wyjątkiem tej 12, która wystartowała w II rundzie nowego systemu ?
Niestety... Zmieni się na gorsze...
W III rundzie po prostu w nowym systemie o awans będzie walczyć 29 rozstawionych klubów i 29 nierozstawionych. DOtychczas w tej rundzie było 35 rozstawionych i 35 nierozstawionych.
Innymi słowy. W starym systemie w trzech pierwszysch rundach kwalifikacyjnych rozpoczynało grę 137 klubów. DO III rundy dochodziło 70 i 35 najlepszych było rozstawionych.
Teraz także w trzech pierwszych rundach kwalifikacyjnych rozpoczynie grę 137 klubów. Tyle, że teraz do III rundy dojdzie 58. 29 z nich będzie rozstawionych. Kluby, które dojdą do III rundy a pod względem kolejności punktów w rankingu klubowym zajmą miejsca 30-35 będą nierozstawioen choć w starym sytemie były by rozstawione. Dlaczego ? Ano dlatego, że próg punktów potrzebnych do rozstawienia się podniósł...

Może więc w IV rundzie będzie lepiej skoro nie będzie w tej rundzie zaczynało 6 zdobywców pucharu z najlepszych lig, które wiadomo często są reprezentowane przez kluby o dużej liczbei punktów?
Niestety ale i tu będzie gorzej jednak nie z powodu zmiany systemu kwalifikacji ale dlatego, że jak pokazała pierwsza tabelka w IV rundzie od 3 lat systematycznie rośniei to bardzo liczba punktów, którą zajmował ostatni klub rozstawiony. Tu akurat zmiana systemu w żaden sposób nie wpłynie na rozstawienie.
Dlaczego ?
Skoro 6 klubów już czeka w grupie to trzeba o 6 par zmniejszyć liczbę meczów kwalifikujących do grupy... Efekt? 62 mecze zamiast 74. 31 rozstawionych i 31 nierozstawionych zamiast 37 rozstawionych tyle że...
W starym systemie ostatnim 37 klubem rozstawionym był ostatni klub spośród 6 zdobywców pucharu z najsilniejszych lig i 31 innych klubów, które zaczynały w IV rundzie lub do niej się zakwalifikowały.
W nowym systemie systemie ostatnim gdzie jest 31 rozstawionych klubów, ostatnim będzie więc ten sam klub co ostatni klub ze starego systemu. Tam było 37 łącznie z 6 co teraz jest w grupie a skoro teraz ta 6 nie gra to 37-6=31.

Chciałem na koniec obliczyć o ile się podniesie próg w poszczególnych rundach. Najłatwiej wyliczyć jak wyglądałby próg dla III rundy kwalifikacji do LE. W tym roku 29 klubem pod względem licby punktów była Alania Władykaukaz mająca 8,941 punktów.

Ranking krajowy 2013 od którego przed rozpoczęciem rozgrywek wygląda następująco :

http://img862.imageshack.us/img862/7...ingkrajowy.png

Ostatnia kolumna ukazuje dystans Polski do danego miejsca. Kraje czerwone to kraje do których Polska traci więcej niż 4 punkty, kraje białe (oczywiście za wyjątkiem miejsc 8-12 i 30 - 52) to kraje, które dzieli dystans od -2,00 do 2,3 kraje niebieskie to kraje nad którymi przewaga Polski jest większa niż 3,0
Miniony sezon pokazał, że Polska potrafi zdobyć 6,625. Rzut oka na wyniki Polski ukazuje zresztą, że pomijając sezon 2009/2010 średnia zdobycz punktowa wynosi (5+4,5+6,625):3=5,375. 4,500 i 5,000 to punkty które może ugrać Polska mając jeden klub w grupie. Wynik ponad 5,000 wymaga awansu dwóch klubów do grupy LE lub takiego numeru jaki wywinął APOEL w minionym sezonie.
Tak czy siak
Jeśli zajmująca 13 miejsce Austria zdobędzie tylko 2,250 (wynik z sezonu 2008/09) to by Polska prześcignęła Austrie musi zdobyć 7,125. Możliwe ? Mało prawdopodobne ale możliwe skoro 6,625 stało się faktem w minionym sezonie.
Kiedy popatrzymy na dystans krajów, które gonią Polskę zwraca uwagę przeskok pomiędzy miejscem 22 i 23. Do 22 Polska traci 3,042 a do 23 aż 5,542. Niżej niż na 22 miejsce nie spadniemy. BY tak się stało wszystkie kraje, zajmujące miejsca 19-22 wśród których wiele dzieli ponad 2 punkty musiałyby Polskę prześcignąć a zajmująca 23 miejsce Słowacja zdobyć ok 7,000 punktów co było by cudem przewyższającym to co zrobił APOEL.
Zresztą trzeba sobie powiedzieć, że to miejsce 18 jest dobrze okopane. 19 sta jest Białoruś, której wyniki zależą od tego co ugra BATE, 20sta jest Rumunia, której wyniki będą się dzielić przez 5 a nad miejscami 21 i 22 mamy przewagę ponad 3 punkty. Szanse na obrone miejsca 18 mamy spore o ile nie popełnimy wielkiej wtopy zdobywając mniej niż 2,500. Warto w tym miejscu przypomnieć, że po zakończeniu kwalifikacji zeszłorocznych Polska miała 2,875 a Legia i Wisła zdobyła w grupie po 1,500 punktów każda.

O co jednak gramy w tym roku ?
Długofalowo o 15 miejsce a myśląc o miejscu na koniec rozgrywek tegorocznych, które się przełoży na lepszy lub gorszy start w sezonie 2014/15 to dobrze było by skończyć na miejscu 16-18 czyli innymi słowy co najmniej nie spaść z miejsca które mamy. Zajęcie miejsca 18 na koniec powoduje, że zdobywca Pucharu Polski zacznie rozgrywki od III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Zajęcie miejsc 19-21 skutkować będzie tym, że cała trójka zaczynać będzie od II rundy kwalifikacji do LE. Zajęcie miejsc 22-27 powoduje, że tylko zdobywca 3 miejsca zaczyna od I rundy.
Ponieważ wole myślenie długofalowe polecam wyliczenie ile musi zdobywać kraj, który chce zająć 15 miejsce.

http://img207.imageshack.us/img207/1409/rank14.png

Jak pokazuje powyższa tabela ukazująca liczbę punktów zdobywanych w rozgrywkach organizowanych po Reformie Platiniego 15 miejsce zajmuje Szwajcaria, która ma 17,650 co oznacza średnio na sezon 5,883. Wg mnie zmiana systemu kwalifikacji do Ligi Europejskiej nie wpłynie na ten wskaźnik dlatego jeśli chcemy by Polska zdobyła 15 miejsce w jakiejśtam przyszłości to celujmy w 5,875, które dzieli od wyliczonych 5,883 tylko 0,008 punktu.

el Nuero 26.08.2011 17:27

Pytanie do forumowego eksperta
 
Wit.Ek - mam pytanie "punktowe", które i naszej Wisełki dotyczy. Dlaczego twoim zdaniem tak "nienormalnie" przydzielane są punkty za udział w grupowych fazach LM i LE? W LM za awans dostaje się 4 pkt. To rozumiem - trudni rywale, więc więcej punktów. W LE są 2 pkt., ale tylko "pocieszenia". W rzeczywistości skutkuje to paranoją, że klub który przegra wszystkie 6 meczów i ten, który wygra 1 a resztę przegra - otrzymuje na koniec 2 pkt. Przecież takie liczenie jest chore! Czy nie powinne być 2 pkt. doliczane do dorobku osiągniętego w grupie? Duży bonus (4 pkt.) + dorobek grupowy w LM, mały bonus (2 pkt.) + dorobek grupowy w łatwiejszych, przynajmniej teoretycznie, rozgrywkach LE. Gdzie tu logika ??

Pytam tak dociekliwie, bo jak zobaczyłem, ile punktów Wisełce zostanie za rok, to... aż złość człowieka bierze (za Levadię i Karabach). Każdy punkt byłby na wagę złota, a tymczasem w LE po pierwszym zwycięstwie traci się bonus. Czy oni się z głupimi na głowy pozamieniali z takim liczeniem? :shock: Wit.Ek - pomóż wytłumaczyć ten dylemat.

Wit.Ek. 02.09.2011 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez el Nuero (Post 1155953)
Wit.Ek - mam pytanie "punktowe", które i naszej Wisełki dotyczy. Dlaczego twoim zdaniem tak "nienormalnie" przydzielane są punkty za udział w grupowych fazach LM i LE? W LM za awans dostaje się 4 pkt. To rozumiem - trudni rywale, więc więcej punktów. W LE są 2 pkt., ale tylko "pocieszenia". W rzeczywistości skutkuje to paranoją, że klub który przegra wszystkie 6 meczów i ten, który wygra 1 a resztę przegra - otrzymuje na koniec 2 pkt. Przecież takie liczenie jest chore! Czy nie powinne być 2 pkt. doliczane do dorobku osiągniętego w grupie? Duży bonus (4 pkt.) + dorobek grupowy w LM, mały bonus (2 pkt.) + dorobek grupowy w łatwiejszych, przynajmniej teoretycznie, rozgrywkach LE. Gdzie tu logika ??.

Moim zdaniem logika jest następująca:

Za awans do LM klub dostaje 4 punkty bonusowe, które dolicza się do wyników osiągniętych.
Myślę sobie, że UEFA wprowadziła te punkty po to by "najlepsze kluby" zrzeszone chyba w czymś co się nazywa G18, które co roku grają w LM mogły jeszcze baqrdziej odskoczyć w rankingu klubowym.
Większa ilośc punktów to większa szansa na pierwszy koszyk w LM itp. Sądze, że właśnie dlatego wprowadzono te punkty bonusowe. Z "troski" o kluby, które ciągle szachują UEFĘ, że jesli nie będzie dla nich dobrze to zrobią osobną ligę a nie dlatego by wynagrodzić Wisełce, Debreczynowi albo innemu BATE, że przegrały wszystkie mecze z rywalami zktórymi nie miały szansy wygrać ani jednego meczu.

Czemu natomiast istnieją 2 pkt pocieszenia w LE?
Ano dlatego, by klub, który przegra wszystko w grupie albo tylko raz zremisuje nie miał mniej punktów niż klub, który za udział w IV rundzie kwalifikacji dostał 1,5 pkt pocieszenia.
Innymi słowy bez tych 2 pkt mogłoby się zdarzyć, że klub który odpadł w IV rundzie kwalifikacji dostałby więcej punktów do rankingu niż klub, który wygrał dwumecz w IV rundzie kwalifikacji.
Oczywiście, że lepiej było by gdyby 2 pkt nie były dodawane po to by klub nie zdobył mniej niż 2 pkt ale były by bonusowymi tak jak w LM ale nagle by się okazało, że kluby z "tanich marketingowo lig" pięły by się w górę bardziej niż kluby "marketingowo lepsze" grające w LM i tam dostające baty.

Jest jeszcze jeden przejaw troski o kluby grające w LM.
Otóż za wyjście z grupy kluby dostają 5 pkt bonusowych. WIecie czemu ? ANo dlatego, że
kluby które wyjdą z grupy LE by dojść do ćwierćfinału rozgrywją 2 dwumecze a więc mają szanse na zdobycie 8 pkt.
podczas gdy
kluby które wyjdą z grupy LM by dojść do ćwierćfinału rozgrywją 1 dwumecze a więc mają szanse na zdobycie 4 pkt.

By więc kluby, które wyjdą z LE nie miały szansy na zebranie o 4 punkty więcej niż klub wychodzący z LM
UEFA klubom które wyszły z grupy LM dodaje 5 pkt i po sprawie

Efekt tego taki, że jeśli w rundzie następującej po rozgrywkach grupowych dwukrotnie wygra klyb który wyszedł z:
Ligi Mistrzów to do rankingu klubowego dostanie za udział w tej rundzie 9 punktów
Ligi Europejskiej to do rankingu klubowego dostanie za udział w tej rundzie 4 punkty i szanse zdobycia kolejnych 4 o ile wygra w kolejnej rundzie oba mecze.

Tak właśnie zadbały kluby z najlepszych lig oto by w najważniejszym rankingu-rankingu klubowym, kluby z "gorszych" lig za bardzo nie mogły im zagrozić

Karherop 25.02.2012 12:43

Małe podsumowanie jako ze juz nic nie ulegnie zmianie . Punkty rankingowe polskich drużyn :

Lech 22.483
Wisła 14.983
Legia 11.983
Śląsk 5.483
Jagiellonia 5.233
Ruch 4.983
Polonia 4.983
Inne 3.983

Co ważne co się tyczy naszego rankingu i ew drużyn Śląska , Poloni i innych . Rozstawienie w 2nd kwalifikacji EL ma na 99% każda polska drużyna . Dość wysoko podbiliśmy ranking klubowy w stosunku do lat poprzednich dla samej federacji . Oczywiście i tak jest to dopiero kropla w morzu potrzeb.

W 3nd kwalifikacji LE Wisła , Lech , Legia pewne rozstawienie, reszta na 90% raczej nie (próg z ostatniiego roku 6.833)

w 4nd kwalifikacji LE Lech pewne rozstawienie , Wisła i Legia ciężko wyrokować , reszta bez szans


W el LM
2nd wszystkie drużyny rozstawione
3nd Lech , pewne rozstawienie , Wisła i Legia na 70% ( bardzo dużo zależy od rozstrzygnięć w poszczególnych ligach . Reszta polskich klubów byłaby nierozstawoiona (95%)
4nd nie można tego wyrokować
----

lad21ewt 25.02.2012 17:50

3 Załącznik(ów)
No i Wisła niestety zakończyła już rozgrywki w Lidze Europy . Nikt nie powie że to był słaby sezon w wykonaniu Wisły w europejskich pucharach Dowodem jest liczba zdobytych pkt do rankingu klubowego a co za tym idzie awans na 113 miejsce

Obecnie Wisła ma współczynnik 14.983 co oznacza że taka ilość pkt pozwala na pewne rozstawienie w 3 rundzie el LM a co za tym idzie zagwarantowanie sobie przynajmniej udziału w fazie grupowej LE co oczywiście nie jest priorytetem Wisły ani żadnego Mistrza Polski

Rzeczywistość jest taka że sukcesami są awanse do fazy grupowej LE i Wisła wskoczyła do grona drużyn które wg współczynników mają realne szanse na rozstawienie w 4 decydującej rundzie el LE

Najważniejsze że to jest nasz pierwszy tak udany sezon i nasz współczynnik może tylko rosnąć pod warunkiem regularnej gry w europejskich pucharach



Zestawienie klubów mających największy współczynnik w swoim kraju - Najsilniejsi Mistrzowie

Załącznik 1672

i aktualnie rozstawienie w 3 el LM

Załącznik 1678
Załącznik 1677

Jak się można domyśleć na dzień dzisiejszy Wisła byłaby pierwszym nierozstawionym klubem w 4 rundzie el Lm Patrząc na ostatnie lata nie zawsze kluby z najwyższymi współczynnikami awansowały do 4 rundy
Ta Liga Mistrzów jest tak blisko że aż tak daleko

wislak68 25.02.2012 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lad21ewt (Post 1223494)
Obecnie Wisła ma współczynnik 14.983 co oznacza że taka ilość pkt pozwala na pewne rozstawienie w 3 rundzie el LM a co za tym idzie zagwarantowanie sobie przynajmniej udziału w fazie grupowej LE co oczywiście nie jest priorytetem Wisły ani żadnego Mistrza Polski
Jak się można domyśleć na dzień dzisiejszy Wisła byłaby pierwszym nierozstawionym klubem w 4 rundzie el Lm Patrząc na ostatnie lata nie zawsze kluby z najwyższymi współczynnikami awansowały do 4 rundy Ta Liga Mistrzów jest tak blisko że aż tak daleko

Dwie uwagi do bardzo pożytecznego postu:
1. Rozstawienie w 3 rundzie eliminacji do LM oczywiście nie gwarantuje udziału w fazie grupowiej LE. Trzeba jeszcze 3 rundę przejść.
2. Analiza na chwilę obecną rozstawienia w 4 rundzie LM jet bardzo mocno na wyrost. Pamiętamy jakie cuda działy sie w poprzednim sezonie (odpadały drużyny z wyższym rankigiem) i jak niewiele brakowało nam (byliśmy chyba 6 na liście) aby być rozstawionym w IV rundzie.

DJVoytass 30.03.2012 13:10

Sytuacja wygląda dobrze za ostatnie 2 sezony. Gdybyśmy przez trzy kolejne punktowali w okolicach 5-5.5 pkt. rocznie to na pewno znaleźlibyśmy się w pierwszej piętnastce. Zwróćmy uwagę że Lech miał również jeden dobry sezon 2008/2009, w którym Polska zapunktowała aż 5 pkt. Niestety w następnym sezonie w decydującej rundzie eliminacji do le odpadł w rzutach karnych z Club Brugge (blamaż Wisły z Levadią pomijam milczeniem) - chodzi o to, że jak na dłoni widać tu o ile lepiej wyglądałaby nasza sytuacja teraz - perspektywa awansu do pierwszej piętnastki być może już za rok - gdyby wówczas chociaż jedna z naszych drużyn się zakwalifikowała do rundy zasadniczej i w niej zapunktowała jeszcze 2 - 2.5 punkta. Mam nadzieję że nie popełnimy już więcej gaf i w najbliższych sezonach będziemy regularnie kwalifikować 1-2 drużyny do fazy grupowej LE. Chodzi o regularność. Tylko tyle i aż tyle. W najbliższym sezonie aż trzy polskie drużyny będą miały współczynnik powyżej 11 pkt. - to naprawdę niezły punkt wyjścia. Trzeba jeszcze się zakwalifikować. Tak więc Wisła - do roboty w PP. Lech niech wygrywa dalej i wskoczy do pierwszej czwórki a Legia niech już wygra tą ligę. I proszę mi tu nie zarzucać że nie kibicuję Wiśle, bo kibicuję naszemu futbolowi.

marcin19876 06.05.2012 19:34

No to wszystko jasne:

1. ŚLĄSK WROCŁAW - eliminacje LM
2. Ruch Chorzów - eliminacje LE
3. legia warszawa - eliminacje LE
4. lech poznań - eliminacje LE

Chcąc nie chcąc trzeba kibicować wszystkim aby udało się poprawić wynik tego sezonu w ligach europejskich.
Startujemy w następnym sezonie z 18 miejsca!! Warto zauważyć że do 17 Izraela tracimy już tylko 1,375!!!także jest o co walczyć:-):-) kiedy będą losowania 1 i 2 rundy LM i LE? wie ktoś?

funkykoval 06.05.2012 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez comek (Post 1247424)
myślę podobnie, nie będzie LM w przyszłym sezonie, Śląsk jest po prostu za słaby, nie zdobył mistrzostwa przez swoją wielkość tylko wpadki pozostałych, cóż, taka prawda.

Może legia albo lech zakwalifikują się do fazy grupowej LE i to będzie na tyle:)
Plusem jest to, ze Lech będzie grał od pierwszej rundy, więc może dużo punktów nabić do rankingu, a to też jest ważne.

NIestety ale w rundach eliminacyjnych nie nabija się punktów rankingowych, aby to uzmysłowić:

Amika w 4 rundach el. LE gra 8 meczów przy wszystkich 8 wygranych - mamy 2,0 pkt do rankingu krajowego:
Legia i Ruch w 3 rundach LE grają razem 12 meczów - przy wszytskich wygranych- mamy 3,0 pk rankingowych;

Śląsk gra 3 rundy el. LM - 6 meczów - przy wszystkich wygranych - mamy 1,5 pkt.....

Czyli w eliminacjach wygrywając wszystko można zdobyć sporo 6,5 pkt rankingowych - jeżeli sie wszysto wygra 26 meczów !!!!
Tymczasem Wisła i Legia w fazie grupowej i rundzie pucharowej zdobyły w dwójkę prawie 4 pkt rankingowe , przy 16 meczach i tylk o6 zwycięstwach i 3 remisach!!!!

Realnie patrząc, to może się skończyć jak 2 lata temu, że jedna drużyna odpadnie w playoff el LE i pożegnamy sie z pucharami w sierpniu tego roku. Cudem będzie dotarcie Ruchu do 3 r elLe ( pamiętam ich męczarnie sprzed 2 lat z FC Valetta), Śląsk jeżeli przejdzie 1 przeszkodę w el.Lm, i będzie miał 3 wagony szczęścia w 3 rundzie to może cudem awansuje do fazy grupowej, ale ja obstawiam, że po przegranej w 3 rundzie el LM, dostaną też w 4 r elLE. Ruch może odpaść nawet w 2 rundzie elLE - bo tam nie da sę grać z kontry, a Zieniu miał już 2 rundę KOnia więc na 3 raczej nie mają co liczyć.... Max 3 runda i to po bólach w 2giej.... Legia jak będzie rozstawiona w 3 r elLE to dojdzie do Play Off i to jest jedyny zespół, który moim zdaniem na dzień dzisiejszy ma duże szanse na faze grupową LE; AMika jeżeli doczołga sie do 4 rundy el.LE to pomimo roztsawienia odpadnie na bank, jeżeli się doczołga....

Realny wynik dla POlski w kolejnym sezonie pucharowym to 2,0-2,5 pkt - wszystko co powyżej będzie moim zdaniem bonusem, biorąc pod uwagę poziom polskiej ligi.....

Vojthas 12.07.2012 22:42

Za nami już pierwsze rundy kwalifikacyjne. Po meczach Lecha odrobiliśmy do Izraela 0,375pkt, niestety Białoruś zmniejszyła do nas stratę o 0,125pkt. W stawce nie ma już żadnej drużyny z Liechtensteinu, San Marino, Andory i Wysp Owczych.
W drugiej rundzie sytuacja przedstawia się następująco:
Śląsk-Buducnost - rywal nie z najwyższej półki, ale ukąsić może. Mimo to awans Śląska powinien być. (0,250)
Lech-Xezer - w zasadzie niewiele bardziej wymagający rywal od Zhetysu, więc wynik powinien być podobny (0,375)
Ruch-Metalurg Skopje - może być różnie, nie oczekujmy fajerwerków (0,125)
Legia-Metalurg Lipawa - też może być różnie, ale jednak tutaj stawiałbym na polski klub (0,5)
Łącznie:1,25+3 kluby dalej - całkiem przyzwoity wynik.
A co u naszych najgroźniejszych rywali w rankingu:
Białoruś (1,75 straty do Polski)
BATE-Vardar - mistrzowie Białorusi nie powinni mieć większych problemów (0,5)
Naftan-Crvena Zvezda - zdecydowanym faworytem Belgrad (0)
Szachtior S.-SV Ried - ten pojedynek może się skończyć różnie, ale bądźmy dobrej myśli (0,125)
FC Gomel-FK Renova - podobnie jak wyżej, aczkolwiek Gomel ma trochę więcej szans niż Soligorsk (0,250)
Łącznie:0,875+1 lub 2 kluby dalej - trochę stracą, ale gonić będą dalej. Grunt to odrobione 0,125 głupio stracone dzisiaj przez Lecha i dołożenie kolejnych 0,25pkt.
Izrael (1,0 przewagi nad Polską)
Hapoel Kiryat Shmona-MSK Zilina - czy ktokolwiek ma wątpliwości, że to Zilina przejdzie dalej? Ja nie (0)
Bnei Yehuda-Shirak Gyumri - może nie spacerek, ale obstawiałbym pewne zwycięstwo Izraelczyków (0,5)
Maccabi Netanya-KuPS Kuopio - ten wynik ciężko przewidzieć, ale chyba jednak przejdzie Netanya (0,25)
Łącznie:0,75+1 lub dwa kluby awansujące dalej oraz czekające w Q4 LE Hapoel Tel Awiw - odrabiamy 0,5pkt. i zostaje nam już tylko 0,5 do awansu na 17. miejsce

alarazboy1 19.07.2012 14:52

UEFA przydziliła juz potencjalnych rywali dla Śląska (grono potencjalnych rywali pomniejszyło się do 5 ). Więc w jutrzejszym losowaniu (Śląsk jest nierostawiony) może trafić na :Anderlecht,BATE Borisov/Vardar,The New Saints/Helsingborg,CFR Cluj,F91 Dudelange/Red Bull Salzburg.

legol 19.07.2012 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 1263979)
W 3 rundzie, jeśli Śląsk (mam nadzieję że nie, ale patrząc po rywalach...) odpadnie to czy będzie jeszcze gral w eliminacjach do ligi europy?

Tak:

odpadnięcie w 2 rundzie - koniec pucharów
odpadnięcie w 3 rundzie - gra w 4 (ostatniej) rundzie el. LE
odpadnięcie w 4 rundzie - gra w grupie LE

Grzana 19.07.2012 21:03

Dzisiejsze wyniki:

Zwycięstwo Ruchu: + 1pkt
Remis Legii: + 0,5pkt
Remis Lecha: + 0,5 pkt
Bilans czwartkowy: 2/4=0,5 pkt.
Bilans tego tygodnia: +0,750pkt (+ 1 pkt za zwycięstwo Śląska)

Ogólnie Ruch zaskoczył mega pozytywnie...ale reszta bardzo ale to BARDZO mizernie. 1 drużyna w fazie grupowej będzie wielkim sukcesem polskiej piłki. Obym sie mylił.

OrzelCT 20.07.2012 01:37

Nie jest zle!
-Slask wraca do Wroclawia ze swietna zaliczka 0-2.
-Ruch tak samo, swietny powrot i dobry wynik u siebie 3-1(bardzo cenna bramka w doliczonym czasie)
-Lech mimo wszystko trafili na bardzo niewygodnego przeciwnika (2 tydz z rzedu podróżują po azji)
-Szkoda jedynie straconych pktow Legii. Prowadzac 2-1 i grajac z przewaga zawodnika powinni gladko ich pojechac.

Mimo wszystko mysle ze wszystkie druzyny powinni przejsc do 3 rundy bez ogromnych klopotow.

Ok a tak w temacie:
W tym roku powinnismy sie skupic przede wszystkim na druzyny z miejsc od 14 do 21 bo powyzej jak i ponizej dzieli nas spora liczba punktow.

Podsumowanie pierwszych meczow 2 rundy:
Czerwony: Niekorzystny
Zolty: korzystny
Zielony: Bardzo korzystny
http://img401.imageshack.us/img401/5...nstitre2bp.png

Jak widac sporo zielonego i zoltego, i poza poza Szwajcaria(skutecznosc 100%) duzo druzyn z naszego rejonu potracilo punkty.
Pragne najbardziej zwrocic uwage na mecze 2r LM bo awans do 3LM daje gwarantowane 4 mecze w eliminacjach a jak widac powyzej mistrz Izraelu, Austrii i Chorwacji zaliczyli wtope i sa duze szanse na ich odpadniecie.

A oto jak prezentuje sie ranking druzyn z naszego rejonu po pierwszych meczach 2 rundy:


http://img600.imageshack.us/img600/7...nstitre4dx.png


Puki co stracilismy 0.375 pkt (mamy 1.125 na 1.500 mozliwych) co daje nam 75% skuteczności.
W chwili obecnej ranking powyzszy nie odzwierciedla za bardzo na jakim poziomie stoimy bo sporo druzyn zaczelo (i zaczynaja) przygode z pucharami od dalszych rund eliminacyjnych ale puki co myślę ze mozemy byc (w miare) zadowoleni bo odrobilismy juz prawie pkt do Israela i Austrii.

Pozostaje nam liczyc na szczesliwe jutrzejsze losowanie. Zeby Ruch uniknal rakiety i Slask nie trafil na Anderlecht!

Wit.Ek. 22.07.2012 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arek90 (Post 1263988)
Witek można liczyc na Twoja obszerna analize? Czy dopiero po meczach rewanzowych?

Moi drodzy. W II rundach kwalifikacji do obu rozgrywek rozstawione są nawet takie kluby jak MIstrz Gruzji Zestafoni czy serbska Vojvodina Novy Sad. To powoduje, że kraje zajmujące miejsca niedalekie Polsce, w tej rundzie zazwyczaj są reprezentowane przez rozstawione kluby i różnice w wynikach są niewielkie.
Krajów, które dzieli 0,500 tj tych co zdobyły od 0,875 do 1,375 jest 15.
Poza tym wiele klubów z krajów, które chcemy gonić z racji wysokiej pozycji w rankingu jeszcze nie zaczęło gry albo rozegrało pierwszy mecz w II rundzie. Porównywanie Czech, które zdobyły 0,750 bo w 3 meczach były 3 zwycięstwa z wynikami Polski, która niby zdobyła o połowę więcej punktów ale w 6 meczach niby jest możliwe ale...
Nawet 100% skuteczność w kwalifikacjach i brak zespołu w rundach zasadniczych może oznaczać gorszy wynik niż wynik kraju, którego połowa klubów np 2 z 4 odpadły w II rundzie kwalifikacji ale pozostałę 2 zakwalifikowały się do rund zasadniczych. Za wcześnie na obszerne analizy. Tak mi się wydaje...

anthony09 22.07.2012 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wit.Ek. (Post 1264318)
Moi drodzy. W II rundach kwalifikacji do obu rozgrywek rozstawione są nawet takie kluby jak MIstrz Gruzji Zestafoni czy serbska Vojvodina Novy Sad. To powoduje, że kraje zajmujące miejsca niedalekie Polsce, w tej rundzie zazwyczaj są reprezentowane przez rozstawione kluby i różnice w wynikach są niewielkie.
Krajów, które dzieli 0,500 tj tych co zdobyły od 0,875 do 1,375 jest 15.
Poza tym wiele klubów z krajów, które chcemy gonić z racji wysokiej pozycji w rankingu jeszcze nie zaczęło gry albo rozegrało pierwszy mecz w II rundzie. Porównywanie Czech, które zdobyły 0,750 bo w 3 meczach były 3 zwycięstwa z wynikami Polski, która niby zdobyła o połowę więcej punktów ale w 6 meczach niby jest możliwe ale...
Nawet 100% skuteczność w kwalifikacjach i brak zespołu w rundach zasadniczych może oznaczać gorszy wynik niż wynik kraju, którego połowa klubów np 2 z 4 odpadły w II rundzie kwalifikacji ale pozostałę 2 zakwalifikowały się do rund zasadniczych. Za wcześnie na obszerne analizy. Tak mi się wydaje...

Otóż to ;) Przede wszystkim różnicę na plus robią drużyny, które grają w fazach grupowych, bo tam każde zwycięstwo jest liczone x2 w przeciwieństwie do eliminacji.

Ale trzeba przyznać, że mimo braku Wisły w rankingach może być ciekawie.
Tracimy do Danii sporo ale na wstępie można powiedzieć, że szału nie będzie w ich wykonaniu. Ich mistrz w LM zapewne zostanie rozjechany. Kopenhaga będzie miała pod górkę, a do tego liczba zespołów w ich wykonaniu to 5 co oznacza, że każda wygrana w grupie jest liczona jako 0,4 pkt-a.
Wnioskować można, że będą mieć 2 drużyny w grupach LM/LE

Izrael ma słabego mistrza, słabe drużyny, jedynie Hapoel ma duże szanse na grupe, czyli I drużyna w grupie

Szwajcaria chyba nie do ruszenia, FC Basel będzie orało jak co roku, Young Boys również.

Wróżbita Maciej pewnie tak jak ja optowałby za 17 miejscem, które można uznać za satysfakcjonujące.
Wynik krajówki to ponad 4,5 pkt-a i jedna lub 2 drużyny w grupie LE.

Wit.Ek. 22.07.2012 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 1264325)

Wróżbita Maciej pewnie tak jak ja optowałby za 17 miejscem...

Ostrzegam, ze wrozby czyli posty typu "17 miejsce jest w naszym zasiegu bo tak mi sie wydaje/bo trzeba wierzyc itp. bede bezlitosnie kasowal.

Rogo 24.07.2012 20:37

wszystko na to wskazuje ,że obecny sezon nie będzie zbyt dobry w wykonaniu klubów austryjackich,
Salzubrg odpada mimo zwycięstawa 4:3 z Dudelange, a to oznacza (o ile Śląsk awansuje do 3 rundy el. LM), że Śląsk zagra co najmniej 4 meczy w fazie eliminacyjnej

arek90 24.07.2012 21:14

niestety dalej przechodzi izraelska Shmona

martin_6 24.07.2012 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rogo (Post 1264683)
Salzubrg odpada mimo zwycięstawa 4:3 z Dudelange, a to oznacza (o ile Śląsk awansuje do 3 rundy el. LM), że Śląsk zagra co najmniej 4 meczy w fazie eliminacyjnej

Czytam kilkukrotnie, ale za nic nie potrafię dostrzec związku. Mi się wydaje, że Śląsk miałby jeszcze 4 mecze w eliminacjach (w razie przejścia Czarnogórców) NAWET w wypadku zwycięstwa Austriaków :)

Rogo 25.07.2012 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1264709)
Czytam kilkukrotnie, ale za nic nie potrafię dostrzec związku. Mi się wydaje, że Śląsk miałby jeszcze 4 mecze w eliminacjach (w razie przejścia Czarnogórców) NAWET w wypadku zwycięstwa Austriaków :)

niedokładnie się wypowiedziałem ,chodziło mi o to ,że nasz mistrz zagra 4 mecze więcej w el. niż mistrz austrii o ile Śląsk awansuje

jak narazie Helsingborg prowadzi 2:0

pepemasta 26.07.2012 08:22

Czy jesli Ruch awansuje to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze tak , poniewaz przejmie wspolczynnik Pilzna ktore na ta chwile jest przed ostatnia druzyna rozstawiona w 4 rundzie?
Czy jesli Slask wygra z helsinborgiem to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze nie poniewaz przejmie wspolczynnik Szwedow ale i tak bedzie nie rozstawiony, czy moze cos sie zdarzyc zeby Slask byl rozstawiony czy jest to nawet teoretycznie nie mozliwe?

-Spartakus- 26.07.2012 08:57

Współczynników się nie przejmuje, można przejąć jedynie rozstawienie ;) Ależ szczęście Dinama Zagrzeb, zainkasowali 0,250 pkt dla kraju i w 90. minucie awansowali dalej ;( Oby dzisiaj nasze kluby się popisały i zdobyły kolejne 0,750 pkt do krajowego.

mr_kwolf 26.07.2012 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepemasta (Post 1264927)
Czy jesli Ruch awansuje to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze tak , poniewaz przejmie wspolczynnik Pilzna ktore na ta chwile jest przed ostatnia druzyna rozstawiona w 4 rundzie?
Czy jesli Slask wygra z helsinborgiem to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze nie poniewaz przejmie wspolczynnik Szwedow ale i tak bedzie nie rozstawiony, czy moze cos sie zdarzyc zeby Slask byl rozstawiony czy jest to nawet teoretycznie nie mozliwe?

Nie ma czegoś takiego jak przejmowanie współczynników.

Jedynie sytuacja jak losowanie kolejnej rundy przed rozstrzygnięciem rywalizacji w rundzie wcześniejszej można sprawić, że można skorzystać na wysokim współczynniku rywala. Jest to spowodowane tym, iż podczas losowania za współczynnik pary liczony jest współczynnik zespołu rozstawionego.

Znaczy jak teraz było losowanie 3 rundy el LE to para Lech/Khazar była rozstawiana na podstawie współczynnika Lecha, więc jak Khazar ich przejdzie to skorzysta na ich współczynniku.
W przypadku 4 rundy el LE tak nie będzie, bo losowanie odbędzie się po rozstrzygnięciu rywalizacji w trzeciej rundzie.

Mam nadzieje, że nie zamieszałem za bardzo.

Grzana 26.07.2012 21:01

Dzisiejsze wyniki:

Zwycięstwo Ruchu: + 1 pkt
Zwycięstwo Legiii: + 1 pkt
Zwycięstwo Lecha: + 1 pkt
Bilans czwartkowy: 3/4=0,750 pkt.
Bilans tego tygodnia: 0,750 pkt(+ 0 pkt za KOMPROMITACJE Śląska)
Łączne ilość punktów zdobytych w tej rundzie: 0,750pkt+ 0,750 pkt= 1,5 pkt

Ogólnie nie jest źle ( albo ja będąc pesymistą spodziewałem się gorszych wyników), unikneliśmy wpadek pokroju odpadniecia Jagielloni w zeszłym sezonie choć koło kompromitacji Śląska cięzko przejść obojętnie. Osobiście nadal uważam że jedna drużyna w fazie grupowej LE bedzie bardzo dobrym wynikiem. Tako rzecze wróżbita Maciej.

shaggy 26.07.2012 21:14

Po dzisiejszych meczach mamy 1,875 pkt

<Crasch> 26.07.2012 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1265088)
Dzisiejsze wyniki:

Zwycięstwo Ruchu: + 1 pkt
Zwycięstwo Legiii: + 1 pkt
Zwycięstwo Lecha: + 1 pkt
Bilans czwartkowy: 3/4=0,750 pkt.
Bilans tego tygodnia: 0,750 pkt(+ 0 pkt za KOMPROMITACJE Śląska)
Łączne ilość punktów zdobytych w tej rundzie: 0,750pkt+ 0,750 pkt= 1,5 pkt

Ogólnie nie jest źle ( albo ja będąc pesymistą spodziewałem się gorszych wyników), unikneliśmy wpadek pokroju odpadniecia Jagielloni w zeszłym sezonie choć koło kompromitacji Śląska cięzko przejść obojętnie. Osobiście nadal uważam że jedna drużyna w fazie grupowej LE bedzie bardzo dobrym wynikiem. Tako rzecze wróżbita Maciej.

Niewiem czemu uważasz za kompromitacje wynik, ktory i tak dawal wygraną? Zagrali słabo, ale to raczej wynik tego że po pierwszym meczu pilkarze myśleli że nie bedą musieli się za bardzo sprężyć.
Podsumowując w dwumeczu Śląsk i tak był lepszy.
Levadia....TO była kompromitacja, bo nie było awansu.

ps. Z taką grą o LM mogą tylko pomarzyć. pozostaje mieć nadzieję że na nastepne mecze kogoś albo kupią albo zaczną grać lepiej.

anthony09 26.07.2012 21:52

ANALIZA PO III RUNDZIE PUCHARÓW EUROPEJSKICH

Zapunktowali dla nas następująco:
Śląsk: 2 LM - 0,250 = 0,250 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500 pkt-a = 50%
Lech: 1. el. LE - 0,375 + 2. el. LE 0,375 = 0,75 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 1 pkt-a = 75%
Legia : 2 el. LE - 0,125 = 0,375 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500 pkt-a = 75%
Ruch: 2 el. LE - 0,500 = 0,500 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500pkt-a = 100%

-------------------
suma= + 1,875 pkt-a

Możliwości rywalizacji 18.Polski z 17.Izraelem

3/4 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH

JAK NA RAZIE to

+ 1,875 Polski
vs + 1,000 pkt-a Izraela = + 0,875

Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze:

MSK Zilina (Svk) - Hapoel Kiryat Shmona (Isr) 1-0 , 0:2 0,250---> awans Hapeol Kiryat Shmona, niestety Żilina odpadła

Macabii Netanya
(Isr) - KuPS Kuopio (Fin) 1:2 , 1:0 0,250 --> brak awansu Netanyi

Yehuda
(Isr) - Shirak Gyurmi (Arm) 2:0, 1:0 + 0,500 --> awans Yehuda

+
Hapoel Tel-Aviv rozpoczyna w IV rundzie i będzie na 100% rozstawionyMożliwości rywalizacji 18.Polski z 16.Szwajcarią

4/4 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH

JAK NA RAZIE to

+ 1,875 Polski
vs + 1,250* pkt-a Szwajcarii = + 0,625
Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze:

Flora Tallin (Est)- FC Basel (Sui) 0:2 , 0:3 --> wiadomo :(
FC Luzern4 runda el.LE
Young Boys (Sui) - Zimbru (Mol) 1:0 , 0:1 karne 4:2 --> awans Young Boys :((. a tak niewiele brakło
Servette (Sui) - Gandzasar (Arm) 2:0, 3:1 --> awans Servette

Możliwości rywalizacji 18.Polski z 15.Danią

4/5 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH

JAK NA RAZIE to

+ 1,875 Polski
vs + 0,8 pkt-a Dani = + 1,075

Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze:
dodatkowo:
FC Nordsjælland Den - faza grupowa LM --> gwarantowane 0,800 pkt-a do rankingu krajowego
FC Kobenhawn - 3 runda el. LM vs Club Brugge
FC Midtjylland 4 runda el. LE
AC Horsens - 3 runda LEvsDacia / Elfsborg
Aarhus
(Den) - Dila (Gru) 1:2 , 1:3 ---> odpada Aarhus

! DANIA JESZCZE NIE WYGRAŁA PUNKT-A NA BOISKU!

Gucio25 26.07.2012 22:46

Dania przy odrobinie szczęścia zakończy sezon z 0pkt na boisku w ogóle.
mam taką teorię - wychodzi na to, że póki się zaczyna we wczesnych rundach i jest się dalej w rankingu, to trzeba próbować naprawdę nazbierać jak najwięcej punktów, gra się więcej meczy i jest więcej szans na wygrywanie ze słabszymi, bo później jak jest się wyżej w rankingu - jest więcej drużyn i się później zaczyna gre to i ciężej wygrać bo nie gra się z ogórami i jak już cos się ugra to dzieli się te punkty przez większą liczbę..

widać to doskonale na przykładzie Danii, która była na wysokim miejscu w rankingu, ma 5 drużyn w pucharach, dwie w LM, z czego jedna w fazie grupowej, ale w tym wypadku i Nordsjaelland ma małą szansę na zdobycie punktów i Kopenhaga ma małą szansę na awans do LM, a w LE już jednej drużyny nie ma, dwie też nie są pewniakami do awansu..

mkp13 26.07.2012 23:27

Na wstępie powiem krótko - chyba jedno z lepszych losowań z ostatnich lat (przynajmniej na "papierze" - jak jest w praktyce to się zobaczy)

Szkoda tych kilku awansów naszych rywali (krajów, które są blisko nas w rankingu) w ostatnich sekundach meczów + po dogrywkach;/ Chodzi tutaj np o Dinamo Zagrzeb czy Youngs Boys.

Tak na szybko przejrzałem sytuacje +- 2 miejsca obok nas w rankingu. Skupiłem się na tym czy możemy spaść poniżej 18 miejsca. Moim zdaniem 18 miejsce powinniśmy bez problemu utrzymać. Chyba, że sezon marzeń będą mieć Rumuni lub Czesi. Dużo będzie zależało od Ruchu, który wiadomo z kim gra;)

Rumunia
2 drużyny w 3 rundzie LM
Cluj - Slovan
Fenerbahce - Vaslui
Rapid - Herenvenn
Steaua - Spartak Trnava
Dinamo od 4 rundy LE

Bardzo dobra para to Cluj - Slovan. Ktoś odpadnie całkowicie z pucharów, jednak wygrany wchodzi min. do grupy LE. Taka sama sytuacja z Cluj i miejmy nadzieje, że odpadnie z zespołem z Turcji. Jeżeli chodzi o nadrobienie ok. 3.5 wydaje się mało prawdopodobne.

Czechy
Cluj - Slovan
Ruch - Victoria Pilzno
Admira - Sparta Praga
Twente - Mlada
Jak wyżej przy Rumunach + arcy ważne spotkanie Ruchu.

Czemu pominąłem Białoruś i Chorwację?

Sheriff Tiraspol - Dinamo Zagrzeb
Athletic Bilbao - Slaven Koprivnica
Inter - Hajduk Split

Szkoda tego awansu Dinama, bo wydaje się, że rozegra jeszcze min. 4 mecze. Co do reszty to chyba gorzej trafić nie mogli;) 1 drużyna już odpadła.

Bate - Debrecen
Gomel - Liverpol
Więc taka sama sytuacja. Jedna najprawdopodobniej 4 mecze, choć nie przekreślam Węgrów. Los jednej drużyny wydaje się być przesądzony. Pozostałe 2 już odpadły.

I na koniec Polska - w porównaniu do wyżej wymienionych drużyn to losowanie bardzo dobre - jak już na wstępie wspomniałem wszystko wyjdzie w grze jednak Szwedzi to nie drużyny pokroju Inter, Atletic, Liverpol itp. Przydałoby się przede wszystkim awans Śląska (min. gr LE) oraz Lecha (rozstawienie w 4r). Jak dla mnie i Legia upora się z Riedem z Austrii. Najbardziej trzeba obawiać się o wynik Ruchu, jednak ich awans powinien nas utrzymać już na pewno na 18 miejscu.

jarcze 26.07.2012 23:34

Bułgarzy mają nie wesoło. Odpadły wszystkie 4 ekipy.

OrzelCT 26.07.2012 23:47

Podsumowanie meczow rewanzowych 2 rundy:
http://img809.imageshack.us/img809/1...nda2naneta.png
Czerwony: Niekorzystny
Zolty: Korzystny
Zielony: bardzo korzystny
druzyny podkreslone: druzyny ktore awansuja dalej
druzyny pogrubione : druzyny ktore reprezentuja dane panstwo

Plusy:
-Wszystkie nasze druzyny przechodza do 3rundy(dawno nie zaczelismy tak dobrze)
-Wazny awans Slaska (gwarantowane 4 mecze)
-Mistrz austrii wygrywa ale mimo wszystko przegrywa z mistrzem Luksemburgu i zegna sie z pucharami!
-druzyna z Danii, Israelu chorwacji, i dwie z Bialorsi odpadaja.

Edit: maly blad w meczu Kuopion Palloseura 0-1 Maccabi Natanja. (oczywscie Israelczycy wygrali ale to oni odpadaja)

Marcelo97 27.07.2012 00:07

YB Berno wygrało w karnych. W regulaminowym czasie przegrali 1:0. Więc zero pkt ? Czy może 0,250 za zwycięstwo w karnych ?

mkp13 27.07.2012 00:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcelo97 (Post 1265120)
YB Berno wygrało w karnych. W regulaminowym czasie przegrali 1:0. Więc zero pkt ? Czy może 0,250 za zwycięstwo w karnych ?

Za ten mecz 0. Mimo to przeszli dalej i mają szanse dalej zbierać punkty, więc to duże pocieszenie nie jest;/

Karherop 27.07.2012 06:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gucio25 (Post 1265109)
Dania przy odrobinie szczęścia zakończy sezon z 0pkt na boisku w ogóle.
mam taką teorię - wychodzi na to, że póki się zaczyna we wczesnych rundach i jest się dalej w rankingu, to trzeba próbować naprawdę nazbierać jak najwięcej punktów, gra się więcej meczy i jest więcej szans na wygrywanie ze słabszymi, bo później jak jest się wyżej w rankingu - jest więcej drużyn i się później zaczyna gre to i ciężej wygrać bo nie gra się z ogórami i jak już cos się ugra to dzieli się te punkty przez większą liczbę..

widać to doskonale na przykładzie Danii, która była na wysokim miejscu w rankingu, ma 5 drużyn w pucharach, dwie w LM, z czego jedna w fazie grupowej, ale w tym wypadku i Nordsjaelland ma małą szansę na zdobycie punktów i Kopenhaga ma małą szansę na awans do LM, a w LE już jednej drużyny nie ma, dwie też nie są pewniakami do awansu..

nawet nie żartujcie , Dania ma w tej chwili 0.8 pkt , a kilka drużyn nieźle rozstawionych .Jeszcze za wczesnie aby cokolwiek wyrokować.

Równie dobrze te wszystkie analizy np kolegi anthony09 mogą byc o dupę rozbic , jesli np Lech , Ruch i Legia odpadną po tej rundzie , a takiej opcji nie ozna wykluczyc .

Bonifikaty za występy we wczesnych rundach dają pewien handicap , ale badzmy szczerzy , prawdziwe punkty są w fazie grupowej , eliminacje to mają zaledwie `50% wartości .

Gucio25 27.07.2012 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1265126)
nawet nie żartujcie , Dania ma w tej chwili 0.8 pkt , a kilka drużyn nieźle rozstawionych .Jeszcze za wczesnie aby cokolwiek wyrokować.

nieźle rozstawionych?

zostało im 4 drużyny:
1) AC Horsens - 3 runda LE - nierozstawione
2) FC Midtyjlland - 4 runda LE - nierozstawione
3) FC Kopenhaga - jedyna z Danii która ma rozstawienie, ale to nie jest już ta Kopenhaga z przed kilku lat i równie dobrze może odpaść już w tej rundzie z Club Brugge.
4) FC Nordsjaelland - faza grupowa LM - o jakim rozstawieniu tu może być mowa? 4 koszyk, trafia mistrz Danii do grupy z samymi silnymi przeciwnikami, jest duża szansa na to, że przegra wszystkie 6 meczy i nie zarobi żadnego punktu dla Danii, jedynie te 0,8 zagwarantowane.

wiadomo że to są tylko dywagacje, ale w przypadku np. Nordsjaellandu oni mogą skończyć puchary z 0,8pkt dla kraju, a w przypadku gdy zespół zaczynałby od 2 rundy eliminacji (Śląsk) to oni przez same rundy eliminacyjne mogą zdobyć 1,5pkt do rankingu krajowego.. zdecydowanie w obecnej sytuacji nie jest to korzystny układ dla Danii. oczywiście że prawdziwe punkty są w fazie grupowej, ale jak się gra tylko w niej nic nie grając wcześniej to i mniej szans na punkty do zdobycia, a mówimy tu o mistrzach typu Nordsjaelland, czy Śląsk, którzy wielkich szans w fazie grupowej LM nie mają.

Alex_Morgan 29.07.2012 10:06

Wielką szanse na awans do grupy ma mistrz Izraela Hapoel Shmona, który w III. rundzie el. LM zmierzy się z Neftci Baku. Bardzo prawdopodobne, że Izraelczycy wyeliminują mistrza Azerbejdżanu, a co za tym idzie będą mieli już min. fazę grupową LE, przy dobrych wiatrach nawet LM. Natomiast od IV. rundy el. LE swój udział w europejskich pucharach zaczyna Hapoel Tel-Awiw i jeśli nie zdarzy się jakaś niespodzianka to również i oni zagrają w fazie grupowej LE. Jak widać, mimo słabego początku eliminacji, Izrael nie jest bez szans. Więc jeśli Polska marzy o ich wyprzedzeniu to min. 2 kluby muszą awansować do grupy, w co wierzę. Patrząc w górę Szwajcaria wydaje się nie do ruszenia. Bardziej liczyłbym na wyprzedzenie Austrii lub Danii. Jak wiadomo Austria ma wyjątkowo słaby sezon, a ich największa nadzieja na pkt - Salzburg już popłynął. Myślę, że Legia poradzi sobie z SV Ried, a Admira i Rapid Wiedeń odpadną w III. rundzie lub play-off. Gdyby rzeczywiście tak się stało to Austrię mamy na widelcu, wystarczyłoby nieźle zapunktować. Sytuacja Danii była opisana post wyżej, a Cypr wydaje się mieć cztery mocne ekipy, więc nie zakładam, że wypadną z TOP 15. Gdyby spojrzeć w dół wydaję się, że mamy sporą przewagę na Białorusią czy Chorwacją. Ci pierwsi szansę na zapunktowanie mają tylko za pośrednictwem BATE, bo jak wiadomo Gomel zmierzy w III. rundzie z Liverpoolem FC. Taka sama sytuacja w przypadku Chorwacji, Hajduk zmierzy się z Interem, a Koprivnica z Athletic Bilbao, więc jedyną szansę na zdobycz punktową ma Dinamo Zagrzeb. Zawsze trzeba uważać też na Rumunię, bo pamiętamy co zrobili w sezonie 2005/2006, ale mamy nad nimi pewną przewagę - punkty zdobyte przez kluby rumuńskie dzielą się przez 5. Podsumowując trzeba patrzeć do przodu, zdobywać pkt i możliwe, że awansujemy na wyższe pozycje, ale nie wolno zapominać, że z tyłu też jest groźnie i, że kilka krajów jest zainteresowane wyprzedzeniem nas w rankingu.

AZS_Lublin 29.07.2012 11:57

Co do meczu Neftczi- Hapoel Shmoa to Azerowie wcale nie są bez szans. W ostatnich latach futbol Azerski poszedł do przodu i tanio skóry nie sprzedadzą. Wogole to szkoda meczu Zyliny z Hapoelem, słowacy się mogli bardziej postarać i w tym momencie nie bylo by dyskusji.
Podobnie jak ktoś w postach wyżej, też bardzo mnie bolą fuksiarskie awanse Zagrzebia i BATE. Bardzo mało zabrakło a Białorus (nie licze meczu Gomel - Inter) zakończyla by juz punktowanie, podobnie jak Chorwacja.
Reasumując: sytuacja "za" nami jest pod kontrolą (ROM, CZE, BLR) bardziej sie trzeba skupić na dojściu do Izraela i Szwajcarii. Na moje oko w tym sezonie nie ma szans dogonić Austrię. Ale im za 2 lata "zejdzie" potężna 9 pkt

AZS_Lublin 30.07.2012 18:06

Przeanalizowałem najbliższe mecze w LM pod kątem sytuacji Polski w rankingu państwowym. Na 14 wszystkich pojedynków aż 9 z nich jest dla nas interesująca.

1. Bate - VSC Debrecen, kibicujemy Węgrom. Ale na papierze faworytem jest ekipa z Borysowa, ograna w pucharach biorąc pod uwagę ostatnie sezony. Bate rozegrało dziwny dwumecz z Vardarem ( w I meczu na Białorusi jeszcze w 89min było 1:2 dla Vardaru), by w rewanżu z remisować po 0 i awansować. Szanse dla Debrecenu oceniam na 25%

2. Ironi - Neftchi, kibicujemy Azerom. Jak dla mnie jest szansa na niespodziankę, o czym piszę post wyżej. Szanse Neftchi 45%.

3. Molde- Basel, kibicujemy Norwegom. Zdaje się, że nadal trenerem ekipy z NOR jest Solskjaer i póki co ładne ma wyniki. Dwumecz z Ventspils należy rozpatrywać z przymróżeniem oka. Prawdziwy test czeka Norwegów w meczu z Basel, szanse oceniam na 30% .

4. Sheriff - DZagrzeb. Mołdawia w tym sezonie ma bardzo dobry rankingowy wynik. Co prawda, oprócz Sherifa wszystkie ekipy odpadły ale nabijły ponad 2 pkt i ten sezon Moldawia musi uznać za udany. Sheriff nie jest bez szans, tym bardziej, że Zagrzeb stoczył niespodziewanie wyrównany dwumecz z mistrzem Bułgarii. A obecny sezon dla Bułgarii jest jednym z najgorszych w historii (0,750 pkt!). Szanse na 50%

5. AEL - Partizan. Liczę na Serbów, jednak futbol cypryjski idzie w górę i kto wie czy AEL nie dokona podobnego sezonu co APOEL rok temu. Szanse dla Partizana na 20%

6. Kopenhaga- Brugge. Cięzko znaleźć faworyta, dwumecz drużyn na papierze przynajmniej bardzo wyrównany. Dla nas lepszym byłoby przejście dalej Belgów. Ale intuicja mi mówi, że Duńczycy zagrają w LM.
Szanse dla Belgów na 40%.

7. Cluj- Liberec. Fajny dwumecz dla nas, bo spotkanie dwóch bezpośrednich naszych rywali rankingowych i wiadomo, że ktoś odpadnie ale i ktoś zagra dalej. Szanse na 50% z lekką przewagą na CFR.

8. Slask- H`borgs. Oczywista oczywistość. Przejście Szwedów daje pewną grę w LE i dalsze punktowanie. Porażka w praktyce oznacza koniec przygody z Uefą dla Sląska. W IV r LE wpadnie na rywala rozstawionego i szanse na awans mają iluzoryczne. Szanse na awans do IV r LM oceniam po równo.

9. Fererbahce- Vaslui. Faworytem są Turcy. Szanse dla nich oceniam na 75%.
Zapraszam do dyskusji.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl