![]() |
[29 kolejka] Zagłębie Lubin - Wisła Kraków, 25 maja, 19:00
Mecz z Legią za nami. Wiemy już, że w najbliższym meczu nie zagra Sergiej Pareiko za czerwoną kartkę. Za nadmiar żółtych nie zagrają także Tomas Jirsak oraz Dragan Paljić, nie wiadomo także co będzie dalej z urazem Kewa Jaliensa.
Mecz z KGHMem będzie dla obu drużyn meczem o pietruszkę. Zagłębie jest już pewne utrzymania (co najwyżej mogą grać o wyższą premię), a Wisła jest pewna mistrzostwa. Dodatkowo, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Nie będzie także transmitowany w Zapraszam do dyskusji. Pozostałe mecze 29 kolejki (wszystkie są rozgrywane 25 maja o 19): Arka Gdynia - Legia Warszawa Cracovia - Jagiellonia Białystok Korona Kielce - Górnik Zabrze Polonia Bytom - Lech Poznań Polonia Warszawa - GKS Bełchatów Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław Widzew Łódź - Lechia Gdańsk |
Nie zagra nie tylko Pareiko , ale także Paljic i Jirsak (za kartki ) . Dodatkowo moze nie wyleczyć się Jaliens.
Nie mam pojęcia kto zagra za Paljicia , ale obstawiam Burlige . Na pewno zagramy lepszy mecz niż z Legią , tyle można powiedziec na dzisiaj . |
Za Dragana musi szanse dostac Burliga a za Jirsaka ponownie Czarek Wilk. Za Pareike powinien zagrac Jovanic a za Jaliensa niestety Kowalski, ktory zawalił dzisiaj przy probie ustawienia pulapki offsidowej (ciekawe czy trener o błedzie zawodnikow własnie Kowalskiego do niej wliczył - mysle, ze tak). Zagłebie gra w kratke, jezeli zagramy jak z Lecha Gdansk powinnismy osiagnac dobry rezultat.
|
Cytat:
Dzięki za info. |
Szansa na przetestowanie zmienników i chłopaków z młodej ekstraklasy. Robert na wstępie powinien zaznaczyć w szatni , że dla niektórych to mecz o byc albo nie być w Wiśle. Więc albo zobaczymy na boisku pot i łzy, albo pożegnamy się z niektórymi "zawodowcami" . Ja bym widział taki skład:
Kod:
Jovanić |
Cytat:
W szczególności jeśli ktoś widział zawodnika cały rok na treningach i w meczach , zdania nie ma szans zmienić po jednym spotkaniu . Chyba że to zaznaczenie ma na celu większą mobilizację w zespole to OK . Poza tym: Boguski nie zagra w tej rundzie w ekstraklasie słowa Maaskanta - za duże ryzyko Chrapek będzie na zgrupowaniu kadry U-19 nie ma prawa zagrać w tym meczu , nie mam też pewności czy to samo nie dotyczy Nalepy . |
dać odpoczac Meliksonowi, reszta niech gra
|
Może Wisła odwoła się od czerwonej kartki ??
|
Cytat:
|
Cytat:
komisja dyscyplinarna ekstraklasy czy jak to tam sie zwie , w każdym razie organ odpowiedzialny za analizowanie stykowych sytuacji czy wymierzanie kar za przewinienia zbiera się w każdy czwartek , więc nawet jakby się Wisła chciała odwołać to nic to nie da , bo będzie już po fakcie odbębnienia jednego spotkania przerwy Pareiki |
Tak z ciekawości - za żółte i czerwone kartki się coś płaci? W niższych ligach tak chyba jest.. ktoś wie jakie to są kwoty?
|
Nie będę rozstrzygał czy słusznie Pareiko dostał czerwony kartonik czy nie, ale powiem że się nawet cieszę.
Na prawdę, dzięki temu w następnych spotkaniach zagra Milan, niech się ogrywa. Młody jest, perspektywiczny, nie chciałbym żeby grzał ławę cały rok a występował tylko w paru meczach PP. I na prawdę nie wiem po co wypuścił Riosa w `82. Ja wiem ,że on wchodzi tylko na te końcówki, ale nie pasuje do taktyki naszej ! W Mesie okej, niech gra i puka hat tricki , ale nie pasuję do naszego ustawienia i w ekstraklasie sobie nie radzi. Dziwi mnie jednak, dlaczego nikt z Mesy nie wszedł. |
TRoche durne że mecz gdzie by mogło pograć paru młodych to PZPN organizuje jakieś konsultacje młodej repry przez co Nalepa nie może grać..
Mój skład: -----------Jovanic Cikos-Czekaj-Chavez-Burliga -------------Wilk ---------Jirsak-Garguła Brud--------------------Kirm -------------Genkov |
Cytat:
A około 75 za Czarka wchodzi Chrapek :) Ale chodzi o to, że Maaskant chce pokazać, że zasłużyliśmy na mistrza. My i tak to wiemy, więc nie wiem czemu by nie wystawić tych młodych. Bo ja domyślam się jak będzie w przyszłym sezonie - pożegnamy teraz Kowalskiego, Branco, Bouhkariego, Łobo , Riosa, nie wiadomo co z Chavezem ( cena wykupu ), również nie wiadomo co z Bogusiem czy Gułą, ich powrót do formy to wielka nie wiadoma. No i kogoś trzeba będzie na ich miejsce sprowadzić, wzmocnić się przed el. LM. Wiec załóżmy kupimy z 6 dobrych zawodników i.... jak myślicie, kto będzie na końcówki spotkań wchodzić z ławy ? Łepek z Mesy, czy rezerwowy z obecnego składu ( załóżmy Jirsak ) , czy nowy nabytek kupiony podczas wakacji ? W przyszłym sezonie mniejsza szansa będzie na występy młodziaków naszych. Więc teraz dajmy im szansę. Jak dla mnie, to mecz z KSP moglibyśmy przerżnąć - na prawdę ! Mamy już tytuł, więc dajmy się cieszyć grą młodym Wiślakom. |
Cytat:
|
A wiecie co? Jak mają tak grać jak z Legią, to chciałbym, aby w dwóch ostatnich meczach zagrał maksymalnie rezerwowy skład. A podstawowi zawodnicy niech sobie pójdą na tydzień urlopu. Zwłaszcza ci, którzy jadą na kadrę.
----------------Jovanic---------------- Branco - Czekaj - Kowalski(Nalepa) - Burliga -----------------Wilk----------------- ---------Sivakov - Garguła--------- ----Rios----Żurawski---(jakiś młodzik)---- A na Polonię w drugiej połowie Boguski i Boukhari :) I Kurto za Jovanica |
Przed 29. kolejką...
Korona - Górnik Pauzują: - Zagrożeni: Lech (Korona); Bemben, Danch, Kwiek, Wodecki, Zahorski (Górnik); Polonia - GKS Pauzują: Brzyski (Polonia) Zagrożeni: Andreu, Gołębiewski, Pietrasiak, Sadlok (Polonia); Baran, Cetnarski, Fonfara, Mysiak, Popek, Vinicius (GKS) Zagłębie - Wisła Pauzują: Jirsak, Paljić, Pareiko (Wisła) Zagrożeni: Costa, Plizga (Zagłębie); Cikos, Kirm (Wisła) Ruch - Śląsk Pauzują: - Zagrożeni: Bronowicki, Grzyb, Nykiel (Ruch); Celeban, Ćwielong, Fojut, Mila, Sobota, Socha (Śląsk) Arka - Legia Pauzują: Bruma (Arka); Wawrzyniak (Legia) Zagrożeni: Bednarek, Bożok, Czoska, Bruma, Moretto, Noll, Płotka (Arka); Machnowskyj, Rybus (Legia); Bytom - Lech Pauzują: Telichowski (Bytom) Zagrożeni: Chomiuk, Podstawek, Radzewicz (Bytom); Arboleda, Bosacki, Djurdević, Injac, Wilk (Lech) Cracovia - Jagiellonia Pauzują: Cionek (Jagiellonia) Zagrożeni: Boljević, Dudzic, Mierzejewski, Ntibazonkiza, Szeliga (Cracovia); Kascelan, Lato, Norambuena (Jagiellonia); Widzew - Lechia Pauzują: Bieniuk (Widzew); Deleu (Lechia) Zagrożeni: Sernas, Ukah, Szymanek (Widzew); Kożans, Traore, Wiśniewski (Lechia) |
Cytat:
|
Ciekawi mnie kto zastąpi Dragana na lewej obronie, ja bym postawił chyba na kogoś z młodej. Może Nalepa?
|
Cytat:
Chrapek , Jeleń , Szewczyk , Czapa , Pawłowski , Uryga i paru innych . Niech Maaskant kogos wylosuje |
Cytat:
|
Może na bramce postawić Kurto, a w obronie dwójkę młodych. Nie ma co ryzykować zdrowia Jaliensa. Meliksonowi także dać odpocząć i niech Garguła pokaże w nadchodzących dwóch meczach czy warto go jeszcze trzymać czy może lepiej gdzieś opchnąć.
|
Powinny zagrać rezerwy i kropka. Niech podstawowa jedenastka odpocznie przed ostatnim meczem, który wypadałoby wygrać ;)
|
Chodzicie na ME czasami?
Czekaj, Chrapek, może Brud powinni dostać szansę. Reszta niestety odstaje dość wyraźnie. |
Ludzie czy was ku** kompletnie powalilo? Jaki siwakov?! Gosc niech ucieka z Wisly jak najdalej, ma kompletnie w dupie, o ile na Lechi jakims cudem zachcialo mu sie biec i to trzeba przyznac zdobyl kapitalna bramke, ale w calkosztalcie ten gosc wogole sie nie przyklada i nie biega - a mecz z Legia to juz apogeum bylo
http://www.youtube.com/watch?v=-v58LPdV8wY Kiedys w C+ analizowali gre Iwanskiego - dokladnie tak wygladal pressing siwakova a meczu z Legia. Sorry brak pressingu tylko bieganie truchtem jak zyd po pustym sklepie... Jesli wogole dac szanse zawodnikowi ktoremu sie konczy kontrakt to Rios, jak na tak malo meczow i tak prezentowal sie niezle.. Choc i tak za 1 mln USD u nas nie widze - choc uwazam zeby jakby go wziasc i wpozyczyc na pol roku do naszej ligi to by si gosc rozegral - mlody jest i przestawic sie jest ciezko, zwlaszcza jak sie szans nie ma... Ale i tak powinien dostac szanse Gargula - 2 pelne mecze, jesli nie pokaze niczego wielkiego, to przynajmniej cene sie podbije, a kto moze akurat zaskoczy... Do tego chlopaki z MESY - jak nie teraz to kiedy maja dostac szanse - ale na swoich pozycjach a nie np Burliga na lewej obronie gdzie on najbardziej na prawa pomoc sie nadaje... do tego Nalepa, Czekaj i moze 2-3 |
Bardzo bym chciał aby piłkarze przyłączyli się do protestu kibiców. W końcu ten mecz to sparing, bez kibiców, nawet możliwości w tv zobaczenia nie będzie. Jak nie cały mecz, to chociaż pierwsze kilka minut ( oczywiście w porozumieniu z zarządem obu klubów ) takie podawanie sobie nawzajem piłki przez 15 min:). Może to by zwróciło również uwagę innych niezorientowanych w temacie o co tak na prawdę chodzi.
|
Cytat:
|
Widze, że nawet zimowe sparingi cieszyły się większym zainteresowanie P.T. publiczności.:-D
A niesłusznie, bo jutrzejszy mecz może pośrednio zadecydować o kształcie personalnym Wisły w przyszłym sezonie. Zobaczymy zmienioną Wisłę, cudów się nie spodziewam. Tak w nauce jak i w piłce eksperyment nawet zakończony negatywnym wynikiem jest bardzo cenny. |
Skład na Zagłębie
:-D
Jovanić- Cikos-Jaliens-Chavez-Burliga Malecki- Wilk- Sobol- Kirm Rios- Żuraw Ławka: Kurto, Kowal, Siwakow, Nalepa, Chrapek, Melikson, Genkov |
Nie ma się co dziwić. Tego meczu prawie nikt nie obejrzy. Ani na stadionie, ani w telewizji.
|
Jakiego meczu?
|
A, podobno dzisiaj jakiś sparing Wisły z Zagłębiem w Lubinie.
|
a moze z Zagłebiem Lublin :D
Przeciez juz wakacje maja jakie sparingi, zagraja same rezerwy pierwszy skład sie opala |
Orientuje ktoś jaki skład wyjdzie w podstawie ?
|
|
6 Polaków aż !
|
Cytat:
|
na meczyki.pl jest link do meczu Wisły wiec pewnie bedzie mozna zobaczyc
|
Skład za TWSD:
Kurto - Czikosz, Jaliens, Chavez, Burliga - Wilk, Siwakow, Garguła - Kirm, Melikson, Genkow Chyba bez wielkich niespodzianek, może oprócz Filipa na bramce :) |
możliwe że będzie 1 zmiana w tym składzie ale nie więcej :P
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl