![]() |
[28 kolejka] Legia Warszawa - Wisła Kraków (21 maja, godz. 15:45)
Mistrzostwo Polski - cel numer jeden w tym sezonie został już przez nas osiągnięty. Euforia po derbach wciąż nam towarzyszy, nie zapominajmy jednak o prestiżowym spotkaniu z Legią na Łazienkowskiej, które odbędzie się w najbliższy weekend. Co waszym zdaniem jest do poprawienia, jaką przewidujecie taktykę na sobotnią grę? Zapraszam do dyskusji! :)
|
Ja chciałbym zobaczyć Riosa w całym meczu, może Siwakowa, Gargułe ;D Może trzeba dać chłopakom szanse ;) Jak wygramy z Legią to będziemy mogli mówić że wygraliśmy rezerwowym składem :D
WISŁA PANY!! |
To jasne że przegramy odkąd pamiętam w mistrzowskich sezonach (nawet w tych z najtłustszych lat ) zawsze przegrywaliśmy w Warszawie.
|
Mistrzostwo juz mamy wiec mozna grac bez presji. Bede usatysfakcjonowany nawet jak wywieziemy z Łazienkowskiej 1 punkcik chociaz zwyciestwo bedzie lepiej smakowac. Chcialbym zobaczyc bardziej odwazna gre zespołu, ktorej od dawna nie widzielismy z wiadomych wzgledow.
|
Zagrać nieco przewietrzonym składem. Wiadomo że nie będzie Wilka, można by też dać odpocząć Meliksonowi, Pareice, Małemu, Genkovowi. Fajnie by było żeby zagrał jakiś młody wilczek ;) Tak swoją drogą to z Lubinem powinny zagrać rezerwy :P
|
Cytat:
Ostatnie zwycięstwo na Łazienkowskiej w sezonie mistrzowskim to wygrana z Nawałką na ławce. Jeśli się pomyliłem, corigerette. 2001, kupa czasu. |
Nie zagra za kartki Czarek Wilk - to wielkie osłabienie.
|
Cytat:
|
Jak sie popatrzy na osłabienia Legionistów to nasz brak Czarka Wilka to jest pikuś. W optymalnym składzie wygramy,ze zmianami pewnie skonczy sie remisem/skromna przegrana..
|
Siwakow wyjdzie w podstawowej, ew. Jirsak, ale stawiam na Białorusina. Maaskant odkrył, że 2 defensywnych pomocników na naszą buraczaną ligę to jest pewniak ;)
|
Wynik tego meczu będzie zależał przede wszystkim od nastawienia naszych grajków. Pokaże czy są minimalistami i czy zdobyty tytuł im wystarczył czy oprócz niego będą chcieli co zapowiadał po meczu trener Maaskant wygrać wszystko do końca. Oczywiście brak Wilka będzie dużym osłabieniem, ale teraz jest szansa, aby w 3 meczach dać szansę zagrać młodym. Moim zdaniem poza obroną, która musi w takim zestawieniu jak dzisiaj zagrać można wprowadzić kilka zmian. Za Wilka zagra zapewne Sivakov, a na zmienników wziąłbym najlepszą trójkę z ME. Przydało by się dobić Legię i wygrać z nimi 3 raz z rzędu :)
|
Fajnie było by urwać Legii chociaż 2 pkt.
Dla Lechii i Śląska. Oby tylko nie było takiego rozluźnienia jak dwa razy za czasów Kasperczaka ;) |
Cytat:
A w związku z możliwym zawieszeniem Małeckiego, trzeba kogoś na skrzydło wpuścić. Może Melliksona na lewą, Kirma na prawą a do środka Garguła :D. Ew. dać Riosa (niech ma!) obok Genkova :) |
Osobiście sam _wynik_ meczu z legią lata mi. Gramy o pietruszkę.
Natomiast z chęcią bym zobaczył zmienników. Powinien Maaskant powiedzieć im w szatni, że sezon się kończy i że daje szanse zmiennikom, od tego jak się pokażą będą zależeć ich dalsze losy. Niech pogra Żuraw, Guła, Jirsak, może ktoś z młodzików? |
Cytat:
Skład rezerwowy to możemy sobie wyłożyć np. na mecz z Zagłębiem Lubin, a nie na szlagierowy mecz z Legią... |
Pietruszka? Może i tak, ale lepiej cisnąć wszystkich do końca, a nie że odpuszczamy i wygrywamy mistrzostwo jednym punktem :]
|
No zależy od podejścia. Baty od Legii, phhh, przeżyje ;) Natomiast zmiennicy zapierdzielaliby z motorkami w dupach wiedząc że walczą o kontrakty więc wcale nie jest powiedziane że Legia miałaby łatwiej. A my (albo raczej sztab szkoleniowy) dzięki temu moglibyśmy zobaczyć / utwierdzić się w przekonaniu kogo zostawić, kto dobrze rokuje a z kim trzeba się pożegnać.
To właśnie w podstawowym składzie mogą pojawić się takie myśli że eee, po co będę biegł po tą piłkę, jeszcze kontuzji się gdzieś nabawie. Trzeba korzystać z tego że mamy już jasną sytuacją i zrobić przegląd wojsk :) |
Legia bez Vrdoljaka oraz Borysiuka...
Ja w miejsce Wilka wrzuciłbym Riosa. Atak Legia ma żaden, moglibyśmy zagrać nieco bardziej ofensywnie, zwłaszcza, że zabraknie dwóch w/w drwali. A reszta składu OK, niech grają ;] |
Legia - Wisła
Pauzują: Borysiuk, Vrdoljak (Legia); Wilk (Wisła) Zagrożeni: Machnowskyj, Rybus, Wawrzyniak (Legia); Cikos, Jirsak, Kirm, Paljić (Wisła) Przed 28 kolejką: GKS - Zagłębie Pauzują: - Zagrożeni: Baran, Cetnarski, Fonfara, Mysiak, Popek, Vinicius (GKS); Costa, Plizga (Zagłębie) Górnik - Śląsk Pauzują: Pazdan (Górnik) Zagrożeni: Bemben, Kwiek, Wodecki, Zahorski (Górnik); Celeban, Ćwielong, Fojut, Mila, Socha (Śląsk) Jagiellonia - Korona Pauzują: Cionek, Seratlić (Jagiellonia); Lisowski (Korona) Zagrożeni: Kascelan, Lato (Jagiellonia); Lech (Korona); Cracovia - Widzew Pauzują: Bartczak (Cracovia); Zagrożeni: Boljević, Dudzic, Ntibazonkiza (Cracovia); Bieniuk, Sernas, Ukah, Szymanek (Widzew) Arka - Bytom Pauzują: Bruma, Zawistowski (Arka); Hricko (Bytom) Zagrożeni: Bednarek, Bożok, Bruma, Płotka (Arka); Podstawek, Radzewicz, Telichowski (Bytom); Lechia - Lech Pauzują: - Zagrożeni: Deleu, Kożans, Traore, Wiśniewski (Lechia); Arboleda, Bosacki, Djurdević, Wilk (Lech) Ruch - Polonia Pauzują: - Zagrożeni: Bronowicki, Grzyb, Nykiel (Ruch); Andreu, Brzyski, Gołębiewski, Pietrasiak, Sadlok (Polonia) |
Pamiętam był taki sezon gdzie Legia zdobyła tytuł na kolejkę przed meczem z nami i właśnie w tym meczu przegrała. Potem było głośno o tym, że Warszawiacy za dużo świętowali i wyszli na mecz z nami praktycznie nawaleni.
Także mam nadzieję, że dziś w klubie nie myślą o niczym innym jak o Legii. Tak samo eksperymentalne, wesołe taktyki zostawiłbym dopiero na Zagłębie i Polonie, a z Legią trzeba wygrać :) |
Cytat:
Ponadto mecz z Legią będzie zapewne w tvp. Dobrze byłoby, żeby cała Polska zobaczyła dobry mecz i Wisłę w mistrzowskiej formie. |
Eee, będzię tradycyjny w takich sytuacjach oklep.:-/
A poważnie, to do tego meczu mam nadzieje, że wszyscy, zarówno trener jak i zawodnicy podejdą poważnie i zagramy na maksa. Ćwiczenie wariantów taktycznych, dawanie szans, ogrywanie młodych itd. zostawić na dwie ostatnie kolejki. |
Nie wyobrażam sobie żeby ten mecz nasi kopacze mieli potraktować ulgowo! Choćby z 2 powodów
1. Powód - prestiż mecz MP ze zdobywcą PP czyli 2 najlepszych drużyn 2. Mecz będzie transmitowany w otwartej telewizji, nie mam ochoty później czytać jaka to Wisła jest słaba po wysokiej porażce np. 5-1 (haniebnej! jak nam się przydażyła) Trzeba się szanowac i zagrać na 100% Czas na eksperymenty i ogrywanie zmienników będzie w meczach z Zagłębiem Lubin czy Polonią Warszawa. Ten mecz z Legią musimy wygrać;) |
Cytat:
Zaczynamy budować drużynę na następny sezon, więc to najlpeszy czas, żeby sprawdzić zmienników w meczach o punkty. Będziemy wiedzieć, gdzie trzeba uzupełnień (czyli wartościowych zmienników) bo gdzie koniecznie trzeba wzmocnień to wiemy (boczni obrońcy i atak) |
musimy grac w tym meczu o zwyciestwo.
nie moze byc mowy o zadnym odpuszczaniu. mistrz mistrzem, ale Legie trzeba pokonac. zwlaszcza patrzac na ich braki w skladzie. u nas nie bedzie tylko Wilka - Irsak za niego. no chyba, ze Malego zalatwia. |
@Ogryzek, ja bym eksperymenty zostawił na Zagłębie i sparingi przedsezonowe. Trochę niesmak by był, gdyśmy wpieprzyli u siebie z Polonią a potem odbierali złote medale :]
|
Eksperyment to może nie ale np. Garguła od 1 minuty w otoczeniu podstawowego skaldu jak najbardziej
Albo cos pokaże albo go sprzedajemy do Sląska a Melikson na ostatnie pół godziny na podmęczonego przeciwnika |
Ale my gramy z Legią, a nie jakimś Zniczem Pruszków, a biorąc pod uwage ich problemy defensywne, trzeba wyjsc najlepszym skladem i wygrać 3 raz z rzędu różnicą 3-4 goli!
Późniejszy mecz z Zagłębiem, o pietruszke, przy pustych trybunach - dać szanse Brudowi, Jeleniowi czy Chrapkowi, żeby sie przekonac co ta Młoda Ekstraklasa jest faktycznie warta. Wpuszczanie Garguły, Kowalskiego czy Riosa? Ale po co? Juz udowodnili, ze Wisła to dla nich za wysokie progi, a za każdy wystep pewnie trzeba im wyjsciowke zapłacic, wiec ja bym ich nawet z domu nie fatygowal na ostatnie 3 mecze... |
Wedlug PS: "nie będzie miał do dyspozycji czterech bezsprzecznie podstawowych zawodników - Ivicy Vrdoljaka, Ariela Borysiuka, Inakiego Astiza i Dicksona Choto".
Czyli defensywa rozsypana. Wystawil bym druzyne bardzo ofensywnie(bez experymentow w postaci rezerwowych), nie mamy nic do stracenia a mozemy jeszcze zmlucic rywala w meczu o prestiż. |
Mistrzostwo mistrzostwem ale w lidze liczą się tylko mecze z Cracovią i Legią (Lecha nie liczę bo to nuworysze, które ledwo 4 lata temu były jeszcze zwykłymi obszczymurkami). Pasy zostały już dwa razy ukąszone - czas na Legię. Grajmy więc ofensywnie.
Mój skład: Pareiko - Cikos, Chavez, Jaliens, Pajlić - Sobolewski, Jirsak, Sivakov - Melikson, Genkov, Małecki. Kirm wyglada na nieco zmęczonego sezonem więc początek meczu na ławie. |
Albo po prostu trener powinien zrobić wcześniej zmiany i wpuścić zmienników już około 60 minuty. Nie zapominajmy, że ten mecz będzie pierwszym przy w pełni otwartym stadionie. Także wynik zostanie w pamięci jako ten inaugurujący nowy stadion. Trzeba się spiąć!
|
Jak dla mnie to wpuścić dwóch młokosów z ME niech pokażą co potrafią w otoczeniu z podstawowym składem.
-------Pareiko Cikos-Nalepa-Chavez-Pajlic --Sobolewski-Garguła Chrapek-Melikson-Kirm -------Genkov |
Nie ma odpuszczania i trzeba zagrać na 100% piłkarze muszą w każdym meczu grać o zwycięstwo żeby pózniej nie było kompromitacji w pucharach.Chciałbym żeby był doping na tym meczu żeby poczuli przed pucharami trud grania na pełnym stadionie w wyjazdowym meczu.
|
Żadnych eksperymentów na mecz Legią. Rozjechać ich ze 3:0 i sezon można będzie uznać za bardzo udany.
|
Jedni i drudzy o nic nie graja, no niby to "prestizowy" mecz, tylko dla kogo? Wiekszosc to albo obcokrajowcy dla ktorych poza kamerami ten mecz jest jak kazdy inny, albo wyrobnicy ktorzy wiedzac ze maja puchary moga odpoczac bo przeciez trzeba bedzie wczesniej zaczac grac...
Smierdzi remisem na kilometr. |
uważam że piłkarze powinni pokazać klasę mistrzowską i pokonać Legię. Są profesjonalistami i na świętowanie będzie czas po ostatnim meczu. Do soboty daleko więc dzisiejszy kac szybko minie i do roboty na treningach. A z Legią tylko zwycięstwo. Z resztą zawodnicy powinni się starać bo po sezonie napewno paru wyleci :)
|
Dla mnie ten mecz nie ma znaczenia :) Absolutnie żadnego, najlepiej jakby wybiegł taki skład:
Kod:
Jovanić |
Po to poszliśmy w stronę zagranicznych pilkarzy i trenera, żeby nie było minimalizmu. Nie wyobrażam sobie, żeby w Warszawie zagrali słabiej bo juz są mistrzami, albo mają kaca. Muszą zagrać tak jak do tej pory i wygrać, za to dostają pieniądze i nie mogą odpuszczać. Legia w swoim najgorszym sezonie nie zasługuje na takie zaszczyty jak pokonanie Wisły :) Skład wystawiłbym taki sam jak do tej pory, rezerwowi to gwarantowany oklep.
|
Moim zdaniem nie wolno z Legią odpuścić. Seria zwycięstw Lech - Cracovia - Legia byłaby wisienką na torcie z okazji mistrzostwa.
|
młodych można puścić ale nie na Legię, a na Zagłębię, bo Polonią kończymy i trzeba jakoś ten sezon zakończyć; jakoś nie widzi mi się dostać 3 czy 4 od Legii na koniec sezonu, tak wiem może i nierealne, ale wszyscy widzieli jak się skończyła sama nieobecność Genkova
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl