Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [24 kolejka] Wisła Kraków - Górnik Zabrze 30 kwietnia, 16:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8035)

Titto 21.04.2011 22:11

[24 kolejka] Wisła Kraków - Górnik Zabrze 30 kwietnia, 16:15
 
Niestety nie udało się wygrać ze Śląskiem.

Jeśli nie wygramy meczu z "Trójkolorowymi" może być naprawdę nie ciekawie.

Świetnie, że do składu wraca Genkov jego powrót do składu jest ogromnym wzmocnieniem. Właśnie, w meczu ze Śląskiem zdecydowanie brakowało osoby, która zamknie naszą akcje tzn. brakowało Genkova.

Liczę na wygraną, która doda nam pewności siebie i da nam kopa na dalszą część sezonu.

mitmichael 22.04.2011 06:24

Kibice o meczu ze Slaskiem powinni jak najszybciej zapomniec. Trener z pilkarzami powinien wyciagnac wnioski bo to co sie stało wczoraj powtorzyc sie nie moze. Jezeli zagramy z Gornikiem tak jak ze Slaskiem z tyloma dosrodkowaniami to wygramy. Teraz bedzie miał w koncu kto wykorzystac sytuacje bo do skladu wroci Genkov. Nie mozemy tylko walic pilek do wlasnej siatki bo potem Gornik zastosuje styl Lenczyka i bedzie nieciekawie. Wierze, ze w koncu i na wyjezdzie wygramy ale na to przyjdzie pora po spotkaniu z Gornikiem.

dynek.pl 22.04.2011 08:30

a jak Genkow nie wroci albo bedzie mial zly dzien to moze chociaz udac sie pobic rekord liczby drosrodkowan z meczu ze Slaskiem :)

Sami 22.04.2011 08:44

Wisła - Górnik
Pauzują: -
Zagrożeni: Cikos, Jirsak, Kirm (Wisła); Kwiek, Marciniak, Wodecki, Zahorski (Górnik)

Brzytwa128 22.04.2011 09:47

Od początku było wiadomo, jak wygląda nasza drużyna w obronie i ataku, wiadome było że będziemy przez to tracić punkty. Jak rywale tego nie wykorzystywali i dopiero udało się to Śląskowi to od razu huzia na trenera.

Taka wpadka musiała mieć miejsce. Jak na razie to ja dziękuję Maskantowi, że to dopiero pierwsza porażka na wiosnę. Oczywiście nie oznacza to, że nie trzeba teraz wziąć się do roboty - na wiosnę chyba główne założenie było by dostać się do pucharów, teraz 2-gie miejsce mamy niemal pewne, więc trzeba się zmobilizować na ostatnie kolejki i wygrać tą ligę, skoro inni nie potrafią :)

ASecond17 22.04.2011 15:19

jako że Ekstraklasa SA ustaliła termin meczu z Cracovią na niedzielę, proponuję, by wzorem Legii z wiosny 2006 zaśpiewać im: TĘ OSTATNIĄ NIEDZIELĘ Fogga

River 22.04.2011 18:59

Mecz z Gornikiem bedzie tym z serii spotkan, ktore trzeba wygrac. Tu nie ma absolutnie innej mozliwosci. Tak patrze w terminarz to do konca sezonu wlasnie mecz z Gornikiem mozna uznac za ten najlatwiejszy, tym bardziej, ze Zabrzanie strasznie kalecza na wyjazdach.

Trzy punkty i inny scenariusz nie wchodzi w gre. Gienek wroci i mam nadzieje, ze podtrzyma swoja passe spotkan z bramka. Do tego nasze boisko i musi byc dobrze:) Mimo, ze do meczu ponad tydzien to juz nie moge sie doczekac. Mysle, ze zespol podobnie bo chce sie zrehabilitowac za porazke we Wroclawiu.

Teqcontroller 22.04.2011 19:04

Ten mecz trzeba wygrać i tyle , 4 pkt przewagi to jest nic , wynik inni niż nasza wygrana będzie dla mnie porażką.

wolski413 22.04.2011 22:49

trzeba wygrac wszystko już do konca sezonu więc nie ma sensu rozpisywac sie czy ten mecz trzeba wygrac czy nie ... w sumie na R22 zawsze nam dobrze idzie ale martwią rezultaty na wyjazdach, zastały jeszcze 4 mecze u siebie z których musi byc minimum 12 pkt i 3 mecze na wyjeździe

Sami 23.04.2011 23:26

Legia - Widzew
Pauzują: Dudu (Widzew)
Zagrożeni: Jędrzejczyk, Machnowskyj, Rzeźniczak, Rybus, Wawrzyniak (Legia); Panka, Ukah (Widzew)

Zagłębie - Lech
Pauzują: -
Zagrożeni: Costa, Wilczek (Zagłębie); Arboleda, Bosacki, Wilk (Lech)

GKS - Korona
Pauzują: -
Zagrożeni: Fonfara (GKS); Korzym, Lisowski, Niedzielan, Stano, Sobolewski (Korona)

Wisła - Górnik
Pauzują: -
Zagrożeni: Cikos, Jirsak, Kirm (Wisła); Kwiek, Marciniak, Wodecki, Zahorski (Górnik)

Bytom - Jagiellonia
Pauzują: -
Zagrożeni: Hricko, Kobylik (Bytom); Lato, Sandomierski (Jagiellonia)

Polonia - Śląsk
Pauzują: Bruno (Polonia)
Zagrożeni: Brzyski, Gołębiewski, Pietrasiak (Polonia); Celeban, Ćwielong, Fojut, Mila, Socha (Śląsk)

Ruch - Cracovia
Pauzują: -
Zagrożeni: Bronowicki, Grzyb, Nykiel, Stawarczyk (Ruch); Bartczak, Boljević, Dudzic (Cracovia)

Arka - Lechia
Pauzują: Glavina (Arka)
Zagrożeni: Bednarek, Bożok, Burkhardt, Zawistowski (Arka); Bąk, Deleu, Kożans, Wiśniewski (Lechia)

Jazon 24.04.2011 11:31

Wiślacy muszą zagrać na 120%. Wpadka w tym meczu może oznaczać olbrzymie kłopoty w odzyskaniu mistrzostwa Polski. Nasi piłkarze muszą bardzo uważać w obronie. Wiadomo że będziemy stroną atakującą, nacierającą, i Górnik na pewno zastosuje taktykę Śląska, dlatego musimy uważać na ich kontry.

crapmaster 24.04.2011 14:37


tommiyacht 25.04.2011 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolski413 (Post 1081381)
, zastały jeszcze 4 mecze u siebie z których musi byc minimum 12 pkt

stawiam wszystkie pieniądze że nie ugramy wiecej niz 12 pkt w tych 4 meczach

tiel 25.04.2011 09:04

Tak tylko należy zauważyć, że w tym sezonie sędziowie nieco pomagają Wiśle. Widać to w tabeliprawdy tworzonej na portalu tabelaprawdy.pl, gdzie Jagielllonia i nawet Lechia mają tyle samo punktów co Biała Gwiazda. Chodzi o błędy w kluczowych sytuacjach, które wypaczały wynik meczu. Wisła przez takie pomyłki zarobiła 3 punkty, a Lechia straciła aż 6.

zidanemarcin 25.04.2011 09:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ASecond17 (Post 1081215)
jako że Ekstraklasa SA ustaliła termin meczu z Cracovią na niedzielę, proponuję, by wzorem Legii z wiosny 2006 zaśpiewać im: TĘ OSTATNIĄ NIEDZIELĘ Fogga

to ostatnia niedziela
dzisiaj się rozstaniemy
dzisiaj się rozejdziemy
na wieczny czas
to ostatnia niedziela
więc nie żałuj jej dla mnie
spojrzyj czule dziś na mnie
ostatni raz

To by bylo dobre ;)

Tenzen 25.04.2011 09:26

@tiel - sędziowie odebrali nam swoimi decyzjami kilka karnych które nam się należały. W meczu z Koroną sędzia nie pokazywał ewidentnych kartek Koronie w pierwszej połowie co miało bardzo negatywne skutki.

Nawet w sytuacjach gdzie sędzia wypatrzy wynik spotkania to jeszcze nie jest powiedziane, że przez 3pkt zdobywa kto inny. Dobry przykład to ostatni mecz Polonii Warszawa.

stronka fajna na zasadzie gdybania o kontrowersjach, ale to tylko tyle. To że np. większość kibiców nie pokazała by czerwonej kartki za ostatni faul Wróbla na Meliksonie to nie znaczy, że za ostry faul bez piłki nie należała się czerwień itd.

Karherop 25.04.2011 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tiel (Post 1082006)
Tak tylko należy zauważyć, że w tym sezonie sędziowie nieco pomagają Wiśle. Widać to w tabeliprawdy tworzonej na portalu tabelaprawdy.pl, gdzie Jagielllonia i nawet Lechia mają tyle samo punktów co Biała Gwiazda. Chodzi o błędy w kluczowych sytuacjach, które wypaczały wynik meczu. Wisła przez takie pomyłki zarobiła 3 punkty, a Lechia straciła aż 6.


ta strona to jakas pomyłka

autorzy popisują się ogromną wodzą fantazji , wystarczy sobie zobaczyc opis meczu Wisła - Legia gdzie uznają że Manu wszedł bark w bark w Cikosa za co nie powinno byc faulu ani kartki , natomiast wejście bark w bark Paljica w Manu w polu karnym to już powinien byc karny zamieniony na gola , parodia . Ten sezon pokazuje że karny to nie jest jeszcze gol , ale autorzy strony jeszcze długo tego nie zrozumieją .

co do meczu z Górnikiem .
Podobny rywal jak Bełchatow . Jeśli zagramy z Małeckim i Sobolem i będziemy grali piach jak ze Śląskiem , to będzie jasny znak że ustawienie z meczu z GKSem przynosiło wymierniejsze korzyści . Nasza drużyna ma przyszłość ale trzeba sobie zdać sprawę że nie wszyscy piłkarze do niej pasują .

Mecz trzeba wygrać , nie ma innego wyjścia .

PhantomRanger 25.04.2011 12:06

Jeżeli szybko nie strzelimy bramki to obraz gry będzie przypominał ten z meczu ze Śląskiem kiedy biliśmy głową w mur, a jak wiadomo 'głową muru nie przebijesz". Obawiam się, że przy R22 zaparkuje kolejny autobus.

wujekWojtek 25.04.2011 12:31

Jednakże trener Nawałka w przeciwieństwie do Lenczyka nie wie jak parkować autobus a i wykonawców w obronie Górnik ma słabszych żeby trzymać przez 90 min taką dyscyplinę taktyczną jak Śląsk

Kurz 25.04.2011 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1082061)
Jednakże trener Nawałka w przeciwieństwie do Lenczyka nie wie jak parkować autobus a i wykonawców w obronie Górnik ma słabszych żeby trzymać przez 90 min taką dyscyplinę taktyczną jak Śląsk

Poza tym będzie Gankov... Nie chodzi o to nawet, żeby go w jakiś sposób idealizować, ale jest po prostu chyba jedynym zawodnikiem w naszym składzie, który gra dobrze głową. Właśnie z tego powodu w meczu ze Śląskiem bardzo go brakowało.

tiel 25.04.2011 17:51

Co do tabeliprawdy to wydaje mi się, że to nie autorzy uznają tylko ludzie głosują. Autorzy tylko zamieszczają kontrowersyjne sytuacje, posilając się kontrowersjami z canal+ i cytując dla ułatwienia opinie ekspertów z canal+. Wiadomo że to nie jest miarodajne, ale w jakiś sposób na pewno obrazuje pewne sytuacje. Chyba nikt mi nie powie, że na wiosnę Śląsk nie zdobył kilku punktów przez ewidentne błędy arbitrów.Jakby nie było Wisła szczególnie wiosną gra najciekawszą piłkę i zasługuje na pierwsze miejsce, bo Lechia która w pierwszej rundzie grała najefektowniej, trochę obniżyła loty. Co do meczu z Górnikiem to raz że zespół ten nie potrafi grać na wyjazdach. Dwa że ma ogromne kłopoty kadrowe, a przynajmniej miał przed ostatnią kolejką gdzie kadra meczowa Zabrzan liczyła tylko 16 zawodników, a trzy że najgroźniejszy ostatnio zawodnik Sikorski jest straszliwie nieskuteczny.

Karherop 25.04.2011 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tiel (Post 1082117)
Co do tabeliprawdy to wydaje mi się, że to nie autorzy uznają tylko ludzie głosują.

na daną sytuacje głosują 2-3 osoby więc rzeczywiście miarodajne

tiel 25.04.2011 18:13

Stronka oficjalnie chodzi chyba od niedawna bo wcześniej się z nią nie spotkałem, a ostatnio na kilku stronach zauważyłem odnośnik do niej. Pewnie dużo ludzi jeszcze nie głosuje bo jej nie zna, ale 2-3 osoby to chyba przesadziłeś, wystarczy spojrzeć na rozkład procentowy głosowania na poszczególne sytuacje z 22 kolejki, raczej nie wskazuje on na głosowanie 2-3 osób :)

Tenzen 26.04.2011 07:38

Tylko jest to stronka dla żartu. Takie sobie gdybanie. Kibice nie mogą rozstrzygać kontrowersji bo po prostu nie jesteśmy bezstronni, nie ;) W takich sondach większość raczej kliknie na korzyść swojej drużyny.
Ale nie mówię, też lubię sobie pogdybać ;)

Następny mecz musimy wygrać. Ale też nie wierzę by Jaga już tylko wygrywała do końca.

Feniks1983 26.04.2011 07:45

A mnie tego typu stronki nie obchodzą. Piłka Nożna to gra która ma wpisane w swoją konwencje zarówno pomyłki pilkarzy jak i sędziów i szukanie na siłe takich czy innych powodów wygrywania lub przegrywania meczu nie ma sensu. Wynik, zatwierdzony, mecz skończony, punkty są lub nie ma i koniec pieśni.

Co do meczu z Górnikiem, to na pewno na wyjazdach grają o wiele gorzej niż u siebie i powinno być łatwiej. Inna sprawa, że jak faktycznie postawią mocne zasieki to będzie bardzo ciężko. Sam zespół ze Śląska jest dosyć charakterny i braki wyszkolenia nadrabia ambicją i agresją w grze, co z kolei bardzo nie lubią Nasi piłkarze. Obawiam się zwłaszcza o Meliksona który może być niemiłosiernie koszony przez rywali. Uważam jednak, że 3 punkty zostaną na R22 i liczę na Jage że zgubi punkty :)

STARY WIŚLAK 26.04.2011 10:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1080975)
Niestety nie udało się wygrać ze Śląskiem.

Jeśli nie wygramy meczu z "Trójkolorowymi" może być naprawdę nie ciekawie.

Świetnie, że do składu wraca Genkov jego powrót do składu jest ogromnym wzmocnieniem. Właśnie, w meczu ze Śląskiem zdecydowanie brakowało osoby, która zamknie naszą akcje tzn. brakowało Genkova.

Liczę na wygraną, która doda nam pewności siebie i da nam kopa na dalszą część sezonu.

I ja też liczę na wygraną a nawet jestem pewny!! ( kurna ze Śląskiem też byłem pewny ). To może zostanę przy stwierdzeniu, że liczę na wygraną. Na wygraną, która utwierdzi mnie, że tytuł mistrza jest jak najbardziej realny.

Ostatnie lata spotkań z Górnikiem na Reymonta były zwycięskie choć nie zawsze te zwycięstwa przychodziły łatwo...
dla przypomnienia:

2008/09... 3:1 (P.Brożek 29,83...Boguski 72 min.) (ale wynik otworzył Banaś w 14 min. )

2007/08... 2:0 (Cleber 4 z karnego, P.Brożek w 26 min. )

2006/07... 1:0 (Cleber 22 z karnego )

2005/06... 2:0 (Zieniu 62, Paulista 65 min. )

2004/05... 2:1 (Baszczu 25, Żuraw 89 min. a dla Górnika Liczka w 86 min. )

2003/04... 2:0 (Żuraw 66 min. z karnego, Franek 73 min. )

Jak widać z powyższego nie zawsze było łatwo ale też to była inna drużyna i inni zawodnicy.

Ale mamy prawo oczekiwać od tych, którzy tworzą filar i oblicze tej drużyny, aby wynik końcowy nie był gorszy od ich poprzedników.

aNouc 26.04.2011 12:30

Cytat:

Wiślacy po dwóch dniach przerwy, związanej ze świętami Wielkanocnymi, pojawili się na treningu. Wraz z nimi na boisko wyszedł Tsvetan Genkov, który rozpoczął indywidualne ćwiczenia.


Genkov wspólnie z piłkarzami uczestniczył jedynie w pierwszej fazie treningu, gdy zawodnicy ćwiczyli na matach pod okiem Daniela Michalczyka. Następnie obaj panowie wraz z Filipem Kurto i Mateuszem Kowalskim rozpoczęli trening indywidualny.

„Dzisiejszy trening byłby zbyt intensywny dla Tsvetana, dlatego zdecydowaliśmy się na to, aby ćwiczył indywidualnie z Danielem. Wiem, że nie czuje już bólu, ale trudno dziś mówić o tym, czy jest w stanie zagrać w sobotnim meczu. Jeśli będzie normalnie trenował w czwartek i piątek, to ma szansę na występ” – powiedział tuż po treningu trener Robert Maaskant.

Maaskant nie pozwolił , aby zawodnicy byli myślami jeszcze ze swoimi rodzinami. Ciężki trening uzmysłowił dobitnie piłkarzom, że święta się już skończyły, a rozpoczął się okres przygotowań do jakże ważnego, sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze. „Szybciej, szybciej! Biegamy, nie stoimy!” – pokrzykiwał Holender do swoich podopiecznych.

Do końca ciężkiego treningu nie dotrwał niestety Erik Čikoš. „Zgłosił problemy żołądkowe. Możliwe, że zjadł zbyt ciężkie, świąteczne śniadanie i to miało wpływ na jego zdrowie” – żartował, będący w dobrym nastroju trener Białej Gwiazdy.
http://www.facebook.com/WislaKrakow

mitmichael 26.04.2011 12:54

Oby Gienek mogł zagrac w sobote

mikereg 26.04.2011 14:23

mam nadzieje ze jak Genkov nie będzie mógł grac to przynajmniej od pierwszej minuty zagra Rioss a nie Żurawski bo nie ujmując mackowi co zrobił dla Wisły to teraz jest cieniem samego siebie

coni 26.04.2011 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zidanemarcin (Post 1082007)
to ostatnia niedziela
dzisiaj się rozstaniemy
dzisiaj się rozejdziemy
na wieczny czas
to ostatnia niedziela
więc nie żałuj jej dla mnie
spojrzyj czule dziś na mnie
ostatni raz

To by bylo dobre ;)


zaiste odspiewanie tego cracovi byloby mocne :) i biale chusteczki, niech spadaja do 1 ligi.

wujekWojtek 28.04.2011 15:17

http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=25063

Uch, ciężka wiadomość i kolejna, prawdziwa szansa dla Żurawia. Może być ciężko ale liczę że wygramy tak czy siak.

Teqcontroller 28.04.2011 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1082930)
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=25063

Uch, ciężka wiadomość i kolejna, prawdziwa szansa dla Żurawia. Może być ciężko ale liczę że wygramy tak czy siak.

Jeśli Żurawski nie wypali , to przecież mamy bramko strzelanych Pomocników:-P

pikey 28.04.2011 16:05

Jednak nieobecność Genkova będzie bardzo widoczna. On cały czas absorbował obrońców, walczył, przepychał się, przez co pomocnicy mieli więcej swobody. Takiej pracy Żuraw, ani Rios nie wykonają.

I tutaj pole do popisu dla trenera. Trzeba coś zmienić w taktyce, żeby nie skończyło się jak ze Śląskiem- dziesiątki wrzutek bez adresata.

Edson 28.04.2011 16:36

Żurawia mieliśmy w ataku z PBB i jak się skończyło wszyscy wiedzą.

wolfy 28.04.2011 16:48

Będzie ciężko.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1082038)
Podobny rywal jak Bełchatow . Jeśli zagramy z Małeckim i Sobolem i będziemy grali piach jak ze Śląskiem , to będzie jasny znak że ustawienie z meczu z GKSem przynosiło wymierniejsze korzyści . Nasza drużyna ma przyszłość ale trzeba sobie zdać sprawę że nie wszyscy piłkarze do niej pasują .

Wow. Długo nad tym myślałeś? Bo widzisz, znacznie ważniejszy może być brak Genkova i Sapeli, oraz to, że rywale grają przez 90 minut w pełnym składzie?

Rozpierdala mnie, że jeden mecz w anormalnych warunkach, w którym kluczowe były dwa kuriozalne błędy bramkarza i czerwona kartka jest bardziej miarodajny niż kilka naprawdę wymęczonych, w których jak na dłoni widać braki. Ale nie - problemem są Sobolewski i Małecki, bo widać już się przejedli gawiedzi. Wystarczy ich wymienić i będzie z górki, będziemy grali jak z Bełchatowem - jakie to proste. Radzę obejrzeć ten mecz jeszcze raz, szczególnie pierwszą połowę, czyli kiedy przeciwnicy grali w jedenastu, a Sapela nie zaczął czarować.

szprotson 28.04.2011 16:55

trzeba wierzyć ze krakowska banda Nawałki nam odpuści,Adaś miej sentyment.

Będzie cięzko, chyba ze zmienimy system po Śląsku z wrzutek na np.dogrania za 16nastkę albo strzały.
Bo jesli RM chce grać wrzute na Magica to masakra.

mitmichael 28.04.2011 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1082969)
trzeba wierzyć ze krakowska banda Nawałki nam odpuści,Adaś miej sentyment.

Będzie cięzko, chyba ze zmienimy system po Śląsku z wrzutek na np.dogrania za 16nastkę albo strzały.
Bo jesli RM chce grać wrzute na Magica to masakra.

Lepiej juz sie skupic na tych strzałach - Jirsak sprobował ze Slaskiem i był bardzo blisko zdobycia gola.

RZA 28.04.2011 17:22

Witam wszystkich, mam pytanie ponieważ chwile nie wchodziłem na forum i dopiero teraz zauważyłem, że nie ma działu Armia Białej Gwiazdy i stąd moje pytanie czy to już na stałe? Dziękuje za odpowiedź nie wiedziałem gdzie to napisać.

Proud 28.04.2011 17:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RZA (Post 1082978)
Witam wszystkich, mam pytanie ponieważ chwile nie wchodziłem na forum i dopiero teraz zauważyłem, że nie ma działu Armia Białej Gwiazdy i stąd moje pytanie czy to już na stałe? Dziękuje za odpowiedź nie wiedziałem gdzie to napisać.

witamy,

jest taki dział :)

a gdyby jednak nie było u Ciebie na przeglądarce to proszę: http://wislakrakow.com/forum/forumdi...aysprune=&f=12

Ogryzek 28.04.2011 17:43

wolfy,

Czym się martwisz, czy nie wiesz że przerastamy wszystkich w tej lidze o "długość" jak niektórzy piszą na forum:D

My nawet bez Genkova wygramy tak na luzie z 6-0? No przesadziłem 9-0 jak nic będzie. Przecież to tylko Górnik, czego się bać?

BTW
Stachowiak też lubi popełniać błędy seryjnie:)

A na poważnie łatwy mecz nie będzie ale musimy koniecznie wygrać. Po wrocławskim "odpierdalaniu" Barcelony trzeba siermiężnie skosić 3 punkty - choćby 1-0.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl