Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17 kolejka] Wisła Kraków - Ruch Chorzów 4 marca piątek godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7939)

PhantomRanger 26.02.2011 08:42

[17 kolejka] Wisła Kraków - Ruch Chorzów 4 marca piątek godz. 20:00
 
Mecz z Arką za nami. W przyszłej kolejce na własnym boisku podejmiemy chorzowski Ruch. O ich formie bliżej będzie można po ich dzisiejszym meczu. Mam nadzieje, że magia R22 zadziała i 3 pkt zostaną w Krakowie i nie będziemy musieli czekać na zwycięską bramkę do 89 minuty. Co prawda 1 marca czeka nas mecz z Podbeskidziem w ramach PP więc kolejna okazja do zgrywania zespołu.

mitmichael 26.02.2011 09:01

Na własnym stadionie dopiero sie zacznie marsz Wisły po mistrzostwo. Mam nadzieje, ze nie bedzie sliska murawa i zobaczymy troche ciekawszej pilki niz w meczu z Arka gdzie czasami było trudno dobrze przyjac pilke i podac. Maor Melikson na normalnym boisku powinien pokazac nam sie jeszcze z lepszej strony niz wczoraj. Nie ma innej opcji, wygrac u siebie i to najlepiej okazale. Jak mamy isc na Mistrza to pełna parą

Acapelo 26.02.2011 10:52

Cóż wraca Sobolewski i Bunoza.
Sobol moim zdaniem do pierwszej 11. W środku napewno też Melikson. Natomiast pozostałe miejsce jest na chwilę obecną otwarte. W tym meczu sportowo to pewnie postawiłbym na Gargułę lub Jirsaka. Ale jeżeli chodzi porspektywę grania z silnymi rywalami później(Legia, Jagiellonia i Lech) to zastanawiałbym się jednak nad Sivakovem lub Wilkiem. Bo oni wydaje mi się są bardziej w stanie zdominować środek boiska. Wydaje mi się, że ogólnie to większy potencjał ma jednak Sivakov, natomiast w najbliższym czasie to chyba jednak Wilk byłby bardziej przydatny bo Sivakov tak łatwo nie osiągnie swoich możliwości. Niezłe dylematy przed Maaskantem, ale przy każdej z tych opcji mamy szansę wygrywać. Ze słabymi rywalami jednak wystawianie Sivakova może być ryzykowne na wynik 0:0 bo on bardzo mało w ofensywie daje, jedyne co to że eliminuje element świecy w drużynie przeciwnej. Sivakov jednak kiedyś musiał grać lepiej, bo po pierwsze grał w Lidze Mistrzów z dobrym efektem, po drugie jednak Calgari po niego sięgnęło. Napewno można zweryfikować czy warto na niego stawiać oglądając całe mecze Bate w Lidze Mistrzów. Bo na podstawie obecnej formy i faktu, że nie jest naszym graczem to nie bardzo. Przede wszystkim widać, że wolno myśli i jakby strasznie wolno wykonuje wszystko. Jeżeli w Bate grał tak samo to moim zdaniem nie należy na niego stawiać.

Bunoza raczej na ławce, natomiast w meczu z teoretycznie słabszymi Widzewem i Ruchem u siebie spróbowałbym zamienić Jaliensa z Chavezem miejscami (Chavez na prawą).

Titto 26.02.2011 10:52

Zieńczuk wraca na R22! ;)
Mecz powinien być raczej łatwiejszym, niż ten z Arką m.in dlatego, że gramy u siebie. Mam nadzieje, że tak jak mój przedmówca zagramy w lepszych warunkach, niż graliśmy w meczu z Arką. Mam nadzieje, że nie będzie to "mecz na lodzie" i Kirm, Melikson, Małecki i reszta będą mogli jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.
Mimo wszystko Ruch to dobry zespół i ostatnio wygrali z nami 2:0 urwali też punkty Lechowi, Legii i Jagiellonii.

Feniks1983 26.02.2011 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Titto (Post 1056340)
Mimo wszystko Ruch to dobry zespół i ostatnio wygrali z nami 2:0 urwali też punkty Lechowi, Legii i Jagiellonii.

Racja, ale nalezy tez pamietac ze te wszystkie punkty zdobyli u siebie. Na wyjazdach w tym roku nie idzie im juz tak dobrze jak w zeszlym. Mysle ze po meczu z Podbeskidziem bedziemy w stanie bardziej przewidziec czy forma Naszych graczy idzie w gore. Nie zmienia to jednak faktu iz licze ze wygramy i to najlepiej dwoma bramkami.

Kocur 26.02.2011 12:12

Poczekajmy chociaż do końca kolejki bo nawet nie wiadomo w jakim składzie Ruch zagra, może ktoś za kartki poleci czy coś.

Proponuję nie dzielić skóry na niedźwiedziu ani zgadywać ale poczekać do niedzieli wieczór z dalszymi komentarzami.

Semper Fidelis 1985 26.02.2011 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1056382)
Poczekajmy chociaż do końca kolejki bo nawet nie wiadomo w jakim składzie Ruch zagra, może ktoś za kartki poleci czy coś.

Proponuję nie dzielić skóry na niedźwiedziu ani zgadywać ale poczekać do niedzieli wieczór z dalszymi komentarzami.

Dokładnie, a wcześniej gramy w PP więc na tym się skupmy

wiktorpiekarski 26.02.2011 12:46

Trzeba wygrać wysoko mecz 4:0 5:1 mają nas się znowu bać!!!!

JrQ- 26.02.2011 13:51

wg mnie Ruch to będzie jeden z najsłabszych zespołów tej rundy w Ekstraklasie
trzeba wygrać, nie ma innej opcji

PS: lubię jak nasi grają w pt :D

skeba 26.02.2011 14:06

Cytat:

PS: lubię jak nasi grają w pt :D
Lubię jeśli wygrywają, bo jak tracą punkty to cały weekend jestem podminowany :)
Ruch jest słaby, ale boisko pewnie nie będzie idealnie przygotowane, więc może być 1-0 nawet, ważne aby 3 pkt zostały u nas.

WislaOnly 26.02.2011 14:21

Apropos grania w piątek, to ja mam jedną odpowiedź. NIE DLA GRANIA W PIĄTEK!!!!!! Ja w piątki wieczorem pracuję i jak ja mam mecz obejrzeć?:/ a ruch spokojnie do ogrania, chociaż, akurat oni mogą być czarnym koniem rundy.

Semper Fidelis 1985 26.02.2011 14:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1056486)
Apropos grania w piątek, to ja mam jedną odpowiedź. NIE DLA GRANIA W PIĄTEK!!!!!! Ja w piątki wieczorem pracuję i jak ja mam mecz obejrzeć?:/

Mam ten sam problem, oglądnę mecze z Podbeskidziem i Ruchem tylko pierwsze połowy ;/

Kryniu 26.02.2011 14:27

Ja również lubię piątkowe wygrane. Później cały weekend mogę ze spokojem obserwować inne pojedynki. Z drugiej strony mi również często zdarza się że w piątki nie mogę obejrzeć meczu ale takie życie, nic na to nie poradzimy.

Wiślak709 26.02.2011 14:30

3-1 dla Wisły obstawiam.

Teqcontroller 26.02.2011 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1056486)
a ruch spokojnie do ogrania, chociaż, akurat oni mogą być czarnym koniem rundy.

Mogą a nie muszą , My jesteśmy WISŁA i mamy wygrywać z każdym w tej buracznej lidze.

Po za tym gramy u siebie , doping i kibice :D

Ruch jest do ogrania jak najbardziej.


Cytat:

3-1 dla Wisły obstawiam.
Wole 3:0 , nie psuj dobrej passy bez straty gola :D

Mila 26.02.2011 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1056486)
Apropos grania w piątek, to ja mam jedną odpowiedź. NIE DLA GRANIA W PIĄTEK!!!!!! Ja w piątki wieczorem pracuję i jak ja mam mecz obejrzeć?:/ a ruch spokojnie do ogrania, chociaż, akurat oni mogą być czarnym koniem rundy.

Granie w piatek ma WIELKI SENS dlatego ze gdyby nie piatkowe mecze kluby dostaly by mniej kasy z tytulu praw telewizyjnych(canal + by pokazywal mniej meczy) zreszta mecze piatkowe nie sa pokazywane o 14 tylko wieczorem a wtedy 95% osob jest juz po pracy
Ale oczywiscie rozumiem twoje rozgorycznie sam bylem w podobnej sytuacji rok temu

Co do meczu osobiscie licze na to ze Gargula wreszcie zagra od poczatku w sezonie przygotowawczym odwalil naprawde sporo dobrej roboty co przypieczetowal strzelajac 2 bramki dla BATE stawianie Genkova od poczatku jest bledem powinien sie najpierw zgrac z druzyna na treningach a pozniej grac od poczatku bo puki co nie dzwiga odpowiedzialnosci- mecz z Arka bardzo slaby w jego wykonaniu

btw "Świetna" ankieta :D

mitmichael 26.02.2011 19:04

No to nasz najblizszy ligowy rywal remisuje z Lechia 0-0.

WISŁAZWE 26.02.2011 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1056382)
Poczekajmy chociaż do końca kolejki bo nawet nie wiadomo w jakim składzie Ruch zagra, może ktoś za kartki poleci czy coś.

Proponuję nie dzielić skóry na niedźwiedziu ani zgadywać ale poczekać do niedzieli wieczór z dalszymi komentarzami.

Za kartki nie poleci nikt, bo nikt nie był w Chorzowie zagrożony.
Kontuzjowani na dzień dzisiejszy - Pulkowski, Nykiel.
Przed nami cały tydzień, więc nie wiadomo jak to będzie.

Podałem stan na dziś :)

19sebawro06 26.02.2011 22:02

leci gdzieś mecz pucharu??

cinekw 26.02.2011 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 19sebawro06 (Post 1056685)
leci gdzieś mecz pucharu??

TVN Turbo / TVP Sport ale chyba ta druga stacja. Transmisja będzie na pewno :)

KMZ 26.02.2011 23:39

;]
 
2;0

Małecki
Kirm

Fifiorek 26.02.2011 23:42

Również stawiam 2:0 :)
Małecki 28 minuta
Melikson 75 minuta

tomasz_19 26.02.2011 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Semper Fidelis 1985 (Post 1056490)
Mam ten sam problem, oglądnę mecze z Podbeskidziem i Ruchem tylko pierwsze połowy ;/

zmień robotę, albo w dzień meczu bierz wolne :D w końcu Wisła jest najważniejsza :)

Proud 26.02.2011 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KMZ (Post 1056733)
2;0

Małecki
Kirm

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fifiorek (Post 1056734)
Również stawiam 2:0 :)
Małecki 28 minuta
Melikson 75 minuta

Panowie, chyba pomyliliście tematy. Typer i Konkurs o Wiśle, to nie tutaj.
---------------

Ważne, aby z Ruchem wygrać i podtrzymać serię. Musimy nabrać rozpędu. Teraz Ruch, potem Widzew, następnie wyjazd na Polonię Bytom. Musimy zdobyć w tych meczach 9 punktów.
I mecz z Jagą, na R22. Jak wygramy, to powinniśmy już mieć kilkupunktową przewagę nad Jagielonią.
Teraz trzeba ten plan zrealizować. A to nie będzie proste.

Ruch pomimo, że słaby, to należy pamiętać, że nie jest to jakiś Bełchatów czy Amika, tylko 14krotny Mistrz Polski. I mecze z nim są bardzo prestiżowe. Dlatego liczę na komplet widzów i świetny doping dla Wisły.

Myślę, że przy żywiołowych trybunach i dobrej murawie możemy zobaczyć 100% możliwości Meliksona. Gość ma ewidentny styl gry pod publikę.

Ciekaw jestem jak wyjdziemy w pomocy. Melikson jest raczej pewny. Z tyłu pewnie Sobol(pomimo dobrej gry w Gdyni Wilka), zważywszy na wypowiedzi Trenera na Jego temat. I Białorusin do kompletu.
Na obronie Cikosz, Paljić, Jaliens + Chavez/Bunoza.
Reszta tak jak w Gdyni.


Kurde, już nie mogę się doczekać tego meczu :)

QBAS 26.02.2011 23:55

Pisałem już w innym temacie, że dwa najbliższe mecze u siebie będą dla nas nader istotne. Jeśli uda się przez nie przejść ze zwycięstwami, zawodnicy dostaną pozytywnego kopa, zgrają się między sobą i na pewno będzie im łatwiej w kolejnych spotkaniach. Co więcej oglądając rywali do MP można przypuszczać, że niektórzy mają szansę na zgubienie jakiś punktów.

Dlatego jako kibice musimy zrobić wszystko, żeby dopingiem wspomóc naszych grajków. Niech nasi zawodnicy znowu poczują moc Armii Białej Gwiazdy!

zim zum 27.02.2011 00:07

Po tym co dzisiaj ruch pokazał w meczu z Lechią, nie ma innej opcji jak wygrana. Z taką grą, to niebiescy mogą podzielić los cracovii na koniec sezonu.

fialo 27.02.2011 00:11

Nie rozumiem dyskusji w tym temacie chwilowo. Nie zapominajcie, że przed meczem z Ruchem gramy jeszcze z Podbeskidziem i to na tym rywalu powinniśmy się aktualnie skupić.

zim zum 27.02.2011 00:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1056745)
Nie rozumiem dyskusji w tym temacie chwilowo. Nie zapominajcie, że przed meczem z Ruchem gramy jeszcze z Podbeskidziem i to na tym rywalu powinniśmy się aktualnie skupić.

a co tu do rozumienia ?

Proud 27.02.2011 00:16

Tylko, że z Podbeskidziem gramy w PP. Nie widzę związku. My rozmawiamy o kolejnym przeciwniku, ale z rozgrywek ligowych.

Pewno, że teraz najważniejszy jest PP, ale możemy chyba dyskutować o następnym meczu ligowym?

fialo 27.02.2011 00:22

Ja nikomu nic nie zabraniam, tylko zwracam uwagę, że powinniśmy się skupić na Podbeskidziu, bo Ruch dopiero za tydzień, a "Górale" już za 3 dni. Jak mi się zdaję to nawet odpowiedniego tematu nie ma.

aNouc 27.02.2011 00:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1056749)
Tylko, że z Podbeskidziem gramy w PP. Nie widzę związku. My rozmawiamy o kolejnym przeciwniku, ale z rozgrywek ligowych.

Pewno, że teraz najważniejszy jest PP, ale możemy chyba dyskutować o następnym meczu ligowym?


Związek jest.
Wystarczy że ktoś wypadnie z powodu kontuzji i cała Wasza koncepcja z Ruchem idzie się kochać. Przykładów może być jeszcze wiele innych.

Najpierw to priorytetem jest Podbeskidzie, które będzie dużo grozniejszym rywalem od Ruchu i czeka nas ciężki bój z nimi. Lamusami nie są i z całą pewnością będą gryzc trawę by wygrać z piłkarzami, których na co dzień widzą w telewizji czy mają ich zawieszonych w formie plakatów na ścianach. Takie święto przydarzyło im się może 3 raz w .. historii klubu. Mocno się obawiam tego meczu, jak Maskaant zaszaleje w połowie rezerwowym składem i dziwnym ustawieniem a nasi zlekceważą przeciwnika to może się skończyć..
Po PP będziemy mądrzejsi.

Proud 27.02.2011 01:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1056750)
Ja nikomu nic nie zabraniam, tylko zwracam uwagę, że powinniśmy się skupić na Podbeskidziu, bo Ruch dopiero za tydzień, a "Górale" już za 3 dni. Jak mi się zdaję to nawet odpowiedniego tematu nie ma.

Masz rację. Z tym, że to piłkarze muszą się skupić najpierw na PP.

A my sobie możemy gadać.

My musimy po prostu przyjść na oba mecze i wspomóc Ich dopingiem. Reszta jest w Ich głowach i nogach.

Kryniu 27.02.2011 14:40

Moim zdaniem oszczędziłbym Meliksona na mecz z Ruchem a w meczu Z Podbeskidziem wstawił Gargułę. Zbyt wielkie ryzyko kontuzji a Maor jest dla nas w tej chwili niezbędny

DJ Hazel 27.02.2011 15:24

Czekaliśmy tyle czasu na ten mecz i już za niecały tydzień będziemy mogli pokazać na co nas stać...a piłkarze na co stać ich !Po zwycięstwie w Gdyni w niezłym stylu czas na Ruch.Na własnym boisku nie wyobrażam sobie straty punktów.Jaki skład na ten mecz ?Chciałbym zobaczyć Wilka jednak po powrocie Sobolewskiego ciekawe jak ustawi to Maskaant.Chłopak nie może marnować się na ławce.Liczę że pierwszą bramkę w naszych barwach zdobędzie Genkov.Szczerze już się nie mogę doczekać !

Titto 27.02.2011 15:32

Wilk na 99.9 procent nie wejdzie do składu kosztem Sobolewskiego chyba, że Sobol odpukać złapie kontuzje na treningu lub w meczu z Podbeskidziem.
Melikson z bardzo dobrej strony pokazał się w meczu z Arką więc Wilk też ma małe szansę aby go wygryźć.
Jedyna szansa to Wejście do składu na rzecz Sivakova chociaż moim zdaniem też ma na to małe szansę Sivakov zagrał całkiem dobre zawody z Arką pokazał, że ma całkiem niezłą technikę i niezły przegląd pola. Jak na razie chyba zostaje mu tylko rola 1 rezerwowego, 12 zawodnika.

farben 27.02.2011 19:08

Tutaj Iwan mnie zaskoczył, nie wierzy w nas? http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...onia,id,t.html

crux.a 27.02.2011 21:27

To, co Iwan mówi, jest nielogiczne. Jesli pogoń Wisły będzie skuteczna - a będzie! - to Jagiellonia nie zostanie mistrzem. Moim zdaniem tekst źle przygotowany do druku; nawet jesli Iwanowi coś takiego się powiedziało (nie wykluczam), to zadaniem dziennikarza jest dopytać, poprawić i przedstawić do autoryzacji.
Tak poza tym, farben, to chyba nie ten wątek.
Z Ruchem wygramy, zapewne wysoko. Będzie potężne wsparcie z naszej - kibiców - strony. Będzie lepsza pogoda nż w Gdyni. Będzie łatwiejszy przeciwnik niż Arka. Będzie Sobolewski chcący udowodnić, że nadal jest lepszym piłkarzem niż Wilk. Będzie zdrowy Genkov. Będzie lepsze zgranie (każdy trening się liczy).

mitmichael 27.02.2011 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 1057106)
Tutaj Iwan mnie zaskoczył, nie wierzy w nas? http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...onia,id,t.html

Nie ma co czytac takich wypowiedzi

Proud 27.02.2011 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1057208)
Nie ma co czytac takich wypowiedzi

Czemu?

Lepiej słuchać peanów pochwalnych w wykonaniu Mielcarskiego? bo tak przyjemniej?

Ludzie, nauczcie się szanować kogoś zdanie. Jak Iwan tak uważa to Jego sprawa. Mam nadzieję, że Wisła mu udowoni że nie ma racji.

Mielcarski był często tu krytykowany, jak nas pochwalił to nagle stał się ekspertem.

Iwan powie o Wiśle dobrze, to będzie "ma chłop rację, dobrze gada"
Powie źle, "plecie głupoty" ;)

westersyl 27.02.2011 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1057215)
Czemu?

Lepiej słuchać peanów pochwalnych w wykonaniu Mielcarskiego? bo tak przyjemniej?

Ludzie, nauczcie się szanować kogoś zdanie. Jak Iwan tak uważa to Jego sprawa. Mam nadzieję, że Wisła mu udowoni że nie ma racji.

Mielcarski był często tu krytykowany, jak nas pochwalił to nagle stał się ekspertem.

Iwan powie o Wiśle dobrze, to będzie "ma chłop rację, dobrze gada"
Powie źle, "plecie głupoty" ;)

Iwan a Mielcarski to tak jak porównywać plebs z arystokracją. To co ten pierwszy wygadał w niedawnym programie na Orgage Sport to przechodziło wszelkie pojęcie. Naśmiewał się z transferów Wisły, przytakiwał słową Stanowksiego jakkoby Genkov dwa ostatnie lata spędził na ławie i w ogóle wszystkie transfery Wisły to odrzuty.
Generalnie sposób wysławiania się, logicznego myślenia, spostrzegawczość to wszystko przemawia na korzyść Melcarskiego. A że czasami coś palnie ? Każdemu się zdarza. Szkoda że ten człowiek nie pełni jakiejs poważniejszej funkcji w polskiej piłce czy jakim kol wiek klubie bo ten facet się po prostu marnuje.

Jeśli chodzi o poziom techniczny poszczególnych zawodników to jesteśmy w innej lidze takie jest moje zdanie i ta drużyna ma taki potencjał jakiego nie mieliśmy od dawna. Kiedyś podniecałem się że mamy w środku pola takich zawodników jak Jirsak, Sobol i Garguła, teraz nawet Sobol nie jest pewniakiem do składu po tym co zagrał Wilk.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl