![]() |
[23. kolejka] POLONIA Warszawa - WISŁA Kraków, sobota 03.04.2010 16:15
Pierwszy z dwóch warszawskich meczów Wisły w tej rundzie, ten łatwiejszy - rywalem jest przedostatnia w tabeli Polonia. Warszawiacy przegrali u siebie aż 5 z 11 meczów tracąc aż 14 bramek. W pierwszej rundzie Wisła w Sosnowcu zwyciężyła 2:1.
W poprzednich latach zawsze wygrywała Biała Gwiazda (5 zwycięstw w 5 meczach!): sierpień 2008 2:0 wrzesień 2005 1:0 marzec 2005 3:1 (po 15 minutach 0:1) listopad 2003 5:2 listopad 2002 4:0 Drużyna Kasperczaka do tej pory zaliczyła dwa zwycięstwa w dwóch meczach. Średnia strzelonych bramek podskoczyła (w porównaniu z 20 meczami Skorży) z 1,6 do 3. Dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od wyniku w Warszawie Wisła na pewno zachowa pozycję lidera (nad drugim Lechem ma 4 punkty przewagi). Aktualna tabela i forma: Kod:
1. Wisła 47 00133 |
Cytat:
|
Cytat:
|
2 mecze to za mała próbka, żeby silić się na jakieś porównania. Rozegrajmy całą rundę.
A co do meczu, to wypadałoby wygrać i zwolnić Bakiero :) No, ale zn aszą formą łatwe to nie będzie. Jesli zwycięstwo to wymęczone. |
hej, nie wiecie czy jest wyjazd do Warszawy naszych kibicow? Ja mieszkam w Warszawie i chetnie bym sie wybral, na sektor gosci oczywiscie...
|
Na pewno będzie.
|
Interesuje mnie zwycięstwo i nic więcej,Polonia jest w dołku po mimo dzisiejszego zwycięstwa.Przed meczem z Polonią Bytom mówiłem, że 0-1 wystarczy mi tym razem myślę,że będzie 0-3 będzie tydzień odpoczynku od meczów powinno być dobrze.
|
Cytat:
przestrzegam przed takim myśleniem wszyscy piszą ze pojedziemy 3, 4-0 a później kończy się wymęczonym remisem :/ Polonia ma nóż na gardle i właściwie to może wszystko |
a ja mysle ze jesli wygralismy z Polonia Bytom to stac na na ogranie Poloni W. Jestem w miare spokojny przed tym meczem. Kasperczak ma tydzien na przygotowanie druzyny, jest to jego pierwszy pelny tydzien na przygotowania od kiedy powrocil do Wisly. Mysle ze pilkarze odpoczna a przez te 7 dni przecwicza wiele schematow gry i wyjda na mecz ze swiezymi glowami i wypoczeci na 100%. A wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby wygrac!
|
Tydzień na przygotowanie, poprawienie niedokładności. Idzie ku lepszemu,czas przy Kasperczaku działa na na sza korzyść. Polonia taktycznie,fizycznie,wszytko beznadziejne. Może do meczu z nami Wojciechowski rozwali drużynę,może dokupi kogoś. Tak czy siak faworytami jesteśmy,
|
Była szansa na walkower, ale Polonia wygrała z Arką, więc nici z darmowych 3 punktów ;)
Cytat:
|
Mimo tego,że nie gramy porywająco jestem dobrej myśli. Zawodnicy poczuli się pewniej,znowu wiedzą,że są najlepsi w Polsce. Myślę,że wygramy w przekonywującym stylu co przybliży nas do trzeciego z rzędu mistrzostwa i awansu do Ligi Mistrzów ;)
|
Ma ktos jakies info odnosnie biletow na mecz? Po ile i od kiedy w sprzedazy?
|
Coś czuję że Mr. Wojciechowski po meczu z nami się załamie i jednak odda resztę meczy walkowerem. hahaha
|
Łatwo nie będzie, ale te 2-1 myślę, że wygramy.
Wiadomo może czy Alvarez wyleczy się na mecz z Polonią? |
Cytat:
Co poniektórzy piszą, że jak ograliśmy na wyjeździe tą lepszą Polonię, to i wygramy z tą słabszą. Taaa... Tylko pamiętajcie, że mecz, meczowi nierówny. Jednak wydaje się, iż Bakero nauczył Polonistów tylko przyjęcia piłki i w miarę prostego podania - taktyki tam jednak za grosz. Ogólnie Polonia, u siebie potrafiła jedynie wymęczyć (z pomocą sędziego) 2:1 ze słabą Arką. Wydaje się, że na rozpędzającą się Wisłę, to za mało. I oby tak było. Inna sprawa, że mają nóż na gardle... Jednak pewnych rzeczy, takich jak np. przygotowanie fizyczne, czy umiejętności nie da się przeskoczyć, a te są po stronie Wisły. Warto też nadmienić ten tydzień na spokojne przygotowanie. Jak dla mnie zwycięstwo, w nieznanych okolicznościach (nieco wymęczone lub łatwe). |
Polonia Wojciechowska nie gra nic, problem w tym, że i my niewiele. Tak więc nie spodziewałbym się pogromu, a już na pewno łatwego zwycięstwa.
Fizycznie też pewnie nie będzie optymalnie, bo tydzień to chyba jeszcze za mało żeby coś w tej kwestii poprawić. Tak więc zagramy na maksa pewnie 20 - 30 minut. Oby to wystarczyło... |
Ja się tylko boje by po tych 2 wysokich zwycięstwach nie pojawiła się lekka olewka - w stylu , gramy z cieniasami to na huki ich weźmiemy.
Polonia nic nie gra ale ma gruby nóż na gardle(w przeciwieństwie do Lechii i P.Bytom) więc nei ma się co spodziewać spacerku. |
Najważniejsza w tym spotkaniu będzie pierwsza bramka. Jeśli my ją trafimy będzie znacznie łatwiej i powinniśmy bez problemu wygrać a być może nawet utrzymać średnią 3 bramek. Natomiast jeśli nie to trzeba będzie liczyć na podobną reakcję jak meczu z drugą Polonią.
|
Nikogo nigdzie nie weźmiemy z rozpędu. Trzeba będzie wyszarpać to zwycięstwo jak kazde dotychczasowe. Może będzie jakiś plus w takstyce i płynności,ale innych rewelacji bym się nie spodziewał. Poza tym spodziewam się Brożka Pawła na ławie,bo nic sobą obecnie nie prezentuje aby zaczynać mecz w pierwszej 11. Za Skorzy była to święta krowa, Kasperczak raczej nie ma takich obiekcji i powinien faceta possadzić na ławie. Nie po to aby go ukarac,ale zwyczajnie z nim mamy mniejszą siłę ognia,jest słaby,ot co. Musi wrócić do pełnej sprawności. Dlatego niech najpierw opłaci sobie leczenie w jakiejś dobrek klinice,niech mu wyleczą pachwiny,kolano itd. Wtedy uważam wróci do dawnej dyspozycji. Przykład Dawidowwskiego i Niedzielana pokazuje,że jest to dla Pawła jedyne wyjście,aby doprowadzić się do pełnej dyspozycji zdrowotnej. Podobnie Garguła,Gołoś,Singlar.
|
Polonia ma bardzo nierówną i zniszczoną murawe.Na takiej płycie znacznie łatwiej sie jest bronic niż składnie atakowac.W ciemno przyjąbym skromne jednobramkowe zwycięstwo.
Wierze w przebudzenie Brozia i jego złoty gol.Myśle że jak Paweł wróci do dawnej dyspozycji to zaczną sie efektowne wygrane po ładnej grze |
Cytat:
|
widze, ze hurraoptymizm jest i doliczanie pewnych 3 punktow czyli pewnie nie wygramy (tfu!)
|
Nie wiem czy to dobry temat . Ale zapytam czy będzie organizowany wyjazd do warszawy na mecz?
|
tam wchodzi z 300 fanów wiec bilety raczej nie pojda do sprzedazy
co do meczu to bym tak nie skakal i zapisywal juz 3 pkt.. niestety ale z calej trojki mamy najgorszy terminarz Polonia Wwa Piast Gliwice Korona Kielce Cracovia Odra Wodzislaw :shock: az sie przestraszylem i nie robie sobie zartow.. wszyscy oni walcza o utrzymanie i bedzie cholernie ciezko do tego Slask, Legia i Amika |
Cytat:
|
Legia , Lech , derby z Cracovią , a na koniec mecz z Odrą - nie będzie lekko. Szczególnie ten ostatni mecz w z Odrą będzie ciekawy, bo dla nas to może być mecz decydujący o MP, a dla nich o utrzymaniu/spadku. Lepiej by było zapewnić sobie mistrza przed meczem z Odrą, czyli wygrać wszystkie mecze. Mamy teraz 4 pkt przewagi , więc jest w zanadrzu jedną porażkę. Lepiej jednak żeby jej nie byo - trzeba się spiąc i JJJBG !
|
Zapomnialbym o gownianej murawie ktora bedzie atutem Polonii..
nie ma w takich meczach gadki ze murawa jest taka sama dla obu zespolow.. bo my mamy duzo lepsza technike, indywidualnosci itd.. i czy to deszcz, czy wykopki na murawie to pomagaja tym slabszym, gorzej wyszkolonym technicznie.. Cytat:
|
to bedzie bardzo ciężki mecz.Na poloni wisi ogromna presja właściciela, a nasza gra jest słaba nawet jesli ostatnio strzelilismy 6 bramek.
|
To będzie chyba ciężki mecz, przynajmniej na papierze być tak powinno ale to co się dzieje w Polonii to woła o pomstę do nieba i wcale się nie zdziwię jak Wisła znów zaaplikuje przeciwnikowi trzy bramki. Atmosfera fatalna w klubie Wojciechowskiego i grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Osobiście wierzę w bramkę Pawła Brożka, może akurat w Warszawie wystrzeli ( z formą :P ).
|
Cytat:
|
Można się spodziewać trudniejszego meczu niż w Bytomiu. Polania W-wa ma większy potencjał i walczy o życie
|
moze ktos podac jak sytuacja kartkowa ,kto jest zagrożony?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
to sytuacja jest nie wesola przedmeczem z LECHEM ,trzeba uwazać lub kombinować
|
Cytat:
|
Poprostu zagrajmy np. Cleber-Jop ze Śląskiem na środku obrony dla spokoju. (powinni obaj już być w dyspozycji )
a Sobol dostanie z Polonią już pewnie. :D |
Cleber nie wiadomo czy będzie zdrowy. Jopa to jak widzę przy piłce to mi drży serce : P
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl