![]() |
[17 kolejka] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, piątek 11 grudnia godz. 20:00
Ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Wisła zmierzy się z Zagłębiem Lubin w Sosnowcu bez udziału publiczności (kara Komisji Ligi). Po spotkaniu z Ruchem mamy 5 oczek przewagi nad Legią i 8 nad Lechem oraz Ruchem Chorzów.
Zagłębie Smudy jest nisko w tabeli, ale nie jest to tak słaba ekipa jak z początku sezonu (4:1 dla Wisły). W ostatnim meczu zremisowali 0:0 z Legią Warszawa (Dziękujemy:)). Podobnie jak w Wiśle są tam kontuzje. Z Wojskowymi nie zagrało pięciu graczy, a jeszcze wypadł Traore (może zagra). W zespole Macieja Skorży oprócz Głowackiego, Sobolewskiego, Garguły, Singlara i Pawła Brożka zabraknie pauzującego za kartki Juniora Diaza. Myślę, że wygramy 2:0 lub 3:1:) |
To bedzie bez ironii, ciesze sie, ze sie ta runda konczy. Widzialem jeden dobry mecz Wisly od sierpnia, a od 2 miechow naszej druzyny nie da sie ogladac (czasem sie zerwa i pobiegaja kwadrans). Przegrane bez walki derby, kleska z Estonczykami etc. Jedna z najgorszych rund jakie w erze Cupiala widzialem.
Paradoksalnie jestesmy liderem, ale to tylko swiadczy o poziomie ligi, ktory zapada sie juz totalnie. Okazuje sie, ze mozna czasem pobiegac kwadrans, ze wystarczy miec Marcelo, ktory strzeli kilka decydujacych bramek po stalych fragmentach, a tak ogolnie mozna grac kiszke...Na tak slabym poziomie Wisla nie grala od lat. Z ZL licze na... centre i glowke Marcelo. I byleby wygrac (nomen omen dobrze, ze PZPN odwiesil mu karencje, bo bez niego z Chorzowa wracalibysmy z remisem) |
Diaz nie zagra więc Łobo będzie grać od pierwszej minuty. Za Ćwielonga wstawiłbym Boguskiego od pierwszej minuty. Już kilka razy zagrał wchodząc z ławki, więc chyba zdrowy już.
Paradoksalnie mecz trudniejszy od dwóch poprzednich bo w Sosnowcu gramy padakę. |
Cytat:
Pawełek Alvarez Marcelo Jop Piotr Brożek Cantoro Kirm Łobodziński Jirsak Ćwielong Małecki A w drugiej połowie wróciłbym do 1-4-4-2 z Boguskim ataku. |
Pawełek
Alvarez Marcelo Cleber :-) Piotr Brożek Łobodziński Jirsak CantoroKirm ĆwielongMałecki |
Cleber ma umowe dopiero od stycznia, wiec nie moze grac.
|
Cytat:
bidnie 14 zawodników liczy kadra seniorów Wisły:shock: |
Cwielonga na lawke ..on na boisku nie istneje .... Boguskiego niech da od 1 minuty ....
Lobo niech lepiej zostanie po treningu i pocwiczy dokladne podawanei pilki ... od 1 minuty mocno ich naciskac i naszczelac jak najwiecej bramek xD |
Jakby Boguś dał radę, to chociaż z jedną połówkę mógłby zagrać. Gość jak wszedł z Ruchem, to wyglądał jakby z innej planety. A przecież jest po kontuzji. On ma trochę drewniane to przyjęcie piłki (dzięki ci polska szkoło trenerska), ale przynajmniej robi to z odejściem, no i jest dynamiczny. Dodatkowy atut, którego brak innym naszym kopaczom to myślenie. Boguski na boisku myśli i tu ma przewagę nad zombie obrońcami.
Na drugie 45 minut wpuścić go za Jirsaka, który gra bezbawrnie i nie bierze na siebie ciężaru gry. A co do Ćwielonga to nie mam zdania. Niby jest słaby, ale Łobo jest równie słaby z taką różnica, że jak wejdzie na końcówkę meczu, to potrafi kogoś minąć i wrzucić. Więc wychodzi na to, że trzeba wystawić taki sam skład jak na Chorzowian. |
Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie - z Koroną w Kielcach - ze Śląskiem we Wrocławiu - nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach (nie licze Odry) Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe. Dlaczego teraz z Zagłebiem w Sosonowcu miaby być to świetny mecz? Obstawiam wymęczone 1-0, czy 2-1 Chciałbym sie mylić |
Jak ma być 2:1 bądź 1:0 - to obyś się nie mylił. Bądźmy realistami. Chyba że po 10 min będzie 2:0 dla nas to może ich powiozą wyżej. Byle nie było 0:0
|
W tym meczu bardziej bym widział atak Leszczak Małecki, Ćwielong jakoś się nie wyróżnia a nóż Leszczak błyśnie - zresztą w końcu trzeba dać mu prawdziwą szanse gry.
|
[quote=FraMat;827291]Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie - z Koroną w Kielcach - ze Śląskiem we Wrocławiu - nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach (nie licze Odry) Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe. 100% racji ... Chyba każdy z nas wie o tym,że gdybyśmy grali w tym sezonie na Reymonta to nasza przewaga byłaby dużo większa ... Stadion to nasza największa broń ... Niestety w Sosnowcu wygląda to wszystko marnie ... i ośmielę się stwierdzic ,że gdyby w Sosnowcu na każdym meczu był komplet to i tak zawodników to by jakoś nie mobilizowało dodatnio... Pozostaje nam czekac na stadion ... który z dnia na dzień kwitnie:) Mój typ 1:0 |
Pawełek
Alvarez, Marcelo, Jop,Brożek Łobo ,Jirsak,Cantoro,Kirm Małecki ,Ćwieląg z częstą zamianą pozycji Łobo-Ćwieląg, i Kirm -Ćwieląg wbrew pozorom Łobo w ataku może coś wnieść ,a grać musi na maxa bo to jego ostatnia szansa aby na wiosnę do 18-ki w Wiśle się łapał,bo po powrocie kontuzjowanych(a może ściągną jeszcze ze dwóch grajków z Bałkanów lub Białorusi) o miejsce w podstawowej 11 będzie dwa razy trudniej. z lawki po 45 Boguski a potem Leszczak. PS.Na marginesie:Gdybyśmy teraz grali w fazie grupowej(LM lub LE) i mieli teraz ze dwóch,trzech podstawowych graczy mniej,plus kilku przemęczonych sezonem to nasze miejsce w tabeli byłoby gdzieś ok 4 lub 5-tego miejsca.Moim zdaniem w składzie brakuje 4-5 zawodników |
Cytat:
kolejny wielki kibic, ktory nie zna nawet nazwiska pilkarza swojej druzyny... co do meczu tu - 2 sezony chyba temu tez gralismy w ostatniej zimowej kolejce z Zaglebiem i mielismy spore problemy. sklad? byle nie wystawic Cwielonga, mysle, ze poradzi sobie juz Boguski od pierwszych minut, a Piotrek? robi szum zwykle wtedy, gdy wchodzi z lawki:-) |
Smuda odpowiednio ustawi zespół i jeszcze może będzie mieć Traore i skład Zagłębia solidny i wyrównany
Oby Wisełka zagrała dobrze i z ambicja bo będzie ciężko już ostatni mecz z byłym naszym trenerem i świetnym trenerem skończył sie porażką |
Dziękuję za poprawienie(błąd ort. każdemu może się zdarzyć,a o nasz język musimy wspólnie dbać). Jednak bardziej bym się cieszył za krytykę części merytorycznej mojej wypowiedzi
|
Cytat:
|
Cytat:
Tak poważnie: zakontraktowanie Clebera, testowanie nie tylko darmowych piłkarzy świadczy o tym, że klub chce się w Europie zrehabilitować. Oby był to pozytywny bodziec dla naszych piłkarzy w tym ostatnim meczu roku. :-) |
Cytat:
Co do meczu, stawiam minimalne zwycięstwo Wisły, jakieś 1-0 czy 2-1, byle wygrali. Zagłębie bez Traore(bo chyba nie zagra?) w ataku nie ma zbyt dużo do powiedzenia. |
apropo Traore naprawde dobry gracz przypomina z gry Pitroipe z HSV Hamburg ,szybki, zwinny ,niezła technika
|
Cytat:
Co do samego meczu, kluczem będzie narzucenie swoich warunków gry, Zagłębie ma słabą obronę zarówno jeśli idzie o obsadę personalną jak i o organizację gry w defensywie. Niekoniecznie trzeba spychać ich do głębokiej defensywy, raczej stosowac pressing na rozgrywających piłkę obrońcach izolować ich w małych strefach i odbierać im piłki. Jeśli znowu wyjdą 4-3-3 można próbować wykorzystać ich wąskie ustawienie, poszanować piłkę, przenosić ciężar gry ze strony na stronę zmuszając rywali do biegania przy przesuwaniu. Natomiast trzeba uważać na ich kontry i straty własne na naszej połowie. Micanski jest szybki i nieobliczalny, może się dwa trzy razy urwać naszym stoperoma potem równie dobrze zmarnować wszystkie szanse jak i zdobyć hat-tricka. Ważne żeby ich nie zlekceważyć, bo jest to drużyna ogólnie słaba, ale mająca przebłyski bardzo efektownej i skutecznej gry. |
Ja już znam taktykę Smudy na ten mecz... Szansa w tym, że Zagłębie to nie Lech.
Będą próbowali wciągnąć nas na swoją połowę i odbierać piłki na szybkie kontry, gdzie mając w odwodzie Jopa, może okazać się bardzo skuteczne. Zwłaszcza, że w poprzednich meczach Jop nie grał :) Tak grał ZAWSZE Lech Smudy z Wisłą. ZAWSZE na reakcję. I nie zdziwię się, jeśli Skorża da się nabrać po raz szósty czy siódmy na to samo. Skoro dawał się nabrać piąty czy szósty... To 4-3-3 to jest oczywiście 4-5-1, tylko inaczej narysowane, więc trzeba to uznać raczej za kaligraficzną ciekawostkę, niż za fakt decydujący o przebiegu meczu. |
Wiadomo, że Zagłębie nie ma silnej defensywy, ale mimo to moim zdaniem to nie będzie łatwy mecz. Mam nadzieję jednak na 3 punkty i utrzymanie 5 punktowej (co najmniej ;-)) przewagi nad Legią.
Nad Marcelo wisi ciągle czwarta żółta kartka, jeśli ją dostanie (i jeśli zostanie w Wiśle) nie zagra w lutowym cięęęęężkim meczu w Bełchatowie. Chociaż mamy już alternatywę, która nazywa się Guedes de Lima Cleber :-). Jeszcze słów parę o naszej defensywie - to już (!) 10 spotkań w których traciliśmy przynajmniej jedną bramkę. |
Cwielong absolutnie powinien zagrac od pierwszej minuty.
|
Cytat:
|
wyeliminowac Traore, i mozemy spokojnie kopac sie po czole, czekając na marne 1-0
|
Cytat:
Pozegnalne mecze powinno sie grac od pierwszej minuty. Zeby brawami podziekowac pilkarzowi w 70. minucie gry za czas spedzony w klubie i poswiecone zdrowie. |
Cytat:
|
Mam nadzieję że nasi nie będą chcieli się podlizać Smudzie...
|
Cytat:
|
Najlepszym ,,podlizaniem się " Smudzie to zaaplikowanie Zagłębiu z 4 bramek, z 6 pięknych asyst i gra z klepki po ziemi. Takich lizusów pewnie chętnie będzie widział w reprezentacji.
|
Cytat:
a da sie tak ? |
Cytat:
|
Zagłębie w chwili obecnej jest dla mnie taką drużyną, której pokonanie wymaga sporo wysiłku. Nie wiem czy nie będzie to trudniejszy mecz od tego ostatniego z Ruchem. Jak nasi ich oleją to będzie problem. Trzeba się rzucić i strzelić bramkę w pierwszej połowie, wygrać i godnie zakończyć rok.
|
Małek sędzią spotkania, czyli trzeba przygotować się na mecz z cyklu "wszystko się może zdarzyć", nawet podyktowanie 2 karnych dla Wisły i zmiana decyzji po konsultacji z sędzią asystentem w obu przypadkach.
Ja liczę na spore emocje, wygraną z miedziowymi grając w "10" po czerwonej dla Marcelo i stanie 0-2, po 2 dwóch kontrowersyjnych bramkach dla Zagłębia, utrzymującym się gdzieś tak do 70 minuty meczu. Fajnie by było gdyby nasi znowu pokazali charakter. |
Szary, Wisla ma grac 90min, a nie zrywac sie. Jesli chce im sie pobiegac 15min w calym meczu to niech dostaja 15% wynagrodzenia.
Ogladalem wczoraj "kleske" Unirei z VFB. Wisla na tle Urziceni to druzyna z epoki kamienia lupanego. Truchtacze i obiboki. Tam chlopaki dostajac 3 bramki w 11 minut grali dalej walecznie, biegali, stosowali pressing na polowie przeciwnika. Jestem pewien, ze kibice Unirei mimo porazki byli dumni z ekipy i ich walki. O to chodzi! Jednak wole maksyme Pertescu "kibic musi byc pewny, ze zawodnicy zdali z siebie max". Marze o zadziornej Wisle, a nie zdezorganizowanej zbieraninie gwiazd, ktora zaczyna ruszac dupy dopiero jak przegrywa. Czekam na powrot Sobola i Clebera, bo obecnej Wisly nie da sie ogladac, a jesli ktos ubiera koszulke z Biala Gwiazda to niech sie poczuwa do zapier..... 90minut! |
Cytat:
Ja jednak wolabym zeby walczyli od poczatku meczu a nie od mementu jak rywal strzeli nam bramke. ostatni mecz -trzeba wygrac zeby bylo te kilka punktow zaliczki ,i zima spokojniejsza :) Po Zaglebiu jakichs cudow sie nie spodziewam ,widzialem ich w meczu tydzien temu z Legią i grali przecietnie. mecz absolutnie do wygrania,zeby tylko naszych sie chcialo. |
Cytat:
A co do meczu - mam nadzieje że te ostatnie 30 minut trochę naszych podbudowały i będzie w miarę bezboleśnie.Na świetną grę nie liczę, natomiast fajnie by ich było stłamsić już na początku |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl