Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [5. Kolejka] Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 29 sierpnia, 16:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6217)

PhantomRanger 23.08.2009 09:45

[5. Kolejka] Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 29 sierpnia, 16:00
 
Mecz z Arką za nami. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Wisły, ale w Gdyni nigdy nie grało nam się dobrze. Teraz przyszła pora zmierzyć się z Jagiellonią, która w obecnym sezonie spisuje się nadspodziewanie dobrze. Gdyby nie te -10 pewnie byliby 2. Raczej nie ma co liczyć na powtórki z poprzednich sezonów kiedy to z łatwością ich ogrywaliśmy po 5:0. Liczę jednak, że piłkarze pokażą lepszą grę niż w Gdyni.

Pozostałe mecze
Legia Warszawa - Polonia Bytom 28 sierpnia, 20:00
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 29 sierpnia, 17:00
Lech Poznań - GKS Bełchatów 30 sierpnia, 17:00
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 30 sierpnia, 14:45
Korona Kielce - Cracovia 29 sierpnia, 19:15
Piast Gliwice - Odra Wodzisław Śląski 28 sierpnia, 17:45
Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 29 sierpnia, 14:45

Stavanger 23.08.2009 10:10

To mecz dwóch drużyn, które w tym sezonie nie przegrały żadnego spotkania. Z Jagiellonią czeka nas trudna przeprawa, ponieważ mierzymy się z zespołem, który się rozpędził i przed nami się nie położy. Kluczem do sukcesu, mimo " własnego stadionu ", będzie maksymalne skupienie i brak nonszalancji. W tym spotkaniu to Wisła musi atakować od pierwszych minut. Jeżeli nasi piłkarze rozpoczną ten mecz tak niemrawo jak w Gdyni, to będą spore kłopoty.

skeba 23.08.2009 13:28

Jagiellonia gra słabo na wyjazdach. Powinniśmy ich pokonać, trzeba uważać na Grosickiego, który jest motorem napędowym Jagielloni. Bez niego, Jaga traci 50%, więc Brożek będzie miał dużo roboty.
Obstawiam 3;1

napój 23.08.2009 13:39

Ten mecz na pewno będzie najtrudniejszy z dotychczasowych meczy ;/ Jaga gra teraz wyśmienicie, boję się duet graczy, Frankowski - Grosick, jeszcze Bruno złapał formę jakąś. Mimo to obstawiam 2 do 0 dla nas. Strzeli Kirm i Pawełek Brożek

leyzer87 23.08.2009 13:48

Trzeba zagrać bez sentymentów i wyeliminować Frankowskiego z Grosickim. Nie ważne jak, nawet faulami. Bez nich Jagiellonia przegra.

skeba 23.08.2009 17:32

NIc tylko wygrywać. Trzeba wykorzystać fakt, iż Lech i Legia grają słabo i trzeba gromadzić punkty

tofik 23.08.2009 17:38

Prawdę mówiąc będzie to pierwszy mecz z drużyną, która coś w tej lidze gra. Wcześniejsi przeciwnicy to byli raczej dostarczyciele punktów. Dlatego będzie to istotne spotkanie i raczej nie spodziewałbym się łatwych 3 punktów.

WLD-SZRW 23.08.2009 17:55

Przy porazce legi z odra ... zblizajacy sie mecz bedzie bardzo wazny .. pasowalo by zgromadzic komplet punktow przed przerwa na reprezentacje . Byloby wtedy bardzo dobrze.
Pytanie odnosnie biletow do kiedy mozna kupowac wejsciowki ??

Blaszczu16 23.08.2009 17:59

Warto wspomnieć, że będzie to mecz dwóch niepokonanych jeszcze w tym sezonie drużyn. Mam nadzieje że po tym meczu w lidze będzie tylko jeden klub któremu jeszcze nikt nie dał rady, chyba nie muszę pisać który :-)

christof20 23.08.2009 18:08

Mecz napewno nie będzzie łatwy. Jaga dość mocno się rozpędziła i napewno tanio skóry nie sprzeda. Przede wszystkim trzeba będzie uważać na duet Frankowski - Grosicki. Nieźle zaczął też grać brazylijczyk Bruno.
My musimy przede wszystkim poprawić skuteczność, bo w meczu z Arką nie wyglądało to najlepiej.

cebulka997 23.08.2009 18:10

Przez obrone Marcelo - Głowacki sie nie przedrza:P;] w walkach o gorne pilki szans nie beda mieli bo Franek i Grosik sa niscy;]

FraMat 23.08.2009 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 783243)
Warto wspomnieć, że będzie to mecz dwóch niepokonanych jeszcze w tym sezonie drużyn. Mam nadzieje że po tym meczu w lidze będzie tylko jeden klub któremu jeszcze nikt nie dał rady, chyba nie muszę pisać który :-)

w dodatku Jagiellonia to drużyna, ktora zaraz po Wisle ma nie tylko najwięcej zdobytych punktów, ale i najlepszą różnicę bramek; Wisła +9, Jaga +5.
Uważać tez należy na Marko Reicha, swietnie radzi sobie w ofensywie.

Myśle, jednak, że trzy punkty zostaną w Sosnowcu...:p

WislakP 23.08.2009 18:45

Musimy pilnować zdobytej przewagi, po czterech meczach te 5-6 punktów to wcale nie tak dużo. Trzeba odjeżdżać teraz, póki amika gra we wronakch, póki mamy niezły terminarz...

Oby tylko na sobotnią formę drużyny nie wpłynęło zamieszanie wokół Brozia...

użytkownik 11060 23.08.2009 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leyzer87 (Post 783056)
Trzeba zagrać bez sentymentów i wyeliminować Frankowskiego z Grosickim. Nie ważne jak, nawet faulami. Bez nich Jagiellonia przegra.

Śląsk ich wyeleminował i przegrał 2-0.

Jaga nie potrafi grać z Wisłą, odkąd awansowała regularnie przegrywa. Tylko, ze to co teraz gra Jaga to nie przypadek.

Mecz na szczycie fiu fiu.

Jazon 23.08.2009 22:20

Ciężki mecz, ale Wisła potrafi paradoksalnie lepiej zagrać z trudniejszym przeciwnikiem. Sądzę, że wygramy, w najgorszym wypadku remis.

leyzer87 23.08.2009 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez użytkownik 11060 (Post 783299)
Śląsk ich wyeleminował i przegrał 2-0.

Jaga nie potrafi grać z Wisłą, odkąd awansowała regularnie przegrywa. Tylko, ze to co teraz gra Jaga to nie przypadek.

Mecz na szczycie fiu fiu.

Zgadza się, ale:

1) Śląsk w tym meczu grał słabo tak, czy siak.
2) Śląsk miał wielki problem przed meczem z napastnikami(większy niż my w przypadku braku Brożka).
3) Gramy w Sosnowcu, gdzie wielkiej publiczności nie będzie. W Białymstoku wcale Jaga z nami tak źle nie grywała, to u nas na R 22 przy pełnym stadionie brali po 4-5 do koła.

Wojtas 24.08.2009 00:06

Hahaha jesli Jaga stratowala by normalnie to dzis byla by zaraz za nami

oj topowy meczyk sie na szykuje,wreszcie jakis rywal ktory cos gra :)

Zobaczmy czy bledy z Levadii zostaly skorygowane

Oldpara 24.08.2009 08:28

Jak to Probierz powiedział w wywiadzie: jadąc na mecz z Wisłą poczytamy "Muratora" :)

Przypominam, że prawdopodobnie z Jagą zagramy bez Pawła Brożka i może się skończyć biciem głową w mur ;/

Ejdzbiol 24.08.2009 08:40

A was to nie dziwi, że Leszek i Legła przegrały? Albo poziom całej klasy się podniósł albo oni po prostu są słabi ;p

pemu 24.08.2009 10:07

Dla Franka to będzie mecz numer 200 w lidze, więc mały jubileusz....:-)

Pozdrawiam.

wiernyTS 24.08.2009 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ejdzbiol (Post 783525)
A was to nie dziwi, że Leszek i Legła przegrały? Albo poziom całej klasy się podniósł albo oni po prostu są słabi ;p

Ja sie tam tym akurat nie martwie. Ale narazie wyglada to jak jakas amatorska liga. Po samej Amice widac. 4:0, 5:0, 2:4, 0:1. Cieszyc moze postawa Lechii. Tylko nie wiem co moze oznaczac ten mecz z odrą. Potkniecie?

koker 24.08.2009 21:45

Ja bym postawil w tym meczu na Jirsaka...niech Diaz troche odpocznie.

felipe 24.08.2009 21:58

Akurat nasi kopacze w tygodniu to sie nie przemęczają, więc po czym miałby odpoczywać Diaz ? :)

pysio 24.08.2009 22:29

łatwe 5:0 i Wisełka liderem i już 9pkt przewagi nad Legią i Lechem po 5 kolejkach!

1q2 24.08.2009 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 784027)
Akurat nasi kopacze w tygodniu to sie nie przemęczają, więc po czym miałby odpoczywać Diaz ? :)

Po kiszce jaką od pewnego czasu prezentuje....wiem wiem...DM - niewdzięczna praca itp ale jak dla mnie nie usprawiedliwia to permanentnych strat i żałosnych podań.

matheo 25.08.2009 09:19

Jaga to nie tylko Grosik i Franek... Reich robi za profesora, Bruno się rozkręca, Lewczuk i Zawistowski też znośnie no i Hermes... Fajny meczyk się szykuje...Typuję remis.

joyrider 25.08.2009 11:01

Chciałbym zapytać się jak wygląda sprawa z pociągiem specjalnym do Sosnowca, a mianowicie czy zatrzymuje się na wyznaczonych stacjach i co się dzieje w pociągu?
Czy, gdy wsiądę do pociągu w krzeszowicach badź w trzebini będę miał miejsce?

Proszę o odpowiedź!!

mic 25.08.2009 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joyrider (Post 784212)
Czy, gdy wsiądę do pociągu w krzeszowicach badź w trzebini będę miał miejsce?

Nie kur... bedziesz jechac na dachu.

Co pytanie to glupsze

joyrider 25.08.2009 11:12

Chciałem wiedzieć czy Będę siedział czy stał!

tragez88 25.08.2009 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joyrider (Post 784212)
Czy, gdy wsiądę do pociągu w krzeszowicach badź w trzebini będę miał miejsce?

Proszę o odpowiedź!!

Miejsce będzie ale zapewne nie siedzące- o ten luksus walczy się juz w Krakowie- przynajmniej ostatnio tak bylo.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 784214)
Nie kur... bedziesz jechac na dachu.

Co pytanie to glupsze

Pytanie może dla Ciebie głupie ale skąd wiesz, że kolega wyżej jest np. w stanie wystać prawie 2 h w pociągu? Troche szacunku dla innych i zrozumienia. Zachęcaj tak dalej do wyjazdów niezorientowanych a w Sosnowcu będzie nas coraz więcej :rotfl:

Ejdzbiol 25.08.2009 11:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tragez88 (Post 784227)
Pytanie może dla Ciebie głupie ale skąd wiesz, że kolega wyżej jest np. w stanie wystać prawie 2 h w pociągu?

No właśnie xD poza tym niektórzy, że tak powiem już są w stanie wskazującym, że jutro będą mieli kompleks drugiego dnia xD

mic 25.08.2009 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tragez88 (Post 784227)
ale skąd wiesz, że kolega wyżej jest np. w stanie wystać prawie 2 h w pociągu?

Pewnie tez nie bedzie w stanie wystac 2 godziny na meczu w Sosnowcu... :lol:

bez napinki ;)

tragez88 25.08.2009 11:27

Pewnie wiesz, że nie wszyscy na meczu stoją- mecz kolejki to pikników będzie więcej :)

bez odbioru :P

Wisła Prokocim 25.08.2009 12:13

Poszukuje jednego miejsca w aucie. Jakby ktos miał to na priv.(Potrzebuje miejsca dla ojca i najlepiej jak na krytą)SORY ZA OT

Vinci 25.08.2009 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joyrider (Post 784223)
Chciałem wiedzieć czy Będę siedział czy stał!

Na meczu z Ruchem było sporo wolnych miejsce w wagonach, na Bełchatowie pewnie też zważywszy na frekwencje. Jeżeli nie będzie jakiegoś przełomu w zainteresowaniu meczem, to na Jagę pewnie będzie podobnie. Chociaż wiadomo, że w przypadku meczów z Jagą, zawsze zainteresowanie jest większe, więc najlepiej jedź i się przekonaj. I nie zapomnij zabrać kumpli:)

Pociąg jedzie szybko i sprawnie. Wymarsz ze stadionu po meczu też w konkretnym tempie. W pociągu catering, więc jest prawie, jak w Intercity ;)

Bronowianin 25.08.2009 16:01

Przed sezonem nie spodziewałem się że mecz z Jagiellonią będzie meczem na szczycie... Przynajmniej takim by był gdyby nie ujemne punkty naszych najbliższych rywali.

Jagiellonia grała do tej pory słabo na wyjazdach więc normalnie bym się jakoś specjalnie o ten mecz nie obawiał, ale są "na gazie" i szykuje się wyrównany mecz, stawiam na jakieś 1:1 może, chociaż jeśli Brożek rzeczywiście by został to może uda się nam zgarnąć 3 pkt.

A zwycięstwo byłoby dobrą sprawą bo we wrześniu po przerwie na reprezentację czekają nas dość trudne mecze i o punkty łatwo nie będzie - ciężki wyjazd do Gdańska i zwłaszcza trudne spotkanie z Polonią Warszawa.

Gin 25.08.2009 16:05

Do tego meczu trzeba podejsc spokojnie , pamietam jak rok temu po paru kolejkach rewelacja podobnie jak teraz Jaga , była Arka , jak sie skonczyło wszyscy wiedzą . Stawiam na 2:0 dla nas

Wojtas 25.08.2009 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 784421)
Przed sezonem nie spodziewałem się że mecz z Jagiellonią będzie meczem na szczycie... Przynajmniej takim by był gdyby nie ujemne punkty naszych najbliższych rywali.

Jagiellonia grała do tej pory słabo na wyjazdach więc normalnie bym się jakoś specjalnie o ten mecz nie obawiał, ale są "na gazie" i szykuje się wyrównany mecz, stawiam na jakieś 1:1 może, chociaż jeśli Brożek rzeczywiście by został to może uda się nam zgarnąć 3 pkt.

.




W tym sezonie gramy wszytsko na wyjezdzie wiec tak naprawde kazdy mecz to bedzie zagadka.

Mowil o tym Probierz w Orange Sport....jakby ten mecz byl w Krakowie to by sie Wisly bał,mowil o super kiibicach i dopingu...

Ale ze ten mecz gramy gdzie gramy...wg niego samego bedzie Jadze duzo latwiej.Nie ma tego psychologicznego czynnika WIsla-- ,ktorym byl stadion i fanatyczni kibice..i dlatego kazdy mecz w Sosnowcu to bedzie "jajko-niespodzianka"(oczywiscie szacunek dla tych co jezdzą,i dla tych co zamierzaja jezdzic-pomozmy chlopakom w tym trudnym sezonie)

Romy S. 25.08.2009 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 784044)
łatwe 5:0 i Wisełka liderem i już 9pkt przewagi nad Legią i Lechem po 5 kolejkach!

I to tak BEZ JAJ !

No popatrz...

Bronowianin 25.08.2009 23:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 784478)
W tym sezonie gramy wszytsko na wyjezdzie wiec tak naprawde kazdy mecz to bedzie zagadka.

Mowil o tym Probierz w Orange Sport....jakby ten mecz byl w Krakowie to by sie Wisly bał,mowil o super kiibicach i dopingu...

Ale ze ten mecz gramy gdzie gramy...wg niego samego bedzie Jadze duzo latwiej.Nie ma tego psychologicznego czynnika WIsla-- ,ktorym byl stadion i fanatyczni kibice..i dlatego kazdy mecz w Sosnowcu to bedzie "jajko-niespodzianka"(oczywiscie szacunek dla tych co jezdzą,i dla tych co zamierzaja jezdzic-pomozmy chlopakom w tym trudnym sezonie)

Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Gdyby Wisła grała na Reymonta to przed każdym meczem moglibyśmy w ciemno obstawiać wygraną naszych kopaczy. Dla mnie dobrym przykładem jak gra przy głośnym dopingu na R 22 pomaga piłkarzom jest wiosenny mecz z Górnikiem Zabrze. Przegrywaliśmy 0:1 i długo biliśmy głową w mur, jednak po przerwie skończyło się na 3:1 dla nas. Mimo tego że Górnik prowadził wtedy przez znaczną część meczu te 1:0 to ja byłem dziwnie spokojny o to że ten mecz jednak skończy się tak że zagarniemy na koniec 3 pkt. Jak się potem okazało to spotkanie rozpoczęło ostatnią i decydującą fazę naszej drogi do mistrzostwa.

Spotkań tego typu było więcej i długo by tu trzeba było je wymieniać. Jestem przekonany że gdyby nie atmosfera z R 22 i magia tego stadionu to nie jednego meczu byśmy po prostu nie byli w stanie wygrać, nawet mimo niezłej formy piłkarzy. Jasne że ktoś może powiedzieć że murawa wszędzie jest taka sama itd. Mówcie co chcecie ale na Reymonta nasi piłkarze mogą z niejednej opresji wyjść... Tych przykładów które można by w tym miejscu przytoczyć jest mnóstwo... Np. mecz z rundy wiosennej sezonu 07/08 z ŁKS-em. Przegrywaliśmy po pierwszej połowie 0:2, a skończyło się na 5:2 dla nas... Co prawda to było spotkanie rozgrywane już po tym jak zapewniliśmy sobie tytuł, czyli mecz praktycznie o nic, ale jednak dla prestiżu należało zwyciężyć. To był tylko kolejny przykład który akurat wpadł mi w tym momencie do głowy, bo takich meczów było na prawdę sporo i to tylko w ostatnich sezonach.

Moje zdanie jest takie że w tym sezonie Wisła wszystkie swoje mecze rozgrywa na wyjazdach, może w oficjalnych statystykach spotkania w Sosnowcu to mecze u siebie, ale dla mnie są to wyjazdy i tak na pewno traktują to piłkarze. Podobnie jak Ty uważam że każdy mecz, nawet z teoretycznie słabszym rywalem którego w minionych sezonach po parę razy z rzędu roznosiliśmy przy Reymonta wbijając mu po klika bramek, tym razem będzie znacznie trudniejszy. Patrząc na ostatnie sezony widać wyraźnie że Wiśle nie leży gra na wyjazdach. Wiadomo że Sosnowiec to nie jest klasyczny wyjazd, ale mimo wszystko wyjazd, na nazwijmy to teren neutralny. Zdarzają się mecze w których tzw. atut własnego boiska przeważa i w konsekwencji decyduje o wyniku. My w tym nieszczęsnym sezonie będziemy tego pozbawieni...

No ale cóż... Trzeba zacisnąć zęby i jakoś przetrwać ten cholerny rok... Wielki szacunek dla wszystkich tych, którzy jeżdżą na spotkania do Sosnowca. A ci co nie jeżdżą niech żałują... Nie pięknych widoków, nie dobrego stadionu, nie powalających wysokim poziomem meczów, itd., tylko tego że jak już znów będziemy oglądać mecze na Reymonta to nie będą mieli możliwości powspominania tych chwil w których przyszło nam grać na tym zadupiu ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:33.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl