Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Traktat Lizboński - zdrada? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5789)

MJ 16.05.2009 18:12

Traktat Lizboński - zdrada?
 
Wiem, że istnieje temat polityczny, jednak temat myślę jest na tyle ważny że warto poruszyć go w osobnym wątku. Czy to co jest napisane niżej to prawda?


"Wiem, że to jest głos wołającego na puszczy, lecz warto aby wszyscy, którym zależy na Polsce - przeklejali to wszędzie, wszędzie gdzie mogą. Obojętni na los Polski widząc ten tekst po ran n-ty mogą się zniechęcić. Ci którym zależy na niepodległej Polsce nie zniechęca się. Kopiujmy to wszędzie bo im więcej ludzi jest świadomych jak wielkim zagrożeniem jest Traktat Lizboński, tym większa szansa na ocalenie suwerennej Polski:

"A jednak imperium
Ludzie, którzy głoszą, że traktat reformujący nie ustanawia imperium europejskiego, superpaństwa, są albo idiotami, albo oszustami po linii owych łże-elit. Dziś używa słowa "imperium" sam przewodniczący Komisji Jose Manuel Barroso. Warto więc sięgnąć wprost do traktatu reformującego, podpisanego też przez Polskę, żeby zrozumieć, jakim to według niego tworem ma być UE.
1. UE otrzymuje pełną osobowość prawną jako organizm państwowy.
2. Będzie miała jedną konstytucję w postaci traktatu reformującego, który będzie miał pierwszeństwo przed konstytucjami krajowymi.
3. Będzie jedna wspólna władza wykonawcza w postaci Komisji.
4. Będzie wspólna władza sądownicza, wspólny sąd najwyższy - Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu i wspólne sądy specjalistyczne również mające pierwszeństwo nad sądami krajowymi.
5. Będzie wspólny prezydent, którym będzie stały przewodniczący Rady Europy, a potem przewodniczący Komisji Europejskiej.
6. Będzie wspólne ministerstwo spraw zagranicznych i obrony. Jego minister ma pierwszeństwo przed ministrami krajowymi. Jest nim obecnie już Javier Solana. To ministerstwo będzie miało swoje placówki i jego ambasady z czasem zastąpią ambasady krajowe. Traktat lizboński wprowadził też współpracę wojskową państw Unii opartą na broni atomowej Francji i Anglii. Od 2004 roku są budowane wspólne europejskie siły zbrojne, a także wspólny wywiad i ośrodek policyjny.
7. UE będzie miała zwierzchnictwo nad wszystkimi instytucjami głównymi państw członkowskich.
8. Parlamenty krajowe podlegają Parlamentowi Europejskiemu, muszą przyjąć podstawowe jego ustawy.
9. Unia będzie wydawała ustawy ściśle obowiązujące, nie tylko jak dotąd zalecenia czy dyrektywy.
10. W Komisji Europejskiej będzie tylko 18 komisarzy bez względu na liczbę państw członkowskich.
11. Dla państw, które operują euro, będzie wspólny Bank Centralny.
12. Wspólne będą umowy międzynarodowe we wszystkich dziedzinach: od politycznych, przez handlowe, po kulturalne. Są one wyjęte spod decyzji państw członkowskich. Gdyby np. dziś miał być zawarty konkordat z jakimś państwem europejskim, to byłby on zawierany z Brukselą.
13. Inicjatywy ustawodawcze będzie miała tylko Komisja Europejska, czyli owych 18 komisarzy.
14. Unia ma jedną wspólną granicę i tylko ona decyduje o zasadach przyjmowania imigrantów, azylantów, uciekinierów, ponieważ wiza będzie na całą Unię.
15. Jest wspólny kodeks karny, jedynie więzienia będą krajowe.
16. Będzie jedno wspólne obywatelstwo unijne, nadrzędne nad krajowym. Na przykład prezydent Polski będzie najpierw Europejczykiem, a dopiero potem Polakiem.
17. W przyszłości europosłowie nie będą reprezentowali swojego kraju jako państwa, lecz tylko region, np. Śląsk, Mazowsze itp.
18. Każdym krajem będą rządziły dwie konstytucje: krajowa i unijna, w razie różnicy decyduje unijna. Zresztą parlamenty krajowe muszą przyjąć podstawowe ustawy unijne. Były prezydent Niemiec Roman Herzog powiedział, że u nich już w 84 procentach funkcjonują prawa unijne.
19. Według klauzuli religijnej z 1997 roku, Unia gwarantuje Kościołom, wspólnotom religijnym i innym ich statusy prawne krajowe, ale tylko wewnątrz tych krajów, nie zaś na forum całej Europy. Ale tutaj może być dużo zamieszania. Kiedy np. pewien biskup na Zachodzie usunął księdza za czyny homoseksualne, to sąd państwowy kazał go przyjąć do pracy w parafii, gdyż nie wolno nikogo dyskryminować ze względu na orientację seksualną.
20. Planowana jest sprawa wspólnych podatków w całej Unii.
21. I wreszcie interpretacja wszelkich praw unijnych jest zastrzeżona dla Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
22. Warto przypomnieć, że w głosowaniu obowiązuje zasada podwójnej większości, czyli większość 55 proc. państw i zarazem większość 65 proc. ludności Europy.
Są jeszcze inne kompetencje wyłączne dla Unii, jak decydowanie o dochodach z ceł, reguły konkurencji gospodarczych, polityka pieniężna, zachowanie morskich zasobów biologicznych i spraw wielkiej ekologii. Są też dziedziny kompetencji dzielonej między państwem a Unią: rynek wewnętrzny w państwie, polityka społeczna, rolnictwo i rybołówstwo, ochrona konsumenta, sieci transeuropejskie - infrastruktura, transport, telekomunikacja, dalej - przestrzeń wszelkich wolności, problemy bezpieczeństwa w zakresie zdrowia publicznego, no i Unia ma szczególne kompetencje w prowadzeniu badań, w rozwoju technologicznym i zagospodarowywaniu przestrzeni kosmicznej. "

Vaclav Klaus o Traktacie Lizbońskim:

"Zadziwia mnie, ile osób pyta mnie dzisiaj, co to właściwie jest Traktat Lizboński. Ileż z tych osób przyznaje, że nie potrafią powiedzieć o nim nawet kilku prostych słów swoim dzieciom czy dziadkom. I wszyscy dodają: gdyby mógł Pan nam to w prosty sposób objaśnić. To nie takie łatwe, ale spróbuję to wyjaśnić.

1. Unia Europejska (teraz UE, wcześniej Wspólnota Europejska WE, dawniej Europejska Wspólnota Gospodarcza, EWG) definiowana jest na podstawie traktatów [umów] zawartych między państwami członkowskimi. Nazywane są one zazwyczaj od miejsc, gdzie zostały przyjęte. Pierwszym był Traktat Rzymski w 1957 roku. Ostatnim był Traktat z Nicei z 2001 roku.

2. Wszystkie traktaty - z wyjątkiem pierwszego - są rozwinięciem i zmianą traktatów wcześniejszych, jako osobne dokumenty nie mają sensu. Nie można ich właściwie zrozumieć, jeśli nie mamy obok traktatu je poprzedzającego.



Każdy traktat oznacza tu drobne, w tym wypadku zasadnicze, posunięcie procesu integracji europejskiej w kierunku większej unifikacji i centralizacji, a co za tym idzie, osłabienia pozycji i kompetencji państw członkowskich*.

3. Radykalną innowacją miał być traktat, który był też nazwany Traktatem Konstytucyjnym (lub Konstytucją Europejską) z 2004 roku. W naszym [tj. Czechów - przyp. KG] imieniu podpisał go premier Gross. Traktat ten był dokumentem odmiennym, zarówno pod względem treści (ogromna liczba zmian), jak i formy (był tekstem całkowitym, który zastępował wszystkie wcześniejsze umowy). Doprowadziło to - wraz z użyciem słowa Konstytucja w jego tekście i nazwie - do tego, że do jego zatwierdzenia wymagane było w wielu krajach powszechne referendum. Wyniki znamy: traktat został w 2005 roku odrzucony przez obywateli Francji i Holandii.

4. W ramach niemieckiej prezydencji UE w pierwszej połowie 2007 roku, kanclerz Angeli Merkel udało się przekonać państwa członkowskie (w tym Republikę Czeską, reprezentowaną przez premiera Topolánka), że "wadami" Traktatu Konstytucyjnego były jedynie:

- jego forma, ponieważ Konstytucja została napisana jako tekst całościowy. Dzięki temu można było ją przeczytać i zrozumieć;

- kilka zanadto `kłujących w oczy" kwestii, które przypominały, że Unia Europejska staje się państwem (flaga, hymn, prezydent, święto narodowe, itd.) i przestaje być organizacją międzynarodową.

Dlatego zaproponowała [Angela Merkel - przyp. KG] przepisać Traktat Konstytucyjny jako zupełnie inny tekst, w formie poprawek do istniejących traktatów. Ta metoda została przyjęta w czerwcu 2007 roku a ponieważ tekst był dopracowywany jeszcze w drugiej połowie tegoż roku w ramach prezydencji portugalskiej, otrzymał nazwę Traktat Lizboński.

5. Ten "nowy" traktat nie jest jedynie częściowym. a już z pewnością nie małym, dodatkiem (nowelizacją) do istniejących umów. Powstały traktat różni się w sposób fundamentalny. Mimo to, na poziomie elit politycznych uzgodniono, że wszystkie kraje będą starały się zatwierdzić ten traktat w parlamentach (aby przypadkiem obywatele ponownie nie odrzucili traktatu w referendach). Co więcej, traktat był zatwierdzany w większości krajów niezwykle szybko i jest potwierdzone, że w niektórych krajach parlament przyjął go wcześniej, aniżeli jego tekst zaistniał w rodzimym języku. Wyjątkiem jest Republika Czeska, gdzie wobec tego traktatu istnieją silne polityczne obiekcje. Doprowadziło to do tego, że u nas [w Czechach - przyp. KG] - jako jedynym kraju UE - traktat ten nie został w parlamencie nie tylko uchwalony, ale do tej pory nawet poważnie go nie rozpatrywano. Traktat został przyjęty przez parlamenty w Niemczech i Polsce, ale do tej pory nie podpisali go tamtejsi prezydenci.

6. Specyficzna jest sytuacja w Irlandii, gdzie zgodnie z konstytucją w sprawie takiego dokumentu powinno się odbyć referendum. Miało ono miejsce w czerwcu 2008 roku, a jego wynikiem było `nie" dla traktatu. Zgodnie z dotychczasowymi traktatami o UE taki dokument musi być uchwalony jednomyślne. Odrzucenie go w jednym kraju oznacza całkowity brak ratyfikacji.

Unia Europejska czeka teraz na:

- ewentualne nowe referendum w Irlandii,
- rezultat dyskusji w Republice Czeskiej,
- podpisy prezydentów Niemiec i Polski.

Niemiecki prezydent czeka na stanowisko niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego, polski prezydent ma swoje zastrzeżenia, ale przede wszystkim nie chce być tym, kto naciska na Irlandczyków ku nowemu głosowaniu.

7. Traktat Lizboński jest w swej istocie odrzuconym traktatem konstytucyjnym. Wszystko, co najważniejsze, w nim pozostało. Wyraźnie potwierdził to główny negocjator Traktatu Konstytucyjnego, były prezydent Francji Giscard d'Estaing: - Różnica między pierwotną Konstytucją a niniejszym Traktatem Lizbońskim dotyczy raczej w podejścia, niż treści" (`The Independent" z 30 października 2007 roku).

8. Jakie są główne zmiany, które ten traktat przynosi w porównaniu z dotychczasowym stanem?

a) Traktat Lizboński na szeroką skalę przenosi kompetencje z poszczególnych krajów członkowskich do "Brukseli", czyli na organy UE. Chodzi też o bardzo wrażliwe obszary polityki społecznej, energetyki, podatków pośrednich, sprawiedliwości, bezpieczeństwa, spraw wojskowych, polityki zagranicznej itd. (Powstanie np. europejska policja, która będzie mogła interweniować na terytorium wszystkich państw członkowskich).

b) Traktat ustanawia prawo jak gdyby chodziło o państwo typu federalnego (jednakże nie obejmujące gwarancji typowych dla konstytucji państw federalnych - nie ma tam nawet tego, co było w Konstytucji federalnej Czechosłowacji do 31 grudnia 1992). Wprowadza kategorię wyłącznych kompetencji Unii, które są nadrzędne względem kompetencji państw członkowskich. Jeśli dotychczas zasadniczą cechą był "podział kompetencji" lub podział suwerenności, to zamiast niego powstaje suwerenność "europejska". Ponadto, wprowadza się tzw. uprawnienie Unii do wsparcia, które pozwala UE na interwencję w takich dziedzinach, jak `ochrona i poprawa zdrowia ludzkiego, przemysł, kultura, turystyka, edukacja, szkolnictwo wyższe, młodzież, sport, obrona cywilna ... ". UE będzie posiadała moc interweniowania w państwach członkowskich w zasadzie we wszystkich sprawach. Jest to wzmocnione także z tego powodu, że Traktat Lizboński bynajmniej nie wspomina o jakichkolwiek "wyłącznych kompetencjach" państw członkowskich, a zatem o wykazie obszarów, w których UE w żadnym wypadku nie śmiałaby interweniować.

c) Traktat w ponad pięćdziesięciu obszarach wprowadza głosowanie większościowe, choć dotychczas konieczne było w tych kwestiach podjęcie decyzji w sposób jednomyślny. Państwa członkowskie w taki sposób utracą jeden z atrybutów swej suwerenności (możliwość zablokowania inicjatywy, której nie popierają).

d) Jest przewidziana osobowość prawna Unii Europejskiej, co jest bliskie powstaniu nowego państwa.

e) Zmniejsza się waga głosu mniejszych krajów, w tym Republiki Czeskiej, a wzmacnia się waga głosu większych krajów. Pomija się zasadę równości państw, większego znaczenia nabiera liczba obywateli. Waga głosu niemieckiego zwiększy się prawie dwukrotnie, natomiast waga naszego głosu [czeskiego - przyp. KG] głosu przeciwnie, dwukrotnie się zmniejszy.

f) Tzw. klauzula przejściowa pozwala, aby sama Rada Europejska (27 szefów państw lub rządów) podjęła decyzję o możliwości decydowania większością głosów, chociaż chodzi o obszary, w których powinno się podejmować decyzję jednomyślnie.

g) Traktat obejmuje bardzo szeroko pojętą Kartę Praw Podstawowych UE. Będzie ona miała podobną moc, jak sam Traktat Lizboński, a zatem jej roszczenia i pierwszeństwo będą stawiane przed konstytucjami poszczególnych krajów członkowskich, w tym naszego [Czech - przyp. KG].

9. Traktat Lizboński jest krokiem wstecz względem odrzuconej Konstytucji Europejskiej. Jest dokumentem, który oznacza wyraźne przesunięcie od Europy państw do Europy jednego europejskiego państwa. Oznacza przejście od dobrowolnej, stale uzgadnianej i potwierdzanej współpracy państw europejskich w tysiącu konkretnych kwestii do jednej raz na zawsze obowiązującej dominacji organów i instytucji unijnych nad organami i instytucjami poszczególnych państw członkowskich. Traktat prowadzi do pogłębienia deficytu demokracji.

10. Parlament Republiki Czeskiej o wszystkich tych sprawach ma obecnie prawo zadecydować. Od momentu obowiązywania Traktatu Lizbońskiego, ta możliwość przestanie istnieć.



Václav Klaus, Mlada Franta Dnes, 27 grudnia 2008 roku"

mb_1906 16.05.2009 18:20

Z tego co się orientuję, jest to prawda w 100 %.

koyoot 16.05.2009 18:31

Jest to prawda, tylko ze jest to malutki pikus w porownaniu do tego co ma tak naprawde za uszami Unia Europejska oraz NATO i ONZ. Poczytajcie dokladnie ostatnio wprowadzane ustawy przez UE i inne tego typu organizacje.Panstwo globalne staje sie widmem jak najbardziej realnym. Szkoda tylko ze my potrafimy tylko glosno krzyczec zamiast czegokolwiek zrobic...

Gordian 16.05.2009 18:57

Chcieliście globalizacji to macie... Cała ta Unia to policzek wymierzony w ludzi wychowanych w miłości do swojej ojczyzny. Traktat Lizboński to nadstawianie drugiego policzka. Cytując kwestie z pewnej polskiej komedii: "Teraz to już nam zostanie nadstawienie jedynie dupy". Cóż możecie mnie nazwać ksenofobem, możecie nazwać antyglobalistą. To nie ważne. Ważne jest to że mi się to nie podoba. Piszesz Koyoot, że tylko gadamy i nic nie robimy. Zrobić mogliśmy dużo, ale 77% Polaków oddało swój głos za przystąpieniem do Unii. Był rok 2003. Od tej pory już zrobić można niewiele...

AS82 16.05.2009 19:12

Ja tam wole UE i Traktat Lizboński ,niż być skazanym na Rosje ,ktora robi z panstwami spoza UE (Gruzja,Ukraina czy Białoruś) co chce bo ma sposoby nacisku na te panstwa

airborne4009 16.05.2009 19:12

W sumie jest jeden plus tego całego traktatu, Polską nie będą rządzili nasi politycy;) hehe. No ale powoli tracimy swoją suwerenność, co smuci.

AS82 16.05.2009 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez airborne4009 (Post 728819)
W sumie jest jeden plus tego całego traktatu, Polską nie będą rządzili nasi politycy;) hehe. No ale powoli tracimy swoją suwerenność, co smuci.


Ciekawe co by bylo z suwerennoscia Polski ,gdyby była poza UE i Rosja by nam podyktowała ceny za rope 10 razy wieksze niz sa teraz ? Nie rozumiecie prostych spraw, ze Polska sama jako wyspa miedzy UE i Rosje ,jest skazana na pozarcie tego wiekszego "sasiada" Trzeba sie integrowac i uciekac jak najdalej od tego "rosyjskiego syfu"

koyoot 16.05.2009 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 728808)
Piszesz Koyoot, że tylko gadamy i nic nie robimy. Zrobić mogliśmy dużo, ale 77% Polaków oddało swój głos za przystąpieniem do Unii. Był rok 2003. Od tej pory już zrobić można niewiele...

Zastanawiajace jest to ze kazdego kogo pytalem jak oddawal glos to w 75% odpowiadali ze byli przeciwni UE. A pytalem bardzo duza grupe ludzi na ten temat.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 728818)
Ja tam wole UE i Traktat Lizboński ,niż być skazanym na Rosje ,ktora robi z panstwami spoza UE (Gruzja,Ukraina czy Białoruś) co chce bo ma sposoby nacisku na te panstwa

Hehe, zebys sie nie zdziwil kto robi wieksza papke z mozgow ludzi. Wlasnie Unia Europejska i NATO. Pierwszy przyklad. Zakaz sprzedawania zwyklych zarowek a jedynie swietlowki. Kazdy kto zna choc troche technikalia swietlowek wie doskonale jak sa szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Nie wolno ich stosowac przy osobach chorych na padaczke lub Epilepsje. Drugi to zakaz stosowania terapii naturalnych witamin, suplementow diety. Dodatkowo od 2012 roku wszystkie przydomowe ogrody sady i nawet pola uprawne(!!!) maja byc rejestrowane i jezeli by sie jakies uprawy nie zgadzaly to plony bylyby palone z calego pola(!!!). Wszystko pod pozorem ekologii i ochrony ludzkiego zdrowia. Dodatkowo cala zywnosc bedzie obowiazkowo modyfikowana genetycznie oraz utrwalana promieniotworczo. Malo wam dowodow na to ze cos tu jest nie tak?

JA SIE PYTAM KTO DAL JAKIEMUKOLWIEK PANSTWU CZY TEZ NAWET PODMIOTOWI JAKIM JEST UE PRAWO DO DECYDOWANIA O TYM CZEGO CHCA OBYWATELE?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82
Ciekawe co by bylo z suwerennoscia Polski ,gdyby była poza UE i Rosja by nam podyktowała ceny za rope 10 razy wieksze niz sa teraz ? Nie rozumiecie prostych spraw, ze Polska sama jako wyspa miedzy UE i Rosje ,jest skazana na pozarcie tego wiekszego "sasiada" Trzeba sie integrowac i uciekac jak najdalej od tego "rosyjskiego syfu"

Stary, czy ty wiesz wogole o czym ty .......isz? Ktos ci zrobil papke z mozgu pod pozorem terroryzmu a ty to od razu bierzesz za pewnik. Naucz sie czytac informacje miedzy wierszami.

P.S. Jesli tak rzeczywiscie jest, co widac po przykladzie kompletnej niewiedzy uzytkownika AS82 to Rockefeller w 1992 mial racje. Swiat jest juz gotowy na panstwo globalne.
P.S.2 Zeby uscislic informacje. NATO zamierza wprowadzic do swojego statutu mozliwosc uzycia Broni Jadrowej jako wyprzedzajacego ataka. tzn. ze gdyby u jakiegokolwiek panstwa moznaby znalezc dowody na terroryzm w jakiejkolwiek formie. Mozna wobec tego panstwa uzyc Broni Jadrowej. Dodam tylko ze Rosja NIE nalezy do NATO!

Mistel 16.05.2009 19:27

Przecież już po 2 wojnie światowej była mowa o ustanowieniu "Stanów Zjednoczonych Europy".

AS82 16.05.2009 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 728845)
Przecież już po 2 wojnie światowej była mowa o ustanowieniu "Stanów Zjednoczonych Europy".

No a takto miales w zamian Zwiazek Socjalistycznych Republik Radzieckich :) . Ciekawe kto mial lepszy pomysl.
Co do biurokracji w UE ,to napewno jest ona duzym problemem ,ale wybacz sprawy żarówek, w kontekscie bezpieczenstwa Polski ,sa dla mnie sprawa 100 rzędną

DrewniaQ 16.05.2009 19:42

Największy ból jest taki, że jest to nieuniknione. Jedyna nadzieja w tym, że znajdzie się taki człowiek, który wykorzysta sytuację na rzecz Polski. Francja, Niemcy korzystają na tym, trzeba byśmy to my decydowali o sobie i o innych.

ciastek11 16.05.2009 20:39

Najpierw był wielki zachwyt UE po wejsciu potem podniosły się głosy , że tracimy suwerenność , ludzie po co niby istnieje WE ? kolejnym krokiem jest UE której celem jest Europa federacji na wzór USA. Wiedzieliśmy w co wchodzimy , ja jestem akurat zwolennikiem takiego stanu rzeczy a miłość do ojczyzny mam ogromną oraz do jej historii pięknej ale nie jestem szowinistą co niestety niektórzy mylą z postawą patriotyczną .Zaznaczam równocześnie , że TL w obecnej formie jest nie do przyjęcia jak dla mnie .

koyoot 16.05.2009 21:36

Ciastek. To nie do konca jest takie proste. http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,...wiadomosc.html O tym ze google nie do konca chce miec monopol tylko na to wiedzialem od dawna. Kazdy kto zna choc odrobine specyfike komputerow i ich technologie doskonale wie ze jest to jak najbardziej mozliwe. Co wiecej tego typu programy instalowane sa juz przez producentow sprzetu i nie da sie tego usunac. czemu o tym pisze? Bo mam dowody nato ze Google od samego poczatku bylo projektem wojskowym Amerykanskim, czescia programu Echelon. Polityka USA wcale nie jest idealna. Ba polityka Unii Europejskiej tez nie jest idealna. Coraz wiecej dowodow mam na to ze najbardziej normalnym krajem na swiecie jest wlasnie... Rosja ktora sie tutaj probuje mocno deprecjonowac.

P.S. Nigdy nikomu nie uda sie doprowadzic do tego by panowac nad swiatem juz wielu probowalo i wszyscy marnie skonczyli.
P.S. Trybunal Europejski w porownaniu z Rada Europejska to jest maly pikus. Nie ma nic do powiedzenia w zadnej sprawie jesli Rada europejska cos postanowi. Zapamietajcie to i polaczcie fakty o ktorych juz pisalem.

Vinci 16.05.2009 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 728952)
Polityka USA wcale nie jest idealna. Ba polityka Unii Europejskiej tez nie jest idealna. Coraz wiecej dowodow mam na to ze najbardziej normalnym krajem na swiecie jest wlasnie... Rosja ktora sie tutaj probuje mocno deprecjonowac.

Rodzina i bliscy Anny Politkowskiej z pewnością podzielą Twoje zdanie :lol:

koyoot 16.05.2009 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 728957)
Rodzina i bliscy Anny Politkowskiej z pewnością podzielą Twoje zdanie :lol:

Vinci, o wielu rzeczach nie mowi sie glosno:P. Skoro twierdzisz inaczej niz ja to podaj dowody na temat tego ze Rosja nie jest "normalnym panstwem" i ma swoje imperialistyczne dazenia:).

ToTylkoJa 16.05.2009 21:56

Dlatego tak ważne są najbliższe wybory do parlementu europejskiego. Mój wykładowca dr Jerzy Andrzej Wojciechowski od Prawa Międzynarodowego Publicznego(ostatnio często występuje w programie 'Karty na stół' na tvp1) wyczula, aby wybrać KOMPETENTNYCH eurodeputowanych, a nie 'nazwiska'. Ma swoich faworytów, którzy wg Niego, są w stanie zrobić dużo dla Polski, ponieważ znają się na rzeczy.

Więc ruszyć dupy na wybory, bo teraz od nas również dużo zależy.

marian3a 16.05.2009 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 728826)
Ciekawe co by bylo z suwerennoscia Polski ,gdyby była poza UE i Rosja by nam podyktowała ceny za rope 10 razy wieksze niz sa teraz ? Nie rozumiecie prostych spraw, ze Polska sama jako wyspa miedzy UE i Rosje ,jest skazana na pozarcie tego wiekszego "sasiada" Trzeba sie integrowac i uciekac jak najdalej od tego "rosyjskiego syfu"

mialem skomentowac posta. napisalem z 40 linijek... ale po co ? przeczytaj swój post jeszcze z 10 razy :)
Co ta nasza Polska by zrobila bez tej wspanialej UE ? ehh... zal.pl

AS82 16.05.2009 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marian3a (Post 728968)
mialem skomentowac posta. napisalem z 40 linijek... ale po co ? przeczytaj swój post jeszcze z 10 razy :)
Co ta nasza Polska by zrobila bez tej wspanialej UE ? ehh... zal.pl

To moze wklej te 40 linijek bo za bardzo nie wiem o co ci chodzi i do czego sie mam odniesc ;)

Ja zamierzam glosować na osobe ktora zna jezyki obce, ma pojecie o funkcjonowaniu Europarlamentu i zna prawo unijne

ToTylkoJa 16.05.2009 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 728969)
Ja zamierzam glosować na osobe ktora zna jezyki obce, ma pojecie o funkcjonowaniu Europarlamentu i zna prawo unijne

czyli na kogo?

shad 16.05.2009 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 728970)
czyli na kogo?

Róże Thun albo Hubner, od razu po nazwisku widać, że znają języki obce :D

pan_premier 16.05.2009 22:14

jest jeszcza taka Goering czy inny Rudolf

AS82 16.05.2009 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shad (Post 728971)
Róże Thun albo Hubner, od razu po nazwisku widać, że znają języki obce :D

nie moja wina ze tylko one prawdopodbnie maja pojecie po co tam ida .Wole je niz dukającego My name is Ziobru ,Zbigniewu Ziobru :D
ale nei odbiegajmy od topicu ;)

Jery 16.05.2009 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciastek11 (Post 728910)
Najpierw był wielki zachwyt UE po wejsciu potem podniosły się głosy , że tracimy suwerenność , ludzie po co niby istnieje WE ? kolejnym krokiem jest UE której celem jest Europa federacji na wzór USA. Wiedzieliśmy w co wchodzimy , ja jestem akurat zwolennikiem takiego stanu rzeczy a miłość do ojczyzny mam ogromną oraz do jej historii pięknej ale nie jestem szowinistą co niestety niektórzy mylą z postawą patriotyczną .Zaznaczam równocześnie , że TL w obecnej formie jest nie do przyjęcia jak dla mnie .

Ciastek mijasz się z prawdą... Europa na wzór USA to tylko jedna z wizji, reprezentowana i lansowana przez miłujących takie twory socjalistów. Jestem przekonany, że nie jesteśmy na nią jeszcze skazani, a o UE państw narodowych trzeba walczyć.

ToTylkoJa - na Szczerskiego ;) wg mnie w Krakowie najlepszy wybór

PaluchTSW 16.05.2009 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 728978)
nie moja wina ze tylko one prawdopodbnie maja pojecie po co tam ida .Wole je niz dukającego My name is Ziobru ,Zbigniewu Ziobru :D
ale nei odbiegajmy od topicu ;)


czy ten pan może zostać np zbanowany na to jedno forum? czlowieku nie masz pojecia o Globalizacji, o zagrożeniach o patriotyźmie, o niczym na siłe piszesz jakieś wypociny chyba żeby posty sobie nabijać.
Wiesz np czemu teraz kopalnie upadają górnicy strajkują itd? bo po 89 eksport węgla z Polski spadł o 90%. A wiesz kto był głównym odbiorcą? Oczywiscie jestem antykomuchem i stary system uwazam za zły. ALe nie mów tutaj o "rosyjskim syfie" bo to są właśnie podstawowe prawa rynkowe... wchodzisz do unii, kneblują ci usta , wiążą ręce.

dj_ibutti 16.05.2009 23:45

Paluch, przyzwyczaj się. Gdzie on by się nie odzywał, tam się ośmiesza.

shad 17.05.2009 00:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PaluchTSW (Post 729006)
czy ten pan może zostać np zbanowany na to jedno forum? czlowieku nie masz pojecia o Globalizacji, o zagrożeniach o patriotyźmie, o niczym na siłe piszesz jakieś wypociny chyba żeby posty sobie nabijać.
Wiesz np czemu teraz kopalnie upadają górnicy strajkują itd? bo po 89 eksport węgla z Polski spadł o 90%. A wiesz kto był głównym odbiorcą? Oczywiscie jestem antykomuchem i stary system uwazam za zły. ALe nie mów tutaj o "rosyjskim syfie" bo to są właśnie podstawowe prawa rynkowe... wchodzisz do unii, kneblują ci usta , wiążą ręce.

Ja nie wiem czy to taki wielki sukces, że nas Związek Radziecki dymał na 90% wydobycia węgla. Byliśmy państwem satelickim, oddającym Panom z Kremla należny trybut w zamian dostając kopa w dupę. Nie na darmo nasi inżynierowie obmyślili słynną maszynę dosypującą kamieni do urobku. Nasze kopalnie mają kołchozowe struktury i takową kadrę zarówno nad jak i pod ziemią, podobnie stocznie, rolnictwo i wiele gałęzi gospodarki, którym ciągle trzeba dosypywać kasy, a które w normalnym kraju same na siebie by zarabiały. Więc to akurat zły przykład z węglem, choć generalnie się zgadzam, od zaborów do powstania sowietów a potem pod sowiecką okupacją i PRLowskim państwem olbrzymia moc naszych produktów szła do Rosji. Akurat dalej by mógł iść, i to nie wina tego, że mamy orientację polityczną "na zachód", a dlatego, że sami ruscy się na nas zamykają. Ile razy nas straszą zakazem eksportu naszej szynki i kiełbasy? Putin każe zakazać, to zakażą, my nic do gadania nie mamy. I Łunia do rzeczy tu nic nie ma.

sergio 17.05.2009 00:27

Paluch jestes gejem inni forumowicze nie chieli tego mowic ale jestes pedalem!



s****.....e

EMPI 17.05.2009 00:39

W 2003 roku to jeszcze była piękna idea. UE jawiła się w pięknych barwach... Dzisiaj został tylko syf i muł, a my się się w tym chlewie rozpychamy, żeby bardziej do koryta, więcej do ryja...

Dla mnie UE to ucieleśnienie najgorszego snu, który zaczynał się delikatną grą wstępną z 25-tką żyletą blondee, a kończy się sado maso z tłustym Józkiem łojącym nas pejczem i wpychającym kulki analne... :garfield:

Oby się ktoś opamiętał w porę i nas z tego socbagna wyciągnął. Ostatnio w TV leciał spot promujący Eurowybory. Młoda siksa (no ileż to mogło mieć lat) z bananem na ryju: "UE sfinansuje budowę kamer na każdej ulicy"... Polecam film ŻOŁNIERZE KOSMOSU. Studium społeczeństwa totalitarnego - tam zmierzamy...

sandbender 17.05.2009 00:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 728841)
Drugi to zakaz stosowania terapii naturalnych witamin, suplementow diety. Dodatkowo od 2012 roku wszystkie przydomowe ogrody sady i nawet pola uprawne(!!!) maja byc rejestrowane i jezeli by sie jakies uprawy nie zgadzaly to plony bylyby palone z calego pola(!!!). Wszystko pod pozorem ekologii i ochrony ludzkiego zdrowia. Dodatkowo cala zywnosc bedzie obowiazkowo modyfikowana genetycznie oraz utrwalana promieniotworczo. Malo wam dowodow na to ze cos tu jest nie tak?

Koyoot, chłopie. Jak czasem fajnie piszesz tak czasem sie nie zastanowisz.
Pomijając fakt, że już to kiedys widziałem, tylko że data była 2010, tak technicznie nie wyobrazam sobie modyfikacji genetycznej całej żywności. Warzywa z mojego ogródka, owoce z całego świata, mięso (krowy będa modyfikować??) i dzikie borówki z lasu?

To jest mniej więcej taki sam tekst jak ten poniżej.


Cytat:

DHMO jest bezbarwny, bezwonny, nie ma smaku i zabija corocznie nieprzeliczone tysiące ludzi. Większość tych zgonów jest spowodowana niezamierzonym wprowadzeniem DHMO do płuc, lecz niebezpieczeństwa związane z tą substancją nie ograniczają się do przypadków inhalacji. Przedłużony kontakt z zestaloną postacią DHMO powoduje rozlegle zniszczenia tkanek. Objawy spożycia DHMO mogą obejmować nadmierne pocenie się, zwiększenie ilości oddawanego moczu, a nawet zaburzenia samopoczucia, nudności, wymioty i zaburzenia równowagi elektrolitycznej organizmu. Pozbawienie dostępu do DHMO oznacza dla osób uzależnionych pewną śmierć.

- jest niekiedy określany jako kwas protonowy i jest głównym składnikiem kwaśnych deszczów,
- przyczynia się do zwiększenia efektu szklarniowego na Ziemi,
- może być przyczyną poważnych poparzeń,
- współuczestniczy w procesach erozji gleb,
- przyspiesza korozję i rdzewienie wielu metali,
- może spowodować awarię urządzeń elektrycznych,
- zmniejsza skuteczność działania hamulców samochodowych,
- został wykryty w komórkach nieuleczalnych nowotworów złośliwych,

Duże ilości DHMO znalezione zostały we właściwie wszystkich strumieniach, jeziorach i zbiornikach współczesnej Ameryki. Ale skażenie nie ogranicza się do jednego kraju i przybrało zasięg globalny: substancje te znaleziono nawet w lodzie Antarktydy. W dolinach wielkich rzek DHMO powoduje niekiedy zniszczenia idące w miliony dolarów.

Pomimo zagrożeń, DHMO jest wciąż używany
- jako rozpuszczalnik i czynnik chłodniczy w przemyśle,
- w reaktorach jądrowych,
- w produkcji pianek z tworzyw sztucznych,
- jako opóźniacz zapłonu
- na wiele sposobów podczas okrutnych doświadczeń na zwierzętach,
- podczas rozprowadzania pestycydów; nawet po starannym spłukaniu otoczenie pozostaje zanieczyszczone DHMO,
- jako dodatek do "szybkiej żywności" i innych produktów żywnościowych.

Fabryki zrzucają odpadowy DHMO do rzek i oceanów i nie udaje się tego w żaden sposób powstrzymać, ponieważ ta praktyka jest wciąż legalna. Wpływ DHMO na dziką przyrodę jest również przeogromny i nie wolno nam tego dłużej ignorować.

Uran235 17.05.2009 00:54

Fatalne jest to, że Unia to chory, nienaturalny twór, który zajmuje się normalizacją rozmiaru ogórka i docelowo ma być ucieleśnieniem państwa totalitarnego, w którym państwo kontroluje każdy aspekt życia obywatela. Ruscy pilnują tylko, żeby władza nie wymsknęła im się z rąk, stąd sterowanie mediami, zabójstwa na zlecenie itp. ale oni przynajmniej nie mówią mi jakiej żarówki mam używać. Niestety z Ruskimi nie da się działać na warunkach partnerskich. Co gorsza w UE też nie jesteśmy w stanie pełnić ważnej roli. USA to takie wypośrodkowanie pomiędzy UE i Ruskimi, inwigilują swoich obywateli w bardzo znacznym stopniu, ale z drugiej strony pozwalają im na bardzo wiele. Wolą wiedzieć co kto zrobi niż tego zakazywać. Ale ani to piękne ani nam z USA szczególnie po drodze. Jedyną prawdziwą alternatywą dla Polski jest stworzenie silnego bloku centralnego zrzeszającego takie kraje jak Polska, Węgry, Turcja, Gruzja, Ukraina. Państwa ani rosyjskie, ani azjatyckie, ani europejskie. Sęk w tym, że w tej chwili jesteśmy na to za słabi, nawet z pomocą amerykańców nie bylibyśmy w stanie utrzymać takiego tworu, bo za bardzo uderza on w interesy i ruskich i jewropejczyków. Jedyne co teraz możemy robić to budowac swoją pozycję w UE jako orędownika regionu, ograniczać wpływy pozostałych frakcji w regionie i czekać aż nasza kochana UE wyciągnie kopyta, a wierzcie mi zrobi to całkiem rychło. USA przeżywało w swojej historii niezłe kryzysy, a nie robiło takich cudów na kiju jak UE. Jak UE kopnie w kalendarz to w Europie będą takie cyrki jak w Afryce postkolonialnej, tylko na większą skalę. Po krótce o co chodzi- Europa zachodnia nie produkuje żywności, nie wydobywa surowców naturalnych, a ostatnio zaczęła przenosić przetwórstwo/produkcję na wschód Europy i do Azji- pieniądze w Europie zachodniej są absolutnie wirtualne.

Co do wyborów to powiem wprost- nie idę. Wiem, że to mój obowiązek, co więcej- chciałbym iść na wybory, ale nie mam na kogo głosować. Nie dlatego, że kandydaci nie odzwierciedlają moich oczekiwań, tylko dlatego, że o kandydatach nie mam zielonego pojęcia. Został niespełna miesiąc, a ja nie znam ani jednego nazwiska z list wyborczych, nie mówiąc już o programie danej osoby i to prawdziwym programie, a nie : "1.będzie lepiej, 2.będzie cud, 3.Balcerowicz musi odejść, 4.polityka miłości, 5.zlikwiduję wszystko". Z tego co się orientuję, to polityk powinien szukać mnie- obywatela i tłumaczyć mi dlaczego mam na niego głosować, a nie ja mam szukać polityka.

Cichy 17.05.2009 01:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 729031)
Ruscy pilnują tylko, żeby władza nie wymsknęła im się z rąk, stąd sterowanie mediami, zabójstwa na zlecenie itp. ale oni przynajmniej nie mówią mi jakiej żarówki mam używać.

:shock:
Nie wiem czy sie śmiać czy płakać... To jakaś ironia głęboko ukryta? Powiedz, że tak...
Generalnie się z Tobą zgadzam, zwłaszcza w części o najbliższych wyborach, bo jestem w podobnej sytuacji.
Ale tym zdaniem dałeś do pieca...

Uran235 17.05.2009 02:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cichy (Post 729034)
:shock:
Nie wiem czy sie śmiać czy płakać... To jakaś ironia głęboko ukryta? Powiedz, że tak...
Generalnie się z Tobą zgadzam, zwłaszcza w części o najbliższych wyborach, bo jestem w podobnej sytuacji.
Ale tym zdaniem dałeś do pieca...

Nie żartuję. Ruskim wisi czy obywatel ma co jeść i jaką ma żarówkę. Kiedyś, za prawdziwych komunistów faktycznie wszystko ujednolicali przynajmniej teoretycznie po to żeby wszyscy mieli równo( czyli nic). Potem okazało się, że zestandaryzowanie żarówki umożliwia produkcję zestandaryzowanej żarówki z wbudowanym podsłuchem. W tej chwili Ruscy tak naprawdę nie muszą inwigilować własnego narodu, bo naród inwigiluje się sam, a poza wąską grupą intelektualistów obywatel rosyjski przekonany jest, że chce właśnie takiej władzy jaką ma. A Ruskim nie chodzi o nic więcej, trzymają władzę trzepią kapuchę z rozsprzedawania tego co mają zachodowi, prężą przerdzewiałe militarne muskuły i są szczęśliwi. Szary człowiek, jak długo nie kombinuje, całkowicie im wisi. Podobnie jest w stanach, inwigilacja inwigilacją, ale pozwalamy ludziom żyć, oczywiście jak długo nie kombinują. Jak ktoś kombinuje to idzie do więzienia/umiera. W stanach w tajemniczych okolicznościach podczas wspinaczki górskiej, w Rosji w tajemniczych okolicznościach bo zjadł za dużo Polonu- taka jest różnica. Stany robią to w białych rękawiczkach, bo mają wyhodowany naród debili, którzy są szczęśliwi jak długo myślą, że są wolni. Ruscy działają bezpośrednio, bo nauczyli naród mówić, że pada kiedy władza sika z balkonu. Jedyna różnica jest taka, że Ruscy oficjalnie mają demokrację, a rządzi jedna partia, a amerykanie mają demokrację i rządzą dwie partie, jedna gorsza od drugiej.

W Europie natomiast ktoś sobie wymyślił, że zrobi standaryzację ogórka, żarówki, pomidora i stosunku seksualnego. Wszystko zostanie opisane normami, przepisami i regulacjami, a jak ktoś będzie miał jakieś ale to do więzienia. Najobrzydliwszy możliwy ustrój totalitarny właśnie rodzi się na naszych oczach. Nie morduje w ciemnościach, nie kłamie, nie fałszuje, nie zastrasza- dlaczego? Bo nie musi, na wszystko będzie miał stosowną podkładkę prawną i w świetle prawa będzie działał całkowicie legalnie. Naprawdę, do mnie o wiele bardziej przemawia ta romantyczna nieporadność zakaukazkich zbirów niż perspektywa ogłupionego narodu związanego prawami, na które sam przystał.

koyoot 17.05.2009 02:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 729030)
Koyoot, chłopie. Jak czasem fajnie piszesz tak czasem sie nie zastanowisz.
Pomijając fakt, że już to kiedys widziałem, tylko że data była 2010, tak technicznie nie wyobrazam sobie modyfikacji genetycznej całej żywności. Warzywa z mojego ogródka, owoce z całego świata, mięso (krowy będa modyfikować??) i dzikie borówki z lasu?

To jest mniej więcej taki sam tekst jak ten poniżej.

Bardziej mi chodzilo o oczywiscie wszystkie warzywa i owoce. Kukurydza, soja itp itd.

P.S. Tak, od 3 godzin weruje informacje o sytuacji w danych krajach. I zauwazylem jedna ciekawa rzecz. Nie bez powodu akurat teraz mowi sie w stanach zjednoczonych o upanstwowieniu najwazniejszego szczebla gospodarki kazdego z panstw. Bankowosci. Biorac pod uwage to ze wiekszosc bankow na swiecie jest uzaleznionych od Bank of New York, wnioski same sie nasuwaja.

MJ 18.05.2009 08:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 728826)
Ciekawe co by bylo z suwerennoscia Polski ,gdyby była poza UE i Rosja by nam podyktowała ceny za rope 10 razy wieksze niz sa teraz ? Nie rozumiecie prostych spraw, ze Polska sama jako wyspa miedzy UE i Rosje ,jest skazana na pozarcie tego wiekszego "sasiada" Trzeba sie integrowac i uciekac jak najdalej od tego "rosyjskiego syfu"

Sorry, a kto nas sprzedał do Rosji? Czy nie ta sama Europa i Stany Zjednoczone? Jałta?

EnigmaWP 19.05.2009 02:11

No i najważniejszy wybór przed nami!

Wybory do europarlamentu.

Opcje przed nami są dwie:

Opcja 1.
Olać. Bojkotować. Nie iść.
- czyli zezwolić, aby najgorsze szuje polskiej polityki wykorzystały swoje gazety i ogromną część mediów do swej politycznej agitacji, czego konsekwencją będzie masa tłumoków głosujących na wielkie i piękne nazwiska (np. "Ojeeeeej, ten Buzek jest taki w Polsce znany, na pewno jest polskim patriotą no bo go pokazują tak dużo w telewizji i jest sławny") przez co w europarlamencie Polska będzie reprezentowana przez darmozjadów, którzy podczas swojej kadencji oprócz podróżowania po świecie (wiecie ile zarabia miesięcznie europarlamentarzysta i jakie jego wydatki finansowane są z naszych podatków?) nie robi zupełnie nic, nawet nie ma obowiązku stawiania się na tych brukselskich posiedzeniach, bo już dostał ciepłą posadkę i nic więcej go nie interesuje. Jeśli nie wybierzemy KONKRETNYCH ludzi, to dostaną się najgorsi a my będziemy dalej gnić w rzadkim gównie.

Opcja 2.
- Wybór eurokandydata, któremu chcemy zaufać i wiemy, że idzie do Brukseli po to by reprezentować polskie poglądy, dbać o polski interes narodowy i zadbać o to, by Unia nie stawała się Eurokołchozem. Jeśli jacyś politycy nas zawiedli, naobiecywali cudów (tutaj dla ciekawskich niektóre obietnice PO, które po wyborach znikły już z ich strony internetowej - http://www.tuskwatch.pl/index.php/na...iej-budowy-po/) to nie wybieramy ich po raz drugi, NIE dajemy im drugiej szansy. "Raz k...., zawsze k...." (G. Orwell)
Jeśli jakaś partia mówi głośno o tym, że jest przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu, to znaczy, że broni suwerenności Polski i jakiegokolwiek naszego wpływu na to co się dzieje w Europie. Jeśli jest za Traktatem - tak jak POSLDPSL, to znaczy, że są już kupieni przez obcy kapitał (najpewniej niemiecki) i nie zakreślamy ich nazwisk w najbliższych wyborach. Jeśli jakaś partia jest "za, a nawet przeciw" Traktatowi (czyli PiS) mówiąc, że ogólnie to są przeciwko eurokonstytucji, ale prezydent po cichaczu podPiSuje wszystko co mu José Manuel Durão Barroso podetknie, to znaczy, że jemu też nie ufamy, bo najnormalniej w świecie KŁAMIE.

Wybór należy do nas, waga jego jest ogromna a los Polski jest w naszych rękach... Chyba, że ktoś z nas chce, abyśmy w przyszłości obudzili się w Orwellowskim "1984", w którym miliony ustaw unijnych będą kazały nam pod jakim kątem mamy sikać do kibla...

cpc 19.05.2009 08:51

o zarobkach "ciezko" pracujacych komisarzy

http://www.kapitalizm.org/?action=sh...le&art_id=5576

Cytat:

"Hübner zapomniała o legitymacji PZPR"

„Nigdy nie byłam członkiem partii, choć zarówno liberałowie, jak i socjaliści w PE uważali mnie za jedną ze swoich” – powiedziała Hübner. A dziennikarka pisze: „Jedyną aktywnością, w jaką się zaangażowała politycznie, było referendum dotyczące wstąpienia Polski do UE”. Autorka artykułu dodaje, że polska komisarz woli rozmawiać o sobie bardziej jako naukowcu niż polityku. Naciskana w tej drugiej kwestii Hübner deklaruje się jako liberał.

Słowa dzisiejszej lokomotywy warszawskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego mogą dziwić. Od 1970 do 1987 roku obecna komisarz UE ds. polityki regionalnej należała bowiem do PZPR.

Wniosek - w osobistym sukcesie zawsze pomagało utożsamianie się z rządzącą nacją. Kiedyś czerwoni z PZPR, dziś niebiescy z UE. A gdyby jakimś cudem przyszli żółci z ChRL, to też by się tam miejsce znalazło. Ważne by wykonywać polecenia swoich mocodawców bez zbędnych dyskusji.

A poza tym: Hubner, Geringer d’Oedenberg... takie piękne, staropolskie nazwiska...

Ar222 21.05.2009 08:38

Mógłby ktoś wrzucić linka do strony z programami wyborczymi tych wszystkich cholernych polityków? Bo albo jestem jeszcze śpiący, albo mi się na mózg rzuciło, w każdm razie nie mogę się do niczego sensownego w googlach dokopać :-/

cpc 21.05.2009 08:46

Od czerwca eurodeputowani będą latać klasą biznesową. To niejedyny luksus, na jaki pozwalają sobie w czasach kryzysu. Wycieczki na egzotyczne wyspy, safari w Afryce, luksusowe kluby fitness – politycy lubią sobie dogadzać na koszt podatników.


http://kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=5683

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ar222 (Post 731438)
Mógłby ktoś wrzucić linka do strony z programami wyborczymi tych wszystkich cholernych polityków? Bo albo jestem jeszcze śpiący, albo mi się na mózg rzuciło, w każdm razie nie mogę się do niczego sensownego w googlach dokopać :-/

Odpowiem nie wprost ale wydaje sie, ze politykow kandydujacych do PE mozna podzielic na dwie grupy, ci ktorzy sa za TL i ci ktorzy sa zdecydowanie przeciwni, taki podzial mozna rowniez przeniesc na sfere programowa, innymi slowy, niejako program danej partii wyznacza sama chec optowania za TL lub bycia mu przeciwnym. Dzieje sie tak z prostego powodu - przyjecie TL to wyznaczenie(moim zdaniem szkodliwego) nowego kierunku, ktorym podazy europa przez nastepne "kilka" lat i programy dajmy na to PO, SLD lub kazdej innej partii mozna wsadzic wtedy gleboko do dupy.

pzdr

Mareq 21.05.2009 08:57

Cytat:

Mógłby ktoś wrzucić linka do strony z programami wyborczymi tych wszystkich cholernych polityków? Bo albo jestem jeszcze śpiący, albo mi się na mózg rzuciło, w każdm razie nie mogę się do niczego sensownego w googlach dokopać :-/
Bardziej praktyczne są raczej strony w stylu http://www.latarnikwyborczy.pl/

edit: Tylko , ze poki co jeszcze chyba nie działa w pełni :P

A co programów

EPL (PO , PSL) - wersja skrócna

http://www.eppwarsaw2009.eu/images/d...nal_copy_2.pdf

wersla full http://www.eppwarsaw2009.eu/images/d...aft_copy_1.pdf

EPS (SLD) - http://www.sld.org.pl/download/index/biblioteka/108

PiS oprócz tego, że więcej dla Polski , to chyba nie przygotował żadnego konkretnego programu pod kątem wyborów do PE . W każdym razie ja na ich stronach nic nie widzę a i partia UEN zdaje się nie będzie istniała w przyszłym PE w takim kształcie w jakim istniała.

PdP Centrolew - http://karnister.pl/pdp/?q=node/19

Libertas - jeszcze piszą :)

Prawica RP - http://prawicarzeczypospolitej.org/p...pospolitej.pdf

UPR - http://www.kwupr.pl/program-wyborczy/

Ar222 21.05.2009 18:49

Ok, dzięki wielkie za info :) Właśnie z grona przeciwników traktatu bym sobie wybrał jakiegoś, który mi się najmniej niepodoba i się przemogę do głosowania żeby mu zafundować posadkę. Po to mi te programy, tak że jeszcze raz dzięki :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl