![]() |
Jak nie dać się sfrajerzyć czyli rzecz o 13 grudnia !
Zawsze jest pompatycznie i przy wzniosłych hasłach.
Ale co tam wzniosłe hasła! Ostatnio nawet przywódca junty moskiewskiej strzelał dowcipami a 600 grono "wykształconych" w Wawie biło gromkie brawa człowiekowi honoru w odrodzonej "Polsce". http://www.rp.pl/artykul/2,232191_Ge...ntrataku_.html Więc ja powtórze za kataryną - najgorszym złem był związek Solidarność, bo to przez niego wprowadzono stan wojenny. Najgorszymi frajerami byli górnicy stoczniowcy, którzy dali się zabić - bo to nie oni s ą ludźmi honoru ani nawet nie są bohaterami. Tyle można mieć do powiedzenia 13 grudnia Roku Pańskiego 2008. Czy jeszcze 17 lat temu ktoś z normalnych, zwykłych ludzi pomysłałby, że Naród jest pełen podziwu dla dokonań przywódcy junty moskiewskiej? NIE! Kiedy myślę 13 grudnia i patrzę na to co się dzieje - to wydaje mi się, że dzieła typu - Krasickiego "Hymn do miłosci ojczyzny" to zwykły stek kłamstw i bzdur. Bo przecież ofiara pomordowanych w czasie stanu wojennego , górników, hutników, robotników to zwyczajna krew w piach . Ani żadne tam - Nie żal żyć w nędzy, ani też żadne - nie żal i umierać! Sfrajerzyli sie i jeszcze wymusili na ludziach honoru wyprowadzenie czołgów na ulicę... I tyle można dziś powiedzieć |
dodam od siebie , ze GW będzie teraz przez PIĘĆ dni publikowac artykuły o....Jaruzelskim
|
Cytat:
O Hitlerze pewnie piszą, w skali globu, codziennie od ponad 60 lat - i dobrze. @ Sambo Proszę Cię wyedytuj swojego posta i zamień Naród na "część Polaków", ok? Bo to żałosna i całkowicie nieuzasadniona próba postawienia się ponad wszystkimi, którzy ten Naród stanowią. |
Cytat:
Po prostu - zgodnie z regułami demokracji większość ma rację i większość reprezentuje zdanie ogółu. 44% jest dumna z wprowadzenia stanu wojennego przeciwnego zdania jest 38% - grupa liczna - lecz niestety tyrania większości ma swoje prawa. Nie przeraża Cię ta liczba? Po cyklu publikacji w wyborczej i jej przystawkach odsetek ten na pewno wzrośnie. |
13.12.1981.Pamiętam jak dziś,chcialem zobaczyć Teleranek a tu morda Jaruzelskiego.
|
PRECZ Z KOMUNĄ......
i tyle... Zła Solidarność ? Tak twierdzący niech jadą do Chin na miesiąc i zarzyją "wolności" |
Cytat:
Jeszcze troche i będziemy pod AK dołki kopać.Ileż to polskich rodzin było ciemiężonych z powodu uczestnictwa ich ojców w Armii Krajowej. |
Jaruzelski to zdrajca, kłamca- na pohybel!
Stan wojenny wcale nie był wywołany ze strachu przed ZSRR, to jest dopiero bajeczka wyssana z kapelusza! |
owszem, Jaruzelski to zdrajca narodu!!!!
Wałęsa jest naszym małym bohaterem :) |
sambo ale te 44% teskni za kasa jaka była pod koniec. Że na mieszkanie nie brało sie kredytu na 50 lat, że praca była.
|
Rany Boskie! Co was niektórych tak omamiło? :O Jaruzelski fajny? Solidarność "BE"!? Nie wierzę w to, co czytam... ;/ widać, że nadal niektórym Wiślakom zostały gieteesowskie korzenie... dajcie spokój.. ;/ zamknąć ten temat, bo mi się przykro robi..
wynik sondy mówi sam za siebie - nie przekonałeś nas sambo... siara - lepiej tego ująć nie można :piwko: jak widzę mordę Kiszczaka w onet.tv i cytat: "Nie przepraszam za stan wojenny" to po prostu nóż w kieszeni mi się rozkłada.. |
kasa była....czarno-białe telewizory, dupę podcierało się gazetą, dwa programy w TV, chleb z marmoladą na śniadanie, kolejki za wszystkim, benzyna na kartki, pomarańcze na święta płynęły zza oceanu, buty relaks, wtroby czekoladopodobne na kartki...KOMUNO WRÓC, Wałęsa na szafot !@!!
k...wa rzygać się chce jak się czyta bzdety |
siara, mnie to na szczescie omineło, bo jest rocznikem obalenia tego syfu. Ale szukam uzasadnienia dlaczego nie którzy woleli tamte czasy.
Kto wtedy liczył od 1 do 1? A teraz? Dupe podcierasz 66 warstwowym velvetem Zjesz bułke z słonecznika arabskiego z szynką z kangura i co najesz sie nia bardziej? Dostep masz do wszystkiego, ale czy to dobrze? Niewiele by brakowało żeby benzyna dla nie których ludzi była nie dostepna. Ale czy to sie tylko liczy? Czy patrzac na sexi blond 13 nie tesknisz za brunetka marysią która grała w klasy skakała na gumie? Wiadomo od góry było źle, ale od dołu było lepiej. |
Cytat:
|
Niektórzy wolą tamte czasy z kilku przyczyn:
-była stabilizacja, mieli pracę, choć było źle wiedzieli co będzie- nic się nie zmieni -mieszkanie można było dostać, tanio kupić- prawda czekać długo, ale zawsze -niektórzy byli partyjni, szybko awansowali tylko dzięki temu, kradli ile wlezie Teraz jest gonitwa za pracą, niepokój. |
Cytat:
bo na co dzień ocet w sklepie i kolejki k. wa za wszystkim pamiętam dziecięciem będąc jak zamiast cieszyć się z wakacji w 1979 czy 1978 roku codziennie po 5-6 godzin albo i więcej jak nie dowieźli stałem w kolejce po cukier... a i na święta taki k.wa dobrobyt był że trzeba było stać w kolejce nie tylko po karpia, szynkę (fakt wtedy szynki to były szynki a nie ten syf co teraz jest), chleb czy choinkę ale nawet po gazetę z programem a do wyboru k.wa był Dziennik Polski, Gazeta Południowa - przekształcona Krakowska, Echo Krakowa i tyle (poza szmatławcami w rodzaju Trybuny czy innych szmat partyjnych których założenia się nie kupowało) i tylko Tempo było świetne. Trzymające poziom lata 70 i początek 80 tych to moje dzieciństwo ale jak sobie pomyślę że miałby wrócić Jaruzel, kartki na wszystko, czy z wcześniejszego okresu pomożecie itp. to mi się rzygać chce.. |
Cytat:
mnie "dobrobyt" nie zmienil...jestem ki m jestem... Zrozumcie, gdyby komuna była nadal, to tej dyskusji byśmy nie prowadzili.... Ja żyłem w tych czasach i pamiętam mame stojącą od 4 rano w kolejce po kiełbasę.... Gówno było lepiej.... Mieszkanuiie każdy mógł mieć??? bzdura... Auto...hahahaha kto je miał... Ale my Polacy nie patrzymy ile posiadamy my tylko że sąsiad ma więcej i to jest złe Wyścig szczurów Mnie on nie interesuje, żyję sobie swoim życiem i jest mi nieźle, choć wcale dużo nie mam... Ale wkurzają mnie mity jak "za komuny było dobrze...." Dobrze było tylko komu ????? Nawet kwestia naszej Wisełki...gdyby wtedy osiągała sukcesy, kogo z nas stać by było na zagraniczny wyjazd i kto z nas dostałby paszport ????/ |
LUDZIE Z CZASÓW KOMUNY WRÓĆCIE...
tyle.... |
mieszkanie to po 30 latach ciułania i czekania na na przydział ze spółdzielni było
albo i nie jak jakiś cwaniaczek miał dojścia do prezesa i chapnął twój przydział siara ma rację dyskusji byśmy nie prowadzili bo netu by nie było, tzn. byłby ale ściśle reglamentowany paszporty, wyjazdy zagraniczne :rotfl: proszę was... co do tego jacy to zajebiści ludzie byli kiedyś ano byli, ale tak patrząc przez pryzmat mojej pracy, to świniami okazują się i ludzie z komuny i młodzi wychowani w kapitaliźmie nie ma reguły podpiszę się pod ty co napisał siara Wyścig szczurów Mnie on nie interesuje, żyję sobie swoim życiem i jest mi nieźle, choć wcale dużo nie mam... wszystko zależy od tego co kto chce od życia a komuna... to był koszmar i nie chcę żeby wróciła... never ever |
Wszystko fajnie, tylko, że ocena wprowadzenia stanu wojennego nie zależy od tego jak kto ocenia komunę, tylko od tego czy istniało realne zagrożenie interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Polsce. Osobiście wydaje mi się, że w tym momencie NIKT poza samymi zainteresowanymi osobami postawionymi wtedy na górze nie wie, jak zareagowałaby centrala w Moskiwe. Dlatego z oceną wprowadzenia stanu wojennego trzeba poczekać kilkadziesiąt lat, a opinię powinni wydać historycy. A podstawą do wydania jakiejkolwiek opinii powinny być dokumenty z tamtego okresu udostępnione przez Moskwę.
Mnie osobiście, jako osobę urodzoną w 89 roku śmieszy widok rówieśników krzyczących pod domem Jaruzelskiego "zdrajca!" lub "bohater!", bo co ludzie w moim wieku mogą wiedzieć o tamtych czasach? Nasłuszali się weselnych opowieści rodzinnych prowadzonych przy wódce i powtarzają opinie starszych krewnych... |
Cytat:
i stąd ... edit: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/51,...54543.html?i=1 |
W tamtych czasach nie można było być wewnętrznie spójnym .
Dzisiejsze nieefektywne przekonania i zachowania ludzi ukształtowały się właśnie między innymi przez tamte czasy . |
Skoro nie żyłem w czasach I Rzeczpospolitej nie mogę się wypowiadać? To czemu istnieją jeszcze profesorowie i historycy wybitni?
ZSRR nie zaatakowało by. Obawiało się konfliktu. Jaruzel zrobił to ze strachu przed utratą władzy, chciał za wszelką cenę utrzymać komunę, stłumić Polskość, stłumić wolność! Nikt mi nie powie, że nie jest zdrajcą narodu polskiego! Istnieje wiele przesłanek, że ZSRR nie wkroczyło by! Teraz nawet dokumenty przekazane przez CIA (Kuklińskiego) mówią o tym. |
Cytat:
|
Cytat:
Drogi Aro - nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonaywać i broń mnie Panie Boże aby w tym temacie chciał!!! ( ten gieteesowski korzeń - łezka kręci się w oku he he) To co napisałem to jest chłodna analiza tego co się w Polsce obecnie dzieje. Jeśli ktoś zupełnie z boku poczytał popatrzył - posłuchał jak z dziubków sobie spija obecnie triumwirat - MICHNIK-JARUZELSKI-WAŁĘSA - to do innego przekonania dojść nie można - jak tylko do tego. Gdyby nie SOlidarnosć nie byłoby stanu wojennego, Skoro Jaruzelski jest wybawicielem narodu i człowiekiem honoru - to ludzie SOLIDARNOSCI POWINNI PRZEPROSIĆ. Zarówno nas jak i rodziny zabitych ludzi. Czyż moje rozumowanie jest pozbawione podstaw? Cytat:
dokładnie - nieswiętej pamieci morderczyni Wolinska sie skarżyła ile roboty miała. A ile roboty miał brat Michnika to łohoho Cytat:
a ja myslę, że ten wynik wyżyłowany jest przede wszystkim przez młodych ludzi |
Cytat:
- Rosja nigdy nie prowadzi otwartej walki na dwóch frontach. Jak wiadomo w owym czasie byli już zaangażowani w Afganistanie. - Wkroczenie do Polski wiązałoby się ze sporymi sankcjami gospodarczymi w stosunku do naszego wschodniego "brata", a gospodarka ruskich przecież już leżała. - Waszyngtoński Departament Stanu mówił, że nie ma żadnego ruchu wojsk radzieckich w kierunku Polski. - Wtf to o czym piszesz, to nic innego jak propaganda Kiszczaka, który w owym czasie kazał rozsiewać tego typu plotki. Wtedy to co szło w TV nie było przecież wiarygodniejsze od informacji zasłyszanej od sąsiada czy innego znajomego. |
Polacy ruszcie dupy i weźcie się do roboty zamiast walić konia z podniety do "przeszłości", "polityków" i innego medialnego ścierwa.
Do Roboty Nieroby!! |
Cytat:
Przecież się nasłuchali od starszych pokoleń, w książkach naczytali. Skąd oni mogą wiedzieć jak było... Mnie z kolei bawią opinie lewackich środowisk jakoby Jaruzelski uratował Polskę przed inwazją ZSRR. Sami rosyjscy generałowie już nie raz, nie dwa przyznawali, że mowy o interwencji w Polsce nie było. Dla ratowania swoich poglądów trzeba jednak jakiś argument wytworzyć... |
Cytat:
|
Cytat:
W przypadku stanu wojennego nie ma jeszcze takich dokumentów, i dlatego ciężko wydawać sądy na podtawie tylko przypuszczeń i domniemań. |
rozumiem, że dokumenty te należy wytworzyć - jeśli tak to każde wydanie pewnej gazety jest dokumentem na to, że jaruzelski to człowiek honoru
Nie masz racji z tego też powodu, że prawda jest bytem niezależnym. Jest to zgodność myśli z rzeczywistością i ani dokumenty ani gazety ani wiek nie maja tu nic do rzeczy. Tym bardziej, że nic innego jak DOKUMENTY mówią o tym, że jakieś tam wojska radzieckie to zupełna ściema ludzi honoru i ich pupilków - i dlatego Solidarność winna przeprosić za to, że istniała. |
Siasin, ja w żaden sposób nie próbuję na siłę opowiadać bajek o tym jak dzielny Jaruzelski uratował Polskę. Gdybym przeczytał opowieści o możliwej interwencji w jakiejś gazetce czy usłyszał od ojca czy wujka to najprawdopodobniej bym to olał i zapomniał. Problem w tym że słyszałem te opowieści z ust obywateli dawnego zsrr, gdyż jakiś czas temu z racji obowiązków służbowych musiałem wyjeżdżać na wschód i byłem np w Królewcu, Mińsku, Grodnie, Brześciu, Homlu i kilku mniejszych miejscowościach. Jak były oficer Armii Czerwonej mówi że 1981 nie wylazł dwa tygodnie z koszar bo mieli wkraczać do Polski lada moment to sory ale włos się jerzy na głowie, a jak uświadomisz sobie jeszcze że z Brześcia do granicy jest dosłownie rzut dzidą to ... Podejrzewam że żadna z osób które mi opowiadały te rzeczy pojęcia nawet nie ma kim był Kiszczak.
PS Ja tych opowieści nie traktuję na 100% poważnie ale też niepoważnym jest twierdzenie że radziecka interwencja to na pewno była ściema, moim skromnym zdaniem oczywiście |
Cytat:
|
@1q2 owszem siedzieli w Polsce, ale ich interwencja także wiązałaby się z kosztami politycznymi i zwykłymi materialnymi o czym pisałem wcześniej.
@wtf moim zdaniem mobilizacja, o której piszesz była spowodowana obawą spełnienia się najczarniejszego dla ruskich scenariusza. Czyli tego, że Jaruzelskiemu zupełnie nie udaje się opanować sytuacji, wybuchają bunty itp, przez co groźba wojny domowej staje się niezwykle realna. Lub gdyby wojsko i policja zbuntowały się przeciw władzy. W obydwu przypadkach zagrożone atakiem byłyby również właśnie stacjonujące u nas oddziały ruskich. Wiadomo, że ten czarny scenariusz były naprawdę mało realny, ponieważ ludzie związani z "S" nie myśleli o otwartej konfrontacji fizycznej na tą skalę. |
A ja osobiście gwarzyłem z amerykańskim sekretarzem stanu i stwierdził on, że gdyby ruscy wówczas weszli to na Moskwę i inne sowieckie miasta spadłyby rakiety z głowicami nuklearnymi, jak twierdził Prezydent Reagan już ćwiczył nadgarstek coby w odpowiednim momencie guziki powciskać:>
A na poważnie, to oczywiście że sowieci straszyli swoje marionetki, jak jaruzel i kiszczak, ale absolutnie nie tym, że wejdą (w grudniu 1981 o czymś takim mowy nie było) a tym że zostaną ze stołków zrzuceni i na "białe misie" wysłani. Operacja wprowadzenia stanu wojennego była już przygotowywana od sierpnia 1980 roku, i miała na celu tylko i wyłącznie utrzymanie władzy przez komunistyczny beton. Jedynie tego jaruzelski z kiszczakiem się obawiali, że zostaną przez "Solidarność" pozbawieni możliwości korzystania z profitów władzy, że nagle stracą monopol wskutek opracowanego na I Krajowym Zjedzie Delagatów Solidarności programu "Samorządna Polska", który przewidywał oddolne przejmowanie władzy w przedsiębiorstwach przez Samorząd Pracowniczy (kierownictwo przedsiębiorstwa mieli wybierać pracownicy przedsiębiorstwa a nie komunistyczny kacyk na ministerialnym stołku) oraz w zbliżających się i przewidzianych właśnie na grudzień 1981 roku wyborach do Rad Narodowych, w których startować mieli również kandydaci z ramienia "Solidarności". Jedynym przeciwnikiem i wrogiem jaruzelskich i kiszczaków była SOLIDARNOŚĆ, ruch raczej nie związek z ponad 10 milionowym poparciem i to właśnie ICH a nie swoich "przyjaciół" ze wschodu tak naprawdę się obawiali. Nie na darmo jaruzel dzwonił na kilka dni przed wprowadzeniem stanu wojennego do breżniewa z prośbą o pomoc gdyby coś nie wyszło i "Solidarność" się postawiła. Wówczas także usłyszał odpowiedź odmowną, a że jak widać nie tylko on się obawiał ale i ci "przyjaciele" ze wschodu (i to jeżeli o nich chodzi to nie koniecznie "Solidarności" a reakcji własnych obywateli pobudzonych "Posłaniem do ludzi pracy Europy Wschodniej" ogłoszonym na I KZD), toteż nic dziwnego, że wzmacniali granicę dodatkowymi jednostkami wojska, aby własne terytorium przed kontrrewolucją zabezpieczyć. |
Cytat:
USA robiła ponoć zdjęcia z satelity i żadnej mobilizacji wojsk pod naszą granicą nie było. Nie będę już wspominał politycznych pobudek. |
Kiszczak sam sie przyznał że Rosjanie wcale nie mieli zamiaru dokonac inwazji na nasz Kraj.Były owszem jak przyznał naciski na nich żeby sami rozprawili sie z Solidarnością ale o interwencji nie było mowy.Pozatym Rosjanie byli wtedy uwikłani w konflikt w Afganistanie.
|
Wałęsa jest naszym małym bohaterem :)[/quote]
o tak!! TW Bolek to rzeczywiście bohater jakich mało.... |
Cytat:
Bo jak tylko nastały związki ( z komuną w postaci wszelakich układów typu Magdalenka ) skończyła się czystość walki. Co do procentu dumnych sądzę, iż przez najbliższe jeszcze 10-20 lat będzie podobny ( aż pokolenie wiekowo równe Jaruzelskiemu odejdzie w cień ), potem siłą rzeczy spadnie ale najgorsze jest to, że nikt nie zna sposobu by później spadło do 0 % gdyż nauka historii o naszych dziejach do mocnych punktów Państwa nie należy. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl