Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Kibicowanie a przekleństwa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4704)

Bad_Jack 09.08.2008 22:31

Kibicowanie a przekleństwa
 
Witam wszystkich

Wisełka ograła Polonię czekamy na Barcę :)

Mam pytanie jak zapatrujecie się na "żywiołowo" kibicujących Panów którzy dosadnie k...ami rzucają jak naszym chłopakom coś na boisku nie idzie lub sędzia kaloszem jest. (Nie chodzi mi o przyśpiewki grupowe tylko zachowanie poszczególnych osób) To norma? Czy na miejscu jest zwracanie im uwagi?
Czy też jak ktoś powiedział stadion to nie teatr i z różnym elementem spotkać się można więc trza milczeć.

Na stadionie (sektor E2) spotkało mnie dzisiaj bardzo specyficzna sytuacja którą opiszę trochę później, jednak chciałbym poznać zdanie forumowiczów.

Pozdrawiam

Chorynatrzykolory 09.08.2008 22:35

To są emocje ,tak samo jak klną piłkarze, normalne przeżywanie meczu.

SpoXsteR 09.08.2008 22:36

przeklenstwa to norma, i tak samo stadion to nie teatr. niech rzucaja tymi k... , mi tez sie czesto zdarza, emocje i tyle. byle tylko nie rzucali ku... na naszych grajkow, w takich ch.. wbijam!

czasami sa mega emocje i np. przy nie strzelonej bramce z 1 metra podejrzewam ze nie powiesz "o kurka wodna" ;), chyba ze..

bondTSW 09.08.2008 23:18

Mistrzu, ale o co Ci chodzi? jak jesteś wku*wiony to nie przeklinasz? przeciez piłkarze i tak tego nie słyszą wiec tylko ten gość się wyładowywuje...w czym jest problem? Dokładnie, stadion to nie teatr, jak mnie Mauro w****i po raz kolejny słabym zagraniem to krzyknę...ale i tak wiem ze ani to do niego nie dotrze, ani nie poprawi to jego gry...

Gucio25 09.08.2008 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bad_Jack (Post 582693)
Witam wszystkich

Wisełka ograła Polonię czekamy na Barcę :)

Mam pytanie jak zapatrujecie się na "żywiołowo" kibicujących Panów którzy dosadnie k...ami rzucają jak naszym chłopakom coś na boisku nie idzie lub sędzia kaloszem jest. (Nie chodzi mi o przyśpiewki grupowe tylko zachowanie poszczególnych osób) To norma? Czy na miejscu jest zwracanie im uwagi?
Czy też jak ktoś powiedział stadion to nie teatr i z różnym elementem spotkać się można więc trza milczeć.

Na stadionie (sektor E2) spotkało mnie dzisiaj bardzo specyficzna sytuacja którą opiszę trochę później, jednak chciałbym poznać zdanie forumowiczów.

Pozdrawiam

ministrant? lektor? :)
jak kolega wyżej napisał - większość ludzi, kiedy się denerwuje - przeklina, na meczu nie raz sie słyszy "****y" i mi to przynajmniej nie przeszkadza, wszystko pod wpływem emocji, chwili.
ale najlepiej jakby niektórzy nie zajmowali się rzucaniem "****", tylko śpiewaniem...

dragon 09.08.2008 23:41

Od dłuższego czasu czekałem na taki temat i myślałem nawet żeby go założyć. Wykorzystam więc okazję i przedstawię swój pogląd.

Przekleństwo przy jakiejś pechowej sytuacji ... zdarza się , jak w życiu. Ale moim skromnym zdaniem grupowe bluzganie na przeciwników jest prymitywne.

Po co obrażać gości śpiewając "k...y pokonamy" ?!? jak można spokojnie spiewać "gości pokonamy" czy nawet precyzyjnie nazwę drużyny w wielu przypadkach: (np. Legię, Lecha, Pasy, Górnik itd.).

Po co skandować "wypi...ć" wobec drużyny z którą chcemy grać żeby pokazać jej naszą wyższość?

Bluzganie na przeciwników niczym nie odróżnia nas od innych bluzgających na stadionach w Polsce. A wydaje mi się że tytuł Mistrza zobowiązuje i to my powinnismy wyznaczać standardy dopingu a nie wpisywać się w mało ambitne "standardy" innych.

W moim odczuciu jest jednak jedna systuacja w której bluzgi są uzasadnione i nawet sam sobie na nie pozwalam :). Chodzi o chóralne wyzywanie pzpn. Tej bandzie skorumpowanych oszustów należą się takie teksty jak nikomu innemu.

Mareq 09.08.2008 23:45

To ja już wolałem temat o nienawiści odnoszący się pośrednio do meczu o superpuchar polski . Był szerszy zakresowo :rotfl:

South 09.08.2008 23:48

niedługo zaczniecie zakładać tematy bo sobie ktoś beknął na stadionie i nie powiedział przepraszam :lol:

Bad_Jack 10.08.2008 00:32

dragon - popieram Twoją opinię w 100%

To może teraz parę słów o tym czego doświadczyłem dzisiaj na E2.

Krótkie wyjaśnienie: na Naszą Kochaną Wisełkę podążam regularnie od 3 równych lat ... jestem przesiadkowiczem z C i muszę się przyznać, że (stety/niestety) nasza grupa (ja, mój tato, kumpel i jego ojciec) jesteśmy takimi właśnie czasem niepokornymi - wyklinającymi kibicami (żeby ta kwestia była jasna - NIGDY nie wyklinamy naszych zawodników) EMOCJE.
Do rzeczy: dzisiaj na E2 zostaliśmy ZAATAKOWANI przez 3 gości (i jedną kobietę) którzy NIE ŻYCZYLI SOBIE niekulturalnych odzywek rzucanych z trybun
JESTEM W SZOKU. Facet rzucił mi się do szyi jak powiedziałem mu, że to nie teatr tylko stadion - omal mnie nie uderzył. Mojego ojca zwyzywał od cykorów i staruchów. - MIAŁEM GO PALNĄĆ CZY CO?

Firo 10.08.2008 00:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dragon (Post 582723)
W moim odczuciu jest jednak jedna systuacja w której bluzgi są uzasadnione i nawet sam sobie na nie pozwalam :). Chodzi o chóralne wyzywanie pzpn. Tej bandzie skorumpowanych oszustów należą się takie teksty jak nikomu innemu.

Widzisz, a w odczuciu innych kibiców jest wiele sytuacji w których bluzganie jest uzasadnione.
Z Lechią czy Śląskiem nie będziemy pokonywać "kur**"

I tak chodząc na Wisłę wybierasz "mniejsze zło" :P

Wojtek 1906 10.08.2008 00:48

No mi się wydaję że co do klubu z gorszej strony błoń czy warszawki to należą się bluzgi. Ale innym neutralnym klubom to mozna z dowcipem. Np. Ruchowi u Nas ostatnio czy dzisiaj Poloni Bytom.

MatMario 10.08.2008 01:08

Co za temat :/ Tak spiewajmy tylko cezuralnie a na koncu jeszcze mozna by strzelic taki mał taki duży...10 punktow w lidze ministrantow, alleluja i do przodu. Mamy nie używać przekleńst bo co? Bo pismak jeden z drugim sie ucieszy, i bedzie to dla niego niepowtarzalne widowisko i ładnie to w gazecie zaznaczy? Jak komuś nie pasuje taki doping zawsze może zamieniać te słowa na cenzuralne. Albo nie spiewać w tym momencie.

Bad_Jack 10.08.2008 01:17

MatMario doczytaj proszę mój ostatni post.

Firo 10.08.2008 01:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 582756)
Co za temat :/ Tak spiewajmy tylko cezuralnie a na koncu jeszcze mozna by strzelic taki mał taki duży...10 punktow w lidze ministrantow, alleluja i do przodu. Mamy nie używać przekleńst bo co? Bo pismak jeden z drugim sie ucieszy, i bedzie to dla niego niepowtarzalne widowisko i ładnie to w gazecie zaznaczy? Jak komuś nie pasuje taki doping zawsze może zamieniać te słowa na cenzuralne. Albo nie spiewać w tym momencie.

A to klnąc na potęgę dostajemy punkty w lidze chuliganów, o to chodzi ?
Aha...

juras_NH 10.08.2008 09:57

zamiast zakładaniu temetu o przeklinaniu trzeba było założyć temat dotyczący gniazda na E bo by sie przydał jakiś gniazdowy bo to troche lipa jak całe D sie bawi a E zaspiewa jadna piosenke i to nie całą i potem stoi i sie patrzy i mowi ale zajebiscie!! Zróbmy cos z tym jakby całe E tez bawilo sie jak D to by była jeszcze lepsza atmosfera!! Zrobmy cos z tym!!!!

arsfan90 10.08.2008 10:41

Cytat:

zamiast zakładaniu temetu o przeklinaniu trzeba było założyć temat dotyczący gniazda na E bo by sie przydał jakiś gniazdowy bo to troche lipa jak całe D sie bawi a E zaspiewa jadna piosenke i to nie całą i potem stoi i sie patrzy i mowi ale zajebiscie!! Zróbmy cos z tym jakby całe E tez bawilo sie jak D to by była jeszcze lepsza atmosfera!! Zrobmy cos z tym!!!!
Weź się schowaj człowieku... mamy problemy żeby cale D chociaż raz w meczu ryknęło, a ty chcesz zakładać gniazdo dla 50 osób, bo tyle śpiewa i śpiewać bedzie na E na takich meczach... Co innego Epuchary, ale przecież nawet wtedy na E była chujnia tak? Otrzaśnijcie się bo to co poniektórzy wypisują woła o pomstę do nieba...

SpoXsteR 10.08.2008 11:14

przyjezdzaja ****y to sie im cisnie
przyjezdzaja neutralne ekipy to mozna z jajem im pocisnac badz normalnie "xxx pokonamy" itp
przyjezdzaja przyjaciele to .. wiadomo. po co w ogole piosenki typu "tych i tych pokonamy" itp

to normalne, tak jest wszedzie, tak bylo i tak bedzie, tyle.
i zadne rozkminki na necie tego nie zmienia.

a jak nie chcesz to nie cisniesz nikomu, nikt cie do tego nie zmusza.

a z tym E to juz nie przesadzajcie, chcesz spiewac idz na D , tak bedzie najlepiej.

Kurt 10.08.2008 11:30

Cytat:

ministrant? lektor? :)
jak kolega wyżej napisał - większość ludzi, kiedy się denerwuje - przeklina, na meczu nie raz sie słyszy "****y" i mi to przynajmniej nie przeszkadza, wszystko pod wpływem emocji, chwili.
ale najlepiej jakby niektórzy nie zajmowali się rzucaniem "****", tylko śpiewaniem...
To Ty chyba nie znasz ministrantów i lektorów :shock: Ci to są w te klocki dopiero mocni i w inne nie święte rzeczy, ministranci to zło :shock:

------------------------------
Cytat:

Przekleństwo przy jakiejś pechowej sytuacji ... zdarza się , jak w życiu. Ale moim skromnym zdaniem grupowe bluzganie na przeciwników jest prymitywne.
Jako Wisła jesteśmy jednym, rozumiem że jakby ktoś Cię wyzywał od k**** to patrzyłbyś na niego i powiedziałbyś spokojnym głosem nie zniżę się do Twojego poziomu... Jak zacząłby wyzywać Twoją rodzinę to stwierdziłbyś że grunt to nie być prymitywnym.


Cytat:

przyjezdzaja ****y to sie im cisnie
przyjezdzaja neutralne ekipy to mozna z jajem im pocisnac badz normalnie "xxx pokonamy" itp
przyjezdzaja przyjaciele to .. wiadomo. po co w ogole piosenki typu "tych i tych pokonamy" itp
1906% poparcia, Polonia to jest kosa, więc w zasadzie została potraktowana bardzo lekko...

artek_ABG 10.08.2008 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek 1906 (Post 582752)
No mi się wydaję że co do klubu z gorszej strony błoń czy warszawki to należą się bluzgi. Ale innym neutralnym klubom to mozna z dowcipem. Np. Ruchowi u Nas ostatnio czy dzisiaj Poloni Bytom.


ŻE CO ****A?! RUCH I POLONIA NEUTRALNE!? :rotfl::rotfl::rotfl:

qazwsx123 10.08.2008 13:32

stadion to nie teatr. Tutaj też są emocje. Jedni się stresują żeby im kiełbaska nie spadła jak padnie gol, a inni żyją meczem i dopingiem.

Pozdrawiam tego pana z Katowic [E] który usmarował mnie keczupem :)

-S- 10.08.2008 14:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bad_Jack (Post 582748)
dragon - popieram Twoją opinię w 100%

To może teraz parę słów o tym czego doświadczyłem dzisiaj na E2.

Krótkie wyjaśnienie: na Naszą Kochaną Wisełkę podążam regularnie od 3 równych lat ... jestem przesiadkowiczem z C i muszę się przyznać, że (stety/niestety) nasza grupa (ja, mój tato, kumpel i jego ojciec) jesteśmy takimi właśnie czasem niepokornymi - wyklinającymi kibicami (żeby ta kwestia była jasna - NIGDY nie wyklinamy naszych zawodników) EMOCJE.
Do rzeczy: dzisiaj na E2 zostaliśmy ZAATAKOWANI przez 3 gości (i jedną kobietę) którzy NIE ŻYCZYLI SOBIE niekulturalnych odzywek rzucanych z trybun
JESTEM W SZOKU. Facet rzucił mi się do szyi jak powiedziałem mu, że to nie teatr tylko stadion - omal mnie nie uderzył. Mojego ojca zwyzywał od cykorów i staruchów. - MIAŁEM GO PALNĄĆ CZY CO?



Chłopie ile Ty masz lat? Piszesz, że na stadionie przeklinasz w taki sposób, że Ci nawet uwagę zwracają, a potem na forum popierasz opinię dragona, który przeklinanie ( zbiorowe) uważa za prymitywizm. Przeklinanie to przeklinanie. Nie ma różnicy czy robisz to w pojedynkę czy w dwudziestu. Jak Ci z tym źle to nie przeklinasz, proste. Na mecze też nie musisz chodzić.

A co tej sytuacji na E2. Jesteś w szoku, że co..? Że ktoś ma inną opinię niż Ty? Że chcieli cię pobić bo przeklinasz? Z Twoich postów wynika, że jesteś takim typem człowieka co innym "zwraca uwagę" ( przeklinanie zbiorowe), a ja sam jest be to jesteś w szoku, że innym się to nie podoba. I to pytanie: "Miałem go palnąć czy co?" Miałeś ojca obok to go mogłeś spytać. Może by pozwolił.

Z Tobą to jak z Tomaszem Lisem- o kibicach w felietonie pisze- hołota, bydło, a sam swojego współpracownika traktuje jak szmatę ( słynna lista pryszczy na dupie).

Nie zakładaj więcej durnych tematów.



Cytat:

zamiast zakładaniu temetu o przeklinaniu trzeba było założyć temat dotyczący gniazda na E bo by sie przydał jakiś gniazdowy bo to troche lipa jak całe D sie bawi a E zaspiewa jadna piosenke i to nie całą i potem stoi i sie patrzy i mowi ale zajebiscie!! Zróbmy cos z tym jakby całe E tez bawilo sie jak D to by była jeszcze lepsza atmosfera!! Zrobmy cos z tym!!!!
Zamiast pisania postów na tematy wielokrotnie wałkowane pograj w pasjansa.

Robert_wislak 10.08.2008 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bad_Jack (Post 582748)
dragon - popieram Twoją opinię w 100%

To może teraz parę słów o tym czego doświadczyłem dzisiaj na E2.

Krótkie wyjaśnienie: na Naszą Kochaną Wisełkę podążam regularnie od 3 równych lat ... jestem przesiadkowiczem z C i muszę się przyznać, że (stety/niestety) nasza grupa (ja, mój tato, kumpel i jego ojciec) jesteśmy takimi właśnie czasem niepokornymi - wyklinającymi kibicami (żeby ta kwestia była jasna - NIGDY nie wyklinamy naszych zawodników) EMOCJE.
Do rzeczy: dzisiaj na E2 zostaliśmy ZAATAKOWANI przez 3 gości (i jedną kobietę) którzy NIE ŻYCZYLI SOBIE niekulturalnych odzywek rzucanych z trybun
JESTEM W SZOKU. Facet rzucił mi się do szyi jak powiedziałem mu, że to nie teatr tylko stadion - omal mnie nie uderzył. Mojego ojca zwyzywał od cykorów i staruchów. - MIAŁEM GO PALNĄĆ CZY CO?

Widocznie jakiś wariat. Trza mu było jeb*ąć i po sprawie zwłaszcza jak obraża twojego tate. Tylko po co żalisz się na forum?

weź skasuj ten temat.....

AbdulTsw 10.08.2008 16:19

HHAHAHAHAHAHAHAHHA ...... co to wogóle za temat jest ? Na wislę chodzisz od 3 lat i teraz Ci sie coś stało przez przeklinanie wiesz ile to emocji wyciąga jak sobie krzykniesz na sędziego TY P....E !!! jak czegoś nie gwizdnie po za tym przez 2 albo nawet 100 osób 10 tys nie przestanie po co takie tematy ?: >

qazwsx123 10.08.2008 17:52

Stadion jest takim miejsce gdzie można sobie pozwolic na wyrazenie swojej opinie przez pojedyncze jednostki. Jesli przeklinaja zbiorowo a tobie sie to nie podoba to nie rob tego. Znam osobiscie kilka osób, które są bardzo kulturalne i nigdy nie slyszalem zeby przeklinali ale czasami zdarza mi sie pojsc na miejscowa druzyne w A klasie to uszy więdną. Z emocjami to tak jak z kobietą nigdy nad nią nie zapanujesz w 100% :)

Precel z makiem 10.08.2008 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AbdulTsw (Post 582972)
HHAHAHAHAHAHAHAHHA ...... co to wogóle za temat jest ? Na wislę chodzisz od 3 lat i teraz Ci sie coś stało przez przeklinanie wiesz ile to emocji wyciąga jak sobie krzykniesz na sędziego TY P....E !!! jak czegoś nie gwizdnie po za tym przez 2 albo nawet 100 osób 10 tys nie przestanie po co takie tematy ?: >

On chodzi na Wisłe

Mało Słodyczy 10.08.2008 18:12

Za niedługo zdobycie mistrzostwa polski, wejście do grupy LM/Puefa wiązać się będzie ze zmianą im. stadionu Wisły na 'stadion rodzinny'.


Jak było wyżej napisane - stadion to nie teatr i skoro inna ekipa klnie na nas to czemu my nie mamy?

SpoXsteR 10.08.2008 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mało Słodyczy (Post 583035)
Za niedługo zdobycie mistrzostwa polski, wejście do grupy LM/Puefa wiązać się będzie ze zmianą im. stadionu Wisły na 'stadion rodzinny'.

skad Ci to przyszlo do glowy??

Firo 10.08.2008 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mało Słodyczy (Post 583035)
skoro inna ekipa klnie na nas to czemu my nie mamy?


Wydaje mi się, że dla osób przeciwnych prostym powodem jest to żeby pokazać innej ekipie że znamy własną wartość, że mamy na nich wyje****... ( może ostatnie słowo jest niezbyt fortunne w tym przykładzie ;))

Spójrzcie na to z innej strony - nie chcesz bluzgać na innych - ok, nie musisz (bylebyś uczestniczył w reszcie dopingu).
Gdzie indziej mógłbyś za to dostać po mordzie ;)

Mało Słodyczy 10.08.2008 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 583039)
skad Ci to przyszlo do glowy??

Z postów wyżej. : )

Paparapa 10.08.2008 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bad_Jack (Post 582748)
dragon - popieram Twoją opinię w 100%

To może teraz parę słów o tym czego doświadczyłem dzisiaj na E2.

Krótkie wyjaśnienie: na Naszą Kochaną Wisełkę podążam regularnie od 3 równych lat ... jestem przesiadkowiczem z C i muszę się przyznać, że (stety/niestety) nasza grupa (ja, mój tato, kumpel i jego ojciec) jesteśmy takimi właśnie czasem niepokornymi - wyklinającymi kibicami (żeby ta kwestia była jasna - NIGDY nie wyklinamy naszych zawodników) EMOCJE.
Do rzeczy: dzisiaj na E2 zostaliśmy ZAATAKOWANI przez 3 gości (i jedną kobietę) którzy NIE ŻYCZYLI SOBIE niekulturalnych odzywek rzucanych z trybun
JESTEM W SZOKU. Facet rzucił mi się do szyi jak powiedziałem mu, że to nie teatr tylko stadion - omal mnie nie uderzył. Mojego ojca zwyzywał od cykorów i staruchów. - MIAŁEM GO PALNĄĆ CZY CO?

Trza mu bylo gonga na odmule. :>

gigant 10.08.2008 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bad_Jack (Post 582748)
dragon - popieram Twoją opinię w 100%

To może teraz parę słów o tym czego doświadczyłem dzisiaj na E2.

Krótkie wyjaśnienie: na Naszą Kochaną Wisełkę podążam regularnie od 3 równych lat ... jestem przesiadkowiczem z C i muszę się przyznać, że (stety/niestety) nasza grupa (ja, mój tato, kumpel i jego ojciec) jesteśmy takimi właśnie czasem niepokornymi - wyklinającymi kibicami (żeby ta kwestia była jasna - NIGDY nie wyklinamy naszych zawodników) EMOCJE.
Do rzeczy: dzisiaj na E2 zostaliśmy ZAATAKOWANI przez 3 gości (i jedną kobietę) którzy NIE ŻYCZYLI SOBIE niekulturalnych odzywek rzucanych z trybun
JESTEM W SZOKU. Facet rzucił mi się do szyi jak powiedziałem mu, że to nie teatr tylko stadion - omal mnie nie uderzył. Mojego ojca zwyzywał od cykorów i staruchów. - MIAŁEM GO PALNĄĆ CZY CO?


Ten temat to marna prowokacja. Koleś pisze jak 13-latek, nie jak 33 letni gość. Temat bluzgów był nieraz poruszany.

Lemoniadowy Joe 10.08.2008 21:23

Mi przekleństwa specjalnie nie przeszkadzają ,sam klnę jak szewc ale trakcie wczorajszego meczu po bardzo dobrym i kulturalnym :) dopingu z obu stron gdy po prowokacji Polonii poszedł popularny tekst o Arce a przede mną stała matka z 8-10 letnim dzieciakiem to aż mi sie głupio zrobiło że takie szkaradne teksty padają i nie ważne że sa one słuszne i w prawdziwe

Bad_Jack 10.08.2008 21:26

Temat założony pod wpływem emocji. Dzięki za wszystkie wpisy.
Proszę o zamknięcie tego tematu.

P.s.
Paparapa
Cytat:

albo mogles go zabic smiechem. :D
- to rozwiązanie jest cool

P.s.
Na najbliższym meczu będę na E3 (i zdzieram gardło na całego, żeby było jasne) :)

pio 10.08.2008 22:02

Bad_Jack, oczekujesz jakiejś instrukcji obsługi?
Mogłeś z nim zagrać w papier - nożyczki - kamień, o to, kto ma rację, a kto dostaje po mordzie, ciach :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl