![]() |
32. kolejka, Wisła Kraków - Lechia Gdańsk, 11 maja 2024, 17:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/QYbzT0D/le1.png Aktualna tabela* https://i.ibb.co/cCh3qvb/le2.png :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze??
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego. Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji. |
Sapała za Carbo, czy jakieś zmiany jeszcze??
Bo na Gogóła za Dudę nie liczę, pewnie będzie to za "dużo" zmian w środku dla Rudego. Czuję takie śmierdzące 0:1. Po naszym klepaniu bez sytuacji. |
Ostatnio bez Carbo była bieda w ataku.
A dla naszej sytuacji (pozostania w top6) równie ważne mecze: Odra - Wisła Płock 12 maja 15:00 Motor - Znicz 10 maja 18:00 Polonia - Górnik Ł. 12 maja 18:00 |
Gramy swoje!!!
|
Cytat:
|
Zobaczymy czy oddalająca się premia za puchar wpłynie na poprawę skuteczności.
|
Lechia będzie chciała przypieczętować awans. Może nawet Pan Urfer coś obiecał sypnąć piłkarzom za dobrą postawę tego dnia. Takie upokorzenie Królewskiego który nim wzgardził, świętować awans u niego na boisku i jednocześnie wypchać jego klub poza baraże. Niepowtarzalna okazja, żeby pokazać czyje jest na wierzchu, myślę, że motywacja u Lechitów będzie spora przy jednoczesnym braku ciśnienia bo awans tak czy srak już maja, kwestia kropki nad i.
A u nas przewiduje klasyczną nerwówkę, sraka zacznie się kumulować z każdą minutą bez strzelonej bramki kiedy piłkarze sobie uświadomią, że wylatują poza 6 i najprawdopodobniej nie ogarną nawet baraży o których każdy myślał, że na 100pro w nich wystąpią. Mój typ to 1:3 dla Lechii. |
1:1,2:2 ogólnie na remis.Z Lechią ostatnio przeważnie podział punktów obojętnie która z drużyn była faworytem.
|
Mega ważny mecz. Nie chcę być złym prorokiem, ale ewentualna przegrana to może być cios, po którym ta drużyna się już nie podniesie. W perspektywie mecz z GKSem, który przy sprzyjających wynikach Arki, może powalczyć jeszcze o awans bezpośredni i wyjdzie na nas z pianą na gębie.
My musimy, Lechia przyjeżdża zagrać sobie lajtowe, wakacyjne spotkanie. Nikomu nie trzeba mówić komu będzie się w takiej sytuacji łatwiej grało. Stawiam na 2-1, oby kibice nam to dowieźli. |
Gramy o 3 punkty po wpadce w Sosnowcu. Nie ma to tamto. Gramy i wygramy :)
|
Normalnie można by myśleć, że Lechia mecz może odpuścić skoro już ma awans - chociaż my chyba wolimy jak nam nikt nie odpuszcza... bo wtedy to przegrywamy. Ale myślę, że Lechia jest na takim etapie, w takim ogniu, że oni bedą chcieli wygrywać wszystko do końca. Tym bardziej w takim starciu z Wisłą, która jest uważana za klub ponad tę ligę (mimo wyników)
|
Lechia ma za tydzień derby z Arką.
Więc pytanie na co będzie bardziej spięta. Z drugiej strony patrząc na mecze w pucharach to z lepszymi drużynami gra nam się łatwiej. |
Cytat:
Tym bardziej irytuje nanszalancja jak Colleya z Resovią czy Sobczaka z Sosnowcem. Naprawdę nie mają podstaw żeby się popisywać. Myślę że z Lechią wygrają, jedyne pytanie to jak zagra Sapała na środku w defensywie. Z przodu jest szansa że lepiej niż Carbo. |
Cytat:
|
Nie mają awansu. Jest możliwa sytuacja że oni Gdynia i Katowice będą miały 62 punkty. Wtedy z 3 drużyn jest robiona tzw. mała tabela i wchodzi Gdynia i Katowice a oni 3 miejsce i baraże.
|
Wisła wygra 2-0, ciekawe tylko, jak wyjdą obie drużyny. Lechia się nie cofnie, Wisła tym bardziej, zapowiada się dobry mecz.
|
Cytat:
|
O dziwo możemy zagrać lepszy mecz niż z Sosnowcem, no bo gramy z de facto extraklasowiczem ;) A na nich mamy patent.
Jak nie wygramy, to szanse na baraże oceniam na jakieś 20%. |
Zapłacili im zaległe wypłaty, więc zgodnie z logiką polskiej piłki im gorzej tym lepiej, im lepiej tym gorzej - gładkie zwycięstwo Wisły. Pierwsze z serii pięciu pod rząd :D
|
Żarty się skończyły. Wisła stoi jedną nogą nad przepaścią, bo brak awansu do baraży będzie całkowitą kompromitacją sportową, chyba jedną z największych w historii. A jeżeli w piątek Tychy wygrają z Katowicami to druga noga będzie już na skórce od banana.
Przy takim scenariuszu brak zwycięstwa w sobotę będzie oznaczał konieczność wygrania 2 ostatnich meczów, w szczególności w Katowicach. A jak gra nasza drużyna pod presją to doskonale wiemy. Trudno powiedzieć czego spodziewać się po obu drużynach w sobotę. Wisła już chyba przetrzeźwiała po zdobyciu Pucharu i ma świadomość, że na pomyłki nie ma już miejsca. Lechia w sobotę może przystępować do meczu już jako ekstraklasowicz - też nie wiadomo jak to wpłynie na jej motywację. Chyba, że Urfer obiecał specjalne premie za pokonanie Wisły, bo słychać takie głosy. Wisła na pewno bez Carbo i być może również bez Baeny, za to z Igorem Sapałą, który będzie już chyba gotowy do gry po wykonaniu nowego tatuażu, zapowiedzianego w pucharowych kulisach. Biorąc pod uwagę to wszystko - moim zdaniem Wisła tego meczu nie wygra. Obstawiam remis po golu Wisły w końcówce. |
Obstawiam że w piątkowym meczu Tychy urwą jakieś punkty Gieksie i Lechia przyjedzie już na wakacje, co nie zmienia faktu że się przed nami nie położą.
Dla nas tak czy siak mecz w sobotę oznacza duża presję. Jak bardzo dużą to wolę sobie nie wyobrażać. 3 punkty potrzebujemy jak tlenu by w Katowicach nie być już pod absolutna ściana. Za Carbo Sapała to jedyny rozsądny wybór, choć możliwe że oldboy Basha wskoczy na ławkę. @sandomingo nigdy Wisła w swojej 118 letniej historii nie była niżej niż 5 miejsce grając na drugim poziomie rozgrywkowym, więc 7 i niżej to byłaby największa kompromitacja. Sądzę że jednak do niej nie dojdzie, ale 3 punkty z Lechią są po prostu koniecznością. Przy remisie będziemy po tej kolejce poza strefą barażową, choć wciaz z szansami na baraże. |
@Karherop - zgodzimy się chyba, że brak 3 punktów w sobotę będzie oznaczał, że prawdopodobieństwo największej sportowej kompromitacji w 118 letniej historii Wisły wzrośnie do jakichś 80-90%.
Bo nie wierzę w zwycięstwo w Katowicach, ciężko mi sobie to wyobrazić. Choć ten rywal wybitnie nam leży - ale jednak my lubimy przerywać różne serie, głównie na swoją niekorzyść |
Trzeba wygrać z Lechią i GKSem, żeby zresetować sobie licznik serii w meczu z Termalicą ^^
|
No niestety ale brak 3 punktów z Lechią może nas wyrzucić za burtę. Tylko zwyciestwo - presja w jak w PP - znaczy wygramy :)
|
W Pucharze to właśnie presji nie było. Widzew, Piast, Pogoń - zawsze Wisła była underdogiem
|
Cytat:
Hej kopacze i trener - spinać dupska i wygrać! |
Tutaj na stronie kickera fajna opcja na symulacje wyników
https://www.kicker.de/1-liga-polen/tabellenrechner Zakładając, że rywale nie pogubią punktów z dołem tabeli, to porażka z Lechią czy z GKS może mieć katastrofalne skutki |
Wychodzi mi 7 miejsce ale na pocieszenie powiem,że jakoś specjalnie skuteczny w typowaniu nie jestem.
|
remis z gdańskiem i przegrana z Katowicami już praktycznie zabija nam szanse na cokolwiek, rywale musieliby potracić punkty w absurdalny wręcz sposób, także w sobote gramy o życie, 6 pkt to jest absolutnie niezbędne minimum, żeby we w miare realnym scenariuszu myśleć o barażach
|
Może Olek pomoże?
Zadzwoni do Donka i do Oli z tekstem: ,,Pomożecie?" Donek i Ola radośnie krzykną: ,,Pomożemy!". |
Miła informacja dla Lechii przed meczem z nami. Nie dostali oficjalnie licencji na ekstraklasę. Na odwołanie mają 5 dni.
Oczywiście w końcu ją dostaną, ale takie zamieszanie przed meczem z nami jest mile widziane Żeby się nie okazało że 3 miejsce na awans do ekstraklasy :> Ponadto Lechia z nami bez ich najlepszego napastnika, Tomasza Bobcka (9 bramek w tym sezonie). Nie powiem, żeby to była zła informacja |
A nie jest tak, że w przypadku braku licencji utrzymuje się 16 miejsce z eklapy?
|
Niby pasowałby nam w piątek remis w Tychach, bo wtedy Lechia miałaby przyklepany awans, ale jednak lepiej by Katowice to wygrały, bo wtedy więcej zależałoby od Wisły ( o ile wygramy w sobotę ). Niepokoi mnie tylko terminarz Płocka, bo w tym przypadku 9 pkt jest dość prawdopodobne i nie byłoby możliwości przeskoczenia ich.
|
Śmieszą mnie te hasła, że jak ktoś jest na wakacjach to ma wyje.bane, przypominam rok temu Sosnowiec plażował u nas do tego nie miał aspiracji, ambicji i umiejętności jak obecnie Lechia i nas dojechał, więc skończcie z tym, że jak ktoś jest na wakacjach to cokolwiek to gwarantuje.
|
Jak się trafi na frajera jak Sosnowiec na Wisłę przed barażami w tamtym sezonie, to się nawet na luziku goli takiego delikwenta. Samemu trzeba coś grać, by wykorzystać rozluźnienie rywala. Za darmo nic nie dają.
|
Cytat:
Jak to jest grać na luzie z druzyna w której jest na coś ogromne cisnienie to widzieliśmy 2 maja ;) |
Jeśli wasza teoria o lepszym graniu, gdy nie ma się już nic do ugrania niż granie pod presją jest prawdziwa, to Sosnowiec powinien łatwo pyknąć Arkę, która nie dość, że będzie zestresowana, to również mocno przetrzebiona.
Zobaczy się :-D |
Cytat:
|
U nas to jest takie oszukiwanie się łamane na .......enie. My zawsze mamy najgorzej, bo z czołówką gra się źle, a z drużynami z dołu tabeli jeszcze gorzej, do tego sędziowie i nierówne boisko itd. My po prostu jesteśmy ciency. Nie ma znaczenia, że boisko jest nierówne bo każdy gra na takim samym, nie ma znaczenia, ze rywal jest 1 czy ostatni w tabeli bo mecz to mecz i każdy powinien być wygrany.
Szukanie takich wymówek, teorii, wpływa jedynie na dawanie alibi na słabą grę porażki kopaczom. I o ile my sobie tu możemy hobbystycznie rozkminiać takie niuanse jak moze wyjsć mecz z ZS czy Lechią niegrającymi o nic, o tyle jak z ust trenra pada, że drużyny z dołu tabeli sa takie groźni bo walcza o utrzymanie to... To jest kryminał, który uczy przeciętności tych słabych kopaczy. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl