![]() |
23 kolejka, Arka Gdynia - Wisła Kraków, 8 marca 2024, 20:30
Nadchodząca kolejka:
https://i.imgur.com/ICMEkA6.png Tabela: https://i.imgur.com/QSqovjO.png :tsw_wisla_flaga: |
Trzeba ten mecz w jakiś sposób przepchnąć kolanem.
Przegrana w tym meczu oznacza, że jedno z miejsc premiowanych awansem bezpośrednim będzie już raczej poza naszym zasięgiem, a kto wie czy nie oba (przypominam o fatalnym bilansie bezpośrednim z Tychami, w ich przypadku musimy ich przeskoczyć o 1 punkt). Oglądałem drugą połowę meczu Tychy:Arka i Arka tak naprawdę nie pokazała w nim nic oszałamiającego, równie dobrze mogła ten mecz przegrać, tak jak my mogliśmy równie dobrze wygrać z Tychami. Zdecydowało jedno dośrodkowanie. Stawiam optymistycznie 1-3, ale remis akurat na tym terenie też nie będzie tragedią. |
Remis ok, Wygrana zajebista, ale cos mi mowi porażka 2:1
|
Minimum remis. Tym bardziej, że za plecami jest sporo chętnych do 6 stki.
|
Wbrew opinii wielu niedowiarków z forum uważam, że ten mecz wygramy :)
|
Nie no, nie ma podstaw do twierdzenia, że się w tym meczu nie zesramy. Do tej pory absolutnie KAŻDY ważny mecz bądź mecz z kimś z czołówki przegrywaliśmy badz remisowalismy jeśli to byl mecz z kims slabszym. I nie widzę podstaw do twierdzenia że teraz będzie inaczej. Poza tym, licząc puchar polski wygraliśmy już 2 mecze z rzędu a to jak wiadomo jest szczyt Wisły więc w piątek przegrana, jeśli będziemy mieć fart to może remis.
Arka jest liderem, leci po awans. My to wciąż średniak który jeśli przyfarci to obroni baraze. |
To oni będą mieli większe ciśnienie.
Nie sądzę, że Arka organizacją gry może nam zagrozić. Mecz powinien być otwarty, a to plus dla nas. Obawiam się tylko sędziowania. 2:3 |
Cytat:
Nie wiem czy Arka zagra otwarcie z nami, każdy w lidze widzi, że piłka nam nie przeszkadza tylko do pewnego momentu, nie ździwi mnie gra Arki podobna do Odry. Może duo Sobczak, Rodado od początku?? |
Cytat:
|
To może być nie tylko mecz kolejki, ale być może mecz sezonu dla nas. A już na pewno mecz który będzie miał swoje konsekwencje dla całej czołówki.
Jeśli to wygrany uwierzę w awans bezposredni, na dziś dalej obstawiam jednak miejsce barażowe. Typuje w piątek 2-2 |
Po tym meczu (jeśli wygramy) będzie można myśleć znowu realnie o bezpośrednim awansie. Jesli przegramy, nie ma co panikować - tylko szykowac formę na baraże :D
A tak na poważnie fajnie byłoby wygrać, ale jesli nie - to chociaż zremisujmy. |
Też uważam że z Tychami spokojnie mogliśmy wygrać niestety zabrakło w środku pola Carbo i przez to w tym sektorze boiska nie istnieliśmy. Ile znaczy Carbo pokazały dwa ostatnie mecze.Duda tez gra dużo lepiej gdy na boisku jest Hiszpan.
|
3 żółte kartki do kolejnej pauzy Carbo...
Oby nie na baraże. |
Świnia nas nie wpuści.
Mam nadzieję, że dostaną standardowy wpier*ol 5:1 |
Jeśli uważacie, że spokojnie mogliśmy wygrać z Tychami to chyba nie widzieliście tego meczu.
Tychy po zaległym spotkaniu, po którym odpoczywały chyba 2 dni, zagrały spokojnie, wyrachowanie nie dopuszczając nas do sytuacji bramkowych. Tychy stwierdziły, że wystarczy spokojnie nam przeszkadzać, a sami z tyłu też zrobimy błąd. Bramka strzelona przez Tychy zadaje kłam narzekaniom (niby słusznym), że jak się ma z przodu niziołków (nie mylić trendsetterem w zakresie fryzur z Odry) to nie ma sensu robić wrzutek w pole karne. A bramkę strzelił nam chyba najniższy na boisku - główką. Ewidentny błąd naszej obrony i nauka dla Rude, co robić w fazie ataku. My natomiast graliśmy a-skutecznie i wręcz naiwnie będąc bezradnymi wobec spokojnie ustawionego w narożniku boksera, który wszystkie próby ciosów przyjmuje z uśmiechem na gardę po czym wyprowadza jeden cios, po którym rywal leży na deskach i pyta: co się stało? |
Cytat:
Miał być jakaś alternatywa Sapała (w końcu Rude piał z zachwytu nad jego forma - a w końcu trenera trzeba słuchać :) ),ale okazało się że jest jak zawsze i nie mamy. Na każdej innej pozycji mamy jakąś alternatywę i pojedyncza absencja może nie być tak odczuwalna. |
Mamy zastępstwa ale też ci do wyjściowego składu są ogólnie słabi. Np Krzyżanowski - młody chłopak, który prędzej gra z blaku laku niż dlatego, że wiele może dać klubowi. Za niego może wejść jeszcze słabszy Eneko. Jaroch - Szot. Kolejny duet gdzie najlepiej by się było pozbyć obydwu i sprowadzić chociaż jednego super obrońcę i jednego sredniego. I tak właściwie można wymieniać cały skład.
Jaro znowu doprowadził do tego, że mamy rozdmuchaną kadrę, połowa ma kontuzje bo kupują kaleki (i jeszcze kolejną kalekę chcieli) albo grubasów bez kondycji, a reszta wiadomo, jeden młody niedoświadczony, drugi formę ma lub nie ma. Nazwisk 40, przychodzi co do czego, nie ma 11 do gry. |
@FraMat - oglądałem mecz z Tychami u siebie, mógł tutaj paść każdy wynik - trochę skuteczności i (chyba to był główny problem) zimnej krwi pod ich bramką i równie dobrze mogło być 2:1. Gorszy występ Ratona i mogło być 3-4 w plecy. Remis nie byłby niczym szokującym.
Mecz był słaby w naszym wykonaniu, ale taki Ruch wygrał awans dzuęki punktowaniu w meczach w których wyglądał tragicznie. Jakby nasi wepchnęli na koniec 1-2 bramki to (poza hejterami których tutaj pełno) kibice Wisły mieliby w dupie dobry mecz Tychów. Życzę żebyśmy następny taki mecz, kiedy nam nie idzie - przepchnęli. Może być z Arką. I w dupie mam pajaców narzekających po każdym zwycięstwie - liczy się awans. |
Jak dla mnie to mogą przepychać do końca sezonu.Na jakąś wielką poprawę w jakości gry nie liczę.Może w końcu Rude wcieli w życie plan-byle jak byle by awansować bo jak wiadomo Sobol mógł wygrywać ale byle jak to nie chciał
|
Cytat:
Ostatecznie liczy się tylko wynik do tabeli, ale przebieg praktycznie każdego meczu można tak podsumować. Wystarczyłby jeden drobny niuans dotyczący skuteczności czy zimnej krwi piłkarzy Wisły, Stali, Tychów czy Opola i inny wynik nie byłby niczym szokującym. |
Dostaniemy trójkę tak samo jak ze świnią jak i z Lechią niestety.
|
To będzie mecz prawdy w kontekście gry w barażach o ekstraklasę. Jeżeli dostaniemy tęgie lanie a Arka jest w gazie nie będzie już żadnych złudzeń co do potencjału tej drużyny i snów o potędze wg algorytmów Królewicza.
|
Obstawiam remis.
|
1:3, ad meczu z tyskimi ciotami, to nie tychy wygraly a my przez fatalna skutocznosc nie zdobylismy chociaz punkcika. Ktos tu jakis kawal opowiedzial, ze tychy nie dopuszczaly nas do sytuacji bramkowych(sic). Kilka setek, w ktorych nasi z paru metrow obijaja bramkarza!
|
oczywiscie moje 1:3 to prognoza wyniku; swinia-Wisla
|
Arka na pewno przed własną publicznością nie wyjdzie murować.
Nie będzie też grać z przeciwnikiem, który się wypruł z sił grając z nami w poprzedniej kolejce. Obstawiam optymistycznie - pewną wygraną 1:3 lub 2:4. |
Mecze z Arką zwykle przebiegają wbrew logice przedmeczowej, więc wiem, że nic nie wiem.
|
Zawsze ich lejemy to i teraz tak będzię
|
Cytat:
|
Nie mam pojęcia jak gra Arka. Licze na meczycho, czas idealny - Piątunio wieczorem.
|
3:1 dla Arki. Mecz bedzie otwarty, wieksza kultura gry po naszej stronie, ale Arka bedzie miala wiecej i lepsze sytuacje.
|
Cytat:
W piątek wygramy. |
Wiele w tym prawdy.
|
Co powinno być dla nas (w tym aspekcie) punktem odniesienia, to wiosna 2023 łapaliśmy minimalna ilość kartek, szczególnie na początku 5 czy 6 spotkań było w ogóle że średnio 1 żółta kartka na całą drużynę. Wtedy jednak broniliśmy się szczególnie wysoką jakością indywidualna (Fernandez, Mula, Igbekeme, Villa i Junca w formie) i nie stosowaliśmy tak wysokiego pressingu jak teraz.
Teraz będziemy jednak łapać kartki na potęgę, również dlatego że wychodząc tak wysoko jak obecnie nasi obrońcy muszą podejmować dużo większe ryzyko zostawiając sporo przestrzeni dla rywali. Carbo i Duda na pewno będą jeszcze pauzować przed (ew) barażami. |
W obecnej sytuacji brak Carbo na boisku to poważne osłabienie niezależnie od tego, czy gramy z topem, czy z dołem tabeli. Wiadomo, że lepiej, żeby Carbo pauzował w meczu z jakimś Zniczem, ale paradoksalnie on właśnie w takich meczach może nam pomóc rozbijać autobus w polu karnym umiejętnym rozrzucaniem piłek po boisku. Punkty zdobyte ze Zniczem są warte tyle samo, co punkty zdobyte z Lechią.
Robi mi się słabo na myśl, że komuś z dwójki Carbo/Duda mogłaby przydarzyć się teraz kontuzja (odpukane w niemalowane), eliminująca ich z gry na 3-4 tygodnie. Są w tym momencie absolutnie nie do zastąpienia. |
Konferencja prasowa:
https://youtu.be/NNVlcElebjQ?si=rnTOFGgZhYcVSi0S Raport medyczny przed -> Kamil Broda i Miki Villar rozpoczęli zajęcia indywidualne na boisku, obciążenia będą systematycznie zwiększane; -> Vullnet Basha, David JuncĂ., Igor Sapała, Bartosz Talar i Patryk Gogół są w procesie rehabilitacji. Żółte kartki: 6: Colley, Goku 5: Duda, Jaroch, Carbó, 4: pauzują: , wrócili: Satrústegui, Rodado 3: Junca, Szot, Basha, Gogół 2: Uryga, Alfaro, Olejarka, Sapała, Villar, Ratón, Sobczak 1: Krzyżanowski, Łasicki, Baena |
Dziwne że nikt nawet nie pyta na konferencjach kiedy powroty Basy/Sapały/Junki, czyżby nawet dziennikarze stracili nadzieję że jeszcze wrócą choćby na ławkę rezerwowych?
Temu ostatniemu mijają już 3 tygodnie, odkąd Junca miał zakończyć 2 tygodniowa rehabilitację Z tych 7 obecnie kontuzjowanych zawodników to nie zdziwię się jak tylko Villar i może Gogol powachaja jeszcze murawę w tym sezonie. A co do samego meczu z Arka to im bliżej meczu mam gorsze przeczucia. Remis biorę w ciemno. |
remis biere w ciemno. Choc "dzięki" Tychom jak i w sumie w duzej mierze zawalonym meczom u siebie na jesień, to margines błędu jest praktycznie żaden. (TOP2)
realistycznie to wtopimy. Ale nie raz mnie juz ten klub zaskakiwał, moze ta euforia z PP jeszcze trwa i chłopaki sie zepno. |
|
Jestem bardzo ciekawy tego meczu. Spodziewam się po Arce, że będzie grała swoje i mecz będzie otwarty. Będzie to fajny sprawdzian dla naszej gry w obronie oraz sporo miejsca dla ofensywy.
Z drugiej strony mogą nas zaskoczyć i wyjść murować i grać z kontry. Dzisiaj gospodarz jest faworytem, grają u siebie, Wisła przyciąga kibiców (przyszliście chamy bo my dzisiaj tutaj gramy), będzie sporo ludzi, po komentarzach widać że oczekują że się po nas przejadą. Będzie to bardzo miła niespodzianka jak urwiemy im pkt. Tak czy inaczej dalej utrzymuję 3:1 dla Arki. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl