Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   22 kolejka, Odra Opole - Wisła Kraków, 2 marca 2024, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10975)

Arkadiusz.Czerepach 29.02.2024 11:38

22 kolejka, Odra Opole - Wisła Kraków, 2 marca 2024, 17:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/CVxHSd1/op1.jpg


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/NS4wG8g/op2.jpg


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Jaroo1 29.02.2024 11:50

Kolejny mecz o 6 pkt i chyba taki, ze jak go przegramy, a rywale z góry powygrywają, to już nawet nie ma co sobie głowy zaprzatać top2, a wręcz trzeba by myśleć czy się uda do top6 wejsć

leszekpw 29.02.2024 12:03

Walczyć, gryzc trawe jak z Widzewem, a będzie dobrze. Trenera mamy, teraz tylko z głową piłkarze dojechać.

AgresywnyChomik 29.02.2024 12:18

Ciekawe jak sie zaprezentuja Carbo z Duda, grali caly mecz z powodu braku alternatywy.

Aha przyznaje ze Duda kolejny dobry mecz w tej rundzie zasługa sztabu czy w koncu sie ogarnął?

Karherop 29.02.2024 12:21

Oby ten wynik w PP ich poniósł, bo jeśli z najbliższych dwóch wyjazdów wywieziemy mniej niż 2 punkty to uważam że awans bezposredni będzie można włożyć między bajki. Niepokojąco pierwsza 4 zaczyna się oddalać.

Odra jest oczywiście do pokonania.

Nie wiem jak z fizycznością ale ja bym postawił na skład:

Raton- Jaroch, Łasicki, Colley, Krzyzanowski- Carbo, Duda- Baena, Rodado, Alfaro - Sobczak

Bregu, Goku - póki co mnie nie przekonują. Najchętniej zobaczyłbym też Olejarke za Alfaro ale on najwyraźniej nie ma zbyt wysokich notowań u trenera.

Uryga - odpoczynek, albo inaczej - niech dojdzie do pełni formy

Szot, Sobczak, Carbo, Duda, Łasicki ( i Ratón) mają blisko 150 min w nogach. O nich trzeba obawiać się najbardziej.

sandomingo 29.02.2024 12:22

Mecz o 6 punktów. I to nie w kwestii awansu bezpośredniego, bo na to nie ma już szans ale nawet strefy barażowej.
Porażka z Odrą wyrzuci nas daleko poza miejsca 4-6.
Kluczowe zadanie to regeneracja Dudy i Carbo, środek pola będzie istotny, co pokazał mecz z Tychami.

Reszta podstawowego składu nie zagrała na tyle długo, żeby mieć problemy fizyczne w sobotę.

Mimo wszystko obstawiam, że w sobotę przegramy 0:2

Patryko 29.02.2024 12:25

Przegrana w tym meczu moim zdaniem zamyka temat miejsc 1-2 dla Wisły na koniec sezonu (przy wygranej drużyn z topu).

Jak wyjdą na ten mecz z takim zaangażowaniem jak z Widzewem, to myślę, że spokojnie możemy zgarnąć 3 punkty.

Obawiam się tylko poziomu zmęczenia u Dudy i Carbo, którzy wypruli flaki w meczu z Widzewem.

Optymistycznie 1-3 Goku Uryga Rodado

Karherop 29.02.2024 13:07

Nie zgadzam się że całkowicie zamyka temat, bo z racji że Tychy grają z Arka to max strata po tym spotkaniu to 7 pkt przy naszej porazce z Odrą. Tylko wtedy z Arka już nic poza wygrana się nie liczy

Wygrywając z Odrą nikt nam nie odskoczy na więcej niż 4 pkt.

Patryko 29.02.2024 13:24

Jeśli nasza postawa w kolejnych meczach ligowych będzie wyglądać jak ta z meczu z Tychami (czyli walenie głową w mur), to 7 punktów do odrobienia na przestrzeni 12 kolejek jawi się jako Sci-Fi.
Jeśli będą grać w każdym meczu ligowym jak z Widzewem, to wtedy sprawa jest otwarta. Odpowiedź poznamy już w sobotę, bo Odra to w tym momencie jeden z naszych głównych rywali do miejsc 1-6.

RAPH 29.02.2024 16:00

Panowie- a może ten mecz z Widzewem to początek dobrego? Może odblokuje głowy bo z tym się mi wydaje był jakiś problem...Byle tylko sił na Odre starczyło

leszekm 29.02.2024 16:10

To będzie zupełnie inny mecz niż wczoraj ze względu na nie ogrzewaną płytę w Opolu.

pepe72 29.02.2024 16:34

Statystycznie potrzeba wygrać jeszcze 10 meczów.
To jest 13 kolejka od końca czyli mamy 3 mecze zapasu.
Obyśmy mieli w niedzielę nadal 3 mecze zapasu.

ciacho 29.02.2024 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAPH (Post 1617087)
Panowie- a może ten mecz z Widzewem to początek dobrego? Może odblokuje głowy bo z tym się mi wydaje był jakiś problem...Byle tylko sił na Odre starczyło

Ile to już było takich meczów? Że teraz to już na pewno...

Jaroo1 29.02.2024 16:37

Nie jeden mecz nas zweryfikuje, tylko cała runda/sezon. A jak awansujemy, to dopiero runda/sezon w ekstraklasie.

Drozd 29.02.2024 20:53

Ale wystarczył jeden mecz z Tychami żebyś się obsrał po kostki. Mędrzec :rotfl:

Z każdym meczem będzie coraz lepiej, widać, że tworzy się zespół. Nawet Żyro potrafił coś mądrze rozegrać. Tylko miękkie faje typu Sapała trzeba trzymać z daleka od składu, bo łyżka dziegciu zepsuje beczkę miodu.

AgresywnyChomik 29.02.2024 21:35

Arka gra z Tychami.jutro. Musimy wygrać.

krysztal 29.02.2024 22:04

To będzie twarde lądowanie i powrót do szarej rzeczywistości

wolfy 01.03.2024 06:01

Liczę na trzy punkty, ale nie na ładny mecz. Nie z tymi drwalami i drewniakami w pierwszej lidze, żyjącymi z kontry.

Skawa Wadowice 01.03.2024 08:07

Zderzenie z 1 ligową szarówą.
Stadion Odry będzie pękał w szwach - 3k osób XD
Doping zagorzałych 150 fanatyków
Autobus z nastawieniem na kontre
Bicie głową o mur
Remisik.

As 01.03.2024 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAPH (Post 1617087)
Panowie- a może ten mecz z Widzewem to początek dobrego? Może odblokuje głowy bo z tym się mi wydaje był jakiś problem...Byle tylko sił na Odre starczyło

Wg mnie ani mental ani kondycja nie są problemem. Nie widzę różnicy w nastawieniu zawodników w lidze i w pucharze, tu i tu gramy do końca kilka razy strzelając gole w koncowkach.

Natomiast ewidentną różnicą jest jak z nami grał Widzew (wysoki agresywny pressing, ofensywnie atakował kilkoma zawodnikami) versus ligowi przeciwnicy, którzy bronią w 11 pola karnego i zmuszają nas do klepania po obdowdzie i bezsensowne wrzutki. Takie gotowanie kamienia sprawia że wygląda to tak jakby się im nie chciało grać albo że fizycznie nie dojeżdżają.

Markus 01.03.2024 11:26

Nie jestem optymistą przed tym meczem. Kluczowi zawodnicy Wisły w środku pola na pewno będą odczuwać trudy bardzo długiego spotkania z Widzewem. Przez nagonki niektórych kibiców klub całkiem zarzucił pomysł sprowadzenia do zespołu w trybie awaryjnym jakiegoś dodatkowego sensownego środkowego pomocnika.

To jest swoiste kuriozum, żeby kibice i dziennikarze rzekomo dobrze życzący Wiśle robili wszystko, co możliwe, aby klub się nie wzmocnił tam, gdzie jest to pilnie potrzebne.

W efekcie nie ma żadnej alternatywy dla Carbo i Dudy. To bardzo zła sytuacja szczególnie przed nadchodzącymi trudnymi meczami - bez nich nasza gra dzisiaj nie istnieje w rozegraniu i konstrukcji, co pokazał właśnie mecz z Tychami, gdy zabrakło w nim Hiszpana.

krysztal 01.03.2024 12:32

Tobie się już chyba całkiem odkleiło.Klub ściągnął na testy medyczne i miał zamiar zakontraktować kalekę w dosłownym tego słowa znaczeniu.Kuriozalne jest to,że klub w ogóle podjął ten temat.Może jakby te 8 tyś euro które pójdzie na pensje dla tego ulańca dołożyć na środkowego pomocnika nie trzeba by było grzebać aż tak głęboko w śmietniku

Arek95 01.03.2024 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1617067)
Oby ten wynik w PP ich poniósł, bo jeśli z najbliższych dwóch wyjazdów wywieziemy mniej niż 2 punkty to uważam że awans bezposredni będzie można włożyć między bajki. Niepokojąco pierwsza 4 zaczyna się oddalać.

Odra jest oczywiście do pokonania.

Nie wiem jak z fizycznością ale ja bym postawił na skład:

Raton- Jaroch, Łasicki, Colley, Krzyzanowski- Carbo, Duda- Baena, Rodado, Alfaro - Sobczak

Bregu, Goku - póki co mnie nie przekonują. Najchętniej zobaczyłbym też Olejarke za Alfaro ale on najwyraźniej nie ma zbyt wysokich notowań u trenera.

Uryga - odpoczynek, albo inaczej - niech dojdzie do pełni formy

Szot, Sobczak, Carbo, Duda, Łasicki ( i Ratón) mają blisko 150 min w nogach. O nich trzeba obawiać się najbardziej.

Carbo pauzuje dlatego grał w PP.
Sobczak pewnie z ławki bo cały mecz po prostu zapierdalał i zrobił zajebistą roborę, a podstawowy to Rodado i mniej zmęczony.
Bregu jest do usadzenia na ławkę, gość w moim odczuciu gra kolejny słaby/przeciętny występ a jego wrzutki z rożnych lub wolnych to piłka leci i płacze.
Martwiły mnie momenty pod koniec spotkania z Widzewem gdzie Duda i Szot już odczuwali skurcze. Pytanie czy nie zaczną meczu na ławce z uwagi na przemęczenie i tutaj pojawia się szansa dla Krzyżanowskiego (na 99% On będzie grał, choć dla mnie jest na ławkę) i Kutwy na środku. czy będziemy ryzykować kolejne urazy mięśniowe mając na uwadze ogrom kontuzji oraz nadchodzący ciężki kalendarz w marcu.
Szczygielski dzisiaj po losowaniu PP wspominał, że Chichkan jest tragiczny na treningach i nie ma raczej szansy na to żeby szybko wskoczył do bramki dlatego wciąż będziemy mieć stany zawałowe przy grze Ratona.
Ciekawi również dyspozycja Omraniego? Jeżeli realnie przetrenował cały okres od momentu odejścia z poprzedniego klubu do dziś to mógłby być brany pod uwagę przy ustalaniu składu w Opolu.

krysztal 01.03.2024 12:48

Przecież Carbo pauzował z Tychami

Markus 01.03.2024 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1617150)
Tobie się już chyba całkiem odkleiło.Klub ściągnął na testy medyczne i miał zamiar zakontraktować kalekę w dosłownym tego słowa znaczeniu.Kuriozalne jest to,że klub w ogóle podjął ten temat.Może jakby te 8 tyś euro które pójdzie na pensje dla tego ulańca dołożyć na środkowego pomocnika nie trzeba by było grzebać aż tak głęboko w śmietniku

Odkleiło się jedynie tym którzy nie widzieli zasadności zakontraktowania przez Wisłę dodatkowego środkowego pomocnika. Klub nie miał zamiaru ściągać żadnego kaleki, dlatego sprawdził jego zdrowie i poddał testom medycznym. Był bowiem pewien jego umiejętności, znak zapytania stał tylko przy stanie jego zdrowia. Uryga pauzował jeszcze dłużej niż on, a dziś gra i to jeszcze w podstawowym składzie.

Tak jak w każdym normalnym klubie testy te przeprowadzono przed podpisaniem kontraktu i ponieważ je oblał, tak jak w każdym normalnym klubie tego kontraktu nie dostał. A tutaj rozpętała się ciężka nagonka na władze Wisły, że próbują kogoś ściągnąć do drugiej linii, o kim wiedzieli, że jest dobry i w zasięgu aktualnych możliwości finansowych klubu.

Skoro nie pojawili się inni kandydaci, może warto dopuścić też myśl, że oczekiwania finansowe wielu z nich znacznie przekraczałyby dzisiejsze możliwości klubu?

El'kabat 01.03.2024 14:39

Dawno już remisu nie było żadnego ;)


Chyba, że nasi zajechani będą fizycznie to od 70minuty zaczną się schody..

Szneka 01.03.2024 14:42

i tu przy okazji środka pomocy włącza się temat tragicznego Fazlagicia. Jaki by on nie był słaby to gorzej niż Sapała z Tychami by nie zagrał a byłoby pole manewru.

Jaroo1 01.03.2024 14:54

Cytat:

Ciekawi również dyspozycja Omraniego? Jeżeli realnie przetrenował cały okres od momentu odejścia z poprzedniego klubu do dziś to mógłby być brany pod uwagę przy ustalaniu składu w Opolu.
Jaro w wywiadzie na meczykach mówił, że Omrani to z 1,5 miesiąca będzie u nas do formy dochodził.

Cytat:

Skoro nie pojawili się inni kandydaci, może warto dopuścić też myśl, że oczekiwania finansowe wielu z nich znacznie przekraczałyby dzisiejsze możliwości klubu?
No warto, warto, markusik.

Chyba, ze tylko tę myśl dopuszczasz:

Cytat:

Przez nagonki niektórych kibiców klub całkiem zarzucił pomysł sprowadzenia do zespołu w trybie awaryjnym jakiegoś dodatkowego sensownego środkowego pomocnika.

wolfy 01.03.2024 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1617166)
i tu przy okazji środka pomocy włącza się temat tragicznego Fazlagicia. Jaki by on nie był słaby to gorzej niż Sapała z Tychami by nie zagrał a byłoby pole manewru.

Zgadzam się, raczej większej parodi by nie odstawił, najwyżej taką samą.

pepe72 01.03.2024 20:43

Żółte kartki:
6: Colley, Goku
5: Duda
4: pauzują: , wrócili: Carbó, Satrústegui, Jaroch, Rodado
3: Junca, Szot, Basha, Gogół
2: Uryga, Alfaro, Olejarka, Sapała, Villar
1: Ratón, Krzyżanowski, Łasicki, Baena, Sobczak

krysztal 02.03.2024 01:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1617163)
Odkleiło się jedynie tym którzy nie widzieli zasadności zakontraktowania przez Wisłę dodatkowego środkowego pomocnika. Klub nie miał zamiaru ściągać żadnego kaleki, dlatego sprawdził jego zdrowie i poddał testom medycznym. Był bowiem pewien jego umiejętności, znak zapytania stał tylko przy stanie jego zdrowia. Uryga pauzował jeszcze dłużej niż on, a dziś gra i to jeszcze w podstawowym składzie.

Tak jak w każdym normalnym klubie testy te przeprowadzono przed podpisaniem kontraktu i ponieważ je oblał, tak jak w każdym normalnym klubie tego kontraktu nie dostał. A tutaj rozpętała się ciężka nagonka na władze Wisły, że próbują kogoś ściągnąć do drugiej linii, o kim wiedzieli, że jest dobry i w zasięgu aktualnych możliwości finansowych klubu.

Skoro nie pojawili się inni kandydaci, może warto dopuścić też myśl, że oczekiwania finansowe wielu z nich znacznie przekraczałyby dzisiejsze możliwości klubu?

No to przecież ściągnęli tego Dziedzica z Garbarni.Po uja było robić cyrk z kaleką?

Stelio 02.03.2024 01:10

Imo wracamy do ligowej mizerii na pelnej. Obstawiam 0:2 dla Odry.

Markus 02.03.2024 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1617230)
No to przecież ściągnęli tego Dziedzica z Garbarni.Po uja było robić cyrk z kaleką?

Ponieważ jak widać zdaniem trenerów Dziedzic to transfer bardziej na przyszłość i nie jest jeszcze gotowy grać na potrzebnym Wiśle poziomie. Dzisiaj Wisła potrzebuje jeszcze innej opcji do środka pola - widzą to trenerzy i stąd klub podjął próbę wzmocnienia pozycji.

Karherop 02.03.2024 09:48

Po wczorajszym wyniku Tychy - Arka jesteśmy na bezwzględnym musiku - tym większa presja żeby wywieźć z Opola 3 punkty.

Mam nadzieję że Rude wystawić zawodników w 100% gotowych do wyrwania 3 punktów.

Patryko 02.03.2024 10:02

Oglądałem kątem oka drugą połowę Tychy - Arka i mecz był kalką naszego meczu z Tychami. Tychy atakowały, Arka umiejętnie się broniła i wyprowadzała kontry.
Gol padł z niegroźnie wyglądającej akcji, nagle poszło dośrodkowanie i obrońca Tychów przegrał główkę z Czubakiem.
Końcówka to były rozpaczliwe wrzutki w pole karne Arki, z których nic nie wynikało (czyli jak u nas).

Wygrać dziś musimy bez dwóch zdań.

ciacho 02.03.2024 10:25

Musimy dzisiaj wygrać, bo za tydzień przewiduję ostry wpier... na tym pastwisku w Gdyni.

Skawa Wadowice 02.03.2024 10:39

Ogromna presja bo robi sie goracooo. W takim razie przewiduje niestety minimalne zwyciestwo Odry ewentualnie remis.

leszekpw 02.03.2024 10:42

To Arka już nam pokazala bye bye. Jeszcze nas dobiją za tydzień.

krysztal 02.03.2024 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1617244)
Ponieważ jak widać zdaniem trenerów Dziedzic to transfer bardziej na przyszłość i nie jest jeszcze gotowy grać na potrzebnym Wiśle poziomie. Dzisiaj Wisła potrzebuje jeszcze innej opcji do środka pola - widzą to trenerzy i stąd klub podjął próbę wzmocnienia pozycji.

A ten Boateng to był transfer na teraz?Chyba do Wisły AMP Futbol....

Markus 02.03.2024 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1617255)
A ten Boateng to był transfer na teraz?Chyba do Wisły AMP Futbol....

Gdyby był już zdrowy, zapewne grałby szybciej niż niektórym się wydaje. Klub to sprawdził, został przebadany i okazało się, że nie jest, więc nie dostał kontraktu. W tym akurat nie ma nic nienormalnego.

Błąd został być może popełniony przy podjęciu decyzji o wypożyczeniu Fazlagica, który teraz mógłby być rzeczywiście przydatny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl