![]() |
Czy trener Jop powinien zostać? Sonda
Pomyślałem, że fajnie by było wiedzieć co myśli Wislacka społeczność.
|
Opcja pośrednia, jak odmówi Brosz lub Moskal z niewiadomych przyczyn.
A więcej, z tych kilku tymczasowych trenerów w ostatnich latach, Jop może być tym trenerem który najbardziej zasługuje na szansę, a jej jednak nie dostanie. |
Za wysokie progi. Do rezerw.
|
Ciekawe, że Lech wyrzucając trenera, od razu wziął Rumaka. Ciekawe czy w ogóle sondowali Brosza.
Brosz > Moskal > Jop - taka powinna być wg. mnie kolejność. Jeśli mamy brać np. jakiegoś Ojrzyńskiego, to spokojnie niech pracuje sobie Jop, bo efekt nie powinien być gorszy. Jeśli Brosz lub Moskal wyrażą chęć przejęcia sterów, to laurka dla Jopa, powrót do rezerw i niech cierpliwie zbiera doświadczenie, bo szansa na prowadzenie pierwszej drużyny prędzej czy później przyjdzie. |
@Patryko
Lech szukał pachołka któremu przedłoży kontrakt na pół roku po czym poslusznie go podpisze. Na rynku jest obecnie z 10 lrpszych trenerów, ale ani Papszun, ani Brosz nie podpisaliby takiego kwitka. Tutaj zresztą ewidentnie Rutkowscy będą szukali zagranicznego trenera z początkiem kolejnego sezonu, chyba że tym razem zaskoczą czymś po pierwszych kolejach wiosny. Dla nas to o tyle lepiej że akurat na Brosza to mogli się połakomic |
Po dzisiejszym meczu (z Polonią) dla wszystkich powinno być jasne, że Pan Trener Mariusz Jop powinien wrócić do rezerw. Zarówno on jak i piłkarze rezerw potrzebują nauki.
|
Tutaj potrzeba doświadczonego trenera a nie kolejnego wynalazku typu Stolarczyk, Sobolewski czy Jop.
Niejaki coach Smalec z Polonii zjadł wczoraj Jopa taktycznie - gdyby nie słabiuteńka jakość piłkarska Polonii to spokojnie odwróciliby mecz w 2 połowie. Niech Mariusz wykaże się w rezerwach, życzę mu awansu do 3 ligi. |
Tu w ogóle nie ma o czym dyskutować.
Taka opcja to powinna być absolutna ostateczność. My nie mamy czasu, ani środków na takie zabawy, gdyż już rok straciliśmy z parodystą na ławce. Potrzebny jest ktoś doświadczony i dopasowany do tego czym dysponujemy jeśli chodzi o potencjał ludzki. |
Moim zdaniem jesteśmy w takiej sytuacji, że nie mamy możliwości pomyłki, dawania czasu na naukę, z której może wyniknąć choćby jeden błąd, jedna porażka, bo to już może przekreślić nam opcję awansu. A zatrudnianie trenera, który nigdzie wczesniej nie pracował to proszenie się o taką sytuację. Jop to jedna wielka zagadka.
Uważam, że zostawieniem go możemy narobić sobie problemu tak samo wielkiego jak i jemu. Wisła może upaść, a on może zakończyć sobie karierę po takiej porażce. Mamy możliwość zrobić coś normalnie, z sensem - Jop powinien wrócić do rezerw, rozwijać się, uczyć, może zostać asystentem przy pierwszym trenerze i za jakiś czas, w korzystniejszym momencie objąć posadę trenera pierwszej drużyny. Takie rozwiązanie świadczyło by o tym, że planujemy, myślimy, budujemy. Obecna sytuacja to jest wrzucanie typa, który nie umie pływać, na głeboką wodę, tylko dlatego, że Sobol, który miał nigdy z Wisły nie odejść, ulotnił się z dnia na dzień, bo już mu psycha siadła. |
Powtórzę to co pisałem wielokrotnie: priorytetem dla Wisły powinien być jak najlepszy trener z Hiszpanii wraz z całym sztabem znaleziony przez Kiko, który najlepiej pasowałby do obecnej sytuacji i potrzeb Wisły i który mógłby najefektywniej dotrzeć do naszych hiszpańskich zawodników oraz wydobyć z nich 100%. Hiiszpańska myśl szkoleniowa mogłaby też świetnie zadziałać na pozostałych zawodników kadry, tak jak niegdyś bardzo dobrze na indywidualne postępy piłkarzy zadziałał Carrillo.
Dopiero jeśli z jakichś powodów się to nie uda lub byłoby niemożliwe, opcją awaryjną zatrudnienie Brosza. Innych kandydatów z polskiego rynku trenerskiego, którzy mogliby cokolwiek dobrego wnieść do Wisły nie widzę. |
Lech wlasnie zwolnil trenera tak że ten...
|
Zdecydowanie nie!!!I piszę tak dlatego,że chciałbym aby za jakiś czas móc napisać "zdecydowanie tak".
Na tym etapie ta posada zniszczy karierę trenerską Jopa. |
Cytat:
|
Trener Jop pokazał, że z tymi zawodnikami da się grać inną piłkę niż pokazywała to drużyna za czasów Sobolewskiego. Oznacza to tyle, że mając na ławce trenera, który ma warsztat, doświadczenie i umiejętności na poziomie nie niższym niż Trener Jop, Wisła może grać i atrakcyjnie i skutecznie. Umiejętności piłkarskie są poziomie wystarczającym na awans do Ekstaklasy.
|
Cytat:
A patrząc na wyniki rezerw można mieć nadzieję, że za kilka lat to będzie fajny trener. |
Nie, myślę, że to jeszcze nie czas na I drużynę i po przerwie zimowej, wspólnych treningach,zapał zawodników byłby mniejszy, co przełożyłoby się na grę i wyniki
|
Przykład Lecha też wskazuje, że mityczny trener z lepszej Europy nie jest rozwiązaniem.
Lech wydał sporo na graczy zagranicznych, w tym prawie dwa miliony euro na Gholizadeha, który prawie nie gra. W zeszłym sezonie sporo szczęścia w pucharach, choć jedyny sensowny dwumecz ostro przegrany z Karabachem. W lidze kompromitacja. W tym sezonie w pucharach kompromitacja. W lidze też słabo jak na oczekiwania. Lech poszedł drogą, którą bardzo popiera Markusik i źle na tym wyszedł. A teraz okazuje się, że temu Bromowi zarzucają brak warsztatu i że jechał cały czas na atmosferze. Drugi Ojrzyński, ale za kilka/kilkanaście razy większą pensję. Po co przepłacać, skoro polski trener nie znaczy gorszy. Wisła Moskala ze zblazowanymi gwiazdkami grała lepiej niż Wisła Maaskanta. Dwumecz ze Standardem był pechowo przegrany przez Nuneza, który kosztował ogromne pieniądze, a nic nie dawał i jego kariera źle się potem potoczyła. Styl był lepszy niż za amatora z Holandii, który w zasadzie po fantastycznych meczach z Cracovią i Podbeskidziem zakończył karierę trenerską. Zamiast wygrać dwa razy po 5:0, bo tak w teorii powinno być. To przegrał dwa mecze po 0:1. Kawał złodzieja i wałkarza. |
Brawo Koala. Widać że dzisiaj leki wyjątkowo dobrze weszły i napisałeś coś z sensem.
Nie wierzę że mając do wyboru Moskala czy Jopa, Królewski by sięgnął po tego drugiego. Nie oszukujmy się. Kazek nie będzie żądał jakichś wielkich pieniędzy, jedynie czego może żądać to zaufania bo tak jak został potraktowany w Wiśle dwukrotnie gdy przejmował drużynę w dołku to szkoda gadać. I tak jak ktoś wyżej napisał, Moskal przez lata się rozwijał jako trener, mistrzem taktyki pewnie nie jest ale awans powinien zrobić. Też nie idźmy w przesadę że skoro Wiślak i sławetne "wiślackie DNA" to od razu ma być skreślony. Bierzmy takich ludzi ale też wymagajmy. Moskal rokuje gdy Sobol nadziei od dawna nie dawał. |
Cytat:
Życie uczy, że nie ma takiej głupoty, jakiej ktoś nie mógłby popełnić. Cytat:
Nie zdziwię się, jeśli w takiej sytuacji wcale nie będzie entuzjastycznie podchodził do ewentualnej propozycji i w razie czego wybierze ofertę konkurencyjną, która będzie normalną pracą na normalnych zasadach a nie budowaniem Wielkiego Projektu Wielkiej Wisły bez kasy. Praca w Wiśle w takim a nie innym momencie to nie jest praca marzeń dla żadnego trenera określonego poziomu, zwłaszcza jeśli już z założenia kibice będą wymagać od niego czegoś innego niż od jakiegoś Hansa czy Jorge, który tutaj przyjdzie na normalnych zasadach. |
Budowanie Wielkiego Projektu Wielkie Wisły bez kasy, ale.... jakoś najlepsza kadra w lidze jest...
|
Jeśli nie przyjdzie ktoś naprawdę kumaty to powinien zostać Jop bo przecież Kmiecik tego nie poprowadzi.
Wiadomo, że trener nie stoi z padem przy linii i nie kontroluje zawodników jak Fifie ale cieszy, że drużyna pod Jopem wygrała 3 mecze z rzędu. Daje to jakąś nadzieję gdyby faktycznie został. Obawiam się jednak, że wezmą kogoś z Hiszpanii (gorzej) lub za lejce chwyci Kiko (trochę lepiej). |
Cytat:
Podobnie jak obarczanie obcokrajowców winą za porażki czy złe wyniki, do których w głównej mierze przyczyniali się fatalni polscy trenerzy, działacze, czy pozostali polscy zbyt słabi zawodnicy w drużynach (takich przypadków też było pełno). Zresztą nawet w tym Lechu Poznań postawienie na Hiszpana Bakero i obcokrajowców dało wspaniały efekt w postaci kapitalnej gry w Lidze Europy i historycznego zwycięstwa z Manchesterem City 3:1. W tamtym Lechu bardzo ważną rolę odgrywali obcokrajowcy, bez których drużynie nie udałoby się odnosić ówczesnych sukcesów (np. Rudnevs, Stilic, Arboleda, Buric, Luiz Herniquez, Injac, Djurdjevic, Krivets itd.). U nas postawienie na Hiszpana Carrillo dało skok jakościowy w grze drużyny, podobnie jak postawienie na Hiszpanów przed rokiem i to pomimo beznadziejnego Sobolewskiego wraz ze sztabem trzymanego na siłę przez właściciela. Powinny liczyć się umiejętności i możliwości oraz finanse, a nie paszport. Jak ktoś chce dawać zarabiać polskim menedżerom łatwe pieniądze za wciskanie do polskich klubów marnych zawodników i trenerów kosztem obcokrajowców, jego sprawa. Ale niech nie próbuje dorabiać do tego chorych ideologii i przekłamywać historyczne fakty na modłę swojego idola Jerzego Urbana. |
czy ktos policzył na tym forum posty Markusa o tematyce innej niż szeroko pojeta hiszpańska ?
mi wychodzi okrągłe zero, ale moja pamięć może nie sięgać tak daleko |
Za niedługo będzie mecz drużyny Macieja Skorży z drużyną najwybitniejszego trenera w historii piłki nożnej Pepa Guardioli.
Po piętnastu latach. Rezygnacja z Macieja Skorży była drugim najpoważniejszym błędem Bogusława Cupiała - po wywaleniu Henryka Kasperczaka, gdy byliśmy absolutnym dominatorem naszej ligi. A czemu wielki trener z Holandii nie rywalizuje z Guardiolą? Pogrążył go nie Henryk Kasperczak, tylko kilkukrotnie były trener Hutnika Robert Kasperczyk (liga i PP). Nieznaczna różnica w nazwisku. Takiej drużyny jak wtedy Wielka Wisła z Żurawskim, Frankowskim, Baszczyńskim, Kosowskim i całą resztą jeszcze długo nie będzie. Gdyby wtedy była reforma Ligi Mistrzów i gotowy stadion na +30 tysięcy... Żadne pokraki pokroju Jaliensa, Lameya i tamtej reszty nie mieliby szans. Z Wielką Wisłą. Jak przy +30 tysiącach taki APOEL by przyjechał... A tam na boisku Żurawski, Kosowski, Kalu Uche i reszta... Piątka minimum. Zresztą Wisła Skorży pyknęła piątką wielki Beitar (drużynę porównywalną do APOEL-u), tylko niestety potem była najlepsza drużyna w XXI wieku, która zaczynała swój wielki czas z najwybitniejszym piłkarzem w historii Leo Messim. |
Cytat:
On już podobno nawet w łóżku chce tylko na hiszpana :D |
Cytat:
Cytat:
A bardziej poważnie: sprawa jest bardzo prosta. Dzisiaj Wisła nie może budować jak niegdyś drużyny poprzez skupowanie najlepszych polskich zawodników ze wszystkich lig, bo ją na to nie stać. Te czasy Cupiała dawno minęły. Cały czas nie mamy też wydajnego systemu szkolenia własnych wychowanków. W tej sytuacji dziś jedyną możliwością stworzenia bardzo silnej drużyny jest ściąganie do klubu wartościowych obcokrajowców. Mamy obecnie tą przewagę i szansę, że Królewskiemu udało się sprowadzić Kiko, który ma świetny przegląd hiszpańskiego rynku i tamtejszych niższych lig, w oparciu o które możemy to robić. Warto z tego korzystać, a nie słuchać głupot Koalika. Jak ktoś nie ogarnia, że Wisła dziś nie może już przepłacać za najlepszych Polaków, lub tak naprawdę próbuje lobbować za interesem polskich menedżerów handlujących piłkarskim drewnem, to już nie mój problem. |
Tez mam nadzieję, że Kiko wynajdzie nam dobrej klasy fachowca w Hiszpanii. Nie dla PMS.
|
Cytat:
Żródło : https://twitter.com/bakoskaut/status...77646280769727 |
Cytat:
Pytanie - kto ma lepsze dojścia :lol: P.S. Wywal jak możesz ten kretyński wykrzyknik bo rozwala stronę. |
Jeżeli faktycznie Jop zostanie na rundę wiosenną, to awans oddamy walkowerem.
|
Ja z kolei uwazam ze Jop to ukryty talent XD top 2 w zasiegu
|
Markus jak zwykle fachowców po narodowości poznaje.
Największe sukcesy z polskimi klubami nie osiągali zagraniczni szkoleniowcy tylko z reguły Polacy lub trenerzy z krajów słowiańskich, ktorzy znali jezyk polski i posiadali podobną mentalność. Hiszpanskie eksperymenty na ławkach trenerskich to były albo przeciętne kadencje albo grube niewypały. Nue chce mi się tu przytaczać nazwisk, bo trochę iberyjczyków się przez tą ligę przewinęło, z reguły kończyło się klapą. Wyjątkiem był właśnie Carillo, bo jego Wisła zagrała dobrą rundę po czym odszedł. Nie jest powiedziane, żeby te wyniki utrzymał, bo np Kiko też miał pierwszą rundę przyzwoitą. Hiszpański trener, który nie zna realiów polskiej ligi, nie zna naszych piłkarzy i nie mówi po Polsku w drużynie w której w dalszym ciągu 2/3 szatni mówi wyłącznie po polsku to jeszcze większe ryzyko niż powierzenie drużyny Jopowi lub gdyby Kiko przejął pałeczkę po Sobolu. Nowy trener z Hiszpanii to rownież opcja mało realna. Kiko to inteligentny facet, on wie że w naszej obecnej sytuacji nie ma to racji bytu. W przeciwieństwie do Markusa. |
Cytat:
Dobrą minimum jedną rundę miał pewnie z milijon innych trenerów, nieważne polskich czy zagranicznych, wliczając w to Kiko, Sobolewskiego, Moskala, Brosza, Rumaka, Urbana, Maaskanta i kogo by sobie tam nie wymyślić - większość gdzieś kiedyś co najmniej tyle potrafiła wyciągnąć. Ilu z nich potrafiło to utrzymać dłużej to już inna sprawa. |
Sam fakt, że podaje Carillo jako jednego z niewielu niezłych Hiszpanów świadczy o mizerii jaką prezentowała reszta jego rodaków. Nawet wspominany przez Markusa Bakero zarówno w Lechu jak i Polonii głównie zawodził wykrecając średnią punktową na poziomie 1,67 i 1,5 pkt na mecz z drużynami, które miały mistrzowskie aspiracje.
Raczej nikt go jakoś mega ciepło nie wspomina ani w Poznaniu, ani w Warszawie... |
Cytat:
|
Cytat:
Udawanie że mamy kasę na nowego, dobrego trenera nie spowoduje, że ona spadnie z nieba. |
Cytat:
|
Milion w ta, czy w ta, co za roznica? Prezes sie mija o 3 mln w dlugach klubu, to co tam jeszcze dodatkowa banka na porzadny sztab ;-)
|
Go+Bet ma ciekawe kursy na nowego trenera Wisły.
Jak ktoś lubi hazard to jeden kurs jest 1906% :> https://twitter.com/jarokrolewski/st...15969812938928 W komentarzach piszą by Jaro zatrudnił właśnie tego gościa stawiając wcześniej kasę na pokrycie długów Wisły :> Buk obstawia, że nowym będzie Janusz Niedźwiedź ... ciekawe. To jeszcze wywiad z J.N. https://przegladsportowy.onet.pl/pil...e-cele/rb1v447 |
Cytat:
A chodzi o poziom zaawansowania taktycznego, poprawę gry drużyny, rozwój zawodników, dopasowanie do aktualnej sytuacji danego klubu, gdzie prawie połowa zawodników pierwszego składu to Hiszpanie i najmocniejsze punkty drużyny. Obecnie na wszystkich tych polach można znaleźć lepszych trenerów niż Ci w Polsce. Część z nich może być w zasięgu Wisły nawet bardziej niż topowi polscy trenerzy, których tak próbujesz wciskać. Bakero, Carrillo, czy Kiko wnieśli w Polsce znacznie więcej pozytywów do gry drużyn i rozwoju poszczególnych zawodników niż gro innych polskich trenerów. Podobnie Garcia w Piaście czy Pacheta w Koronie. Robili dobrą robotę na miarę składów, którymi dysponowali. Zatrudnienie polskiego trenera, który albo będzie umiał mówić jedynie po polsku, albo nie będzie potrafił dogadać się i optymalnie ustawić naszych Hiszpanów, to przepis na klęskę. Zatrudnienie trenera, który już kiedyś był w Wiśle i zawiódł, w nadziei, że w innych klubach gorszych niż wtedy Wisła przez ostatnie lata czegoś się nauczył, to kolejny niezwykle kontrowersyjny ruch. Sięgnięcie po nowego przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej, która ma problemy z rozwijaniem nawet tylko polskich zawodników i polskich drużyn oraz generalnie uchodzi za beznadziejną na świecie, nie potrafiąc nawet najzdolniejszych piłkarzy nauczyć najprostszych arkanów techniki użytkowej, to w obecnej sytuacji kolejne proszenie się o klęskę. Tak jak wtedy, gdy zatrudniany był np. Skowronek, Probierz, Kusto, Brzęczek, czy Sobolewski. Zatrudnianie trenerów, których jedynym sukcesem w CV jest jakiś zwykle pojedynczy awans do polskiej ekstraklasy przypadający na wiele lat porażek, czy późniejszej brutalnej weryfikacji w tejże Ekstraklasie, w nadziei, że coś to gwarantuje, to kolejna utopia i proszenie się o problemy. Zawsze najważniejszy jest warsztat, wiedza, umiejętności, autorytet, wizja gry, łatwość dotarcia do zawodników, rozwijanie ich, przygotowanie taktyczne, cechy charakterologiczne. Nie to, czy ktoś gdzieś kiedyś, czasem wiele lat temu, awansował z kimś do ekstraklasy. A Kiko właśnie dlatego, że to inteligentny facet, od roku ściąga do Wisły głównie Hiszpanów, a Polaków tylko w ostateczności. Oby i tym razem postąpił podobnie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl