Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   18 kolejka, Wisła Kraków - Górnik Łęczna, 10 grudnia 2023, 12:40 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10958)

Arkadiusz.Czerepach 09.12.2023 17:05

18 kolejka, Wisła Kraków - Górnik Łęczna, 10 grudnia 2023, 12:40
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/rZsBTJZ/ko.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/2cL33Bx/trwefs.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Sylwus1988 09.12.2023 18:42

no ciekawe czy będzie to wyglądać tak miło dla oka jak z młodzikami ze Stali

Drozd 09.12.2023 19:16

Raczej będzie, bo jak się podejmuje ryzyko to często się opłaca. Granie prostopadłe zamiast po obwodzie wszystko zmienia.

Patryko 09.12.2023 19:16

Bardzo ważny mecz o 6 punktów. Śmiem twierdzić, że dwa kolejne mecze zadecydują o tym, jaki trener do nas przyjdzie (oczywiście jeśli Jop nie zostanie na stanowisku) - pułap, z jakiego będzie trzeba startować na wiosnę, jest myślę bardzo istotny dla potencjalnych kandydatów.

3-1 Baena, Sobczak, Duda

Skawa Wadowice 09.12.2023 19:45

Jutro gładkie zwyciestwo, przeskakujemy łęczna a reszta poczuje nasz pot i obsraja gacie na nastepna runde. Jop zrobi 6 pkt w dwóch meczach.

inspektor erektor 09.12.2023 23:28

Z ciekawości, będzie gdzieś organizowany prowizoryczny młyn? Skoro tylko A i H dostępne

sandomingo 10.12.2023 09:41

Ciężary, ciężary, ciężary...
Łęczna ostatnio nie przegrywa przy Reymonta i dzisiaj też nie przegra.
To nie są chlopaczki z Rzeszowa, Mamrot odrobił lekcję.
Także X2 ze wskazaniem na 2 bo gra obronna o nas leży.
Pewnie Klemenz po jakiś SFG ukluje Wisełkę.
Szykuje się tradycyjnie smutna zima dla.nas.

Drozd 10.12.2023 10:45

Zgadzam się że to będzie poważniejszy przeciwnik, choć nie uważam że Stal była słaba. Teraz zobaczymy czy Jop potrafił coś konkretnego przekazać.

As 10.12.2023 12:53

Szkoda, ze admin profilu Wisly na Whatsappie nie wrzucil skadow. Taki troche polmartwy ten profil. Jak ktos nie ma Twittera to info z klubu go omija.

Kris Dee 10.12.2023 14:35

I Jop przekazał. Nie poznaję drużyny!

Patryko 10.12.2023 14:36

Najlepszy mecz Wisły w tej rundzie. Górnik został po prostu zgwałcony, agresja w odbiorze, jakiej nie widziałem dawno.

Rodzi się pytanie: nie można tak było od początku sezonu?

Kris Dee 10.12.2023 14:41

A ja nie wiem, czy to nie był najlepszy mecz Wisły od 2-4 lat. Totalna dominacja przez 90 minut i 28 strzałów na bramkę. Pewność siebie, agresja i chęć zdobywania kolejnych bramek.

wolfy 10.12.2023 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1613433)
Najlepszy mecz Wisły w tej rundzie. Górnik został po prostu zgwałcony, agresja w odbiorze, jakiej nie widziałem dawno.

Rodzi się pytanie: nie można tak było od początku sezonu?

Nie zgodzę się. Była Arka, był Znicz...

Przede wszystkim nie wiem dlaczego Duda ma pierwszy skład z automatu. Nie dość że zagrał kolejny mecz słabo, to jeszcze idiotyczna żółta kartka za zahaczanie...
Broda - nic do obrony nie miał, za to wszystkie chyba wykopy zepsuł. Populistyczne zagranie Jopa średnio wypaliło.

Poza tym bardzo dobre zmiany Gogóła i Talara. Moim zdaniem powinni grać zamiast Dudy i Alfaro odpowienio.

Bardzo ważne trzy punkty.

fansorina 10.12.2023 14:44

Bardzo przyjemnie się oglądało, brawo. Gogół z początku rundy, a teraz to inny chłopak.
Dobry mecz prawie całej jedenastki, słabe rożne w wykonaniu Dudy.

Skawa Wadowice 10.12.2023 14:46

Jop twoja mac ale dominacja. Widzialem pre meczow rezerw i myslalem ze tam styl gry i stwarzanie sytuacji to raczej wynik ze rywale kopia sie po czolach amatorsko, ale dzisiaj ten mecz mnie utwierdzil ze jednak w profesjonalnej lidze polskiej tez da sie tak zagrac. Brawo jop twoja mac. 3 pkt z warszawa w takim stylu i chcialbym go widzec do konca sezonu na lawce.
Brawo dla sobola i sztabu za przygotowanie fizyczne zawodnikow.
W koncu rzuty rozne grozne. No zobaczymy za tydzien czy to nie przypdek.

skarabeus 10.12.2023 14:47

Jak to? Sa sily zapier)%*#^(*ac cale 90 minut w wysokim pressingu i nie odpuscic nawet na chwile?

Da sie na ryzyku grac do przodu, nie zadowalac sie 1-2 bramkami?
Nie grac po koleczku tylko bezposrednio pod pole karne przeciwnika?
Wchodzic w pojedynki 1 na 1 ? Nauczyli sie mijac przeciwnikow dryblingiem?

Nie bylo widac zupelnie strachu przed rywalem, co bylo notoryczne za parodysty.


Ktos jeszcze ma watpliwosci ze druzyna grala na zwolnienie parodysty?



Wywiad Szocika zaoral tego parodyste.

Btw... Jop zaoral krolewskiego obnazajac jak gowniane ma pojecie o pilce. Niech on juz zadnych kluczowych decyzji nie podejmuje...

Kris Dee 10.12.2023 14:50

Dokładnie. Już lepiej niech zostanie Jop, bo Królewski wymyśli jakiegoś kosmicznego trenera, tzn AI mu wybierze;)

wolfy 10.12.2023 14:51

Świetny mecz Goku i Sobczaka. Dobrze ze sobą współpracują.

Patryko 10.12.2023 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1613438)
Nie zgodzę się. Była Arka, był Znicz...

Mecz z Arką się nie liczy, śledzie przeszły koło meczu. Mecz ze Zniczem niby wynik był lepszy, ale mimo wszystko dzisiaj taktycznie rywal został po prostu wdeptany w ziemię, oni wyglądali jak Piast przez pierwsze 30 minut w debiucie Hyballi.

Drozd 10.12.2023 15:00

Nie w debiucie tylko po zimie. Ale tak powinna wyglądać gra. Odważnie z wiarą w siebie i w pomoc kolegów z zespołu.

Tak powinny wyglądać wszystkie mecze w tej lidze. A jeszcze nie było Rodado.

UW&I 10.12.2023 15:02

Co się stało Szotowi? Kiedy ostatnio na skrzydle mieliśmy taką współpracę między obroną i pomocą? Oni potrafią grać odważnie? Panie Jarosławie jednak kibice Wisły coś się znają i widzieli że z Sobolem coś nie gra. W mojej ocenie te dwa mecze to nie wielka zasługa Mariusza Jopa, a efekt braku najlepszego taktyka w kraju na ławce trenerskiej.

Karherop 10.12.2023 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UW&I (Post 1613452)
Co się stało Szotowi? Kiedy ostatnio na skrzydle mieliśmy taką współpracę między obroną i pomocą? Oni potrafią grać odważnie? Panie Jarosławie jednak kibice Wisły coś się znają i widzieli że z Sobolem coś nie gra. W mojej ocenie te dwa mecze to nie wielka zasługa Mariusza Jopa, a efekt braku najlepszego taktyka w kraju na ławce trenerskiej.

Nie odbierajcie Jopowi zmian taktycznych jakie wprowadził. Uważam że w głównym stopniu to właśnie jemu zawdzięczamy dzisiaj taką grę i 3 punkty.

Górnik wyglądał jak drużyna przygotowana zupełnie na inną Wisle.

Bez dwóch zdań nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Być moze nawet pierwszy który można było traktować jako rozgrywkę, a nie jako męczarnie

orm 10.12.2023 15:19

Dwa dobre wyniki na początek.Niby to nic jeszcze nie znaczy, ale na nastawienie i duch w drużynie ma rzeczywisty wpływ. Zobaczymy kolejny mecz, jak liga już wie jak Jop chce grać...

AgresywnyChomik 10.12.2023 15:23

To fakt ze to tylko 2 mecze ale czy to bie obrazuje jakim zakutym łbem jest Sobol... skoro wystarczyło zmienić szczegóły...

Markus 10.12.2023 15:31

Widać jak bardzo posłużyło Wiśle wyrzucenie Sobolewskiego. Tym bardziej szkoda, że nastąpiło ono tak późno. Klub zapłacił niepotrzebną, ogromną cenę za upór Królewskiego.

Sama zmiana na ławce trenerskiej odmieniła drużynę. Sobolewski ją po prostu dusił. Piłkarzom nie ciążą już idiotyczne decyzje personalne, dziwne wizje i rozwiązania taktyczne, mają jakieś plany na mecz.

Jop odchodzi od poprzednich założeń taktyki, co potwierdził w wywiadzie Szot. Widać inne reakcje w grze bez piłki, są też wprowadzone korekty do ustawienia przy stałych fragmentach gry: przy rzutach rożnych dla nas z tyłu zostaje teraz szybki Baena, a nie słoniowaty Colley itd. Przekłada się to więc na efekty. Nie ma już tyle chaosu, zawodnicy bardziej wiedzą, co mają grać indywidualnie.

Piłkarze też jakby trochę odmieni: najlepsi na boisku według mnie dzisiaj Szot i Carbo. Ten pierwszy nawet kilka razy udanie dośrodkował, do tej pory jestem w lekkim szoku :-D Natomiast Carbo znów perfekcyjnie rządził w środku pola, miał kilka fantastycznych odbiorów, które potem przekładały się na sytuacje bramkowe. Przypomniał o swojej klasie zdecydowanie przerastającej tą ligę.

Sobczak przez większą część meczu grał słabo, nie notował żadnych udanych zagrań. Piłka jest jednak na tyle nieprzewidywalna, że wystarczyły dwie szanse by zdobył dwa gole i dołożył jeszcze pełnoprawną asystę przy drugiej bramce Goku. Statystycznie bardzo udany występ.

Podobnie Goku: Momentami nie grał dobrze, podejmował złe decyzje, miał parę niepotrzebnych strat, a mimo to kończy z dwoma golami na koncie. Trudno, by w tej sytuacji nie mówić o udanym występie.

Nieudany mecz na pewno zaliczyli Alfaro i Duda. Hiszpan wprawdzie pracował i starał się w pressingu, ale miał dużo strat, kiepsko podawał, źle rozgrywał, znów nic kompletnie nie strzelał. Duda również w ofensywie niewiele wynosił, w destrukcji zaś najważniejszą robotę robił Carbo, on mu w niej nie bardzo pomagał.

Ze swoich obowiązków wywiązali się Jaroch i Uryga. Colley również mógł zaliczyć bardzo udany mecz, gdyby nie popisał się aż taką totalną nieporadnością w ofensywie. W obronie bez większych błędów. Broda nic nie zawalił, ale wyprowadzać piłki nogą dalej dobrze nie umie.

El'kabat 10.12.2023 16:08

Takiej wyjebki to ja nie widziałem tutaj od czasu przyjazdu Arka i grania przeciwko właścicielom..


Wynik cieszy i podmianka chociażby Brody, ale nie ma co wyciągać póki co żadnych głębszych wniosków.

ciacho 10.12.2023 16:22

Katastrofalny kolejny mecz Alfaro. Naprawdę nie wiem czy indywidulanie można zagrać gorzej.

Drozd 10.12.2023 16:52

Jaka jest kluczowa zmiana w założeniach taktycznych w porównaniu z Sobolem?

W ataku zawodnik z piłką pierwsze co robi to szuka gry prostopadłej po ziemi, powoduje to że przeciwnik nie może przesuwać się zawczasu do podania w poprzek i skrzydłowy dostając piłkę ma czas odwrócić się przodem do gry.

W obronie w zainteresowaniu jest zwłaszcza zawodnik z piłką a nie dążenie do odbudowania ustawienia, jak było za Sobola.

W tydzień różnica dwóch klas w zespołowości.

AgresywnyChomik 10.12.2023 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613465)
Jaka jest kluczowa zmiana w założeniach taktycznych w porównaniu z Sobolem?

W ataku zawodnik z piłką pierwsze co robi to szuka gry prostopadłej po ziemi, powoduje to że przeciwnik nie może przesuwać się zawczasu do podania w poprzek i skrzydłowy dostając piłkę ma czas odwrócić się przodem do gry.

W obronie w zainteresowaniu jest zwłaszcza zawodnik z piłką a nie dążenie do odbudowania ustawienia, jak było za Sobola.

W tydzień różnica dwóch klas w zespołowości.

Co Ty pierdo*** Sobolewski wie bardzo dużo o taktyce xD

s1mone 10.12.2023 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wolfy
.
Broda - nic do obrony nie miał, za to wszystkie chyba wykopy zepsuł. Populistyczne zagranie Jopa średnio wypaliło.


A tu nie chodzi, że miał coś wielkiego bronić, miał po prostu nie ratonować baboli. Ręcznikon by sam sobie smrodu najpewniej narobił nawet przy zerowym zagrożeniu. A jeśli nie w tym, to w następnym meczu. Dlatego wylądował na ławie.

Drozd 10.12.2023 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1613468)
Co Ty pierdo*** Sobolewski wie bardzo dużo o taktyce xD

Taki taktyk jak Sobolewski uczył ich jak szybko grać po obwodzie i wielkie g... z tego było. Jop rozumie, że ważniejsze jest żeby przeciwnik nie wiedział gdzie będzie grane, czy do przodu czy do boku wtedy nawet grając wolniej jest więcej czasu.

Oczywiście żeby grać prostopadle to trzeba wyjść do gry, asekurować i się nie bać. W drużynie Sobola najbardziej przestraszony był sam Sobol, dlatego z Sosnowcem po strzelonej bramce kazał się idiota cofać. To samo było z Brzęczkiem, on już przed meczem się tłumaczył.

Jop wspominał, że wzoruje się na Kasperczaku. Czyli drużyna ma wierzyć w siebie i grać odważnie. Nie wiem czy ktoś pamięta pierwszy mecz z Lazio. Graliśmy obroną ustawioną na 40 metrze i do przerwy złapaliśmy ich 13 razy na spalonym. O taką odwagę chodzi.

Elefant 10.12.2023 18:13

Wróciła stonowana na razie, ale jednak radocha z oglądania meczu. Zobaczymy na jak długo.

Bardzo dobry, w kolejnym meczu, występ Szota. Strach pomyśleć co by było z nim na wiosnę przy poprzednim trenerze. Ławka, rezerwy ?



Z tą zmianą taktyki może i coś jest na rzeczy. Była taka sytuacja w drugiej połowie, zawodnik dostał piłkę stojąc tyłem do bramki, w środku pola. Przyzwyczajony, pomyślałem odda do obrońców i gra na obwód. A ten odwrócił się i zaczął biec z piłką w stronę bramki. No, szok.

tomytom 10.12.2023 18:31

Jak ktoś nie wyczaił wcześniej to polecam sprawdzić ile bramek do tej pory stracił nasz dzisiejszy przeciwnik, trochę szok jednak, że w tak krótkim czasie można tak zmienić nastawienie zespołu ...
Aż się nie mogę doczekać kolejnego meczu! Kiedy tak mieliście ostatnio?

Jaroo1 10.12.2023 18:57

My mamy samograj. Nie mówię, że na miarę środka ekstraklasy czy wygrywania z topem I ligi ale myślę, że na takich rzadziaków jak środek I ligi i niżej, to tej drużynie wystarczy rzucić piłkę i ograją każdemu - tak jak wtedy Sobol 7 meczów pod rząd. Problem się może pojawić gdy rywal będzie lepszy i będzie trzeba zagrać bardziej taktycznie, będzie musiał mental wytrzymać, wtedy mogą być kłopoty.

A za Sobola pewnie było tak, że im głupoty .......ił, na taktyce się nie znał, chciał od nowa koło wymyślać i po prostu zamiast im dać spokój, grać po swojemu to jeszcze im mącił w głowie, przeszkadzał im swoimi super rozwiązaniami = gubili się, nie byli pewni siebie, nie czuli radości z gry i z tyłu głowy było, ze jak taki debil może nas trenować, że się nie zna i przeszkadza.

Szot chcąc nie chcąc w dzisiejszym wywiadzie Sobola rozjechał. Co też podsumowuje pracę Radka, że za wiele to ich nie nauczył i za wiele im nie pomagał. Mamy takich piłkarzy, ze jeśli dać im pracować i się rozwijać, to ten awans robią w cuglach. A sytuacja z Sobolewskim i innymi Brzęczkami pesymistami, pokazuje jedynie jak zjebane podejście idące "z gabinetów" może zniszczyć drużynę, zabić w niej morale, ambicje a co za tym idzie umiejętności, i co najgorsze, jak w końcowym efekcie może wykańczać formę i krok po kroku kariery każdego z piłkarzy.

FraMat 10.12.2023 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1613469)
A tu nie chodzi, że miał coś wielkiego bronić, miał po prostu nie ratonować baboli. Ręcznikon by sam sobie smrodu najpewniej narobił nawet przy zerowym zagrożeniu. A jeśli nie w tym, to w następnym meczu. Dlatego wylądował na ławie.

Jednak to, co odwalił Broda w 35 minucie zasługuje na miano "pawełka" roku - sam, w polu karnym otrzymuje piłkę od obrońcy, nieatakowany i musi ją tylko podac do najbliższego, albo daleko wykopać.
Tymczasem źle trafia w piłkę, po czym rywal atakuje a kibice omal nie schodzą na zawał.

s1mone 10.12.2023 19:35

Przyznam się, że między 25 a 40min córka mnie okupowała, jest to na powtórce? Z chęcią zobaczę. Nie mam jakiegoś wygórowanego zdania o brodzie, w tych meczach co go widziałem był poprawny. Z piłką przy nodze jest słabszy niż Raton czy nawet Mikołaj, to widać gołym okiem.

Drozd 10.12.2023 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1613481)
Jednak to, co odwalił Broda w 35 minucie zasługuje na miano "pawełka" roku - sam, w polu karnym otrzymuje piłkę od obrońcy, nieatakowany i musi ją tylko podac do najbliższego, albo daleko wykopać.
Tymczasem źle trafia w piłkę, po czym rywal atakuje a kibice omal nie schodzą na zawał.

Tyle, że w tej samej akcji już po kiksie Brody nasz zawodnik z pola podał jeszcze gorzej więc czepianie się Brody to szukanie dziury w całym. Zagrał poprawny mecz a to że raz wywalił na aut to nic nie zmienia. Podawanie do bramkarza na takim dziurawym boisku to zawsze ryzyko.

wolfy 10.12.2023 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1613483)
Tyle, że w tej samej akcji już po kiksie Brody nasz zawodnik z pola podał jeszcze gorzej więc czepianie się Brody to szukanie dziury w całym. Zagrał poprawny mecz a to że raz wywalił na aut to nic nie zmienia. Podawanie do bramkarza na takim dziurawym boisku to zawsze ryzyko.

Niemal wszystkie jego wykopy były złe. To był jakiś kabaret...

Sylwus1988 10.12.2023 21:27

też nie rozumiem zachwytu nad Kamilem Brodą, jak na razie to w dwóch meczach chłop nie miał nic do roboty więc na jakiej podstawie ktoś pisze że taki on dobry to nie wiem, Wykopy dzisiaj elektryczne fhuj miał, Raton jest spokojniejszy w tej kwestii, tak uważam. Sobczak źle wszedł w mecz, gdzieś mu się ta piłka odbijała trochę za bardzo ale później pokazał że potrafi, podoba mi się w nim że jak ma te pół sekundy to nie szuka kwadratowych jaj tylko strzela tam gdzie ma strzelać. Kolejny świetny mecz Baeny, przypomina mi Imaza, Bardzo dobrze Szot do przodu, trochę spóźniony w powrocie ale fajnie grał, Goku w drugiej połowie wyglądał przy obroncach Łęcznej jak Messi. Bardzo solidnie kolejny mecz czyścił Colley, nikt o nim dobrego słowa nie napisze a chłop zasługuje na pochwałe. Świetne zmiany, nie mieliśmy takiej ławki od nie pamiętnych czasów, każdy kto wchodzi daje czadu, Jakby Gogół był z Krakowa to już byśmy z niego robili Wiślackiego wonderkida, z tym że Patryk ma liczby w porównaniu do naszych talentów. Reszta zawodników solidnie ale bez wielkiego błysku, jak dla mnie dziś jedynie poniżej kreski Carbo i Duda, ten pierwszy wydaje mi się ze jest słaby albo nie ma formy totalnie a Kacper to chyba ma jakiegoś focha, tak wygląda jakby miał lekko wyebane, chociaż może to tylko pozory
Nie podoba mi się natomiast to uparte rozgrywanie od bramki, to szukanie kwadratowych jaj i strzelimy sobie tak samobója jestem pewny

Książę Palownik 10.12.2023 23:44

Wykopy Brody są czysto przypadkowe. Kopie po prostu do przodu, piłka gdzie trafi tam trafi. To jest niestety bardzo duży niedostatek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl