Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   11 kolejka, Wisła Kraków - Znicz Pruszków, 7 październik 2023, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10931)

Arkadiusz.Czerepach 05.10.2023 08:35

11 kolejka, Wisła Kraków - Znicz Pruszków, 7 październik 2023, 17:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/dJXsrwx/zni.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/QNZXYZK/zni2.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Drozd 05.10.2023 09:18

Dominujące odczucie przed meczem, obojętność. Do takiego stanu doprowadziła postawa władz klubu.

Jadę na grzyby w sobotę tam może emocje będą większe, a na pewno zdrowsze.

krysztal 05.10.2023 09:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1610684)
Dominujące odczucie przed meczem, obojętność. Do takiego stanu doprowadziła postawa władz klubu.

Jadę na grzyby w sobotę tam może emocje będą większe, a na pewno zdrowsze.

Ostatni dzwonek,chyba kończy się wysyp.

wolfy 05.10.2023 09:32

Spodziewam się raczej remisu albo przegranej, chyba że jakimś cudem wciśniemy gola i mecz się otworzy.

Przebieg meczu znamy - murarka plus kontry i SFG ze strony Znicza, ew. tylko murarka. Z tyłu na zero, z przodu na bank coś się stworzy bo nasza obrona to nie monolit.

W odpowiedzi my będziemy wrzucać na pałę i... Tyle.

El'kabat 05.10.2023 09:41

Gramy swoje na 3:3

leszekpw 05.10.2023 10:05

Mam wyjebongo na te mecze Wisły. Wolę iść na spacer, zdrowiej, niż oglądać poczynania pseudotrenera i pseudowłaściciela, który doprowadzi Wisłę do upadku, wspomnicie moje słowa.

Stelio 05.10.2023 11:16

To jest niesamowite jak bardzo schematyczne stały się mecze Wisły, wszyscy tutaj jestesmy absolutnie prawidłowo przewidzieć przebieg i obraz meczu :D

1. Powolny i bezpłciowy atak pozycyjny w wykonaniu Wisły.
2. Murarka i stanie w 10 przed 16 w wykonaniu znicza.
3. 2137 wrzutek w pole karne i tyleż samo wybić przez obrońców Znicza.
4. 87 rzutów rożnych po których w sumie oddamy 4 zablkowane strzały i 1 niecelny.
5. Znicz tworząc jedną/dwie okazję na mecz będzie bliżej zdobycia gola, albo w ogóle go zdobędzie.
6. U nas albo wpadnie jedna bramka fartem jak z Głogowem, albo nie wpadnie.
7. W to, że strzelimy więcej niż jednego gola nie wierzę, więc wynik jest uzależniony od tego ile kontr wykonczy skutecznie znicz, jeśli jedną - remis, jeśli więcej niż jedną - przejebiemy.

No i w sumie to by było na tyle, tak jak wszyscy pisali wyżej, z czystem sumieniem zamiast oglądania tego gówna można po prostu przeczytać ten post i generalnie mieć obraz przebiegu spotkania pewnie w 90% a sobotę wykorzystać na coś co przyniesie pozytywne emocje a nie frustracje ;)

Karherop 05.10.2023 11:25

Trener Znicza po ostatnim meczu odżegnywał się od grania murowanka, jakoby ich celem było jednak atakowanie. Trochę to naprawa optymizmem, że sobotni mecz nie będzie pazdzierzem podobnym do meczu z Płockiem, Chrobrym czy Stala.

Patrząc jak radzimy sobie akurat z beniaminkami, które jeszcze nie wiedzą jak grać z Wisłą, to pewnie w sobotę wygrany. Od Resovii powrót do Paździerzu.

Stelio 05.10.2023 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1610692)
Trener Znicza po ostatnim meczu odżegnywał się od grania murowanka, jakoby ich celem było jednak atakowanie. Trochę to naprawa optymizmem, że sobotni mecz nie będzie pazdzierzem podobnym do meczu z Płockiem, Chrobrym czy Stala.

Patrząc jak radzimy sobie akurat z beniaminkami, które jeszcze nie wiedzą jak grać z Wisłą, to pewnie w sobotę wygrany. Od Resovii powrót do Paździerzu.

Jeśli trenerzy beniaminków nie mieszkają pod kamieniem, to przypominam, że w sobotę gramy 11 kolejkę a nie drugą jak w przypakdu Polonii. Także takie gadanie trenera Znicza jest raczej pod publiczkę, nie przyzna otwarcie przecież, że skupią się na przeszkadzaniu i trzymaniu szyków w obronie.

Karherop 05.10.2023 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stelio (Post 1610693)
Jeśli trenerzy beniaminków nie mieszkają pod kamieniem, to przypominam, że w sobotę gramy 11 kolejkę a nie drugą jak w przypakdu Polonii. Także takie gadanie trenera Znicza jest raczej pod publiczkę, nie przyzna otwarcie przecież, że skupią się na przeszkadzaniu i trzymaniu szyków w obronie.

Motor to też był beniaminek.

Zresztą to wymowne z kim aktualnie mamy wygrane, czyli beniaminki + rozwalona Arka.

krysztal 05.10.2023 11:35

Niby dlaczego mieliby się otworzyć jak grę obronną mają dość dobrze poukładaną.Albo minimalnie wygrywają albo minimalnie przegrywają,tylko Katowice wygrały z nimi różnicą dwóch bramek.Albo szybko otworzymy wynik albo to będzie widowisko dość bolesne dla oczu.

Karherop 05.10.2023 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1610695)
Niby dlaczego mieliby się otworzyć jak grę obronną mają dość dobrze poukładaną.Albo minimalnie wygrywają albo minimalnie przegrywają,tylko Katowice wygrały z nimi różnicą dwóch bramek.Albo szybko otworzymy wynik albo to będzie widowisko dość bolesne dla oczu.

Bo ich trener w swojej ideologii jest w klubie JK i RS?

https://youtu.be/24K-rq7cMn0?si=DQ9dvOK0v_nfENZQ

Nigdzie nie twierdzę że dostaną wiele bramek, ale że być może będą grali odważnej choćby od Wisły Płock.

Drozd 05.10.2023 12:03

Ale jak szybko otworzymy wynik (mecz z Sosnowcem) to się cofniemy i okaże się że Znicz w ataku pozycyjnym jest lepszy od nas. Bo bronić nie potrafimy tak samo jak atakować.

Jedno co robimy najlepiej w lidze to marnowanie czasu na boisku.

AgresywnyChomik 05.10.2023 17:12

Jak Znicz zagra zachowawczo to w plecybjaknotwarta pilke to wygramy.

Elefant 05.10.2023 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1610685)
Ostatni dzwonek,chyba kończy się wysyp.

Jeśli chodzi o jedyny interesujący wątek w tym temacie to stoję jednak na stanowisku, że może i do listopada będzie szansa na zbiory. Trochę deszczu i w miarę wysoka temperatura powinna zrobić swoje.


W temacie sobotniego wydarzenia jak Znicz przegra sam ze sobą to Wisła wygra albo zremisuje. A jak nie to w plecy.

wolfy 05.10.2023 23:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1610706)
Jeśli chodzi o jedyny interesujący wątek w tym temacie to stoję jednak na stanowisku, że może i do listopada będzie szansa na zbiory. Trochę deszczu i w miarę wysoka temperatura powinna zrobić swoje.

Nie ma być zimno?

pepe72 05.10.2023 23:59

Zagrają tak jak Wisła Płock, Stal czy Chrobry.
Jedyna nadzieja, że zamiast jednego Rodado grającego pressingiem, Sobol każe biegać również pomocnikom.

Bo obawiam się, że "tiki taki" to ze strony Wisły nie zobaczymy.
Ja oglądam w TV.

Patryko 06.10.2023 09:34

Scenariusz tego meczu jest chyba wszystkim znany.
Trzeba też wspomnieć, że do tej pory Znicz stracił 10 bramek, więc są w TOP3 zespołów z najmniejszą liczbą straconych bramek. Mało też strzelają, więc zapowiada się remisowy paździerz z niewielką szansą na przegraną którejkolwiek ze stron.

Ciekawe jak JK zareagowałby na przegraną 0-1 w tym meczu, gdzie jest jego granica bólu?

Ja osobiście stawiam na 1:1.

wolfy 06.10.2023 09:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1610715)
Scenariusz tego meczu jest chyba wszystkim znany.
Trzeba też wspomnieć, że do tej pory Znicz stracił 10 bramek, więc są w TOP3 zespołów z najmniejszą liczbą straconych bramek. Mało też strzelają, więc zapowiada się remisowy paździerz z niewielką szansą na przegraną którejkolwiek ze stron.

Ciekawe jak JK zareagowałby na przegraną 0-1 w tym meczu, gdzie jest jego granica bólu?

Ja osobiście stawiam na 1:1.

Nie zwolni "swoich ludzi", nie ma co robić sobie nadziei. Jest środek tabeli z szansami na baraże a Sobolewski wierzy w ten projekt...

Jaroo1 06.10.2023 11:07

na pewno wygramy

Skawa Wadowice 06.10.2023 17:45

Patrzac na to jak gramy i ile strzelamy bramek to przewiduje latwe zwyciestwo 7:1.
W zwiazku z tym nie ide na mecz, nie zamierzam ogladac. Pojde sobie do galerii w tym czasie.
Poki jest sobol na lawce to takie mecze to pewniaczek.

Elefant 06.10.2023 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610708)
Nie ma być zimno?

W weekend tak. Ale potem do 10 listopada w miarę ciepło. Końcówka sezonu (grzybowego oczywiście) może być całkiem okazała.

ciacho 06.10.2023 21:29

Znów kolejka zaczęła się pod nas. Może w końcu my zagramy dla siebie...

ślimak 06.10.2023 21:54

Grają dla nas od dłuższego czasu. Grali "pod nas" jak spadaliśmy, grali tak gdy nie awansowaliśmy. Wszystko umimy spier.dolić....

AS82 07.10.2023 05:46

1:0 po wykorzystaniu jednej z dwudziestu sytuacji..

leszekpw 07.10.2023 10:54

Przy tych wynikach i okazji na odrobienie punktow, Sobol powinien dostac natychmiastowe ultimatum. Wygrana albo bye. Niestety wlasciciel nie ma jaj.

krysztal 07.10.2023 11:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1610726)
W weekend tak. Ale potem do 10 listopada w miarę ciepło. Końcówka sezonu (grzybowego oczywiście) może być całkiem okazała.

Aktualizacja:jest dobrze,wprawdzie grzybiarzy sporo ale cały czas widać młode okazy.Niestety połowa ma lokatorów.Kilka chłodniejszych dni może nawet pomóc,może więcej będzie zdrowych.

PAWEŁ 07.10.2023 14:01

Nie no, sosik grzybowy petarda. Tyle teraz młodych okazów żal nie skorzystać.

Drozd 07.10.2023 14:48

Właśnie wróciłem.

Koszyczek zgrabniutkich drobniutkich podgrzybeczków. Troche kurek i dwa okazałe prawdziwy.

Dzisiaj nic mi już humoru zepsuć nie może. Zatem, nawet na męki popatrzę...

rafkur 07.10.2023 15:45

Ja nawet w tv nie będę oglądał. Karnet mam swoje zrobiłem. Wolę iść coś fajnego zjeść niż się nad sobą znęcać.

Markus 07.10.2023 18:43

Po tym meczu najbardziej chciałbym przeczytać kolejne brednie i narzekania Koalika, jakie to beznadziejne transfery zrobił Kiko i jak to Hiszpanie pogrążają Wisłę i blokują miejsce w drużynie takim Olejarkom czy innym Polakom w rodzaju Sapały. :evil: :evil:

Sylwus1988 07.10.2023 18:43

tego jeszcze nie było :D zero komentarzy po takim meczu :D?

Szneka 07.10.2023 18:45

Widziałem tylko 2 połowę. Co mi się rzuciło w oczy:
otwarta gra Znicza- przy lepszych strzelcach mogłoby być ciężko
fajny ten Nagamatsu- chciałbym go na ławkę zamiast Sobczaka
radosna twórczość Colleya
fatalna zmiana Szota- powinien wylecieć za 2 żółte

Ze skrótów wyszło że najlepszy na boisku Rodado.

Jaroo1 07.10.2023 18:55

Kiedyś tu panowała opinia, że bez Fernandeza bardziej wypłynie Rodado. Tak wyszło. Pytanie tylko czy to dzięki brakowi Luisa, czy po prostu Rodado potrzebował chwili na aklimatyzację.
W innym wątku już napisałem. Jak idzie to jest zajebiście, gromimy. Problem, że w następnej kolejce może być już stypa. Czy 5:1, 4:1 czy 6:2, nieważne tak na prawdę bo punkty i tak 3.
Mental tu nie dojeżdża moim zdaniem i to wina trenera, że w jednym meczu się wszystko klei, a w kolejnym nic się nie klei i się gubimy. Wina też tego, że nie mamy żadnej taktyki. Po prostu jak chłopakom wychodzi to jadą jak ze szmatami, jak nie wychodzi to biegają, tworzą akcje - albo i nie tworzą - ale nie umieją takiej taktyki dobrać aby jakąś rozegrać rywala.

Pytanie ile w takim przypadku uzbieramy punktów do końca sezonu. Tylko 1-2 miejsce daje spokój. Baraże to taka sama niewiadoma jak rok temu. Wygramy tam mecze po 5:1 czy przegramy 1:4? I to jest nasz wielki problem jeśli tak ma wygądać drużyna Sobola. Że możemy cały sezon czekać, grać, czasami pięknie, gromić itd a przyjdą baraże i się w 90 minut sezon skończy.

masada 07.10.2023 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sylwus1988 (Post 1610742)
tego jeszcze nie było :D zero komentarzy po takim meczu :D?

Po takim właśnie meczu, gdzie ofensywny potencjał tej drużyny widać jak na dłoni tym bardziej zasadnym staje się pytanie, jakim cudem my tracimy na tym etapie rozgrywek 7 punktów do Odry Opole.
Oby w końcu ta wysoka wygrana oznaczała rozpoczęcie jakiejś serii zwycięstw, choć wiary we mnie jak na lekarstwo.

Patryko 07.10.2023 18:59

Więcej drużyn z takimi obrońcami, to może jakoś awansujemy ^^

Cała linia obrony Znicza powinna po tym spotkaniu wracać do domu Pekaesem. Dawno nie widziałem tak słabej obrony rywala w meczu Wisły (Arki nie liczę, oni przeszli koło meczu).

Olejarka nie wykorzystał swojej szansy, Krzyżanowski popełnia błędy, ale nie można mu odmówić zaangażowania w grę. Sapała zagrał tak, jakby się nie chciał zbytnio zmęczyć przed imprezką dziś w nocy, więc niech się później nie zdziwi, że go Duda przyspawa do ławki.

Sam nie wiem, co sądzić po taki meczu. Wynik cieszy, ale wiem, że bardziej wziął się on z katastrofalnej postawy obrony gości, niż z naszej ultra dobrej gry. Niech teraz dobrze przepracują przerwę na reprę i zepną się na końcówkę roku, dobrze byłoby przed zimą mieć miejsce 1-2.

wolfy 07.10.2023 19:21

Znicz w ataku i w obronie to dwie różne drużyny. Na początku straszliwie nas cisnęli, myślałem że będzie zdrowy w........ I nagle zaczęli rozdawać prezenty, ale tak po całości, więc z komterki pykało.

Wreszcie trzy punkty u siebie, ciekawe czy znajdzie się jeszcze trener kamikadze który zagra z nami otwartą piłkę. Obawiam się że nie.

Hiszpanie ciągnęli grę, Polacy statystowali. Krzyżanowski na plus w ataku, w obronie znowu tragedia. Ogólnie nasza obrona się nie popisała.

Kurz 07.10.2023 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610750)
Znicz w ataku i w obronie to dwie różne drużyny. Na początku straszliwie nas cisnęli, myślałem że będzie zdrowy w........ I nagle zaczęli rozdawać prezenty, ale tak po całości, więc z komterki pykało.

Wreszcie trzy punkty u siebie, ciekawe czy znajdzie się jeszcze trener kamikadze który zagra z nami otwartą piłkę. Obawiam się że nie.

Hiszpanie ciągnęli grę, Polacy statystowali. Krzyżanowski na plus w ataku, w obronie znowu tragedia. Ogólnie nasza obrona się nie popisała.

Nie wiem czy wszystkie drużyny z dolnej części tabeli są dobre w murowaniu, bo przecież właśnie takie będziemy spotykać do końca rundy. Wygrana cieszy, ale to głównie efekt, jak wspomniałeś otwartej gry i strasznych indywidualnych błędów, a nie metamorfozy Wisły.

ciacho 07.10.2023 19:40

Ale nam Znicz podał tlen. Wszystkie bramki po błędach przeciwnika i z kontry. Nikt już niestety z nami tak nie zagra i dalej będziemy męczyć bułę. Chwilowo poprawiony humor i to tyle.

Markus 07.10.2023 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1610752)
Nie wiem czy wszystkie drużyny z dolnej części tabeli są dobre w murowaniu, bo przecież właśnie takie będziemy spotykać do końca rundy. Wygrana cieszy, ale to głównie efekt, jak wspomniałeś otwartej gry i strasznych indywidualnych błędów, a nie metamorfozy Wisły.

Po prostu obrońcy Znicza byli aż tak surowi technicznie, że przy agresywnym doskoku i pressingu błyskawicznie się gubili, robiąc koszmarne błędy.

Wystarczyło, że Rodado parę razy agresywnie zaatakował ciałem i rywal już głupiał, nie wiedząc co robić z piłką. Większość innych zespołów ma podobnie, tyle że my bardzo rzadko w ten sposób potrafimy wymuszać błędy. Jedynie Alfaro i Rodado czasem próbują to robić. To znów pole popisu dla trenerów i dobranej taktyki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl