Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   10 kolejka, Wisła Kraków - Wisła Płock, 1 październik 2023, 12:40 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10929)

Arkadiusz.Czerepach 29.09.2023 11:17

10 kolejka, Wisła Kraków - Wisła Płock, 1 październik 2023, 12:40
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/MB3RnLb/polo.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/hfgYz4F/tabbj.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Patryko 29.09.2023 11:31

Wisła Płock jest tragiczna na wyjazdach, my potrzebujemy punktów jak tlenu, więc pewnie będzie remis.

Jeśli Płock zagra otwartą piłkę, to wzrastają nasze szanse. Bardzo jestem ciekawy jak zostanie zestawiona lewa strona.

Optymistycznie daję 2-1, aczkolwiek 1-1 też mi chodzi po głowie.

pepe72 29.09.2023 12:22

Mamy 6 punktów straty do 2 miejsca, interesują nas tylko i wyłącznie 3 punkty.
#2 Łęczna podejmuje #14 Zagłębie Sosnowiec.

Karherop 29.09.2023 12:23

Nie ma co się czarować, każdy wynik jest możliwy, ale tylko jeden jest porządany. U siebie wypada w końcu zacząć coś strzelać i wygrywac.

W Płocku być może morale też spadło po odpadnięciu z PP.

leszekpw 29.09.2023 12:57

Rozjedziemy ich. Jesteśmy na fali. Wiary ludzie, wiary. Sobol klask klask.

wolfy 29.09.2023 15:30

Raczej Płock nie zagra jak Lechia albo Motor. Tu jest problem.

Karherop 29.09.2023 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610434)
Raczej Płock nie zagra jak Lechia albo Motor. Tu jest problem.

Tu raczej nikt nie ogląda występów Płocka, więc ja bym niczego nie wykluczył, tym bardziej widząc kto siedzi na ławce trenerskiej.

Kilka wysokich porażek na wyjazdach Płocka w tym sezonie raczej nie wzielo się z niczego.

AS82 29.09.2023 16:51

Duda out , Olejarka in

Skawa Wadowice 29.09.2023 17:50

Chcialbym tylko przypomniec, ze jesli przewidujemy latwe zwyciestwo to tracimy pkt. Jesli spodziewamy sie ciezkiego meczu to wygrywamy.

Plock to nie ogory, sa lepiej poukladani w defensywie, bedzie im ciezko strzelic. Ciezki mecz czeka, ciezki xD

AgresywnyChomik 29.09.2023 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610434)
Raczej Płock nie zagra jak Lechia albo Motor. Tu jest problem.

Nie zebym szukal dziury w calym ale sie zgadzam.

wolfy 29.09.2023 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1610448)
Nie zebym szukal dziury w calym ale sie zgadzam.

Nam się najgorzej gra z przeciwnikiem murującym bramkę i liczącym na kontry/SFG. Co więcej - sami najgroźniejsze akcje tworzymy po odbiorach i kontrach.

Dlatego rywal grając tak jak Stal albo Chrobry wykorzystuje nasze słabe strony w ataku i obronie. Trudno skontrować kogoś kto gra z pominięciem środka długimi podaniami na skrzydła i generalnie nie interesuje go posiadanie piłki.

Motor się napalił że jesteśmy nędzni i nas rozgromią, Lechia wbrew zapowiedziom miała PP tak samo głęboko jak my. Być może nawet głębiej...

pepe72 30.09.2023 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610451)
...

Motor się napalił że jesteśmy nędzni i nas rozgromią, Lechia wbrew zapowiedziom miała PP tak samo głęboko jak my. Być może nawet głębiej...

Nie miała głębiej, bo u nas Rodado wszedł w 71', a w Lechii powrót pierwszego składu (4 zmiany!) był w 59'.
Z tą różnicą, że nasza obrona wiedziała, że Lechia gra wszystko na Fernandeza więc jak się pojawiał na długość strzału to miał 3 obrońców na karku.

wolfy 30.09.2023 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1610470)
Nie miała głębiej, bo u nas Rodado wszedł w 71', a w Lechii powrót pierwszego składu (4 zmiany!) był w 59'.
Z tą różnicą, że nasza obrona wiedziała, że Lechia gra wszystko na Fernandeza więc jak się pojawiał na długość strzału to miał 3 obrońców na karku.

Możemy sobie dyskutować kto wystawił bardziej rezerwowy skład etc., poprzestańmy na tym że oba zespoły miały totalnie wywalone. U nas było wiadomo że tak będzie, za to dziennikarze zapowiadali że Lechia przyjedzie wygrać za wszelką cenę.
W ogóle do wejścia zmienników Lechii tempo meczu było głównie spacerowe.

pepe72 30.09.2023 14:21

Wracając bardziej do tematu wątka to ostatnie mecze, gdy przeciwnik nie zamierza stać w 9 na swoim polu karnym wygrywamy. Płock jest w tabeli wyżej więc nie oczekuję "obrony Częstochowy".

W niedzielę ma być sucho, choć nie za ciepło. Więc powinno być ciekawie. I miejmy nadzieję, że z happy endem, bo to już 10 kolejka, a my mamy 6 punktów straty do 2 miejsca.

MaLk 30.09.2023 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610476)
Możemy sobie dyskutować kto wystawił bardziej rezerwowy skład etc., poprzestańmy na tym że oba zespoły miały totalnie wywalone. U nas było wiadomo że tak będzie, za to dziennikarze zapowiadali że Lechia przyjedzie wygrać za wszelką cenę.
W ogóle do wejścia zmienników Lechi tempo meczu było głównie spacerowe.

Wywalone miały mniej więcej właśnie do momentu wprowadzenia zmienników, czyli graczy pierwszego garnituru. Potem się to zmieniło, a już w dogrywce wszyscy grali na maksa.

pepe72 30.09.2023 17:11

Konferencja prasowa przed meczem:
https://youtu.be/nWu0kmjXrLw?si=27jyb-s1s0aquOrq

Swoją drogą to trochę ludzi chyba będzie. Jak kupowałem bilety to było już tłoczno na A.

ciacho 01.10.2023 13:34

Banda debili prowadzonych przez durnia. Wincyj dośrodkowań!!!

wolfy 01.10.2023 13:35

Sobolball w całej okazałości. Centry do nikogo, masa SFG i zero zagrożenia - dno.

Patryko 01.10.2023 13:36

Rozdawania punktów na własnym stadionie ciąg dalszy - prosta droga do gnicia w I lidze w następnym sezonie.

Sebak 01.10.2023 13:43

....a mać, ile można? Już od 70 minuty w zasadzie można było wyłączyć ten mecz, bo było pewne, że nic nie strzelą...

kristos 01.10.2023 13:45

Jedno jest pewne, wracają do "swojej" gry , czyli dostojne człapanie po boisku.
Żadnego przyspieszenia pod bramką rywali, mało gry bez piłki.

wolfy 01.10.2023 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sebak (Post 1610527)
....a mać, ile można? Już od 70 minuty w zasadzie można było wyłączyć ten mecz, bo było pewne, że nic nie strzelą...

Ale wtedy nie wiedziałbyś czy coś stracą :D
Opcje przed meczem były dwie: 0 albo 1 punkt.

Skawa Wadowice 01.10.2023 13:47

Rozdupca mnie te remisy u siebie. Ktokolwiek tu nie przyjedzie to ma nasrane w gaciach i muruja bramke. A my ....a przez 90 minut nie potrafimy zapakowac wiecej goli niz broniacy sie cala druzyna przeciwnik. W ....e z tym wszystkim…

wolfy 01.10.2023 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skawa Wadowice (Post 1610530)
Rozdupca mnie te remisy u siebie. Ktokolwiek tu nie przyjedzie to ma nasrane w gaciach i muruja bramke. A my ....a przez 90 minut nie potrafimy zapakowac wiecej goli niz broniacy sie cala druzyna przeciwnik. W ....e z tym wszystkim…

Nie mają nasrane, grają spokojnie swoje. My zresztą też - tutaj jest problem.

Kto by pomyślał że wrzutki na kurdupli nic nie dadzą?! Poza Sobolewski i resztą legend oczywiście...

Skawa Wadowice 01.10.2023 13:52

Przeciez dzisiaj byl festiwal strzalow z dystansu

Kris Dee 01.10.2023 13:52

Niestety, ale nasi Hiszpanie nie istnieją na tle solidniej obrony.
Villar i Rodado schowani do kieszeni.
Goku jak zwykle holuje piłkę bez sensu i pudłuje niemiłosiernie.
Baena ma to odejście i dośrodkowanie, że chyba tylko on mógłby coś pograć w Ekstraklasie.
Jedyny plus z tego meczu to w miarę solidna gra obronna, gdzie Płock miał tylko jedną stuprocentową sytuację.
Żeby awansować, to trzeba przepychać takie mecze 1:0 strzelając gola nawet jajami w doliczonym czasie gry.

Curvaldinho 01.10.2023 13:53

Dziś nie mogło być innego wyniku, bo kibice dopingowali obydwie drużyny... ;-) ;-) ;-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1610451)
Nam się najgorzej gra z przeciwnikiem murującym bramkę i liczącym na kontry/SFG. Co więcej - sami najgroźniejsze akcje tworzymy po odbiorach i kontrach.

Dlatego z całą moją ogromną sympatią dla Sobola, to jest on daremnym trenerem, który nawet nie potrafi zafejkować, że my też gramy na zero, czyli murujemy i kąsić kontrą, a nie czekaj xd przecież my nie mamy szybkich zawodników, tylko wolnych Hiszpanów. To nie wiem xd
Tak czy inaczej mamy pierdyliard SFG i Puszcza Niepołomice nas nie nauczyła co z tym robić.
Wkurza też to, że mamy niby tę optyczną przewagę, mamy niby tych (pseudo)technicznych Hiszpanów, ale jedyny pomysł na akcję to zrób coś sam, czytaj jakaś kiwka i strzał na bramkę. W tej drużynie każdy chce być gwiazdą, ale potencjału na gwiazdę 0.

Nie ma trenera, nie ma piłkarzy, efekt widać okiem nieuzbrojonym w optykę.

Pozdrawiam!

kristos 01.10.2023 13:56

A ..bo bym zapomniał
Od następnego meczu,do rzutów rożnych niech podchodzą w trzech.

Skawa Wadowice 01.10.2023 13:57

Mielismy 13 rzutow roznych. Kur… takie mecze wygrywa sie farfoclem albo sfg. Krzyzanowski wykonywal chyba wiekszosc sfg. Za wczesnie jedli sniadanie, nie jedli obiadu bo gowniana pora to braklo sily na strzaly bo wiekszosc to farfocle.

Markus 01.10.2023 13:57

W ataku znów był chaos, mówiliśmy za wolne tempo operowania piłką i często bezmyślne dublowanie pozycje zawodników. Znów pomysł z przesunięciem Alfaro do środka i bardziej prawej strony ,a Goku na lewe skrzydło nie zadziałał. Sobolewski z uporem godnym lepszej sprawy oparcie się go trzyma, choć między innymi właśnie to generuje chaos i bezproduktywność.

O tej taktyce i stylu było już napisane mnóstwo w poprzednich meczach, więc nie będę tego powtarzał. Trener kolejny raz nie jest w stanie odpowiednio dobrać taktyki do grającego w ten sposób rywala.

Na plus na pewno Krzyżanowski. Nie popełniał błędów, Przyda wam się w ofensywie. Świetnie również Carbo w odbiorze.

Mnóstwo kosztuje nas gra z takim taktykiem jak Sobolewski.

Skawa Wadowice 01.10.2023 13:58

Olejarka ladnie strzela to przesiedzial caly mecz. Wgl bylem zaskoczony ze duda wyszedl a nie on.

Jaroo1 01.10.2023 14:01

Typowy dla nas mecz, bezproduktywna kopanina, z której nic nie wynikało, idealne widowisko dla koneserów pierwszoligowej młócki. Oczywiście z naszej gry nic nie wynikało, mieliśmy farta, że rywal nic nie wpakował, a okazję, miał - poprzeczka w 60 minucie.

I to jest własnie nasz poziom. Wyniki 5:1, 4:1 pięknie wyglądają ale one jak i jakiekolwiek wygrane, zdarzą się tylko wtedy jeśli trafimy na przeciwnika, który nam całkowicie odda pole gry, otworzy drogę do swojej bramki, popełni błędy. Po prostu jeśli ktoś da nam wjeżdżać z piłką do bramki to my wygramy na 100%. Jeśli ktoś zagra dobrze zorganizowany w obronie to nie mamy szans wygrać. Jeśli do tego dołoży rywal swoją dobrą grę w ataku to na 100% nas rozpuka.

To jest tak powtarzalny schemat, że aż nudny. Dlaczego umiemy wygrać wysoko? Bo ktoś nam to umozliwi. Dlaczego umiemy wygrać na wyjeździe 4:1, a u siebie nie umiemy bramki strzelić? To oznacza jedynie to, że t wysokie wygrane to fart, wlaśnie wynikający z błędów rywala itp Gdybyśmy byli realnie mocni, gdyby te 5:1 czy 4:1 wynikały z naszej siły, to byśmy na spokojnie co tydzień golili wszystkich po 2:0, 3:0. Bo jak wygrywamy to gra wygląda ładnie ale za tydzień jest mocniejszy rywal, który coś robi i nie widać ani ładniej gry, ani sytuacji ani nic.

Nie mamy żadnych schematów gry, gramy sennym atakiem pozycyjnym i kopaniem piłki do przodu. Jeśli tylko rywal jest czujny, nie wpadnie coś fartem, to mecz zamienia się w męczarnie w naszym wykonaniu. Jeśli coś strzeli to w strach w oczach piłkarzy i frustrację.

Oczywiście można mówić, że umiemy wygrac wysoko, można się oszukiwać do woli. Wiadomo, że z takim składem i w tak słabej lidze jesteśmy co jakiś czas skazani na wygrną i to nawet wysoką. Marnujemy z Sobolewskim i niepełnosprytnym Krolewskim dalej czas.

Obstawiam, że sezoń zakończy się barażami, a w nich klapą i brakiem awansu.

wolfy 01.10.2023 14:16

Ja obstawiam brak nawet baraży.

KOALIK 01.10.2023 14:24

Hiszpanie po raz kolejny zawiedli.

Brawa dla Polaków!

Hiszpanie mogą sprawić, że Wisła znowu przez nich nie awansuje, ale układy menedżerskie i dojenie Wisły są ważniejsze od wyników.

Za obecne wyniki winę ponosi błazen z pastwisk z Hiszpanii i ci, którzy pozwolili mu na takie działania.

Wisła ma szejkowski budżet płacowy przez Hiszpanów, a na boisku i w tabeli tego nie widać.

W teorii Wisła powinna mieć bilans 10-0-0 i 40:2 w bramkach, ale w rzeczywistości wiadomo jak to wygląda.

Elefant 01.10.2023 14:55

Dysponuje narzędziem, które pozwala mi oddzielić emocje od zimnej oceny. Mówi mi ono:
Wisła Kraków.
178 niebezpiecznych ataków.
248 bardzo niebezpiecznych ataków.
0 zagrożenia bramki.
Wisła Płock.
1 niegroźna akcja.
1 prawie gol. :haha:



Co tu gadać o błędach w tym meczu. Typowa Sobolewszczyzna. Tak słabego trenera od czasu Pawłowskiego w Wiśle nie było. Wygrywamy jak przeciwnik nam pozwoli.

JB a teraz jako kontynuator JK, ( w tym jego narzędzia o których nikt nie wie i jego ludzie) w optymistycznym wariancie cementują nas jako średniaka I lidze, w realistycznym jako średniaka w IV lidze.

Chorynatrzykolory 01.10.2023 14:56

Wisla Płock cały mecz nic nie grała., zamurowała się ,zagrali totalnego stojanowa a mimo to nie wiele brakło a z jednej jedynej sytuacji pierdo lneli by nam bramkę bo jak zwykle wrzutka główka i cud że była poprzeczka bo byśmy prze^@%@ kolejny mecz u siebie.to jest straszne jak my gubimy puntky ,cały mecz kontrolujemy wszystko i przeważamy tylko co z tego jak pod polem karnym zero pomysłu piłkarze sobie wzajemnie przeszkadzają , pomysł zamiany Alfaro z Goku jest zjebany.... wszystko dobrze funkcjonowało do momentu jak byliśmy pod polem karnym rywala- tam nie było żadnego
juz pomysłu..

Grisza1 01.10.2023 15:00

Ogólnie rzecz biorąc temat do zamknięcia. Można poczytać to, co pisaliśmy po Stali Rzeszów, po Chrobrym Głogów, teraz to samo. Mamy drużynę, nie mamy trenera. Przed nami jeszcze trochę meczów. Kilka wygramy, zrobimy jakąś niespodziankę ot, wygrywając na wyjeździe z Odrą Opole, zaliczymy kilka bezbarwnych spotkań, coś, co na 100 proc. powinniśmy wygrać, frajersko przegramy. I tak się będzie kręcić. Po Wiśle Płock kilka pytań mi się nasuwa:
1. Czy rezerwowy Krzyżanowski jest pierwszym egzekutorem stałych fragmentów gry u nas?
2. Dlaczego Krzyżanowski (który generalnie zagrał fajny mecz) dośrodkowuje z rogu z jednej strony, żeby po chwili zapierd...lać przez całe boisko na drugą stronę, aby wyrzucić piłkę z autu? Czy nikt z jego dziewięciu kolegów z boiska nie umie wziąć piłki w dwie ręce i wyrzucić jej z autu, tylko młody zapieprza od pola karnego do pola karnego przez cały mecz i musi jeszcze robić kilkadziesiąt metrów do autu?
3. Po ch... do rzutów rożnych podchodzi dwóch zawodników? Nie lepiej jakby tę piłkę kopnął albo Alfaro albo Krzyżanowski, a jeden był dodatkowo w polu karnym?
4. Colley (generalnie dobry mecz, szacuneczek Jóżek) dostaje żółtą kartkę od nawiedzonego sędziego. W drugiej połowie przy rzutach rożnych dla nas Colley zamiast wykorzystywać swój wzrost w polu karnym przez naszego magika strategii jest zostawiany jako ostatni zawodnik. Wystarczyła szybka kontra Płocka i akcja ratunkowa Colleya na żółtą kartkę i gramy w 10. Czy z tyłu nie mógłby zostawać Duda czy inny Villar?
5. Raton dziś niczego nie zapieprzył. Carbo Pan Piłkarz, podobnie jak Uryga.
6. Sapała i Carbo nie mogą grać razem. Zbyt podobni do siebie z wysokości trybun ;)
7. Może tak w końcu u siebie zagrać na dwóch napastników od początku, żeby porozrywali trochę obronę gości?
8. Dlaczego nie wszedł Olejarka?

Dziś wkur...ienie i rozczarowanie, jutro chwila na refleksję, a od wtorku znowu będziemy mistrzami, którzy rozwalą Znicz 7:0 :) Tyle. Dobrej niedzieli.

fansorina 01.10.2023 15:23

Jaki jest sens trzymania Sobolewskiego? Przecież to widać, że zmierza to donikąd, dlaczego Królewski nie chce dać szansy na awans, tak jak zrobił to zimą zaciągiem hiszpańskim?

Zmiany jeden do jednego, gdy widać, że Wisła Płock tylko się broni, dorzuć Sobczaka do Rodado, Sobczak by się poprzepychał to by Rodado miał więcej miejsca.

Płock bronił głęboko, więc były okazję na strzały z dystansu, zatem dlaczego nie Olejarka? Chłopak zagrał u nas epizody, ale strzelił już dwa gole, oba z za 16-tki.

Villar zaczyna Junczyć :(

Patryko 01.10.2023 15:51

Jesteśmy kompletnie bezsilni wobec zespołów konsekwentnie broniących w dziesięciu. Dziś na dobrą sprawę mogliśmy to spotkanie przegrać, bo rywal wyskoczył dosłownie jednym szybszym kontratakiem.

Taki obraz gry z broniącymi się zespołami jest od zeszłego sezonu, gdzie pokaz umiejętnej i efektywnej gry defensywnej dała nam kilka razy Puszcza.
Nie zostały wprowadzone żadne środki zaradcze, gramy do porzygania ten nasz atak pozycyjny bez krzty elementu zaskoczenia, którym jest przyspieszenie tempa akcji.
Cały czas te same, ślamazarne podania do tyłu lub do boku, po czym przenosimy się pod pole karne i następuje dośrodkowanie do nikogo.

Beznadzieję tego wszystkiego widzą wszyscy naokoło, tylko nie JK, który swoim uporem zagrzebie nas na lata w I lidze (jeśli nie w IV).

wiesniak842 01.10.2023 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Chorynatrzykolory (Post 1610544)
Wisla Płock cały mecz nic nie grała., zamurowała się ,zagrali totalnego stojanowa a mimo to nie wiele brakło a z jednej jedynej sytuacji pierdo lneli by nam bramkę bo jak zwykle wrzutka główka i cud że była poprzeczka bo byśmy prze^@%@ kolejny mecz u siebie.to jest straszne jak my gubimy puntky ,cały mecz kontrolujemy wszystko i przeważamy tylko co z tego jak pod polem karnym zero pomysłu piłkarze sobie wzajemnie przeszkadzają , pomysł zamiany Alfaro z Goku jest zjebany.... wszystko dobrze funkcjonowało do momentu jak byliśmy pod polem karnym rywala- tam nie było żadnego
juz pomysłu..

Widzisz. Moim zdaniem mecz kontroluja przeciwnicy, a nie my. Przyjezdzaja sie murowac i sie muruja, licza na kontry, sfg i to robia. Wiedza, ze taka gra daje im szanse na punkty i te punkty zdobywaja.

Teraz w druga manke, jakie zalozenia na mecz, ktore zrealizowalismy, miala Wisla? No wlasnie.

To jest juz tak powtarzalne, ze te nasze mecze sa nudne jak flaki z olejem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl