![]() |
8 kolejka, Wisła Kraków - Chrobry Głogów, 16 września 2023, 17:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/zfs2HDT/m.jpg Aktualna tabela* https://i.ibb.co/CV8HtrP/t.jpg :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
Wyczuwam tutaj niespodziankę i co najmniej punkt dla gości z Głogowa.
Ekipa Sobolenki po dwóch tygodniach pracy z niezwykle dojrzałym taktycznie sztabem na pewno jest pod formą, jeszcze bardziej niż przed tym okresem. Sparing z Tychami pokazał, że Sobolenka nie panuje kompletnie nad tym, co się dzieje, stracił kontakt z drużyną niczym Gollum z pierścieniem. Mój typ 2:2, bramki dla Chrobrego po SFG, przy czym wyrównująca w końcowym minutach. Ogień pod tyłkiem Królewskiego zapłonie niczym ten w reklamie środków na potencję. A kolejny mecz w Lublinie. |
byl jakis sparing ?
|
Był, z Tychami.
0:2, bramki dla Tychów po SFG oraz wrzutce ze skrzydła. |
Ze skrzydła, gdzie na LO grał Fazlagic.
|
Cytat:
|
Wypada trochę wtrącić że sparing z Tychami to żadna miara, ot jednostka treningowa.
A patrząc już na to kiedy padały branki i kto wtedy biegał po boisku, to wynik nie dziwi. A i tak przy 0-0 zdobyliśmy bramkę, która sędzia IMO niesłusznie nieuznal. Bramki 0:1 Daniel Rumin (53), 0:2 Marko Dijaković (66) Ratón (46. Broda) - Jaroch (61. Sałamaj), Szot, Colley (46. Kutwa), JuncĂ. (46. Fazlagić) - Villar (46. Alfaro), Gogół (54. Zimon), Carbó (46. Basha), Rodado (46. Tokarczyk), Olejarka (61. Goku) - Sobczak (61. Stanek). Co do Chrobrego to obym tego nie musiał cofać, ale dobrze że Chrobry wygrał przed przerwą na kadrę, bo dopiero wtedy ich motywacja po 7 porażkach z rzędu byłaby dla nas problemem. |
Jesli nie wygramy z Chrobrym, to Sobol powinien byc z miejsca wyrzucony.
|
Cytat:
|
Strata punktów w tym spotkaniu powinna oznaczać natychmiastowe zwolnienie Sobolewskiego.
2-1 po przeciętnym spotkaniu; 2x Rodado |
Cytat:
Jakakolwiek strata punktów powinna skutkować natychmiastowym wywaleniem legend na zbity pysk. |
Cytat:
A że, zapewne kierując się sztuczną inteligencją, zbudowano kadrę tak - hehe - "odchudzoną", że mimo jednoczesnego uruchomienia zespołu rezerw jakimś cudem ciągle jest ze dwudziestu graczy, dla którzy nie mają okazji normalnie grać, to mamy co mamy. Zgranie osiągniemy na wiosnę. Mamy czas. W tym klubie na wszystko* jest czas, zwłaszcza na dawanie kolejnych szans. *) - nie dotyczy walki o awans |
Pojawiają się głosy, ze jakakolwiek strata punktów z Chrobrym powinna oznaczać wypie....tzn zwolnienie Radosława i jego sztabu.
Napiszę w szerszej perspektywie: do czasu kolejnej przerwy na kadrę 10 punktów i awans w PP to powinien być cel minimum. Nizsza ilość punktów musi oznaczac zmianę. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dla mnie to marnowanie jednostek treningowych. |
Cytat:
Nic tak mnie nie rozwala jak przywiązywanie jakiejkolwiek wagi do sparingów. Brakuje tylko pytania czemu nie grali zawodnicy który wyjechali na kadrę ale albo leczą kontuzje. Mają się zgrywać, a nie obniżać wartość sparingu w Myślenicach. |
To się zdecydujcie czy te sparingi są ważne czy to taka zabawa.Mi się wydaje że w naszej obecnej sytuacji każdy trening jest ważny.
|
Plewka w Chrobrym. ciekawe czy zagra w niedzielę
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Mówicie o zawodniku, który jest w stanie piłkarskiej śmierci klinicznej. Bez normalnego treningu od miesięcy. Jego nawet nie będzie w kadrze meczowej.
|
Chrobry jest w takiej dupie, że Plewka może zagrać jako akt desperacji. Fakt, że powinniśmy na nich siąść od początku i klepnąć 3-0 do przerwy
|
Przypomnę tylko, że Chrobry pokonał ostatnio 2-1 Tychy, więc z tym klepaniem byłbym ostrożny.
Niemniej jednak nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zwycięstwo w tym meczu. |
Tychy to akurat coś przysiadły z formą, dobry mieli start a teraz klapa. Ostatnia ich wygrana z nami akurat :D W tym sezonie oni skończyli na nas punktować dobrze i spadek formy, a w tamtym wygrali też z nami i nasza dobra forma się skończyła.
Jutro taki mecz, który zapewne wygramy i wiele nam nie powie o drużynie. Zresztą, im więcej dobrych wyników albo takich przeplatanych w stylu 3 pkt - 0 pkt - 3 pkt itp tym gorzej, bo to tylko będzie rodziło złudną nadzieję, że z Sobolem może się udać. A skończy się tak, że może nawet miejsc barażowych nie dogonimy (co nawet z Sobolem jest trudne do zeralizowania w tej lidze). Bo nie wierzę, że z Radkiem to my jesteśmy w stanie wejść na taki poziom, że dogonimy czołówkę i zajmiemy miejsce 1-2. Także sezon już przegrany, granie po to zeby wejść do baraży, a później znowu wszystko będzie zależało od 1-2 meczów, czyli będziemy mieli 25% szans na awans, to trochę chujowa opcja. |
@Jaroo1
Punktowanie w stylu 1,5 punktu na mecz nie daje nawet gwarancji na miejsce barażowe, więc przeplatanki w stylu wygrana->przegrana odpadają. Moim zdaniem jeśli do zimy nie będziemy w Top 4, to Sobol i cały sztab powinni zostać zwolnieni, bez patrzenia czy ktoś jest legendą, czy też nie. |
Cytat:
Jak już tak jesteście za eksperymentami w sparingach to proponuję Brodę spróbować w ataku a Dudę na bramce,będzie przynajmniej śmiesznie... |
Chrobry przed meczem z Tychami nie zmienił czasem trenera ?
Jeżeli tak, to nie wróżę nam jutro zwycięstwa. |
Cytat:
Widze, ze sie znasz na sprawie i wiesz od czego sa i i czemu sluza sparingi. |
Cytat:
|
Junca po kontuzji, Jaroch po kontuzji, Eneko kontuzja, Krzyżanowski zaraz leci na MŚ Juniorów i tylko Szot mierny ale zdrowy.
Tak, boki obrony mamy rewelacyjnie obsadzone w tym sezonie i nikogo nie trzeba tam testować. |
no ale fazlagica ?
|
Cytat:
Ale psychofanom Sobolewskiego nie wytłumaczysz. A co tam - co za genialny ruch trenera! @kryształ - chyba myślimy podobnie. |
Będziecie przepraszać na kolanach jak Fazlagić okaże się kotem na lewej obronie i sprzedamy go za kilka mln euro.
PS Bronienie Sobola, że coś robi dobrze jest trochę be sensu. Może akurat w tym przypadku robi dobrze ale co z tego? Skoro ogólnie druzyna jest rozwalona, gościu nad niczym nie panuje, wyników nie ma, to się nie nadaje więc kit w to, że z 1 czy 5 decyzji na krzyż podejmie dobrych. A skoro się nie nadaje i nie ogarnia, to jednak bym mu nie zawierzał, że akurat np w przypadku Fazlagicia czy ogólnie podejścia do sparingów, robi dobry ruch. Dopóki piłkarze się nie rozwijają i nie ma wyników, to jest do wyjebania i szkoda czasu żeby dawać mu jakąś decyzyjność, dawać mu uskuteczniać swoje wizje. |
Ogólnie jak przegrywamy sparing (co nam sie przeważnie zdarza), to jest narracja aby nie przywiązywać wagi do sparingów, bo to tylko jednostka treningowa, testowanie grajków z dupy itp itd
No tak bo przecież to my tylko na sparingu testujemy grajków z dupy, a przeciwnik to wiadomo 1 skład pełna mobilizacja... otóż obie drużyny traktują sparing z przymrużeniem oka, tylko dziwnym trafem to my dostajemy w ....e dlatego ja jednak biore pod uwage wyniki sparingów |
Cytat:
Oczywsicie, mialbym pretensje jakby Sobol eksperymentowal w ten sposob w meczach ligowych. Ale w bardzo waznych sparingach, nawet takich za 6 pkt, mlozna mu to wybaczyc. Chyba trener najlepiej zna swoich zawodnikow i wie w razie jakis nadzwyczajnych okolicznosci (kontuzje, wykartkowania) kim i gdzie jakie dziury latac. Wg mnie dobry pilkarz powinien w w/w sytuacjach odnalezc sie na kazdej pozycji (oczywsicie, nie w 100% jak rasowy, trenowany na odpowiednia pozycje grajek. Od razu zastrzege, mistrzu taktyki i nnej trenerki, NIE DOTYCZY BRAMKARZY.......Fakt, ze przez ten eksperyment Sobol zajebal bardzo wazny mecz z Tychami (to jest najbardziej merytoryczne wg ciebie). |
Fazlagic i lewa strona? Przecież bez próbowania go tam wiadomo, że to poroniony pomysł. On nie ma szybkości, zwrotności do gry na tej pozycji. Pomijam, że nie ma żadnych nawyków defensywnych na boku obrony, czyli ustawiania sie wobec zawodnika, spychania go do slabszej nogi, zamykania ścieżek na mocniejszej nodze, wyczucie momentu doskoku etc.
Tego się nie da paroma treningami nadrobić, ani żadnymi sparingaim. |
Cytat:
Byc moze. Dlatego taki eksperyment nie mial miejsca w meczu ligowym, tylko w waznym sparingu. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl