Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   8 kolejka, Wisła Kraków - Chrobry Głogów, 16 września 2023, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10923)

Arkadiusz.Czerepach 13.09.2023 06:30

8 kolejka, Wisła Kraków - Chrobry Głogów, 16 września 2023, 17:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/zfs2HDT/m.jpg


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/CV8HtrP/t.jpg


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

sandomingo 13.09.2023 06:56

Wyczuwam tutaj niespodziankę i co najmniej punkt dla gości z Głogowa.

Ekipa Sobolenki po dwóch tygodniach pracy z niezwykle dojrzałym taktycznie sztabem na pewno jest pod formą, jeszcze bardziej niż przed tym okresem.
Sparing z Tychami pokazał, że Sobolenka nie panuje kompletnie nad tym, co się dzieje, stracił kontakt z drużyną niczym Gollum z pierścieniem.

Mój typ 2:2, bramki dla Chrobrego po SFG, przy czym wyrównująca w końcowym minutach.
Ogień pod tyłkiem Królewskiego zapłonie niczym ten w reklamie środków na potencję.
A kolejny mecz w Lublinie.

Arkadiusz.Czerepach 13.09.2023 07:35

byl jakis sparing ?

sandomingo 13.09.2023 08:01

Był, z Tychami.
0:2, bramki dla Tychów po SFG oraz wrzutce ze skrzydła.

swiety37 13.09.2023 09:50

Ze skrzydła, gdzie na LO grał Fazlagic.

sandomingo 13.09.2023 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez swiety37 (Post 1609654)
Ze skrzydła, gdzie na LO grał Fazlagic.

Świetne krycie naszych w polu karnym po tej wrzutce.

Karherop 13.09.2023 10:09

Wypada trochę wtrącić że sparing z Tychami to żadna miara, ot jednostka treningowa.

A patrząc już na to kiedy padały branki i kto wtedy biegał po boisku, to wynik nie dziwi. A i tak przy 0-0 zdobyliśmy bramkę, która sędzia IMO niesłusznie nieuznal.

Bramki 0:1 Daniel Rumin (53), 0:2 Marko Dijaković (66)

Ratón (46. Broda) - Jaroch (61. Sałamaj), Szot, Colley (46. Kutwa), JuncĂ. (46. Fazlagić) - Villar (46. Alfaro), Gogół (54. Zimon), Carbó (46. Basha), Rodado (46. Tokarczyk), Olejarka (61. Goku) - Sobczak (61. Stanek).

Co do Chrobrego to obym tego nie musiał cofać, ale dobrze że Chrobry wygrał przed przerwą na kadrę, bo dopiero wtedy ich motywacja po 7 porażkach z rzędu byłaby dla nas problemem.

leszekpw 13.09.2023 10:50

Jesli nie wygramy z Chrobrym, to Sobol powinien byc z miejsca wyrzucony.

krysztal 13.09.2023 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609656)
Wypada trochę wtrącić że sparing z Tychami to żadna miara, ot jednostka treningowa.

A patrząc już na to kiedy padały branki i kto wtedy biegał po boisku, to wynik nie dziwi. A i tak przy 0-0 zdobyliśmy bramkę, która sędzia IMO niesłusznie nieuznal.

Bramki 0:1 Daniel Rumin (53), 0:2 Marko Dijaković (66)

Ratón (46. Broda) - Jaroch (61. Sałamaj), Szot, Colley (46. Kutwa), JuncĂ. (46. Fazlagić) - Villar (46. Alfaro), Gogół (54. Zimon), Carbó (46. Basha), Rodado (46. Tokarczyk), Olejarka (61. Goku) - Sobczak (61. Stanek).

Co do Chrobrego to obym tego nie musiał cofać, ale dobrze że Chrobry wygrał przed przerwą na kadrę, bo dopiero wtedy ich motywacja po 7 porażkach z rzędu byłaby dla nas problemem.

Nie,nie wypada.Należy spuścić na to zasłonę milczenia i nie płakać że sędzia nie uznał bramki.Jak zaczniemy analizować ten sparing to pierwsze o czym należy wspomnieć to to że trener idiota znowu promuje jakieś swoje chore wizje ze środkowym pomocnikiem na lewej obronie.

Patryko 13.09.2023 12:45

Strata punktów w tym spotkaniu powinna oznaczać natychmiastowe zwolnienie Sobolewskiego.

2-1 po przeciętnym spotkaniu; 2x Rodado

wolfy 13.09.2023 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609656)
Wypada trochę wtrącić że sparing z Tychami to żadna miara, ot jednostka treningowa.

A patrząc już na to kiedy padały branki i kto wtedy biegał po boisku, to wynik nie dziwi. A i tak przy 0-0 zdobyliśmy bramkę, która sędzia IMO niesłusznie nieuznal.

Bramki 0:1 Daniel Rumin (53), 0:2 Marko Dijaković (66)

Ratón (46. Broda) - Jaroch (61. Sałamaj), Szot, Colley (46. Kutwa), JuncĂ. (46. Fazlagić) - Villar (46. Alfaro), Gogół (54. Zimon), Carbó (46. Basha), Rodado (46. Tokarczyk), Olejarka (61. Goku) - Sobczak (61. Stanek).

Co do Chrobrego to obym tego nie musiał cofać, ale dobrze że Chrobry wygrał przed przerwą na kadrę, bo dopiero wtedy ich motywacja po 7 porażkach z rzędu byłaby dla nas problemem.

Wypada zapytać dlaczego sparingu nie wykorzystano do zgrywania beznadziejnie ze sobą grającego pierwszego składu, tylko dawania minut zawodnikom trzeciego wyboru w bezsensownym ustawieniu? Ale to przecież klasyczny Sobolewski.

Jakakolwiek strata punktów powinna skutkować natychmiastowym wywaleniem legend na zbity pysk.

MaLk 13.09.2023 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1609667)
Wypada zapytać dlaczego sparingu nie wykorzystano do zgrywania beznadziejnie ze sobą grającego pierwszego składu, tylko dawania minut zawodnikom trzeciego wyboru w bezsensownym ustawieniu?

Jest to w sumie naturalna konsekwencja już wcześniej ogłoszonego podejścia według którego trzeba dać szansę tym, co nie grają, żeby byli w rytmie meczowym.

A że, zapewne kierując się sztuczną inteligencją, zbudowano kadrę tak - hehe - "odchudzoną", że mimo jednoczesnego uruchomienia zespołu rezerw jakimś cudem ciągle jest ze dwudziestu graczy, dla którzy nie mają okazji normalnie grać, to mamy co mamy.

Zgranie osiągniemy na wiosnę. Mamy czas. W tym klubie na wszystko* jest czas, zwłaszcza na dawanie kolejnych szans.

*) - nie dotyczy walki o awans

sandomingo 13.09.2023 17:11

Pojawiają się głosy, ze jakakolwiek strata punktów z Chrobrym powinna oznaczać wypie....tzn zwolnienie Radosława i jego sztabu.
Napiszę w szerszej perspektywie: do czasu kolejnej przerwy na kadrę 10 punktów i awans w PP to powinien być cel minimum.
Nizsza ilość punktów musi oznaczac zmianę.

Elendil 13.09.2023 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1609657)
Jesli nie wygramy z Chrobrym, to Sobol powinien byc z miejsca wyrzucony.

Otóż to, mam nadzieję że Sobol zdaje sobie sprawę, że teraz każda wpadka oznacza jego koniec w Wiśle. Nie mówię przy tym, że teraz ma wygrać każde spotkanie do końca sezonu, ale stracić punkty u siebie z czerwoną latarnią ligi = do widzenia.

pepe72 14.09.2023 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1609659)
Nie,nie wypada.Należy spuścić na to zasłonę milczenia i nie płakać że sędzia nie uznał bramki.Jak zaczniemy analizować ten sparing to pierwsze o czym należy wspomnieć to to że trener idiota znowu promuje jakieś swoje chore wizje ze środkowym pomocnikiem na lewej obronie.

No chyba po to są sparingi by takie rzeczy przetestować.

krysztal 14.09.2023 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1609682)
No chyba po to są sparingi by takie rzeczy przetestować.

Serio chcesz nadawać sens wystawianiu nominalnego defensywnego pomocnika na lewej obronie?
Dla mnie to marnowanie jednostek treningowych.

Karherop 14.09.2023 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1609688)
Serio chcesz nadawać sens wystawianiu nominalnego defensywnego pomocnika na lewej obronie?
Dla mnie to marnowanie jednostek treningowych.

Gra w 10 to też element który trzeba wytrenować :>

Nic tak mnie nie rozwala jak przywiązywanie jakiejkolwiek wagi do sparingów. Brakuje tylko pytania czemu nie grali zawodnicy który wyjechali na kadrę ale albo leczą kontuzje. Mają się zgrywać, a nie obniżać wartość sparingu w Myślenicach.

krysztal 14.09.2023 13:20

To się zdecydujcie czy te sparingi są ważne czy to taka zabawa.Mi się wydaje że w naszej obecnej sytuacji każdy trening jest ważny.

Szneka 14.09.2023 13:59

Plewka w Chrobrym. ciekawe czy zagra w niedzielę

wolfy 14.09.2023 17:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1609682)
No chyba po to są sparingi by takie rzeczy przetestować.

No nie bardzo w sytuacji w jakiej jesteśmy. Ale co ja tam wiem, Sobol ekspert.

WildDog 14.09.2023 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1609702)
No nie bardzo w sytuacji w jakiej jesteśmy. Ale co ja tam wiem, Sobol ekspert.

znasz sie, jestes super ekspertem. Kto widzial eksperymenty na sparingach czynic! 3 pkt tyskie zgarnely przez taka nonszalancje Sobola.

Patryko 14.09.2023 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1609698)
Plewka w Chrobrym. ciekawe czy zagra w niedzielę

Znając życie to w meczu z nami walnie hattricka, z czego jedna z bramek będzie z 30 m z przewrotki.

Elendil 14.09.2023 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1609698)
Plewka w Chrobrym. ciekawe czy zagra w niedzielę

Jak nic walnie nam bramę po SFG.

Pulpet 15.09.2023 05:13

Mówicie o zawodniku, który jest w stanie piłkarskiej śmierci klinicznej. Bez normalnego treningu od miesięcy. Jego nawet nie będzie w kadrze meczowej.

Szneka 15.09.2023 08:11

Chrobry jest w takiej dupie, że Plewka może zagrać jako akt desperacji. Fakt, że powinniśmy na nich siąść od początku i klepnąć 3-0 do przerwy

Patryko 15.09.2023 09:36

Przypomnę tylko, że Chrobry pokonał ostatnio 2-1 Tychy, więc z tym klepaniem byłbym ostrożny.

Niemniej jednak nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zwycięstwo w tym meczu.

Jaroo1 15.09.2023 10:01

Tychy to akurat coś przysiadły z formą, dobry mieli start a teraz klapa. Ostatnia ich wygrana z nami akurat :D W tym sezonie oni skończyli na nas punktować dobrze i spadek formy, a w tamtym wygrali też z nami i nasza dobra forma się skończyła.

Jutro taki mecz, który zapewne wygramy i wiele nam nie powie o drużynie. Zresztą, im więcej dobrych wyników albo takich przeplatanych w stylu 3 pkt - 0 pkt - 3 pkt itp tym gorzej, bo to tylko będzie rodziło złudną nadzieję, że z Sobolem może się udać. A skończy się tak, że może nawet miejsc barażowych nie dogonimy (co nawet z Sobolem jest trudne do zeralizowania w tej lidze).
Bo nie wierzę, że z Radkiem to my jesteśmy w stanie wejść na taki poziom, że dogonimy czołówkę i zajmiemy miejsce 1-2. Także sezon już przegrany, granie po to zeby wejść do baraży, a później znowu wszystko będzie zależało od 1-2 meczów, czyli będziemy mieli 25% szans na awans, to trochę chujowa opcja.

Patryko 15.09.2023 10:13

@Jaroo1

Punktowanie w stylu 1,5 punktu na mecz nie daje nawet gwarancji na miejsce barażowe, więc przeplatanki w stylu wygrana->przegrana odpadają. Moim zdaniem jeśli do zimy nie będziemy w Top 4, to Sobol i cały sztab powinni zostać zwolnieni, bez patrzenia czy ktoś jest legendą, czy też nie.

krysztal 15.09.2023 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1609703)
znasz sie, jestes super ekspertem. Kto widzial eksperymenty na sparingach czynic! 3 pkt tyskie zgarnely przez taka nonszalancje Sobola.

Można eksperymentować jeśli ma to jakiś głębszy sens.Można było np dać zagrać Fazlagiciowi 90 minut na jego nominalnej pozycji.Byłaby wtedy podstawa do jego oceny przydatności do zespołu.Na lewej mamy Junce i młodego Krzyżanowskiego.Od biedy mogą tam zagrać Szot,Jaroch i Satrustegui.Po kiego chuja próbować tam kolejnego zapchajdziurę???Dajcie jeden powód.
Jak już tak jesteście za eksperymentami w sparingach to proponuję Brodę spróbować w ataku a Dudę na bramce,będzie przynajmniej śmiesznie...

DeadOrAlive 15.09.2023 10:29

Chrobry przed meczem z Tychami nie zmienił czasem trenera ?

Jeżeli tak, to nie wróżę nam jutro zwycięstwa.

WildDog 15.09.2023 10:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1609715)
Można eksperymentować jeśli ma to jakiś głębszy sens.Można było np dać zagrać Fazlagiciowi 90 minut na jego nominalnej pozycji.Byłaby wtedy podstawa do jego oceny przydatności do zespołu.Na lewej mamy Junce i młodego Krzyżanowskiego.Od biedy mogą tam zagrać Szot,Jaroch i Satrustegui.Po kiego chuja próbować tam kolejnego zapchajdziurę???Dajcie jeden powód.
Jak już tak jesteście za eksperymentami w sparingach to proponuję Brodę spróbować w ataku a Dudę na bramce,będzie przynajmniej śmiesznie...

Nie lepiej od razu Ciebie w roli trenera wyeksperymencic? Nie wiem czy byloby smiesznie czy nie.

Widze, ze sie znasz na sprawie i wiesz od czego sa i i czemu sluza sparingi.

krysztal 15.09.2023 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WildDog (Post 1609717)
Nie lepiej od razu Ciebie w roli trenera wyeksperymencic? Nie wiem czy byloby smiesznie czy nie.

Widze, ze sie znasz na sprawie i wiesz od czego sa i i czemu sluzaa sparingi.

A ty widzę nie umiesz podać tego jednego "za" takim wygłupom z rzucaniem zawodnika po różnych pozycjach tylko sprowadzasz rozmowę do zwykłego .......olo. Merytorycznie misiu,merytorycznie....

Karherop 15.09.2023 23:59

Junca po kontuzji, Jaroch po kontuzji, Eneko kontuzja, Krzyżanowski zaraz leci na MŚ Juniorów i tylko Szot mierny ale zdrowy.

Tak, boki obrony mamy rewelacyjnie obsadzone w tym sezonie i nikogo nie trzeba tam testować.

Arkadiusz.Czerepach 16.09.2023 00:36

no ale fazlagica ?

wolfy 16.09.2023 06:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1609738)
no ale fazlagica ?

Dokładnie.
Ale psychofanom Sobolewskiego nie wytłumaczysz.

A co tam - co za genialny ruch trenera!

@kryształ - chyba myślimy podobnie.

Jaroo1 16.09.2023 07:25

Będziecie przepraszać na kolanach jak Fazlagić okaże się kotem na lewej obronie i sprzedamy go za kilka mln euro.

PS Bronienie Sobola, że coś robi dobrze jest trochę be sensu. Może akurat w tym przypadku robi dobrze ale co z tego? Skoro ogólnie druzyna jest rozwalona, gościu nad niczym nie panuje, wyników nie ma, to się nie nadaje więc kit w to, że z 1 czy 5 decyzji na krzyż podejmie dobrych. A skoro się nie nadaje i nie ogarnia, to jednak bym mu nie zawierzał, że akurat np w przypadku Fazlagicia czy ogólnie podejścia do sparingów, robi dobry ruch.
Dopóki piłkarze się nie rozwijają i nie ma wyników, to jest do wyjebania i szkoda czasu żeby dawać mu jakąś decyzyjność, dawać mu uskuteczniać swoje wizje.

Arkadiusz.Czerepach 16.09.2023 08:18

Ogólnie jak przegrywamy sparing (co nam sie przeważnie zdarza), to jest narracja aby nie przywiązywać wagi do sparingów, bo to tylko jednostka treningowa, testowanie grajków z dupy itp itd

No tak bo przecież to my tylko na sparingu testujemy grajków z dupy, a przeciwnik to wiadomo 1 skład pełna mobilizacja...

otóż obie drużyny traktują sparing z przymrużeniem oka, tylko dziwnym trafem to my dostajemy w ....e

dlatego ja jednak biore pod uwage wyniki sparingów

WildDog 16.09.2023 08:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1609721)
A ty widzę nie umiesz podać tego jednego "za" takim wygłupom z rzucaniem zawodnika po różnych pozycjach tylko sprowadzasz rozmowę do zwykłego .......olo. Merytorycznie misiu,merytorycznie....

Po pierwsze przestan z ta jakas biedroniowa mowa (o tego misia mnie biega).

Oczywsicie, mialbym pretensje jakby Sobol eksperymentowal w ten sposob w meczach ligowych. Ale w bardzo waznych sparingach, nawet takich za 6 pkt, mlozna mu to wybaczyc. Chyba trener najlepiej zna swoich zawodnikow i wie w razie jakis nadzwyczajnych okolicznosci (kontuzje, wykartkowania) kim i gdzie jakie dziury latac. Wg mnie dobry pilkarz powinien w w/w sytuacjach odnalezc sie na kazdej pozycji (oczywsicie, nie w 100% jak rasowy, trenowany na odpowiednia pozycje grajek. Od razu zastrzege, mistrzu taktyki i nnej trenerki, NIE DOTYCZY BRAMKARZY.......Fakt, ze przez ten eksperyment Sobol zajebal bardzo wazny mecz z Tychami (to jest najbardziej merytoryczne wg ciebie).

skarabeus 16.09.2023 08:27

Fazlagic i lewa strona? Przecież bez próbowania go tam wiadomo, że to poroniony pomysł. On nie ma szybkości, zwrotności do gry na tej pozycji. Pomijam, że nie ma żadnych nawyków defensywnych na boku obrony, czyli ustawiania sie wobec zawodnika, spychania go do slabszej nogi, zamykania ścieżek na mocniejszej nodze, wyczucie momentu doskoku etc.
Tego się nie da paroma treningami nadrobić, ani żadnymi sparingaim.

WildDog 16.09.2023 08:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1609744)
Fazlagic i lewa strona? Przecież bez próbowania go tam wiadomo, że to poroniony pomysł. On nie ma szybkości, zwrotności do gry na tej pozycji. Pomijam, że nie ma żadnych nawyków defensywnych na boku obrony, czyli ustawiania sie wobec zawodnika, spychania go do slabszej nogi, zamykania ścieżek na mocniejszej nodze, wyczucie momentu doskoku etc.
Tego się nie da paroma treningami nadrobić, ani żadnymi sparingaim.



Byc moze. Dlatego taki eksperyment nie mial miejsca w meczu ligowym, tylko w waznym sparingu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl