Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   7 kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 1 września 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10920)

Arkadiusz.Czerepach 30.08.2023 10:31

7 kolejka, Miedź Legnica - Wisła Kraków, 1 września 2023, 20:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/0czfZ9N/mm.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/G3rPMPR/tt.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

leszekpw 30.08.2023 10:40

Przejedziemy sie po Miedzi jak po burej... w koncu mamy takiego eksperta trenera. Oby tylko Łasicki i Jaroch nie w podstawie.

kristos 30.08.2023 11:47

Wszystko zależy jak zagramy , czy tak jak z Arką, czy tak jak z Odrą ?
Jeśli zagramy tak jak z Arką o wynik jestem spokojny.

pepe72 30.08.2023 12:00

Pytanie czy mecz z Odrą to była zmiana czy wypadek przy pracy.
Jak zmiana to jest szansa na fajny wynik.
Jak wypadek przy pracy to Sobol pewnie poleci.

Karherop 30.08.2023 12:05

Grunt że w końcu nie jesteśmy żadnym "papierowym faworytem".
To Miedź gra u siebie i to po jej stronie leży piłeczka.

Wolę osobiście takie spotkania niż z Tychami czy w zeszlym sezonie z Puszcza, gdzie wszyscy dopisują nam przed meczem 3 pkt, a rywal jest dużo groźniejszy niż się wydaje.

Fajnie byłoby czymś zaskoczyć w piątek, tym bardziej że Bella raczej wypowiadał się o nas dość frywolnie i lekceważąco.

Wszystko oczywiscie przy założeniu że mecz z Arka nie był wypadkiem przy pracy.

wolfy 30.08.2023 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1609200)
Wszystko zależy jak zagramy , czy tak jak z Arką, czy tak jak z Odrą ?
Jeśli zagramy tak jak z Arką o wynik jestem spokojny.

Nie zagramy jak z Arką bo Miedź nie zagra jak Arka.

Pytanie czy zagramy dobrze w obronie, czy może tylko jedna stracona bramka wynikała z mało ofensywnej postawy chłopaków z Gdyni. Gra Urygi i bramkarza nie przekonuje (delikatnie rzecz ujmując), po stracie Tachiego i Moltenisa naszym najlepszym stoperem jest Colley. Tu jest największy problem.

Liczenie że strzelimy więcej niż zepsujemy i gra na hurra raczej się nie sprawdzą.

ciacho 30.08.2023 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1609200)
Wszystko zależy jak zagramy , czy tak jak z Arką, czy tak jak z Odrą ?
Jeśli zagramy tak jak z Arką o wynik jestem spokojny.

Ja bym raczej powiedział, że wszystko zależy jak Miedź zagra.

d 30.08.2023 12:19

Przeczuwam, że dostaniemy ciężki łomot, ale niestety za późno i pomęczymy się z Sobolewskim przynajmniej do następnej przerwy na kadrę zamiast tej co jest za chwilę.

fansorina 30.08.2023 13:19

Satrustegui nie przekonał na lewej obronie, więc mam nadzieję, że wróci Junca, ale ogarnięty :)

Szkoda Baeny bo pokazał, że może jako tako pomóc, w zasadzie na zmianę na skrzydła jest Olejarka, którego to nie jest nominalna pozycja.

pepe72 30.08.2023 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1609208)
Ja bym raczej powiedział, że wszystko zależy jak Miedź zagra.

Miedź zagra jak jej Wisła pozwoli.
Nie wiem skąd ta maniera, że jak Wisła grała źle to wina Wisły ale jak grała dobrze to wina Arki.

Jaroo1 30.08.2023 13:27

W którym ważnym meczu to Wisła narzuciła schemat gry rywalowi? Chyba tylko z TBB w tamtym sezonie. Wszystkie inne ważne mecze, te z czołówką to były ewidentne porażki i niemoc. Gdzie tydzień wcześniej była dominacja rywala.

Nie wiem czy Miedź to nie jest najtrudniejszy rywal biorąc pod uwagę ten i tamten sezon. Drużyna ułożona, z aspiracjami na Ekstraklasę, trzymająca jakiś poziom. Zobaczymy co na ich tle pokażemy.

LucjuszWielki 30.08.2023 13:42

Spodziewam się podobnego meczu do tego z ŁKSem, okazjonalna wygrana, a raczej brak arki na boisku niewiele tu zmienia.

Obecnie jesteśmy tak dobrzy jak nasz ostatni mecz, czyli ten z Odrą Opole.

kristos 30.08.2023 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1609207)
Nie zagramy jak z Arką bo Miedź nie zagra jak Arka.

Pytanie czy zagramy dobrze w obronie, czy może tylko jedna stracona bramka wynikała z mało ofensywnej postawy chłopaków z Gdyni. Postawa Urygi i bramkarza nie przekonuje (delikatnie rzecz ujmując), po stracie Tachiego i Moltenisa naszym najlepszym stoperem jest Colley. Tu jest największy problem.

Liczenie że strzelimy więcej niż zepsujemy i gra na hurra raczej się nie sprawdzą.

Uważam że obrona w meczu z Arką nie zagrała źle .
Ten chłop z Arki co centrował z prawej strony, pewnie zapisze to jako akcja życia.

wolfy 30.08.2023 14:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 1609215)
Uważam że obrona w meczu z Arką nie zagrała źle .
Ten chłop z Arki co centrował z prawej strony, pewnie zapisze to jako akcja życia.

Taaa, z nami wszyscy mają strzały życia.

Obrona zagrała tak se, Arka atakowała rzadko, zwykle dwoma-trzema piłkarzami i generalnie wyglądała jak gdyby już miała zapewniony awans. I jedną z takich akcji zakończyli golem, gdzie Uryga krył powietrze a Raton gapił się w słońce.

Mam nieodparte wrażenie że poważniejsza drużyna przegoni naszych defensorów jak stado baranów. Pechowo - Miedź wygląda poważnie jak na pierwszą ligę.

Drozd 30.08.2023 16:10

Pewnie zremisujemy. Gdyby ktoś nie miał nerwów oglądać popisów naszych asów. Jest alternatywa w kinie Kijów :).

wolfy 30.08.2023 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1609221)
Pewnie zremisujemy. Gdyby ktoś nie miał nerwów oglądać popisów naszych asów. Jest alternatywa w kinie Kijów :).

Remis z Miedzią na wyjeździe to dobry wynik. Fakt że straciliśmy już masę punktów - również u siebie, ale w teorii remis byłby OK.

Patryko 30.08.2023 19:33

Przekonująca wygrana na wyjeździe z tym konkretnym rywalem oznaczałaby, że może przy dobrych wiatrach coś z tego wszystkiego będzie. Jest to spotkanie o 6 punktów z faworytem do miejsc 1-2 na koniec sezonu, a więc żadnych remisów.

Przegrana w kiepskim stylu powinna oznaczać poniedziałkowe wypowiedzenia dla całego sztabu, bo z punktowaniem na zasadzie wygrana-przegrana nie wejdziemy do Ekstraklasy bezpośrednio, a w baraże ja już osobiście nie wierzę.

AS82 31.08.2023 07:26

Szkoda Baeny , bo daje alternatywę na skrzydle.

Karherop 31.08.2023 08:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1609229)
Przekonująca wygrana na wyjeździe z tym konkretnym rywalem oznaczałaby, że może przy dobrych wiatrach coś z tego wszystkiego będzie. Jest to spotkanie o 6 punktów z faworytem do miejsc 1-2 na koniec sezonu, a więc żadnych remisów.

Przegrana w kiepskim stylu powinna oznaczać poniedziałkowe wypowiedzenia dla całego sztabu, bo z punktowaniem na zasadzie wygrana-przegrana nie wejdziemy do Ekstraklasy bezpośrednio, a w baraże ja już osobiście nie wierzę.

Nie, remis z Miedzia na wyjeździe to wciąż będzie akceptowalny wynik.

Nie bujajmy w chmurach.

Już zeszła runda powinna nas czegoś nauczyć, jak nie da się wygrać to trzeba chociaż zremisować. Jeden mecz zremisowany więcej
(np z Ruchem) i byłby awans zamiast baraży.

sandomingo 31.08.2023 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609251)
Nie, remis z Miedzia na wyjeździe to wciąż będzie akceptowalny wynik.

Nie bujajmy w chmurach.

Już zeszła runda powinna nas czegoś nauczyć, jak nie da się wygrać to trzeba chociaż zremisować. Jeden mecz zremisowany więcej
(np z Ruchem) i byłby awans zamiast baraży.

Z jednej strony się z Tobą zgadzam, z drugiej mam wątpliwości.

W normalnych warunkach remis w Legnicy byłby całkiem ok - tutaj masz rację.
Tylko że obecna sytuacji Wisły nie jest normalna.

Strata 5 punktów na własnym boisku powoduje, że gdzieś je trzeba odrobić - właśnie w takich meczach jak ten.
Po drugie - remis z Miedzią będzie oznaczał, że Sobolenko popracuje przynajmniej do końca września, bo zakładam, że z Głogowem u siebie wygramy.

1 pkt w Legnicy i pozostanie RS w klubie - to nie jest dobry scenariusz dla Wisły. A tych elementów nie da się rozpatrywać odrębnie.

Patryko 31.08.2023 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1609251)
Nie bujajmy w chmurach.

Bujanie w chmurach nasi zaprezentowali w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, który być może położył plackiem następne kilka lat funkcjonowania klubu.

Oni mają mieć zakodowane, że mają grać o pełną pulę w każdym meczu, a nie że w tym czy tamtym meczu remis jest OK. Jak nie będzie mentalu nastawionego na tyranie na boisku i zwycięstwo, to skończy się to wszystko dokładnie tak samo, jak w zeszłym sezonie, czyli przegrane z jakimś Chrobrym Głogów, Zagłębiem Sosnowiec na własnym boisku, a koniec końców pozostanie gnić kolejny sezon w I lidze, o ile oczywiście starczy na kolejny rok eksperymentów kasy.

Jaroo1 31.08.2023 11:20

Zgadza się, ze Miedź jak na I ligę to mocny zespół ale o czym my gadamy jeśli chcemy taką Miedź pozycjonować jako klub ledwo ledwo w naszym zasięgu... Wiem, że Wisła to już nie ten klub co chociażby 10 lat temu ale bez przesady, potencjał i ambicje to są na czołówkę ekstraklasy więc tak jak mówi Patryko, my w meczach z taką Miedzią to powinniśmy grać po to żeby ich golić jak frajerów i w....ieni czekać na leszczy czy kogoś mocniejszego.

Uważam, że pokora jest potrzebna ale co innego pokora, a co innego jakieś takie frajerskie podejście. A z takim podejściem w stylu wszyscy są groźni, I liga jest trudna itp to my zakotwiczymy w tej lidze na wieki.
Tu jest Wisła i przekaz dla piłkarzy i całego sztabu powinien być prosty, albo się nadajesz, dobrze pracujesz i dźwigasz presję albo won.

PS Przykładowo taki Brzęczek to już za samo .......enie jak to się trzeba I ligi uczyć, jaka ona jest cięzka to powinien zostać dyscyplinarnie wy.......ony. Wisła ekstraklasowa do niedawna, z najwiekszym budżetem w I lidze, z najwiekszym budzetem placowym boi się I ligi. To tak jakby bogata Barcelona powiedziala, ze liga hiszpańska jest trudna i ich satysfakcjonuje środek tabeli...

PS2 Pewnie z takim podejściem później jest mecz z ZS i portki obsrane, bo przeciez, nie dosc ze cala liga jest mocna, to jeszcze dodatkowa presja, ze to decydujący mecz - a wtedy to już w ogóle ciezko wygrać. I póxniej przychodzi taki ważniejszy mecz co jakis czas, z czołówką czy w PP czy własnie ZS lub baraże i jest chujnia po całości

leszekpw 31.08.2023 11:24

Powieziemy ich jak gowno po polu.

MMTS 31.08.2023 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekpw (Post 1609265)
Powieziemy ich jak gowno po polu.

parafrazując: rozmażemy ich jak komara po ścianie.

Coglin 31.08.2023 15:46

Ten mecz sprowadzi ludzi na ziemie po wygranej z Arką.

bódyń 31.08.2023 17:55

Szybko zweryfikowane bedzie czy mecz Arka to byl nowy standard czy anomalia(wg mnei anomalia)

AgresywnyChomik 31.08.2023 17:59

Arka jak widać ma mega kłopoty (własciciel, pieniądze, bojkot) pare dni po meczu i nie wydaje mi się żeby ta wygrana byl w jakimkolwiek stopniu miarodajna.

wolfy 01.09.2023 08:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1609272)
Arka jak widać ma mega kłopoty (własciciel, pieniądze, bojkot) pare dni po meczu i nie wydaje mi się żeby ta wygrana byl w jakimkolwiek stopniu miarodajna.

Zdaje się że brakuje pieniędzy na wypłaty. To wiele tłumaczy.

tomytom 01.09.2023 08:55

My mieliśmy okres bardzo dobrej gry (chyba za Stolara) w czasie gdy brakowało na wypłaty, więc to nie zawsze tak działa��

Jeszcze kilka godzin cierpliwości i się zobaczy ...

Tak czy inaczej będzie o czym pisać po meczu.

Kurz 01.09.2023 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1609264)
Zgadza się, ze Miedź jak na I ligę to mocny zespół ale o czym my gadamy jeśli chcemy taką Miedź pozycjonować jako klub ledwo ledwo w naszym zasięgu... Wiem, że Wisła to już nie ten klub co chociażby 10 lat temu ale bez przesady, potencjał i ambicje to są na czołówkę ekstraklasy więc tak jak mówi Patryko, my w meczach z taką Miedzią to powinniśmy grać po to żeby ich golić jak frajerów i w....ieni czekać na leszczy czy kogoś mocniejszego.

Chyba głównie ambicje, bo jeśli awansujemy do ekstraklasy, będzie konieczna kolejna rewolucja, żeby w niej pozostać.

Levis88 01.09.2023 10:00

Wygramy dziś na lajcie. Ale Drzazga już czeka żeby się przełamać:D

Jaroo1 01.09.2023 10:25

Cytat:

Chyba głównie ambicje, bo jeśli awansujemy do ekstraklasy, będzie konieczna kolejna rewolucja, żeby w niej pozostać
.

Tzn kadrę to uważam, że mamy potencjalnie najlepszą w tej lidze. Ale ogólnie chodziło mi o to, że mimo całego zła, biedy itd to my powinniśmy być gdzieś na miejscach pucharowych maks środku tabeli ekstraklasy. I tam powinniśmy widzieć swoje miejsce na już, uparcie do tego dążyć, zamiast siedzieć w I lidze i wymyślać jak jest ciężko i liga trudna oraz skupiać się na takich "leszczach" jak Miedź.

Wiem, że potencjalnie każdy jest trudny, poziom w ekstraklasie jest wyższy, jest dużo ekip, ktore jakiś poziom w miarę trzymają ale nawet ta Wisła ma kasę, kibiców, możliwości... Gdyby to pokierować lepiej, przede wszystkim jakoś się rozwijać to nie ma bata, ze to nie jest klub na top 5 w Polsce.

Kurz 01.09.2023 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1609292)
.

Tzn kadrę to uważam, że mamy potencjalnie najlepszą w tej lidze. Ale ogólnie chodziło mi o to, że mimo całego zła, biedy itd to my powinniśmy być gdzieś na miejscach pucharowych maks środku tabeli ekstraklasy. I tam powinniśmy widzieć swoje miejsce na już, uparcie do tego dążyć, zamiast siedzieć w I lidze i wymyślać jak jest ciężko i liga trudna oraz skupiać się na takich "leszczach" jak Miedź.

Wiem, że potencjalnie każdy jest trudny, poziom w ekstraklasie jest wyższy, jest dużo ekip, ktore jakiś poziom w miarę trzymają ale nawet ta Wisła ma kasę, kibiców, możliwości... Gdyby to pokierować lepiej, przede wszystkim jakoś się rozwijać to nie ma bata, ze to nie jest klub na top 5 w Polsce.

Grzechem śmiertelnym każdego forum kibiców jest brak obiektywizmu. Zwykle przeceniamy swoją kadrę i umniejszamy kadry przeciwników. Moim zdaniem w tym składzie nie mamy czego szukać w ekstraklasie. Chyba że mamy na myśli 5-6 klubów walczących o utrzymanie.

Ale tak, w idealnym świecie Wisła powinna być obecna wśród 3-4 czołowych drużyn w Polsce. Mamy tradycję, kibiców, rozpoznawalność. Problem polega, że przez ostatnie 4 lata nie zobaczyliśmy w naszym klubie kierowcy. I niekoniecznie musimy zobaczyć. Kiko na moment poprawił sytuację, ale gdyby za chwilę zniknął albo coś mu się stało, nic w tym klubie nie ma. Spalona ziemia.

Stelio 01.09.2023 18:27

Miedz nam dzisiaj pokaże gdzie powinniśmy się widzieć aktualnie :D czyli gdzies między 10 a 16 miejscem w 1 lidze. Meczu z arka na razie nie rozpatruje w kontekście naszej dobrej gry a raczej chujozy w arce (organizacyjno wlascicielskiej). Aczkolwiek pozostawiam jakieś 5% szans na to, że jednak było inaczej i dzisiaj w Legnicy wygramy i będziemy ta dobra formę kontynuować do końca rundy. Niewielkie to szanse ale jednak jakieś.

ciacho 01.09.2023 20:19

Pierwsza połowa to jakiś dramat. To jest niewiarygodne co oni odpierd... przy wyprowadzaniu piłki. Ktoś założy pressing i nas nie ma...

wolfy 01.09.2023 20:19

Pierwsza połowa z lekka przewagą Miedzi, to oni mieli najlepszą sytuację.
Marciniak powinien im dać 4 żółte za trzy łokcie w twarz i stępel, dostał za to Satrustegui za nic. Czyli w sumie w normie jeśli o niego chodzi.

Arkadiusz.Czerepach 01.09.2023 20:23

ta zabawa w naszym polukarnym zwieńczona nieudanymi nożycami murzyna to jakaś masakra była

Patryko 01.09.2023 20:23

Arka nie pressowała nawet 10% tego, co dziś pressuje Miedź i naszym się w tym momencie kończą pomysły na grę.
Nasz bramkarz + obrona powinni mieć zakaz krótkiego rozgrywania piłki z pola bramkowego. Tak może sobie pykać Barcelona, a nie piłkarskie kaleki.

FraMat 01.09.2023 20:30

Miedź nie tyle gra twardo, co cały czas po chamsku. Najlepszy przykład to Michalik, który wchodzi cały czas z faule nie zważając na kości wiślaków. Dziwię się że Marciniak udaje że tego nie widzi

Arkadiusz.Czerepach 01.09.2023 20:43

tak sie zaczytalem w reportaz o aferze komara na weszlo ze przegapilem poczatek drugiej polowy i gola :/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl