Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   33 kolejka, Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec, 28 maj 2023, 12:40 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10883)

Arkadiusz.Czerepach 25.05.2023 23:10

33 kolejka, Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec, 28 maj 2023, 12:40
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/v4qGJ2p/zag.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/CtwkbWg/zag2.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Karherop 25.05.2023 23:22

Wyjątkowo cieszę się że gramy w niedzielę, będziemy już wiedzieć o co gramy, wyjdziemy spokojnie pokopać piłeczkę, byle bez wielu kartek i kontuzji.

Jeśli w przypadku wtopy Ruchu miała by nas stawka sparaliżowac to... lepiej już teraz niż w barażach.

Typuje wygrana 4-1, ważniejsze co się będzie działo w innych meczach. Osobiście jestem nastawiony na baraże

seba_109 26.05.2023 08:56

Mam dziwne przeczucie, że Ruch przegra w sobotę mecz
Los musi nam oddać to co się stało (Jop) na dwie kolejki w derbach w sezonie 2009/2010r.

El'kabat 26.05.2023 09:09

Nikt nam nic nie musi oddać. Patrzmy na siebie i nie ma co robić z siebie jakichś asów że na luziku sobie w niedziele bedziemy grac...


Z drugiej strony, lepiej teraz żeby nam się przytrafił słabszy mecz i w barażach wygrać ( które moim zdaniem są i tak loterią..), niż teraz robić wyniki a potem nagle z szokiem przejebać.

gpat 26.05.2023 09:37

Biorąc pod uwagę, że GKS-Ruch sędziuje gość z Zabrza to tam mogą się cuda dziać.
Alleluja i do przodu, ku zwycięstwu, Wisełko Ma!!!

sandomingo 26.05.2023 09:43

Zagłębie niby już na wakacjach ale trenerem były zawodnik Ruchu, więc jakaś motywacja będzie.

Jeżeli tylko motywacja u naszych będzie na wystarczającym poziomie to takie mecze, zwłaszcza u siebie powinny być po prostu wygrywane.

Sporym problemem w kontekście baraży robią się kartki - połowa pierwszego składu zagrożona wykluczeniem.
Naciskająca Puszcza nie pozwala jednak na zbytnie kombinowanie z wykartkowaniem się na mecz z Łęczną, bo tam zwycięstwo też może się okazać niezbędne.
Pozostaje zatem grać normalnie i bez kalkulacji.
Oby bez kontuzji i z odpowiednim zaangażowaniem.

wolfy 26.05.2023 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1601884)
Nikt nam nic nie musi oddać. Patrzmy na siebie i nie ma co robić z siebie jakichś asów że na luziku sobie w niedziele bedziemy grac...


Z drugiej strony, lepiej teraz żeby nam się przytrafił słabszy mecz i w barażach wygrać ( które moim zdaniem są i tak loterią..), niż teraz robić wyniki a potem nagle z szokiem przejebać.

Przecież to absurd. Nie ma takiej zależności. A tragiczne mecze już zaliczyliśmy z czołówką.

Ten mecz trzeba po prostu wygrać, chociażby żeby mieć baraże.

aNouc 26.05.2023 10:03

Trening piłkarzy Wisły przed meczem z Zagłębiem:

https://www.youtube.com/watch?v=PmFY34xFaa8

Dostęp do wideo transmisji z meczu Wisła vs Zagłębie Sosnowiec można wykupić pod linkiem:

https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385

Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link).

PS. Mecz w Polsacie Sport

Arek95 26.05.2023 10:14

Kluczowe mecze będą dziś w Gdyni oraz jutro w Katowicach - o nasze zwycięstwo jestem nad wyraz spokojny jak nigdy. Ostatni mecz w sezonie na R22, na milion % Błaszczykowski wejdzie na boisko i dostanie owacje, wraca Luis także motywacja z naszej strony jest na bank.
Dla optymistów:
Jeśli coś może się mocno namieszać w tabeli to w tej kolejce - Łódź ma ciężki wyjazd jeśli chodzi o sam mecz, bo jeśli świnia chce baraże to albo teraz albo dalej 1.liga. Z drugiej strony goście też zrobią wszystko, by wygrać i zaklepać sobie już dziś awans także spodziewam się bardzo otwartego meczu i ostrej gry. Jednak nie zgarnęli 3 punktów w delegacji od... 19 lutego.
Ruch ma derby wyjazdowe, a jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami dlatego tam może wydarzyć się dosłownie wszystko i ciężko wróżyć z fusów.
Dla pesymistów:
Cała czołówka wygrywa swoje mecze i nic się nie zmienia w układzie tabeli także trzymamy do końca 3 miejsce i zapewniamy sobie 2 mecze u siebie - miejmy nadzieję - z pełnym stadionem.

sevenheaven 26.05.2023 10:29

ciekawy dzisiaj mecz w Gdynii.. za kogo trzymacie kciuki?

Zwycięstwo Arki.. zapewnia iluzoryczne szanse, że prześcigniemy ŁKS, ale Łodzianie będą grali ostatni mecz u siebie z Odra, która zapewne w tej kolejce zapewni sobie utrzymanie..

Natomiast Arka przy zwycięstwie prawdopodobnie prześcignie Stal i z nimi zmierzylibyśmy się w Barażach, jeśli utrzymamy 3 miesjce..

Podsumowując wolałbym się skupić na walce o 2 miejsce.. zdecydowanie wolałbym grać z rozbitą Stalą niż Arką w barażach

tommiyacht 26.05.2023 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez seba_109 (Post 1601883)
Los musi nam oddać to co się stało (Jop) na dwie kolejki w derbach w sezonie 2009/2010r.

Tego to nam los za mojego i twojego zycia to nie zdąży oddać.

DeadOrAlive 26.05.2023 11:30

Patrzeć tylko na siebie i przed siebie. Wygramy dwa pozostałe mecze, to z pewnością awansujemy.

Karherop 26.05.2023 12:18

Z pewnością to jak wygramy pozostaje dwa mecze to będziemy na 3 miejscu w tabeli. Awans bezpośredni już od dawna jest poza jakąkolwiek pewnością.

@sevenheaven

Arka gra jeszcze w Niecieczy. Wątpliwe aby przywieźli więcej niż 1 pkt stamtąd. Stal spokojnie zrówna się z nimi punktami lub ich przegoni i będzie miała 6 miejsce.

Lepiej mieć iluzoryczne szansę na przescigniecie ŁKSu w ostatniej kolejce niz ich nie mieć. Choć nie ma co ukrywać że na dziś szansę oscylują w granicy 1%. Gdyby ŁKS przegrał z Arka to pewnie by wzrosły do 5%, choć byłaby to mega sensacja.

El'kabat 26.05.2023 12:32

ŁKS to potrzebuje 1 pkt do awansu, także w prześcignięciu ich to lepiej sobie nie zawracać głowy.

krysztal 26.05.2023 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1601891)
Kluczowe mecze będą dziś w Gdyni oraz jutro w Katowicach - o nasze zwycięstwo jestem nad wyraz spokojny jak nigdy. Ostatni mecz w sezonie na R22, na milion % Błaszczykowski wejdzie na boisko i dostanie owacje, wraca Luis także motywacja z naszej strony jest na bank.
Dla optymistów:
Jeśli coś może się mocno namieszać w tabeli to w tej kolejce - Łódź ma ciężki wyjazd jeśli chodzi o sam mecz, bo jeśli świnia chce baraże to albo teraz albo dalej 1.liga. Z drugiej strony goście też zrobią wszystko, by wygrać i zaklepać sobie już dziś awans także spodziewam się bardzo otwartego meczu i ostrej gry. Jednak nie zgarnęli 3 punktów w delegacji od... 19 lutego.
Ruch ma derby wyjazdowe, a jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami dlatego tam może wydarzyć się dosłownie wszystko i ciężko wróżyć z fusów.
Dla pesymistów:
Cała czołówka wygrywa swoje mecze i nic się nie zmienia w układzie tabeli także trzymamy do końca 3 miejsce i zapewniamy sobie 2 mecze u siebie - miejmy nadzieję - z pełnym stadionem.

Problem w tym, że Arka w całym sezonie wygrała tylko 3 mecze u siebie

Karherop 26.05.2023 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1601893)
Tego to nam los za mojego i twojego zycia to nie zdąży oddać.

Już oddał. Gol Boukhariego w sezonie mistrzowskim już po doliczonym czasie gry. Rok później parchy spadają po naszej wygranej w derbach.

krysztal 26.05.2023 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1601892)
ciekawy dzisiaj mecz w Gdynii.. za kogo trzymacie kciuki?

Zwycięstwo Arki.. zapewnia iluzoryczne szanse, że prześcigniemy ŁKS, ale Łodzianie będą grali ostatni mecz u siebie z Odra, która zapewne w tej kolejce zapewni sobie utrzymanie..

Natomiast Arka przy zwycięstwie prawdopodobnie prześcignie Stal i z nimi zmierzylibyśmy się w Barażach, jeśli utrzymamy 3 miesjce..

Podsumowując wolałbym się skupić na walce o 2 miejsce.. zdecydowanie wolałbym grać z rozbitą Stalą niż Arką w barażach

Jak wyżej.Arka to najnędzniejsza drużyna(obok Skry) w domowych meczach.Aż 13 meczów nie udało im się wygrać

Patryko 26.05.2023 12:41

Stawiam na wygrane wszystkich drużyn z miejsc 1-3. Jeśli Ruch miałby wypuścić z rąk awans bezpośredni w meczu z GKSem, to po prostu będzie to skończone frajerstwo z ich strony (czego im oczywiście gorąco życzę).

W naszym spotkaniu obstawiam 3-1 albo 2-0.

Jaroo1 26.05.2023 14:24

Cytat:

ŁKS to potrzebuje 1 pkt do awansu, także w prześcignięciu ich to lepiej sobie nie zawracać głowy.
Ale zostały tylko 2 mecze więc różnie może być. W Gdyni mogą przegrać, mimo, ż Arka gra źle u siebie, a może własnie zaskoczy? No i u siebie w ostatnim meczu może pod presją by sie zesrali.

Aczkolwiek zgadzam się z Tobą, teraz takie wymyślanie, że przecież matematycznie jest to możliwe to już przesada. Za dużo spieprzyliśmy, a opieranie się na tym, że sa matematyczne szanse to już jedynie łudzenie się że w dwie ostatnie kolejki wszystko się pięknie pod nas ułoży (z ŁKSem). Bo z Ruchem bardziej możliwe, że coś przegrają.

Tak czy siak jedna kwestia ciągle pozostaje niezmienna. My musimy wygrywać, teraz to już wszystko, czyli aż dwa mecze. A co to da, to już się okaże po ewentualnych wtopach rywali.

wolfy 26.05.2023 16:36

Znaczy - ŁKS przegrywający dwa ostatnie mecze i wypadający do baraży to scenariusz tak absurdalny, że aż za bardzo pasuje do tej ligi. Zwłaszcza z tak słabymi rywalami jak Arka w Gdyni i Odra. To by było coś pasującego idealnie do polskiej piłki - poziom marny ale dzieje się! I tylko dlatego rozpatruję ten scenariusz - jest tak głupi, że aż może się zdarzyć.

Ale tak w 100% serio - raczej trzeba się przygotować na baraże.

Jaroo1 26.05.2023 19:00

Ta liga jest zjebana a ŁKS jest na przodzie o niewiele pkt, to jest kwestia 1-2 meczów własnie i dziś ma ten zapas ale tak na prawdę nadal to jest wyścig inwalidów.
Dla mnie wcale wielką abstrakcją nie jest, że dzisiaj przegrywają z Arką, która przecież ciągle walczy o baraże, a za tydzień pech, stres, pełne majty i wpadnie porażka u siebie.

To by nic nadzwyczajnego nie było. Bayern u siebie na 99% przegrał mistrzostwo i uważam, że to większe frajerstwo niż to co by zrobił ŁKS.

Ale nie uważam, że tak będzie. Nawet jak się skupią i ze spokojną głową zagrają, to dzisiaj zgarniają 1 pkt i mają tydzień baletów, a później wakacje. Także pewnie już dzisiaj zamkną temat.

pepe72 26.05.2023 21:28

Konferencja prasowa:
SZPITAL:
Zdenek, Mula i Alan
https://youtu.be/zwc3iJYTnFk

Skawa Wadowice 26.05.2023 21:30

Areczka wypada z baraży. Bardzo ładnie. Bardziej sie ich obawiałem niż Stali.
Oczywiscie zostaly matematyczne szanse, ale Arka to przegrywy 1 ligowe.

sevenheaven 26.05.2023 21:37

wypada? właśnie wskoczyła do bagaży, a biorąc pod uwagę to co się dzieje w Stali to nie zdziwi mnie 0 pkt w dwóch pozostałych meczach

pepe72 26.05.2023 21:37

Raport żółtek przed Zagłębiem

8 - I. Łasicki
7 - K. Duda, B. Jaroch
4 - L. Fernández , J. Colley (powrót), V. Basha, M. Młyński
3 - D. Szot, D. Junca, M. Żyro, M. Villar, B. Moltenis, Tachi
2 - M. Biegański
1 - J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, I. Sapała, S. Benito, J. Igbekeme, A. Rodado, K. Gruszkowski

Kartki w barażach nie zerują się więc ci z 3 i 7 kartkami są pewnym ryzykiem.

El'kabat 26.05.2023 22:09

co się dzieje w Stali?

Szneka 26.05.2023 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1601923)
co się dzieje w Stali?

właściciel zapowiedział że zwolni trenera Myśliwca, bez względu na wynik jaki osiągnie.

Elendil 26.05.2023 22:30

ŁKS to wiadomo, od meczu z nami już poza zasięgiem. Natomiast Ruch... Gieksa im na pewno nie odpuści, ale chcieć a móc to dwe inne sprawy. Do tego mamy gorszy bilans z nimi, więc muszą przegrać, remis nic nam (w kontekście awansu z 2 miejsca) nie daje.

Oczywiście zostajemy my i mecz z Sosnowcem w tej kolejce, no ale jak takiego meczu nie wygramy, to z czym do ludzi.

Karherop 26.05.2023 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1601924)
właściciel zapowiedział że zwolni trenera Myśliwca, bez względu na wynik jaki osiągnie.

No nie, sam Myśliwiec się zwolnił.

I ŁKS w ekstraklasie. Gratulacje dla Moskala. Tylko dla niego oczywiście.

wolfy 27.05.2023 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1601917)
Ta liga jest zjebana a ŁKS jest na przodzie o niewiele pkt, to jest kwestia 1-2 meczów własnie i dziś ma ten zapas ale tak na prawdę nadal to jest wyścig inwalidów.
Dla mnie wcale wielką abstrakcją nie jest, że dzisiaj przegrywają z Arką, która przecież ciągle walczy o baraże, a za tydzień pech, stres, pełne majty i wpadnie porażka u siebie.

To by nic nadzwyczajnego nie było. Bayern u siebie na 99% przegrał mistrzostwo i uważam, że to większe frajerstwo niż to co by zrobił ŁKS.

Ale nie uważam, że tak będzie. Nawet jak się skupią i ze spokojną głową zagrają, to dzisiaj zgarniają 1 pkt i mają tydzień baletów, a później wakacje. Także pewnie już dzisiaj zamkną temat.

Nie zagrali na spokojnie, ba - powinni ten mecz przegrać. Tyle że gen przegrywa w Arce był silniejszy. Zmarnować karnego i dobitkę tak jak ten ich kopacz to jest sztuka. Mieć tyle sytuacji i nic więcej nie strzelić zresztą też. Arka była w tym meczu zdecydowanie lepsza, ale sami przerabialiśmy to w naszym meczu z nimi - oni grali, my strzelaliśmy.
Także było bardzo blisko, ŁKS chyba zaczął balować jeszcze przed meczem, ale dali radę tego gola wepchnąć i przyklepali awans.

Jaroo1 27.05.2023 11:12

No i własnie dlatego ta liga jest śmieszna. Słaba Arka, która w sumie jest mocna, bo gra dobrze ale jednak jest słaba bo przegrywa, mocny ŁKS, który gra słabo ale wygrywa. Kwintesencja polskiej piłki.

I podejrzewam, że dzisiaj Ruch się wykolei z GKSie, bo to też śmieszny zespół obecnie.
Jakby nie patrzeć my jesteśmy najlepsi z tej całej ferajny. W tej rundzie punktujemy mocno, wiele lepiej niż reszta. Ale też 3 razy się zesraliśmy wtedy kiedy najbardziej były potrzebne punkty.

wolfy 27.05.2023 12:08

Ktoś kto nie oglądał meczu Arki z ŁKS-em nie wie jak wielką przewagę miała drużyna z Gdyni przez niemal cały mecz. ŁKS przyfarcił, albo bardziej - Arka sfrajerzyła.

Te trzy nasze przegrane to wina głównie Sobolewskiego. Gdybyśmy dziś zagrali z Ruchem czy ŁKS-em tak jak zagraliśmy z Termaliką to pewnie punkty byśmy wywieźli. Dobrze że wnioski zostały wyciągnięte.
Mecz z Puszczą to była absolutna patologia, tutaj ciężko ocenić, zapasy w błocie to w końcu ulubiony sport Niecieczan.

Czy Ruch wywali się na GKS-ie? To możliwe, ale pamiętajmy że Katowiczanie to jeszcze więksi frajerzy niż Arka. Może być podobnie jak w meczu z ŁKS-em, że optycznie Ruch nie będzie istniał a strzeli jednego gola więcej.

FraMat 27.05.2023 15:24

W ogóle ta bramka dla ŁKS to jakieś curiosum - pozwolili chłopczykowi kopnąć piłkę z 17 metrów - nikt tego nie zablokował, bramkarz był zasłonięty, ale spokojnie mógł to wyciągnąć.
Na szczęście, bo może unikniemy meczu z Arką, która na naszym boisku mogłaby sprawić niespodziankę

gpat 27.05.2023 15:57

Co się tak boicie grać z tą Arką? Przecież
oni nie chcą awansować, stop, źle mowie, oni tam wszyscy grają, ale przeciwko Kołakowskim. https://przegladsportowy.onet.pl/pil...oferte/b5y6xke

Sylwus1988 27.05.2023 17:36

tak samo jak ten karny i dobitka dla Arki. Nie ma wafla że takim wynikiem się ten mecz nie miał skończyć

Jaroo1 27.05.2023 17:59

Może chociaż Ruch przegra bo póki co te mecze, na których nam zależało czyli ŁKSu i TBB, były blisko zeby się dla nas dobrze skończyć i o mały włos się zesrało... Także mam nadzieję, ze Ruch mnie nie zawiedzie i w końcu ktoś z czołówki straci punkty (ŁKS stracił ale więcej nie potrzebował niż remis więc dla nich to wygrana)

Kris Dee 27.05.2023 18:27

Trzeba wysłać skrzynkę wódki do Katowic :)

pepe72 27.05.2023 18:29

Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!
Gieksa!

Dziękujemy!
Mam nadzieję, że jutro stadion podziekuje!

FraMat 27.05.2023 18:30

To jest tak jak się nieustannie wygrywa mecze w ostatniej minucie (Ruch).

Teraz w najważniejszym momencie karma pokazała im dupsko.

MateuszABG 27.05.2023 18:33

Lodu. Lodu na głowę. To że ruch przegrał nic nie oznacza. My musimy jeszcze wygrać 2 niełatwe mecze


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl