Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   32 kolejka, Podbeskidzie - Wisła Kraków, 20 maj 2023, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10880)

Arkadiusz.Czerepach 17.05.2023 08:37

32 kolejka, Podbeskidzie - Wisła Kraków, 20 maj 2023, 17:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/PmxSCw3/pbbtk.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/H7MZtsw/pbbt.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Patryko 17.05.2023 08:46

U nas brak Fernandeza i Colleya, w Podbeskidziu nie zagra Neugebauer (DP), Vitelli (ŚO) oraz Mikolajewski (ŚO).

Ciężko mi stwierdzić, czy są oni tak samo ważni dla zespołu, jak Fernandez, ale utrata dwóch środkowych obrońców z pewnością nie jest dla Podbeskidzia komfortowa.

Optymistycznie stawiam na 0-2, aczkolwiek jest to po prostu wymarzone spotkanie dla Podbeskidzia, żeby się przełamać po słabej ostatnio serii gier :/

Maine_Coon 17.05.2023 08:56

No niewiem co myśleć. U siebie tłamismy wszystkich a na wyjeździe jakby inna grawitacja była...
Myślę że będzie albo 2:0 dla P po bezbarwnej naszej grze jak to u nas.

FraMat 17.05.2023 09:13

Podbeskidzie, jak widać z tabelki ma 3 punkty straty do baraży, tak więc musi atakować i wygrać, żeby w ogóle o nich myśleć.

Co teraz wymyśli Sobolewski?
- Ustawiamy obronę licząc na to, że nic nie stracimy, a z przodu cos wpadnie?
- Gramy swoje jak z Ruchem i ŁkS? Do trzech razy sztuka?

sandomingo 17.05.2023 09:24

Obstawiałbym opcję b czyli "gramy swoje".

Natomiast mam wątpliwość co do pierwszego zdania: czy Podbeskidzie chce awansować do baraży? Nie jestem pewny, ale czy w zeszłym sezonie też mieli nieudaną końcówkę sezonu?

szym_ek 17.05.2023 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1601467)
U nas brak Fernandeza i Colleya, w Podbeskidziu nie zagra Neugebauer (DP), Vitelli (ŚO) oraz Mikolajewski (ŚO).

Ciężko mi stwierdzić, czy są oni tak samo ważni dla zespołu, jak Fernandez, ale utrata dwóch środkowych obrońców z pewnością nie jest dla Podbeskidzia komfortowa.

Optymistycznie stawiam na 0-2, aczkolwiek jest to po prostu wymarzone spotkanie dla Podbeskidzia, żeby się przełamać po słabej ostatnio serii gier :/

Neugebauer (DP) jeszcze na jesień w Lechii Gdańsk 2 mecze w Ekstraklasie - ja wiosne grał w każdym meczu w Bielski

Vitelli (ŚO) - na jesień we Francji - na wiosne grał w każdym meczu

Mikolajewski (ŚO) - cały sezon w Bielsku - raczej podstawowy skład. W sumie zagrał w 2/3 spotkań

Siła defensywy bardzo mocno osłabiona. Z Fernandezem w składzie byłaby szansa, że będzie wchodził jak w masło.
W mojej ocenie i tak nie ma co kalkulować i przy takich stratach Podbeskidzia w tyłach iśc na wymianę ciosów.

Stelio 17.05.2023 11:18

Mecz będzie bardzo otwarty, coś na kształt meczu z jesieni. Pytanie kto będzie bardziej konkretny, komu będzie się bardziej chciało i kto zesra więcej dobrych okazji. Ciężko obstawiać wynik, ale raczej na 99% będzie na styku. No chyba, że któraś z drużyn ewidentnie nie dojedzie na spotkanie i dostanie 2/3 gongi w 1 połowie, ale taki scenariusz jest prawdpodobny tak samo w obie strony. Co do zasady przełamania też ciężko, bo obie drużyny mają się z czego przełamywać, PBB 4 mecze bez wygranej, my 3 mecze na wyjezdzie z rzędu bez wygranej.

Optymistyczny scenarisuz - 3:2 dla nas, pesymistyczny 2:1 dla PBB.

Jaroo1 17.05.2023 11:31

Myślę, że oni mają gorzej bez 3 obrońców niż my bez jednego Fernandeza. I tak los się do nas uśmiechnął, że w sytuacji gdzie pauzuje Fernandez, wylatuje rywalowi 3 obrońców.
Tak czy siak, nas I liga weryfikuje. Nie ma Fernandeza - i dobrze, nawet jakby ich obrona była cała to my musimy wygrywać, i z i bez Fernandeza.

Jeśli my w I lidze opieramy się na tym żeby przewagę zrobił jeden piłkarz, który jest ponad tę ligę, to po co mamy awansować do ekstraklasy? Tam Fernandez już taki ponad ligę nie będzie i co? Awansujemy, żeby spaść po roku?

Albo zasługujemy na awans albo nie. 3 wyjazdy dostaliśmy w czapę, najłatwiejszy (z druzyną ze środka tabeli) przed nami. Z TBB u siebie pokazaliśmy, że zasługujemy na awans, teraz czas trochę tej plamy wyjazdowej z siebie zmyć.

A jak psycha nie siądzie i będziemy zapierdalali, to możemy każdego w tej lidze pokonać. Czy to na wyjeździe czy u siebie.

aNouc 17.05.2023 11:53

https://www.youtube.com/watch?v=N3XY6eQmYCY

Trening piłkarzy Wisły przed meczem z Podbeskidziem. Trenował Kuba Błaszczykowski.

------

Dostęp do wideo transmisji z meczu Podbeskidzie vs Wisła można wykupić pod linkiem:

https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385

Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link).

PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (sobota, godz. 17:30)

adfurle 17.05.2023 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1601467)
U nas brak Fernandeza i Colleya, w Podbeskidziu nie zagra Neugebauer (DP), Vitelli (ŚO) oraz Mikolajewski (ŚO).

Ciężko mi stwierdzić, czy są oni tak samo ważni dla zespołu, jak Fernandez :/

Vitelli to ich najlepszy obrońca.

wolfy 17.05.2023 14:58

Strata pary zgranych stoperów to kiepska sprawa, przerabialiśmy to sami w Ekstraklasie i częste zmiany rodziły niezłe jaja w obronie.
Z drugiej strony Fernandez to mózg zespołu, wiele meczy wygraliśmy dzięki niemu - strzały, karne, podania. Nie mamy nikogo kto mógłby go zastąpić 1:1. Drużyna będzie musiała wziąć całą odpowiedzialność na siebie bez patrzenia że może Fernandez zrobi coś z niczego, np. strzeli z beznadziejnej pozycji albo wywalczy karnego.
Myślę że nasza strata jednak większa, chyba że obrona PBB zacznie prezenty rozdawać, co może się zdarzyć z powodu braku ogrania ze sobą i zrozumienia.

Patryko 17.05.2023 15:17

Wojtowicz widzi zastępcę Fernandeza w osobie Dudy, ja osobiście widziałbym tam Jamesa. Miałby za sobą ubezpieczających go Dudę i Tachiego, a że ma zmysł do podań otwierających, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać.
Następnym pytaniem pozostaje obsadzenie lewej pomocy - szansa dla Momo od początku? Młyński jest chyba w chwili obecnej najniżej w hierarchii, ryzykowanie pogłębienia kontuzji u Muli też raczej nie wchodzi w grę.

Karherop 17.05.2023 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1601483)
Strata pary zgranych stoperów to oiepska sprawa, przerabialiśmy to sami w Ekstraklasie i częste zmiany rodziły niezłe jaja w obronie.
Z drugiej strony Fernandez to mózg zespołu, wiele meczy wygraliśmy dzięki niemu - strzały, karne, podania. Nie mamy nikogo kto mógłby go zastąpić 1:1. Drużyna będzie musiała wziąć całą odpowiedzialność na siebie bez patrzenia że może Fernandez zrobi coś z niczego, np. strzeli z beznadziejnej pozycji albo wywalczy karnego.
Myślę że nasza strata jednak większa, chyba że obrona PBB zacznie prezenty rozdawać, co może się zdarzyć z powodu braku ogrania ze sobą i zrozumienia.

Gwoli ścisłości ta para stoperów stanowi 2 z 3 obrońców w ich bloku 3 osobowym. Do tego wykluczony podstawowy młodzieżowiec i defensywny pomocnik. Strata co najmniej taka sama jak nie większą niż dla nas LF.

Gdyby sezon miał trwać jeszcze z 6 kolejek to PBB zapewne wyrzuciliby Żurawia już teraz. Atmosferę mają tam obecnie więcej niż fatalna. Zmiana po sezonie jest bardziej niż pewna.

I generalnie jeśli my uprawiamy frywolny, ofensywny futbol to wystarczy zobaczyć kilka meczów PBB. Do tego po 70 min odłącza im prąd.

Szykuje się mecz gratka dla fanów ofensywnej piłki, dużej ilości bramek i gry od pola karnego do pola karnego.

pepe72 17.05.2023 16:01

Raport żółtek przed Podbeskidziem:

8 - I. Łasicki (powrót)
7 - K. Duda,
6 - B. Jaroch
4 - L. Fernández , J. Colley (pauza), V. Basha (powrót), M. Młyński
3 - D. Szot, D. Junca, M. Żyro, M. Villar, B. Moltenis
2 - M. Biegański, Tachi
1 - J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, I. Sapała, S. Benito, J. Igbekeme, A. Rodado, K. Gruszkowski

pepe72 17.05.2023 16:04

Nie zagrają przeciwko nam:
A. Vitelli (obrońca) - 4 kartki
D. Mikołajewski (obrońca) - 4 kartki
T. Neugebauer (pomocnik) - 4 kartki

My graliśmy w piątek, Podbeskidzie w poniedziałek. Więc będą mieć 3 dni mniej na odpoczynek co MOŻE mieć znaczenie, mimo, że gramy w sobotę.

kasiarz 17.05.2023 17:30

Nasttawienie może też byc inne po wyniku meczu w Gliwicach ( in plus lub minus).

skarabeus 17.05.2023 17:58

Będą mieli eksperymentalna obronę i pomoc w środku pola. To aż się prosi na nich siąść i załatwić to w pierwszej połowie.
Jeśli Sapala jest gotowy na przynajmniej godzinę gry to Jamesa dałbym w miejsce Fernandeza a za nim duet Sapala-Tachi.

wolfy 17.05.2023 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1601484)
Wojtowicz widzi zastępcę Fernandeza w osobie Dudy, ja osobiście widziałbym tam Jamesa. Miałby za sobą ubezpieczających go Dudę i Tachiego, a że ma zmysł do podań otwierających, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać.
Następnym pytaniem pozostaje obsadzenie lewej pomocy - szansa dla Momo od początku? Młyński jest chyba w chwili obecnej najniżej w hierarchii, ryzykowanie pogłębienia kontuzji u Muli też raczej nie wchodzi w grę.

Wojtowicz jest nienormalny. Tylko tak mogę to skomentować.
James ma dobre podania i chyba on byłby najlepszą opcją. Z innych widzę Żyro, ale z zastrzeżeniem że szału raczej nie będzie.
Ale Duda? Ma chłop dobrego dilera.

@Karherop - nie mam pojęcia jak gra PBB, ale akurat gra trójką jest o wiele trudniejsza, wymaga większego zgrania i zrozumienia niż para stoperów - o czym dwukrotnie boleśnie się przekonaliśmy kiedy Sobolewski ustawił trójkę z Colleyem. Także wymiana dwóch z trzech to niekoniecznie lepiej niż nowy duet w 4-4-2. Wszystko zależy od klasy i zgrania zmienników.

@skarabeus - też bym to tak ustawił. Akurat w środku pola mamy jakiś wybór, na zmianę mogą wejść Basha i Duda. James ma zmysł do gry kombinacyjnej, krótko prowadzi piłkę, umie podać. No i z przodu jego straty będą nas mniej kosztować.

Szneka 17.05.2023 18:54

wyszedłbym tak:
Biegański- Jaroch Moltenis Łasicki Szot- Tachi Igbekeme Rodado-na bokach Cisse i Miki z przodu Żyro

Elendil 17.05.2023 21:47

W sumie jestem ciekaw, na co stać Wisłę bez Fernandeza. Ciekawe jakby wyszedł wariant, żeby cofnąć Rodado, a na szpicy dać Benito/Żyro.

Ogólnie ciekawy mecz się szykuje, do tego biorąc pod uwagę, ile nas tam będzie, to praktycznie "gramy u siebie".

Książę Palownik 17.05.2023 23:56

Strata Fernandeza jest na pewno ogromna. On wnosi aktywność, podania, zdobywanie przestrzeni, strzały, karne, do tego bardzo dobry mental, żądzę wygranej.

W środku moim zdaniem: Tachi, Sapała (mam nadzieje, ze chociaż 60 minut jest w stanie pobiegać), przed nimi ofensywnego powinien zagrać James. Na zmiany Basha i Duda.

szym_ek 18.05.2023 07:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1601493)
Ogólnie ciekawy mecz się szykuje, do tego biorąc pod uwagę, ile nas tam będzie, to praktycznie "gramy u siebie".

A na tą chwile ilu nas będzie?

Książę Palownik 18.05.2023 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1601495)
A na tą chwile ilu nas będzie?

Jak się zapisywałem na wyjazd w sobotę, to jeszcze podobno było sporo biletów dostępnych. Wydaje mi się ze pojedzie nas tam ze 2,5-3 tys.

royalmichael 18.05.2023 09:44

Wygląda na to, że minimum 3.5k
https://bielsko.biala.pl/aktualnosci...t-od-wielu-lat

MMTS 18.05.2023 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez royalmichael (Post 1601497)

+ liczcie jadących indywidualnie. Wg lokalnych źródeł podobno podział 50/50

Karherop 18.05.2023 13:04

Dużo osób będzie poukrywanych na sektorach. W Bielsku zresztą sporo osób interesuje się piłka, ale niekoniecznie kibicuje PBB. Dużo osób stoi za BKSem lub jest po prostu neutralnych.

aNouc 19.05.2023 10:59

Wisła poinformowała, że wciąż są dostępne bilety na wyjazdowy mecz w Bielsku. Bilety można kupić w kasach sklepu klubowego na stadionie dzisiaj do godziny 19:06. Uwaga: płatność tylko gotówką.

pepe72 19.05.2023 18:11

Konferencja prasowa przed meczem z Podbeskidziem
SZPITAL:
A. Mula - zmiana w mięśniu dwugłowym - rehabilitacja! (trener na konferencji długo o tym opowiada)
A. Uryga - trenuje indywidualnie
Z. Ondraszek - out po operacji
D. Junca gotowy do gry!
https://youtu.be/Ndt1SQy1pFA

azor 20.05.2023 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1601491)
wyszedłbym tak:
Biegański- Jaroch Moltenis Łasicki Szot- Tachi Igbekeme Rodado-na bokach Cisse i Miki z przodu Żyro

NIE dla Żyry i Młyńskiego na boisku, w jakimkolwiek wymiarze czasowym, na jakiejkolwiek pozycji.

skarabeus 20.05.2023 15:15

Ruch wygral, wiec nie pozostaje nic innego jak zdobyc 3 pkt zeby pozostac w grze o 2 miejsce.

Adenalix 20.05.2023 15:51

Podrzućcie płatny link do Polsatu per favore

masada 20.05.2023 16:04

https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508489

skarabeus 20.05.2023 17:39

Jak na razie z piekla do nieba. Byly 3-4 okazje, zeby na otwarcie ten mecz zamknac. Potem slusznie nieuznana bramka Bilinskiego i w sumie takie walenie glowa w mur. Gol zupelnie przypadkowy po zamieszaniu po roznym i amen. Niech to tak dowioza. Obawiam sie jednak, ze Podbeskidzie sie przestawi z gra a my jak zwykle zostaniemy w blokach startowych :/

AgresywnyChomik 20.05.2023 18:31

Sedzia Top - PZPN na baraże tego Pana.
Rodado nareszcie miejmy nadzieję że sie przełamal
Szot Top
Biegański szczęśliwie.

Wygrać wszystko do końca ...

Mixu 20.05.2023 18:33

Sobota cudów.

Szot z bramką i asystą, Rodado dwa gole przy czym jeden po pięknej akcji, Błaszczu na boisku Biegański wyciąga piłki strzelane z paru metrów, w końcu dobre sędziowanie i co najważniejsze: przekonywujące zwycięstwo z mocnym rywalem na wyjeździe.

wolfy 20.05.2023 18:39

Na gorąco:
Szot - bardzo dobry mecz i bardzo ważna bramka (zimna głowa) plus asysta przy drugim. Do tego bardzo dobra gra w obronie.
Rodado - dwa gole, zamknął mecz.
Duda - drugi dobry mecz pod rząd, do tego asysta.
Biegański - bardzo dobry mecz, genialna podwójna obrona (nogą!).
Cisse - dwie klasy wyżej niż Młyński, niestety chłopak jest szklany i pomagali mu schodzić z boiska po niegroźnym faulu. Oby to nie było nic poważnego, bo naprawdę dobrze zagrał pod nieobecność Muli.
Młyński - nędza jak zwykle, tym razem doszedł chociaż do sytuacji. Problem w tym że nie umie grać na skrzydle, nie wygrywa pojedynków, jest bo jest przez większość czasu.

Sędziowanie super. Spodziewałem się męczenia buły, przyjemnie się to oglądało.

skarabeus 20.05.2023 18:45

Mamy trzech MOTM tego meczu:

Szot, Rodado, sedzia.


Kazdy z nich w zasadzie bezbledny.

Szneka 20.05.2023 18:51

chłopaki gdzie obejrzę mecz? wykupiłem link ale nie da się meczu odtworzyć

FraMat 20.05.2023 18:56

Ja ppppppp...
Zabić mnie to mało, teraz przyszedłem do domu, bo cały czas myślałem, że mecz jest o 20.30.

:facepalm

tedyy 20.05.2023 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skarabeus (Post 1601555)
Mamy trzech MOTM tego meczu:

Szot, Rodado, sedzia.


Kazdy z nich w zasadzie bezbledny.

Dołóż Biegańskiego :alleluja:


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl