![]() |
28 kolejka, Ruch Chorzów - Wisła Kraków, 22 kwiecień 2023, 17:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/Yf6RzTg/kol.png Aktualna tabela* https://i.ibb.co/cYtWfy7/tab.png :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
Ruch musi walczyć o zwycięstwo. Jeśli więc nie zdarzy się nic niespodziewanego, wygramy w tym meczu.
|
Różne teorie można sobie wymyślać
a) Ruch się ocknie, zepnie, na nas podwójnie zepnie i wygra b) jest w dołku, tym bardziej obsra się takiej maszyny jak Wisła i przegra Ja jestem bliżej stwierdzenia, że super, że akurat mają dołek i tym bardziej taka maszyna rozpędzona jak obecnie Wisła ich rozjedzie. Myślę, że nie udźwigną tego meczu. |
Ruch jest w dołku. Wątpię żeby się na nas rzucili albo prowadzili otwartą grę skoro nie robili tego z Sosnowcem.
|
Absolutnie bym ich nie skreślał, może im wpaść jakiś farfocel i staną z tyłu w 10-ciu.
Mimo wszystko jestem optymistą: 1-4 2x Rodado, Fernandez, Moltenis |
W Ruchu robi się na tyle nieciekawie że jak padnie pierwsza bramka to mogą się rozsypac. Tu jest naprawdę ogromna różnica w kulturze gry. Mogą nam dorównać (przebić) jedynie determinacja, agresja i taktyka rodem z Niepołomic.
PBB które gra podobna piłkę do nas zagrali w Gliwicach na swoich warunkach i spodziewam się podobnego meczu, oby tylko z lepszym wynikiem Typuje 4-1 dla nas |
Ruch w Sosnowcu nie miał Barnowskiego (obrońca), który pauzował za 4 żółte, na nas wróci.
Jak patrzę na mecz z Zagłębiem to nikt z odznaczonych żółtkiem nie załapał się na pauzę. Musimy wygrać, sponsor uważa, że jesteśmy faworytami. Jeśli nasza obrona nie popełni zbyt wielu błędów to jest szansa. |
Raport żółtek przed Ruchem taki jak przed Stalą:
7 - K. Duda 5 - I. Łasicki, B. Jaroch 4 - M. Młyński 3 - D. Szot, J. Colley, L. Fernández, V. Basha, D. Junca, M. Żyro 2 - B. Moltenis, M. Villar 1 - M. Biegański, J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, Tachi, I. Sapała Kolejny mecz jest w Krakowie z Chojniczanką więc nie ma paniki nawet jeśli Junca zobaczy żółtko. Jest obrońcą więc szansa jest spora. |
Jedno jest pewne , na pewno będzie otwarty mecz.Ruch lubi taką grę,ale my chyba jesteśmy jeszcze groźniejszi w tego typu grze.
|
Musimy grać na Wawrzy..., tfu, na Sadloka. On cienki jest.
|
Jak mało kiedy jestem spokojny wyniku. Oby mnie intuicja nie zawiodła i Sadlok ze spółką nie zagrali meczu życia.
|
Ruch jest wypompowany ale jest cos takiego jak "mecz życia" czy cos co mozna okreslic "złosliwoscią rzeczy martwych" ,gdyby nie to stawiałbym 3;0 dla nas :D
|
Cytat:
|
Psychologicznie piłkarze często zatrzymują się na 3 lub 7 kartkach, aby nie pauzować. Oni dobrze wiedzą ile mają i na ile roztropnie muszą grać, patrz choćby Duda który złapał 7 kartek w 19 meczach by w kolejnych 7 nie złapać ani jednej kartki.
Jak przetrzymają mecz z Ruchem, to później z Chojniczanka na pewno nikt się nie wykartkuje (moze znowu będzie mecz na 0 kartek, jak to ostatnio bywa). Później ŁKS, TBB, PBB, Zagłębie i Łeczna, więc tych meczów zostało już naprawdę mało, by kalkulować. Być może przed Zagłębiem ktoś się wykartkuje, ale czy będzie jeszcze sens? Niewykluczone że mecz z Łeczna, będzie już o nic, ale może tyle nie wybierajmy. |
swoją drogą to chyba jakaś anomalia, że my łapiemy tak mało kartek.. wiem, że utrzymujemy się teraz długo przy piłce itd. ale to bardzo rzadko się zdarza.. ciekaw jestem jaki jest rekord.. nagrodę fair play chyba mamy w garści :D
|
Nam jest teraz łatwiej nie łapać kartek bo ciągle wygrywamy = nie trzeba faulować taktycznie bo "i tak wygramy", nie ma tyle nerwów, chamskich faulów, bo w sumie o co się pompować kartki łapać, jak można na spokojnie ograć rywali. Nie walczymy w tych meczach z przeciwnikami, wbijamy im kilka bramek i za tydzień następni do golenia.
Gdybyśmy mieli wyrównane, nerwowe mecze, niższe miejsce w tabeli itp to byśmy normalnie kartki łapali. |
Puszcza też była w dołku przed meczem z nami i wiadomo jak to się skończyło. Nie nastawiałbym się na łatwe spotkanie, Ruch mocno się na nas zmobilizuje i ich ostatnia forma nie będzie miała znaczenia. Remis nie będzie takim złym wynikiem, ważne żeby Ruch nas nie przeskoczył. Z Niecieczą rozliczymy się u siebie.
|
Dla Ruchu to mecz sezonu. Wątpie, że wygramy, bedzie bardzo ciężko. Z remisu będę zadowolony. Na dogonienie Lksu juz nie licze
|
Dostęp do wideo transmisji z meczu Ruch vs Wisła można wykupić pod linkiem:
https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385 Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link). PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (sobota, godz. 17:30) |
Cytat:
|
Cytat:
https://www.transfermarkt.pl/fortuna...id/2022/plus/1 |
Cytat:
Grali tak z Sosnowcem i będą tak z nami. Nie otworzą się. To akurat nie jest dla nas dobra wiadomość, takie drużyny nam nie leżą a z tyłu nie ma monolitu. Im wystarczy jedno dalekie podanie żeby stworzyć bardzo groźną sytuację. |
Cytat:
Gdybyśmy nie zdobyli dwóch czerwonych kartek (Moltenisa i Luisa) bylibyśmy na 1 miejscu w tabeli fair Play. A tak jesteśmy na 5. Przez rundę jesienna (66% dotychczasowych spotkan) zdobyliśmy 79% kartek z tego sezonu. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
U nas sporo kartek było z powodu bezmyślnych fauli lub frustracji. Wachowiak często zostawiał autostradę po lewej i kończyło się faulem żeby zatrzymać akcję. Colley szedł na raz, albo była efektowna interwencja albo wolny/karny. Teraz kiedy grają Hiszpanie to naturalnie presja na obronę jest zdecydowanie mniejsza, wcześniej byli naciskani od pierwszej do 90 minuty. Jak ktoś próbuje pressować to zaraz idzie prostopadła piłka albo trzy podania i jesteśmy pod ich polem karnym. Takiego Igbekeme to nawet trudno sfaulować bo wydaje się przewidywać ruchy rywali a sam też odbiera piłkę tak jakby od niechcenia - ot, biegnie obok i po chwili już nie masz piłki. Ruch w sumie, mimo zadyszki i tak prezentuje się znacznie lepiej niż my w poprzedniej rundzie. Ich byli drugoligowcy są o niebo lepsi niż nasz szrot. Zero zdziwienia że mniej kartek mają. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Przy okazji można by polobbować u organizatora rozgrywek aby kolejność w tabeli ustalił tylko na podstawie wyników w rundzie wiosennej,rewanżowej-jak zwał tak zwał.Sprawa naszego awansu była by już praktycznie przesądzona. |
(wideo) trening piłkarzy Wisły przed meczem z Ruchem Chorzów:
https://www.youtube.com/watch?v=2UGLYUBe0v0 |
Frankowski główny a Myć na varze - ale combo , będą jaja na pewno.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ale przynajmniej coś się w tematach dzieje... |
Cytat:
|
Jesli ruch bedzie chcial grac otwarta pilke i wymiane ciosow to moze byc dla nas wcale nie taki trudny mecz, jedynym zagrozeniem jest recznik w bramce
|
Chyba pomyliłeś forum.
A co do zagrożenia to w Niepołomicach położyły nas prezenty obrony, a nie bramkarza. |
https://piast-gliwice.eu/pko-bp-ekst...-plock-1-0-1-0
Murawa w Gliwicach w trakcie meczu z ubiegłego tygodnia. |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl