![]() |
27 kolejka, Wisła Kraków - Stal Rzeszów, 14 kwietnia 2023, 20:30
Nadchodząca kolejka*
https://i.ibb.co/xMMryq9/kol.jpg Aktualna tabela* https://i.ibb.co/028Ds9h/tab.jpg :TS: *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek |
Trzeba wrócić na dobre tory. Tylko wygrana . Tutaj już nie będzie wymówek że boisko skopane albo za wąskie. Stal wyjazdy ma tragiczne plus ostatnio się wystrzelali więc mam nadzieję na spokojne 2:0 i oby bez kartek i kontuzji przed Ruchem.
|
Użyje dla odmiany górnolotnych słów: dajmy sobie szansę na przyjemny weekend i patrzmy na czołówkę z góry. Fajnie że mecz w piątek bo po Puszczy jak najszybszy reset jest wskazany.
Tylko zwycięstwo |
dość często mamy piątkowe mecze i powiem szczerze że lubie te piątkowe wieczory , spokojnie w domku sobie to obejrze na polsacie , a potem caly weekend wolny
|
Jeśli Rodado nie siadzie od początku meczu na ławce, to ja już nie mam słów. Jako piłkarz Soból miał jaja, jako trener....
|
Cytat:
Rodado jest ważnym elementem bo dobrze wymienia się z Fernandezem i skrzydłowymi pozycjami. |
Bardzo trudny mecz z rywalem, który gra na luzie: nie grozi im spadek a baraże byłby miłym ale niewymaganym bonusem.
Szybko grająca Stal sprawi nam sporo problemów, jeżeli będą skuteczni to obawiam się, że ten mecz przegramy. Nasza gra obronna pozostawia wiele do życzenia, jeżeli dojdą do tego niewymuszone straty to Stal stworzy sporo sytuacji. Kolejne mecze pokazują, że nasza ławka rezerwowych nie daje praktycznie żadnej jakości, gramy gołą jedenastką. Ogólnie: przeczuwam niemiły wieczór przy R22. |
Cytat:
Przestań z szacunku do siebie, do nich, z szacunku do kibiców Wisły, którzy są z wiosek i z szacunku do Krakowa, który przy Warszawie czy tym bardziej Londynach, Moskwach itp jest malutkim miastem - także nie wywyższaj się bo z największego miasta świata nie jesteś. A później tacy jak ty najwięcej mówią na taką Legię, ze warszawka wiesniaki bo się panoszą skąd to oni nie są... |
Cytat:
|
Strasznie wkurzające to jest. Nie wiem czy to ma kogoś poniżyć, że jest ze wsi? Jeszcze żeby bez kitu Kraków to było największe miasto na świecie albo jakieś najbogatsze. Kompleksy z niektórych wychodzą.
A będąc kibicem, to już w ogóle po chuju, bo każdy klub ma z połowę fanów, fan cluby itd na wioskach albo w małych mieścinach. I co najlepsze taka wieś nas jebie piłkarsko albo walczymy z taką Puszczą i TBB o awans, bo sami spadliśmy do poziomu wiejskiej piłki w I lidze. To już lepiej by było mówić, ze Puszcza itp kozaki, a my z takimi kozakami gramy i będziemy od nich lepsi. |
W sumie to zawsze myślałem, że Puszcza to w jakimś tam sensie nasz zaprzyjaźniony klub...
|
Sam ze wsi pochodzę, ale niekoniecznie słoma mi z butów wychodzi. A że chłopki z Niepołomic odwaliły co odwaliły to nie mam zamiaru ich za to głaskać. Takie przypadki należy bezwzględnie wyszydzać
Nie liczy się wielkość ośrodka tylko normy cywilizacyjne. Puszcza jest jescze w głębokim PRLu jak widać, podobnie jak część rodzimej piłki i działaczy. Zadali szyku orając swoje boisko na stulecie. Ja znam podobne klimaty ale niekoniecznie widzę dla nich miejsce na szczeblu centralnym. Tobie jak widać podobne "kozaki" imponują, mnie bardziej jednak piłka interesuje. Każdemu wedle potrzeb. @MalK - wymiękam, kolejna zgoda? Znaczy - prochami z Rekinami dilowali, trawkę obok ziemniaków na boisku sadzili, na policji się spruli czy teraz zmieniono kryteria? A może chodzi o to że najlepszy obornik po boisku na mecz znami rozrzucili? Po bratersku nas przyjęli, zabrakło tylko wilczych dołów. Jak już się gubię w tych przyjaźniach ale szczerze mówiąc wolę już Cracovię od takich "zaprzyjaźnionych" klubów. Przynajmniej sobie piłkarze nóg nie połamią. P.S. Jak ich po meczu u nas autentycznie szanowałem, tak po tym cyrku mogę z nich tylko drwić. |
Cytat:
|
Cytat:
Na szczęście w piątek mecz z niezaprzyjaźnioną Stalą. Może i relacje między klubami i kibicami żadne, ale z tego co kojarzę grają w piłkę. W poprzedniej rundzie rozpykali naszych nie zostawiając wątpliwości kto jest lepszy. Teraz zapowiada się ciekawy mecz. Wygramy czy nie - jest nadzieja że będzie się to dało oglądać jako mecz piłkarski a nie kolejny odcinek "Piątej Ligi Mistrzów". Podejrzewam że może być trudno i tym razem Sobolewski: A) Jednak przygotuje zespół do meczu. Wiem że jesteśmy zajebiści, ale jednak. B) Nie będzie próbował wygrać z handicapem w postaci naszych młodych diamentów. C) Na wypadek W przeprowadzi zmiany kierując się nie sprawiedliwością społeczną a przydatnością dla druźyny i da zmienianym więcej niż 5 minut regulaminowego czasu gry. |
Bez wygranej w tym meczu może się zacząć robić naprawdę nerwowo, bo czuć w klubie ciśnienie na awans bezpośredni. Baraże to zawsze loteria i chcą tego za wszelką cenę uniknąć.
Ja osobiście obstawiam jakieś skromne zwycięstwo 2-1 bądź 1-0, trzy punkty w perspektywie meczu z Ruchem za tydzień to absolutny mus. Z racji wygranej Termalici z Niepołomicami ponownie wszystko zależy od nas, także do boju Wisełko! |
Co to za ponure nastroje? Ja jestem pewny, że wyjdziemy podwójnie zmobilizowani i zagramy dobry mecz pewnie wygrywając. Nie liczę na czyste konto, ale będzie optymistycznie.
4:1 |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Postawiłem jednak zastrzeżenie. Bo spodziewałem się "wszelkich możliwych sposobów". I to by nie wystarczyło gdyby nie k... z gwizdkiem dlatego jego też przypilnowali i gwizdnął karnego z kapelusza. Gdyby nie to, to nie mieliby szans, nawet na tym gnojowisku z gry byli bez sztycha. Teraz gramy u siebie, podrażnieni. Niestety postawa rozjemców po tym co pokazał ten buc ostatnio to niewiadoma, druga to nasza bramka. Dlatego nie liczę na czyste konto. |
@MalK
Chyba Cię pogięło, Niepołomice podobnie jak Wieliczka są podzielone pomiędzy nas i starozakonnych, a Puszcza nigdy nie była naszym zaprzyjaźnionym klubem w jakikolwiek sposób |
Cytat:
Na poziomie klubowym z Puszczą grywamy regularnie sparingi od lat, praktycznie w każdym okresie przygotowawczym (ostatni dopiero co, w przerwie reprezentacyjnej), wypożyczamy tam zawodników (np. Drzazga), w Puszczy swobodnie odnajdują się byli piłkarze Wisły (Boguś, Cikos), a do soboty nie spotkałem się z jakimikolwiek nieprzychylnymi komentarzami ze strony kibiców Wisły w kierunku Puszczy i vice versa. Taki tam, ubogi krewny z perspektywy kibicowskiej, a zaprzyjaźniony klub z perspektywy współpracy międzyklubowej. Kłócił się nie będę, ale jakoś nie mogę się zgodzić, że klub, z którym gramy non-stop sparingi nie był w jakikolwiek sposób zaprzyjaźniony. |
Do meczu z Puszczą nasza sytuacja wyglądała kapitalnie, porażka z pastuchami sprawiła że czołówka nas dogoniła. Wygrana ze Stalą jest bardzo istotna jeśli chodzi o awans z miejsca premiowanego awansem. Odpuścimy sobie go i raczej będziemy oglądać plecy Termaliki bo w Ruch nie wierzę.
|
Cytat:
Kolejka 26: My 0 pkt ŁKS 1 pkt TBB 1 pkt Arka 1 pkt Ruch 1 pkt Puszcza 3 pkt PBB 1 pkt |
Cytat:
|
Cytat:
Może być dobry mecz jutro, oby zwycięski. Wymęczone 1-0 biorę w ciemno, liczą się tylko 3 punkty. |
Przed nami w opór ważny mecz bo Stal raczej nie będzie się bronić. Mają silną ofensywę, jeśli Moltenis będzie prezentował takie babole jak w zeszłym tygodniu to musle ze na luzie zapakują nam co najmniej jedną bramkę. No i mecz ultra ważny z perspektywy walki o cokolwiek, jeśli skończy się przegraną to raczej będzie sobie można odpuścić myślenie o bezpośrednim awansie.
|
Pierwszy raz w tej rundzie, jestem tak pewny zwycięstwa Wisły. Przecież oni po tej kompromitacji w Niepołomicach rozszarpią Stal.
Karcz i inni dziennikarzy przekazywali, że piłkarze Wisły byli tak wkur.wieni, że nawet nie chcieli się przebierać, tylko tuż po meczu z Puszczą rozegrać kolejny mecz ligowy. Żeby udowodnić, że takich lamusów jak Puszcza czy Stal to mają na liścia. I dobrze, że musieli czekać aż do piątku - wk.urwienie znacznie wzrosło. Do tego mecz na własnym boisku (murawa jaką chcecie). Także tylko zwycięstwo. @ Dostęp do wideo transmisji z meczu Wisła vs Stal Rzeszów można wykupić pod linkiem: https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385 Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link). PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (piątek, godz. 20:30) |
Przy transferze Wachowiaka trzeba było negocjować, że ma on obowiązkowo z nami zagrać 90 minut na lewej obronie. Miki Villar miałby tam autostradę.
|
Cytat:
My mamy lepszy skład indywidualnie, oni mają trenera. Cytat:
|
Cytat:
Przegraliśmy 1-2 ale nawet w skrócie masz kilka naszych setek. Graliśmy fatalnie, Stal była lepsza ale nawet tymi kilkoma parodystami w składzie byliśmy w stanie im zagrozić. Jakbysmy mieli Brzeczkowego farta z początku sezonu to może i byśmy to wygrali. Nie zgodzę się jednak że ten mecz da nam jakieś odpowiedzi. Wg mnie nie da nam żadnych. Wszyscy faworyci wygrywali u siebie że Stala. Może co najwyżej nas zweryfikować negatywnie, ale sama wygrana to obowiązek |
Obejrzałem sobie powtórkę meczu z wrzesnia.
Zobaczyłem dwie I-ligowe drużyny na poziomie środka tabeli. Stal zdobyła gole po naszych ewidentnych błędach choć miała też klarowne sytuacje. My zagraliśmy w stylu późnego Brzęczka - bez pomysłu. Teraz jest inna sytuacja |
Konferencja prasowa przed meczem:
https://youtu.be/RhgXLLSCrg4 Szpital: Uryga - ćwiczy siłownia Grucha, Plewka, Sapała - trenują na boisku, w przyszłym tygodniu powinni dołączyć do drużyny w ograniczonym zakresie. Starzyński - jeszcze 2-3 tyg by ^^^ Krzyżanowski - problemy z biodrem - rehabilitacja Kuba - zatrucie pokarmowe. |
Raport żółtek przed Stalą:
7 - K. Duda 5 - I. Łasicki, B. Jaroch 4 - M. Młyński 3 - D. Szot, J. Colley, L. Fernández, V. Basha, D. Junca, M. Żyro 2 - B. Moltenis, M. Villar 1 - M. Biegański, J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, Tachi, I. Sapała |
....a oby Junca nie złapał kartki przed Ruchem...
|
Stal nie bedzie się bronić my nie umiemy.
5:3 lub 6:4 dla nas. |
Mecz ze Stalą był pierwszym po którym poleciało z trybun Glory Glory.......................
|
Cytat:
Ale nam na ręke zeby zespoł nie bronił sie w 11 jak takie Tychy w całym meczu ,tylko wyszedł troche przed siebie. 1 połowa ze Skrą Czestochowa gdzie Skra zagrała wrecz zdumiewajaco bez respektu i naciskała w 6-7 na naszej połowce pokazała ze nigdy nie mozesz niedocenic rywala. Ale jako ze ufam ze grajkowie są na "głodzie" gry i 3 punktów ,wierze ze jutro po ładniej grze bedzie kolejne zwyciestwo. tak.... zagrac na normalnym boisku wow ale kuzwa kosmos .........,wymagamy tylko tyle i az tyle. |
Ja pamiętając poprzedni mecz ze Stalą (nasz najgorszy mecz e w erze Brzęczka, gdzie Stal nami podłogę wytarła i robiła co chciała) jestem pełen obaw.
No nic, patrząc na wyniki to Stal mocno spuściła z tonu w tej rundzie, my jesteśmy w gazie. Powinniśmy wygrać... |
Jeżeli marzy nam się bezpośredni awans, to musimy zaliczyć komplet zwycięstw u siebie. Wyjazdy będą naprawdę ciężkie, a my nie mamy marginesu błędu. Dlatego dzisiaj musza być 3 punkty. Gra, styl i takie tam nie mają znaczenia.
|
Cytat:
nie ma szans na takie wyniki , gramy jak Barcelona za Cruyffa (jako trenera) |
Cytat:
Dno, ale jak widać sporo osób się w nim wygodnie urządziło. Ja jeszcze rozumiem dziennikarzy i działaczy, ale żeby kibice tego bronili... Dzisiejszy mecz, bez względu na wynik będzie przynajmniej przypominał piłkę nożną. Mniej lub bardziej. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:52. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl