Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXVII kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 30 maja, godz. 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10274)

Arkadiusz.Czerepach 11.03.2020 07:02

[XXVII kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 30 maja, godz. 17:30
 
https://i.imgur.com/9DQkXJx.png

Aktualna tabela:

https://i.imgur.com/8bkIQAg.png

Zestaw par nadchodzącej kolejki:

https://i.imgur.com/Jjq8JTG.png


A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

https://i.imgur.com/kJruO8G.png

Zapraszam do dyskusji

:tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca:

Szneka 11.03.2020 09:18

Postawiłem 100 że wygramy w Gliwicach. Płock i Poznań mi nie weszły. Za derby wziąłem 1100 :P
Będzie ciężko ale liczę ,że Kuba w formie i po odpoczynku pokaże klasę.

Arkadiusz.Czerepach 11.03.2020 15:26

ciekawe czy mecz sie odbedzie...

Guzik 11.03.2020 15:34

Trzeba punktować bo kurcze nie wiadomo jakie będą decyzję po 30 kolejce

RybaTs 11.03.2020 17:21

Ostatnio jakby nie patrzeć lepiej punktujemy poza Reymonta ,Piast do tego po PP wiec wygramy :)

bódyń 12.03.2020 20:17

Mysle ze to moze byc ostatni mecz. jesli bedzie ta kolejka.
na sile chca dokonczyc rozgrywki

Wehrmacht 12.03.2020 20:48

To jest naprawde jakis boski cud czy wrecz interwencja, ze my tak zaczelismy tę rundę... nieprawdopodobne. 14 ptk w 6 meczach, które zapewnią istnienie klubu.

Wyobrażacie sobie co by bylo gdybysmy wystartowali "normalnie" grajac w kratke raz sie wygra, raz sie przegra, a raz zremisuje i odrabiali srednio punkt na kolejke, bo przeciez tak naprawde wszystko sie wygra/odrobi w rundzie finałowej? Jak bardzo bylibysmy w dupie teraz? I jaki byłby kwik calej Polski, ze liga ma grac bo trzeba ratować Wisłę Kraków? xD A tak wiadomo, ze to po prostu PZPN jest pojebany :D

Naprawde to jest az niemozliwe jak blisko kataklizmu bylismy.... jak sie nad tym zastanowic, to wygralismy w totka.

Adenalix 12.03.2020 22:05

Sezon się nie skończył. W takich warunkach łatwo o dekoncentrację. Trzeba punktować, bo z dołu mogą gonić, a nie wiadomo czego się spodziewać. Po mojemu spróbują rozegrać 30 kolejek, a my mamy trudny terminarz. Oby ostatni mecz z Arką o niczym nie decydował. Liczę, że podtrzymamy serię meczów bez porażki, ale Piast to nie niewidomi. Liczę na solidną grę w piłkę, ale jeszcze raz powtórzę: czy nasi na pewno będą mieć futbol w głowie?

!!IRIVER!! 12.03.2020 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1551503)
Sezon się nie skończył. W takich warunkach łatwo o dekoncentrację. Trzeba punktować, bo z dołu mogą gonić, a nie wiadomo czego się spodziewać. Po mojemu spróbują rozegrać 30 kolejek, a my mamy trudny terminarz. Oby ostatni mecz z Arką o niczym nie decydował. Liczę, że podtrzymamy serię meczów bez porażki, ale Piast to nie niewidomi. Liczę na solidną grę w piłkę, ale jeszcze raz powtórzę: czy nasi na pewno będą mieć futbol w głowie?

O to samo można zapytać Piasta. Czujność przede wszystkim.

Matios98 12.03.2020 22:24

Czyli generalnie, to Kuba został olany i gramy (przynajmniej te jedną kolejkę). Szczerze mówiąc trudno sobie nawet wyobrazić jak cała ta sytuacja wpłynie na piłkarzy i czego właściwie można się spodziewać. Generalnie zapowiada się najdziwniejsza kolejka od lat (jak nie w historii) i równie dziwnie się to będzie się to oglądało.

gizmowisla 12.03.2020 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1551500)
To jest naprawde jakis boski cud czy wrecz interwencja, ze my tak zaczelismy tę rundę... nieprawdopodobne. 14 ptk w 6 meczach, które zapewnią istnienie klubu.

Wyobrażacie sobie co by bylo gdybysmy wystartowali "normalnie" grajac w kratke raz sie wygra, raz sie przegra, a raz zremisuje i odrabiali srednio punkt na kolejke, bo przeciez tak naprawde wszystko sie wygra/odrobi w rundzie finałowej? Jak bardzo bylibysmy w dupie teraz? I jaki byłby kwik calej Polski, ze liga ma grac bo trzeba ratować Wisłę Kraków? xD A tak wiadomo, ze to po prostu PZPN jest pojebany :D

Naprawde to jest az niemozliwe jak blisko kataklizmu bylismy.... jak sie nad tym zastanowic, to wygralismy w totka.

jest tez inna mozliwosc : rozgrywamy 2 kolejki jeszcze - 2x dostajemy w czape - arka i korona wygrywaja swoje mecze ( niedziele cudow ) i jestesmy w czarnej ......

Jaroo1 13.03.2020 00:02

Ogólnie sytuacja jest chujowa. Po wpisie Kuby widać, że chlopaki też panikują. Sytuacja komfortowa nie jest, każdy ma rodziny, wiadomo, że na swoje zdrowie to ma się zawsze wyjebane, ale o zdrowie rodziny, a przede wszystkim dzieci dba się jak o swiętość. W zachodnich ligach już sportowcy pozarażani, u nas jeszcze zarazonych wiele nie jest, ale wiadomo, że jest to efekt kuli śniegowej i sytuacja prędko lepsza nie będzie. Także nie ograniczenie do maksimum środków bezpieczeństwa spowoduje rozprzestrzenianie choroby, czy granie w takiej sytuacji ma sens? Moim zdaniem nie. Bo temat jest na tyle groźny i glośny, że część pilkarzy może myslami nie być na mevczu, tylko gdzie indziej.

Powinni ligę zawiesić do odwolania. Dać sobie czasna decyzję, ktora po prostu bedzie uzalezniona od długości panowania wirusa i wtedy decydować czy liga się kończy po 26, czy 30 czy 37 kolejkach, może w czerwcu a może dogać w lipcu czy sierpniu (bo w sumie nikt nie powiedzial, że tak nie mozna).

Nie ma co kusić losu bo jak widać predzej czy później choroba się rozwinie bardziej i w końcu zachoruje i tak jakiś piłkarz. Także bez sensu jest na sile grać 1 czy 5 kolejek, a za miesiąc i tak być w tym punkcie co dziś bo paru pilkarzy zachoruje i wtedy bedzie trzeba bezdyskusyjnie lige zawiesić.

bódyń 13.03.2020 07:21

Zawieszono rozrywki w Hiszpani,Wloszech, Francji. Dzis dolaczy zapewne Anglia.
Oprocz tego nie graja: Czechy, Austria, Chorwacja, Dania, Holandia, Iran, Irlandia, Japonia, Litwa, Malta, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria Belgia Grecja i Słowenia. Wg livescore.


Ale oczywiscie Ekstraklasa gra. 30 miejsce w Europie zobowiazuje

luke1906 13.03.2020 10:18

Też tego nie kumam. Zrobić teraz miesiąc/dwa przerwy, a później gramy dalej. Przerwa między kolejnym sezonem tydzień/dwa i po problemie. Do tego EURO w 2021, Ligę Narodów odwołać i cała sprawa załatwiona, wszystkie ligi mogą spokojnie dograć sezon i na jesień ruszyć z nowym, na puchary też byłby czas.

Oczywiście to wszystko przy założeniu, że do 2 miesięcy będzie po epidemii. Jeżeli nie to brak sportu będzie nas interesował najmniej.

Z drugiej strony te płacze mnie trochę denerwują. Piłkarze nie chcą jechać na mecz i grać, mimo że i tak 'pracują' w teoretycznie zamkniętej grupie o mniejszym ryzyku. Kasjerka w sklepie ma przejebane i idzie do pracy.

Jagul 13.03.2020 10:31

Wiadomo, że chodzi o pieniądze.
Piłkarze nie chcą grać ale ciekawe czy będą chętni zrzeknąć się chociaż części wynagrodzenia (mówię ogólnie o całej lidze).


Dla mnie w obecnej formie nie ma sensu ciągnąć tego cyrku dalej.

rafalek 13.03.2020 10:59

A czy ktokolwiek we Wloszech, Hiszpanii, Holandii czy Francji wymaga od pilkarzy zrzeczenia sie czesci wynagrodzenia za zawieszona lige? Przeciez to jest jakis chory absurd.

Pilka to rozrywka - nic wiecej. Nie jest to w tej chwili potrzebne.

Jagul 13.03.2020 11:07

Nie porównujmy topowych lig do polskiego gówna owiniętego w sreberko. Tam na pewno istnieje jakieś planowanie w porównaniu do Ekstraklasy. U nas kluby w normalnej sytuacji nie potrafią spiąć budżetów, więc co dopiero teraz.

bódyń 13.03.2020 11:24

https://weszlo.com/2020/03/13/live-r...-naglych-pzpn/
11:14

Dodajmy, że to nie tylko arogancja w Ekstraklasie. W pierwszej lidze także – według doniesień – nie było żadnego zbierania opinii, a w II lidze refleksja przyszła po fakcie, czyli po zebraniu.



11:13

PODSUMOWUJĄC SYTUACJĘ W ESA:
PZPN podjął decyzję po konsultacji z przedstawicielami lig. ESA dała zdecydowany głos, że Ekstraklasa chce grać grać. Problem w tym, że nie było konsultacji ze wszystkimi klubami, tylko ci „przedstawiciele” tak uznali. Na co liczyli? Że wszyscy się podporządkują? Że w tak kluczowej, delikatnej sprawie, można innym narzucić swoją wolę?
To już nawet nie jest kwestia formalizmu, że taka rzecz powinna zostać skonsultowana. To jakiś, sami nie wiemy, brak porozumienia na głębokim poziomie – to powinno być oczywiste, że w sprawie, która może wpłynąć na zdrowie i życie zainteresowanych dzwonimy i pytamy o opinię. A tutaj totalnie nic.
Niebywała ignorancja władz Ekstraklasy. Skandal, etyczny samobój z trzydziestu metrów w okienko.

MMTS 13.03.2020 11:35

Jak zawsze rację są dwie:

Społecznie patrząc: piłkarze jako pracownicy nie różnią się niczym lub nie powinni się różnić od innych zawodów, które pracę wykonują w okresie pandemii/epidemii.

Zdroworozsądkowo patrząc: piłkarze grają dla publiczności, a skupiska obecnie są potencjalnym źródłem rozprzestrzeniania się wirusa. Czy gra bez publiczności ma sens? Niech sobie odpowie każdy kto miał okazję oglądać chociażby ostatnio równolegle 2 mecze w LM: Liv-AM i PSG-Borussia…

Poza tym, czy naprawdę nie da się przeżyć 2-4 tygodni bez naszej ligi? Osobiście wolałbym poczekać i zobaczyć zdrowych piłkarzy za jakiś czas niż drużynę poskładaną z kogokolwiek bo reszta będzie się leczyć przez następne 3 miesiące.

czaro 13.03.2020 11:51

Nie, dyrektywa społeczna jest taka, że kto może, pracuje zdalnie, aby nie mnożyć kontaktów międzyludzkich; kto nie może pracować zdalnie, a czyja praca nie jest niezbędna, to nie pracuje.

Uważam, że ligę trzeba przerwać. Zdrowie piłkarzy, pracowników, sędziów, dziennikarzy, kierowców autobusów jest ważniejsze. Siedząc w domu, mogą sobie na skype zastanawiać się, co dalej.

Piłkarzom należą się wynagrodzenia, chociażby dlatego, że będą biegać po parkach i indywidualnie trenować, pozostawać w gotowości do wykonywania pracy. Ale wyobrażam sobie, że PZPN/Ekstraklasa w porozumieniu z piłkarzami mogłaby zadecydować o obniżeniu najwyższych wynagrodzeń do jakiegoś średniego pułapu w imię solidarności społecznej.

Powszechny konsensus pewnie nie będzie wchodził w grę, więc można zapłatę nadwyżki odłożyć po porozumieniu na inne czasy albo w razie braku jakiegokolwiek porozumienia, i jeszcze lepiej, spróbować iść z tym do sądu, skorzystać z klauzuli rebus sic stantibus. Myślę, że z art. 357^1 KC będą masowo korzystały kluby piłkarskie, hotele, biura podróży etc. i bardzo szybko ustali się linia orzecznicza.

Naprawdę nie trzeba zarabiać 60 tys. miesięcznie, żeby zabezpieczyć byt bliskim; a nie wypada, kiedy stanął cały kraj. Skoro prawo dopuszcza kierowanie się zasadami współżycia społecznego, także w odniesieniu do zobowiązań już powstałych - to należy z tego skorzystać.

Nigdy nie myślałem, że to napiszę, ale jeśli to nie jest nadzwyczajna zmiana stosunków i siła wyższa, to co nią jest.

bódyń 13.03.2020 12:39

na weszlo.com pisza ze ekstraklasa zawieszona

Vinci 13.03.2020 13:53

Przynajmniej papieru toaletowego ze stadionow nie beda wynosili do domu ludzie...

Arkadiusz.Czerepach 13.03.2020 15:57

^^^ myśle że nie czas na śmieszkowanie

dobrze że zrobili to teraz , a nie jak w kilku innych ligach , dopiero po przypadkach zarażeń wśród piłkarzy

troche żenujące , że nie wczoraj po apelu Kuby a dopiero po oficjalnym buncie Górnika Zabrze , i nieoficjalnym Płocczan

mimo wszystko i tak lepiej niż FIA z GP Australii , tam była żenada po całości , która napewno nie pomoże zachamowaniu pandemii...

Drozd 14.03.2020 19:07

Racja. Ciekawe ile to potrwa.

brylant17 14.03.2020 19:27

Liga nie szybko wróci,dzisiaj w stanie futbolu Królewski rzucił pomysł by grać wiosna-jesień i na jesień zakończyć obecny sezon,a na wiosnę grać nowy.

Arkadiusz.Czerepach 14.03.2020 20:29

w naszych warunkach klimatycznych , wiosna-jesien bylabya sporo lepsza i mowilo sie o tym od lat , ale nie bylo okazji , wiec pomysl calkiem nieglupi


prośba do admina : czy można prosić o edycje tematu z

[XXVII kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, 14-03-2020, 17:30

na

[XXVII kolejka] Piast Gliwice - Wisła Kraków, termin nieustalony

?

Cycu 10.05.2020 21:46

Termin już ustalony, wracamy do gry...

30 maja, godz. 17:30. Prawie 3 miesiące przerwy bez piłki, ciekawe jaką formę zaprezentujemy. Ciężko cokolwiek napisać oprócz tego, że musimy ten mecz wygrać!

Jedyny plus tej przerwy to powrót Turgemana.

Arkadiusz.Czerepach 11.05.2020 07:23

poprosze admina o aktualizacje tematu

przy okazji bo temat o budowie stadionu malo kto czyta

jak wyglada sytuacja z kosztami wynajmu stadionu na taki mecz bez publicznosci ?

Karherop 11.05.2020 08:56

Jako twórca posta sam go możesz edytować...

Garbarnia płaciła za kilka sektorów + zaplecze 20 tys zł na mecz. Pewnie u nas będzie podobna kwota lub nawet mniejsza.

TSWojtas 11.05.2020 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1551944)
Jako twórca posta sam go możesz edytować...

Garbarnia płaciła za kilka sektorów + zaplecze 20 tys zł na mecz. Pewnie u nas będzie podobna kwota lub nawet mniejsza.

No my nie będziemy wynajmować żadnych sektorów...

Arkadiusz.Czerepach 11.05.2020 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1551944)
Jako twórca posta sam go możesz edytować...

Garbarnia płaciła za kilka sektorów + zaplecze 20 tys zł na mecz. Pewnie u nas będzie podobna kwota lub nawet mniejsza.

treść posta tak, temat nie

masada 12.05.2020 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1551944)
Jako twórca posta sam go możesz edytować...

Garbarnia płaciła za kilka sektorów + zaplecze 20 tys zł na mecz. Pewnie u nas będzie podobna kwota lub nawet mniejsza.

O właśnie! Fajnie, że Garbarnia wynajmowała stadion, a miasto się wtedy zgodziło na tę kwotę. Mam nadzieję, że teraz to będzie poważny argument w ręku dla nas przy negocjacji warunków.

KOMINEK 12.05.2020 12:31

Temat już aktualny, przynajmniej na razie aktualny zobaczymy czy wszystko pójdzie ok i zagramy w tym terminie

1q2 12.05.2020 15:18

Mamy +5 a tu Piast wyjazd i na drugi dzień Legia...słabo to widzę , no ale zobaczymy.Żadnych kontuzji i Wirusów i może damy radę coś ugrać.

KIERO75 13.05.2020 11:50

W dalszym ciągu uważam że stać nas na pierwszą 8!!!

Szneka 13.05.2020 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KIERO75 (Post 1551956)
W dalszym ciągu uważam że stać nas na pierwszą 8!!!

ja tez tak uważam. z którymś z kolegów mam zakład o 10 piwek. z którym?

Szelu_BRW 13.05.2020 12:46

Panowie, zaczekajmy z tą pierwszą 8. Trzeba to wziąć na chłodno. Zagramy pierwszy mecz, zobaczymy jak przygotowani jesteśmy my, jak reszta ligi i wtedy będzie można zacząć jakąś dyskusje

El'kabat 14.05.2020 08:42

Na dobry początek standardowo nikt nie chce przegrać - 2:2 ;)

Karherop 15.05.2020 08:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1551959)
Na dobry początek standardowo nikt nie chce przegrać - 2:2 ;)

Jak nikt nie chce przegrać to raczej 0-0 ;)

Nie spodziewam się gradu goli. Raczej niskiego tempa spotkania i mało składnej gry.

Największy plus to wyleczeni kontuzjowani. Jesli gra zaskoczy to spokojnie mamy szansę na wygrana

Konrad. 15.05.2020 10:48

A ja zupełnie na odwrót - uważam, że piłkarze są tak spragnieni gry, że będzie wysokie tempo i wysokie wyniki w pierwszych kolejkach...


Jeden punkcik w kontekście walki o utrzymanie wiele nam nie daje. W tych ostatnich czterech kolejkach trzeba iść na całość i walczyć o zwycięstwo - a nóż wyniki się pod nas ułożą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl